Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

R.G. írta:
2020.04.01., szer. 10:03
...főleg a szapulók nyugodjanak le
vélemény különbség lesz és jó is, csak a stílusokat kell moderáljuk és ha jól veszem észre mostanában legalább erre jobban odafigyel a háttérből a "nagytestvér" és sok minden törlődik :tutiok:
Jobbára egyetértek a hozzászólásod gondolataival, csak az idézettre reagálnék.

A törölgetés soha nem jó módszer, kivéve a személyeskedést, de ott pont nem alkalmazzák. Ha téged valaki személyedben betámad a fórumon, a beszélgetés idővel átkerül az OFF részre, durva esetben a támadód kap egy hetes kizárást. Akikről évek óta tudjuk, hogy folyamatosan rombolják a közösséget, ma is vidáman írogathatnak bármit és betámadhatnak bárkit. Tehát az itt folyó moderálás nem szakmai és nem etikai alapon, hanem a folyamatosan módosított fórumszabályzat alapján zajlik, tehát nem szolgálja a legfőbb célt, a társalgási és társasági színvonal emelését, inkább csak virtuális rendet próbál tartani, ami gyakorlatilag lehetetlen. Rengeteg esetben kiderült, hogy a legtöbb témáról nem lehet úgy értekezni, hogy ne érintsünk más témákat. A HiFi egy komplex terület, rengeteg szakmát érint, ezeket nem mindig lehet mereven elkülöníteni. A topikok takarításánál általában az az indoklás, hogy az érdeklődők megtalálhassák, amit keresnek.

No de mit keresnek? Általában vásárláshoz szükséges infókat, amiket pont nem egy fórumról kellene összeszedni, tehát támogatunk egy folyamatot, amiről tudjuk, hogy haszontalan. Néha konkrét információt keresnek egy termékről, gyártóról, de ennek meglelése egyre nehezebb, mivel az egykor egyszerű felépítésű AVX fórum mára egy durván összetett, agyontagolt felület lett, ahol az idetévedő halandó igen kis eséllyel találja meg, amit keres.

Mostanában fedeztem fel, hogy a mindig is vitatott kereskedői, gyártói részleget tovább tagolták, megosztották, ráadásul az új "Szakértő" kategória tagjainak nagy része évek óta nem is aktív ezen a fórumon. Ennek értelmét én nem látom, de nyilván nem itt kell megbeszélni, inkább csak az említett negatív folyamat egy lépéseként említem. Ha vissza akarjuk hozni az életet a fórumra, akkor a tagolás rossz irány, pont az ellenkezőjét kellene csinálni, embereket összehozni egy közös felületre, ahol megtalálják egymást és egymás véleményét. Nem lehet úgy beszélgetni, közösséget építeni, hogy pár száz embert száz szobára osztunk szét.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: R.G. »

szeintem viszon nem kellene abbahagyni, max szüneteltetni a jelenlétet
nehogymár a másik f.....ga miatt neked kelljen arrébb menni...
jönnek és mennek az emberek mindig is lesz okostojás
viszont akik itt vanak infókat akarnak gyűjteni, ezért az akadékoskodókat le kell szerelni, vagy nem foglalkozni velük
értem én, hogy ez az önérzeteket zavarja, de sajna ebben a helyzetben is a háttérben lévőket, az éppen kezdőket, érdeklődöket, stb., szivatja meg mindenki
mindenhol van kemény mag, mindegyik témánál (kábele, sztereo, diy, pro vs home audio és még sorolható)
ezen lépjen már túl mindenki, de főleg a szapulók nyugodjanak le
vélemény különbség lesz és jó is, csak a stílusokat kell moderáljuk és ha jól veszem észre mostanában legalább erre jobban odafigyel a háttérből a "nagytestvér" és sok minden törlődik :tutiok:
a jobb anyagi helyzetben lévőket is sokszor támadják...
miért is kell? ha nem ők cserélgetnének havonta készüléket, akkor kiktől kapnánk infókat sosem látott, hallott rendszerekről?
hisz a cikkek teljesen elmaradnak, az utóbbi időben a lelkes összehasonlítások, vélemények is elmaradnak, pedig még mindig ez lenne a lényeg a fórumon szerintem
kell a más irány, hisz hogy jönnénk rá, hogy van jobb is mint amit eddig tudtunk?
sok a rosszakaró és írigy
röviden: inkább a segítségre szorulókra fókuszáljunk, mint az állandó észosztókra (ez egy jellem hiba ami beszorítja az egyént a saját kis világába és semmi újat, mást nem akar meghallani)
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

qqriq írta:
2020.04.01., szer. 08:57
LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 16:59
fapaci írta:
2020.03.31., kedd 12:12
Én úgy látom, a Társaság hagyta el az AVX-et, köztük én is.
Ezt elmagyaráznád. Most akkor én hol olvasom a posztjaidat?
Nagyon sokan - köztük én is - akik a még az avx elődjén regisztráltak, ma már leginkább csak olvasóként vannak jelen és ebben a formában is ritkán. Szerintem ennek okai visszavezethetők a netes viselkedés és kommunikáció átalakulására, aminek a torzulása jól megfigyelhető az utóbbi 2 hét korlátozásai alatt is és jó anyagot biztosíthatna egy szociológus szakdolgozatához.
Ha akár az én, vagy akár fapaci hozzászólásainak időbeli eloszlását vizsgálnák, érthető lenne fapaci kijelentése. ;)
Átraktam ezt a témát a csevegőbe, mert nincs köze az akusztikához.

Mostanában gyakran megkapom, hogy mit keresek itt, ha egyszer elköszöntem év elején az AVX-től? Egyszerű a válasz, a megrendelőim és érdeklődőim egy része itt keres, bár az AVX jelentősége folyamatosan csökken az ügymenetemben. Míg 4-5 évvel ezelőtt a megrendeléseim 80 %-a származott az AVX fórumról, ez az arány mostanra 10 % alá csökkent. Az általános beszélgetésekben már nem veszek részt, mert értelmetlennek látom, leginkább a megváltozott hangulat és közönség miatt. Akikkel éveken át szakmai és emberi közösséget éreztem ezen a fórumon, azok szépen elpárologtak az elmúlt hónapokban, ki csendben, ki bejelentés után. A neveket hosszasan sorolhatnám, de úgyis tudjátok, kikről van szó. Szóval itt is vagyok, meg nem is.

A járvány miatt most egy speciális helyzetben vagyunk, ami mindannyiunk lelkét facsargatja. Aggódunk a szeretteink egészsége, a saját megélhetésünk, tervezett utazásaink és kapcsolataink miatt. A kényszerű bezártság sokakban depressziót, fásultságot, ingerültséget vált ki. Egy baleset miatt január óta vagyok kénytelen otthon lenni, így részemről a karantén már 2 hónapja tart. Ez jó alkalmat teremtett, hogy a járvány első hírei óta koncentrálva figyeljem a látókörömben élő emberek viselkedését. Rendkívül vegyes a kép a visszafogott higgadtságtól a totális pánikig, szociológusoknak és pszichológusoknak sok évre elegendő kutatási adatot biztosítva. Eddig is tudtuk, hogy az emberek sokfélék, de számomra mégis meglepetést tudott okozni néhány szélsőséges hozzáállás (pl mikor valaki naponta 6-8 negatív hírt oszt meg a FB-on, vagy keresztes háborút indít az ázsiaiak ellen, vagy mikor tipikus magyar értelmiségiként elvakult politizálásba kezd a kényelmes otthoni fotelből).

Ezt a negatív tendenciát már hónapokkal ezelőtt is érzékeltem az AVX-en, pedig akkor még járvány sem volt, legalábbis nem COVID-19 volt a neve. Egyre inkább a cseszegetés, a bosszú, a harc vált fő indítékká a hozzászólások írásánál. Sokan emlékszünk rá, milyen volt az AVX fórum évekkel ezelőtt. Viták mindig is voltak, ezzel nincs probléma, hiszen a vita hasznos is lehet, de az általános hozzáállás mégis pozitív és érdeklődő volt. Figyeltünk egymás szavára és egyetértés hiányában is tiszteltük, de legalábbis elviseltük egymás álláspontját. Ez mostanra szinte teljesen eltűnt, az AVX most inkább hasonlít egy túlszabályozott olcsó mulatóra, ahol III. osztályú pankrátorok próbálják szórakoztatni a fogyatkozó közönséget, mintsem a HiFi és házimozi hazai vezető szakmai fórumára. Lásd az akusztikai topik elmúlt pár napi beszélgetését és az abban elhangzó vádakat! De szinte bármelyik részlegbe benézhetünk, ugyanezt láthatjuk: normális szakmai vita helyett ingerült egok csatároznak egymással.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Re: Hangelnyelő eszközök zenehallgató szobákba

Hozzászólás Szerző: qqriq »

LIMAR írta:
2020.03.31., kedd 16:59
fapaci írta:
2020.03.31., kedd 12:12
Én úgy látom, a Társaság hagyta el az AVX-et, köztük én is.
Ezt elmagyaráznád.
Most akkor én hol olvasom a posztjaidat?
....
Nagyon sokan - köztük én is - akik a még az avx elődjén regisztráltak, ma már leginkább csak olvasóként vannak jelen és ebben a formában is ritkán. Szerintem ennek okai visszavezethetők a netes viselkedés és kommunikáció átalakulására, aminek a torzulása jól megfigyelhető az utóbbi 2 hét korlátozásai alatt is és jó anyagot biztosíthatna egy szociológus szakdolgozatához.
Ha akár az én, vagy akár fapaci hozzászólásainak időbeli eloszlását vizsgálnák, érthető lenne fapaci kijelentése. ;)
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

happybday.gif Boldog szülinapt Fapaci!

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: nemduma »

fapaci írta:
2020.01.29., szer. 20:55
nemduma írta:
2020.01.29., szer. 20:37
Szia Fapaci! Van ötleted, hogy milyen módon lehetne radiátor rezonanciáját csökkenteni. Kb 22nm helyiség. Egy erősebb köhintésre is szép rezgést produkál.

Leburkolás nem megoldás, mert hőt kellene leadni a környezetnek. Másik szempont az esztétikum. Rezonancia csökkentő bitumen lapból csíkokat kivágva esetleg? Nem nagyon van az ilyesmiből fehér.
Szia! Tömegnövelés és rezonancia csökkentés lenne a megoldás. Az illesztéseknél kellene rugalmas anyagot (pl. festék, gumi, gitt, tape) tenni az érintkező lemezek közé, meg jó lenne a nagyobb elemek harmadpontjaiban valami nehezebb anyagot izmosan ráerősíteni. A bitumen is jó, meg a gumiörlemény lapok. Fehér színűről nem tudok, de fehér szalaggal el lehetne maszkolni. De ha szétszeded a radiátort, belülről is meg lehet támasztani a lemezeket úgy, hogy minimális romlik a hőleadás. Fontos, hogy ráragasztott csíkok függőlegesen legyenek, így nem állják útját a légmozgásnak!
Tényleg, belülről! :smile53: Köszi! Bár valszeg annyira nem tudom szétszedni, hogy hozzáférjek a belsejéhez rendesen. Ahogy hallom egyébként a nagy lemezfelület rezonál önmagában a legerősebben ami elnyomja az elemek összeütődése miatt zajt (ha van olyan).

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nemduma írta:
2020.01.29., szer. 20:37
Szia Fapaci! Van ötleted, hogy milyen módon lehetne radiátor rezonanciáját csökkenteni. Kb 22nm helyiség. Egy erősebb köhintésre is szép rezgést produkál.

Leburkolás nem megoldás, mert hőt kellene leadni a környezetnek. Másik szempont az esztétikum. Rezonancia csökkentő bitumen lapból csíkokat kivágva esetleg? Nem nagyon van az ilyesmiből fehér.
Szia! Tömegnövelés és rezonancia csökkentés lenne a megoldás. Az illesztéseknél kellene rugalmas anyagot (pl. festék, gumi, gitt, tape) tenni az érintkező lemezek közé, meg jó lenne a nagyobb elemek harmadpontjaiban valami nehezebb anyagot izmosan ráerősíteni. A bitumen is jó, meg a gumiörlemény lapok. Fehér színűről nem tudok, de fehér szalaggal el lehetne maszkolni. De ha szétszeded a radiátort, belülről is meg lehet támasztani a lemezeket úgy, hogy minimális romlik a hőleadás. Fontos, hogy ráragasztott csíkok függőlegesen legyenek, így nem állják útját a légmozgásnak!

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: nemduma »

Szia Fapaci!
Van ötleted, hogy milyen módon lehetne radiátor rezonanciáját csökkenteni. Kb 22nm helyiség. Egy erősebb köhintésre is szép rezgést produkál.
Ilyesmi hagyományos lapradiátor:
image_2015-02-05-15-58-27_883322754d3770383fed.jpg
image_2015-02-05-15-58-27_883322754d3770383fed.jpg (23.66 KiB) Megtekintve 4472 alkalommal
Leburkolás nem megoldás, mert hőt kellene leadni a környezetnek. Másik szempont az esztétikum. Rezonancia csökkentő bitumen lapból csíkokat kivágva esetleg? Nem nagyon van az ilyesmiből fehér.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

KopaszKutya írta:
2020.01.06., hétf. 22:20
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen hangi különbségek vannak a Paul Pang V4 és V6 között? Vagy csak a kialakításuk más?
Mert ugye egy áron vannak, de számozás szerint különböznek.
A v5/v6 típusok meglehetősen eltérnek a korábbi v2, v3, v4 típusoktól. Az új verzióban már VIA chip üzemel, de más helyen is magasabb minőségi alkatrészeket kapott, csak az órajelet előállító egység maradt a régi. Paul szerint nyíltabb, lendületesebb produkciót ad az új verzió. Nekem a v5 típussal van tapasztalatom, ez kerül a Luxor PC-be is. Érezhető előrelépést hozott a v4-hez képest, de ez részben a központi órajelnek is köszönhető. v6 kártyához még nem volt szerencsém.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen hangi különbségek vannak a Paul Pang V4 és V6 között? Vagy csak a kialakításuk más?
Mert ugye egy áron vannak, de számozás szerint különböznek.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Örömmel jelenthetem, hogy elkészült a Luxor Audio új honlapja. Találhattok itt szakmai cikkeket akusztika, kábelkészítés és audio PC témákban, de készüléktesztek beszámolóit is. Igyekszem ide összegyűjteni minden eddigi írásomat, amivel még pár hétig elvagyok, ezzel párhuzamosan a többi felületet, blogoldalakat bezárom. A Luxor Audio elérhtőségei között is rendet vágtam, mostantól ez a hivatalos és egyetlen e-mail címünk: [url=mailto:info@luxoraudio.eu]info@luxoraudio.eu[/url]

A vásárlás is sokkal egyszerűbb lett az új webshopnak köszönhetően, ahol többféle szállítási és fizetési mód közül tudtok választani. A termékek többségét 2 napos szállítási határidővel küldjük.

A fenti témák iránt érdeklődőknek javaslom, hogy iratkozzanak fel a Luxor Audio hírlevélre, havi rendszerességgel fogok küldeni információkat, cikkeket, illetve az akciókról is ilyen módon lehet tudomást szerezni.

Van már Facebook oldalunk is, ahova szintén érdemes bekapcsolódni, mert ott a leggyorsabb az információcsere, első kézből tájékozódhattok az újdonságokról. A közösségi térben játékok is lesznek, amikből a nyeremények megszerzése mellett tanulni is lehet majd.

Shop.jpg
Shop.jpg (56.28 KiB) Megtekintve 5436 alkalommal
main.jpg
main.jpg (54.17 KiB) Megtekintve 5436 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2019.09.05., csüt. 19:06
mikor kehet jelentkezni egy kis gyorstalpalóra? Már a jelszintbeállításnál azt mondta, hogy kevés (már fel volt tekerve mindenem)
Minden hónap utolsó vasárnapján tartok oktatást akusztikai mérés témában. Most már tényleg mindjárt teljesen elkészül az új honlapom, ott majd friss infók lesznek folyamatosan.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mint azt néhányan már tapasztalták a napokban, a Luxor Audio honlapja jelenleg nem érhető el. Úgy döntöttem, egy helyre vonom össze a cikkeimet, oktatási anyagaimat és a LuXor termékeket, szolgáltatásokat. Ehhez persze az eddiginél jóval komplexebb oldalra van szükség, ami el is készült már, jelenleg tartalommal töltöm meg, ami nem kis meló az elmúlt 20 évben írt cikkeim számára való tekintettel. :smile29:

Kis türelmet kérek, néhány nap múlva egy modern honlapot fogtok látni, ahol reményeim szerint sok hasznos információt lehet majd találni. Ja és lesz fórum is. :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2019.06.01., szomb. 09:57
az a cél egyenlőre, hogy jó sztereo térrel és hangszinnel csináljak egy hallgatható torzitásmentes, jó dinamikájú beszédfelvételt

Ha már kicsit belerázódok kérdezhetek?
Egyetlen beszélő esetében én feleslegesnek érzem a sztereó mikrofonozást, sőt az említett fázisgondok miatt kerülném is. A dinamika erősen függ a hangforrás és a mikrofon távolságától, de emberi beszédnél nem növelném egy természetes szint fölé.

Persze, kérdezhetsz, de nem mindig fogok tudni 3 szavas tuti válaszokat adni, mert ezek a témák - legalábbis az én fejemben - erősen komplexek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2019.05.31., pén. 08:34
Nem találtam felvétel topikot sorry, ha rossz helyre írok
Vettem egy ilyet:
ha találok valahol kis klub- vagy garázs zene megmozdulást csinálnék felvételeket
Yamaha 4+1 sávos keverő egy pár Rode M5 kondimikivel félsávos B77-re megy 19-en (ősszel át fogom rakatni IEC 19/38-ra)
tegnap leültettem a fiamat épp verset kell tanulnia
kb. 30 cm távolság 10 cm egymástól a mikrofonok középen
a hangszin elég telefonos lett és kicsit túlvezéreltem, ma megismétlem és egy picit emelek a bass-on és leveszek a mid-ből
Mic kompresszor level 0, 80Hz alatti vágást is kikapcsolom, igaz volt egy pár bumm, de nem baj
Csinál valaki hasonlót? Élmény tapasztalat?
Válaszként egy fél könyvet is írhatnék az általad felvetett kérdésekről. :D De most csak röviden...

Klubokban, garázsban nem javaslom a mikrofonos felvételt a rengeteg visszaverődés, alapzaj, elhelyezési nehézségek miatt. Inkább próbálj a zenekar pultjáról kevert jelet kérni és a felvételi jelszintet körültekintően beállítani! Ha már van 4 bemeneti csatornád, a mikrofonokat használhatod atmoszféra, taps rögzítésre, de a fő műsort ne ezekkel akard befogni!

Ez a pindurka keverő elég alpári minőséget produkál és a mikrofon sem világbajnok. Beszédhangra én nem használnám, sokkal inkább hangszermikrofonról van szó. De ha mindenképpen ezzel akarsz prózát felvenni, akkor csak egy mikrofont használj és próbáld akusztikailag beárnyékolni hátulról, oldalról. Viszonylag olcsón lehet kapni 180 fokos, mobil akusztikai paravánokat, akár a mikrofonállványra is fel lehet őket erősíteni, így kevésbé fogják összeszedni a terem zengését. Mert feltételezem, nem csillapított stúdióban ténykedsz.

Ha sztereó párban akarod használni a mikrofonokat, akkor nagyon végig kell gondolni, egymáshoz képest milyen szögben és távolságra rakod őket, különben elég fura hangszínek tudnak kijönni a fázisproblémák miatt.

Beszédhangnál nem javaslom a mély hangok kiemelését, sőt inkább vágj belőlük, szóval ne kapcsold ki a mixer HPF szűrőjét! A középtartományból viszont ne vágj, mert a beszédhang lényege ott van!

A kompresszor beállítása is igényel némi odafigyelést. Túl nagy csillapítási arányt (gain reduction) ne használj, próbálj 1:2 - 1:4 között maradni, a munkapontot (threshold) pedig úgy állítsd be, hogy a kompresszor csak a csúcsokban dolgozzon, de ne hagyja megugrani a kivezérlési szintet, illetve ha lehet, használj lágy töréspontot (soft knee)! Stb, stb...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Szolgálati közlemény:

Új helyre, a Bem térre költözöm a napokban, ezért aki áruért jön hozzám, ne a megszokott címre induljon!

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: K P »

pali923 írta:
2019.03.04., hétf. 11:53
fapaci írta:
2019.03.04., hétf. 10:31
Számomra nehezen megérthető, hogy ha valakinek ennyire fontos ez a hobbi, hogy vagyonokat költ rá, akkor miért tudja megoldani, hogy normális helyiségben legyen, de nem kell nekem mindent értenem.
Én el tudom képzelni, hogy itt jön képbe még fokozottabban a feleségfaktor. Az erősítő csak valami kütyü a polcon, a hangfalakat meg muszáj kerülgetni. Viszont sokkal jobban mutat a Munkácsy a falon, mint valami fakockás dombormű, a sarokba meg virág kell, és nem egy szivacsoszlop. :D
Azért nem kell már tojástartókra gondolni, ha akusztikai kezelésről van szó... :napsut:
Csatolmányok
027ECF6A-AF5E-4511-9755-38B1F711D1E9.jpeg
027ECF6A-AF5E-4511-9755-38B1F711D1E9.jpeg (1.3 MiB) Megtekintve 8244 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2019.03.04., hétf. 16:02
Elég sok olyat esetet lehet látni/hallani, hogy valaki töredék pénzből jobb hangú rendszert birtokol mint más sok millióból. A fülekben is van különbség nyilvánvalóan.
A "jobb" általában szubjektív mérce, de talán nem követünk el nagy hibát vele, ha kijelentjük, időben és térben nagyon ritkán találkozik a magas költségkeret, a megfelelő akusztikai környezet és a szaktudás.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tamagaba írta:
2019.03.04., hétf. 12:11
Ha meg be kell bukolni elnyelővel, hát fedje már be egy 30 millás hifinek
Én pl erre a feladatra már szakembert hívnék. Mérőmikrofonok, laptop, eloszlás lecsengés görbék, gerjedéses góchelyek kimérése stb.
Ez így van. 30 milliós hifinél mások a lehetőségek. Biztosan építenék neki valamit, ha mást nem egy sufnit a kiskertben, aztán ott lehet varázsolni a szakembernek.
Elég sok olyat esetet lehet látni/hallani, hogy valaki töredék pénzből jobb hangú rendszert birtokol mint más sok millióból. A fülekben is van különbség nyilvánvalóan.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2019.03.04., hétf. 11:53
Én el tudom képzelni, hogy itt jön képbe még fokozottabban a feleségfaktor. Az erősítő csak valami kütyü a polcon, a hangfalakat meg muszáj kerülgetni. Viszont sokkal jobban mutat a Munkácsy a falon, mint valami fakockás dombormű, a sarokba meg virág kell, és nem egy szivacsoszlop. :D
Biztosan sok ilyen eset is van, mikor a feleség nem enged, bár bennem ilyenkor is felmerül, hogy ha nekem van egy nagyon fontosnak kezelt hobbim, akkor miért olyan párt választok magamnak, aki ezt nem tudja elviselni, elfogadni. No de elengedem a témát, mielőtt átmennénk Kiskegyed műfajba...

Szerencsére ma már nem kell rettegni az akusztikai panelektől. A 90-es évekkel együtt elmúlt már az a helyzet, mikor minden ilyen eszköz otrombán nézett ki. Manapság már az sem lehetetlen, hogy egy akusztikai panel és egy festmény, vagy poszter között minimális különbség van ránézésre. Aki ennek ellenére is fekete szivaccsal, tojástartóval díszíti a szobáját, ott valami komoly tájékozatlanság állhat fenn. Ilyesmit soha nem javaslok, mert én sem viselném el a saját szobámban. No és azt is mondogatom már egy ideje, hogy az akusztika nem csak panelekkel kezelhető. Az elrendezés optimalizálása sok javulást hozhat, de a meglévő bútorokkal trükközés is hasznos lehet.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2019.03.04., hétf. 10:31
Számomra nehezen megérthető, hogy ha valakinek ennyire fontos ez a hobbi, hogy vagyonokat költ rá, akkor miért tudja megoldani, hogy normális helyiségben legyen, de nem kell nekem mindent értenem.
Én el tudom képzelni, hogy itt jön képbe még fokozottabban a feleségfaktor. Az erősítő csak valami kütyü a polcon, a hangfalakat meg muszáj kerülgetni. Viszont sokkal jobban mutat a Munkácsy a falon, mint valami fakockás dombormű, a sarokba meg virág kell, és nem egy szivacsoszlop. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15206
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10344
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2019.03.04., hétf. 07:50
Na, akkor kicsit megzavarom a langyos vizet

Mondjátok meg nekem őszintén, mennyi csilliárd kell ahhoz, hogy egy zenecucc jól szóljon? Én a szoba akusztikára és a doboz akusztikai tulajdonságára illetve elhelyezésére gyanakszom. Lehet-e, hogy ezek a dolgok így le tudják rombolni a végeredményt? Ha igen miért nem foglalkozunk professzionális szinten evvel a kérdéskörrel a baromi drága cuccaink elhelyezésével Ha tudjuk, hogy itt nem megy, akkor nem vállalunk bemutatót.

Egyébként tényleg nagyon jól van felvéve a hanganyag, Attiláéknak gratula a stúdiómunkáért - hát még ha jó cuccon hallgatnám :)
A HiFi hobbi alapvető kérdéseinek nagy részét sikerült bepréselned egy hozzászólásba. :rolleyes: Mindre nem tudok/akarok reagálni, csak az idézettekre.

Csak látszólag langyos a víz, egyre többen foglalkoznak a szobaakusztikával, csak a kommunikáció került át máshova az AVX fórumról.

Nehezen tagadható, hogy az akusztika igen nagy hatással van a végső hangzásra. Olyannyira, hogy egy rossz akusztikájú szobában semmilyen árú és minőségű berendezés sem képes élvezetes produkciót adni. Sok olyan esetem volt már, ahol a több tízmilliós technikai beruházás dacára is gyalázatos hangzást sikerült összehozni valakinek olyan helyiségben, ami alkalmatlan a zenehallgatásra. Számomra nehezen megérthető, hogy ha valakinek ennyire fontos ez a hobbi, hogy vagyonokat költ rá, akkor miért nem tudja megoldani, hogy normális helyiségben legyen, de nem kell nekem mindent értenem.

Súlyozást, konkrét arányszámokat nem szívesen nevezek meg, de semmilyen kábel, alátét, fileformátum sem képes ilyen különbségek létrehozására, mint az akusztikai jelenségek. Tagadása azokra jellemző, akik nem értik a jelenségek működését. Ezért van kiemelt szerepe az oktatásnak, informálásnak.

A Djabe felvételei szokásosan igen jó minőségűek, a hazai átlagos szakmai színvonal felett állnak.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2848
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: thxfan »

happybday.gif
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

happybday.gif Boldog szülinapot Fapaci!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Az úveggyapot idővel összeesik, a kőzetgyapot tartósabb, igaz drágább is.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”