A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Csevegő

Moderátor: fapaci

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5511
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.06.01., szomb. 11:08

tamagaba írta:
2019.06.01., szomb. 09:57
az a cél egyenlőre, hogy jó sztereo térrel és hangszinnel csináljak egy hallgatható torzitásmentes, jó dinamikájú beszédfelvételt

Ha már kicsit belerázódok kérdezhetek?
Egyetlen beszélő esetében én feleslegesnek érzem a sztereó mikrofonozást, sőt az említett fázisgondok miatt kerülném is. A dinamika erősen függ a hangforrás és a mikrofon távolságától, de emberi beszédnél nem növelném egy természetes szint fölé.

Persze, kérdezhetsz, de nem mindig fogok tudni 3 szavas tuti válaszokat adni, mert ezek a témák - legalábbis az én fejemben - erősen komplexek.

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 82
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.06.01., szomb. 09:57

fapaci írta:
2019.05.31., pén. 15:05
tamagaba írta:
2019.05.31., pén. 08:34
Nem találtam felvétel topikot sorry, ha rossz helyre írok
Vettem egy ilyet:
ha találok valahol kis klub- vagy garázs zene megmozdulást csinálnék felvételeket
Yamaha 4+1 sávos keverő egy pár Rode M5 kondimikivel félsávos B77-re megy 19-en (ősszel át fogom rakatni IEC 19/38-ra)
tegnap leültettem a fiamat épp verset kell tanulnia
kb. 30 cm távolság 10 cm egymástól a mikrofonok középen
a hangszin elég telefonos lett és kicsit túlvezéreltem, ma megismétlem és egy picit emelek a bass-on és leveszek a mid-ből
Mic kompresszor level 0, 80Hz alatti vágást is kikapcsolom, igaz volt egy pár bumm, de nem baj
Csinál valaki hasonlót? Élmény tapasztalat?
Válaszként egy fél könyvet is írhatnék az általad felvetett kérdésekről. :D De most csak röviden...

Klubokban, garázsban nem javaslom a mikrofonos felvételt a rengeteg visszaverődés, alapzaj, elhelyezési nehézségek miatt. Inkább próbálj a zenekar pultjáról kevert jelet kérni és a felvételi jelszintet körültekintően beállítani! Ha már van 4 bemeneti csatornád, a mikrofonokat használhatod atmoszféra, taps rögzítésre, de a fő műsort ne ezekkel akard befogni!

Ez a pindurka keverő elég alpári minőséget produkál és a mikrofon sem világbajnok. Beszédhangra én nem használnám, sokkal inkább hangszermikrofonról van szó. De ha mindenképpen ezzel akarsz prózát felvenni, akkor csak egy mikrofont használj és próbáld akusztikailag beárnyékolni hátulról, oldalról. Viszonylag olcsón lehet kapni 180 fokos, mobil akusztikai paravánokat, akár a mikrofonállványra is fel lehet őket erősíteni, így kevésbé fogják összeszedni a terem zengését. Mert feltételezem, nem csillapított stúdióban ténykedsz.

Ha sztereó párban akarod használni a mikrofonokat, akkor nagyon végig kell gondolni, egymáshoz képest milyen szögben és távolságra rakod őket, különben elég fura hangszínek tudnak kijönni a fázisproblémák miatt.

Beszédhangnál nem javaslom a mély hangok kiemelését, sőt inkább vágj belőlük, szóval ne kapcsold ki a mixer HPF szűrőjét! A középtartományból viszont ne vágj, mert a beszédhang lényege ott van!

A kompresszor beállítása is igényel némi odafigyelést. Túl nagy csillapítási arányt (gain reduction) ne használj, próbálj 1:2 - 1:4 között maradni, a munkapontot (threshold) pedig úgy állítsd be, hogy a kompresszor csak a csúcsokban dolgozzon, de ne hagyja megugrani a kivezérlési szintet, illetve ha lehet, használj lágy töréspontot (soft knee)! Stb, stb...
Köszi,
az a cél egyenlőre, hogy jó sztereo térrel és hangszinnel csináljak egy hallgatható torzitásmentes, jó dinamikájú beszédfelvételt
tegnap megint próbálkoztam két féle mikibeállitással és nem olyan egyszerü. A mikrofonozás és a saját keverő megismerése (Yamaha MG82cx), hátrányaihoz való alkalmazkodást meg kell tanulni. Azért alpári hangnak nem mondanám, de nem stúdió technika az érthető. Ha ezt meglépem, utánna keresek más felvenni valót.
Ha már kicsit belerázódok kérdezhetek?
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene :)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.05.31., pén. 15:05

tamagaba írta:
2019.05.31., pén. 08:34
Vettem egy ilyet:
ha találok valahol kis klub- vagy garázs zene megmozdulást csinálnék felvételeket
Yamaha 4+1 sávos keverő egy pár Rode M5 kondimikivel félsávos B77-re megy 19-en (ősszel át fogom rakatni IEC 19/38-ra)
a hangszin elég telefonos lett és kicsit túlvezéreltem, ma megismétlem és egy picit emelek a bass-on és leveszek a mid-ből
Mic kompresszor level 0, 80Hz alatti vágást is kikapcsolom, igaz volt egy pár bumm, de nem baj
Válaszként egy fél könyvet is írhatnék az általad felvetett kérdésekről. :D De most csak röviden...

Klubokban, garázsban nem javaslom a mikrofonos felvételt a rengeteg visszaverődés, alapzaj, elhelyezési nehézségek miatt. Inkább próbálj a zenekar pultjáról kevert jelet kérni és a felvételi jelszintet körültekintően beállítani! Ha már van 4 bemeneti csatornád, a mikrofonokat használhatod atmoszféra, taps rögzítésre, de a fő műsort ne ezekkel akard befogni!

Ez a pindurka keverő elég alpári minőséget produkál és a mikrofon sem világbajnok. Beszédhangra én nem használnám, sokkal inkább hangszermikrofonról van szó. De ha mindenképpen ezzel akarsz prózát felvenni, akkor csak egy mikrofont használj és próbáld akusztikailag beárnyékolni hátulról, oldalról. Viszonylag olcsón lehet kapni 180 fokos, mobil akusztikai paravánokat, akár a mikrofonállványra is fel lehet őket erősíteni, így kevésbé fogják összeszedni a terem zengését. Mert feltételezem, nem csillapított stúdióban ténykedsz.

Ha sztereó párban akarod használni a mikrofonokat, akkor nagyon végig kell gondolni, egymáshoz képest milyen szögben és távolságra rakod őket, különben elég fura hangszínek tudnak kijönni a fázisproblémák miatt.

Beszédhangnál nem javaslom a mély hangok kiemelését, sőt inkább vágj belőlük, szóval ne kapcsold ki a mixer HPF szűrőjét! A középtartományból viszont ne vágj, mert a beszédhang lényege ott van!

A kompresszor beállítása is igényel némi odafigyelést. Túl nagy csillapítási arányt (gain reduction) ne használj, próbálj 1:2 - 1:4 között maradni, a munkapontot (threshold) pedig úgy állítsd be, hogy a kompresszor csak a csúcsokban dolgozzon, de ne hagyja megugrani a kivezérlési szintet, illetve ha lehet, használj lágy töréspontot (soft knee)! Stb, stb...

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.05.31., pén. 08:34

Vettem egy ilyet:
Csatolmányok
IMG_20190531_063702.jpg
IMG_20190531_063702.jpg (1.19 MiB) Megtekintve 313 alkalommal
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene :)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.04.03., szer. 16:13

Szolgálati közlemény:

Új helyre, a Bem térre költözöm a napokban, ezért aki áruért jön hozzám, ne a megszokott címre induljon!

K P
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 75

Hozzászólás Szerző: K P » 2019.03.05., kedd 19:03

pali923 írta:
2019.03.04., hétf. 11:53
fapaci írta:
2019.03.04., hétf. 10:31
Számomra nehezen megérthető, hogy ha valakinek ennyire fontos ez a hobbi, hogy vagyonokat költ rá, akkor miért tudja megoldani, hogy normális helyiségben legyen, de nem kell nekem mindent értenem.
Én el tudom képzelni, hogy itt jön képbe még fokozottabban a feleségfaktor. Az erősítő csak valami kütyü a polcon, a hangfalakat meg muszáj kerülgetni. Viszont sokkal jobban mutat a Munkácsy a falon, mint valami fakockás dombormű, a sarokba meg virág kell, és nem egy szivacsoszlop. :D
Azért nem kell már tojástartókra gondolni, ha akusztikai kezelésről van szó... :napsut:
Csatolmányok
027ECF6A-AF5E-4511-9755-38B1F711D1E9.jpeg
027ECF6A-AF5E-4511-9755-38B1F711D1E9.jpeg (1.3 MiB) Megtekintve 986 alkalommal

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.03.04., hétf. 16:38

pali923 írta:
2019.03.04., hétf. 16:02
Elég sok olyat esetet lehet látni/hallani, hogy valaki töredék pénzből jobb hangú rendszert birtokol mint más sok millióból. A fülekben is van különbség nyilvánvalóan.
A "jobb" általában szubjektív mérce, de talán nem követünk el nagy hibát vele, ha kijelentjük, időben és térben nagyon ritkán találkozik a magas költségkeret, a megfelelő akusztikai környezet és a szaktudás.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 160

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2019.03.04., hétf. 16:02

tamagaba írta:
2019.03.04., hétf. 12:11
Ha meg be kell bukolni elnyelővel, hát fedje már be egy 30 millás hifinek
Én pl erre a feladatra már szakembert hívnék. Mérőmikrofonok, laptop, eloszlás lecsengés görbék, gerjedéses góchelyek kimérése stb.
Ez így van. 30 milliós hifinél mások a lehetőségek. Biztosan építenék neki valamit, ha mást nem egy sufnit a kiskertben, aztán ott lehet varázsolni a szakembernek.
Elég sok olyat esetet lehet látni/hallani, hogy valaki töredék pénzből jobb hangú rendszert birtokol mint más sok millióból. A fülekben is van különbség nyilvánvalóan.

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.03.04., hétf. 13:46

pali923 írta:
Én el tudom képzelni, hogy itt jön képbe még fokozottabban a feleségfaktor. Az erősítő csak valami kütyü a polcon, a hangfalakat meg muszáj kerülgetni. Viszont sokkal jobban mutat a Munkácsy a falon, mint valami fakockás dombormű, a sarokba meg virág kell, és nem egy szivacsoszlop. :D
Biztosan sok ilyen eset is van, mikor a feleség nem enged, bár bennem ilyenkor is felmerül, hogy ha nekem van egy nagyon fontosnak kezelt hobbim, akkor miért olyan párt választok magamnak, aki ezt nem tudja elviselni, elfogadni. No de elengedem a témát, mielőtt átmennénk Kiskegyed műfajba...

Szerencsére ma már nem kell rettegni az akusztikai panelektől. A 90-es évekkel együtt elmúlt már az a helyzet, mikor minden ilyen eszköz otrombán nézett ki. Manapság már az sem lehetetlen, hogy egy akusztikai panel és egy festmény, vagy poszter között minimális különbség van ránézésre. Aki ennek ellenére is fekete szivaccsal, tojástartóval díszíti a szobáját, ott valami komoly tájékozatlanság állhat fenn. Ilyesmit soha nem javaslok, mert én sem viselném el a saját szobámban. No és azt is mondogatom már egy ideje, hogy az akusztika nem csak panelekkel kezelhető. Az elrendezés optimalizálása sok javulást hozhat, de a meglévő bútorokkal trükközés is hasznos lehet.

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.03.04., hétf. 12:11

pali923 írta:
fapaci írta:
Számomra nehezen megérthető, hogy ha valakinek ennyire fontos ez a hobbi, hogy vagyonokat költ rá, akkor miért tudja megoldani, hogy normális helyiségben legyen, de nem kell nekem mindent értenem.
Nem hiszem, hogy ez a feleségen múlna.
Nem volt rossz a szoba, nem voltak nagy sima falfelületek. Szerintem a doboz elhelyezéssel lehetett a bibi. Kellett volna egy kis tili-toli, de túl nehéz lehetett a doboz (ha tüskéken áll pláne, kb 70kg lehetett)
Ha meg be kell bukolni elnyelővel, hát fedje már be egy 30 millás hifinek
Én pl erre a feladatra már szakembert hívnék. Mérőmikrofonok, laptop, eloszlás lecsengés görbék, gerjedéses góchelyek kimérése stb.
Aztán lehet, hogy a szaki azt mondaná, hogy ezt a dobozt ide ne

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 160

Hozzászólás Szerző: pali923 » 2019.03.04., hétf. 11:53

fapaci írta:

erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB251+Ortofon M20E, média: iamm Novatron NTR82, front: Triangle Antal EX, center: Celestion F48c, megjelenítő: Hisense 42"plazma, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A helyzet reménytelen, de nem komoly...

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.03.04., hétf. 10:31

tamagaba írta:
2019.03.04., hétf. 07:50
Na, akkor kicsit megzavarom a langyos vizet

Mondjátok meg nekem őszintén, mennyi csilliárd kell ahhoz, hogy egy zenecucc jól szóljon? Én a szoba akusztikára és a doboz akusztikai tulajdonságára illetve elhelyezésére gyanakszom. Lehet-e, hogy ezek a dolgok így le tudják rombolni a végeredményt? Ha igen miért nem foglalkozunk professzionális szinten evvel a kérdéskörrel a baromi drága cuccaink elhelyezésével Ha tudjuk, hogy itt nem megy, akkor nem vállalunk bemutatót.

Egyébként tényleg nagyon jól van felvéve a hanganyag, Attiláéknak gratula a stúdiómunkáért - hát még ha jó cuccon hallgatnám :)
A HiFi hobbi alapvető kérdéseinek nagy részét sikerült bepréselned egy hozzászólásba. :rolleyes: Mindre nem tudok/akarok reagálni, csak az idézettekre.

Csak látszólag langyos a víz, egyre többen foglalkoznak a szobaakusztikával, csak a kommunikáció került át máshova az AVX fórumról.

Nehezen tagadható, hogy az akusztika igen nagy hatással van a végső hangzásra. Olyannyira, hogy egy rossz akusztikájú szobában semmilyen árú és minőségű berendezés sem képes élvezetes produkciót adni. Sok olyan esetem volt már, ahol a több tízmilliós technikai beruházás dacára is gyalázatos hangzást sikerült összehozni valakinek olyan helyiségben, ami alkalmatlan a zenehallgatásra. Számomra nehezen megérthető, hogy ha valakinek ennyire fontos ez a hobbi, hogy vagyonokat költ rá, akkor miért nem tudja megoldani, hogy normális helyiségben legyen, de nem kell nekem mindent értenem.

Súlyozást, konkrét arányszámokat nem szívesen nevezek meg, de semmilyen kábel, alátét, fileformátum sem képes ilyen különbségek létrehozására, mint az akusztikai jelenségek. Tagadása azokra jellemző, akik nem értik a jelenségek működését. Ezért van kiemelt szerepe az oktatásnak, informálásnak.

A Djabe felvételei szokásosan igen jó minőségűek, a hazai átlagos szakmai színvonal felett állnak.

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.03.04., hétf. 07:50

Na, akkor kicsit megzavarom a langyos vizet
Szombat Djabe LP lemezbemutató Audiophile Szalon emeleti bemutató terme
félfüllel hallott információm szerint cirka 30 milliós cucc
Úgy kellett volna lezajlani a 15 perces demónak, hogy kb lefosom a bokám a hangzástól, haverral egymásra nézve bammegolunk
kifele jövet leszegett fejjel jövünk ki, hogy nekünk ilyen sosem lesz
ezzel szemben teljesen felejthető hangélményt kaptam
na most, mielőtt még bedarálnak kiherélnek virtuálisan felkötnek, hogy hogy jövök én ehhez az ő sok 10 éves szakma meg tényleg
soha nem lesz nekem ilyen motyóm, ki vagyok én hogy ... ezt félre téve tudna nekem valaki értékelhető infót adni a jelenség okára

Ugyan az, mint az idei són, nagyon rossz mélykarakter. Puffogások dörömbölések, átlagosan jó közép és magas tartomány
A hibás mély szekció miatt már alig vártam, hogy lekapcsolják a végén. Egyáltalán nem volt ülésbe tapasztó hangzás :(

Mondjátok meg nekem őszintén, mennyi csilliárd kell ahhoz, hogy egy zenecucc jól szóljon?

Én a szoba akusztikára és a doboz akusztikai tulajdonságára illetve elhelyezésére gyanakszom
Lehet-e, hogy ezek a dolgok így le tudják rombolni a végeredményt?
Ha igen miért nem foglalkozunk professzionális szinten evvel a kérdéskörrel a baromi drága cuccaink elhelyezésével
Ha tudjuk, hogy itt nem megy, akkor nem vállalunk bemutatót.

Vasárnap este átmentem Pista barátomhoz a Vulkánján meghallgatni 2 albumot tőlük (Djabe)
nagyságrenddel kellemesebb hangzásélményt kaptam - nagyon jól csillapított a szobája
az enyém sajnos elég gyatra, evvel tisztában is vagyok, nem is reklámozom

Egyébként tényleg nagyon jól van felvéve a hanganyag, Attiláéknak gratula a stúdiómunkáért - hát még ha jó cuccon hallgatnám :)

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1016

Hozzászólás Szerző: thxfan » 2019.01.30., szer. 19:24

happybday.gif
10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

TSanyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 134

Hozzászólás Szerző: TSanyi » 2019.01.30., szer. 07:11

happybday.gif Boldog szülinapot Fapaci!

TSanyi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 134

Hozzászólás Szerző: TSanyi » 2019.01.11., pén. 06:47

Az úveggyapot idővel összeesik, a kőzetgyapot tartósabb, igaz drágább is.

nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 357

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2019.01.10., csüt. 18:56

Jester írta:
2019.01.10., csüt. 07:04
fapaci írta:
2019.01.09., szer. 23:39
Jester írta:
2019.01.09., szer. 15:25
Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Sokféle anyag alkalmas a célra, fríz, selyem, de lehet sűrűbb, vastagabb anyag (bőr, bársony) is attól függően, milyen karakterisztikájú elnyelést akarunk elérni a panellel.
Első körben teljesen általánosan, minél szélesebb spektrumban szeretném a visszhangot csökkenteni. És minél kevésbé akarok aggódni a kiporzás miatt. Erre a fríz anyag megfelelő? Néhány helyen flízt is lehet olvasni. Ez ugyanannak az anyagnak (fleece material) a kétféle magyarosítása? Köszi!
A vetex is jó sok helyen lehet kapni, de van már pl. a Knauf Ecose amit “becsomagolás nélkül” is lehet használni belső térben (nincs kiporzás).
Sztereo: Bodor Audio PC-Bordor ezüst/arany USB-Audiobyte Hydra-Z+Audiobyte Hydra-ZPM USB Bridge+táp-Bordor ezüst/arany Digit IC-Hegel HD12 DAC/Preamp-HiDiamond D5 IC-NAD M25 végfok-HiDiamond D7 hsz kábel-Elac249.3 front
Füles: Acoustic Research AR-H1

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Hozzászólás Szerző: adamthebrave » 2019.01.10., csüt. 07:28

Jester írta:
2019.01.10., csüt. 07:04
fapaci írta:
Jester írta:
Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Sokféle anyag alkalmas a célra, fríz, selyem, de lehet sűrűbb, vastagabb anyag (bőr, bársony) is attól függően, milyen karakterisztikájú elnyelést akarunk elérni a panellel.
Első körben teljesen általánosan, minél szélesebb spektrumban szeretném a visszhangot csökkenteni. És minél kevésbé akarok aggódni a kiporzás miatt. Erre a fríz anyag megfelelő? Néhány helyen flízt is lehet olvasni. Ez ugyanannak az anyagnak (fleece material) a kétféle magyarosítása? Köszi!
A választ a magyar nyelvben most is nem az angol, hanem a német nyelvterületen kell keresni. A német vlies (ejtsd: flíz) szó magyarosítása, félrehallása, a magyar nyelv törkvése a minél egyszerűbb kiejtésre hozhatta a fríz kiejtést.

További infó: http://toptextil.hu/index.php?option=co ... &Itemid=31
DualPC, JPlay 7D, SotM tX-USBexp+sCLK-EX, CoreAudio USB/SPDIF, Linn Kisto, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, Eton 11-581/50HEX, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB: Entreq Atlantis, Digit: Entreq Apollo AES/EBU, LAN, XLR: Hydrasound Virgo One, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 251

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.01.10., csüt. 07:04

fapaci írta:
Jester írta:
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.01.09., szer. 23:39

Jester írta:

ZolaBA
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 395

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2019.01.09., szer. 19:05

Amatőr61 írta:
2019.01.09., szer. 18:11
Én kiporzás ellen Fríz anyagot használtam.(Lehet duplán, kétrétegben alkalmazni, ha esetleg kétségeid lennének a hatásosságát illetően.)
Én is frízzel csináltam a paneleimet, kiporzás ellen teljesen jó, viszont szerintem nehéz vele dolgozni, vastag, puha és nem tartja a méretét, formáját. Csak úgy lehet értelmesen használni ha a kereten belül van "tunkolva", kívülre feszíteni a fedő textillel együtt nem alkalmas, mert nem lesz szép formája, kész kispárna az egész :) (vagy én vagyok a béna... ez ugye mindig lehetőség:)

Füleleknél láttam viszont az új helyiségben, hogy geotextilt használt, szerintem nagyon jó ötlet, vékony, van tartása, formázható, igazítható és kellően sűrű is...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 69

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 » 2019.01.09., szer. 18:11

Jester írta:
fapaci írta:
2019.01.09., szer. 15:06
A sűrűség mellett lényeges az anyag belső szerkezete is, azaz jó lenne látni élőben. Talán az sem mellékes, hogy ez a szivacs kb 10x drágább az ásványgyapotnál.
Hát igen, ha 10x nem is de ~3x drágább. Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.

Én kiporzás ellen Fríz anyagot használtam.(Lehet duplán, kétrétegben alkalmazni, ha esetleg kétségeid lennének a hatásosságát illetően.)
A legtöbb méteráru boltban kapható.
http://www.szovetek.com/kategoria/frize ... to-anyagok

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.01.09., szer. 15:25

fapaci írta:
2019.01.09., szer. 15:06
A sűrűség mellett lényeges az anyag belső szerkezete is, azaz jó lenne látni élőben. Talán az sem mellékes, hogy ez a szivacs kb 10x drágább az ásványgyapotnál.
Hát igen, ha 10x nem is de ~3x drágább. Szerinted a gyapotot milyen anyaggal érdemes bevonni ami meggátolja a kiporzást, de akusztikailag semleges? Olvastam a vetex-et itt a fórumon, de így a neten keresve nem igazán találtam helyet ahol ismert ez a fogalom.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.01.09., szer. 15:06

Jester írta:
2019.01.09., szer. 14:22
Röviden az lenne a kérdés, hogy egy 80kg/m3 sűrűségű kőzetgyapottal szemben egy ilyen préselt szivacs, hasonló sűrűségben mennyire jó/rossz választás? Ki tudja váltani a kőzetgyapotot?

Jester
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Jester » 2019.01.09., szer. 14:22

Hello!

Szintén egy akusztikai kérdéssel bombáználak :)
Röviden az lenne a kérdés, hogy egy 80kg/m3 sűrűségű kőzetgyapottal szemben egy ilyen préselt szivacs, hasonló sűrűségben mennyire jó/rossz választás? Ki tudja váltani a kőzetgyapotot?

https://szivacspalota.hu/heterogen-tata ... tagsag-8cm

Köszi előre is!

Válasz küldése

Vissza: “Fapaci-Kábelek, csatlakozók, akusztika”