Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Moderátor: fapaci

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 548

Re: Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » Tegnap, 13:49

venomer írta:
Tegnap, 12:46
autópálya zaja, nyílt, beépítetlen területen. Más télen és más nyáron.
Szerintem a téli gumik gördülési zaja is nagyobb.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6049
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » Tegnap, 13:31

venomer írta:
Egy kis kültéri akusztika & légkör.
Az erősen eltérő körülmények (hőmérséklet, páratartalom, a felszín nedvessége, pocsolyák, hótakaró, növényzet, szálló por, légmozgás, alapzaj) nagyon más az évszakok akusztikája, de az érzékelésünk is másként működik 0 fokban, mint 30 fokon.

pärt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 252

Hozzászólás Szerző: pärt » Tegnap, 13:27

venomer írta:
pärt írta:
2019.11.13., szer. 20:23
Nem jó ötlet a kristálycukor: higroszkopikus. Ha hangról van szó, a pára a mi barátunk.
Egy kis kültéri akusztika & légkör. Van erről fizikaórai anyag, de nincs is előttem és szeretnék egy itteni eszmefuttatást erről, ha érdekel valakit. Legyen a gyakorlati példa egy autópálya zaja, nyílt, beépítetlen területen. Más télen és más nyáron. A meleg levegő felfelé szállító hatása is benne van a történetben (nyáron halkabb), ezen felül elfelejtett fogalmak és légkörről visszaverődő hatás is: nem törvényszerűen lineárisan csökkenő a zajszint távolodva a pályától. Fák lombozatának ügyét ne vegyük bele a jelenségbe.
Pilátus a krédóban esete. :D
Az idézet tőlem az ezo topicból jött át. Nem szeretem a túl sok emoticont, ide sem raktam, de füleleknek a kristályok jótékony hatásán ironizáló bejegyzésére reagáltam, szándékom szerint szintén ironikusan. Egy fórumtársunk- szerintem téves- megfigyelésére utaltam, amit a magas páratartalom hangra gyakorolt jótékony hatásával kapcsolatban tett.
A téli-nyári megfigyelésed szerintem a levegő sűrűségének, és igenis, a növényzet változásának (nem csak fa lombozat, hanem talajt takaró növények) tudható be. Hóról nem is beszélve, mert az aztán nagyon kellemesen csillapít. Hogy még mi mindennek, pontosabban minek igazán, azt majd hozzáértők kifejtik.

venomer
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 259

Hozzászólás Szerző: venomer » Tegnap, 12:46

pärt írta:
2019.11.13., szer. 20:23
Nem jó ötlet a kristálycukor: higroszkopikus. Ha hangról van szó, a pára a mi barátunk.
Egy kis kültéri akusztika & légkör. Van erről fizikaórai anyag, de nincs is előttem és szeretnék egy itteni eszmefuttatást erről, ha érdekel valakit. Legyen a gyakorlati példa egy autópálya zaja, nyílt, beépítetlen területen. Más télen és más nyáron. A meleg levegő felfelé szállító hatása is benne van a történetben (nyáron halkabb), ezen felül elfelejtett fogalmak és légkörről visszaverődő hatás is: nem törvényszerűen lineárisan csökkenő a zajszint távolodva a pályától. Fák lombozatának ügyét ne vegyük bele a jelenségbe.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.11.04., hétf. 23:37

Acus írta:
2019.11.04., hétf. 22:23
fapaci írta:
2019.11.04., hétf. 18:03
Acus írta:
2019.11.04., hétf. 16:44
Mikor lesz a kovetkezo alkalom?
Mármint mire?
Akusztikai oktatásra :)
Novemberben sokat leszek külföldön, ezért december elejére tervezem a következőt, de időben közzé fogom tenni.

Acus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: Acus » 2019.11.04., hétf. 22:23

fapaci írta:
2019.11.04., hétf. 18:03
Acus írta:
Mármint mire?
Akusztikai oktatásra :)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.11.04., hétf. 18:03

Acus írta:
Mármint mire?

Acus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: Acus » 2019.11.04., hétf. 16:44

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 126
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.25., pén. 18:58

Jöna só, felfüggesztem magam
Holnap első szoba Focal - Naim - ott kicsit le fogják alázni a fülemet
Most egy olyan DSDsokezer-t hallgatok, és nem tűnik rossznak
Köv héten méricskélek valami jót, majd fotosoppal kiegyenesítem :)
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.24., csüt. 08:59

tamagaba írta:
2019.10.24., csüt. 08:43
Ja igen, kalibrálás. Azt nem tudtam megcsinálni rendesen, mert nem értettem mit+hogy. Az usb mérőket meg nem kell. Lehet, hogy itt lesz a bibi. Ennek a résznek nekifutok még egyszer - kösz
A pult: Yamaha MG82CX
Kalibrálni referencia mikrofonnal lehet. Az USB-s mikrofonoknál ugyanúgy célszerű elvégezni, mint az analóg verzióknál.

A hangpulton hogy áll a 3 EQ potméter gombja? Legegyszerűbb lenne, ha lefotóznád a pultot úgy, ahogy használod.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.24., csüt. 08:43

fapaci írta:
2019.10.24., csüt. 08:26
tamagaba írta:
2019.10.24., csüt. 08:08
Mikrofon:
az a helyzet, hogy a 18 ezer forintos Behringer mérőmikiből sem nézek ki többet.
Általában én is Behringer mikrofonnal dolgozom, házi mérésekre bőven elég. A lineáristól 1-2 dB-t tér el néhol, de kalibrálás után teljesen pontos eredményt ad.

Továbbra is azt javaslom, a REW programban ellenőrizd a be- és kimeneti eszközök beállítását! A keverőből miként jut a jel a PC-be? Milyen pultról van szó?
Ja igen, kalibrálás. Azt nem tudtam megcsinálni rendesen, mert nem értettem mit+hogy. Az usb mérőket meg nem kell. Lehet, hogy itt lesz a bibi. Ennek a résznek nekifutok még egyszer - kösz
A pult: Yamaha MG82CX

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.24., csüt. 08:26

tamagaba írta:
2019.10.24., csüt. 08:08
Mikrofon:
az a helyzet, hogy a 18 ezer forintos Behringer mérőmikiből sem nézek ki többet.
Általában én is Behringer mikrofonnal dolgozom, házi mérésekre bőven elég. A lineáristól 1-2 dB-t tér el néhol, de kalibrálás után teljesen pontos eredményt ad.

Továbbra is azt javaslom, a REW programban ellenőrizd a be- és kimeneti eszközök beállítását! A keverőből miként jut a jel a PC-be? Milyen pultról van szó?

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.24., csüt. 08:08

fapaci írta:
2019.10.23., szer. 22:46
tamagaba írta:
2019.10.23., szer. 22:19
Ez a mai napi termés:
Nem lett jobb sajnos. Ott valami nagyon nem kerek a mérés környékén. Számtalan oka lehet, reggelig lehetne találgatni. Első lépésként nézd meg, a REW programban milyen be- és kimeneti eszközök vannak beállítva! Illetve fontos még, hogy miként jut el a mérőjel a hangsugárzókba, illetve a mikrofonból a PC-be.
Mikrofon:
az a helyzet, hogy a 18 ezer forintos Behringer mérőmikiből sem nézek ki többet. Az is kondenzátor, ott is 20-20k-t ír, minden fasza specifikációval. XLR dróttal megy be a keverő bemenetre. Aztán vannak mikrofonok 100-150-200 ezerért. Ott mi lehet az okosság? Tökéletes mikrofont lehet kapni 18 ezerért, hangdobozt, erősítőt milliókért - na itt van a gondom a mai hifivel.

Keverő:
itt érdemes lenne kicsit körbe szaglásznom. A gyártó szerint 20-20k +1-3dB mindenhol. 0,1% THD. Külső táp, elég korrekt a user guide-ja. Részletes, blokkdiagram, ahogy a jappóktól megszoktuk. Kipróbálom másik mic bemeneten, hátha kiderül valami. Nincs benyomva a 80Hz alatti vágó :) a low-mid-high eq potik 1 osztással fel vannak tolva egyformán. Effect szekció kikapcsolva, pan poti középen. Gain meg a level control van állítva, ahogy kell a jelszint.

Hangkártya-előfok-végfok-hangdoboz - átnézett felújított egységek. Nem hinném, hogy ott lenne baj.

Az nem lehet, hogy ez a cucc ilyen? Leszámítva a 10kHz feletti balhémat, amit ki kéne vizsgálnom mitől van. Meg kéne nézni más rendszert is ugyanevvel a mérési módszerrel.

Vicces volt, ahogy gyűrtem a vindózba a szint állítókat, aztán rájöttem, hogy a rew progi Asion keresztül közvetlen állítja a hangkártyát. Szóval voltak/vannak döccenések :)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.23., szer. 22:46

tamagaba írta:
2019.10.23., szer. 22:19
Ez a mai napi termés:
Nem lett jobb sajnos. Ott valami nagyon nem kerek a mérés környékén. Számtalan oka lehet, reggelig lehetne találgatni. Első lépésként nézd meg, a REW programban milyen be- és kimeneti eszközök vannak beállítva! Illetve fontos még, hogy miként jut el a mérőjel a hangsugárzókba, illetve a mikrofonból a PC-be.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.23., szer. 22:19

Ez a mai napi termés:
több mikipozi próbálkozás után - ami lényeges változást nem hozott - ezt hagytam meg
Egy pszihoacoustic nevü simítófüggvény van a gráf rajzoláson. Próbálkoztam az 1/48 és 1/24 oktávnyi átlagolással, de ez volt a leg "pszihósabb" :) 1/2 meg a többivel nagyon szép grafikonokat lehet ám csinálni
Antal és a Tüű doboz Right oldal
Mindkettőnél gyakorlatilag 50Hz környékén kezdődik a történet. Ezen nem lepődök meg, mert hallottam többször már Quadral Vulkan-t, ahogy zsigerből nyomja a 40-50Hz-es rezgéseket szintcsökkenés nélkül. Zenén is hallom, hogy azok a hangok az enyémből nem jönnek ki. Yello-n pl. Viszont ami zavar, hogy milyen durván lent van 10k környékén.
Vagy a mikim halott már ott, fura, hogy mindkét doboz eltérő csipogója ugyanúgy viselkedik. Ha van valakinek konkrét tapasztalata a Behringer usb-s mérőmikikkel, ne tartsa magában. Nálam Rode M5 van. Vese karakterisztikával, természetesen 20-20k-ig megy a gyártó szeint. Probléma lehet még, hogy egy Yamaha keverőn keresztül megy a gépbe, mivel csak avval tudok neki fantomtápot adni.

A REW 5.19-es progival játszom. Ingyenes - némi kis donációt kér időnként, de nem zavaró. Egy bizonyos Java frame kell hozzá, a legújabb alatt sajnos nem indul. Nekem mindegy, az van a gépen, amivel megy.
Ha lehet javaslat használhatnánk együtt, hogy könyebb legyen az eligazodás. Nem amatőr progi, a tudásunk és az eszközpark lesz a szűk keresztmetszet :)
Csatolmányok
capture_003_23102019_215241.jpg
capture_003_23102019_215241.jpg (190.58 KiB) Megtekintve 671 alkalommal

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.22., kedd 18:03

Jó kérdéseket tettetek fel, de a rájuk adott igazán korrekt válasz több oldal lenne, amire most nem tudok vállalkozni, mert úton vagyok. Csak röviden...

Mérés előtt el kell döntenünk, mire vagyunk kíváncsiak. Ha a hangsugárzó átviteli paramétereit szeretnénk feltárni, akkor a dobozhoz minél közelebb kell elhelyeznünk a mikrofont, hogy kevésbé hasson rá a szobaakusztika. De a többutas hangdobozoknál több hangforrásunk van, ezért el kell távolodnunk a doboztól 1-2 métert, hogy az utak jele összeálljon, ne legyen köztük fázishiba a mérési ponton. A bemutatott méréseken komoly beszakadás látható 4 kHz körül, ami vélhetően a közép/magassugárzók közötti fázishiba, a vertikálisan rosszul megválasztott mérési pont eredménye.

Ha a szoba akusztikájára, vagy a teljes rendszer produkciójára vagyunk kíváncsiak, akkor célszerű a hallgatási pontban mérni.

A mikrofonhoz közeli visszaverő felület által reflektált hullámok hamis mérési adatokat eredményezhetnek. Persze ha ezek a felületek jelen vannak zenehallgatás közben, akkor a mérésből sem tanácsos őket kihagynunk, csak legyünk tisztában vele, mit is okoznak.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 684

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.10.22., kedd 10:06

tamagaba írta:
2019.10.22., kedd 09:52
Szerintem a mérésnél fontos igazán a pozi. A hallgatási annyira nem, mert mászkál az ember ide-oda ücsörög, odébbhúzza a fotelt stb....
én gyakran kimérem a hallgato fotel poziciojat meröszalaggal, nalam nincs ide-oda ücsörgés ha igazi zenehallgatas van, megnézem a szönyegek pozícióját (egy lendületesebb menés nem csúsztatta-e el 1 cm-rel ...neeeeem, nem "kényszeres") ; kimérem, elhelyezkedek, megnezem, hogy hangfal éle felé tekintve a saroknal ugyanoda esik-e a tekintetvonal meghosszabbitasa, ... zene indit, elábrándoz rajta, belerelaxál ...felébred :-) na nyilvan nem mindig, de nem is csak 20-bol 1-szer

lehet az elözöben rosszul írtam, fogalmaztam, amit gondolok: mérésben mögötted vagyok, hisz csak fejben gondolok rá 2-3 év óta, de azóta is ott tartok; nem kapkodok :smile29: nem kerget senki (es szuper a 22 eve meglevö Dunaudio Evergreen is)

es persze - szakmai artalomkent is - tudom: meresi folyamatoknak is rengeteg buktatoja van (hol van a merest vegzö szemely ? az ö pozicioja, elnyelese smafu ? vagy leülsz a hallgatasi poziba, a mikrofont szigszalagozod a füledre ? :-)))))) es még utana: szakertö ugyanolyan korrekt mérésböl mennnnnnyivel többet ki tud olvasni, mint egy kezdö söt: kezdö szintü sem !! ..ez is benne van: miert nem rohantam már mikrofonboltba (rossz meressel csak felrevezetem magam, ertetlen kiértékeléssel ugyszinten, ...) :-)

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.22., kedd 09:52

avl2 írta:
2019.10.22., kedd 09:32
fapaci írta:
2019.10.22., kedd 07:25
Ezek a görbék nagyjából használhatatlanok, látszanak rajtuk a durva mérési hibák. Azt javaslom, hallgatási pontba, visszaverő felületektől távol elhelyezett mikrofonnal mérj egyeztetett jelszinteken.
nem mondom, hogy optimális lenne ez, de mi a helyzet ott, ahol a fenti 2 nem ugy van, ha a hallgatasi poziban közel vannak visszaverö felületek ? ...vagy ott nem is erdemes mérni, mas elhelyezest kell azonnal keresni ?

én még elörébb vagyok a folyamatban, mint tamagaba: még csak gondolok mérésre, eszközöm sincs ...de kérdés igen: Ikea Kimsta fotelben ülve hallgatok zenét, ott bizony egy része a fejtámlának nincs tul messze a fültöl (külön extra támaszt hasznalok, hogy a fejem kb. vizszintesen elöre nezve legyen megtamasztva ..jo az a bealváshoz is :-), igaz nem is merev az a rész. sürgösen lecserélendö, mert zavarja a hangzást ? vajon mennyire ???

ha mérnék/mérek, akkor nyilván a mikrofont a 2 fül közötti helyre igyekeznék minél pontosabban pocízionálni, ugy jo, nem ?
Szerintem a mérésnél fontos igazán a pozi. A hallgatási annyira nem, mert mászkál az ember ide-oda ücsörög, odébbhúzza a fotelt stb.
Az első bekezdésed kérdés nekem is. Kizárni a szobát a dobozméréskor vagy nem?

Most túrom a netet, jobbnál jobb magyar szakirodalmak vannak. Kicsit meredek matekból, de átsiklok felette
Pl hangdobozépités.hu; hifimagazin vízesés diagram; egyetemi vizsga anyagok stb.
érdemes átrágni magát az embernek, mielőtt leül egy ilyen programhoz

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 684

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.10.22., kedd 09:32

fapaci írta:
Ezek a görbék nagyjából használhatatlanok, látszanak rajtuk a durva mérési hibák. Azt javaslom, hallgatási pontba, visszaverő felületektől távol elhelyezett mikrofonnal mérj egyeztetett jelszinteken.
nem mondom, hogy optimális lenne ez, de mi a helyzet ott, ahol a fenti 2 nem ugy van, ha a hallgatasi poziban közel vannak visszaverö felületek ? ...vagy ott nem is erdemes mérni, mas elhelyezest kell azonnal keresni ?

én még elörébb vagyok a folyamatban, mint tamagaba: még csak gondolok mérésre, eszközöm sincs ...de kérdés igen: Ikea Kimsta fotelben ülve hallgatok zenét, ott bizony egy része a fejtámlának nincs tul messze a fültöl (külön extra támaszt hasznalok, hogy a fejem kb. vizszintesen elöre nezve legyen megtamasztva ..jo az a bealváshoz is :-), igaz nem is merev az a rész. sürgösen lecserélendö, mert zavarja a hangzást ? vajon mennyire ???

ha mérnék/mérek, akkor nyilván a mikrofont a 2 fül közötti helyre igyekeznék minél pontosabban pocízionálni, ugy jo, nem ?

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.22., kedd 08:28

fapaci írta:
Ok, tegnap csak úgy kézben tartva kb. 1 méter kb. egy magasságban ... ezen még csiszolnom kell.
A mérés előtt úgy látom csinál egy ref level mérést. Ott csak annyit látok, hogy zöld sávban mutat egy dB értéket. Az még a kezdeti próbálkozáskor piros volt, nem megfelelő jelszintre hivatkozva.
Most úgy fogom csinálni, hogy fix hallgatási poziban rögzitett mikivel ugyanazon a mért level értékkel kezdjem a mérést minden csatornán mindkét doboznál. És akkor azt mondod hallgatási ponton mérjek.
Ez a progi egyből lekezelte a hangkarit Asio driverrel, de csak külön tudja a csatornákat mérni

Természetesen avval tisztában vagyok, hogy az egész méricskélős játéknak a matematikai és fizikai érthetőségétől messze vagyok, nem is fogom tudni teljesen felfogni, de nem baj. Ha utánna olvasok dolgoknak és az egyes köröknek az alapelméletét megértem a progi segítségével kaphatok reális képet más vetületből a fülem mellé tájékoztatónak.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.22., kedd 07:25

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.21., hétf. 22:31

Na hoppácska
Más progi, már mérési mód, más eredmény
Két pár görbe van, az egyik az Antal EZ, a másik a Pure Acoustic Dream 77 Brooklyn-ból
Kb 1 méter volt a mérési távolság tengely irányban - a Dream 77-nél ez nehezen meghatározható, mert a mélysugárzó az oldalán van - emiatt a szoba akusztikai tulajdonsága kevésbé érvényesült
A szintbeli különbség a nem egyforma mikrofonelhelyezés miatt lehet, de nem is baj, így jobban látható az átvitel
48x smooth - látszik, hogy az Antal jobb, de lényeges különbséget nem látok, kivétel a 200 Hz-es gödörnél, ami tényleg mérési elhelyezés miatt talán ...
4 kHz - más doboznál is ez lehet?
Szóval vannak hepe-hupák, Hiányzik még az impulzus válasz, niagara vízesés, torzitás diagram - ott még nem tartok a júzergájdban :)
Csatolmányok
capture_001_21102019_220842.jpg
capture_001_21102019_220842.jpg (250.19 KiB) Megtekintve 811 alkalommal

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Re: Csevegő

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.18., pén. 07:38

fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 22:16
tamagaba írta:
2019.10.17., csüt. 20:56
Sikerült a C signal-lal
Itt kezdődnek a problémák:
Ez sajnos nem túl szívderítő és gyanítom, hallgatni sem túl kellemes.
A 100 Hz-es büfögéssel már régóta küzdök. A 10 kHz-es süppedés új, referencia hiányában nem tünt fel. Azt remélem a x-váltóban lehet orvosolni.
Van egy pár Antal EZ-m a Tyü doboz mellett, azt is meg fogom mérni. Az fülre jobb, de az is büfög lent. Ha azon is lesz, akkor szoba jelenség.
Most számítógépről megy és a hangkari utility-ben használom az eq profilt (méréskor természetesen nem ment)
Szeretném dsp vasalás nélkül egyenletesnek látni, mint 500-8k-ig kb.
Ki fogom próbálni a Room EQ Wizard-ot. Az bonyolultabb, de már tudom mi volt a baj a jelszintekkel.
Nem csak freki görbét szeretnék látni, hanem lecsengés-visszaverődés méréseket pl. Van 2 mikrofonom, ha a proginak kettő kell ehhez, az sem lenne baj.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.10.17., csüt. 22:16

tamagaba írta:
2019.10.17., csüt. 20:56
Sikerült a C signal-lal
Ez sajnos nem túl szívderítő és gyanítom, hallgatni sem túl kellemes.

tamagaba
Fórumlakó
Fórumlakó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.10.17., csüt. 20:56

fapaci írta:
2019.10.17., csüt. 11:09
tamagaba írta:
2019.10.17., csüt. 10:38
Amúgy miért kell neki annyi pont?
A több ponton készített mérések eredményét átlagolja és abból számol egy korrekciós görbét.
Sikerült a C signal-lal
Csatolmányok
capture_002_17102019_204633.jpg
capture_002_17102019_204633.jpg (53.14 KiB) Megtekintve 921 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Fapaci-Kábelek, csatlakozók, akusztika”