Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szavazás a szobaakusztikáról

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Dupla

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »




4 órája, nemtomm írta:




Nagyon jó lett ha még be is tettél volna rá képet az lenne az igazi de így is jó lett.



A basszus csapdához minél nehezebb és vastagabb kőzetgyapotot tegyél (nálam 160kg/m3-van) annál jobb a hatásfoka nekem legalábbis ez vélt be.



  




Örülök, hogy más írta le helyettem, hogy téves elképzelés. 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



   



  Lehet, hogy igazad van de amikor teszteltük akkor ennek a hangja jött be jobban és ez maradt nálam...


 

"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




3 minutes ago, nemtomm said:




A basszus csapdához minél nehezebb és vastagabb kőzetgyapotot tegyél (nálam 160kg/m3-van) annál jobb a hatásfoka nekem legalábbis ez vélt be.





Az elnyelő anyag sűrűségének növelése csak egy mértékig hoz pozitív eredményt, kb 100 kg/m3 sűrűség felett már nincs számottevő javulás, sőt néha romlik az elnyelési képesség. Ez persze a felület kialakításától is függ, de általában nem érdemes 100 kg/m3 fölé menni.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




29 minutes ago, remember said:




Az én történetem:





Részemről adok rá egy serleget. Lelkesedésed, alaposságod és persze a történeted is sokak számára követendő példa lehet.


Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »




24 perce, remember írta:




Az én történetem:Visszaemlékezve tetszett a rendszerem hangja, de úgy éreztem van benne valami bántó “csörömpölés”. (Ha a mostani hangzást veszem alapul, akkor azt kell mondjam hogy bizony elég rosszul szólt). Fapaci bemérte a nappalimat, adott tanácsokat is, és ezek alapján keztem bele.



Fapaci által készített görbék (utómérés nem volt):   https://photos.app.goo.gl/utqGLTmsqprrMWAk8



Basszuscsapda. Ez még hátravan.



Összegezve: egy átlagos lakószobában -szerintem, az én tapasztalatom alapján- elengedhetetlen valamiféle akusztikai kezelés. Nagyon megéri.





 



   Nagyon jó lett ha még be is tettél volna rá képet az lenne az igazi de így is jó lett.



A basszus csapdához minél nehezebb és vastagabb kőzetgyapotot tegyél (nálam 160kg/m3-van) annál jobb a hatásfoka nekem legalábbis ez vélt be.



  
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: supravox »




8 minutes ago, remember said:




Az én történetem:



 



Visszaemlékezve tetszett a rendszerem hangja, de úgy éreztem van benne valami bántó “csörömpölés”. (Ha a mostani hangzást veszem alapul, akkor azt kell mondjam hogy bizony elég rosszul szólt). Fapaci bemérte a nappalimat, adott tanácsokat is, és ezek alapján keztem bele.



Fapaci által készített görbék (utómérés nem volt):   https://photos.app.goo.gl/utqGLTmsqprrMWAk8



1. menet:



A mennyezetre 5 db. 100x120-as, a hangfalak mögé 1-1 db. 60x138-as, a kanapé mögé pedig 2 db. 60x100 cm-es panelt készítettem.  A panelekbe 5 cm.-vastag 50 kg./m3 sűrűségű kőzetgyapotot tettem fríz anyagba csomagolva valamint maga a kész paneleket panama anyaggal vontam be. 



Képek:   https://photos.app.goo.gl/YWkbw7tSN7kCo9HBA



Az anyagköltség kb. 50 000 Ft. volt, 2 hétvégém és még néhány délutánom ment rá.



 



2. menet:



Az akusztikai mérés során Fapaci megjegyezte, hogy a TV-vel is kellene valamit kezdeni, pl. vastag, hangelnyelő anyagot tenni elé zenehallgatáskor. Ez sokáig motoszkált a fejemben, míg egyszer próbaképpen a maradék kőzetgyapot lapokból egyet becsomagoltam fríz anyagba és a TVelé lógattam. A változás olyannyira meggyőző volt, hogy elkészíttem ezt a TV takaró szerkezetet is.



Képek:   https://photos.app.goo.gl/ULNgyFKQ3HWqp649A



Az anyagköltség  10 000 Ft  alatt volt  -  kőzetgyapot illetve fríz anyag maradt az első menetből. Egy hétvége meg egy délután alatt megvolt.



 



3. menet:



Basszuscsapda. Ez még hátravan.



 



Összegezve: egy átlagos lakószobában -szerintem, az én tapasztalatom alapján- elengedhetetlen valamiféle akusztikai kezelés. Nagyon megéri.





Wow



Ügyes vagy.

BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
remember
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.09., vas. 21:59
Értékelés: 6

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: remember »



Az én történetem:



 



Visszaemlékezve tetszett a rendszerem hangja, de úgy éreztem van benne valami bántó “csörömpölés”. (Ha a mostani hangzást veszem alapul, akkor azt kell mondjam hogy bizony elég rosszul szólt). Fapaci bemérte a nappalimat, adott tanácsokat is, és ezek alapján keztem bele.



Fapaci által készített görbék (utómérés nem volt):   https://photos.app.goo.gl/utqGLTmsqprrMWAk8



1. menet:



A mennyezetre 5 db. 100x120-as, a hangfalak mögé 1-1 db. 60x138-as, a kanapé mögé pedig 2 db. 60x100 cm-es panelt készítettem.  A panelekbe 5 cm.-vastag 50 kg./m3 sűrűségű kőzetgyapotot tettem fríz anyagba csomagolva valamint maga a kész paneleket panama anyaggal vontam be. 



Képek:   https://photos.app.goo.gl/YWkbw7tSN7kCo9HBA



Az anyagköltség kb. 50 000 Ft. volt, 2 hétvégém és még néhány délutánom ment rá.



 



2. menet:



Az akusztikai mérés során Fapaci megjegyezte, hogy a TV-vel is kellene valamit kezdeni, pl. vastag, hangelnyelő anyagot tenni elé zenehallgatáskor. Ez sokáig motoszkált a fejemben, míg egyszer próbaképpen a maradék kőzetgyapot lapokból egyet becsomagoltam fríz anyagba és a TVelé lógattam. A változás olyannyira meggyőző volt, hogy elkészíttem ezt a TV takaró szerkezetet is.



Képek:   https://photos.app.goo.gl/ULNgyFKQ3HWqp649A



Az anyagköltség  10 000 Ft  alatt volt  -  kőzetgyapot illetve fríz anyag maradt az első menetből. Egy hétvége meg egy délután alatt megvolt.



 



3. menet:



Basszuscsapda. Ez még hátravan.



 



Összegezve: egy átlagos lakószobában -szerintem, az én tapasztalatom alapján- elengedhetetlen valamiféle akusztikai kezelés. Nagyon megéri.


Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »




7 órája, nemduma írta:




Vannak kínai piacról beszerezhető távolról (internet) irányítható kapcsolók és infra jeladók. Azokkal össze lehetne hozni szerintem. Pl:



https://www.ebay.com/itm/Improved-Broad ... 1438.l2649



Időzíteni is lehet.





Oh köszi. Nem hiszem, hogy ez a helyes út


Az akusztika téma leült? én nagyon szívesen néznék előtte/utána görbéket és előtte/utána fotókat! szóval ha valakinek van ilyen és megosztaná azt szeretném biztatni, hogy van rá érdeklődés :))

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nemduma
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2015.04.21., kedd 11:25
Értékelés: 24
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: nemduma »




On 2018. 04. 24. at 5:48 AM, ZolaBA said:




Egyébként most jobban foglalkoztat az a gond, hogy egy óra mire igazán bemelegszik a rendszer és kijön a tudása... és jelenleg nem tudom hogyan oldjam meg, hogy mire leülök jó legyen





Vannak kínai piacról beszerezhető távolról (internet) irányítható kapcsolók és infra jeladók. Azokkal össze lehetne hozni szerintem. Pl:



https://www.ebay.com/itm/Improved-Broad ... 1438.l2649



Időzíteni is lehet.


Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Gali »


Foglalkozom vele és alakul Célom az hogy én legyek a szakember persze ez egy hosszú folyamat de élvezem minden percét!

 
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: supravox »




6 hours ago, ZolaBA said:




Biztosan...  kidobjam?  A helyiség elvileg iroda, bár ebben egyre többen kételkednek. Fél éve még térkép volt a falon, most meg akusztikai panel és darts tábla  



Egy dedikált mozi vagy zene szoba lehet tök szimmetrikus, de másra is használt helyen ez nagyon nehéz.



Egyébként most jobban foglalkoztat az a gond, hogy egy óra mire igazán bemelegszik a rendszer és kijön a tudása... és jelenleg nem tudom hogyan oldjam meg, hogy mire leülök jó legyen


 





Ha tudom,hogy este vagy a nap folyamán lesz módom hallgatni a motyót akkor elmenetel előtt mindent bekapcsolok



Mondjuk az ATC folyamatosan on állapotban vannak..



 

BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5157
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3133

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: AAttila »


Amikor még Szegeden laktam, többször előfordult, hogy a főnököm felhívott, hogy most indul Pestről, kapcsoljam be a rendszert. 

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Dorian »




2 órája, ZolaBA írta:




Egyébként most jobban foglalkoztat az a gond, hogy egy óra mire igazán bemelegszik a rendszer és kijön a tudása... és jelenleg nem tudom hogyan oldjam meg, hogy mire leülök jó legyen




Hú, nálam itt elbukna bármelyik jó hangú rendszer.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »




3 órája, svedmalac írta:




Csak érdeklődés szintjén kérdezném, hogy a tárgyalóasztal felülete (főleg így aszimmetrikusan) ilyenkor befolyásol(hat)ja a hangot?





Biztosan...  kidobjam?  A helyiség elvileg iroda, bár ebben egyre többen kételkednek. Fél éve még térkép volt a falon, most meg akusztikai panel és darts tábla  



Egy dedikált mozi vagy zene szoba lehet tök szimmetrikus, de másra is használt helyen ez nagyon nehéz.



Egyébként most jobban foglalkoztat az a gond, hogy egy óra mire igazán bemelegszik a rendszer és kijön a tudása... és jelenleg nem tudom hogyan oldjam meg, hogy mire leülök jó legyen


 

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: svedmalac »




On 2018. 04. 20. at 7:03 PM, ZolaBA said:




Nem tudom miért gondolja mindenki, hogy az akusztikai panel az ronda fekete vagy fosbarna és nem illik sehova 


Kvázi bármit lehet, színeket, mintát, formát vagy akár fotókat is... (pláne ha profi készíti)



Nálam most pl. így néz ki az zeneszoba/otthoni iroda, költséghatékony házi kivitelezés, mégsem ronda a panel szerintem (sugárzó mögött hátul kettő és oldalt is, de van még jobbra oldalt is ami nem látszik. A hallgató pozicíóból csak a fotel karfa vége van a képben:) illetve balra hátra a fotel mögött meg az íróasztalom van. A fotel mellett van balról a méretes mélyláda, remekül áll rajta a sörösdoboz és a távirányító Aki esetleg emlékszik korábbi fotóra amit mutattam a hangsugárzók bent voltak teljesen a sarokban jobbra a polcon, ill. balról is volt polc, meg asztal, amiket feláldoztam... most 70-80 centire vannak centizve beméregetve, egész más, mint a sarokban volt. Illetve korábban csempe volt a falon, ezt relatív költséghatékonyan parafával burkoltam  meglepően jó lett.









Csak érdeklődés szintjén kérdezném, hogy a tárgyalóasztal felülete (főleg így aszimmetrikusan) ilyenkor befolyásol(hat)ja a hangot?


Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: timcs »




10 órája, fapaci írta:




Bár még csak pár napja zajlik a szavazás, a voksokból jól látszik, hogy még mindig sokan vannak, akik már felismerték az akusztika fontosságát, de kellő információ hiányában nem vágtak még bele az operációba. Továbbra is állok rendelkezésükre helyszínen végzett akusztikai mérésekkel, tanácsadással, tervezéssel. Akik pedig érteni is szeretnék, mi történik a hanghullámokkal egy szobában, azoknak javaslom a havi rendszerességgel tartott oktatásaimat.





Szívesen leadnám a voksomat a szobaakusztika javára, csak a nálam meglévő állapotra nem találtam a felsoroltak között megfelelő válaszlehetőséget. Azaz, szakember segítségével/bevonásával lett megvalósítva és sokkal jobb lett, de a végső állapot eléréséhez még szükséges a helyszíni mérés, ennek kiértékelése és ez alapján végrehajtani az utolsó lépéseket/változtatásokat.


CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




21 minutes ago, cisco said:




Nálam a visszatartó erő, hogy egy albérletben, ahol 1-2 évet vagyok nem csinálom meg, mert a következő helyszínen kezdhetem elölről, más panelekkel, amik más problémákat oldanak meg. Szerintem sokan vagyunk így.



Másik oldalról nálam most nincs helye a paneleknek. Elől van a vászon, jobb oldalon teljes erkélyajtó és ablak, hátul van polc a két háttérrel, kettő között kép (kb az egyetlen hely ahova lehetne tenni), kanapén a faltől kb 30-40cm-re, meg a vetítő, balra meg a szoba és az amerikaikonyha szintén tele szekrényekkel, tehát nincs üres falfelület. Lent van szőnyeg, fent meg a plafon, de azt nem fogom furkálni egy albérletben.





Részben megértem, részben nem. Én is éltem albérletekben 15 évig, mindig a hobbimnak megfelelő lakásokat választottam és mindenhol felfúrtam a képeimet a falra. A mennyezet kezeléséhez nem kell szitává lyuggatni a födémet. Elég 4-6 erős rögzítési pontot létrehozni, ezekre már fel lehet akasztani egy komplett szerkezetet, ami a paneleket tartja. Bontás esetén a furatok könnyedén eltüntethetők, de albérlő váltáskor a legtöbb lakást amúgy is kifestik.



A falikép kis trükkel átalakítható akusztikai panellé, ha nincs előtte üveglap és nem olajképről van szó. Ha a vásznon/papíron át tud haladni a levegő, akkor a fal és kép közé lehet 5 cm vastag, szükséges sűrűségű elnyelő anyagot tenni. A vizuális hatás alig változik, az akusztikára viszont komoly hatással lehet.


Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: cisco »




1 hour ago, fapaci said:




Bár még csak pár napja zajlik a szavazás, a voksokból jól látszik, hogy még mindig sokan vannak, akik már felismerték az akusztika fontosságát, de kellő információ hiányában nem vágtak még bele az operációba. Továbbra is állok rendelkezésükre helyszínen végzett akusztikai mérésekkel, tanácsadással, tervezéssel. Akik pedig érteni is szeretnék, mi történik a hanghullámokkal egy szobában, azoknak javaslom a havi rendszerességgel tartott oktatásaimat.





Nálam a visszatartó erő, hogy egy albérletben, ahol 1-2 évet vagyok nem csinálom meg, mert a következő helyszínen kezdhetem elölről, más panelekkel, amik más problémákat oldanak meg. Szerintem sokan vagyunk így.



Másik oldalról nálam most nincs helye a paneleknek. Elől van a vászon, jobb oldalon teljes erkélyajtó és ablak, hátul van polc a két háttérrel, kettő között kép (kb az egyetlen hely ahova lehetne tenni), kanapén a faltől kb 30-40cm-re, meg a vetítő, balra meg a szoba és az amerikaikonyha szintén tele szekrényekkel, tehát nincs üres falfelület. Lent van szőnyeg, fent meg a plafon, de azt nem fogom furkálni egy albérletben.



 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Bár még csak pár napja zajlik a szavazás, a voksokból jól látszik, hogy még mindig sokan vannak, akik már felismerték az akusztika fontosságát, de kellő információ hiányában nem vágtak még bele az operációba. Továbbra is állok rendelkezésükre helyszínen végzett akusztikai mérésekkel, tanácsadással, tervezéssel. Akik pedig érteni is szeretnék, mi történik a hanghullámokkal egy szobában, azoknak javaslom a havi rendszerességgel tartott oktatásaimat.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »




1 órája, lehoako írta:




Nagyon jól tetted, hogy lehúztad őket a falról (ki a sarokból), a továbbiakban az elrendezést látva tökmindegy, hova ülsz, tutti jó lesz a hang. Külön ötös, hogy hosszában vagyunk, több tényleg nem kell. (Kábelek?) :-)





igen, A52. Jelen elrendezésben tényleg nem kritikus az üléshelyzet, az íróasztalnál, tárgyaló asztalnál és a darts táblánál is jó:)



Kábelek?  semmi túl drága: külön ösvény normál kábellel, alces, gyári tápkábelek, audioquest usb, luxor ic, kácsás hangsugárzó kábel... 

Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: lehoako »




23 hours ago, ZolaBA said:




Nem tudom miért gondolja mindenki, hogy az akusztikai panel az ronda fekete vagy fosbarna és nem illik sehova 


Kvázi bármit lehet, színeket, mintát, formát vagy akár fotókat is... (pláne ha profi készíti)



Nálam most pl. így néz ki az zeneszoba/otthoni iroda, költséghatékony házi kivitelezés, mégsem ronda a panel szerintem (sugárzó mögött hátul kettő és oldalt is, de van még jobbra oldalt is ami nem látszik. A hallgató pozicíóból csak a fotel karfa vége van a képben:) illetve balra hátra a fotel mögött meg az íróasztalom van. A fotel mellett van balról a méretes mélyláda, remekül áll rajta a sörösdoboz és a távirányító Aki esetleg emlékszik korábbi fotóra amit mutattam a hangsugárzók bent voltak teljesen a sarokban jobbra a polcon, ill. balról is volt polc, meg asztal, amiket feláldoztam... most 70-80 centire vannak centizve beméregetve, egész más, mint a sarokban volt. Illetve korábban csempe volt a falon, ezt relatív költséghatékonyan parafával burkoltam  meglepően jó lett.









Csak nem 1 pár 52es Audience? :-)



 



Nagyon jól tetted, hogy lehúztad őket a falról (ki a sarokból), a továbbiakban az elrendezést látva tökmindegy, hova ülsz, tutti jó lesz a hang. Külön ötös, hogy hosszában vagyunk, több tényleg nem kell. (Kábelek?) :-)


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




16 hours ago, Hifilala said:




Egyébként ez az akusztika téma nagyon félelmetessé is van téve és sokan óriási átalakításokra gondolnak. Szerintem bárkinél lehet javulást elérni egész kicsi változtatással is. Mindennek az alapja egy mérés,ami szerintem baráti áron van,tekintve azt az összeget,amit a berendezésekre költünk!





Valóban sok félelem érezhető és rengeteg félreértés kering a témában (itt is láthattunk néhányat az elmúlt órákban). Az akusztikai kezelés néhány évvel ezelőtt még nagyon különc ténykedésnek számított, nagyjából kimerült a kísérletezésben. A megjelent publikációk a böszme diffúzorokkal és otromba basszuscsapdákkal inkább elijesztették az érdeklődőket. Ma már sokkal jobb a helyzet, igényes kinézetű és hatékony panelekkel operálhatunk, a modern szoftverekkel pedig nagy biztonsággal tudjuk modellezni az akusztika viselkedését, tétova kísérletezés helyett célirányosan tudunk haladni.



Egy átlagos zenehallgató és moziszobában azért fel szoktak halmozni 1-2 MFt értékű berendezést. Egy akusztikai kezelés ára ritkán lépi túl a 200e forintot (házilagos kivitelezésben még kevesebb), az általa okozott javulás pedig általában jóval nagyobb, mint egy készülék-, vagy kábelcsere hatása.


Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: nadtom »



A mozi/zeneszoba rendbe lett téve akusztikailag, előtte oly volt, mint egy fürdőszoba (akusztikai szempontból). 


Ami még nálam sokat segített a hangminőségjavítás terén, az a Jriver-be beadott aktív szűrőcsoport volt (convolution), amiről a Fapaci blogján olvastam. 



 

Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Szavazás a szobaakusztikáról

Hozzászólás Szerző: Frogged »




11 minutes ago, TZoZ said:




Első körben csak puszta kíváncsiságból kérdezem, mégis mennyibe kerülhet egy mérés+átlagosnak nevezhető mennyiségű akusztikai panelekbe beruházás költsége? 



Tudom, attól függ, de úgy nagyságrendileg. Talán másokat is érdekelne.





Ha jól emlékszem a mérés költsége 16k volt + benzin  ami szerintem korrekt.

A panelekre költendő összeg meg sok mindentől függ pl hogy mennyi kell milyet szeretnél, ez a szoba méretétöl is függ.

 Illetve nem mindegy hogy az egész szobában akarod hogy jól szoljon vagy csak a hallgatási ponton.

Nyilván az a legolcsobb ha csak a lehalgató pontoban akarod rendbe tenni a hangzást és ha nem akarsz divatozni a panelokkal.

Vagy még olcsóbb ha magad barkácsolod a kapott tervek alapján persze ha van rá affinitás.

Nekem nincs hozzá kézügyeségem én inkább csináltattam, és a spórolás jegyében csak a leghalgató pozícióban tetettem rendbe a hangzást.



Aztán annyira meg tetszett a javulás hogy beruháztam pár drágább képes panelra is hogy feldobjam a szobát de minden forintot megért a beavatkozás számomra.



nekem 177K lett a vége de meg lett volna egy 100asból is ha nem flancolok, a fényképes panelok meg az ufo panelok a mennyezetre meg dobtáka a költségeket.

Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”