Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »



ez igen...
( 36_2_18.gif ) egyetértek leho-val, bocs az off-ért fapaci


 
Miért nem veszel egyet, mondjuk egy belden kábel végére Látom a lényeget nem sikerült leszűrni. Magyar Értelmező Kéziszótár barátod.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Biztos jók ezek a méregdrága csatik,de mikor látom hogy bedugják őket egy párszáz forintos aljzatba,akkor úgy elgondolkodom az értelmén.

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az olyan embereket akik hisznek a 160ezer ft-os dugóban elküldeném cukorrépát kapálni egy évig. Utána kíváncsi lennék, hogy benyalnák-e ezt a marketing maszlagot, és a kemény munkával megszerzett pénzt ilyen ökörségekre költenék Ezek a dolgok minden realitást mellőznek már, és csak beteg embereknek készülnek, 40x-es hang minőségjavulás nincs az biztos


 
ez igen...
( 36_2_18.gif ) egyetértek leho-val, bocs az off-ért fapaci

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Az olyan embereket akik hisznek a 160ezer ft-os dugóban elküldeném cukorrépát kapálni egy évig. Utána kíváncsi lennék, hogy benyalnák-e ezt a marketing maszlagot, és a kemény munkával megszerzett pénzt ilyen ökörségekre költenék Ezek a dolgok minden realitást mellőznek már, és csak beteg embereknek készülnek, 40x-es hang minőségjavulás nincs az biztos


 
Mind a forma, mind a tartalom kezd méltatlan lenni a helyhez, ahol vagyunk. Ha valaki humbugnak, ezotériának tartja a drága csatlakozókat, komponenseket, kábeleket stb, kérem, fejtse ki ezirányú véleményét a frissen nyílt ezoterikus topikban, ezt a helyet hagyjuk tán meg a "kirakat"ban nézelődőknek.
 
Szép, nyugodt napot mindenkinek.
 
@luigi: Hitbéli kérdéseket pláne nem kéne feszegetni.

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az olyan embereket akik hisznek a 160ezer ft-os dugóban elküldeném cukorrépát kapálni egy évig. Utána kíváncsi lennék, hogy benyalnák-e ezt a marketing maszlagot, és a kemény munkával megszerzett pénzt ilyen ökörségekre költenék Ezek a dolgok minden realitást mellőznek már, és csak beteg embereknek készülnek, 40x-es hang minőségjavulás nincs az biztos

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1871
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Csevegő

Hozzászólás Szerző: 4you »

Csak hogy, képben legyünk,azért nem kell elfelejteni, hogy a drága,milliós hifis cuccok nem mindig hozzák az elvárt szintet,van ami jó,de van ami a felét sem éri,pláne egy nagyobb márkánál ahol a nevet, meg mittudom én mit kell megfizetni.Tapasztalatból,és ismerősökkel való beszélgetésből tudom ,hogy azért egy kis átverés van ebben a szakmában.Ennyit szerettem volna,és ennek a topicnak meg egy nagy ON!Én biztos hogy élni fogok a lehetőséggel,és veszek egy két kütyüt.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Csevegő

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



Engem aztán oltári módon érdekel mid van.Felőlem képsorozatot is beszúrhatsz.
Csak épp kettőnk közül szerintem nem én voltam az, aki egy kiváló kábelgyártó hirdetési oldalára ment és az általa használt csatlakozókat degradálni kezdte, mivel neki márkásabb és nagyságrendekkel drágább cuccai vannak. Ez kicsit olyan, mintha egy Dacia szalonhoz mennék egy Mercedes-Benzzen és elkezdeném magyarázgatni a leendő (pl. Logan) tulajdonosoknak, hogy nézze meg, egy Merciben minőséget kap, és nagyobb komfortot..Csak épp elfelejti közölni ,hogy annak a gépkocsinak az árából mennyi Logant vehetne és lehet, hogy az ár/érték arány nem ugyanazt az eredményt produkálja.
 
Szumma szummárum: akár a Sonarquest-t akár az Audiocrastot választja valaki ADOTT (ár)kategóriában, nem bánja meg.


Nem degradáltam, megjegyeztem hogy ne hasonlítsuk mert nincs értelme, ennyi volt.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Na erről beszélek! Én tudom helyén kezelni a dolgokat és kíváncsi voltam hogy fapaci milyen áron hozza be, mert bals villás helyett ez jobb alternatíva, de ha gondolod gyere el és megnézheted nálam mivel van szerelve az összes kábel.
 
Ha reagálni szeretnétek priviben!
 
Ne OFFoljuk eme remek topikot!


 
Engem aztán oltári módon érdekel mid van.Felőlem képsorozatot is beszúrhatsz.
Csak épp kettőnk közül szerintem nem én voltam az, aki egy kiváló kábelgyártó hirdetési oldalára ment és az általa használt csatlakozókat degradálni kezdte, mivel neki márkásabb és nagyságrendekkel drágább cuccai vannak. Ez kicsit olyan, mintha egy Dacia szalonhoz mennék egy Mercedes-Benzzen és elkezdeném magyarázgatni a leendő (pl. Logan) tulajdonosoknak, hogy nézze meg, egy Merciben minőséget kap, és nagyobb komfortot..Csak épp elfelejti közölni ,hogy annak a gépkocsinak az árából mennyi Logant vehetne és lehet, hogy az ár/érték arány nem ugyanazt az eredményt produkálja.
 
Szumma szummárum: akár a Sonarquest-t akár az Audiocrastot választja valaki ADOTT (ár)kategóriában, nem bánja meg.

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Csevegő

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



Igen, 6x jobb..mint ahogy az árdifferencia is szépen mutatja.
Csak azt nem értem, miért kértél árlistát, ha neked csak a Furutech ad megfelelő minőséget?


Na erről beszélek! Én tudom helyén kezelni a dolgokat és kíváncsi voltam hogy fapaci milyen áron hozza be, mert bals villás helyett ez jobb alternatíva, de ha gondolod gyere el és megnézheted nálam mivel van szerelve az összes kábel.
 
Ha reagálni szeretnétek priviben!
 
Ne OFFoljuk eme remek topikot!

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Na neszivas Te kakas
 
HA csak keráj design miatt lenne 130e különbség meg is érteném a beírást, de sajnos ennek nem az volt a célja. Mint itt a fórumon mostanában...
Sőt már Ákos is jött a 3eft Sonar vs Bals hasonlattal. Nem azt írtam hogy ezek szarok azt próbáltam leírni hogy a furutech nem csak design-t add a pénzedért. Hanem minőségi alapanyagból kiváló csatlakozókat. Lehet próbálkozni meg megmagyarázni a valótlant csak azért mert nincs pénz erre a kategóriára.
Meg jól hasba akasztani a népet, de nem folytatom mert megint megkapom a magamét. Sajnos mostanság a savanyú szőlő esete forog fent és inkább voodoo meg ezotária lesz a kiváló termékekből az a szomorú tény hogy ezek az emberek életükben nem hogy nem hallottak, de még csak fogni sem fogtak ilyen remek termékeket, bekötni? na ugyan hová kötötték volna be? Így hogy tud elfogulatlan, hiteles két sor leírni azt nem tudom.


 
Igen, 6x jobb..mint ahogy az árdifferencia is szépen mutatja.
Csak azt nem értem, miért kértél árlistát, ha neked csak a Furutech ad megfelelő minőséget?

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Csevegő

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



Csak a dizájnban vont gabigo párhuzamot a sonar és a furutech között! Az alapanyag közti különbség annyira triviális, hogy leírni sem kell. Ezzel egy kezdő hifis is tisztában van. Kár a tudálékoskodásért.
 
A többes szám első személyű mondatod egyes szám első személyben igaz lehet...
 
Hogy ON is legyek, nagy nagy hurrá fapacinak a kezdeményezéséért!


Na neszivas Te kakas
 
HA csak keráj design miatt lenne 130e különbség meg is érteném a beírást, de sajnos ennek nem az volt a célja. Mint itt a fórumon mostanában...
Sőt már Ákos is jött a 3eft Sonar vs Bals hasonlattal. Nem azt írtam hogy ezek szarok azt próbáltam leírni hogy a furutech nem csak design-t add a pénzedért. Hanem minőségi alapanyagból kiváló csatlakozókat. Lehet próbálkozni meg megmagyarázni a valótlant csak azért mert nincs pénz erre a kategóriára.
Meg jól hasba akasztani a népet, de nem folytatom mert megint megkapom a magamét. Sajnos mostanság a savanyú szőlő esete forog fent és inkább voodoo meg ezotária lesz a kiváló termékekből az a szomorú tény hogy ezek az emberek életükben nem hogy nem hallottak, de még csak fogni sem fogtak ilyen remek termékeket, bekötni? na ugyan hová kötötték volna be? Így hogy tud elfogulatlan, hiteles két sor leírni azt nem tudom.

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Csevegő

Hozzászólás Szerző: kukori »



OFF:
Azért maradjuk annyiban hogy fényévekre van egymástól a 2 márka a design lehet hasonló, de a felhasznált anyagok sehol nincsenek a Furutech által használtakhoz.
Gondolom nem véletlen nem ezeket a dugókat rakják a referencia kábelekre. Mostanában elfelejtjük helyén kezelni a dolgokat....
ON:
Fapaci én azért kérnék egy SonarQuest árlistát priviben.


 
Csak a dizájnban vont gabigo párhuzamot a sonar és a furutech között! Az alapanyag közti különbség annyira triviális, hogy leírni sem kell. Ezzel egy kezdő hifis is tisztában van. Kár a tudálékoskodásért.
 
A többes szám első személyű mondatod egyes szám első személyben igaz lehet...
 
Hogy ON is legyek, nagy nagy hurrá fapacinak a kezdeményezéséért!
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Reeperbahni ismerkedés ide, Patpongi romantikázás oda, akiknek meg a plusz a szolgáltatásban a kaviáros pezsgősdugó, azoknak meg amoda.
 
Szerénységem egy mai tapasztalatról írna, nevezetesen, közeli ismeretségbe kerültem egy SonarQuest villásdugóval, és szereltem is. Kalandnak szántam az ismeretséget, egy Bals lehetséges "kihívójaként" került képbe. Az árához képest tényleg elég komoly darabnak és jóhangú alanynak bizonyult, sőt, bizonyul folyamatosan, mert gondolom a 2-300 óra bejáratás neki sem válik kárára. Finomságban a Balst valóban elküldi szotyiért.
 
Tény, hogy a 160-180E-Ft-os kategóriájú villásdugók, vagy csati-szettek (Kácsás áron) jóval magasabb kategóriában játszanak, illetve a natívban ezekkel szerelt gyári tápkábelek -gondolom- csippentik a 7számjegyű árszintet. Nincs itt félreértés, ha majd olyanra lesz bárkinek szüksége, azt is megtalálhatja, annyiért.
 
Egy árlistát én is kérnék szépen mailben, illetve sejthető, hogy a szóban forgó kárbónos czuccz tölthető-e homokkal kipergésmentesen?
 
Tánksén.

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Csevegő

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



Valóban.
 
Ma éppen a budapesti repülőjáratokról beszélgettem néhány barátommal, így hát felötlik bennem egy ide illő párhuzam a fapados és a felső kategóriás légitársaságok világából. Tevékenységüket lecsupaszítva mindkettő azt a célt szolgálja, hogy biztonságosan eljussunk A-ból B pontba. Akinek az is fontos, hogy a másfél órás út közben márkás ékszerkatalógusokat nézegetve masszírozzák a lábát és kaviáros szendviccsel kínálják a száraz pezsgő mellé, megtalálja az erre vállalkozó társaságot. Mások beérik az olcsóbb szolgáltatással is, mert a kettő közötti különbség számukra nem érték, illetve az így megspórolt pénzt inkább elborozzák Párizsban, elsörözik Münchenben, vagy elsütizik Amszterdamban. Mivel én az utóbbi csapattal szimpatizálok, nem szeretnék masszírozós bőrfotelt árulni, nehogy én is olyanná váljak, aki kizárólag Business Classon hajlandó utazni.
 
Ez a topic szándékom szerint a legtöbb hifista számára elérhető árú, de jó minőségű kábelekről és alkatrészekről szól. Számomra riasztó a több száz dolláros csatlakozók és a több ezer eurós referencia kábelek világa, így hát nem is foglalkozom velük. Ezeket igény esetén meg lehet találni az erre szakosodott High End kereskedőknél az oda illő körítéssel és lelki masszázzsal együtt.


ügye most ezzel nem kell egyetértenem.
Köszi a privit.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Mostanában elfelejtjük helyén kezelni a dolgokat....


 
Valóban.
 
Ma éppen a budapesti repülőjáratokról beszélgettem néhány barátommal, így hát felötlik bennem egy ide illő párhuzam a fapados és a felső kategóriás légitársaságok világából. Tevékenységüket lecsupaszítva mindkettő azt a célt szolgálja, hogy biztonságosan eljussunk A-ból B pontba. Akinek az is fontos, hogy a másfél órás út közben márkás ékszerkatalógusokat nézegetve masszírozzák a lábát és kaviáros szendviccsel kínálják a száraz pezsgő mellé, megtalálja az erre vállalkozó társaságot. Mások beérik az olcsóbb szolgáltatással is, mert a kettő közötti különbség számukra nem érték, illetve az így megspórolt pénzt inkább elborozzák Párizsban, elsörözik Münchenben, vagy elsütizik Amszterdamban. Mivel én az utóbbi csapattal szimpatizálok, nem szeretnék masszírozós bőrfotelt árulni, nehogy én is olyanná váljak, aki kizárólag Business Classon hajlandó utazni.
 
Ez a topic szándékom szerint a legtöbb hifista számára elérhető árú, de jó minőségű kábelekről és alkatrészekről szól. Számomra riasztó a több száz dolláros csatlakozók és a több ezer eurós referencia kábelek világa, így hát nem is foglalkozom velük. Ezeket igény esetén meg lehet találni az erre szakosodott High End kereskedőknél az oda illő körítéssel és lelki masszázzsal együtt.

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Csevegő

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



Furutech-ből 160e / pár ugyanez a dizájn..ahhoz képest töredék áron van, a többit alapul véve.


OFF:
Azért maradjuk annyiban hogy fényévekre van egymástól a 2 márka a design lehet hasonló, de a felhasznált anyagok sehol nincsenek a Furutech által használtakhoz.
Gondolom nem véletlen nem ezeket a dugókat rakják a referencia kábelekre. Mostanában elfelejtjük helyén kezelni a dolgokat....
ON:
Fapaci én azért kérnék egy SonarQuest árlistát priviben.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az egyik legnagyobb Taiwani kábelgyár honlapjával is ez történt,blokkolták.Pedig a neotech is ott készül.


 
Némelyik böngésző kártékony összetevőt érzékel és nem nyitja meg az AudiCrast oldalát, ez sajnos előfordul Ázsiában. A Chrome egy figyelmeztetés után megmutatja az oldalt, én más programot nem használok már, de ez már nem igazán tartozik ide.
 
Közben megérkezett a friss árlista a gyártóktól, tehát ha valakit érdekel egy konkrét modell, tudok rá árat adni. 2-3 hetenként rendelek, ilyen határidővel tudok behozni bármilyen csatlakozót tőlük.

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az egyik legnagyobb Taiwani kábelgyár honlapjával is ez történt,blokkolták.Pedig a neotech is ott készül.

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valami nagyokos feldobta a veboldalt,nálam nem működik a link.Nálatok megy?

No igen, csak az már nem az én világom. Rendelésre hozok belőle szívesen, kérek rá árat is, de raktáron nem tartom. Egyébként a fényképen lévő típus belvilága nagyjából megegyezik az általam használttal, komolyabb különbség csak a burkolatban és a külalakban van. Akit érdekelnek az AudioCrast hálózati csatlakozók, az itt nézelődhet, a SonarQuest kínálata pedig itt található.



Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



No igen, csak az már nem az én világom. Rendelésre hozok belőle szívesen, kérek rá árat is, de raktáron nem tartom. Egyébként a fényképen lévő típus belvilága nagyjából megegyezik az általam használttal, komolyabb különbség csak a burkolatban és a külalakban van. Akit érdekelnek az AudioCrast hálózati csatlakozók, az itt nézelődhet, a SonarQuest kínálata pedig itt található.


 
Furutech-ből 160e / pár ugyanez a dizájn..ahhoz képest töredék áron van, a többit alapul véve.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Úgy gondolom, egy 60-80e Ft-os kábelen már elférhet..(persze külön kérésre)


 
No igen, csak az már nem az én világom. Rendelésre hozok belőle szívesen, kérek rá árat is, de raktáron nem tartom. Egyébként a fényképen lévő típus belvilága nagyjából megegyezik az általam használttal, komolyabb különbség csak a burkolatban és a külalakban van. Akit érdekelnek az AudioCrast hálózati csatlakozók, az itt nézelődhet, a SonarQuest kínálata pedig itt található.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Melyikre gondolsz? Kérlek, tégy be 1 linket, lehet, hogy nekem is érdekes lehetne. Köszi!


 
Erre gondoltam egész pontosan, rosszul említettem, mert karbon mintázatu, de a ház fém.
Erről lenne szó:


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Szoktál rendelni a masszív fémházas Sonar-ból is?


 
Melyikre gondolsz? Kérlek, tégy be 1 linket, lehet, hogy nekem is érdekes lehetne. Köszi!

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Szerintem az már túl drága a magyar piacra, így nem. De kérésre tudok hozni belőle.


 
Úgy gondolom, egy 60-80e Ft-os kábelen már elférhet..(persze külön kérésre)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szoktál rendelni a masszív fémházas Sonar-ból is?


 
Szerintem az már túl drága a magyar piacra, így nem. De kérésre tudok hozni belőle.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”