Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Csevegő

Hozzászólás Szerző: vm69 »



AudioCrast 004
schuko hálózati villa és IEC készülék csatlakozó 10-21 mm átmérőjű kábelekhez
 
Érintkezők: 3 pólus 99.99% OFC vörösrézből, ródiumozott felülettel
Ház: átlátszó üvegszálas polikarbonát
Kötés: csavaros
Terhelhetőség: IEC: 10A 250V / 15A 125V, SCHUKO: 16A 250V
 
Ár: 3.400,- Ft/pár



 
Szia! Csak a hálózati dugó külön kapható?
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Pailiccs banándugó
Érintkezők: sárgaréz, aranyozott felülettel
Kötés: dupla csavaros
Maximum 4.5 mm átmérőig

Ár: 650,- Ft/db



Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


AudioCrast 004
schuko hálózati villa és IEC készülék csatlakozó 10-21 mm átmérőjű kábelekhez
 
Érintkezők: 3 pólus 99.99% OFC vörösrézből, ródiumozott felülettel
Ház: átlátszó üvegszálas polikarbonát
Kötés: csavaros
Terhelhetőség: IEC: 10A 250V / 15A 125V, SCHUKO: 16A 250V
 
Ár: 4.300,- Ft/pár


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ennyi pénzért verhetetlen.


 
Még drágábbért is. És nemcsak itthon...
 
"Using the above parts a 1.5 m (5') power cord will cost about $110US and a 3 m (10') power cord will run you about $160US. (December 2010 pricing) "
 
http://diyaudioprojects.com/Power/diyMains/
 
"És nemzetközivé lesz holnapra a Világ ".
 
 
Ha esetleg lenne elhozható próbadarab két hét múlva, nagyon szeretném kipróbálni, plíz.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ennyi pénzért verhetetlen.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mennyibe került ez a kábel? Ha ez az,akkor valóban megéri az árát.A kivitel is elég profi.
 
Köszönöm! Igen, a 8000 forintos összekötőről és a drágábbik tápkábelről szólt a levél.
 
A közeljövőben lesz némi változás, az elmúlt hetek tapasztalatai alapján ráncfelvarrásra kerül néhány portéka és finomodik a kínálat.
 
 
A kisebbik tápkábelre (T2) olcsóbb, de szintén vörösréz érintkezős, Oyaide utánzatú csatlakozók kerülnek majd, így a kábel ára leereszkedik majd 10e Ft környékére (1 méteres hossz esetén). Természetesen a csatlakozókat - ahogy minden más alkatrészt - önállóan is meg lehet majd vásárolni.
 
A hangfalkábeleknél az eddigi GLS banándugókat kissé indokolatlannak érzem már, így ezeket leváltom egy kevésbé látványos, de szintén jó minőséget képviselő vörösréz csatlakozóra, ami ráadásul a monogramommal lesz ellátva a személyi kultusz fokozása érdekében. A tájékozottabbak ebből már ki is találhatták, hogy Pailiccs dugókról van szó. Itthon már ezek üzemelnek, meg vagyok elégedve velük. Ismét egy példa arra, hogy néha a kevesebb a több. A változtatás miatt az ár ezen kábelnél is csökkenni fog egy keveset.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »




...
Amiket elhoztam tőled, nagyon jók. Már első használatra, bejáratlanul is jobbak, mint amit eddig használtam, (Alisca Orange BlackLine rca, Nordost Blue heaven rca Jungson Silver rca, Habia tápkábel) nagyon köszönöm. "


 
Mennyibe került ez a kábel?
 
Ha ez az,akkor valóban megéri az árát.A kivitel is elég profi.
 
Analóg összekötő kábel:
 
Kábel: Belden (1 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 0.65 mm (7 elemi szálból sodrott) tiszta réz (BCC)
Árnyékolás: ónozott réz (TC)
Szigetelés: FHDPE
Külső átmérő: 7.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: aranyozott vörösréz RCA
Ár: 8.000,- Ft (2x80 cm szerelt hosszban) *

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Idézet Imre ma érkezett leveléből:
 
"Szia !Szombaton délelőtt jártam nálad, elhoztam Tőled egy tápkábel 1-et meg 1 pár összekötő kábelt, és beszéltünk hangfalkábelről.
...
Amiket elhoztam tőled, nagyon jók. Már első használatra, bejáratlanul is jobbak, mint amit eddig használtam, (Alisca Orange BlackLine rca, Nordost Blue heaven rca Jungson Silver rca, Habia tápkábel) nagyon köszönöm. "

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Köszönöm a visszajelzéseket az uraknak!
 
Eddig nem esett szó róla, most pótlom... Kábelharisnyák is kaphatóak méretre vágva fekete és vörös/fekete színben, 6-15 mm átmérőjű kábelekhez. Saját kábeleim fotóin láthatóak.
 
Ár: 450,- Ft / fm

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Csevegő

Hozzászólás Szerző: qqriq »


Örömmel vettem részt Fapaci felkérésére a Belden táp- és összekötő kábelei tesztelésében. Emellett utólag szerencsésnek is mondhatom magam, mert úgy érzem, hosszú időre megtaláltam a számomra megfelelő kábeleket.
Régóta, bár nem igazán nagy meggyőződéssel keresgéltem olyan hálózati kábelt, ami megfelelően illeszkedik a rendszerembe, le tudom vele váltani a DIY Pirelli kábeleim és megvételükhöz nem kell bankot rabolnom. Majd' 4 év alatt meghallgatásra jópár tápkábel járt nálam, köztük nem egy olyan is, amely közel fél karvastagságú átmérőjénél csak 6 számjegyű ára volt meglepőbb (az első számjegy nem 1-es ).
Fapacival beszélve elsőre elhoztam tőle mindkét tápkábelből egy 1,5m-es darabot a SonarQuest dugókkal. A Belden 83803-ból készült kábelt a végfokba, a 19364-t pedig az előfokba kötöttem be. Már a bekapcsolás utáni első hangok biztatóak voltak, de nem akartam még ítéletet mondani elfogadva a tényeket, hogy minden új kábelnek szüksége van járatásra, illetve hogy egy megbontott rendszernek szüksége van egy kis időre, hogy kellően "összeálljon". Kb. 4-5 órai járatás után ültem le először meghallgatni az eredményt. Már ennyi idő elteltével is hallható volt, hogy megfelelő választás lesz a két kábel. Ha a rendszerre gyakorolt hatását kellene jellemeznem, leginkább a nyitottabb, közvetlenebb és valósághűbb jelzőket tudnám említeni. A középtartomány megnyílt, a basszus nagyon pontos és feszes, a tér nyíltabb, valósághűbb és precízebb lett. Az eddig csak a hsz elején említett aranyárú kábelekkel hallott részletek is előjöttek és mindez úgy, hogy a zene egyben maradt, nem esett szét sok-sok apró kis darabra. Sajnos ez a tulajdonság igen ritka, mert sok olyan kábel van, ami a legapróbb részleteket is feltárja, de emellett szétcincálja a zenét apró részletekre, amiből a végén valahogy "nem áll össze" a hallgatandó mű.
Kis idő elteltével csupán kiváncsiságból elkértem még egy 83803-s hálózati kábelt és az előfokban lévő olcsóbb tápkábelt kicseréltem erre. Ezáltal a végfokban és az előfokban azonos kábelek lettek betéve. A változtatás hallható lett, számomra pozitív irányban módosult a hangzás, jellemzésére csak a pár sorral előbbi jelzőket tudnám ismételten leírni. Így a hálózati kábel fronton nyugodtan állítom, megtaláltam a számomra ideális megoldást a 2 db 83803 és 1 db 19364 alkalmazásával. A drágább Beldenek az erősítőkben, míg az olcsóbb változat a phono fokozatban került felhasználásra, száműzve onnan az addig ott használt "drótot".
Hosszú ideje keresgéltem megfelelő összekötő kábelt rendszerem LP vonalához. Amit eddig találtam, az sajnos számomra a megfizethetetlen kategóriába tartozott. Mivel berendezéseim általi hangot jól ismerem a D/A-előfok, előfok-végfok között lévő kábelekkel, így összehasonlításképp elsőre oda kötöttem be a Beldeneket. Járatásuk kicsivel több időt vett igénybe, mint a tápkábeleké. A használatukkal kapott hangot röviden jellemezve precíz, letisztult, közvetlen szavakkal jellemezném. Hangzásra nagyon közel állónak éreztem az ezen a vonalon eddig használt kábelpárosomhoz, melyek ára ennek a 2 Belden IC garnitúra árának kb. 8-szorosa. Végezetül a véglegesnek szánt helyre, az LP fokozatba is bekötöttem őket. Nem okoztak csalódást, így teszt/kölcsön-kábelekből magántulajdonúvá váltak. Az enyémé .
Jópár IC megfordult az utóbbi időben a kezem között, de most úgy érzem, hogy az elkövetkezendő jópár év folyamán nincs szándékomban további interconnect kábeleket cserélgetni, tesztelgetni.
Most, ha szól a zene, csak ülök és vigyorgok......
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Bevallom, rosszul tippeltem meg az igényeket, így bosszantó fennakadások támadtak alapanyag téren, de a héten sikerült megoldani a vámhivatal és a Magyar Posta minden igyekezete ellenére is (2 hétig ültek két csomagomon). Ma minden megrendelt kábelt és alkatrészt postára adtam sürgősségivel, így elvileg holnap minden megrendelő megkapja, illetve a fővárosiak (mindannyiuknak írtam ma) átvehetik, hogy a hétvége már vidáman telhessen. Köszönöm minden érintett megértését és türelmét!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Köszi, várom.
 
Akkor a 1.5m-es konfekcióméretnek számít?


 
A 100 és 150 cm a leggyakoribb kábelméret, így ezekből általában van kész példány. De volt, aki 40 cm-est, egy másik kolléga 8 méteres összekötőt kért.

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Csevegő

Hozzászólás Szerző: murasake »



Az alapár természetesen nem szorzódik a hosszal. Pl. a drágábbik tápkábel (legyen ő a T1) 1 méteres hosszban 20.000,- Ft, ugyanez másfél méteresben 25.000,- Ft.
 
Keresek majd fotót az aljzatokról és kérek tőlük árat is.


 
Köszi, várom.
 
Akkor a 1.5m-es konfekcióméretnek számít?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Köszönöm a választ, az enyémet most olvastam el és látom nem fogalmaztam érthetően, elnézést.
Szóval a tápkábelek ára is érdekelne, a "ha lehet mindkettőre" arra vonatkozik, csak a kérdés elmaradt az első mondatból. Vagy automatikusan felszorzódik az 1m-es annyival amennyivel hosszabb? Csak azért kérdem, mert a dugók ugye egy tétel, ha 1m-es és ha 3m-es akkor is... (btw, mennyi a "gyakoribb méretek"?
 
a lengőkonnektorral ki tudnám várni az őszt, ha egy képet meg egy árat tudnék róla. A Sonarquest honlapját valamiért nem tudom az istennek sem megnyitni...
üdv; murasake


 
Az alapár természetesen nem szorzódik a hosszal. Pl. a drágábbik tápkábel (legyen ő a T1) 1 méteres hosszban 20.000,- Ft, ugyanez másfél méteresben 25.000,- Ft.
 
Keresek majd fotót az aljzatokról és kérek tőlük árat is.

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Csevegő

Hozzászólás Szerző: murasake »



A tápkábelek, ahogy a többi összekötő is, egyedi méretben is megrendelhetőek, a gyakoribb méretek raktárról vihetőek.
 
Lengőaljzatra nincs konkrét tippem, villamossági szakboltban néznék valami masszív ipari darabot, lehetőleg vörösréz érintkezőkkel. A SonarQuestnek is van ilyen modellje, de épp ma reggel küldtem el nekik a havi rendelést, legközelebb csak szeptember közepén fogok.


 
Köszönöm a választ, az enyémet most olvastam el és látom nem fogalmaztam érthetően, elnézést.
Szóval a tápkábelek ára is érdekelne, a "ha lehet mindkettőre" arra vonatkozik, csak a kérdés elmaradt az első mondatból. Vagy automatikusan felszorzódik az 1m-es annyival amennyivel hosszabb? Csak azért kérdem, mert a dugók ugye egy tétel, ha 1m-es és ha 3m-es akkor is... (btw, mennyi a "gyakoribb méretek"?
 
a lengőkonnektorral ki tudnám várni az őszt, ha egy képet meg egy árat tudnék róla. A Sonarquest honlapját valamiért nem tudom az istennek sem megnyitni...
üdv; murasake

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia!
 
Engem érdekelne a tápkábeled, de nem egész méterben, hanem 1.6m-es hosszban. Ha lehet mindkettőre.
És megragadnám az alkalmat, hogy tippet kérjek tőled - sőt lehet, hogy neked is van ilyen forrgalomban - lengőkonnektor érdekelne hasonlóan jó minőségben. Ugyanis nálam minden készülék külön ösvényen van betápozva és így szerelve egyszerűbb volt mintha egy csomó különálló konnektor bevésésével szétbombáztam volna a szoba falát.
Üdv; murasake


 
A tápkábelek, ahogy a többi összekötő is, egyedi méretben is megrendelhetőek, a gyakoribb méretek raktárról vihetőek.
 
Lengőaljzatra nincs konkrét tippem, villamossági szakboltban néznék valami masszív ipari darabot, lehetőleg vörösréz érintkezőkkel. A SonarQuestnek is van ilyen modellje, de épp ma reggel küldtem el nekik a havi rendelést, legközelebb csak szeptember közepén fogok.

Avatar
murasake
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2012.07.30., hétf. 21:39
Értékelés: 217
Tartózkodási hely: Baja

Csevegő

Hozzászólás Szerző: murasake »



No és akkor a jelenlegi kínálat... Törekedtem arra, hogy minden feladatra egy-egy megoldást javasoljak, hiszen legjobból csak egy létezik, a kevésbé jót pedig nehéz megindokolni. Ezen törekvésem mindenhol sikerrel járt, kivéve a tápkábeleknél, ahol a két alapanyag közötti kemény árkülönbség megkívánja, hogy mindkettőt kínáljam.
 
 
Tápkábel 1
 
Kábel: Belden 83803 (3 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 3 x 2 mm (erenként 7 elemi szálból sodrott) ónozott réz (TC)
Árnyékolás: ónozott réz (TC)
Szigetelés: teflon
Külső átmérő: 9.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: SonarQuest 24K Gold Transparent EU aranyozott vörösréz érintkezőkkel, masszív csavaros kötéssel
Ár: 20.000,- Ft (1 m szerelt hosszban)
 
 
 
Tápkábel 2
 
Kábel: Belden 19364 (3 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 3 x 1.5 mm (erenként 41 elemi szálból sodrott) tiszta réz (BC)
Árnyékolás: ónozott réz (TC)
Szigetelés: PVC
Külső átmérő: 11.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: SonarQuest 24K Gold Transparent EU aranyozott vörösréz érintkezőkkel, masszív csavaros kötéssel
Ár: 12.500,- Ft (1 m szerelt hosszban)
 



Szia!
 
Engem érdekelne a tápkábeled, de nem egész méterben, hanem 1.6m-es hosszban. Ha lehet mindkettőre.
És megragadnám az alkalmat, hogy tippet kérjek tőled - sőt lehet, hogy neked is van ilyen forrgalomban - lengőkonnektor érdekelne hasonlóan jó minőségben. Ugyanis nálam minden készülék külön ösvényen van betápozva és így szerelve egyszerűbb volt mintha egy csomó különálló konnektor bevésésével szétbombáztam volna a szoba falát.
Üdv; murasake

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Csevegő

Hozzászólás Szerző: audioline »



Annál sokkal többet én nem tudok és nem is szeretnék mondani. Bizonyos, hogy egy kábel minden rendszerben megtartja a jellegzetességeit, de a környezet függvényében más megítélés alá eshet, ahogy bármelyik készülék is. Pl. a két tápkábelem között elég komoly különbség van hangzásban. Az olcsóbb nyugodtabb, lassabb, vaskosabb produkciót ad a drágábbhoz képest, de más kábelekhez képest lehet gyors és eleven is. A drágább egy könnyedebb, reálisabb, dinamikusabb hangzást ad, ami nemesebb kasztba emeli, de torz, bántó hangú rendszerbe ez akár sok is lehet, bár ilyen esettel még nem találkoztam. Minden viszonyítás kérdése.


 
Köszönöm.
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Elnézést Fapaci, a topic elején megtaláltam a rövid ismertetőd...


 
Annál sokkal többet én nem tudok és nem is szeretnék mondani. Bizonyos, hogy egy kábel minden rendszerben megtartja a jellegzetességeit, de a környezet függvényében más megítélés alá eshet, ahogy bármelyik készülék is. Pl. a két tápkábelem között elég komoly különbség van hangzásban. Az olcsóbb nyugodtabb, lassabb, vaskosabb produkciót ad a drágábbhoz képest, de más kábelekhez képest lehet gyors és eleven is. A drágább egy könnyedebb, reálisabb, dinamikusabb hangzást ad, ami nemesebb kasztba emeli, de torz, bántó hangú rendszerbe ez akár sok is lehet, bár ilyen esettel még nem találkoztam. Minden viszonyítás kérdése.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Csevegő

Hozzászólás Szerző: audioline »



Engem érdekelne a tapasztalat a kábelek hangjáról a gyártótól...


 
Elnézést Fapaci, a topic elején megtaláltam a rövid ismertetőd...
.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Csevegő

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


1345482206[/url]' post='1346933']Te is ilyen kábeleket használsz?


 
A topik gazdának, elveinek, termékeinek szólt a " like "!Még nem próbáltam ezeket a kábeleit, a tápon gondolkodom, ott van még hiány nálam.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



" />


 
Te is ilyen kábeleket használsz?

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Köszi! 3 olvasóval próbáltam, mindegyik külön mutatja a vezeték és keresztnevet.
Igaz, a telefonom OS-e nem tudta külön elmenteni.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Csevegő

Hozzászólás Szerző: audioline »


Engem érdekelne a tapasztalat a kábelek hangjáról a gyártótól, vagy felhasználóktól, ismertebb márkák - kábelek hangjához viszonyítva... Tudom nehéz kérdés (kérés). PM-ben is jöhet.
Köszönettel.
 
u.i.: Bocs, mire megírtam, látom pont lett közzétéve 1-2 tapasztalat. Jöhet még több!
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A napokban érkezett visszajelzésekből egy csokornyi (az írók hozzájárulásával):

Zero DAC módosítás és Belden tápkábelek Krausz úr részére:

"Üdv Fapaci!
Ígéretemhez híven írok egy pár sort az átalakításod eredményéről. Nos, eddig is elégedett voltam a DAC-kal az ára fényében. Ezzel a moddal és a tápkábellel pont ott javult ahol még érzésem szerint kellett: erősebb basszus (de nem túl terjengős), nagyobb tér, tisztább hangzás. Az erősítőm (Denon) kiegyensúlyozott hangzását szerencsére a tápkábel cseréje nem befolyásolta, megmaradt az általam kedvelt balansz. Minden a helyén van, ahogy kell. Azt mondom, hogy a korábbi Arcam dv-139 lejátszómat a mostani PC-zero Dac kombó tökéletesen kiváltotta, szemernyi hiányérzetem sincs.

Üdvözlettel: Krausz István"


Belden összekötő, tápkábel és hangfalkábel Zoltánnak:

"Baráti ajánlásra hallgattam meg 2 féle - Fapaci által gyártott - Belden kábelt. Az egyik egy 1 méteres interconnect, míg a másik egy 2 méteres hangfal kábel. Az interconnect-et az alábbi láncba illesztettem be:Lenco L75, Denon Dl-103, Dénes Péter féle illesztő transzformátor, Heed Questar MM phono, Kingrex pre, Parasound 1200-as végfok, Focal Chorus 807V dobozok. Egy lépésben csak egy elemet változtattam, ez volt az interconnect, amit a lemezjátszó és a trafó közé tettem be egy korábbi Gotham kábel helyére. Első lemezként egy EMI kiadású Beethoven VI. szimfóniáját tettem fel. A változás azonnali és határozott volt, a hang plasztikusabb lett, kitágult a zene, a teljes zenekarhoz "közelebb" kerültem. Utána a kedvenc Thorens referencia lemezemet tettem fel. A zene itt is sokkal élőbb és frissebb lett, sőt sokkal teltebb, ugyanakkor részletgazdagabb. Ugyanezt tapasztaltam jazz zenével isMiles Davis Skethes of Spain albumán, és Dave Brubeck Time Out-ján is. Megéledt a zene!

Második lépésként a Belben hangfal kábeleket tettem be. Azt hiszem erre mondja az angol, hogy "Oh My Good!" Olyan érzésem volt, mintha a teljes felszerelésemet egy fokozattal jobbra cseréltem volna. Sokszor hallottam, hogy jók a Focal hangfalak, de nem vehetik fel a versenyt az igazán jó hangfalakkal. Meglehet. De ez a kábel új életet hozott a zenébe. Erősebbek, de sokkal megfogottabbak lettek a mélyek, és a középtartományba is sokkal több élet költözött. Hetek óta hiányolom az életet és a csillogást a felszerelésemből (új szobába, lakásba költöztünk), most ezt visszakaptam. Sőt, sokkal többet kaptam, mint amilyen a régi lakásban volt. Írom mindezeket úgy, hogy barátom minden tudományos fejtegetése ellenére tartottam magam ahhoz a véleményemhez, hogy a kábel nem számít. Ezennel megváltoztatom a véleményemet. Egy bizonyos szint alatt nem számít. De az igazán jó kábel igenis segít megcsillogtatni a rendszer tudását. És akkor még nem beszéltem a hálózati kábel cseréjéről. Nevetve mondtam, hogy na ne, ez ugye vicc, mi köze a 220-as kábelnek a zene hangminőségéhez??? Most már tudom, van köze hozzá. A korábbi Pirelli kábeleket lecserélve az ajánlott kábelekre, a zene további lendületet kapott. És nem akármilyen lendületet. Addig soha nem hallott basszus jött ki a hangfalakból, határozottan, erőteljesen, de megfogottan.

Egyszer korábban olvastam, hogy a teljes lánc értékének 10-20%-át érdemes kábelekre költeni. Már tudom, miért írták..."


Belden összekötő Istvánnak:

"Hinnye, eleg jo ez a madzag! Nem vagyok egy basszus fetisiszta, de meg jaratas kozben is jo/eleg a mely, amibol a masik drottal valamennyivel tobb volt. Viszont rengeteg reszlet elojott, eddig jelzes erteku szolamok kovethetok lettek. A Weather Reporttol a Gibraltart hallgattam meg felvaltva tobbszor is az elozo kabellel meg a Beldennel. Ketten dobolnak, van legalabb egy utohangszeres, egy basszusgitar, egy szopran szaxofon, meg Zawinul a kulonbozo szintetikus ketyereivel. A szam a vege fele eleg kaotikussa valik, ez inkabb a felvetel hibaja lehet, mint a cuccome. Kolompolnak, visit a szinti meg a szaxofon, csapkodjak a cineket. A Beldennel viszont eleg jol atragja magat a kasa hegyen, csokken a zurzavar. Es mindezt ugy, hogy a reszletek nem valamifele magashang kiemelestol jonnek elo, hanem az egesz tisztabb, atlathatobb. Na, es a meglepetes. Mindezt nem a Gothamhoz, hanem egy haveromtol nekem ajandkeozott alap Audio Note (AN-C) drothoz kepest teszi. Nem vagyok egy AN fan, sot. Csak azert hasznalom, mert az ember azt gondolja, hogy megse lehet rossz, meg kicsit szonb is. SB Touch, CA 840C (dac-kent is), Nait XS, valami Neotech hangfal kabel, Chario Pegasus - ezen hallgattam.
Udv,
Istvan"


Végül idézet egy AVX-es hozzászólásból Cables tollából a SonarQuest hálózati csatlakozókkal kapcsolatban:

"Nagyon, de nagyon jók a SonarQuest vörösréz/arany tápcsatlakozók. Szűrő tápkábeleim eddig is nyugalmat hoztak a tesztelt rendszerekbe, de az ezzel szerelt típusok még határozottabban mutatják ezt a tulajdonságot."

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”