Figyelem: a szabályzat 2021.10.01.-ei hatállyal módosult a 6.2.1-es eredetiségre vonatkozó kiegészítéssel. Kérjük mindenki figyelmesen olvassa el és ennek értelmében hirdessen.
A 6.8.3.1 - es pont alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat továbbra is törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Csevegő

Moderátor: fapaci

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 8483
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: fapaci »

SonarQuest 24K Gold Transparent EU
schuko hálózati villa és IEC készülék csatlakozó

Érintkezők: 3 pólus tiszta vörösrézből, aranyozott felülettel
Ház: üvegszálas polikarbonát
Kötés: csavaros
Terhelhetőség: IEC: 10A 250V / 15A 125V, SCHUKO: 16A 250V

Ár: 8.000,- Ft/pár

A gyártó oldala

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Csevegő

Hangfalkábel:

Kábel: Belden 5T00UP (2 belső ér)
Vezető: 2 x 2.5 mm (65 elemi szálból sodrott) tiszta réz (TC)
Szigetelés: PVC
Külső átmérő: 10 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: aranyozott zárható GLS banándugó

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Csevegő

Analóg összekötő kábel:

Kábel: Belden (1 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 0.65 mm (7 elemi szálból sodrott) tiszta réz (BCC)
Árnyékolás: ónozott réz (TC)
Szigetelés: FHDPE
Külső átmérő: 7.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: aranyozott vörösréz RCA

Digitális összekötő kábel:

Kábel: Belden (1 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 0.65 mm (7 elemi szálból sodrott) tiszta réz (BCC)
Szigetelés: FHDPE
Külső átmérő: 7.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: aranyozott vörösréz RCA

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Csevegő

No és akkor a jelenlegi kínálat... Törekedtem arra, hogy minden feladatra egy-egy megoldást javasoljak, hiszen legjobból csak egy létezik, a kevésbé jót pedig nehéz megindokolni. Ezen törekvésem mindenhol sikerrel járt, kivéve a tápkábeleknél, ahol a két alapanyag közötti kemény árkülönbség megkívánja, hogy mindkettőt kínáljam.

Tápkábel 1

Kábel: Belden 83803 (3 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 3 x 2 mm (erenként 7 elemi szálból sodrott) ónozott réz (TC)
Szigetelés: teflon
Külső átmérő: 9.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: SonarQuest 24K Gold Transparent EU aranyozott vörösréz érintkezőkkel, masszív csavaros kötéssel

Tápkábel 2

Kábel: Belden 19364 (3 belső ér + árnyékolás)
Vezető: 3 x 1.5 mm (erenként 41 elemi szálból sodrott) tiszta réz (BC)
Szigetelés: PVC
Külső átmérő: 11.5 mm (kábelharisnyával szerelve)
Csatlakozó: SonarQuest 24K Gold Transparent EU aranyozott vörösréz érintkezőkkel, masszív csavaros kötéssel

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Csevegő

Már megint egy kábelgyártó topic...

Igen, nagy divat ez manapság, sokan gyártunk és kínálunk sokféle összekötőket, de reményeim szerint én egy kicsit majd kilógok a sorból. Egyrészt szeretnék valóban olcsó és valóban jó minőségű kábeleket árulni. Másrészt nem akarok semmiféle műszaki ideológiát mögéjük keríteni, mert szerintem sokféle módszerrel és anyaggal lehet rossz kábeleket készíteni. Továbbá hogy a lila ködös misztikum apró gyanúját is elkergessem, kábeleim valamennyi alkotórésze (csatlakozó, darabolt kábel, harisnya) külön is megvásárolható tőlem, tehát egyik sem képezi államtitok tárgyát.

A blogomon már régóta hírt adtam saját fejlesztéseimről, de nem akartam nagy hírverést kerekíteni köréjük, míg széles körben nem próbáltuk ki őket. Így hát az elmúlt hónapok arról szóltak, hogy ismerőseim és a bátrabb fórumtársak számos rendszerben próbálgatták a kábeleimet. Nekik ezúton is köszönöm a segítséget. Mivel a visszajelzések egyértelműen pozitívak, most már ki merek állni a portékámmal szélesebb körben is. Ajánlom őket mindazoknak, kik a kommersz minőségen szeretnének túllépni, de nem tudnak/akarnak High End árakkal birkózni.

Visszatérő kérdés, hogy milyen hangzásvilágot képviselnek a kábeleim. Erre minden körülmények között érvényes választ felelőtlenség lenne adnom. Inkább utalnék arra, hogy az én ideálom a műfajfüggetlenül feszes, nyílt, mindenféle kenéstől és mismásolástól mentes, azaz őszinte hangzás és mivel ezen összekötőket jómagam is megelégedéssel használom sokféle zene hallgatásához, nyilván a kábeleim is ezt képviselik. Ellenben nem ajánlom őket hangszínszabályzónak, mivel az összekötő - ahogy neve is mutatja - nem erre való. Soha nem szerettem, ha egy kábelezésnek saját egyénisége van, amit minden rendszerben és felvételnél a képünkbe/fülünkbe tol. Arra törekedtem, hogy a saját termékeim minimális mértékben módosítsák a hanganyagot. Egyes esetekben ez akár azzal is járhat, hogy más kábelekhez képest az enyémek masszívabb basszust, tágabb dinamikát, szélesebb színpadképet produkálnak, de ez kevésbé az én érdemem, inkább a többi kábel hibája.

Kábeleim az USA-ban működő, leginkább Pro és broadcast területen ismert Belden cég anyagaiból készülnek. A céget a HiFi kevésbé izgatja fel, de jó néhány elvetemült hifista építi be kábeleiket zenehallgató és házimozi rendszerekbe. Csatlakozóim mindegyike aranyozott felületű tiszta vörösréz vezetőkkel rendelkezik, a SonarQuest és az AudioCrast gyártmányai. Minden alkotórész tesztelés után lett kiválasztva a nemzetközi kínálatból, tehát nem a ruhásszekrény aljából előbukkant és utólag megideológizált hagyatékot árusítom ki.

A portékák Budapesten személyesen vehetőek át, de bárhova postázom őket a vételár és postaköltség átutalását követően. A gyakoribb kábelméretek raktárról, egyedi méretek néhány napon belül vihetőek. Az általam készre szerelt, szokványos méretű kábelekre 1 hetes visszavásárlási garancia érvényes.

Válasz küldése

Vissza: “Fapaci-Kábelek, csatlakozók, akusztika”