Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Csevegő

Hozzászólás Szerző: qqriq »



.......... No meg itt van a hírzárlat is, amit elrendeltem magamnak.


 

 

A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Csevegő

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


1347807751[/url]' post='1359457']Nem tudom, milyen szempont szerint vélsz párhuzamot az említett készülékkel, így nem tudok válaszolni. No meg itt van a hírzárlat is, amit elrendeltem magamnak.


 
Mi az hogy visszatartunk fontos infókat?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Akkor ez most olyan lesz mint a *&wox alces, mert akkor beneveznek ra En is.


 
Nem tudom, milyen szempont szerint vélsz párhuzamot az említett készülékkel, így nem tudok válaszolni. No meg itt van a hírzárlat is, amit elrendeltem magamnak.

sting 2

Csevegő

Hozzászólás Szerző: sting 2 »



Szia!
 
Néhány nap türelmet kérek, már teszteljük az új elosztót, de amíg nem tökéletes, nem szeretnék megjelenni vele. 6 kimenet lesz rajta, kérhető lesz bele túlfeszültség elleni védelem is.


 
Akkor ez most olyan lesz mint a *&wox alces, mert akkor beneveznek ra En is.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Írtam már régebben, hogy én sokáig nem akartam foglalkozni a tápellátás kérdésével. Mérnök eszem nem igazán adott engedélyt elmerülni a témában, meg nem is nagyon találkoztam jófajta elosztókkal, kábelekkel, csatlakozókkal, amik olyan javulást okoztak volna, hogy kedvet kapjak a kísérletezésre. Ahogy sokan mások, én is azt gondoltam, a lehetőségeink véget érnek a Bals dugóknál, meg a kommersz csatlakozósoroknál, továbblépni csak csillagászati áron lehet, ha egyáltalán lehet. Most, hogy lehetőségem van a Belden kábeleket és a hálózati csatlakozóimat több helyzetben kipróbálni, sokat változott a véleményem a tápellátás jelentőségéről. Az új elosztó produkciója pedig végképp sutba vágta a korábbi elveimet. Nekem is nagy tanulság mindez.


 
Sokáig én sem tulajdonítottam nagy jelentőséget ezeknek a dolgoknak, mint tápolás, kábelezés, stb. Ezidő alatt más rendszerem volt, mint most.
 
Azt hiszem, axióma, de azért ideírom, hogy a komponensek közötti kábelezés lehet, hogy döntő módon befolyásolja a kapott hangot, de az a hang mégiscsak a komponensek hangja, a forrásból elindulva és a ládák által a szaladó villanyból szárnyaló hanggá alakítva. Azt hiszem ebből ki is sejlik, melyik elemet tartom a láncból a legfontosabbnak. És, ha a hangfal jól van megválasztva, megtervezve, megépítve, elhelyezve, kiszolgálva, stb. akkor -szintén axióma- a rendszer hangjának transzparenciája lehetővé teszi, hogy a mazzagokon lévő zsugorfóliák/zsugorcsövek csillapítások hangját is simán ki lehessen hallani. A kábelek, dugók, egyéb, szignifikáns komponensek hangját pedig fokozottan. Ezek pedig egyáltalán nem tonális különbségek, értelemszerűen. Ezek a nüanszok, melyek által a teret, a dinamikát, stb. másként éljük meg egyik vagy másik kábellel, teszik a zenét "jelenlévő", csaknem élő élménnyé, vagy nyugtatnak meg, hogy "Nyugi, ez a zene Szokolon is jól szól! :-)))".
 
Mert, ha az lenne a cél, hogy Szokolon jól szóljon, akkor mindenki Szokolt hallgatna és nem kéne ennél többet áldozni a dologra.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Köszönöm és örülök.

Avatar
hifike
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2011.09.23., pén. 07:13
Értékelés: 11

Csevegő

Hozzászólás Szerző: hifike »


Sziasztok !
Ígéretet tettem Fapacinak, mikor elhoztam tőle egy összekötő kábelt, szóba került hogy visszajelzek a tapasztaltakról.
Egy Marantz cd63 és egy Nad 310-es erősítő közé lett bekötve, már 10-napja járódik így merek véleményt írni a tapasztaltakról.
Árához merten meglepően jó kábelnek tartom, kiegyensúlyozott, hosszan hallgatható, kifejezetten testes hangképpel rendelkezik.
Úgy érzem nincs saját hangja, az említett rendszerben tökéletesen illeszkedik.
Bátran ajánlom, nem csak olcsóbb rendszerekbe is megér egy próbát, lehet kellemes meglepetést fog okozni !

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Szívesen! Remélem, minden szempontból tetszeni fog.


 
Már járatódik és szerintem holnap estig egyhuzamban menni fog egy HTPC-t etet addig.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Megérkezett a tápkábelem, köszönöm fapaci! A kinézete, szereltsége csillagos ötös, a többit meg majd meghalljuk!


 
Szívesen! Remélem, minden szempontból tetszeni fog.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia Fapaci, sziasztok!
 
Lehet, hogy jobban vissza kellett volna olvasnom, kerdesem, hogy egy 4-es elosztot (elofok, vegfok, mediabox, dac) esetlegesen tulfeszultseg vedetten, mennyiert tudnal osszerakni, mik a lehetosegek?
 
Udv, Gabor


 
Szia!
 
Néhány nap türelmet kérek, már teszteljük az új elosztót, de amíg nem tökéletes, nem szeretnék megjelenni vele. 6 kimenet lesz rajta, kérhető lesz bele túlfeszültség elleni védelem is.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Szia Fapaci, sziasztok!
 
Lehet, hogy jobban vissza kellett volna olvasnom, kerdesem, hogy egy 4-es elosztot (elofok, vegfok, mediabox, dac) esetlegesen tulfeszultseg vedetten, mennyiert tudnal osszerakni, mik a lehetosegek?
 
Udv, Gabor


 
Ez engem is érdekelne, mert kifogytam a helyekből, hamarosan vennem kell egy hatosat, minimum.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
gbaba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012.06.04., hétf. 15:17
Értékelés: 3

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gbaba »


Szia Fapaci, sziasztok!
 
Lehet, hogy jobban vissza kellett volna olvasnom, kerdesem, hogy egy 4-es elosztot (elofok, vegfok, mediabox, dac) esetlegesen tulfeszultseg vedetten, mennyiert tudnal osszerakni, mik a lehetosegek?
 
Udv, Gabor

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »

Megérkezett a tápkábelem, köszönöm fapaci! A kinézete, szereltsége csillagos ötös, a többit meg majd meghalljuk!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Igen, vannak ilyen drámai különbségek, én a tápolás origójából közelítem ezt meg, és én is újabbnál újabb fejleményekkel szembesülök.
 
Írtam már régebben, hogy én sokáig nem akartam foglalkozni a tápellátás kérdésével. Mérnök eszem nem igazán adott engedélyt elmerülni a témában, meg nem is nagyon találkoztam jófajta elosztókkal, kábelekkel, csatlakozókkal, amik olyan javulást okoztak volna, hogy kedvet kapjak a kísérletezésre. Ahogy sokan mások, én is azt gondoltam, a lehetőségeink véget érnek a Bals dugóknál, meg a kommersz csatlakozósoroknál, továbblépni csak csillagászati áron lehet, ha egyáltalán lehet. Most, hogy lehetőségem van a Belden kábeleket és a hálózati csatlakozóimat több helyzetben kipróbálni, sokat változott a véleményem a tápellátás jelentőségéről. Az új elosztó produkciója pedig végképp sutba vágta a korábbi elveimet. Nekem is nagy tanulság mindez.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nem vetettem össze őket, ez a mértékű különbség nem éri el az ingerküszöbömet, de ez az én hibám. Az érintkező anyaga mindegyiknél vörösréz, ezt viszont fontosnak tartottam és hallatszik is. Itthoni rendszeremet az új elosztóm prototípusáról járatva sokkal drámaibb differenciákkal szembesülök.


 
Igen, vannak ilyen drámai különbségek, én a tápolás origójából közelítem ezt meg, és én is újabbnál újabb fejleményekkel szembesülök.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Fapaci, mi a különbség hangilag az aranyozott, ródiumozott, platinával bevont Sonar dugók között?


 
Az aranyozott melegebb hangzást, a platina részletesebb, de inkább hűvösebb,picit tisztább. A ródiumosról sajnos nem tudok nyilatkozni.
(legalábbis annál a kábelnél, amit mi hallgattunk)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Fapaci, mi a különbség hangilag az aranyozott, ródiumozott, platinával bevont Sonar dugók között?


 
Nem vetettem össze őket, ez a mértékű különbség nem éri el az ingerküszöbömet, de ez az én hibám. Az érintkező anyaga mindegyiknél vörösréz, ezt viszont fontosnak tartottam és hallatszik is. Itthoni rendszeremet az új elosztóm prototípusáról járatva sokkal drámaibb differenciákkal szembesülök.

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »



 
Volt már rendelés belőle, raktáron nem tartom, kb 20 %-kal drágább az aranyozott verziónál.


 
Fapaci, mi a különbség hangilag az aranyozott, ródiumozott, platinával bevont Sonar dugók között?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Gondolom, a villa és dugók áránál az /db
Platina bevonatos Sonar-t szoktál használni?


 
Túl gyors vagy, még szerkesztettem.
 
Volt már rendelés belőle, raktáron nem tartom, kb 20 %-kal drágább az aranyozott verziónál.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »


Gondolom, a villa és dugók áránál az /db
Platina bevonatos Sonar-t szoktál használni?
 
Nem nagy a differencia árban köztük, ahogy írtad, de egy összehasonlításra kíváncsi lennék..

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hálózati csatlakozók:


AudioCrast P-004E hálózati villa - 3 pólus tiszta vörösrézből, ródiumozott felülettel, átlátszó üvegszálas ház, csavaros kötés:
AudioCrast C-004 IEC csatlakozó - 3 pólus tiszta vörösrézből, ródiumozott felülettel, átlátszó üvegszálas ház, csavaros kötés


SonarQuest 24K Gold hálózati villa - 3 pólus tiszta vörösrézből, aranyozott felülettel, üvegszálas polikarbonát ház, csavaros kötés:
SonarQuest 24K Gold IEC csatlakozó - 3 pólus tiszta vörösrézből, aranyozott felülettel, üvegszálas polikarbonát ház, csavaros kötés:
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hangfalkábel csatlakozók:

Pailiccs banándugó és univerzális villa- aranyozott sárgaréz, dupla csavaros rögzítés, piros és fekete színjelöléssel:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



A négyeres Belden hangfalkábel van nálam...


 
Köszönöm! Tény, hogy türelemmel kell lenni, az első 10-20 órában sokat változik a kábelek hangja, nagyjából 60-80 óra után áll be végleges állapotba.
 
Megjegyzés: Shimano kollégánál nem az általam használt 5T00UP hangfalkábel üzemel, hanem egy külön rendelt típus (1312A), ami anyagában és szerkezetében némileg eltér az enyémtől.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Sok évvel ezelőtt bevett szokás volt, hogy megosztottuk az erre alkalmas topicokban élményeinket, véleményünket egymással.1-2 éve, mikor a Corg kft-vel karöltve Gotham kábeleket gyártottunk és árultunk, megfigyelhető volt, hogy már nem szívesen írnak beszámolókat a fórumtársak. Hiába adtunk el sok száz méter szerelt és nyers kábelt szinte reklamáció nélkül, alig 10-15 beszámoló jelent meg a fórumokon. Néhány emberke áldatlan tevékenységének és mindent fikázó jelenlétének hála, kevesen mernek ma már írni saját élményeikről. Ez különösen igaz az alsóbb árkategóriákban. Én azért noszogatom a vevőket, hogy legalább velem osszák meg tapasztalataikat, de sokszor jelzik felém, hogy nem szeretnék publikálni, mert semmi kedvük vitába keveredni. Sajnálatos, hogy ide jutottunk, de ez van.


 
Na akkor lesz ami lesz alapon,én veszem a bátorságot és röviden beszámolok.
 
A négyeres Belden hangfalkábel van nálam,ami őszintén szólva először nagyon nem tettszett,és egy járassa az akinek kilenc élete van felkiálltással ki is vettem a rendszerből.Később nem hagyott nyugodni a dolog,mondván fapacinak csak nem lehet ilyen botfüle és vissz*raktam.Érdemes volt mert ahogy telt az idő egyre inkább kezdett magához térni,és kisimulni a kezdeti zavaros maszlag után.Nincs még kb tíz óra sem benne,de most már érezhetően egyre jobb és jobb.Ahogy hallgatom engem teljesen a vdh inspiration hangjára emlékeztet,az szólt nálam ilyen finoman,tisztán,transzparensen,és részletezően.Kíváncsian várom hogy milyen irányban hangolódik még,mert azért még nem tökéletes.Kicsit lehetne még dinamikusabb,és szárnyalóbb is.Most még úgy játszanak a zenészek mintha vizsgán lennének,nincs még meg az az oldott és felszabadult hangulat,ami olyan szerethetővé tesz egy rendszert.Úgy érzem hogy még nem is nyílt ki igazán,de mivel még nagyon kevés zene ment át rajta,remélhetőleg fog ez még javulni.
Most járatom tovább,ha lesz még változás beszámolok róla.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Minden elismerés hallatlanban!!De mikor jönnek a visszajelzések?Szivesen olvasgatnék szabad időmben.


 
Sok évvel ezelőtt bevett szokás volt, hogy megosztottuk az erre alkalmas topicokban élményeinket, véleményünket egymással.1-2 éve, mikor a Corg kft-vel karöltve Gotham kábeleket gyártottunk és árultunk, megfigyelhető volt, hogy már nem szívesen írnak beszámolókat a fórumtársak. Hiába adtunk el sok száz méter szerelt és nyers kábelt szinte reklamáció nélkül, alig 10-15 beszámoló jelent meg a fórumokon. Néhány emberke áldatlan tevékenységének és mindent fikázó jelenlétének hála, kevesen mernek ma már írni saját élményeikről. Ez különösen igaz az alsóbb árkategóriákban. Én azért noszogatom a vevőket, hogy legalább velem osszák meg tapasztalataikat, de sokszor jelzik felém, hogy nem szeretnék publikálni, mert semmi kedvük vitába keveredni. Sajnálatos, hogy ide jutottunk, de ez van.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”