Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Jó dolog a 'csillapítottság', csak ne legyen túl sok belőle. Itt is jó az egyensúly. 
A csillapítottság növelését nem szabad keverni az akusztika javulásával. Tudjuk jól, milyen paraméterekkel kell rendelkeznie egy szobának ahhoz, hogy ott igazán élvezetes legyen a zenehallgatás. Ha ezek a paraméterek akármilyen irányban eltérnek az ideálistól, romlik a helyzet.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Ez előbb beszéltem az egyensúlyról. Ezért az általánosítás felé elindulni akkor sem fogok, ha arra kérsz. Csak arra hívtam fel a figyelmet, hogy sok embernek tetszik az, amit hall, akkor is ha szerinted az nem jó. Másnak meg pont az lehet unalmas hangélmény, ami szerinted fenomenális és utánozhatatlan, mint itt alább is olvastam.
 
Pl. nekem tetszik a panellakások akusztikája, többször hallottam már másoknál járva és nem tudtam volna rá rosszat mondani, csak kötözködésből.
 
Mondj egy olyan akusztikai hibát, ami bármilyen rendszer produkcióján javít, csak hogy tudjam, mire gondolsz! Milyen az, amikor valaki nem érzékeny az akusztikára? Szerinted létezik ilyen ember? Nem tudhatom, csak tippelek, de attól tartok, Te mást értesz akusztikai hatás alatt, mint én.

Vendég

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó dolog a 'csillapítottság', csak ne legyen túl sok belőle. Itt is jó az egyensúly. A hangsugárzót pedig a kikupált helységben is érdemes tologatni kicsit ide-oda, hogy a legjobbat nyújtsa.
A csillapítottság mértékét lehet egyéni ízlésre formálni bizonyos határok között, viszont akkor is minden oktávra egyformán. A mélyeket úgy sem igazán lehet megregulázni durvább beavatkozás nélkül, ezért érdemes még mindig megkeresni a hangsugárzók és a hallgatási pozíció optimális helyét, ez egyben a legolcsóbb mélyhangkezelési eljárás. Meg persze a bázistávolság ugyanúgy fontos marad és a hangsugárzók körül/között jó ha nincs visszaverő felület. Aztán ha nem lesz tökéletes ilyen-olyan szükség okok miatt, akkor sem dől össze a világ, de amit lehet, azt érdemes megtenni. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nem fog senki, csak elindul a fejlesztés felfelé, mert a minőségibb/érzékenyebb/kifinomultabb komponensek tényleg jobban fognak szólni, amiért mindig megéri cserélni. Általában olyan szinten foglalkoznak komolyan az akusztikával, ahol már érdemes rá odafigyelni, mert része a rendszer árának.
 
Az átlagos akusztika meg az erre érzékenynek biztos bántja a fülét, a többieket meg boldoggá teszi, hogy milyen "izgalmas" a hang otthon. Olyan ez mint a projektor képénél a szabvány. Valakinek arra "áll fel" a kalibrálás után, más szerint meg unalmas úgy ahogy van. Az akusztika is lehet ízlés dolga, ahogy a kép is. Kár lenne ezt tagadni.

Nagyjából 20 évvel ezelőtt úgy hozta a sorsom, hogy egy japán stílusú faházban laktam néhány hónapig. Akkoriban nagyon egyszerű rendszerem volt (valamilyen Sony CD játszó, Denon PMA-360 erősítő, Heco IR monitor, saját kábelek trafó huzalból), az egész cucc pár tízezer forintba került. Korábban egy panelszobában hallgattam a cuccot, ott szoktam meg a hangját. Onnan a faházba költözve napokig nem hittem a fülemnek. Ez a kis lánc olyan nagyszerűen szólalt meg a kizárólag természetes anyagokkal burkolt, sík felületektől mentes, nagyon jó akusztikájú szobában, amilyent azóta is igen ritkán hallok, még egészen drága rendszerektől is. Szóval nagyon nincs igazad abban, hogy az akusztika csak a drága rendszerekben jut szerephez. Talán csak Neked nincs pozitív tapasztalatod.
 
Mondj egy olyan akusztikai hibát, ami bármilyen rendszer produkcióján javít, csak hogy tudjam, mire gondolsz! Milyen az, amikor valaki nem érzékeny az akusztikára? Szerinted létezik ilyen ember? Nem tudhatom, csak tippelek, de attól tartok, Te mást értesz akusztikai hatás alatt, mint én.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: audioline »


A Sokol rádió meg a lapos tv is jobban szól, érthetőbb az időjárás jelentés, ha csillapított a helyiség. Akusztikával is lehet több szinten foglalkozni ugyanúgy, mint bármi mással és már egy egész egyszerű is igen hasznos, ha nm is tökéletes. Mondok mást. Ha nem hallgatsz zenét, csak leülsz beszélgetni a barátaiddal egy ilyen helyiségben, az is más dimenzió. Okosabbakat ugyan nem mond senki ilyen környezetben sem, de a beszédérthetőség is sokat javul és a kávés kanál se csörömpöl még fél perccel az után is, hogy a kávét már megittad. Kár azokat félrevezetni, akik épp azon gondolkoznak, hogy érdemes lenne az akusztikával is kicsit foglalkozni, mikor végre elmozdulás van. Mondom ezt úgy, hogy semmiféle anyagi érdekeltségem nincs, mielőtt valaki magából indulna ki.
 
 
Jó dolog a 'csillapítottság', csak ne legyen túl sok belőle. Itt is jó az egyensúly. A hangsugárzót pedig a kikupált helységben is érdemes tologatni kicsit ide-oda, hogy a legjobbat nyújtsa.
.

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: szigony »

Számomra nem kérdés,hogy milyen fontos a helyiség megfelelő  akusztikája..Ezért fel is kértem fapacit az épülő családi házunk nappalijának  megtervezésére.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Nem fog senki, csak elindul a fejlesztés felfelé, mert a minőségibb/érzékenyebb/kifinomultabb komponensek tényleg jobban fognak szólni, amiért mindig megéri cserélni. Általában olyan szinten foglalkoznak komolyan az akusztikával, ahol már érdemes rá odafigyelni, mert része a rendszer árának.
 
 
akkor én lehet egy idióta vagyok. mire megveszem az összes panelt és bass trapet valszeg többe fog kerülni , mint amennyit a hangfalam ér. ellenben a paneleknek tudtommal nincs szavatossági idejük simán fel és le lehet szerelni és vihetem magammal bárhova, akár költözés esetén is. évtizedekig kiszolgálhat, ha vigyázok rájuk.
 
mellesleg egy videó a Martin Logan egyik vezető tervezőjétől:
 
https://youtu.be/tj5t7kiTB-s?t=90
 
Nem kell feltétlen egyetérteni a százalékokkal, amit felrajzol, de arányait tekintve, az átlag hifis vajon mire költ többet és mennyivel?

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Fene se tudja. Ez egy több változós egyenlet. Én azt tanultam meg, hogy egy fecske nem csinál nyarat. Ha egy változón változtatok, az nem feltétlenül hoz pozitív eredményt, mert lehet mindent változtatni kell(ene) miatta. Szóval van ebben egyfajta törékeny egyensúly is, nem csak lépcsőfokok felfelé vagy lefelé. Az egyensúly szerintem fontosabb, legalábbis számomra, minden másnál.
 
Kár azokat félrevezetni, akik épp azon gondolkoznak, hogy érdemes lenne az akusztikával is kicsit foglalkozni, mikor végre elmozdulás van.

Vendég

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem fog senki, csak elindul a fejlesztés felfelé, mert a minőségibb/érzékenyebb/kifinomultabb komponensek tényleg jobban fognak szólni. Általában olyan szinten foglalkoznak komolyan az akusztikával, ahol már érdemes rá odafigyelni, mert része a rendszer árának.
A Sokol rádió meg a lapos tv is jobban szól, érthetőbb az időjárás jelentés, ha csillapított a helyiség. Akusztikával is lehet több szinten foglalkozni ugyanúgy, mint bármi mással és már egy egész egyszerű is igen hasznos, ha nm is tökéletes. Mondok mást. Ha nem hallgatsz zenét, csak leülsz beszélgetni a barátaiddal egy ilyen helyiségben, az is más dimenzió. Okosabbakat ugyan nem mond senki ilyen környezetben sem, de a beszédérthetőség is sokat javul és a kávés kanál se csörömpöl még fél perccel az után is, hogy a kávét már megittad. Kár azokat félrevezetni, akik épp azon gondolkoznak, hogy érdemes lenne az akusztikával is kicsit foglalkozni, mikor végre elmozdulás van. Mondom ezt úgy, hogy semmiféle anyagi érdekeltségem nincs, mielőtt valaki magából indulna ki.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: audioline »


Jelentkezzen már legyen szíves, akinél az akusztika rendbe tétele rontott a hangon.
 
 
Jelentkező a 'HiFi mizériában' minden témában van és lesz is...
Személyes véleményem és tapasztalatom, hogy a jobb akusztikai körülmények mindenféle hangképző eszközön éreztetik jótékony hatásukat. Más esetekben valszeg önámításról lehet szó ("jobb lett az akusztika") és persze tévedés joga fenntartva.
.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Nem fog senki, csak elindul a fejlesztés felfelé, mert a minőségibb/érzékenyebb/kifinomultabb komponensek tényleg jobban fognak szólni, amiért mindig megéri cserélni. Általában olyan szinten foglalkoznak komolyan az akusztikával, ahol már érdemes rá odafigyelni, mert része a rendszer árának.
 
Az átlagos akusztika meg az erre érzékenynek biztos bántja a fülét, a többieket meg boldoggá teszi, hogy milyen "izgalmas" a hang otthon. Olyan ez mint a projektor képnél a szabvány. Valakinek arra "áll fel" a kalibrálás után, más szerint meg unalmas úgy ahogy van. Az akusztika is lehet ízlés dolga, ahogy a kép is. Kár lenne ezt tagadni.
 

 
Jelentkezzen már legyen szíves, akinél az akusztika rendbe tétele rontott a hangon.


Vendég

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sok rendszernek jót tesz, ha éppen a tér "kiemel" vagy éppen "kiolt", "visszhangzik". A jó akusztika a rendszerünk hibáit mutatja (ha vannak) elsősorban. A rossz akusztika az picit túlzás. Hívjuk átlagos akusztikának, ahol meglepően sok rendszer elég tetszetős tud lenni.
A visszhang (bármely fajtája), kiemelések, kioltások egyetlen rendszernek se tesznek jót. Ezt lehet ragozni, de felesleges. Abban a szerencsés esetben, ha a helyiség és a hangsugárzó kiemelései és kioltásai pont kiegyenlítenék egymást, amire az esély végtelenül kicsi, akkor lehetne kicsit örülni.
A visszhangok csillapítása azonnali, kivétel nélküli javulást hoz mindenkinél, hacsak valaki nem visszhang fetisiszta.
Mélyhiányos dobozokat el lehet úgy helyezni, hogy az amúgy is kiemelt felső basszus búgjon még vagy 30mp-ig, cserébe elfedi a még valamelyest lesugárzott valódi mélyebb hangokat. Persze, van aki a mennyiség oltárán feláldozza a minőséget, csak ne legyen már ez az etalon.
Jelentkezzen már legyen szíves, akinél az akusztika rendbe tétele rontott a hangon.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Sok rendszernek jót tesz, ha éppen a tér "kiemel" vagy éppen "kiolt", "visszhangzik". A jó akusztika a rendszerünk hibáit mutatja (ha vannak) elsősorban. A rossz akusztika az picit túlzás. Hívjuk átlagos akusztikának, ahol meglepően sok rendszer elég tetszetős tud lenni.
 
Szerintem a jó akusztika inkább a rendszer jó tulajdonságait hozza előtérbe, mint a hibáit. Rossz körülmények között minden rosszul szól.

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: szasza74 »


Egyáltalán nem. Az akusztikai hibák miatt szeretik sokan a rendszerüket - de nem akarok én senki lelki világába belemászni.
Szerintem a jó akusztika inkább a rendszer jó tulajdonságait hozza előtérbe, mint a hibáit. Rossz körülmények között minden rosszul szól.

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Egyáltalán nem. Az akusztikai hibák miatt szeretik sokan a rendszerüket - de nem akarok én senki lelki világába belemászni.
 
 
Ezt ugye viccnek szántad?

Vendég

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt ugye viccnek szántad?
Még annak is rossz.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Jogos. Csak a jó akusztika lehet egyben átok is, nem csak áldás. Egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek kell a "jó akusztika" otthonra, mert ahhoz már "jobb rendszer" is dukál.
Ezt ugye viccnek szántad?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
mezzo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2009.10.15., csüt. 16:54
Értékelés: 103
Tartózkodási hely: Budapest

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: mezzo »


Jogos. Csak a jó akusztika lehet egyben átok is, nem csak áldás. Egyáltalán nem biztos, hogy mindenkinek kell a "jó akusztika" otthonra, mert ahhoz már "jobb rendszer" is dukál.
 
 
Kisülhet-e abból jó produkció, ha egy készülék hibáit egy másik hibával, esetünkben a rossz akusztikával fedjük el? A nők fejére is húzhatunk zsákot és akkor nem kell foglalkoznunk a szépségükkel. Így is lehet élni, csak én nem szeretnék.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ehhez képest az adás-vétel topic tele van akusztikailag kérdéses szobákkal. Függetlenül attól, hogy egy 50 ezres, vagy 1 milliós doboz pl az eladó. Lehet a hi-fi bogár se lenne olyan aktív, ha rendbe lennének téve az akusztikai körülmények.....
Az akusztikával nem lehet villogni, nem lehet lefotózni, nem lehet leemelni az áruházi polcokról és kívül esik a készülék fetisiszták érdeklődési köréből.
 
 
Azért ez nagyrészt szerintem nem hit kérdése, mivel a mérések összecsengenek a hallottakkal. Csak éppen hiába a cserélgetés, a kapott hang sosem lesz igazán kielégítő. Szerintem mivel sokaknak nincs zeneszobája, a nappalin pedig nem akarnak módosítani ilyen-olyan elemekkel pl az asszony miatt, ezért minden marad a régiben, már ami az akusztikát illeti. 
Sok évvel ezelőtt néhány elrettentő példa miatt az a tudat alakult ki a hifisták körében, hogy az akusztika javítása ormótlan, randa panelek behordását, a szoba elcsúfítását jelenti. A mai piaci kínálat alaposan rácáfol erre, kimondottan szép, ízléses megoldások is léteznek. A minőség persze itt sem olcsó, de ha sokan képesek százezreket fizetni néhány kábelért, akkor az akusztikai panelek is bőven megérnek ennyit.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Vagy sírva fakad, mert a jó akusztika a rendszer hibáit is könnyebben megmutatja.
Kisülhet-e abból jó produkció, ha egy készülék hibáit egy másik hibával, esetünkben a rossz akusztikával fedjük el? A nők fejére is húzhatunk zsákot és akkor nem kell foglalkoznunk a szépségükkel. Így is lehet élni, csak én nem szeretnék.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Nálam jó az akusztika, de a mély hang kezelésével nem voltam megelégedve és tettem néhány basszus
csapdát és hirtelen óriásit változott hang igen pozitív irányban. Sokkal jobban elkúlönülnek hangok olyan részletek jönnek elő amit idáig nem halottam. Bármit hallgatók sokkal tisztább a kapott hang
a réginél. Hozzáteszem zárt sub-öt használok. Minden forintját megérte a befektetés, nagyon pozitív változást hozott. Azért Fapacit kihívóm egy mérésre, hogy megnyugtássam magamat. -

Állok elébe. Remélhetően nem fogom letörni az elégedettségedet.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Fish »


Azért ez nagyrészt szerintem nem hit kérdése, mivel a mérések összecsengenek a hallottakkal. Csak éppen hiába a cserélgetés, a kapott hang sosem lesz igazán kielégítő. Szerintem mivel sokaknak nincs zeneszobája, a nappalin pedig nem akarnak módosítani ilyen-olyan elemekkel pl az asszony miatt, ezért minden marad a régiben, már ami az akusztikát illeti.
van abban valami amit írsz, de nagy többségnél még asszony örülne is ,hogy esztétikus elemekkel bővül a nappali..elég sokan viszont úgy gondolják ,hogy ennek nincs értelme..csak kidobott pénz.. illetve gondolom sokan vannak úgy ,hogy letolja hogy szól csak zörögjön valami.
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Fish »



Nálam jó az akusztika, de a mély hang kezelésével nem voltam megelégedve és tettem néhány basszus
csapdát és hirtelen óriásit változott hang igen pozitív irányban. Sokkal jobban elkúlönülnek hangok olyan részletek jönnek elő amit idáig nem halottam. Bármit hallgatók sokkal tisztább a kapott hang
a réginél. Hozzáteszem zárt sub-öt használok.
Minden forintját megérte a befektetés, nagyon pozitív változást hozott. Azért Fapacit kihívóm egy
mérésre, hogy megnyugtássam magamat. -

sztem érdemes kitudja lehet még sem olyan jó mint gondolod, vagy éppenséggel hátradőlhetsz mert jó a füled!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: Fish »


Nálam itthon vakarná rendesen a fejét, az tuti. 
de most neked otthon nem is lenne értelme  vagy tervben van? 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Akusztika - elmélet és gyakorlat

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Az emberek nem hisznek benne ill. nem akarnak, sokkal jobb cserélgetni az eszközöket mint rendbe rakni az akusztikát..eddig én is ezt tettem, majd rendbe rakattam és jött a wow.. de persze aztán még is cseréltem eszközt ,de minél jobb az akusztika annál jobba szólnak a drágább jobb eszközök is!  Talán én voltam az első aki meg is tette és nem csak beszélt róla,hogy lemérettem milyen volt előtte és utána.. ezek után elég sokan belevágtak,és már látom ,hogy megkérik Fapacit ,hogy utána is mérjen 1-et!  Mindenképpen ajánlott rendbe rakni a szobát ,pláne ha méregdrága eszközökkel van teli, de persze nem csak azoknak ajánlott! maga  a mérés bagatell összeg és megtudható belőle,hogy van e baj vagy nincs ,orvosolható vagy sem..  Mindenkinek ajánlom aki még csak gondolkozik rajta, megéri minden ft-ját!
 
Nálam jó az akusztika, de a mély hang kezelésével nem voltam megelégedve és tettem néhány basszus
csapdát és hirtelen óriásit változott hang igen pozitív irányban. Sokkal jobban elkúlönülnek hangok olyan részletek jönnek elő amit idáig nem halottam. Bármit hallgatók sokkal tisztább a kapott hang
a réginél. Hozzáteszem zárt sub-öt használok.
Minden forintját megérte a befektetés, nagyon pozitív változást hozott. Azért Fapacit kihívóm egy
mérésre, hogy megnyugtássam magamat. -
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”