Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: nagyatt »


Ha a kimeneti eszköznél 2.0 sávkiosztást állítasz be, a KODI elvégzi a lekeverést. Nálam is így működik, nem érzek benne vállalhatatlan degradációt. Amit a konvertálásnál esetleg elveszítünk, azt szerintem bőségesen pótolja a sztereó készülékek jellemzően magasabb minősége. A 2.0 lekeverés jól működik, de a Kodiban igény szerint manuálisan is állítható a sávok közötti arány. Gond a régebbi, még nem teljesen sztereó kompatibilis magyar szinkronsávoknál fordul elő, illetve a kicsit bonyolultabb térhatással operáló koncertfilmeknél lehetséges, de ott szinte mindig van PCM 2.0 hangsáv, érdemes ezt kiválasztani a pl. DTS 5.1 helyett.
Értem, köszönöm a teljes körű választ.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A HTPC-t, nem cserélném, így az elképzeléseim alapján USB-vel lenne összekötve az USB-s daccal, amin keresztül menne a Jriver, illetve a Kodi is. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben hogyan működne a 2 csatornára való lekeverés ? a Kodi keverné le 2.0-ra a filmeket koncerteket , és úgy továbbítaná PCM folyamként ? Ez milyen mértékű minőségromlással járhat ?
Ha a kimeneti eszköznél 2.0 sávkiosztást állítasz be, a KODI elvégzi a lekeverést. Nálam is így működik, nem érzek benne vállalhatatlan degradációt. Amit a konvertálásnál esetleg elveszítünk, azt szerintem bőségesen pótolja a sztereó készülékek jellemzően magasabb minősége. A 2.0 lekeverés jól működik, de a Kodiban igény szerint manuálisan is állítható a sávok közötti arány. Gond a régebbi, még nem teljesen sztereó kompatibilis magyar szinkronsávoknál fordul elő, illetve a kicsit bonyolultabb térhatással operáló koncertfilmeknél lehetséges, de ott szinte mindig van PCM 2.0 hangsáv, érdemes ezt kiválasztani a pl. DTS 5.1 helyett.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: nagyatt »


Jelenleg egy kis dilemmában vagyok:
-Adott egy HTPC, amiről mozizok(Kodi dsplayer), és zenélek(Jriver). Ez HDMI-n keresztül van összekötve az AVR-el. Mivel a házimozit szeretném felszámolni, jelenleg már csak egy sztereó hangfalpár van rákötve az erősítőre. Szeretnék tovább lépni a sztereó irányába, ami azt jelentené, hogy kukáznám a jelenlegi AVR-t, és vagy egy sztereó erősítőt plusz egy külső DAC-ot, vagy egy USB-s daccal integrált erősítőt használnék.
A HTPC-t, nem cserélném, így az elképzeléseim alapján USB-vel lenne összekötve az USB-s daccal, amin keresztül menne a Jriver, illetve a Kodi is. 
A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben hogyan működne a 2 csatornára való lekeverés ? a Kodi keverné le 2.0-ra a filmeket koncerteket , és úgy továbbítaná PCM folyamként ? Ez milyen mértékű minőségromlással járhat ? AVR-nek nem okoz gondot ez a folyamat, de attól szeretnék megszabadulni, és szeretnék egy jobb minőségű sztereó erősítőt használni.
 
Megköszönném, ha valaki fel tudna világosítani ezzel kapcsolatban.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ha én egy denon da300-al nem hallok különbséget optikai és usb között,vajon hallanék változást PP v2 TCXO USB esetén?
Attól tartok, erre senki nem fog tudni válaszolni, de nem kell feltétlenül a különbségekre vadászni.

Avatar
Akihito
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.01.24., vas. 06:33
Értékelés: 0

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Akihito »

Ha én egy denon da300-al nem hallok különbséget optikai és usb között,vajon hallanék változást PP v2 TCXO USB esetén?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: lehoako »



A PP kártyák ráköthetőek bármelyik PC tápegységre is, de a képességüket akkor mutatják meg igazán, ha külön tápegységről etetjük őket.
 
Minegyik USB kártyát kétféle szerelő lemezzel szállítják, így bármilyen kártyahelyre beépíthetőek.

 
Köszcsi, ezekhez a motyókhoz (extra tápok) leírás és árlista van a kábeleknél, vagy valahol? Ha nincs, kérlek, elküldenéd nekem mailben, sajna az itteni üzifiókom nagyon tele van.
 
Köszönöm.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Bocsánat a tudatlankodásért, de a kártyához külön táp kell? 
 
Sajna a dobozomba csak low profile-os kártya fér bele, ez olyan?
 
Köszcsi, szted legkisebb Dell Optiplex 7010es vázba mekkora lineáris táp passzolhat bele max?

A PP kártyák ráköthetőek bármelyik PC tápegységre is, de a képességüket akkor mutatják meg igazán, ha külön tápegységről etetjük őket.
 
Minegyik USB kártyát kétféle szerelő lemezzel szállítják, így bármilyen kártyahelyre beépíthetőek.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Semmilyen fűrészelésre nincs szükség a PP kártáyk telepítéséhez. Win7 és Server 2012 alá fel kell tenni a mellékelt drivert, Win10 és Server 2016 esetében még ez sem kell, megfelel az automatikusan települő meghajtó.
 
Y USB kábelt folyamatosan gyártok.
 
Tápegységet kittben tudok adni kártyához és komplett PC-hez is többféle teljesítménnyel.

 
Bocsánat a tudatlankodásért, de a kártyához külön táp kell? 
 
Sajna a dobozomba csak low profile-os kártya fér bele, ez olyan?
 
Köszcsi, szted legkisebb Dell Optiplex 7010es vázba mekkora lineáris táp passzolhat bele max?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Semmilyen fűrészelésre nincs szükség a PP kártáyk telepítéséhez. Win7 és Server 2012 alá fel kell tenni a mellékelt drivert, Win10 és Server 2016 esetében még ez sem kell, megfelel az automatikusan települő meghajtó.
 
Y USB kábelt folyamatosan gyártok.
 
Tápegységet kittben tudok adni kártyához és komplett PC-hez is többféle teljesítménnyel.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: lehoako »


És még azt szerettem voln a kérdezni, csak nem engedett már szerkeszteni, hogy tucc adni, please egy Y-os USB-t, hogy a "sima" DIY színezüst multicore-omat ne kelljen szétmetélni?
 
Köszi előre is.
 
És mihez lehet lineáris tápot kérni? Kártyához vagy a géphez?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: lehoako »



 
Ritka eset az ilyen, de olyan szerencsésen alakult a dollár/forint árfolyam, hogy árcsökkentést tudok bejelenteni.
 
Mostantól minden Paul Pang termék alacsonyabb listaáron kapható. És hogy még nagyobb legyen az öröm, szeptember hónapban az USB kártyák további árkedvezménnyel vihetőek:
 

PP v2 TCXO USB kártya:  32.000  30.000,- Ft


PP v3 OCXO USB kártya:  110.000  107.000,- Ft


PP v4 OCXO USB kártya:  110.000  107.000,- Ft

 

 
Win 7 alá komoly rendszerfűrészelés kell, hogy ki lehessen egyáltalán próbálni a v2est?
 
Köszi a választ előre is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ritka eset az ilyen, de olyan szerencsésen alakult a dollár/forint árfolyam, hogy árcsökkentést tudok bejelenteni.
 
Mostantól minden Paul Pang termék alacsonyabb listaáron kapható. És hogy még nagyobb legyen az öröm, szeptember hónapban az USB kártyák további árkedvezménnyel vihetőek:
 

PP v2 TCXO USB kártya:  32.000  30.000,- Ft


PP v3 OCXO USB kártya:  110.000  107.000,- Ft


PP v4 OCXO USB kártya:  110.000  107.000,- Ft


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A Samsung 850 Evo (nem pro) is ajánlott lehet? Azért 1 terránál még elég jelentős az árkülönbözet.
A Pro szerintem csak rendszermeghajtóként indokolt, háttértárnak bőven jó az EVO is.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: K P »



A hagyományos merevlemezek SSD meghajtóra váltása sokunknál már régen eldöntött kérdés, de néhányan még mindig óvakodnak tőle. Az egyik fő érv a várható szűk élettartam, ami eddig sem volt magabiztos indoklás, de a német Heise magazin által végzett nyúzóteszt eredménye tényleg alaposan rácáfol a félelmekre. Az általam preferált Samsung 850 SSD-k kiemelkedően szerepeltek az 1 éven át tartó megmérettetésen. A cikk konklúziója elérhető magyarul is.
 
"Ekkora terhelést napi átlagos 40 GB-nyi írás mellett 623 évig tartana mérni a meghajtókra - ami azt jelenti, hogy azok nagyságrendekkel előbb avulnak el, mint hogy tönkremennének az elhasználódás miatt."
 

 
A zajtalanság, kis hőtermelés, alacsony fogyasztás, nagy sebesség perdöntő érv az SSD meghajtók mellett és a sokáig keringő pletyka, miszerint túl magas elektromos zajt termelnek, szintén alaptalannak bizonyult néhány vizsgálatban. Már csak a költségek miatt van némi hátrány a merevlemezekkel szemben, de ez is egyre kevésbé vészes.

A Samsung 850 Evo (nem pro) is ajánlott lehet? Azért 1 terránál még elég jelentős az árkülönbözet.

Avatar
lapali
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.06.29., csüt. 13:32
Értékelés: 0

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: lapali »


Vagy esetleg a Teac és OPPO helyett a M2Tech Evo DAC Two Plus DAC az hozzávaló táppal és órajel generátorral jobb választás lenne? Én egy olyan DAC ot szeretnék aminek a hallgatása 1 óra múlva sem fárasztó. Olvasom a teszteket csak azért kérdezlek meg Titeket mert sokkal jobban értetek hozzá és gondolom párat hallottatok is ellenben velem
Nekem Wadia DI122 dacom van, imádom! Érdemes esetleg meghallgatni egy ilyet is.
Annak idején OPPO dacot mentem venni, de az nagyon kevés volt (USB benenetről Notebook + JRiver)!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A hagyományos merevlemezek SSD meghajtóra váltása sokunknál már régen eldöntött kérdés, de néhányan még mindig óvakodnak tőle. Az egyik fő érv a várható szűk élettartam, ami eddig sem volt magabiztos indoklás, de a német Heise magazin által végzett nyúzóteszt eredménye tényleg alaposan rácáfol a félelmekre. Az általam preferált Samsung 850 SSD-k kiemelkedően szerepeltek az 1 éven át tartó megmérettetésen. A cikk konklúziója elérhető magyarul is.
 
"Ekkora terhelést napi átlagos 40 GB-nyi írás mellett 623 évig tartana mérni a meghajtókra - ami azt jelenti, hogy azok nagyságrendekkel előbb avulnak el, mint hogy tönkremennének az elhasználódás miatt."
 

 
A zajtalanság, kis hőtermelés, alacsony fogyasztás, nagy sebesség perdöntő érv az SSD meghajtók mellett és a sokáig keringő pletyka, miszerint túl magas elektromos zajt termelnek, szintén alaptalannak bizonyult néhány vizsgálatban. Már csak a költségek miatt van némi hátrány a merevlemezekkel szemben, de ez is egyre kevésbé vészes.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Passzív gépbe valóban nagyon nehezen integrálható diszkrét VGA. De létezik VGA amivel ez elméletben megléphető, AMD vonalon RX460/560, nVIDIA oldalon a 1050/Ti amik 75W körüli TDP-vel operálnak és számítási teljesítményük többszöröse a jelenleg kapható IGP-kének. Nekem is MZ táp van a gépemben és kísérleti jelleggel kipróbáltam egy integrált CPU-s alaplapot (10W TDP) egy 1050 Ti társaságában és nem égett le huzamosabb használat mellett sem. 
 
Azzal is egyetértek, hogy mindenkinek más a fontos, a mozisok kép+hangra kell optimalizáljanak, a hifisek csak hangra. Ha a kettőt vegyítjük megint csak az egyéni preferenciának kellene eldönteni merre húzzon a gép.

Az asztali gépemben 1050 Ti van, ami kis terhelésen zajtalan, mivel nem indítja el a ventilátorokat. Csak hát a fogyasztás... és nem is csak megzabált Wattokkal van bajom, hanem hogy egy ilyen kártya rengeteg elektromos zajt termel, ami egy zenelejátszó gépben istenkáromlás. A külső tápolás nyilván enyhít ezen a problémán, de azért teljesen nem oldja meg. Ez már egy új történet kezdete lehet.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Konnyebben megoldhato, mint gondolnank, es nem gondolom, hogy a zene rovasara menne. 
 
Tobb jo megoldas is van erre, persze itt is - mint mindenben, az ar a meghatarozo, de szerintem ha mar adott egy izmos CPU, megfelelo mennyisegu RAM-al, akkor meg a dragabb opcio eseteben is jobban jovunk ki, mint egy kulon jatekra dedikalt gep osszerakasaval. 
 
Anno korbejartam a temat, mert erdekelt, de mar letettem rola, de megosztom, mire jutottam:
 
Az egyik legelegansabb megoldassal ki lehet vezetni a VGA-t egy Adnaco kartyahoz, amit optikai kabellel le lehet valasztani a geprol es kulon meghajtani masik tappal, igy nincs semmilyen kapcsolatban a zenei geppel:
 

 
Aztan a masik megoldas, ahol elfektetve bele lehet szuszakolni a hazba, ha eleg szeles a haz es dualboot-tal csinalni egy masik oprendszert, ahol ki van iktatva a VGA kartya:
 

 
Amit akar kulon tapon meg is lehet hajtani, hogy ne terheljuk a zenei tapot:
 

Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: antz »



Természetesen igen, csak egy minőségi audio lejátszásra kitalált, passzív hűtéses masinánál ez nehezen járható út. Az asztali gépem 20-25 ms render time mellett viszi a NGU Sharp Very High beállítást, csak hát a hangja... Ugyanezzel a géppel pár hónappal ezelőtt ez az üzemmód még erősen szaggatott, így talán a madVR új verziójába került valami hatékony optimalizáció, ami az IGPU-knak is esélyt adott.
 
Mindenkinek más a fontos, de én inkább maradok a jó hangnál és az integrált GPU-nál, mint egy energiaéhes, sok hőt és zajt termelő videokártyánál. Az NGU Sharp Medium és Very High között nincs nagy képminőség különbség, viszont mindkettő sokkal jobb, mint eddig bármilyen megoldás, így hát számomra nem igazán indokolt a koncepció váltás. A Luxor PC az új szoftverekkel jelenleg olyan képminőséget produkál, ami pár évvel ezelőtt csak álom volt.

Passzív gépbe valóban nagyon nehezen integrálható diszkrét VGA. De létezik VGA amivel ez elméletben megléphető, AMD vonalon RX460/560, nVIDIA oldalon a 1050/Ti amik 75W körüli TDP-vel operálnak és számítási teljesítményük többszöröse a jelenleg kapható IGP-kének. Nekem is MZ táp van a gépemben és kísérleti jelleggel kipróbáltam egy integrált CPU-s alaplapot (10W TDP) egy 1050 Ti társaságában és nem égett le huzamosabb használat mellett sem. 
 
Azzal is egyetértek, hogy mindenkinek más a fontos, a mozisok kép+hangra kell optimalizáljanak, a hifisek csak hangra. Ha a kettőt vegyítjük megint csak az egyéni preferenciának kellene eldönteni merre húzzon a gép.

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: antz »


Ez nem CPU, hanem GPU függő. Nekem I3 7100-as CPU-m van, ami HD630-as gpuval operál. Ez 1080p-ben az NGU sharp mediumot 5-15 ms-el számolja. 
Ott azért megnézném a többi beállítást is, gyanúsan alacsony ez az érték.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: nagyatt »


Skylake-S Core szériás lapkák nagyresze ugyan azt a HD530as GPUt tartalmazzak CPU tipustol fuggetlenul.
A HD630 valoban mas kategoria mar a generacio valtasnak koszonhetoen.
 
Processzort írtam, ami ugye GPU is lehet. A 7100 egy modernebb példány Kaby Lake maggal, tehát elvárjuk tőle, hogy jobban teljesítsen.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez nem CPU, hanem GPU függő. Nekem I3 7100-as CPU-m van, ami HD630-as gpuval operál. Ez 1080p-ben az NGU sharp mediumot 5-15 ms-el számolja. 
Processzort írtam, ami ugye GPU is lehet. A 7100 egy modernebb példány Kaby Lake maggal, tehát elvárjuk tőle, hogy jobban teljesítsen.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: nagyatt »


A 6100T kicsit gyengébb, mint a Luxor PC-k processzora, de ez még nem indokolná ezt a nagy eltérést, így vélhetően nincs optimalizálva minden beállítás nálad. Smooth Motion, SuperRes Filter, Upscaling Refinements... ezeket érdemes kikapcsolni, ha elég jó a képmegjelenítőd és nem igényli a szoftveres piszkálást.
Ez nem CPU, hanem GPU függő. Nekem I3 7100-as CPU-m van, ami HD630-as gpuval operál. Ez 1080p-ben az NGU sharp mediumot 5-15 ms-el számolja. 
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Érdekes. Én ngu sharp low beállításokon tudok 35-38ms-ot. Legújabb dsplayeres kodi, legújabb madvr, legújabb intel driver. Intel i3 6100t procival
 
Lehet még valami beállítás, ami nekem más, mint nálad...

A 6100T kicsit gyengébb, mint a Luxor PC-k processzora, de ez még nem indokolná ezt a nagy eltérést, így vélhetően nincs optimalizálva minden beállítás nálad. Smooth Motion, SuperRes Filter, Upscaling Refinements... ezeket érdemes kikapcsolni, ha elég jó a képmegjelenítőd és nem igényli a szoftveres piszkálást.

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Zozi »



Jogos kérdés, ez valóban fontos!
 
Error Diffusion Op1, Colored Noise, Change Every Frame

Érdekes. Én ngu sharp low beállításokon tudok 35-38ms-ot.
Legújabb dsplayeres kodi, legújabb madvr, legújabb intel driver. Intel i3 6100t procival
 
Lehet még valami beállítás, ami nekem más, mint nálad...
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”