Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »


A szokásos kábelcseréknél nagyobb változást hozott?? Mondjuk egy alsó- és egy középkategóriás hangsugárzó, vagy összekötő kábelcserét tekintve. 
 
Kábelcseréhez tényleg nem hasonlítható,csak cd játszó és futómű cseréhez. Amikor valaki tapasztalata már a saját fülével egy komoly rendszerben,megfelelő drótokkal ,készülékekkel , hogy milyen egy sima alap ,egy normál vagy középkategóriás cd játszó hangja,emelve a szintet a high-endnek titulált kategóriával,akkor tudja és érti amit most írok, hogy az egyikből hifi szól,a másikból  zene árad. Aki nem ismeri ezt az érzést ,ez nem olyan hogy füleled hogy pontosan mit is keress,mi változott, kb ilyen                                                                              
 
Ez a v2 pc varázslatot tud,mikor megszólalt első gondolataim what a f...   nem hittem el. Mondok egy merészet.
 
 
Szerintem ez már a High End. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Sziasztok.
 
Bocs de most kezdek szetnezni a htpc vilagaban es csak erdekelne, hogy a luxor pc utan kell kotni dacot ugye?
 
Ha igen akkor forras (marmint a pc) ennyit szamit? Ugy gondoltam, hogy akulso dac a mervado?
 
Ha kell a kulso dac akkor erdekelne fapaci, hogy Te milyet hasznalsz?
 
Udv
Laci

Jellemzően digitális jelet veszünk ki a forráskészülékekből, ezért szükség van hozzá egy D/A konverterre is. Lehetséges, hogy minőségi analóg jel is kivehető legyen a PC-ből, mondjuk egy komolyabb belső hangkártyával, de az egy másik történet, kihalófélben van ez a megoldás. Hogy mennyit számít a forráskészülék minősége, arra én nem mondanék semmi extrát. Sokan úgy gondolják, ez a legfontosabb láncszem, mert ami itt nem születik meg, azt a lánc többi eleme nem tudja előállítani. Én ezt az érvelést nagyon ingatagnak érzem, így nem is élek vele, inkább a saját véleményem hangoztatom, miszerint minden részegység számít a forrástól az erősítőn és a hangsugárzón át az akusztikáig, felesleges súlyozni a szerepüket. Ha bármelyik problémás, a produkciót nem tudja megmenteni a többi egység.
 
Szintén támadható az a mostanában divatos hozzáállás, amiben a D/A konverter szerepét túlozzák el, de persze ez is egy fontos egység. Én egy TEAC UD-501 készüléket használok erre a szerepre. Nem egy világbajnok példány, de némi tuningolással igen szerethető.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Sziasztok.
 
Bocs de most kezdek szetnezni a htpc vilagaban es csak erdekelne, hogy a luxor pc utan kell kotni dacot ugye?
 
Ha igen akkor forras (marmint a pc) ennyit szamit? Ugy gondoltam, hogy akulso dac a mervado?
 
Ha kell a kulso dac akkor erdekelne fapaci, hogy Te milyet hasznalsz?
 
Udv
Laci

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A szokásos kábelcseréknél nagyobb változást hozott?? Mondjuk egy alsó- és egy középkategóriás hangsugárzó, vagy összekötő kábelcserét tekintve. 
Csúnya baleset lenne, ha csak annyi hallható előnye lenne a Luxor PC-nek, mint egy kábelcserének.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

A szokásos kábelcseréknél nagyobb változást hozott?? Mondjuk egy alsó- és egy középkategóriás hangsugárzó, vagy összekötő kábelcserét tekintve. 

Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »


Egyenlőre itt a helye


Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »

Az alábbi sorokat én írtam még aznap mikor megjött a v2 ,kiegészítem finomabban itt ott.  Szóval mikor megjött a gép,annyit csináltam csak hogy az usb-s kütyüm driverét installáltam. Megszólalt a gép,tényleg csak ámultam bámultam sokáig,rég nem hallottam ilyen futóművet,zenét itthon,igazából itthon talán sose,A SEMMIBŐL szól a ZENE, vagy inkább mindenhonnan,hatalmas térből,real atmoszféra,  a dobozokat nem is lehetett hallani,csak magát a zenét,hihetetlen nyugodsággal.Hihetetlen apró részletek,a zenészek ott szuszognak előtted.A felvételeken hallható termek akusztikáját visszahallod.  Eddig általában inkább sokszor csak lefele tekertem a hangerőt,de a gépeddel a rock zene is kellette magát, pedig nem vagyok rock fan ,a hangerő poti csak felfelé kúszott és csak zene volt.  Rendszer Aq usb- MF elektronika -Dyno dobozok.  Ezek vannak kb  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ritkán teszek ilyesmit, de az író hozzájárulásával most beidézek néhány sort egy pár napja érkezett levélből. A feladó a Luxor PC v2 első megrendelőinek egyike.
 
"Nagyon jól becsomagoltad,nincs sérülés a készüléken,meg úgy egyáltalán,frankón bedobozoltad így duplán.  Közben  megszólalt    Hát mit mondjak.... besz.arás   vagy csak szimplán kifejezve  nagyon szuper   . Mint mondtam eddig egy sima laptop ment,de jól kiszolgálva utána kábelekkel és dacal ,tehát a lejátszó pc volt a gyenge láncszem . Hát ez a luxor pc-d olyan kristálytisztán szól hogy az nem igaz   hatalmas tér, dinamikusabb a zene,tisztább, több hagot hallani a zenékből, zajtalan, ha csend van a zenében akkor tényleg csend van . Gondolom még bejáratás alatt finomodhat majd.Szerintem  megkapja majd a gyári win 8amat,aztán ha felajánlja a frissítést megy rá a 10es win. Nem melegedik a ház semmilyen szinten , szerintem ez a ház bőven jó ennek a teljesítménynek hűtési szempontból,filmmel még nem próbáltam,csak tettem rá fel 10 giga zenét,ezeket tekertem végig,egyet meg végig is hallgattam épp.  ja köszi a zmag teszt albumot a gépen  :)"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


nem februarrol volt szo?
Februári átadás, de már most lefoglalózta valaki.

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »


Jegelve.
nem februarrol volt szo?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hamarosan eladom a saját Luxor PC-met...
 
 

Jegelve.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Hamarosan eladom a saját Luxor PC-met igen kedvezményes áron. Ez még a korábbi v1 típus legelső példánya, a blogomon található első bemutató cikk erről íródott, ott fotók is láthatóak róla.
 
 

Mivel pár perc alatt sokan kérdezték, itt válaszolok...
 
A használt Luxor PC v1 ára 270e Ft, ami kevesebb, mint a beépített alkatrészek anyagára. Február hónapban szeretném majd eladni, amikor elkészül a saját v2 példányom. Jelenleg optimalizált Windows 10 fut rajta, de kérhető bármilyen operációs rendszerrel. Paul Pang v2 USB kártya, hálózati zavarszűrő egység, toroid trafós lineáris tápegység, 120 GB Samsung SSD, 8 GB RAM, Intel i3 CPU, Intel HD 4600 GPU üzemel benne. A ház passzív hűtésű, tehát nincs benne ventilátor. További részletek a blogomon olvashatóak. Háttértárként 2 x 3 TB WD Green merevlemez van benne tele zenékkel és filmekkel, amiket alapesetben nem adok el, de megegyezés kérdése a dolog.

Avatar
gyurmaember
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 22:02
Értékelés: 101

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gyurmaember »



Hamarosan eladom a saját Luxor PC-met igen kedvezményes áron. Ez még a korábbi v1 típus legelső példánya, a blogomon található első bemutató cikk erről íródott, ott fotók is láthatóak róla.
 


Izgatottan várom! A megunt hangfalkábeleddel is nagyon jòl jártam!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hamarosan eladom a saját Luxor PC-met igen kedvezményes áron. Ez még a korábbi v1 típus legelső példánya, a blogomon található első bemutató cikk erről íródott, ott fotók is láthatóak róla.
 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A Luxor PC ára publikus?
Semmiképpen sem titkos.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

A Luxor PC ára publikus?
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Paul Pang termékek árai:

 

PP USB kártyák:

 

PAUL PANG Audio Grade V2 USB kártya: 38.000,- Ft

PAUL PANG Audio Grade V3 USB kártya: 125.000,- Ft

PAUL PANG Audio Grade V4 USB kártya: 125.000,- Ft


Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Úgy tűnik, népszerű a téma.
 
Oldalmegjelenítések száma ma 400
Oldalmegjelenítések száma tegnap 485

Hello, hat ha ennyi megrendelesed lesz akkor nem igen lesz idod munkaba jarni. (+1)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


4db merevlemez + optikai meghajtó. Ez igen!! Nem hittem volna, hogy ebbe a kis házba még ennyi minden elfér. 
Vajon a 4 HDD is jól érezné magát ennyire összezsúfolva?? Gondolok itt elsősorban a zárt, hűtés nélküli térre.  
Én azt mondom, ha már 4db, akkor inkább külön NAS.  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Luxor PC v2 - Ráncfelvarrás
Úgy tűnik, népszerű a téma.
 
Oldalmegjelenítések száma ma 400
Oldalmegjelenítések száma tegnap 485

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Valóban nem túl nagy ezért kerültek nálam a trafók külön dobozba! 
Ez is egy megoldás, de én törekedtem a kompakt kivitelre. Így is túl sok doboz és kábel van legtöbbünk szobájában. Illetve az FC9 árelőnyéből nem is jönne ki az összekötő kábelezés és egy tápegység ház ára, nekem pedig a költségekre is figyelnem kell.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Az FC9 túl kicsi az én céljaimra, nem férne el a minden benne. Az FC10 házba szépen belecuppant az összes egység.
Valóban nem túl nagy ezért kerültek nálam a trafók külön dobozba! 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A képről kiderül, hogy FC-10! 
Az FC9 túl kicsi az én céljaimra, nem férne el a minden benne. Az FC10 házba szépen belecuppant az összes egység.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: viri »


A képről kiderül, hogy FC-10! 
Így a hátuljáról már könnyű! Elölről teljesen olyanok az arányai, mint a 9-esnek. Én azért válastottam azt, mert annál álló félmagas usb kijárat van, így közvetlenül az alaplapra lehet tolni a PP kártyát, nem kell toldó, de lehet, hogy csak pszichésen van jelentősége, a nyugalmam szempontjából
Gratula szép gép lett, lehet tudni, milyen alaplapot választottál?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Média PC - szoftver és hardver

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Szerintem ez az fc9, nekem is ilyen van Kíváncsi vagyok, mit rejt belül
A képről kiderül, hogy FC-10! 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Lezárt

Vissza: “Luxor Audio”