Média PC - szoftver és hardver

Moderátor: fapaci

MOT64
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2015.06.05., pén. 08:42

Nem akarok senkivel zenei ízlés dolgában vitatkozni...

Amit a Linux vs. Windows-ról írtam az egy és ugyanaz a hardveren szerzett tapasztalat, és nem két különböző vason hallgattam meg a két rendszert. Szerintem mindig is az fog gyengébben muzsikálni, amelyik a gyengébb hardveren fut! Higgyétek el sokat számít.

Kezdetben Foobar, aztán Musicbee, JPlay, majd Ap-Linux 2.1 és 3.0. Kb. a minőségi sorrend is ugyan ez volt nálam.

A vas: Gigabyte alaplap, AMD 4 x 3,2 GHz proci, 4 Gb RAM, Asus Xonar DG hangkártya S/PDIF kimenet.

Érdekes tapasztalat, hogy A-B tesztben gyakran a Win. tűnik elsőre jobbnak, de hosszabb hallgatás után a Linux kerekedik felül. A Windows-os rendszer erőteljesebb, tolakodóbb, átütőbb, (sokaknak nyilván ezért jön be). A Linux nyíltabb, levegősebb zeneibb!, több infó és részlet, nagyobb tér, jobb sávszélek.

Persze "mindeni úgy élvez, ahogy tud" (vadász). Ez meg csak egy szubjektív vélemény. :rolleyes:

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6344
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.03., szer. 10:11

Van egy olyan sejtésem, hogy a hardver sokkal durvábban beleszól a végeredménybe mint szeretnénk, és a szoftverrel szerzett tapasztalat csak az adott hardverrel együtt érvényes. 

Ez akár igaz is lehet, bár nyilván nagyon nehéz és talán értelmetlen is sorrendet felállítani a hardver és a szoftver fontossága között. Középútként kijelenthető, hogy mindkettő lényeges a végső produkcióra nézve. Ugyanakkor logikusnak tűnik, hogy bizonyos hardveren az egyik, másik vason meg egy másik operációs rendszer domborít kiemelkedően, attól függően, az alkatrészeknek milyen a rendszerszintű támogatottsága.

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 109

Hozzászólás Szerző: shany » 2015.06.03., szer. 10:04

Nekem az XMOS-os USB átalakító is kapásból működött a Linux alatt. Windows alá nem bírtam bevarázsolni, pedig megtaláltam a gyárilag hozzá ajánlott drivereket.  gondolkodik.gif

Nálam tökéletesen működik win alatt az xmos...

Egyébként én - részben- pont ellentétes dolgokat tapasztaltam az Aplinux esetében ( http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=47250#p47250 ) a win7-es gépem "lenyomja" az aplinux htpc-t. Pedig pl. az xmos modul ( a dac-ban ) saját táppal megy, nem az usb-ről.

Van egy olyan sejtésem, hogy a hardver sokkal durvábban beleszól a végeredménybe mint szeretnénk, és a szoftverrel szerzett tapasztalat csak az adott hardverrel együtt érvényes. 

MOT64
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2015.06.03., szer. 08:52

Nekem az XMOS-os USB átalakító is kapásból működött a Linux alatt. Windows alá nem bírtam bevarázsolni, pedig megtaláltam a gyárilag hozzá ajánlott drivereket. gondolkodik.gif

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.06.02., kedd 22:30

KingRex UD384 DAC Ez vajon működik Linuxal?

Garantáltan igen, mert ilyen DAC-om volt, amikor a Linux rendszer szenvedtem próbálkoztam. :)

Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1078

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2015.06.02., kedd 21:36

Azt írják, hogy igen.

study
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 47

Hozzászólás Szerző: study » 2015.06.02., kedd 20:12

Én az Ap-Linux 3.0-t használom lassan egy éve. http://www.ap-linux.com/documentation/install-instructions-v3-0/

Igaz minimum pilótavizsga kell hozzá, mert ez nem Win. A hangminőség viszont nemhogy " jóval a windows-szint fölé jutotott", hanem összehasonlíthatatlanul jobb. A Linuxal a szobába jön a zenekar, az énekes, a hangszerek. Nem egyszerűen szól vagy jól szól, hanem ott van a ZENE. Nem beszélve arról, hogy ingyen van, letölthető, telepíthető. Igaz, innen jönnek az érdekes dolgok, de szívesen megosztom bárkivel a tapasztalataimat. Egy legalább 32Gb-os vinyó vagy SSD kell hozzá, szerintem egy próbát mindenképpen megér. A fapadról csak annyit, hogy beépített böngésző van benne (Crome, Firefox), 3db zenelejátszóprogram, 2 db CD grabber, stb., de ha elég nagy guru vagy bármit rá telepíthetsz (pl. Open office). Bár annyira jó, hogy nekem még soha nem jutott eszembe, hogy zenehallgatás közben levelet írjak vagy táblázatot molyoljak. gondolkodik.gif

+ akit eddig a driverek hiányával ijesztegettek, azt megnyugtatom, ennyire egyszerű még sohasem volt. Csatlakoztatod az eszközt és működik. ( Nem tököl órákat a neten, hogy drivert keressen.)

Szóval csak bátran!

BODOR AUDIO HTPC ,M2TECH HIFACE EVO TWO UNIVERSAL D-TO-D CONVERTER, C.E.C.CD 3800 , Audio Analogue Crescendo, Focal-JMLab Chorius 726, Sennheiser HD600,HIVOX CUPROPENIS 
,ALCES3,HIVOX HANGFALKÁBEL,HIVOX SZÉNSZÉLAS IC, XMOS U8 USB SPDIF

HTPC, KINGREX UD 384 , YAMAHA CDR-HD 1000 , Mission 731i

MOT64
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: MOT64 » 2015.06.02., kedd 14:07

Én az Ap-Linux 3.0-t használom lassan egy éve. http://www.ap-linux.com/documentation/install-instructions-v3-0/

Igaz minimum pilótavizsga kell hozzá, mert ez nem Win. A hangminőség viszont nemhogy " jóval a windows-szint fölé jutotott", hanem összehasonlíthatatlanul jobb. A Linuxal a szobába jön a zenekar, az énekes, a hangszerek. Nem egyszerűen szól vagy jól szól, hanem ott van a ZENE. Nem beszélve arról, hogy ingyen van, letölthető, telepíthető. Igaz, innen jönnek az érdekes dolgok, de szívesen megosztom bárkivel a tapasztalataimat. Egy legalább 32Gb-os vinyó vagy SSD kell hozzá, szerintem egy próbát mindenképpen megér. A fapadról csak annyit, hogy beépített böngésző van benne (Crome, Firefox), 3db zenelejátszóprogram, 2 db CD grabber, stb., de ha elég nagy guru vagy bármit rá telepíthetsz (pl. Open office). Bár annyira jó, hogy nekem még soha nem jutott eszembe, hogy zenehallgatás közben levelet írjak vagy táblázatot molyoljak. gondolkodik.gif

+ akit eddig a driverek hiányával ijesztegettek, azt megnyugtatom, ennyire egyszerű még sohasem volt. Csatlakoztatod az eszközt és működik. ( Nem tököl órákat a neten, hogy drivert keressen.)

Szóval csak bátran!

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2015.05.29., pén. 17:32

Erőteljes igény mutatkozik a lineáris tápegység önálló készülékként történő megjelenésére, így e téren is lépni fogok. Részletek később...

leborulok.gif  leborulunk.gif  leborulok.gif

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.05.28., csüt. 13:05

Lassan egy év telt el a Luxor PC bejelentése óta. A számítástechnikában gyorsan peregnek a homokszemek, sok új alkatrész jelent meg mostanában is a boltok kirakataiban, a szoftverek is frissülnek folyamatosan, így egy kis ráncfelvarrást lépek meg a következő hetekben. Júniustól már egy frissített hardveres fegyverzettel rendelhető a Luxor PC. Eddig nem jött össze, de továbbra is azt tervezem, hogy kétféle kivitel lesz elérhető, egy standard és egy pro verzió. Erőteljes igény mutatkozik a lineáris tápegység önálló készülékként történő megjelenésére, így e téren is lépni fogok. Részletek később...

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: shany » 2015.04.29., szer. 20:55

A hozzászólásokból kiderült nem lelkesedtek a Linux-ért . Körülményes....stb.

Régóta ki szeretném próbálni elsősorban ezt : http://www.ap-linux.com/ , de még nem került rá sor .

Nagyon nem ajánljátok ??

Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a verzióval?

Én most csak elszántam magam, fel van telepítve az "audio" gépemre.

Sajnos ez már messze nem a legfrissebb hardver ( AMD Athlon II X2 245e proc, 2GB ram...), előtte Win Xp volt, annál sokkal jobb, zeneibb hangú lett.

A fő gépemen, amely jóval combosabb ( core I7, 8GB ram, SSD...) Win7 64-gyel, Foobar, Wasapi event-tel, USB3 csatlakozón keresztül jobban tetszik. 

Valójában a tonális balanszban van inkább eltérés, ez utóbbi kicsit teltebbnek, felül lekerekítettebbnek, nyugodtabbnak tűnik az eddigi nagyon kevés hallgatózás alapján.

A linuxos gép nyitottabb, határozottabb, könyebb súlyú.

Mondjuk, almát és körtét hasonlítok most össze  :rolleyes:

mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: mtj » 2015.04.29., szer. 18:00

Köszi a válaszokat ! :D

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok!
Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok!
Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok!
Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!"

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.04.29., szer. 09:43

Régóta ki szeretném próbálni elsősorban ezt : http://www.ap-linux.com/ , de még nem került rá sor .

Nagyon nem ajánljátok ??

Részemről nincs szó arról, hogy ne ajánlanám. A hangja nem rossz, a legtöbb Windows verzióhoz képest nekem jobban tetszett, a használata és telepítése viszont sok türelmet kíván. Mivel 2-3 évvel ezelőtt próbálkoztam vele, nem tudom, milyen támogatása van az új formátumoknak Linux alatt.

Big
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 443
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Big » 2015.04.28., kedd 19:03

Nagyon nem ajánljátok ??

Én a régebbi verzióit próbáltam talán V1.2 és V2, párhuzamosan a Server 2012 R2-vel. A legnagyobb gondot az jelentette, hogy bootmenüt tudjak kreálni ahonnan minden oprendszert eltudok indítani, utána már "semmiség" a kezelése, nálam nem ő nyert.  :rolleyes: Alapjában véve egy-két apróság kivételével úgy van megcsinálva, hogy hívhatjuk Windows-osan felhasználóbarátnak. :D  Egy próbát mindneképp megér, nálad hátha............................

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 22

Hozzászólás Szerző: mtj » 2015.04.28., kedd 18:47

Nagyon nem ajánljátok ??

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok!
Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok!
Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok!
Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!"

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.04.28., kedd 15:51

A Linuxhoz kell azért egy bizonyos fokú elhivatottság is :)

Igen, ezt én is beláttam, de belőlem hiányzik ez. 3-4 évente tettem próbát a Linuxszal, mindig arra jutottam, hogy ezt nem embereknek találták ki, hanem droidoknak, Én csak használni szeretném, mint legtöbben. Semmi kedvem egy driver telepítésével fél napokat szenvedni. Persze ha csak egyszer kellene megtenni, valahogy lenyelném a békát, de amikor egy frissítés után az összes beállítást kezdhettem nulláról, akkor igen gyorsan töröltem az egész ügyet az életemből.

Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 356

Hozzászólás Szerző: Thunder » 2015.04.28., kedd 14:21

2 hónapig szenvedtem különféle LINUX disztribúciókkal. A hang nem volt rossz, de annyi szenvedéssel járt és olyan fapados volt, hogy hagytam a fenébe.

A Linuxhoz kell azért egy bizonyos fokú elhivatottság is :)

tv: LG 47LB671V // hangfalak: DIY Monster, B&W HTM60 s1, B&W 685 s1 // sub: DIY B&W klón + XTZ Sub Amp 1 // házimozi: Arcam AVR400 // sztereó: LZ végfok + passzív előfok // lejátszók: Oppo BDP-105 (CFW), Ariston RD60 (tuningolva, Jelco Enigma kar, Shure szedő), Indiscreet phono

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.04.28., kedd 10:54

Többen beszámoltak arról, hogy Linux-szal jóval a windows-szint fölé jutottak. Nekem is tervben van ( gyakorlatilag évek óta :D  ) a kipróbálása - a direkt audióra épített számítógépemen - de még nem jutottam el addig...

Esetleg ilyen tapasztatalt, Linux vs OS X ? 

2 hónapig szenvedtem különféle LINUX disztribúciókkal. A hang nem volt rossz, de annyi szenvedéssel járt és olyan fapados volt, hogy hagytam a fenébe.

Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: Vincsó » 2015.04.28., kedd 10:45

Többen beszámoltak arról, hogy Linux-szal jóval a windows-szint fölé jutottak. Nekem is tervben van ( gyakorlatilag évek óta :D  ) a kipróbálása - a direkt audióra épített számítógépemen - de még nem jutottam el addig...

Linux tervben volt nálam is, próbáltam is, elég kínlódósra sikerült.... némileg jobb volt mint a windows de sok kompatibilitási probléma merült fel...gyér a támogatottsága szerintem, új gépnél össze lehet válogatni a hardvereket, de nekem az osx 2-3 óra alatt is használhatóbbnak tűnt.

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: shany » 2015.04.28., kedd 10:38

Sok évig csiszolgattam különféle Windowsos konfigurációkat és a WinServer 2012 valóban kimagaslik közülük, de sajnos nekem is be kellett látnom, hogy egyik sem ér fel a MAC világ szintjéig. Az új gépekre többségére már fel lehet tenni az OS X-et, de a régebbi hardverekkel meglehetősen szenvedős.

MAC OS - Van még feljebb

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Big » 2015.04.28., kedd 07:45

Nem véletlen tettem fel a kérdéseimet, ugyanis a múlt vasárnapig én is pont ezekben hittem amit leírtál, hogy elég egy átlagos pc is. De történt, hogy cimborám eljött hozzám egy I5-ös Macbook-kal, én pedig ezen hallgatok zenét: win server 2012 r2 +audiphile optimzer, core mód (viszonylag öreg hardveren).

Gondoltam ez simán veri az említett masinát, elég nagyot kellett csalódnom még úgyis, hogy a MAC-on csak iTunes futott és nem is volt zenére optimalizálva.

Természetesen sokféle tapasztalat létezik, sokféle rendszer, én a saját tapasztalataimat írtam le, saját rendszerben és saját ízlés szerint, mind annak dacára, hogy járt már itt MacMini, Macbook Air, Amarraval stb., kb. minden amit a Mac "istálóból" zenelejátszás terén számításba lehet venni, de a zeneprezentáció terén soha nem bizonyosodott be a "felsőbbrendűségük". Úgy gondolom, hogy erősen ízlés dolga az egész, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy zenei ízlés dolga, ki mit hallgat, kinek mi a fontos. Példaként azt is hozzátszem, komolyzenében a rendszeremtől sokkal jobbakat hallottam már, de amit én hallgatok: rock, blues, jazzrock kategóriákban igen jó helyen vagyok és nem gondolnám, hogy ezt a PC vs.Mac nyakába kell varrni 100%-ig. Rettentően összetett dolog ez, de megint oda jutottunk, hogy az a fontos, mindenki a saját lemezgyűjteményét élvezze a megfelelő közvetítő elemekkel és akkor nincs baj. Tehát marad a fülelés és a hetekig tartó próbálgatás, nem 1-2 óra, ami igazán eldönti az irányt.

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL - SME3009 - VdH Frog - Pointe Pure Power Supply - PS Audio GCPH, Dual Audio PC - Linear Power Supply - M2Tech Young - Palmer Power Station, Denon TU-QS10, Harmonic Technology, Transparent, AudioQuest, HydraSound, ValhallA,

Voyager
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Voyager » 2015.04.28., kedd 07:12

Gondoltam ez simán veri az említett masinát, elég nagyot kellett csalódnom még úgyis, hogy a MAC-on csak iTunes futott és nem is volt zenére optimalizálva.

Érdekes fordulat.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2015.04.27., hétf. 23:19

Nem véletlen tettem fel a kérdéseimet, ugyanis a múlt vasárnapig én is pont ezekben hittem amit leírtál, hogy elég egy átlagos pc is. De történt, hogy cimborám eljött hozzám egy I5-ös Macbook-kal, én pedig ezen hallgatok zenét: win server 2012 r2 +audiphile optimzer, core mód (viszonylag öreg hardveren).

Sok évig csiszolgattam különféle Windowsos konfigurációkat és a WinServer 2012 valóban kimagaslik közülük, de sajnos nekem is be kellett látnom, hogy egyik sem ér fel a MAC világ szintjéig. Az új gépekre többségére már fel lehet tenni az OS X-et, de a régebbi hardverekkel meglehetősen szenvedős.

MAC OS - Van még feljebb

Vincsó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: Vincsó » 2015.04.27., hétf. 22:50

Igaz nem én lettem megszólítva, de gondolom nem probléma, ha én is válaszolok, legfőképp annak okán, hogy kb. egy "ligában játszunk" PC terén (ár). 2 éve használom és fejlesztem a masinát (AMD Brazos 2x1600MHz) és bizton állíthatom, hogy zenélésre semmi, de semmi szükség komolyabbra. Minden létező zeneformátumot minimális procihasználattal játszik, nincs akadozás RAM-ba másoláskor sem, szóval OK. USB kártya nélkül is lehet belőle jó hangot kihozni, olyannyira, hogy méltó "ellenfele/vetélytársa" egy MacMini-nek. De, itt vége is a Mini-nek, hardveres oldalom már el is buktad a fejlesztés lehetőségét. Természetesen ennek is van feltétele pl.: Microsoft Server 2012 R2 + jRiver. Az USB kártya már csak hab a tortán, egy újabb lépés a jobb hang irányába, ugyan ez a független tápolás. Mindkettőtől finomodik, tisztul a hang és pozicionáltabb a hangszerek térbeni elhelyezkedése. Remélem tudtam segíteni.  :rolleyes:

Még annyit, hogy az USB kártya + független 5V-os táp és egy lineáris PC táp, még ha megtudod magadnak csinálni a tápokat akkor is majd eléri a PC árát.

Igaz nem én lettem megszólítva, de gondolom nem probléma, ha én is válaszolok, legfőképp annak okán, hogy kb. egy "ligában játszunk" PC terén (ár). 2 éve használom és fejlesztem a masinát (AMD Brazos 2x1600MHz) és bizton állíthatom, hogy zenélésre semmi, de semmi szükség komolyabbra. Minden létező zeneformátumot minimális procihasználattal játszik, nincs akadozás RAM-ba másoláskor sem, szóval OK. USB kártya nélkül is lehet belőle jó hangot kihozni, olyannyira, hogy méltó "ellenfele/vetélytársa" egy MacMini-nek. De, itt vége is a Mini-nek, hardveres oldalom már el is buktad a fejlesztés lehetőségét. Természetesen ennek is van feltétele pl.: Microsoft Server 2012 R2 + jRiver. Az USB kártya már csak hab a tortán, egy újabb lépés a jobb hang irányába, ugyan ez a független tápolás. Mindkettőtől finomodik, tisztul a hang és pozicionáltabb a hangszerek térbeni elhelyezkedése. Remélem tudtam segíteni.  :rolleyes:

Még annyit, hogy az USB kártya + független 5V-os táp és egy lineáris PC táp, még ha megtudod magadnak csinálni a tápokat akkor is majd eléri a PC árát.

Big
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Big » 2015.04.27., hétf. 19:17

Szia!

Új pc építésén töröm a fejem, kérdésem az lenne, hogy az usb kártya úgyis hozza a kívánt eredményt ha simán mezei atx-tápra dugom vagy így felejtős és elhanyagolható a hatása? Próbáltad így is?

szerk.: Ha már itt tartunk egy jól megépített géppel+usb kártya jobban járok mint mondjuk egy mac mini-vel?

Válasz küldése

Vissza: “Fapaci-Kábelek, csatlakozók, akusztika”