Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2019.01.17., csüt. 07:36
Két dologról beszélünk. Én 60 éve gyártott huzalokból készítem a kábeleket, azoknak nem kell bejáródni. Valami minimálisat javul a hang, de nem meghatározó a változás.

A gyárak meg új huzalokból dolgoznak. Azokon lehet, hogy javít a bejáródás, de 60 év kristályszerkezet visszarendeződést nemigen lehet überelni.
A régi anyagnak is kell a bejáródás, ha jól tudom te is "előfőzöd'', azaz nagy árammal kezeled.

@ majdnem mindenkinek :)
A forrasztáshoz: -aki nem ért hozzá az ne csinálja (azt' nem írogat fals dolgokat)
Aki tanulta az tudja, a második legjobb fix kontaktus és NEM a csavarkötés az első.
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mgus »

cables írta:
2019.01.17., csüt. 09:08
mgus írta:
2019.01.17., csüt. 08:54
A régi kábel szétszed újra forraszt és minden okés lett,helyre ált a hangkép.[/quote]

Ehhez két megjegyzés.

Valamiért forrasztás után egy ideig, pár óráig baromi jól szólnak az IC kábelek. Valószínüleg még átjárhatóbb an ón réteg az elektronok számára.

Elérhető az ezüsttel azonos kiváló felbontás és magas hang réz huzallal, ráadásul lágyabb, fínomabb kivitelben is csak... megfelelő huzalátmérő kell. És a csatlakozók is nagyon fontosak.
Mivel régóta nem használok rezet összekötőnek, gondoltam gyártok egy párat, a csatlakozók kiváló minőségűek.Nem a felbontásra céloztam a kábellel kapcsolatban, hanem a hangkarakterére,de gondolom azzal te is tisztába vagy hogy másképpen szól az ezüst mint a réz.Természetesen a réz még a bejáratás fázisában van, még nyers a hangja.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

[quote=mgus post_id=2336515 time=1547711693 user_id=20228]
A régi kábel szétszed újra forraszt és minden okés lett,helyre ált a hangkép.[/quote]

Ehhez két megjegyzés.

Valamiért forrasztás után egy ideig, pár óráig baromi jól szólnak az IC kábelek. Valószínüleg még átjárhatóbb an ón réteg az elektronok számára.

Elérhető az ezüsttel azonos kiváló felbontás és magas hang réz huzallal, ráadásul lágyabb, fínomabb kivitelben is csak... megfelelő huzalátmérő kell. És a csatlakozók is nagyon fontosak.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mgus »

A napokban végeztem összehasonlítást gyárilag szerelt ezüst vs. ezüst rca összekötő kábeleknél, új vs. régi kábel, sajnos az új győzött. Annyit elmondok még a új krimpelt változat volt a régi meg forrasztott,egyértelmű volt a hiányérzet mert az ujjat már régóta hallgattam.A régi kábel szétszed újra forraszt és minden okés lett,helyre ált a hangkép.Ugyan ez ezüst vs. mono réz, a réz kábel nem sokáig volt bekötve, sajnos a fülem már az ezüstre van hangolva. :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

LIMAR írta:
2019.01.16., szer. 23:05
Vinkler írta:
2019.01.16., szer. 22:26
Tapasztalatom szerint, ez nem így van. A kábelknek is, mint a keszülékeknek, szükségük van időre. A használat során változik a hangjuk,míg beáll egy viszonylag konstans hangzás.
Sőt mi több, ha egy rendszert megbolygatsz, kiveszed a kábeleket, majd ugyanazokat ugyanoda visszarakod, napoknak kell eltelni, hogy ugyanúgy szóljanak, mint a megbolygatás előtt.
A legfélrevezetőbb módszer első másodpercek után dönteni bármiről is az audioban. AB tesztek alapján dönteni. Valamire való döntést hozni, csak hosszabb idejű együttélés után lehet. Sajnálatosan manapság sok gyártó alapoz a vásárlók azonnali döntéseire. Ennek aztán meg is van az eredménye a sok pár hónapos készülék piacon újraértékesítésében. Az első pillanatokban olyan megnyerő, hatásvadász hang, eszelős felbontással, dinamikával, magasakkal, mélyekkel órák után egyre fárasztóbbá, idegesítőbbé válik. De akkor már késő.
Ezért nincs az ég egy világon semmi értelme az AB teszteknek, vakteszteknek, gyors ide-oda kapcsolgatásnak. A zenehallgatás nem erről szól.
Együtt kell élni a kiszemelttel egy ideig és ha megy, akkor meg kell venni. Ha nem, el kell engedni.
A megbolygatás hatásával egyetértek, de az AB tesztekről írt véleményeddel nem feltétlenül azonos az én álláspontom. Szerintem, ez utóbbi esetben az audio iparban, kereskedelemben eltöltött idő, tapasztalat is befolyásolja a helyes ítélet alkotást. Nem hiszem, hogy tévedek, amikor azt mondom, hogy az általad forgalmazott kábelek közül csak hetek alatt tudod megmondani /árkategóriájától függetlenül/, hogy melyik a jobb.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

LIMAR írta:
2019.01.16., szer. 23:05
Együtt kell élni a kiszemelttel egy ideig és ha megy, akkor meg kell venni. Ha nem, el kell engedni.
Ezzel nagyon nem értek egyet. Bár...

Két dologról beszélünk. Én 60 éve gyártott huzalokból készítem a kábeleket, azoknak nem kell bejáródni. Valami minimálisat javul a hang, de nem meghatározó a változás.

A gyárak meg új huzalokból dolgoznak. Azokon lehet, hogy javít a bejáródás, de 60 év kristályszerkezet visszarendeződést nemigen lehet überelni. Ezért nyugodt és természetes hanguak a Power-R kábelek.

Ráadásul véleményem szerint a gyárakból kikerült kábelek a "szépségre való törekvés" meg a "nagy pénzért adjunk valami anyagot szemlélet" miatt nem ideális huzal átmérővel és köpennyel készülnek.

ui. Az idézetre: Nagyon szomorú, ha így megy a dolog - ha együttélve elviselem, akkor megveszem. Egy új kábelnek állandó örömet kell jelenteni zenehallgatáskor!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Vinkler írta:
2019.01.16., szer. 22:26
Tapasztalatom szerint, ez nem így van. A kábelknek is, mint a keszülékeknek, szükségük van időre. A használat során változik a hangjuk,míg beáll egy viszonylag konstans hangzás.
Sőt mi több, ha egy rendszert megbolygatsz, kiveszed a kábeleket, majd ugyanazokat ugyanoda visszarakod, napoknak kell eltelni, hogy ugyanúgy szóljanak, mint a megbolygatás előtt.
A legfélrevezetőbb módszer első másodpercek után dönteni bármiről is az audioban. AB tesztek alapján dönteni. Valamire való döntést hozni, csak hosszabb idejű együttélés után lehet. Sajnálatosan manapság sok gyártó alapoz a vásárlók azonnali döntéseire. Ennek aztán meg is van az eredménye a sok pár hónapos készülék piacon újraértékesítésében. Az első pillanatokban olyan megnyerő, hatásvadász hang, eszelős felbontással, dinamikával, magasakkal, mélyekkel órák után egyre fárasztóbbá, idegesítőbbé válik. De akkor már késő.
Ezért nincs az ég egy világon semmi értelme az AB teszteknek, vakteszteknek, gyors ide-oda kapcsolgatásnak. A zenehallgatás nem erről szól.
Együtt kell élni a kiszemelttel egy ideig és ha megy, akkor meg kell venni. Ha nem, el kell engedni.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

cables írta:
2019.01.16., szer. 22:10
Mostanában, nem is tudom miért, kevesebbet járok vidékre, pedig érdeklődőnél hallani a kábelem hatását mindig nagyon tanulságos dolog. Az ilyen alkalmak egyuttal lehetőséget adnak arra is, hogy beszéljünk olyan elterjedt tévhitekről, amik megnehezítik a kezdő audios dolgát. Pl. az a tévhit, hogy a kábelnek be kell járódni csak arra jó, hogy az érdeklődő elfogadjon egy kevésbé jó kábelt, abban a hitben, hogy majd bejáródás után jól fog szólni. Na nem, ilyen nincs. Ha bekerül egy új kábel egy rendszerbe az azonnal megmutatja magát, legjobban az első másodpercekben.

Két kedves vidéki fiatalembertől kaptam visszajelzést az elmúlt néhány napban.


IC marad.jpg


jani2019.jpg
Tapasztalatom szerint, ez nem így van. A kábelknek is, mint a keszülékeknek, szükségük van időre. A használat során változik a hangjuk,míg beáll egy viszonylag konstans hangzás.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Mostanában, nem is tudom miért, kevesebbet járok vidékre, pedig érdeklődőnél hallani a kábelem hatását mindig nagyon tanulságos dolog. Az ilyen alkalmak egyuttal lehetőséget adnak arra is, hogy beszéljünk olyan elterjedt tévhitekről, amik megnehezítik a kezdő audios dolgát. Pl. az a tévhit, hogy a kábelnek be kell járódni csak arra jó, hogy az érdeklődő elfogadjon egy kevésbé jó kábelt, abban a hitben, hogy majd bejáródás után jól fog szólni. Na nem, ilyen nincs. Ha bekerül egy új kábel egy rendszerbe az azonnal megmutatja magát, legjobban az első másodpercekben.

Két kedves vidéki fiatalembertől kaptam visszajelzést az elmúlt néhány napban.

IC marad.jpg
IC marad.jpg (51.29 KiB) Megtekintve 3821 alkalommal
jani2019.jpg
jani2019.jpg (34.03 KiB) Megtekintve 3821 alkalommal

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Teljesen jogos és elnézést kérek mindenkitől, én kapkodtam...nem említettem, hogy előtte természetesen volt egy másik coax kábel a készülékben, ami fülre, ugyanazt mutatta, amit a bennemaradt optikai... ennek helyére kötöttem be, a Radnai-t.

...már kaptam mástól is véleményt, aminek van igazságtartalma... és nem akartam senkit befolyásolni az audiológus feleség példával, elismerem, hogy ezen szakma gyakorlata nem jelent feltétlenül jobb hallást is...pusztán a nőknek feltételezett ilyen irányú jobb adottságokra gondoltam...
összegezve, tényleg mindenki a saját fülére (nekem botfülem van :) hallgasson és azt válassza, amelyik neki jobban tetszik, mi tegnap e szerint próbáltunk dönteni...
Most rendelek tesztre egy LIVE IC-t is....

Üdv Mindenkinek!

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: MGMART »

gabika1969 írta:
2019.01.08., kedd 19:27
Kedves Fórumtársak!

Ma megérkezett a Rudi bácsitól rendelt digit IC.
Az optikai kábelem kuka! :dropout: Az IC marad!
Kíváncsian várom, hogy a Radnai IC esetében a járatás változtat-e még a hangzáson?
Az optikai kábelem kuka! A Coax marad! :tutiok:

Üdvözlet és jó egészséget Rudi bácsinak! :tutiok: bravo.gif

Mindenkinek jó zenehallgatást!
Nem kissebbítendő Rudolf kébelének a pozitívumait, optikai kábeltől mindig jobb hangminőséget kapunk digit ic-vel.

Avatar
gabika1969
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013.06.25., kedd 19:12
Értékelés: 29
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: gabika1969 »

Kedves Fórumtársak!

Ma megérkezett a Rudi bácsitól rendelt digit IC. A történetnek van egy is kis előzménye: az igazat megvallva egy másik fórom társtól szerettem volna vásárolni egy korábbi szériájú digit IC-t, de hát szokás szerint megelőzött egy "szerencsés" kollega....gondoltam egyet és megkerestem Radnai Rudolfot, aki rendkívüli kedvességgel és türelemmel állta az email-ben rázúdított kérdéshalmazt... Rendeltem Tőle egy új, LIVE anyagú digit IC-t....végül, ahogy lenni szokott a fent említett "kollega" elállt a vásárlástól, de hát nekem akkor már úton volt a "madzag"....
Ma megjött és néhány óra szobahőmérsékletre melegedés után bekötöttem és egy kis teszt következett.
A nejem audiológus, amint hazajött leültettem őt is.
Elsőre:
A sima írt audióCD-nél (Sade) azonnal érezhető javulás, ami a szikrázó, de sima hosszabban lecsengő magasaknál volt szembetűnő. Nekem nagyon bejön hozzátéve, ezt a jelenséget nem nevezném "ezüstös" csilingelésnek. Az alkalmazott optikai kábel esetében ennél a lemeznél a különbség egyfajta tompább hangzásként volt értelmezhető. Na most elővéve egy Joe Satriani Relativity Records INC. Made in USA CD-t, már nem volt ilyen egyértelmű a különbség. A magasabb minőség esetében már jobban kellett fülelni. Amit mindketten észleltünk az az volt, hogy a Radnai kabel hangját kb. tíz centivel szélesebbre szórta a Venere 2.5. Nagyobb hangerőn hihetetlen tisztaság volt jellemző, nagy dinamika mellett!
A Nejem a végén egy: "Ez a jobb!"-bal egyszerűen befejezettnek nyilvánította a tesztet!

Próbálgattuk a hangzást az erősítő analóg bemenetére kötött Popcorn A-500 Pro Bicon (első szériás) kábelével is, természetesen ugyanazzal az alapanyaggal. Itt is egy hajszállal talán többet éreztünk a magasban, viszont a mélyek dinamikája itt talán meghatározóbb. Ez persze betudható az erősítő Wolfson és a Popcorn Sabre DAC-ja közötti különbségnek. Most már felizgatott a téma olyannyira, hogy jöhet a LIVE analog IC kábel, amit szeretnék összevetni majd a Biconnal.
Az optikai kábelem kuka! :dropout: Az IC marad!
Kíváncsian várom, hogy a Radnai IC esetében a járatás változtat-e még a hangzáson?
Az optikai kábelem kuka! A Coax marad! :tutiok:

Üdvözlet és jó egészséget Rudi bácsinak! :tutiok: bravo.gif

Mindenkinek jó zenehallgatást!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A héten is volt egy érdekes, tanulságos tesztelés, egy házimozi és audió célra egyaránt használt rendszerhez vittem kábeleket.
Vagy 3 órát töltöttünk el kábel cserékkel. A tulaj nagyon helyesen hozott el próbára egy kábelt a forgalmazótól is, ahova általában jár. Nem mennék részletekbe, de nagyon meglepődött azon, hogy kézi munkával mennyivel jobb hangú és olcsóbb kábeleket lehet készíteni.

Aki csodálkozik ezen annak alább egy kis adalék. Tegnap készült 1 m-es 3,5 Jack-Jack kábel valakinek. Ezt nagyon egyszerűen meg lehet csinálni, ha vesz valaki 1 m-es kéteres árnyékolt kábelt és ráforrasztja a dugókat. Szólni fog az is, csak nem úgy, mintha gondosan készül.
jack3,5a.jpg
jack3,5a.jpg (218.27 KiB) Megtekintve 3503 alkalommal
jack3,5.jpg
jack3,5.jpg (236.34 KiB) Megtekintve 3503 alkalommal

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2018.12.03., hétf. 07:30
Több komoly kutatás igazolta a nők jobb hallását. A teremtés igazi koronái sok olyat tudnak adottság révén, amiről mi szegény férfiak csak álmodozhatunk. Pl. ösztönösen, magától értetödően olvassák a testbeszédet stb.
Én egyelőre nem panaszkodhatok...(csak néha-néha az a fránya !ultrahangos! fülzúgás)
persze akit már úgy fogad az alternatív gyógyító: -maga nem egyszerű eset, eredetileg nőnek készült :rolleyes:
MÁS, hangfal kábel
-érdekelne a jelenleg használt Z-banán dugók típusa, ha az nem titok. (jöhet PM-ben is)
és +1 ami inkább 5let
-volt_e tesztelve hogy a csatlakozás helye a külső v. belső paláston a jobb?
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Több komoly kutatás igazolta a nők jobb hallását. A teremtés igazi koronái sok olyat tudnak adottság révén, amiről mi szegény férfiak csak álmodozhatunk. Pl. ösztönösen, magától értetödően olvassák a testbeszédet stb.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

Na igen, ez így a sztorival együtt már kicsit másként dobja magát.
De nekem akkor nem sikerült poénra venni ezt az önjelölt titulus-osztogatást, és némileg elragadott a hév.
Viszont amit írtam azt vállalom, ettől függetlenül azt is tudom hogy v.szeg jó az a kábel.
(abban a helyzetben vagyok, hogy magam is rendelkezem némi érett alapanyaggal)
És hát igen, a zeneileg fogékony nők hallása sokszor jobb is lehet mint nekünk.
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A feleség-barát témakörhöz. Valamikor nyáron vittem egy Slim hangfal kábelt egy érdeklődőhöz. Meghallgattuk a rendszerét egy jó lemezzel, aztán kivette a hangfal kábeleket és letette a szoba közepére. Csak pislogtam egy jónevű USA kábelgyártótól voltak nem akármilyen kábelek, mintha öntöző csövek lettek volna, kicsit megemeltem, hát volt súlya is. Aztán odaadtam a Slim-et, akkor meg a tulaj pislogott. Nem fog ez leégni? - valami ilyet kérdezett. mondtam, hogy nem. Bekötötte, aztán hallgattuk a zenét. A teljesen nyers Slim jobban szólt, mint a ő régóta használt, bejáratott kábele. Visszakötötte a régi kábelt és meghallgattuk úgy, hogy már figyelt volna a finom részletekre, amit a Slim-el hallott, de nem akartak jönni. Jó, de ő hallgat ennél űtősebb zenéket is mondta és betett valami nagyon kemény zenét, sok méllyel. Nem szaporítom a szót, bármivel teszteltük a kábeleket neki is jobban tetszett a SLIM hangja. Ott is maradt. Mi ebben a feleség-barát? Egyrészt könyebben kezelhető egy ilyen finom, vékony kábel, másrészt gondolom annak is örült, hogy kábel cserével pénzt "vehettek ki" a rendszerből, harmadrészt ott ült végig a tesztelés alatt és neki is a Slim hangja tetszett jobban.

Pár hét múlva USB kábellel játszódott le náluk a fentihez hasonló teszt, abból beírás is született, annyira meglepte a tulajt az eredmény.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A "Slim" hangfal kábel osztatlan sikert arat. Kedvező ár, könnyű kezelhetőség és nagyon természetes hang.
Szombaton küldtem le egy Slim-et utánvétellel, ma délután jött a reakció az alábbi üzenet formájában
Slimjó.jpg
Slimjó.jpg (60.5 KiB) Megtekintve 3258 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még egy fotó az alábbi beíráshoz és még valami. Sajnos eldőlni látszik a vita: a lemezről vagy fájlból hallgassunk zenét kérdésben. A hozzáférés könnyebbsége miatt egyre többen fájlokból hallgatnak zenét. Ennek a szép rendszernek a tulajdonosa is él ezzel, van egy másik rendszere is, de ha a fülét és lelkét akarja kényeztetni, akkor feltesz néhány fekete lemezt a legendára.

GYPrendszer.jpg
GYPrendszer.jpg (128.85 KiB) Megtekintve 3197 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még pár kép a tegnapi tesztelésről
GyPhangfal700.jpg
GyPhangfal700.jpg (70.71 KiB) Megtekintve 3215 alkalommal
GYPinto-the-silence-lp.jpg
GYPinto-the-silence-lp.jpg (33.03 KiB) Megtekintve 3215 alkalommal
GYPSade.jpg
GYPSade.jpg (37.93 KiB) Megtekintve 3215 alkalommal
Csatolmányok
GYPVF.jpg
GYPVF.jpg (30.98 KiB) Megtekintve 3215 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon kellemeset teszteltünk ma délután Budán az egyik kedves vevőm dedikált zenehallgató szobájában, egy igazi retró paradicsomban. Hangfal kábeleim már hosszabb ideje a rendszerében voltak, most Live IC és hálózati VF érdekelte, de végül ott maradt a rendszerben egy tápkábelem is.

A kellemes jelző annak szól, hogy végre nem fájlokkal teszteltünk, hanem LP lemezekkel, nem is akármilyenekkel egy csodás hang ECM jazz lemezt (Avishai Cohen Into The Silence) és Sade Diamond Life lemezét hallgattuk nem akármilyen LP játszóról. A nagy gonddal restaurált Thorens TD124 hangja engem egyszerűen lenyűgözött, Pointe csöves phonoval és erősítővel, Martin Logan hangfalakkal úgy szólt a rendszer, hogy egyetlen bekerült komponens esetében sem kellett visszapróbálni a régit, mert egyértelmű volt a javulás minden esetben. Külön kiemelném a VF-et, az egyik legnagyobb feljebb lépést az hozta, pedig nem próbálgattuk különböző helyekre egy álló lámpa fali dugaszba került és ott is maradt.

A GYPThorens.jpg csatolmány már nem érhető el.
GYPThorens.jpg
GYPThorens.jpg (66.39 KiB) Megtekintve 3128 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nemrég érkezett egy nagyon kedves régi vevőmtől

LiveesSlim.jpg
LiveesSlim.jpg (84.67 KiB) Megtekintve 3121 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Egy tapasztalat Rudolf vf eszközeivel kapcsolatban.
A vf RCA dugó hatása megsokszorozható a ráerősített 1-2 cm-es ásványdarabbal az arra érzékeny rendszerben. Fekete turmalint ajánlanék első körben, 1500 Ft-ból kijön.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még valami. Másfél éve készítettem valakinek egy "Live" XLR kábelt. Nem tudtam elvinni hozzá vidékre, postáztam. Azt írta, hogy nem rossz, de az én régi XLR kábelem, amit használ jobb hangú, visszaküldte. Elhittem, betettem a fiókba és azóta mindenkinek azt mondtam, hogy a Live szerkezet nem jó XLR kábelnek. Most elő kellett vennem, mert két XLRt kellett vinnem és egy csúcs rendszerben teszteltük, hihetetlenül jól szólt. Na ezért kell eljárni a kábelekkel.

LiveXLR_600.jpg
LiveXLR_600.jpg (138.98 KiB) Megtekintve 2948 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Elképesztő héten vagyok túl életem két legérdekesebb helyszíni tesztelésén, talán a magyar viszonyok között a két szélsőséget volt szerencsém hallani. Azt nem tudom elmondani, hogy mennyit lehet tanulni ezekből. Kell pár nap, hogy megemésszem a hallott hangokat. Egyetlen tanulságot adnék közre: kábelek hatását egymáshoz képest csak közvetlen egymás után való meghallgatás mutatja meg. A fülünk (vagy talán inkább agyunk) elég gyorsan felejt.

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek, sok jó zenével!

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”