Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Aki ismer az tudja rólam, hogy szeretem elvinni a kábeleimet az érdeklődőkhöz. Rengeteget tanultam és tanulok ezekből a találkozásokból, némely beszélgetés - ezek 2-3 órás beszélgetések - alapvetően változtatott a szemléletemen... szóval nagyon hasznosak. Persze van olyan is, hogy erre nincs lehetőség. December elején kaptam egy levelet vidékről, egy hálózati és egy rövid center hangfal kábelt kért valaki. A rendszeréről, csak annyit írt, hogy házimozi rendszere van, de hallgat sztereót is. A készülékeiről nem írt, ezért másnap felhívtam mobilon, hogy rákérdezzek erre. Azt mondta most nem tud beszélni, mert vezet épp Pesten vannak a családdal, de ha van kész hálózati és hangfal kábelem odajönnek kifizeti és elviszi. Fél óra múlva csengett a kapútelefonom, lementem a kábelekkel, egy fiatal srác állt ott, átvette a kábeleket, kifizette, visszaült a kocsiba és elmentek. Harmadnap felhívtam, hogy mi van a kábelekkel, annyit mondott, hogy hamarosan megírja. A hamarosan az ma lett...
PZ.jpg
PZ.jpg (156.64 KiB) Megtekintve 4486 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Dávid2020.jpg
Dávid2020.jpg (224.48 KiB) Megtekintve 4634 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Megérkezett az újév első véleménye egy kedves pm alakjában

Attila2020.jpg
Attila2020.jpg (111.91 KiB) Megtekintve 4748 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Kérdés szokott lenni a rendszer. Károly készülékei: Accuphase E-408 erősítő és DP-78 SACD, Proac 3.8 hangfalak

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A múlt héten vitt el egy kedves vidéki vevőm egy VFx eszközt. A harmadikat, mert kettőt már vett régebben. Most érkezett tőle az alábbi vélemény

HarmadikVFxdugo.jpg
HarmadikVFxdugo.jpg (66.07 KiB) Megtekintve 4881 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A VFx és VFx noGRD eszközök használata

001.jpg
001.jpg (25.97 KiB) Megtekintve 4806 alkalommal

A villamos hálózaton keresztül nemkívánatos jelek, zajok, jutnak az audió rendszerekbe és ezek nagymértékben befolyásolják azok működését, a rendszerek hangminőségét. A VFx és VFx noGRD eszközök csökkentik a zaj hatását a hallgató helységek villamos hálózatának Föld, ill. 0 pontján.
A tapasztalatok szerint ezeket a kis méretű, de igen hatékony eszközöket a leggondosabban kiépített hálózati zajszűrés mellett is érdemes használni, mivel ott csökkentik a zajt, ahol a hagyományos zajszűrők nem, a föld, ill. 0 pontokon.

VFx

Ez az eszköz a fali, vagy elosztó hálózati aljzat föld pontjain fejti ki a hatását. Csatlakoztatásánál ezért nem kell a polaritásra figyelni.

VFxitthat.jpg
VFxitthat.jpg (11.62 KiB) Megtekintve 4806 alkalommal

VFx noGRD

Ez az eszköz földvezeték nélküli lakásokban használható, a fali, vagy elosztó hálózati aljzat 0 (Neutral) pontján fejti ki hatását. Ezt az eszközt fázishelyesen kell a hálózati aljzatba helyezni, a dugón lévő jelölés szerint.

Nogrditthat.jpg
Nogrditthat.jpg (11.33 KiB) Megtekintve 4806 alkalommal


Mindkét eszközt bedugáskor érdemes 2x, 3x ki-be húzogatni, hogy az érintkezők összecsiszolódjanak!
Ha elosztósávban használjuk az eszközöket, akkor a sáv elejére a betápláláshoz legközelebbi csatlakozóba kell dugni!

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1486
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Bizony elkeserítő, de mérések nélkül is a PS Audio P15 , Entreq Olympos dobozok és komoly kábelezés mellet is van nem marginális, egyértelműen pozitiv hatása. :smile32:
Érdemes kipróbálni.
Köszi Rudi bácsi a munkát !
Mindenkinek kellemes Ünnepeket kivánok.
nemtomm írta:
2019.12.04., szer. 21:55
cat7505 írta:
2019.12.04., szer. 20:05
cables írta:
2019.12.04., szer. 13:37
zajelnyomása.jpg
A kép csak ügyes reklám fogás, illusztráció, vagy valóban történt v.milyen mérés?
Ha igazi várnánk a részleteket is...
Na erre a mérésre én is kíváncsi lennék :D és egyáltalán mit javított a a ps generátor és az entreq után ? Mit javított a hangon stb mit tett hozzá milyen volt a rendszer ?
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tapasztalataim alapján vannak olyan kábel fajták, amelyekből nem lehet úgy nevezett legjobbat csinálni, mert a kábelhez elején-végén csatlakozó rendszer elemektől függően más és más ott az ideális kábel. Elsősorban a hálózati tápkábeleket említeném, aztán az USB kábeleket. Én az ilyen kábeleknél azt a megoldást szoktam csinálni, hogy készítek különböző változatokat és több változatból helyszíni teszten, az érdeklődővel közösen választjuk ki a legjobban oda illőt. Ha nem tudok személyesen elmenni, akkor több változatot küldök el az érdeklődőnek és ő választja ki ezekből a legjobban oda illőt. Egyik ügyfelem volt olyan rendes, hogy pár napja megírta nekem a tesztje eredményét ld. alább.

Szia Rudi!
Nagyon köszönöm a lehetőséget. Nem volt időm hosszasabban meghallgatni - tesztelni a kábeleket. Az eddig hallottakat, érzékelteket az alábbiakban röviden ismertetem. Persze vaktesztet nem tudtam csinálni, de megpróbáltam tárgyilagosnak maradni.

Forrás: Tidal Master
Műsor: Susan Wong - Close to Me (2019); Track: 1-3 (96K MQA); Női vokál, akusztikus kisegyüttes mindenféle hangszerekkel.
+ Dominique Fils-Aimé - Birds (2018); Track: 1 (88,2k MQA); Női vokál, bőgő és dob + "csörgők".

Power-R USB-kábel "No. 1" (vastagabb, merevebb, külön tápvezetékes)
Dús basszus, mélyre megy és kellően feszes - nem csak brummog. A középtartomány és a magasak rendben vannak. A vokál gyönyörű, érzelmes, élő és jelen van. A tér természetes és részletes. Nagyobb hangerőn viszont a közép nyers és bántó lesz.

Power-R USB-kábel "No. 2" (lágyabb, hajlékonyabb, "cipőfűzős")
Halkabb, mint az első??? Finomabb, visszafogottabb, érzelmesebb. A mélyek megfogottak, kellemesek. A közép és a vokál csodálatos. Részletesebb, jobb, teresebb a színpad. Nagyon intelligens és érzelemdús az előadás. Jó kábel.

Power-R USB-kábel "No. 3" (vékonyabb, hajlékonyabb, külön tápvezetékes)
Hasonló, mint a 2-ik. Nem igazán hallok különbséget. Kifinomult, lágy, érzelmes hangkép. Megnyugtató és hosszan hallgatható.

Még nem tudtam eldönteni, hogy a 3 közül melyik számomra a legszerethetőbb. Remélem, hogy kedden sikerül kiválasztani a nyertest és csütörtökön pedig vissza tudom adni a két másik kábelt.

Max. üdvözlettel,

H. A.
---------------------
ui. Ma kaptam vissza a két kábelt, azzal a megjegyzéssel, hogy annyira megnyerte a tetszését az USB, hogy januárban keresni fog más kábel témában.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Régóta foglalkozat - gondolom nemcsak engem - hogy mennyire éri meg drága csatlakozókat használni a kábeleken. A múlt héten keresett meg egy régi vevőm azzal, hogy a felsége karácsonyra valami audiós cuccot venne neki, ő kinézett magának Cardas XLR csatikat, csinálnék-e kábelt ezekkel. A teljes kábelezése tőlem van, természetesen vállaltam. Ma reggel adtam át neki a kábeleket ezt írta pár perce:

" Szia Rudolf!

A szerelési nehézségeknek meglett a jutalma, bevált a Cardas Xlr dugók és a kábeled párosítása, amióta betettem az új kábelt, csak zenélek.

Érdekes, hogy egyes gyengébb minőségű felvételek most még rosszabbnak tűnnek. Van, amit ki is szelektáltam a lejátszási listákból. A jó felvételeket pedig csak hallgatom nem elemezgetem."

CardasXLR3.jpg
CardasXLR3.jpg (100.47 KiB) Megtekintve 4960 alkalommal
CardasXLR2.jpg
CardasXLR2.jpg (84.8 KiB) Megtekintve 4960 alkalommal
CardasXLR.jpg
CardasXLR.jpg (43.68 KiB) Megtekintve 4960 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdvözlet
A kép természetesen elméleti illusztráció. Kicsit nehéz lenne a lakás földpontja és a 9 emelettel lejjebb, a ház alá leásott földelő elektróda között mérni. Viszont a VFx belső kialakításából eredő működés és a hallható hatás tökéletesen egyezik az ábrán látható változással.

A legnagyobb PS tápgenerátor és Entreq melletti hatás engem is meglepett, én magam nem hallottam, mert nem mentem el Szentesre. Viszont egy cseppet sem kételkedek benne, mert az ügyfél szinte megsértődött, amikor feltételeztem, hogy esetleg az ő nagyon megfontoltan kialakított rendszerén is javíthat a VFx. A hatására azt mondta, hogy nem tudná megfogalmazni miben lett jobb a hangzás, de egyértelműen jobb lett. A rendszeréről annyit mesélt, hogy NAS-ről hallgat főleg komoly zenét és a DAC előtt órajel szinkronizáló van, ami teljesen leválasztja a zajos PCről az audió rendszert. A STEALT csúcs kábeleit használja.

Egyébként van más topiktárs is akinek a rendszere PSről megy és vett VFx-et, mert egyértelműen hatott nála is.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

cat7505 írta:
2019.12.04., szer. 20:05
cables írta:
2019.12.04., szer. 13:37
zajelnyomása.jpg
A kép csak ügyes reklám fogás, illusztráció, vagy valóban történt v.milyen mérés?
Ha igazi várnánk a részleteket is...
Na erre a mérésre én is kíváncsi lennék :D és egyáltalán mit javított a a ps generátor és az entreq után ? Mit javított a hangon stb mit tett hozzá milyen volt a rendszer ?
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

cables írta:
2019.12.04., szer. 13:37
zajelnyomása.jpg
A kép csak ügyes reklám fogás, illusztráció, vagy valóban történt v.milyen mérés?
Ha igazi várnánk a részleteket is...
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy érdekes visszajelzés VFx témában

Tegnap este járt nálam egy szentesi ügyfél LP Demagért. Teszteltük, nagyon tetszett neki, amit hallott. Odaadtam neki egy VFx eszközt is, elvinni egy barátjának, aki a múlt héten kérte azt. Csodálkozva forgatta és kérdezte, hogy mit csinál a hálózattal. Elmondtam, hogy a hálózat föld potenciálját stabilizálja és javasoltam, hogy mielőtt átadja a barátjának próbálja ki ő is a saját rendszerében. Azt felelte, hogy nála megoldott a hálózati zaj szűrés, mert a legnagyobb PS Audio hálózati generátor hajtja a készülékeit. Emellett Entreq dobozokat is használ. De azért ki fogja próbálni -mondta.
Ma reggel felhívott, hogy kétkedve ugyan, meg féltve a PS Audio készüléket kipróbálta a VFx -et, a tápgenerátor kimenetére csatlakoztatva. Legnagyobb meglepetésére a kis eszköz jól hallhatóan javított a hangon. Kért egyet a saját részére is.

zajelnyomása.jpg
zajelnyomása.jpg (22.18 KiB) Megtekintve 4957 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az alábbi digit kábel véleményhez hozzátartozik az a levél amiben kérdezett a miértről az ügyfél

DigitGabor2.jpg
DigitGabor2.jpg (42.31 KiB) Megtekintve 4948 alkalommal
Természetesen megbeszéltük vele a dolgot...

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Digit IC kábelt kért tőlem az egyik kedves vevőm, akinek pár hete borotva csatis hálózati kábelt csináltam.

DigitIC1Gábor.jpg
DigitIC1Gábor.jpg (67.75 KiB) Megtekintve 5023 alkalommal

Kapott 1 m-es digit ICt tesztelni, most jött meg a válasza

DigitIC2Gábor.jpg
DigitIC2Gábor.jpg (28.29 KiB) Megtekintve 5023 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Sokan megkérdőjelezik a készülék hálózati kábelek szerepét az audio rendszer hangjának javításában. Ehhez egy kis adalék az alábi friss vélemény

tapkabelvelemeny.jpg
tapkabelvelemeny.jpg (47.53 KiB) Megtekintve 5096 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap este voltam egy topiktársnál. Hangfal, IC és 2 hálózati kábelt cseréltünk az enyémekre. Késő este ezt írta

mas_a_hang.jpg
mas_a_hang.jpg (91.49 KiB) Megtekintve 5073 alkalommal

Ami az érdekes a dologban, hogy amikor tettük be a kábeleket a hangfal kábel kivételével nem érzett nagy különbséget. A hangfal kábelnél mondta, hogy "hú ez libabőr". A többinél visszapróbálta azt ami bent volt, de akkor aztán már hallotta, hogy ég és föld. A végén egy érzelmes, nyugodt hang lett. Az addig bent lévő kábelek árban kb. az én áraimhoz hasonló árúak voltak. Szóval nem kell nagy pénzt kábelbe tenni, ahhoz, hogy legyen "libabőr".

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Múlt héten meglátogattam régi BRG-s kollégámat és barátomat. GS az egyik legjobb kezű villamos szakember akit ismerek, elképesztő gyakorlati tapasztalattal, technológiai és alkatrész ismerettel. Évek óta ő javítja a híres terényi magnó múzeum berendezéseit, de millió más területen dolgozott. Még BRG színekben egyik kulcs embere volt a Lego mikromotor fejlesztésnek, majd az ismert magyar gyógylámpa létrehozásában is kulcs szerepet vállalt. Az a fajta ember, aki elé letesznek egy dobozt, azzal, hogy ami benne van elromlott, de nincs hozzá leírás - szétszedi, nézegeti, aztán megcsinálja.

Kb. másfél éve elmentem hozzá a VF-el, hogy mit szól hozzá. Sajnálattal mondta, hogy felszámolta az audió rendszerét, csak egy Sony kompakt mini Hi-Fi-je van a kis műhelyében. Amikor bekapcsolta és meghallgattunk egy CDt azonnal arra gondoltam, hogy ez az egyszerű hang, a fejünk felett elhelyezett műanyag hangszórókkal nem fog érezhetően változni a VF hatására. Igy is történt.

A múlt héten egy VFx-et vittem hozzá és kértem, hogy hallgassuk meg. Elővette ugyanazt a CDt és kipróbáltuk a VFx-et. Ezt most hallom -mondta, kicsit meglepve.

Tegye szebbé rendszere hangját, hallgassa meg nálam, aztán tesztelje saját rendszerében a VFx-et! Érdeklődés: cables@freemail.hu

005_400.jpg
005_400.jpg (20.84 KiB) Megtekintve 5083 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy szokásos megkeresésnek indult...

Érdeklődés.jpg
Érdeklődés.jpg (98.22 KiB) Megtekintve 5114 alkalommal

Felhívtam az érdeklődőt, összetegeződtünk, egy nagyon jót beszélgettünk, aminek a vége az volt, hogy leküldtem tesztre egy Live IC és egy Live hangfal kábelt.

Másnap felhívott László, mert így hívják a Szegeden élő embert, és amit visszafogottan mondott, az minden lelkendező dicséretnél jobban esett nekem. Megint elmesélte, hogy évtizedek alatt mennyi féle kábel járt nála és tulajdonképpen csalódást okozott mindegyik, mert úgy érezte valamennyi belevisz valamit a hangzásba, ami nem része a zenének, ami nem odavaló. Az én kábeleimmel elsőként semmi különlegest nem hallott. Több rendszere van és ahogy végig próbálta ezekben, a legjobbnál érezte meg hogy milyen jók ezek a kábelek, mert nagyon jól adják vissza zenét és semmi olyat nem visznek bele, ami nem része a zenének.

Amiért én nagyon örültem ennek a véleménynek az az, hogy tudom azt, hogy mindaz a jó, amit a Live kábelekről elmondanak, leírnak az nem véletlen kísérletezés, próbálgatás eredménye, hanem hosszú évek alatt végzett kitartó, tudatos, lépésenkénti fejlesztésé.

Még egy fontos dolog. A Live IC és a Live hangfal kábelek nem rendszer függők, minden rendszerben hozzák a szinvonalat, abszolut elfogadható ár mellett.

kezenfogvaLive.jpg
kezenfogvaLive.jpg (121.94 KiB) Megtekintve 5114 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap érkezett ez a mail

VFxMicrodinamika.jpg
VFxMicrodinamika.jpg (24.28 KiB) Megtekintve 5163 alkalommal

A virtuális föld VFx változata úgy tűnik mindenhol beválik, ahol van a lakásban kiépített föld vezeték. Viszont vannak még olyan házak, lakások, szobák ahol nincs föld vezeték. Erre a helyzetre sikerült kifejleszteni egy újabb változatot ez a VFx noGND, amely az ilyen lakásokban is megoldja a virtuális földelést.
002.jpg
002.jpg (72.98 KiB) Megtekintve 5163 alkalommal


A hét végén tartják a HI-Fi Show jubileumi 20. rendezvényét. Ha valakit érdekelnek a Power-R topikban szereplő kábelek, Demagnetizálók, Virtuális földek, vagy bármi más két Metro állomásnyira a Showtól kézbe veheti, meghallgathatja azokat. Vidékieknek, akik ritkán járnak Pesten ez jó alkalom lehet a Power-R eszközök megismerésére.

Ha valaki érdekel ez a lehetőség írjon nekem a cables@freemail.hu címre és egyeztessünk időpontot!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma délután kaptam az alábbi levelet

VFxUSB_kerdes.jpg
VFxUSB_kerdes.jpg (56.7 KiB) Megtekintve 5107 alkalommal


Válaszoltam a levélre, de ide is beírnám a választ. Eddig 3 helyen teszteltük a VFx USB eszközt, mindhárom helyen egyértelmüen javult a hang. Határozottabb, dinamikusabb lett a zene.
Talán a legjellemzöbb az, amit a káposztásmegyeri tesztelésnél mondott a házigazda szintén audió rajongó barátja, amikor megszólalt a zene a VFx USB behelyezése után: Most nagyon meglepődtem! Talán kétszer is elmondta...

USB VFx_600.jpg
USB VFx_600.jpg (28.21 KiB) Megtekintve 5107 alkalommal

Avatar
finu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2009.07.22., szer. 19:21
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: finu »

cables írta:
2019.10.17., csüt. 10:35
Tegnap Káposztásmegyeren teszteltünk kábeleket és VFx eszközöket. A tulaj, akinél voltam jó értelembe vett barkácsolos ember, készített magának jó hálózati kábeleket, tuningolt hálózati elosztót és ahogy le tudtam mérni nagyon megfontoltan vett készülékeket és kábeleket. Szívesen járok olyanokhoz, akik maguk is tesznek valamit a rendszerük javításáért, nemcsak cserélgetik ész nélkül a készülékeket és a kábeleket és várják a csodát, ami persze nem szokott jönni.

Kicsit visszafogottnak, dinamikátlannak éreztem a rendszer hangját, amikor elkezdtük a tesztelést, hangfal kábelt és IC kábelt cseréltünk az én legujabb kábeleimre ez egyértelmű javulást hozott, vissza se kellett próbálni az addig bent lévő gyári kábeleket. Ezt követően elhelyeztünk egy VFx dugót az egyik szobai fali aljzatba, ez szintén javított a hangon. Végezetül készülék VFx eszközöket próbáltunk, USB VFx-et a hálózati lejátszó üres csatlakozójába és RCA VFx-et a csöves DIY erősítőbe. Mindkettő igen jó hatással volt a hangzásra.

USB VFx.jpg

RCA VFx.jpg
Én köszönöm a lehetőséget és a tapasztalat cserét. Nem bántam megy a kábelek cseréjét, nyugodtabb,részletezőbb, nagyobb színpadkép. Aki teheti próbálja ki az nem kerül semmibe.
Erősítő:ヴィンセントsv-500, Hangfal:チャリオ星座イルカ, Média:S.M.S.L DP5, Hangfal kábelek: Power-R Live, Összekötő: ワイヤーワード Equinox 8 XLR,RCA. Entreq Vibbeater ジャンボマウス.
 
 
 
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap Káposztásmegyeren teszteltünk kábeleket és VFx eszközöket. A tulaj, akinél voltam jó értelembe vett barkácsolos ember, készített magának jó hálózati kábeleket, tuningolt hálózati elosztót és ahogy le tudtam mérni nagyon megfontoltan vett készülékeket és kábeleket. Szívesen járok olyanokhoz, akik maguk is tesznek valamit a rendszerük javításáért, nemcsak cserélgetik ész nélkül a készülékeket és a kábeleket és várják a csodát, ami persze nem szokott jönni.

Kicsit visszafogottnak, dinamikátlannak éreztem a rendszer hangját, amikor elkezdtük a tesztelést, hangfal kábelt és IC kábelt cseréltünk az én legujabb kábeleimre ez egyértelmű javulást hozott, vissza se kellett próbálni az addig bent lévő gyári kábeleket. Ezt követően elhelyeztünk egy VFx dugót az egyik szobai fali aljzatba, ez szintén javított a hangon. Végezetül készülék VFx eszközöket próbáltunk, USB VFx-et a hálózati lejátszó üres csatlakozójába és RCA VFx-et a csöves DIY erősítőbe. Mindkettő igen jó hatással volt a hangzásra.
USB VFx.jpg
USB VFx.jpg (18.4 KiB) Megtekintve 5026 alkalommal
RCA VFx.jpg
RCA VFx.jpg (27.95 KiB) Megtekintve 5026 alkalommal

Avatar
Zsolti69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.05.12., csüt. 14:52
Értékelés: 5

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Zsolti69 »

Már egy ideje tesztelem a VFx dugót, és az alábbiakat tapasztaltam:
jó nagy tér, nyugalom, sok részlet jellemzi, nagy lépés a természetesebb, valósághű hangzás felé.
Gondoltam, kipróbálom, mi történik, ha beecsetelem kontakt olajjal, és azt kell mondanom, hogy még inkább felerősödtek a pozitív tulajdonságok.
Csak ajánlani tudom.
Rudolf, köszönöm még egyszer!

Zsolt

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdvözlet!

Múlt héten kértek tőlem VFx-et Jákról. Szerdán postáztam, ma rákérdeztem a tapasztalatokra. Most érkezett az alábbi levél

VFxSzuper.jpg
VFxSzuper.jpg (79.13 KiB) Megtekintve 5166 alkalommal
VFx_kétféle_színben.jpg
VFx_kétféle_színben.jpg (36.81 KiB) Megtekintve 5166 alkalommal

Érdeklődés, teszt saját rendszerben cables@freemail.hu

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”