Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdvözlet mindenkinek!

Tegnap du. is volt lehetőségem részt venni egy nagyon érdekes tesztelésen. Az alábbi elemekből álló rendszer hangját csiszoltuk kábelekkel és a végén egy VFmax eszközzel:

Linn Unidisc SC
Linn 5125
Linn RCA - RCA analóg kábelek
Linn Ninka hangszóró
Linn K20 alap hangszóró kábel
Bluesound Note 2i streamer (Furutech tápkábel)

Végig a streamerről hallgattunk zenéket, főleg jazzt,a tulaj kedvenc számai mentek. 3 hálózati, 2 IC és egy hangfal kábel került a rendszerbe egyenként, valamennyinél teszteltük a javulást. A végén egy VFmax is bekerült a rendszerbe, az is jól hallható javulást hozott (az audió rendszer külön ösvényről kapta a hálózatot).

Egy mondatot idéznék a tulaj leveléből, amit még tegnap este írt a teszt után:

"Köszönöm neked a ma délutánt. Sokat tanultam, és nagyon szuper lett a rendszer hangja."

Linn rendszer.jpg
Linn rendszer.jpg (103.57 KiB) Megtekintve 4270 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A héten volt egy érdekes tesztelés

Tessék VFmax.jpg
Tessék VFmax.jpg (8.47 KiB) Megtekintve 4300 alkalommal


https://longkft.hu/audioblog/az-egyerte ... ualisfold/

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tisztelettel köszöntök mindenkit az Újévben!

A saját példánk bizonyította, hogy mennyire igaz amit évek óta próbálok bizonygatni: A legtöbb hálózati zaj a saját készülékeinkből származik. A TV készülékünk borotva csatis hálózati kábele elé betettem az alábbi szűrőt. Jó hallhatóan javult az audió hangzás, erre számítottam, de ami engem is meglepett a TV kép is jelentősen javult. Ez a "kábeles életem" első elismerését is meghozta nejemtől : ). Én meg a foci meccseket tudom sokkal jobban követni!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

zajszűrő.jpg
zajszűrő.jpg (82.86 KiB) Megtekintve 4355 alkalommal

Számtalan módon javíthatunk az audió rendszerünk hangján. Mindenfélével érdemes és lehet kísérletezni, de a leghatásosabb módszer, ha a készülékekbe a hálózati kábelen keresztül mindig bejutó villamos zajt csökkentjük. Erre sokféle eszköz és eljárás született, de nagyon kevés ami igazán hatékony és sok az olyan, ami nem javít, hanem ront a hangzáson. Akik tesztelték és ismerik a Live 2 hálózati kábelemet és a VFmax virtuális földet, azok meggyőződhettek arról, hogy igen hatékonyan javítanak a hangzáson. Lényegében a két eszköz elvének összekapcsolása az ábrán látható zajszűrő vagy zajgát, a pl. a beépített kábelű vagy speciális hálózati csatlakozójú vintage készülékek, vagy laptop tápegységek elé kötve szűri a zajt. Akit érdekel az eszköz, tesztelné saját rendszerében írjon a cables@freemail.hu címre.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Boldog Karácsonyt.jpg
Boldog Karácsonyt.jpg (142.52 KiB) Megtekintve 4394 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy nagyon friss visszajelzés egy 3,5 Jack/RCA kábelre. Aki már szerelt ilyet, az tudja, hogy nem egyszerű a kis Jack oldalon a kábel megbízható rögzítése.

Live 2 jack-RCA (1).jpg
Live 2 jack-RCA (1).jpg (106.87 KiB) Megtekintve 4333 alkalommal
3,5 Jack.jpg
3,5 Jack.jpg (13.59 KiB) Megtekintve 4333 alkalommal
Minijack RCA.jpg
Minijack RCA.jpg (38.56 KiB) Megtekintve 4333 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A Kábelezzünk rovatban "tudományos" vita zajlott Digit IC témában, minden sorra került: 75 ohm vagy sem, jitter hatása, spektrum ábrákkal fűszerezve. Szinte mindenki elmondta a véleményét aki nem szokott digit kábeleket készíteni. IIyen nehéz téma lenne ez? Szerintem nem.

DigitIC.jpg
DigitIC.jpg (98.3 KiB) Megtekintve 4336 alkalommal
Digit IC Gábor.jpg
Digit IC Gábor.jpg (118.13 KiB) Megtekintve 4336 alkalommal
Live 2 digit kábel teszt.jpg
Live 2 digit kábel teszt.jpg (58.78 KiB) Megtekintve 4336 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Hálózati zaj - az egyik leginkább félreértett probléma az audióban

Mindenki aki valamit is ad magára, jobban mondva az audió rendszerére védekezik a hálózati zaj ellen. Ki így, ki úgy. Ki kevesebbet költ rá, ki többet. Nagy választék van hálózati szűrőkből, csak egy gond van velük, egyáltalán nem biztos, hogy hatékonyak, talán nem túlzás állítani, hogy a többségük nem használ, hanem árt a hangzásnak. Dinamikátlanabb, fakóbb lesz velük a hangzás. Pedig pont az ellenkező hatásnak kéne jelentkezni, dinamikusabb és részletezőbb hangzást várunk egy ilyen eszköztől, mert ez a cél, ezért költünk rá. A hálózati szűrők döntő többségében egy soros impedancia kerül beiktatásra, ami nem tesz jót a hangzásnak.

Ha tanácsot adhatok ezzel kapcsolatban az az, hogy nagyon érdemes a meglévő vagy a beszerzésre kiszemelt hálózati szűrő hangra gyakorolt hatását alaposan tesztelni és csak olyan készüléket vagy eszközt használni, ami egyértelműen, jól hallhatóan JAVÍT a hangon.
Nem kivétel ez alól az általam javasolt eszköz, a hálózat föld pontján lévő zajt csökkentő VFmax sem. Ennek hatását is érdemes alaposan tesztelni!

VFmaxhasznalata.jpg
VFmaxhasznalata.jpg (33.4 KiB) Megtekintve 4256 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nem értem! Sorban jönnek a lelkendező levelek a VFx dugóra, ami Turkálómban nagyon olcsó. Mi lenne, ha a VFmax-ot próbálnák? Mert aztán az se drága... Tibor, aki az alábbi levelet írta zenész volt, talán innét az ihletett hangvétel és a lelkesedés. Mindenesetre jó volt olvasni!


Tibor VFX-ről.jpg
Tibor VFX-ről.jpg (121.11 KiB) Megtekintve 4339 alkalommal
007a1fin.jpg
007a1fin.jpg (59.79 KiB) Megtekintve 4339 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Jó estét kívánok mindenkinek!

A Power-R Virtuális föld sorozatból ma már csak a VFmax változatot készítem, ez a leghatásosabb változat. Viszont van még pár darab az előző VFx típusból ezeket a Turkáló rovatomban kínálom kedvező áron. A múlt héten vitt el ebből valaki egy példányt. Tegnap kaptam egy mailt tőle, ennek a vélemény részét a hozzájárulásával alább közzé adnám!

VFx vélemény.jpg
VFx vélemény.jpg (106.78 KiB) Megtekintve 4361 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2020.11.26., csüt. 22:33
Négy éve voltam Tibornál. Megtaláltam a képeket az akkori szerelésről.

Tibornál.jpg
Ma teljesen véletlenül - a freemail fiókom tisztogatása során - előkerült egy kép Tibor elkészült hangfalairól. A hangszerek nemcsak szobadíszek, sokáig zenélt egy profi zenekarban.

Pb237403.jpg
Pb237403.jpg (79.91 KiB) Megtekintve 4252 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Live 2 hálózati kábel.jpg
Live 2 hálózati kábel.jpg (85.77 KiB) Megtekintve 4226 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Éppenséggel most se drágák...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én alig várom a Live3 megjelenését, mert akkor olcsón lehet majd ezekhez a kiváló kábelekhez hozzájutni. ;)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy régi vidéki vevőm kért két kábelt a Live 2 sorozatból. Ami az ő véleményéből és az alábbi pár véleményből igazán figyelemre méltó az a Live 2 hálózati kábel jó szereplése igen eltérő készülékek estében.

Live2_igazi mestermű.jpg
Live2_igazi mestermű.jpg (106.24 KiB) Megtekintve 3995 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Pár perce kaptam egy pm-et, aminek nagyon örültem! Megkérdeztem a topiktársat, hogy a neve nélkül betehetem-e a topikomba. Ez volt a válasz: Sőt örülnék is,ha beillesztenéd a topikodba! Hát íme:

Használt_Live2 hangfalkábel.jpg
Használt_Live2 hangfalkábel.jpg (35.14 KiB) Megtekintve 3998 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Négy éve voltam Tibornál. Megtaláltam a képeket az akkori szerelésről. Abban az időben még a fehér köpenyes IC kábeleket készítettem, azóta nagyon sokat finomodott a kábeleim technológiája és a hangja.

A Live 2 hálózati pedig új szintre emeli a rendszerek hangját.

Tibornál.jpg
Tibornál.jpg (139.92 KiB) Megtekintve 3990 alkalommal

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: earforce »

cables írta:
2020.11.26., csüt. 18:36
Valahol ez is egy vélemény. Ismeri valaki az emlegetett pécsi erősítő építő embert : ) ?


Elszakadt_RCA.jpg
Nem ismerem, de kérlek Rudi a személyes adatokat (név, email, telefonszám stb.) kérlek satírozd ki jobban, mert gyakran eléggé olvashatóak.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Valahol ez is egy vélemény. Ismeri valaki az emlegetett pécsi erősítő építő embert : ) ?

Elszakadt_RCA.jpg
Elszakadt_RCA.jpg (100.07 KiB) Megtekintve 3824 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Múlt héten kaptam egy telefont azzal, hogy VFmax-ot tesztelne az ismeretlen vidéki érdeklődő. Semmi, akadálya mondtam, aztán rákérdeztem a rendszere kábelezésére. Az nála megoldott mondta, elégedett a hanggal. Mivel mondta, hogy dolga van Pesten, feljön a VFmax-ért, rábeszéltem, hogy vigyen el hálózati, hangfal és IC Live 2 kábelt letét és vételi kötelezettség nélkül tesztelésre. Ezt elfogadta. Ma írt vissza:

Lvéleménye.jpg
Lvéleménye.jpg (74.74 KiB) Megtekintve 3727 alkalommal

kondenzatortibor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2018.09.24., hétf. 12:37
Értékelés: 1

Radnai kábel

Hozzászólás Szerző: kondenzatortibor »

Az elmúlt hónapokban ismerkedtem meg a Radnai live hangfalkábellel. Megismerkedésünk után a több százezer forintos hangfalkábelemet lecseréltem a Radnaira. Mit tapasztaltam a kettő között:
Nyíltabb, gyorsabb, selymesebb, nagyobb felbontású és mindezek fölött, amit nagyon-nagyon kevés kábel tud (pedig volt 3 ezer eurós kábelem is) a ZENEISÉG! Ugyanez elmondható a hálózati kábelére is. Ha hamarabb megismerem ezeket a kábeleket, igencsak megkímélhettem volna magam a felesleges több százezres kiadásoktól.
Köszönöm Radnai úrnak, hogy hosszú éveken keresztül fejlesztette a kábeleit, és eljutott arra a szintre, ahova nagyon kevés gyártó fog eljutni. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki révbe akar érni!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Kiemelkedően jó véleményeket kap a Live 2 kábel. Múlt héten kért valaki egyet, de kettőt adtam oda mert kíváncsi voltam, hogy a nagyon híres német huzal gyár 30 éve vagy 60 éve gyártott, amúgy teljesen azonos huzalai teljesen egyforma hangúak-e. Meg odaadtam egy hangfal kábelt, bár azt nem kért, amikor megtudtam milyen hangfal kábele van. Ismerem és tisztelem azt a márkát kíváncsi voltam hogy teljesít ahhoz képest a Live 2 hangfal kábel.
Az alábbi véleményt kicsit lerövidítettem és kipreparáltam, mert nem akarom, hogy a tesztelőnek gondjai legyenek az eladásokkal, meg egyáltalán.

A nagyon alapos vélemény engem is meglepett, erősítőben egyformán teljesített a "régi" és az "új" huzalú hálózati, de a DAC-ban bizony kiderült, hogy jobb, ha 60 évig pihen egy huzal mielőtt kábel készül belőle. Ezúton is köszönöm a tesztelést az ügyfélnek!

Live2teszt.jpg
Live2teszt.jpg (89.39 KiB) Megtekintve 3642 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az elmúlt hétvégén írt nekem egy új ügyfél, hogy kipróbálná a Live 2 hálózati kábelt, mert a rendszere nem úgy szól, ahogy azt a készülékei alapján elvárná. Kedden adtam neki át a kábelt, azt ígérte, hogy hétvégén teszteli és visszaszól. De már ma írt:

Live2_szenzációs.jpg
Live2_szenzációs.jpg (27.19 KiB) Megtekintve 3593 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon OFF, de nem tudom nem betenni. Drága Robi barátom válasza a neki küldött Puskás tabló képhez fűzött kérdésemre

Mi lehet ezekkel a fiúkkal?
PuskásTabló.jpg
PuskásTabló.jpg (23.15 KiB) Megtekintve 3495 alkalommal

Ki tudja?
Elröpült felettünk az idő vasfoga.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

KGY rendszeréből kikerült az utolsó - nem Power-R - hálózati kábel. Kértem írjon pár sort a Live 2 hatásáról. Ime

KGY_DAC_tápról.jpg
KGY_DAC_tápról.jpg (47.56 KiB) Megtekintve 3519 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”