Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Lala00
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2021.03.12., pén. 21:23
Értékelés: 12

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Lala00 »

Tisztelt Fórumtársak,

Megosztanám veletek a tapasztalataimat a live 2s hangfalkábel, live 2 digit ic és live 2 tápkábellel kapcsolatban.
Előszőr a hangfalkábelt és a digit ic kábelt hoztam el.
Bekötés után nem kellett keresnem a különbséget. A felbontás megnőtt, sok apró részlet megjelent a magas tartományban és a mély tartomány megfogott és sokkal részletezőbb lett. A középtartomány több érzelmet közvetít. Már ez a változás is egy kisebb rendszercserével felért. Ezek után a 2 tápkábelem is lecseréltem. A rendszerem hangja tovább finomodott. Nyitott, dinamikus és légies lett, mintha egy nem is olyan vékony függönyt húztak volna el a hangfalak elöl. A kábelek cseréje felért egy komplett rendszer cserével.

Mégegyszer köszönöm Radnai Úrnak a kábeleket és a segítőkész hozzáállását.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----

A zajgát itt is használ!


zajgát tápgenerátor előtt.jpg
zajgát tápgenerátor előtt.jpg (38.41 KiB) Megtekintve 4927 alkalommal

A tápgenerátorok pontos jelalakú, zajmentes hálózati feszültséget adnak ki a készülékek felé, viszont az egyáltalán nem mindegy, hogy mivel csatlakoznak a hálózat felé. Egy kedves régi ügyfelem többféle kábelt tesztelt az audió tápgenerátora elé kötve és így választotta ki azt, amivel a legjobban szólt a rendszere. A Power-R zajgát tovább javította a hangzást.

---

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Jó reggelt mindenkinek, aki erre jár!

Egy friss hír, szóbeli visszajelzéshez kapcsolódva. A múlt héten készült egy új fajta, zajszűrő szerkezetű borotva csatlakozós hálózati kábel. A visszajelzés szerint hatásos.

Borotva csatlakozós hálózati kábel.jpg
Borotva csatlakozós hálózati kábel.jpg (94.48 KiB) Megtekintve 4832 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Még két kábel újdonság

Power-R Live 2 USB 5 V nélkül.jpg
Power-R Live 2 USB 5 V nélkül.jpg (99.21 KiB) Megtekintve 5077 alkalommal
Live2 Digit IC kábel.jpg
Live2 Digit IC kábel.jpg (117.69 KiB) Megtekintve 5077 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A legújabb Power-R kábelek


Live 2 vélemény.jpg
Live 2 vélemény.jpg (141.12 KiB) Megtekintve 5066 alkalommal
Live2 IC kábel.JPG
Live2 IC kábel.JPG (119.63 KiB) Megtekintve 5066 alkalommal
Power-R Live 2S hangfal kábel nagyon jól sikerült.gif
Power-R Live 2S hangfal kábel nagyon jól sikerült.gif (400.97 KiB) Megtekintve 5066 alkalommal

Érdeklődés, teszt igény: cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nem minden beírás rossz, azt nem mondtam. Az enyémekkel például a beírás pillanatában egyet szoktam érteni, de az alábbit is el tudom fogadni gond nélkül :)

Chopper Live2 vélemény.jpg
Chopper Live2 vélemény.jpg (146.63 KiB) Megtekintve 4880 alkalommal

De félretéve minden viccet, a Live2 kábelek megérdemlik a figyelmet és a próbát!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

A kábelezzünk topik "sohasem épületes olvasmány"

Te is írkáltál már oda, ne feledd!

Tisztelettel,
audioline
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Néha beleolvasgatok a HiFi Kábelezzünk rovatba, sohasem épületes olvasmány, de az utóbbi napokban egyenesen agyromboló. Őszintén sajnálom azokat a kezdőket, akik ott szeretnének kábel témában okosodni.

Inkább azt javaslom olvassák el ezt a pár sort, amit egy "régi motoros" írt

earforce XLR kábelről.jpg
earforce XLR kábelről.jpg (53.2 KiB) Megtekintve 4639 alkalommal

és tegyenek próbát valamilyen Power-R kábellel, teszteljék vételi kötelezettség nélkül - nem fogják megbánni.
Hangfal, IC, USB, tápkábelek a szokásostól erősen eltérő szemlélettel fejlesztve, bárki számára elfogadható áron.
Érdeklődés: cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma délután érkezett egy érdeklődés, amire természetesen válaszoltam

VFmaxTamás2021szept.jpg
VFmaxTamás2021szept.jpg (57.93 KiB) Megtekintve 4623 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

dugó3b.jpg
dugó3b.jpg (43.91 KiB) Megtekintve 4693 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

A szokásos éves találkozásunk Rudolffal az idén is hozott meglepetést a Noise killer kipróbálásával. Szkeptikus voltam az újdonsággal, mivel nálam több cég ilyen célú terméke van már jelen a sztereo rendszeremben, köztük igen nagynevű, e témakörre szakosodott, professzionális megoldást kínáló cégek termékei is. /Schnerzinger, Telos, stb./ Itt egy "terhelt" elosztóba dugva került meghallgatásra a Noise killer, annak egy , illetve még egy példánya a Schnerzinger Power Guard Max után következő aljzatban. A világ egyik legjobb kábeleiről híres Schnerzinger cég szerint az elektromos és elektromágneses interferencia okozta károsodások a következő hatásokkal járhatnak:

felbontás csökkenés
• dinamika csökkenés
• mesterséges, néha éles, magas hang
• csökkent térbeli képalkotó képesség
• a frekvenciabalansz a középtartományba tolódik
• időbeli eltolódások vagy fázisproblémák
E jellemző változások technikai háttere az elektromos interferencia mezők keveredésében és eloszlásában rejlik minden eszközön, kábelen.
A kérdés az volt, mit tesz a Noise killer, milyen mértékben lesz hallható a csatlakoztatása. Először az egyik példányt hallgatva, a felsorolt jellemzők közül a felbontás növekedés, azaz a hangkép nyitottsága, életszerűbb volta vált nyilvánvalóbbá. Jól hallható volt a sávszélek energia növekedése, a mélyebb frekvenciák megjelenése is amellet, hogy nagyobb, precízebb teret rajzolt a Noise killer. Jobb vele a zenehallgatás, mert kevésbé mesterséges hifit hallunk, hallgatunk, közelebb kerülünk vele a valósághoz. Összességében nagyon jó ár-érték arányt képvisel. A második darab is ugyanebbe az elosztóba került, hatása már nem volt olyan erős, de így is bőven megéri az árát.

>
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Én is teszteltem az új Live 2S hangfalkábelt. :smile29: Nem először vettem Rudolftól hangfalkábelt, ezt nem titkolom. Minden új kábel idáig jobbnak bizonyult mint az előző. Az előző most a Live 2 volt, amit az eddigiek sorában a legjobbnak tartottam természetessége miatt. Ezért kiváncsian kötöttem be rendszerembe az új Live 2 S-t. Az S betű vajon tényleg azt jelenti-e amit tippeltem?
Néhány ütem hallgatózás után már tudtam a felbontása nagyobb, mint a Live 2-é. A szokott, általam jól ismert zenéket tettem fel és füleltem. Mintha a mélyek részletezettebbek lennének, méghozzá kiemelés nélkül. Később meggyőződtem a magastartományra is hasonló igaz. A gitárhúr pengése még kimunkáltabbnak érezhető, több a felharmónikus, a valóságot a hang jobban közelíti. Az énekhangban több az érzelem és a szöveg érthetőbb. Elégedetten döltem hátra: rendszerem még többet mutat magából és - ami a legfontosabb - a zenéből. Hála a rendszerhez jobban illeszkedő kábelezésnek.
Akinek korlátozott a pénzügyi kerete okvetlen tegyen egy próbát Rudolf mérsékelt áru kábeleivel. Komoly rendszerekben is helytállnak.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az új hangfalkábelből 2 és 3 m-es példányok tesztre elvihetők!

Érdeklődés: cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Power-R Live2S

A Power-R Live2-nél nagyobb felbontás és még határozottabb mélyek.

Egy vélemény
Power-R Live 2S hangfal kábel nagyon jól sikerült.gif
Power-R Live 2S hangfal kábel nagyon jól sikerült.gif (400.97 KiB) Megtekintve 4507 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A zajgát a hálózati fázis vonalon megjelenő zajt csökkenti. Ugyan ennyire fontos a föld vezető gyors feszültség változásainak csökkentése. Erre szolgál a legújabb virtuális föld változat, a VFmax+.

VFmax+.jpg
VFmax+.jpg (4.91 KiB) Megtekintve 4499 alkalommal
A múlt héten egy érdeklődő kért egyet ebből, aztán látva, hogy működik még 4 példányt kért. Egy nagyon komoly rendszerben tesztelte ezeket és tegnap este az alábbi üzenet jött tőle.

VFmax+vélemény.jpg
VFmax+vélemény.jpg (9.91 KiB) Megtekintve 4499 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tesztelheti saját rendszerében a Power-R Live 2S hangfal kábelt!

2 m-es példányok 20 e letét ellenében vihetők, igény esetén hosszabb teszt példányokat is készítek.

cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Új hangfal kábel

Nemrég beszélgettem valakivel, aki hangfal fejlesztésre adta a fejét és azt tanácsoltam, hogy ne hagyatkozzon csak a saját fülére, ha új fejlesztéseit teszteli. Az ember önkénytelenül is jobbnak akarja hallani azt, amin sokat agyalt és dolgozott. Én jó ideje mások rendszerében is tesztelem az új kábeleket, nagyon fontos, hogy mások mondják ki, hogy ez most tényleg jobb, mint az eddigi.
A múlt héten egy új hangfal kábelt teszteltünk egy kedves ismerőssel. Csaba nagyon jó teszt partner, mert baráti körének köszönhetően sokféle rendszert hall és és rendszeresen jár audió szalonok bemutatóira is.
Amikor megszólalt a zene az új kábellel csak ennyit mondott: Ez jó!
Másnap viszont kaptam egy levelet tőle, amiből kiderült, hogy még sokáig hallgatta az otthagyott kábelt. Ezt írta:

"Szavak, amik eszembe jutnak, mikor hallgatom a zenét az új kábellel:
- éteri
- egyensúly
- lélegzet
- simogatás
- nyugalom
- szférák zenéje".

Az új hangfal kábel neve: Power-R Live 2S
Ha valaki tesztelné saját rendszerében írjon nekem mailt: cables@freemail.hu

Power-R Live 2S hangfal kábel.gif
Power-R Live 2S hangfal kábel.gif (404.06 KiB) Megtekintve 4534 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Rendszere válogatja, hogy a zaj ellen hol a leghatásosabb a kétirányú zajszűrés. Egy vidéki ügyfélnél az alábbi elrendezés volt hatásos.

zajgát laptop előtt.jpg
zajgát laptop előtt.jpg (29.79 KiB) Megtekintve 4640 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha már szóba került a fázishelyes bekötés érdemes pár szót szólni a lakások fali csatlakozóinak hálózati fázisról.

A szakemberek (villanyszerelők) a lakások villamos hálózati fali aljzataiban bal oldalra kötik a fázist.
Fázis.jpg
Fázis.jpg (15.76 KiB) Megtekintve 4706 alkalommal

Persze ezt nem árt ellenőrizni fáziskeresővel (fázisceruzával), mert akkor biztos a zajgát helyes csatlakoztatása.

Zajgát fázishelyes csatlakoztatás.jpg
Zajgát fázishelyes csatlakoztatás.jpg (24.33 KiB) Megtekintve 4706 alkalommal

Jó zenélést!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A héten alkalmam nyílt arra, hogy teszteljek azzal a megszokott tesztpartneremmel, akivel a pandémia óta nem tesztelhettem. Az első, amit kipróbáltunk nála az a zajgát volt. Megnyerte tetszését olyannyira, hogy rendelt is egyet. Nagyon figyeltem arra, hogy fázis helyesen kösse be, mert ez alapvető ennél az eszköznél.

Ehhez kapcsolódik az alábbi hétfőn érkezett mail visszajelzés egy kedves vidéki vevőmtől, aki már a harmadikat vitte el a zajgátból, de eddig nem figyelt a fázishelyes csatlakoztatásra.

Zajgátak fázishelyesen.jpg
Zajgátak fázishelyesen.jpg (36.11 KiB) Megtekintve 4608 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdvözlet minden erre járónak!

Kifelé járunk a pandémiából és most már el tudok menni érdeklődőkhöz, ami számomra folyamatos tanulás és állandó megmérettetés, mindkettő nagyon hasznos. A héten egy érdeklődőnél teszteltük a kábeleimet és rákérdezett arra, hogy miért nem aranyozott csatlakozókat használok az USB kábelen.

Aranyozott usb csatlakozo.jpg
Aranyozott usb csatlakozo.jpg (12.28 KiB) Megtekintve 4521 alkalommal

mezei USB csatlakozó.jpg
mezei USB csatlakozó.jpg (20.62 KiB) Megtekintve 4521 alkalommal

Mondtam, hogy a legegyszerűbb USB csatik is aranyozottak ott ahol kell, a külső foglalat bevonata nem fontos. Végül a vitt kábelek közül épp az USB hozta a legnagyobb előrelépést a hangzásban, de bennem maradt a kérdés és ma otthon elvégeztem egy kísérletet aranyozott RCA csatlakozókon.

Tudtam régóta, hogy az aranyozásnak, ami a HiFi csatikon elvárás, nem csak jó oldala van. A csatlakozók anyaga bronz, ami oxidálódik, ezért 5-6 mikron nikkel réteget visznek rá, majd erre egy sokkal vékonyabb arany réteget. A baj ezzel az, hogy a különböző fémrétegek határán áthaladva a jel sajnos eltorzul. A nikkel ráadásul egy kemény réteg ott ez a hatás még erősebb.

Csiszolóvászonnal lecsiszoltam egy RCA csatlakozó érintkezőjét, amíg megjelent valóban a fényes nikkel réteg, majd egy másik csatlakozót tovább csiszoltam, amíg megjelent a test bronz anyaga. Az aranyozás szinte azonnal levált, a nikkel réteggel kellett kicsit küzdeni. Az alábbi ábrán látható az eredmény. Az arany réteg, ami nagyon puha és vékony nagyon hamar lekopik pár dugdosás után.


RCA csatik rétegei.jpg
RCA csatik rétegei.jpg (82.24 KiB) Megtekintve 4521 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

jános bácsi írta:
2021.06.03., csüt. 08:27
Emlékszem, régen a dobozokból egy lyukon keresztül jött ki a kábel, a dobozban csináltak rá egy hurkot, hogy ne feszegesse a hangváltót.
Ha nagy ritkán van időm arra, hogy LP lemezeket hallgassak általában a régebbiekből válogatok. Amik abban a korban készültek, amikor nem kábelek, hanem vezetékek kötötték össze a készülékeket. Sajnos azóta sok minden történt az audio hardver területén amit nem lehet fejlődésként jellemezni. Pár éve feldobott a Google egy US Navy tanulmányt, ami tengeralattjáró propeller zaj nagyon távoli észleléséről szólt. A kutatás eredménye röviden az volt, hogy megbízható jel továbbítás csak akkor lehetséges, ha a jel végig azonos fémből készült vezetékeken halad át. A mai audióban ettől már nagyon messze járunk. A csatlakozók érintkező felületein lévő bevonatok elvileg a jobb érintkezést szolgálják, de ennek is nagy ára van. Az arany bevonat nem oxidálódik, viszont könnyen lekopik, mert az ára miatt igen vékony rétegben viszik fel főleg az olcsóbb csatlakozókban. Ráadásul az érintkezők bronz anyagát nem könnyű aranyozni, valamilyen alátét réteg legtöbbször nikkel kerül az aranyréteg alá. A nikkel viszont kemény és elég rossz vezető, nem tesz jót a hangzásnak.
Az elektronoknak elég sok rétegen kell áthaladni egy csatlakozásnál, például rézhuzal és egy normál forrasztott RCA pár esetén: réz-ón-arany-nikkel-bronz-nikkel-arany-nikkel-bronz-nikkel-arany-ón-réz az átmenetek listája, még végig gondolni is sok.
Mellesleg a huzalok gyártástechnológiája sem épp az audió igények irányában fejlődik. Jóval olcsóbb az elektronikai hulladékból visszaforgatott fém előállítás, mint a bányászat, az senkit sem érdekel, hogy ezáltal mennyiségre nem sok, de nagyon finom eloszlású szennyező anyag kerül a huzalok és csatlakozók fémanyagába.
A huzalokat gyémánt kúpokon történő áthúzással gyártják és a jelenleg általánosan használt műgyémánt húzókúpok nem úgy viselkednek, mint a régiek, amik még természetes gyémántból készültek.

vezetofelülete.jpg
vezetofelülete.jpg (30.33 KiB) Megtekintve 4553 alkalommal

Erről persze nemigen esik szó a kábel gyártók reklámjaiban, inkább egy sor teljes ellenőrizhetetlen, de hangzatos szlogen szerepel, mint a cryo-hűtés, a sok 9-es anyagtisztaság, drága fémbevonatok, vagy ötvözők. Külön fejezetet érdemelnének a kábel köpenyek. Én rengeteget kísérleteztem kábelekkel, huzalokkal és tudom, hogy bármi, akár egy legegyszerűbb, laza pamut bevonat is ront a hangzáson, nem beszélve a vastag műanyag köpenyekről és a legtöbbször felesleges árnyékolásról!
Néhány éve az egyik nagy Hi-Fi Show végén a legjobbnak választott kábel tervezőjét megkérdezte egy újságíró, hogy miért ilyen szimpla, egyszerű a kábeleik kinézete. A tervező őszinte ember volt és azt mondta: Mindenféle mutatós köpeny anyagot kipróbáltunk, de valamennyi rontott a hangon, így maradt ez az egyszerű külső! Kevesen gondolkodnak így, mert az üzlet az üzlet, a drága kábelek árát illik jól megindokolni és ebben igazán találékonyak a gyártók!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap este kaptam vevőértékelést az alábbi ábrán látható zajgátról. Tegnap egyébként újsághírben olvastam arról, hogy egyre több lakásban van légkondicionáló, szóval eggyel több villamos zajforrás ronthatja a zene hangminőségét.
A zajgát - eltérően a hagyományos zavarszűrőktől - nem kiszűri a villamos zajt, hanem átalakítja, megtartva annak energiáját is. Ez jól kiolvasható az alábbi véleményből.

Rövid kis helyen elférő zajgát.jpg
Rövid kis helyen elférő zajgát.jpg (22.39 KiB) Megtekintve 4608 alkalommal
Rövid zajgát.jpg
Rövid zajgát.jpg (88.23 KiB) Megtekintve 4608 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Gondolatok egy beszélgetés kapcsán hangzásról, hangminőségről

Tegnap volt alkalmam elbeszélgetni egy vidéki vevőmmel, aki meglehetősen komoly rendszerét (Accuphase E-408 erősítő és DP-78 SACD, Proac 3.8 hangfalak) az én kábeleimmel bekötve hallgatja, fejleszti. Anyagi lehetőségei megengednék sokkal drágább kábelezés használatát, de ragaszkodik az én termékeimhez, amelyek méreg drága pl. Stealth csúcs kábeleket váltottak le nála. Azt mondta, hogy az én kábeleimet hallgatva jött rá, hogy a kábelezés és ezen belül is a tápkábelezés a legfontosabb egy rendszerben. Az illető fiatal korában aktívan zenélt zenekarban, szóval volt alkalma hangszer hangokat élőben hallani épp eleget.
Itt az AVX-en rendszeresen téma lesz az, hogy ki mit hall természetes, élőhöz közeli hangzásnak. Van aki úgy tartja ez mindenkinek mást jelent. Én nem így gondolom. Az ember életének fontos része a beszélgetés más emberekkel. Ha mindenki másképp érezné a beszélgető partner hangjában az indulati töltetet képviselő felharmonikusokat, akkor nagyon sok problémánk lenne.
Tehát született képességünk, hogy egyformán érezzük a hang finomságait. Az más kérdés, hogy egyre többen élnek felpörgött, zaklatott életet és leszoknak a hangok figyelmes hallgatásáról. A mindenki más zenét hall jónak állításnak az alapja, hogy az audiósok nagy része kábelek cserélgetésekor a rosszat másik, másfajta rosszra cseréli. Azt tényleg könnyű személyenként eltérően hallani.
A rossz, a finom részleteket nem továbbító kábelezés eredménye, hogy a finom hangrészletek az eltorzult hangjel miatt a közép tartományhoz adódnak és egy un. testesebb hangzást eredményeznek. Ehhez hozzá lehet szokni, de nagyon nem érdemes :). SZVSZ

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »

Talán a hangdoboz csatlakozókat el is lehetne hagyni. Emlékszem, régen a dobozokból egy lyukon keresztül jött ki a kábel, a dobozban csináltak rá egy hurkot, hogy ne feszegesse a hangváltót. Ezt egyszerűen meg lehetne most is csinálni, ki kell venni a csatlakozókat, bedugni a minőségi kábelt, ráforrasztani a váltóra, a lyuknál pedig valami tömítőanyaggal tömíteni. Mindjárt meg lenne oldva a geometria.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”