Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »

chord_ írta:
2022.08.19., pén. 09:49
Shimano írta:
2022.08.18., csüt. 12:25


Jó jó,de akkor az eddigiekkel mi van,és hová tegyük őket ezután hangzásban,mert kb ezt olvassuk minden új verzió után,sok sok eddig nem hallott részlet,dinamika,stb. :D
Na jó,nem akarok belerondítani itt a nagy lelkesedésbe,csak mosolyogtató hogy minden új fejlesztés után ugyanazt írjátok. :D
De ez maga a hifizés, nem?
Amúgy, most nem azon megy a pezsgés, hogy 'de jó az új verzió'. Hanem azon, hogy az arisztokrácia szalonjaiba betört ez az új hangfalvezeték; ez, a hifis koordinátarendszerek közötti átjárhatatlanság miatt, egy igen ritka tünemény. Hardcore elitistaként mondom ezeket, el lehet hinni.:)
Az, hogy egy új Rudi-bácsi-kábel jobb, mint az előző Rudi-bácsi-kábel, vagy, hogy ez az új verzió, hopp, fényévekkel jobb, konkrétan, mint egy 1M körüli gyári kábel, - a kettő dolog közötti különbség jelentős.

Nálam még midig a meglepődés fázisa van, annyira tetszik.
Hogy előtte mi volt, meg akkor az is miért tetszett?, na, ez egy alapkérdés, igen. A saját létráinkon lépkedünk, és úgy tűnik, hogy hosszú távon, minden hangot meg lehet szokni, és minden hangot lehet nagyon jónak tartani. Elég, ha végigsétálsz akármelyik HighEnd show-n. Minden hang más, mégis kevés, aki direkte hazudik. És ebbe a bábeli zűrzavarba, ahol a nagycápák meg a kishalak, meg a lelkes amatőrök, meg a szimpla csalók, a 'szakértők', meg a trollok, meg a nettó rosszindulatúskodók együtt úszkálnak, most betolódott egy 'új' kábel, tartva a hátat, a beszólásoknak meg a lelkesedéseknek egyaránt, ennyi a történet.
Szuper.Teszek is vele egy próbát ha kapok.Ha nem,akkor meg úgy jártam. :D

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Shimano írta:
2022.08.18., csüt. 12:25


Jó jó,de akkor az eddigiekkel mi van,és hová tegyük őket ezután hangzásban,mert kb ezt olvassuk minden új verzió után,sok sok eddig nem hallott részlet,dinamika,stb. :D
Na jó,nem akarok belerondítani itt a nagy lelkesedésbe,csak mosolyogtató hogy minden új fejlesztés után ugyanazt írjátok. :D
De ez maga a hifizés, nem?
Amúgy, most nem azon megy a pezsgés, hogy 'de jó az új verzió'. Hanem azon, hogy az arisztokrácia szalonjaiba betört ez az új hangfalvezeték; ez, a hifis koordinátarendszerek közötti átjárhatatlanság miatt, egy igen ritka tünemény. Hardcore elitistaként mondom ezeket, el lehet hinni.:)
Az, hogy egy új Rudi-bácsi-kábel jobb, mint az előző Rudi-bácsi-kábel, vagy, hogy ez az új verzió, hopp, fényévekkel jobb, konkrétan, mint egy 1M körüli gyári kábel, - a kettő dolog közötti különbség jelentős.

Nálam még midig a meglepődés fázisa van, annyira tetszik.
Hogy előtte mi volt, meg akkor az is miért tetszett?, na, ez egy alapkérdés, igen. A saját létráinkon lépkedünk, és úgy tűnik, hogy hosszú távon, minden hangot meg lehet szokni, és minden hangot lehet nagyon jónak tartani. Elég, ha végigsétálsz akármelyik HighEnd show-n. Minden hang más, mégis kevés, aki direkte hazudik. És ebbe a bábeli zűrzavarba, ahol a nagycápák meg a kishalak, meg a lelkes amatőrök, meg a szimpla csalók, a 'szakértők', meg a trollok, meg a nettó rosszindulatúskodók együtt úszkálnak, most betolódott egy 'új' kábel, tartva a hátat, a beszólásoknak meg a lelkesedéseknek egyaránt, ennyi a történet.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Shimano írta:
2022.08.18., csüt. 12:25
cables írta:
2022.08.12., pén. 10:03
asebestyen írta:
2022.08.08., hétf. 21:31

... Gondolom a Live Magnum megtette áldásos hatását és kijavította a digitális tér tökéletlenségeit. ...
Sajnos, ami a digitalizálásnál elveszett azt semmi sem hozhatja vissza. Viszont a Live Magnumot hallgatva kiderül az, hogy mennyi fontos részlet vész el lejátszáskor kifejezetten a hangfal kábel nem megfelelő minősége miatt. Amióta nálam is ez a kábel van bekötve elképedve hallgatom vissza a jól ismert, sokszor hallott lemezeimet - ahogy chord_ is írta - szinte hihetetlenül jobb felbontással és sokkal nagyobb dinamikával.
Jó jó,de akkor az eddigiekkel mi van,és hová tegyük őket ezután hangzásban,mert kb ezt olvassuk minden új verzió után,sok sok eddig nem hallott részlet,dinamika,stb. :D
Na jó,nem akarok belerondítani itt a nagy lelkesedésbe,csak mosolyogtató hogy minden új fejlesztés után ugyanazt írjátok. :D
Shimano! Azért említjük ezeket a tulajdonságokat újból és újból mert ezek vagy ezek mértéke, vagy hiánya jól jellemeznek egy kábelt. Nemcsak Cables kábeleit, hanem bárki által gyártott kábeleket. Amúgy ezeket a véleményeket nem kötelező elfogadni, hallgasd meg személyesen, ha ennyire érdekel.
Én már a Live 2S hangfalkábelről is azt gondoltam, hogy ennyi pénzért nem lehet jobbat alkotni, de aztán jött a Live Magnum és most ezt hallgatom.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »

cables írta:
2022.08.12., pén. 10:03
asebestyen írta:
2022.08.08., hétf. 21:31

... Gondolom a Live Magnum megtette áldásos hatását és kijavította a digitális tér tökéletlenségeit. ...
Sajnos, ami a digitalizálásnál elveszett azt semmi sem hozhatja vissza. Viszont a Live Magnumot hallgatva kiderül az, hogy mennyi fontos részlet vész el lejátszáskor kifejezetten a hangfal kábel nem megfelelő minősége miatt. Amióta nálam is ez a kábel van bekötve elképedve hallgatom vissza a jól ismert, sokszor hallott lemezeimet - ahogy chord_ is írta - szinte hihetetlenül jobb felbontással és sokkal nagyobb dinamikával.
Jó jó,de akkor az eddigiekkel mi van,és hová tegyük őket ezután hangzásban,mert kb ezt olvassuk minden új verzió után,sok sok eddig nem hallott részlet,dinamika,stb. :D
Na jó,nem akarok belerondítani itt a nagy lelkesedésbe,csak mosolyogtató hogy minden új fejlesztés után ugyanazt írjátok. :D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Ma reggel érkezett egy vélemény az új hangfal kábelre. Ennek azért örültem nagyon, mert aki írta rendkívül szűkszavú ember, meglepett és jól esett, hogy most ilyen kedvesen írt:

Mihály véleménye Magnumról.jpg
Mihály véleménye Magnumról.jpg (50.69 KiB) Megtekintve 4303 alkalommal

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

asebestyen írta:
2022.08.12., pén. 11:06
cables írta:
2022.08.12., pén. 10:03
asebestyen írta:
2022.08.08., hétf. 21:31

... Gondolom a Live Magnum megtette áldásos hatását és kijavította a digitális tér tökéletlenségeit. ...
Sajnos, ami a digitalizálásnál elveszett azt semmi sem hozhatja vissza. Viszont a Live Magnumot hallgatva kiderül az, hogy mennyi fontos részlet vész el lejátszáskor kifejezetten a hangfal kábel nem megfelelő minősége miatt. Amióta nálam is ez a kábel van bekötve elképedve hallgatom vissza a jól ismert, sokszor hallott lemezeimet - ahogy chord_ is írta - szinte hihetetlenül jobb felbontással és sokkal nagyobb dinamikával.
Értem. Ezek szerint eddig nem megfelelő minőségű hangfalkábelt használtál. gondolkodik.gif Adhattál volna magadnak kipróbálásra egyet. :D Marha magas a labda, nem csapom le jobban... ;)
... és ott van a háttérben, nálad is, hogy 'de mi van ha??', bizony, sokaknál most, nézitek a hangfaldrótjaitokat... vannak, akik tagadják, azoknál is, hiába a szavak, a kapálózás, az én-aztán-nem -ek, ... és ez definom... :))
(Bocs)
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

AccuphaseFan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.11.05., pén. 21:05
Értékelés: 7

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: AccuphaseFan »

Én kb. húsz éve jöttem rá, hogy a kábelek mennyire meghatározóak egy rendszer hangjában. Közel tíz éve annak is, hogy Rudi kábeleit és egyéb kiegészítőit használom. Elmondhatom én is azt, hogy mindegyik kábele előrelépés volt az előző változathoz képest. Folyamatos fejlődés. Ezt azt is jelenti számomra, hogy Rudi igazán tudja, mit csinál, mi befolyásolja a végén a hangot, amit hallunk. Mégis, sokak véleményével egyetértve, a Magnum Live hangfalkábel egy nagyobb ugrás. Ami nálam egyértelműen kijött, az a mély energiák nagysága és tisztasága, ami mindenféle zenénék megteremti azt az alapot, amire a többi épül. Mindamellett az egész frekvenciatartományban - fülre - lineáris az átvitel. Gyors a kábel "lecsengése", ezért nagyon sok olyan részlet is hallhatóvá válik, amit idáig nem hallottunk. Éppen ezért nagyon kijönnek a felvétel hibái, zaja, dinamikai problémái. Az ember csak behunyja a szemét, és csak a muzsika van.
Remélem, hogy Rudi nem hagyja abba a fejlesztést, és biztosan van még a tarsolyában pár lehetőség, amivel egyre közelebb lehet hozni a "konzerv" zenét az élő hangzáshoz. Köszönet, Rudi, a fantasztikus kábelért!

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2022.08.12., pén. 10:03
asebestyen írta:
2022.08.08., hétf. 21:31

... Gondolom a Live Magnum megtette áldásos hatását és kijavította a digitális tér tökéletlenségeit. ...
Sajnos, ami a digitalizálásnál elveszett azt semmi sem hozhatja vissza. Viszont a Live Magnumot hallgatva kiderül az, hogy mennyi fontos részlet vész el lejátszáskor kifejezetten a hangfal kábel nem megfelelő minősége miatt. Amióta nálam is ez a kábel van bekötve elképedve hallgatom vissza a jól ismert, sokszor hallott lemezeimet - ahogy chord_ is írta - szinte hihetetlenül jobb felbontással és sokkal nagyobb dinamikával.
Értem. Ezek szerint eddig nem megfelelő minőségű hangfalkábelt használtál. gondolkodik.gif Adhattál volna magadnak kipróbálásra egyet. :D Marha magas a labda, nem csapom le jobban... ;)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

asebestyen írta:
2022.08.08., hétf. 21:31

... Gondolom a Live Magnum megtette áldásos hatását és kijavította a digitális tér tökéletlenségeit. ...
Sajnos, ami a digitalizálásnál elveszett azt semmi sem hozhatja vissza. Viszont a Live Magnumot hallgatva kiderül az, hogy mennyi fontos részlet vész el lejátszáskor kifejezetten a hangfal kábel nem megfelelő minősége miatt. Amióta nálam is ez a kábel van bekötve elképedve hallgatom vissza a jól ismert, sokszor hallott lemezeimet - ahogy chord_ is írta - szinte hihetetlenül jobb felbontással és sokkal nagyobb dinamikával.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 539

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Még annyit, hogy itt a hangfalkábelnél szerintem nem az történt, mint a hálózati kábeleinél. Ahol kissé nehéz megmondani, hogy miért tetszik ennyire.
Hanem az, hogy a mezei hifis paraméterekben is egészen erős javulás lett. Akkora, hogy szinte a hihetetlen határát súrolja. A 'basszus', meg a 'felbontás', meg ilyenek, amit a szerencsésebbek már évek óta ki sem ejtenek a szájukon, mert réges-rég összejött. Legalábbis, azt hittük. :)
És igen, nem kell álszerénynek lenni. Ezek a hangfalkábelek a min. 10× -20× árú High Society kábelek ellen nyertek, és kb. 10-0 arányban. Óriásölők?, hát, nem tudom.
Én saját füllel kettő rendszerben hallottam az új 'vastagdrót-teória' eredményét; az egyik a saját láncomban, a másik, egy még drágább rendszerben, még drágább hangfalkábellel.
Tényleg nehéz megsaccolni, hogy máshol mit nyújtanának, annyira eltérhet minden. Ezen gondolkozzon a Rudolf. :)

P.S.
Van egy beszámoló a blogon, a Komolyzenei Ajánlóban.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: olaca »

Örülök ennek a véleménynek,mert így látom, hogy nem csak én hallom ezt a kábelt kiemelkedőnek.De leginkább annak örülök, hogy nálam is a Live Magnum "zenél" egy ideje.Hogy milyen ez a zene? Hát az attól függ, hogy éppen Anne-Sophie Mutter vagy Sepultura szól, ugyanis ez a kábel a zene hangulatát és ritmusát nagyon pontosan és hűen adja vissza amellett, hogy megmaradt a live szériára olyannyira jellemző érzelmi töltet is. No ez az amit nagyon sok kábelben hiába keresünk.Emiatt úgy érzem, hogy a live 2 hálózati kábel megalkotása után ez a kábel egy újabb mérföldkő Rudi munkásságában.Nincs értelme árkategóriákba sorolni, egész egyszerűen csak sokkal közelebb visz a zenéhez mint a hangsugárzó kábelek jelentős része ezért a kipróbálása erősen ajánlott.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1482
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

Őszintén gratulálok Rudi az új hangfalkábeledhez ! Alapvetően szkeptikusan állok hozzá, hiszen az eddigi kábeleidnél
a korábbi verziókhoz képest - véleményem szerint - nem sikerült jelentős előrelépést elérni. Itt most komoly minőségi ugrás történt.
Nehéz megfogalmazni miben és hogyan, úgy érzem gyakorlatilag a hifis paraméterek minden terén kellemes meglepetéssel
szolgál, de ettől jóval többről van szó.
Nem hittem volna, ha nem saját füllel hallom. Több különböző - kisebb és nagyobb , erős komponensekkel kialakitott - rendszerben is pozitiv tapasztalatok születtek. Zenei izlés és műfaj függetlenül. Hogy mindenhol minden rendszerben ezt a teljesitményt hozza, nem lehet tudni. Valószinűleg nem, mert erős szórás van izlések és elvárások terén. Mindenki mást
hall ki ,mást keres a zenében, illetve a hifi lánc megszólalásában.
Talán nem szerencsés azt leirni, hogy viszonylag "drága" gyári kábelek tudását meghaladóan zenél, de az igazság valahol erre felé van.. bármennyire merésznek is hangzik.
Egy biztos, nálam is öröm zenét hallgatni vele.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2022.08.08., hétf. 19:11
----
Tegnap Zenét hallgattam!

Hogy ez miért megy esemény számba, ahhoz kell tudni egyet’s mást. Mindenekelőtt azt, hogy a Triangle francia hangfal gyár titkárnője az egyik fiókja mélyén talált egy példányt a cég " MUSIQUE " című teszt lemezéből és elküldte nekem elnézést kérve, hogy egy héttel azelőtt azt írta, hogy egy darabjuk sincs a kiadványból. Ritkán veszem elő ezt a féltett CDt, de ha hangfal kábelt cserélek magamnál mindig előkerül.

A „hangfal kábelt cserélek” nálam egy nagyon komoly művelet, ugyanis szekrénysor mögött kell áthúzni az új kábelt úgy, hogy a régi kábellel húzom be az újat a helyére. Szóval irtó macerás, jól meggondolom mielőtt belevágok. Most viszont meg kellett lépnem, mert olyan visszajelzések jöttek a Live Magnum kábelemről, ami indokolttá tette.

Akik ismernek tudják, hogy nem vagyok bejáratás függő, úgy gondolom, hogy a kábeleknek azonnal meg kell mutatniuk az erényeiket. Hogy utána még finomodik, javul kicsit a hangzás az természetes.

A tegnapi MUSIQUE hallgatásnak az volt a különlegessége, hogy elejétől végig ment a lemez. Erre eddig nem volt példa. Most éreztem először azt, hogy amit hallok, azt nem szabad megszakítani, track-et váltani. Hát ennyit a Live Magnum-ról és a tegnapi zenehallgatásról!

Musique.jpg


Musique2.jpg
----
Rudi bácsi, hogy volt az, hogy digitális forrásból nem szabad hangszeres zenét hallgatni, pláne klasszikus zenét, illetve azt semmiképp? Merhogy a zene digitális modelljéből nem lehet visszaállítani a zenét, nagyzenekari megszólalást semmiképpen...
Gondolom a Live Magnum megtette áldásos hatását és kijavította a digitális tér tökéletlenségeit. Illetve ha jól értem, miután megérkezett a megerősítés másoktól, elhitted magad is, hogy jó lett a hangfaldrót és behúztad a szekrény mögé némi rákészülés után? :D
Meg ne sértődj, de kopik a termékekhez kötött mini történeteid fénye, itt-ott botladozik. Az élő, a valóságos, a jelenlét és a többi már ugye el lett koptatva (még a szerkezet is szenvedő)... Valahogy fel kéne dobni ezeket az "egyperceseket".
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Tegnap Zenét hallgattam!

Hogy ez miért megy esemény számba, ahhoz kell tudni egyet’s mást. Mindenekelőtt azt, hogy a Triangle francia hangfal gyár titkárnője az egyik fiókja mélyén talált egy példányt a cég " MUSIQUE " című teszt lemezéből és elküldte nekem elnézést kérve, hogy egy héttel azelőtt azt írta, hogy egy darabjuk sincs a kiadványból. Ritkán veszem elő ezt a féltett CDt, de ha hangfal kábelt cserélek magamnál mindig előkerül.

A „hangfal kábelt cserélek” nálam egy nagyon komoly művelet, ugyanis szekrénysor mögött kell áthúzni az új kábelt úgy, hogy a régi kábellel húzom be az újat a helyére. Szóval irtó macerás, jól meggondolom mielőtt belevágok. Most viszont meg kellett lépnem, mert olyan visszajelzések jöttek a Live Magnum kábelemről, ami indokolttá tette.

Akik ismernek tudják, hogy nem vagyok bejáratás függő, úgy gondolom, hogy a kábeleknek azonnal meg kell mutatniuk az erényeiket. Hogy utána még finomodik, javul kicsit a hangzás az természetes.

A tegnapi MUSIQUE hallgatásnak az volt a különlegessége, hogy elejétől végig ment a lemez. Erre eddig nem volt példa. Most éreztem először azt, hogy amit hallok, azt nem szabad megszakítani, track-et váltani. Hát ennyit a Live Magnum-ról és a tegnapi zenehallgatásról!

Musique.jpg
Musique.jpg (63.5 KiB) Megtekintve 4884 alkalommal
Musique2.jpg
Musique2.jpg (103.68 KiB) Megtekintve 4884 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Egy másik kábel és egy másik vélemény...

Power-R Live2 Neotech csatlakozókkal.jpg
Power-R Live2 Neotech csatlakozókkal.jpg (140.28 KiB) Megtekintve 5315 alkalommal
-----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Egy kábel és egy vélemény

Érezze közelebbről a zenét.jpg
Érezze közelebbről a zenét.jpg (78.93 KiB) Megtekintve 5660 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nemrég érkezett vélemény...
MTibor vélemény2.jpg
MTibor vélemény2.jpg (18.51 KiB) Megtekintve 5762 alkalommal
---

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Az alábbi véleményhez pár gondolat. Én nem hallottam Laci rendszerében (AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal) a kábelt, de hallottam egy másik topiktársnál és nagyjából ugyanazt éreztem, amit ő leírt. Szóval a Live Magnum S-t érdemes kipróbálni talán másoknak is. Olyanoknak is, akik tökéletesen elégedettek a jelenlegi hangfal kábelükkel, mert ki tudja, lehet, hogy még jobb hangot fognak hallani.

Még egy gondolat. Sokszor hallani azt az érvelést, hogy a kábeleknek be kell járódni. Hát az alábbi vélemény úgy született, hogy a Lacinál lévő kábelen akkor haladt át először áram. Nem kellett bejáratni, se zenével, se kábel beégetővel.
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nem is tudom mivel kezdjem, mert ma meg volt az első Neotech csatis kábel teszt. De előbb egy nagyon friss vélemény a Power-R Live Magnum S legujabb hangfal kábelről. Tegnap vitte el egy kedves vidéki vevő, most írt róla!

MagnumS Laci.jpg
MagnumS Laci.jpg (47.74 KiB) Megtekintve 6153 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Pár perce érkezett...

Live Magnum 2,2 m vélemény.jpg
Live Magnum 2,2 m vélemény.jpg (56.48 KiB) Megtekintve 6550 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

----
Speaker Cables – What You Need To Know

A címet a Cambride Audio honlapról kölcsönöztem ott található ez az oktató szöveg, amiben az alábbi sorok olvashatók:

"Speaker cable is the wire used for the electrical connections between speakers and amplifier sources. It has three key electrical properties: resistance, capacitance and inductance. Resistance is by far the most important property to look at. Low-resistance wire allows more of the source’s power through to the speaker coil, meaning more power and more sound. Simple enough."

Nagyon röviden: A hangfal kábel legfontosabb jellemzője az ellenállása.

Ez egy hatalmas tévedés. Egyáltalán az is tévedés, ha kábelek minőségét ellenállás, kapacitás és induktivitás jellemzőkkel akarjuk meghatározni. A kábelezés témaköre ennél sokkal bonyolultabb.

Még valami a hangfal kábel témához. Ma reggel láttam egy képet amiből alább látható egy részlet, amelyhez azt szeretném hozzáfűzni, hogy ha bi-kábelezhető a hangfalunk, akkor mindenképp teljesen azonos kábellel kössük be a hangfal két részét, hogy azonos hangjelet kapjon minden hangszóró. A képen pont eltérő kábellel történik a két rész meghajtása. Ez semmiképp nem jó.

Hangfal eltérő kábelekkel bikábelezve.jpg
Hangfal eltérő kábelekkel bikábelezve.jpg (18.65 KiB) Megtekintve 6927 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
A Noise killer MAX-ról írták ma reggel:

"...Az új killer elképesztő változást okoz, még nem tudom egyértelműen az előjelét, nagy dinamikát, basszust, felbontást, de még szokni kell, néha jóbol is megárt a sok :)..."

A Noise killer MAX egyetlen dolgot csinál: azon a hálózati ponton (abban hálózati csatiban ahova dugtuk) nagyon drasztikusan elnyomja az elektromos zajt. A hangjelre közvetlenül nem hat. Tehát, ha nem tetszik a hatása, akkor a rendszerben valamilyen hang torzító elem van és annak a hatását most meghalljuk. De "a jóból" sohase árt a sok.

Noise killer MAX jobban hat.jpg
Noise killer MAX jobban hat.jpg (14.73 KiB) Megtekintve 7132 alkalommal
----

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Az AVX, meg talán az egész audió világ sajátossága, hogy új termék vásárlásakor a már megismert forrást keresik a vevők.
Engem is elsősorban a régi vevők keresnek meg, ha van valami újdonság nálam. De azért vannak kivételek. Az elmúlt héten tápkábelt kér tőlem valaki, akivel még nem találkoztam. Adtam neki, de megkérdeztem, hogy esetleg nincs kedve kipróbálni az új Live Magnum hangfal kábelemet? Kipróbálhatja mondta, de nála az megoldott kérdés van egy nagyon jó kábele.
De azért elvitte, másnap írt:
Live Magnum vélemény.jpg
Live Magnum vélemény.jpg (33.26 KiB) Megtekintve 7405 alkalommal
----

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »

Évek óta vásárlom Radnai Rudolf kábeleit. Nem mondom, hogy nem próbáltam ki más gyártók (gyárak) kábeleit, de végülis melette maradtam. És nemcsak azért, mert kedvező áron adja a kábeleit. Rudolfot a hifibogár hajtja abban az értelemben, hogy a természetes hangzást szeretné mindjobban megközelíteni, amiben rokon lelkek vagyunk, mert nekem is ez a célom. Minden új kábele jobb, mint az azt megelőző volt. Én legalábbis ezt figyeltem meg az évek során. Nála nincsenek különféle ár vagy minőségbeli kategóriák szerényebb vagy komolyabb rendszerekhez, bár sokat kísérletezik és így módja volna kategórizálni.
Legújabb hangfalkábele a Live Magnum, amelyet néhány hete hallgatok. Előtte a Live 2S-t használtam, amiről az volt a véleményem, hogy ésszerű anyagi kereteket figyelembe véve lehetetlen túlszárnyalni. De Rudolf rácáfolt erre, mert megalkotta a Live Magnumot, amely természetességével koncert szerű hangzást varázsol a szobámba. Nem véletlen, hogy sokszoros árú, nagy nevű márkákat is maga mögé utasít, mert azok gyártói nem az egyetlent, a legjobbat akarják, hanem csak kiszolgálni a vásárlói rétegeket.
Ez úton is ajánlom Rudolf kábeleit azoknak, akiknek nem korlátlanok az anyagi lehetőségei mégis - velem együtt - a természetes, valóságot közelítő hangzást szeretnék reprodukálni otthonukban.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Egy ma érkezett vélemény a hálózati zajt csökkentő eszközről és a Live2 hálózati kábelről

Azért örültem nagyon ennek a véleménynek, mert a Noise killer Max hatását eddig csak a saját rendszeremben hallottam.
Kicsit félve küldtem el ezért Miklósnak, és örülök annak, hogy pontosan azt hallotta, amit én egy egész más rendszerben, teljesen más hálózati zaj környezetben.

Noise killer MAX és Live2 hálózati vélemény.jpg
Noise killer MAX és Live2 hálózati vélemény.jpg (37.44 KiB) Megtekintve 7855 alkalommal
---

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”