Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Legtöbbször elmossa, csöves végfoknál azonban előfordul a döngő basszus + artikulált középsáv...


Az ilyen szép, sima, artikulált közép sávról tapasztalataim szerint éppen hogy az derül ki sokszor hogy műanyag hangú gitárt csinál és nincs sebessége. Bizonyos zenei műfajokkal meg az derül ki hogy alig van dinamikája.
Ez szubjektív dolog is nagyon. Ha valaminek a dinamikáját erősen lecsökkented, az sokszor elsőre olyan de jól artikuláltnak és részletgazdagabbnak tűnik.
Szerintem a döngő basszus a csöveseknél részben elillesztésből adódik. Sok csöves nem szereti a mai, félvezetős erősítőkhöz tervezett csillapítási tulajdonságú és alacsonyabb impedanciájú hangfalakat. A high-end világban meg éppen hogy nagyon sokszor ilyen párosításokat látok, ahol ki is emelik sokszor a közép sáv szépségét.
Persze hogy szépnek tűnik miközben más rész meg mellette jól el van...

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem igazán. A rossz mély túltengés éppen hogy elmossa közben a közép sávot is és éppen hogy műanyag zengésű gitárt csinál abból is ami nem az.


Legtöbbször elmossa, csöves végfoknál azonban előfordul a döngő basszus + artikulált középsáv...

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Igaz, ugyanakkor -a gitároknál maradva- nem árt, ha a fémhúros fémesen, a műanyag műanyagosan hangzik, amellett, hogy "van teste". Utóbbi sokmindent jelenthet, például hordóhangú, eltúlzott méretűnek hallatszó hangszertestet is:)


Nem igazán. A rossz mély túltengés éppen hogy elmossa közben a közép sávot is és éppen hogy műanyag zengésű gitárt csinál abból is ami nem az.
A múltkor jártam valakinél aki dicsérte az új hangfalát azzal hogy olyan mély hangokat hall meg vele amit az előző szerintem sokkal jobb hangfalával nem hallott.
Kb. 10 perc alatt bebizonyítottam neki három hangfelvétellel hogy az csak mély kiemelés. Ez a fajta hiba nem érintette azt hogy a gitárnak megvan-e a test hangja vagy nincs.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A valóságot nem lehet egy az egyben visszaadni, ez már az elején a mikrofonozásnál megbukik több ponton.
Igaz, ugyanakkor -a gitároknál maradva- nem árt, ha a fémhúros fémesen, a műanyag műanyagosan hangzik, amellett, hogy "van teste". Utóbbi sokmindent jelenthet, például hordóhangú, eltúlzott méretűnek hallatszó hangszertestet is:)

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Az nem a hifista véletlenül?))


Ez nem is olyan vicc sajnos néha.
Ki mit csinál a zenével?
A hifista és a hangmérnök hangzásokat, különbségeket, hibákat hallgat.
A zene hallgató meg a zenét szeretné inkább.
Előbbi egy folyamatos koncentrációt igénylő cselekvés, utóbbi meg pont nem az.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Én ezt hiszem, vallom. Válaszul az alábbi hozzászólásodra. Nem élek rózsaszín világban, nem hiszek a mesében. A Hifi egy kompromisszum. Ezt vagy elfogadjuk, vagy nem. De attól még az.


De azért ha egy hangfelvételről egyszer lejön valami, a másik alkalommal meg nem, akkor a hibát nem a hangfelvételben kell keresni.
Ezen kívül igaz persze, hogy a hangfelvétel és a hifi is csak kompromisszum lehet.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem beszélve a lánc legszubjektívebb eleméről, a hangmérnökről.


Az nem a hifista véletlenül?))

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Ezt már meg sem említettem. Sokszor leírtam már. Valaha gyakorlaton bementünk a MÜPA stúdiójába, ahol megkérdeztük a hangmérnököt, hogy mi alapján keverik a beérkező jeleket. Azt mondták, az aktuális divatnak megfelelően. Hadd ne ragozzam tovább.


Ezt lehet másképpen is értelmezni. Ismerek hangmérnököt aki a partitúrát veszi először a kezébe ami alapján elkezdi megtervezni a hangfelvételt. Tehát legelső sorban magához a zenéhez igazodik, annak megfelelő hangzás világot, megszólalást igyekszik készíteni. Szerintem sokkal jobb hangfelvételek születtek tőle, mint olyanoktól akik csak a valóságot akarták csak akusztikus szempontok szerint megcsinálni és közben teljesen figyelmen kívül lett hagyva az a tény hogy valóságot nem is lehet visszaadni, meg hogy milyen zenét is vételeznek fel éppen.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Másik oldalon meg tényleg nem létezik olyan hogy tökéletes hangfelvétel.
A valóságot nem lehet egy az egyben visszaadni, ez már az elején a mikrofonozásnál megbukik több ponton.
A világ összes jó hangmérnöke tudja hogy egy az egyben reprodukció nem létezik, csak hangzás újra teremtés.


 
Én ezt hiszem, vallom. Válaszul az alábbi hozzászólásodra. Nem élek rózsaszín világban, nem hiszek a mesében. A Hifi egy kompromisszum. Ezt vagy elfogadjuk, vagy nem. De attól még az.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem beszélve a lánc legszubjektívebb eleméről, a hangmérnökről.


Ezt már meg sem említettem. Sokszor leírtam már. Valaha gyakorlaton bementünk a MÜPA stúdiójába, ahol megkérdeztük a hangmérnököt, hogy mi alapján keverik a beérkező jeleket. Azt mondták, az aktuális divatnak megfelelően. Hadd ne ragozzam tovább.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én azt hiszem, hogy ezt keressük az audióban, az olyan élményt, ami szinte az előadásra varázsol minket.
Ezen a ponton nem tudok vitázni, mi nem egyformán hallagtunk zenét.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Másik oldalon meg tényleg nem létezik olyan hogy tökéletes hangfelvétel.
A valóságot nem lehet egy az egyben visszaadni, ez már az elején a mikrofonozásnál megbukik több ponton.
A világ összes jó hangmérnöke tudja hogy egy az egyben reprodukció nem létezik, csak hangzás újra teremtés.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Én a gitárokat imádom és valamennyire ismerem is a hangjukat élőben.
Nem egy hanem több hangfelvételem van amik közül bármelyiket betehetem egy rendszerbe, frankón ki fog jönni hogy melyikben van valódibb gitár hangja, melyikben van meg a gitár testhangja is és melyik rendszer, komponens csinál belőle test nélküli, vékony műanyag hangú gitárt.
Jellemző hogy sok audiofil hangfelvétellel sokan mégis utóbbi hangzású rendszereket hallják megnyerőbbnek, leginkább teresebbnek, tisztábbnak, részletezőbbnek. Nekem meg pont az a kevésbé életszerű, kevésbé igazi.
A felvételekre is igaz hogy sajnos több ma a műanyag hangú felvétel mint a valós érzetű.
És sajnos a hifi berendezésekre is igaz sokszor, nem csak a kábelekre és hangfelvételekre, sőt. Az újabb kori tervezésű hifi hangfalak, a mai drága high-end irányú rendszerek jó része ebbe a hangzásirányba menetel. Persze hogy oda bele fog passzolni sok műanyag hangú drót is, a valójában természetesebb, valósabb meg idegenül fog ott hangzani egy olyan húzzuk ki-dugjuk be fajta összehasonlítós hallgatózás alkalommal.
A legjobb referencia az élő zene, hangszer hallgatása. A felvételeken még így is, ma is elég sok minden ott marad belőle.
Persze lehet megmagyarázni hogy mi nincs rajta a hangfelvételeken. De ha egy esetben az egyik hifivel kijön a hangszer eredetibb megszólalása, a másikkal meg nem, akkor miért az adott hangfelvétellel magyarázzuk hogy az nem is lehet igazi?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



És akkor még nem is beszéltünk a felvétel tökéletlenségétől, lévén a mikrofon, az akkor használt kábelek és berendezések sem teljesen tökéletesek.
Akkor ami nincs ott, az hogy jön le?


 
 
Nem beszélve a lánc legszubjektívebb eleméről, a hangmérnökről.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



És akkor még nem is beszéltünk a felvétel tökéletlenségétől, lévén a mikrofon, az akkor használt kábelek és berendezések sem teljesen tökéletesek.
Akkor ami nincs ott, az hogy jön le?


Igen! Rengeteg minden van az énekes hangja, a hangszer húrja és a mi fülünk között, nagyon komoly átalakítások, mintavételek, drótok stb. de mégis van sok felvétel, aminél a lélegzetvételt is lehet hallani.
 
Én azt hiszem, hogy ezt keressük az audióban, az olyan élményt, ami szinte az előadásra varázsol minket. Csak ezt nagyon nehéz elérni. És valahogy ez a közvetlen élmény egyre inkább a régi felvételeken lehet megtapasztalni. És a régi hangszerek is jobban szóltak, mint a ma készültek. Az audiofil lemezeken gyakran megadják az előadó hangszerét készítő mester nevét és a hangszer készítésének évet.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És akkor még nem is beszéltünk a felvétel tökéletlenségétől, lévén a mikrofon, az akkor használt kábelek és berendezések sem teljesen tökéletesek.
Akkor ami nincs ott, az hogy jön le?

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: qqriq »



Mi a természetes hang?
Azt szoktam mondani, hogy az én nagyon régi rézből készült kábeleim természetes hanguak. De mi a természetes hang? Nyilván az, ami a felvételkor elhangzik. De hogy lehet tudni, hogy milyen volt egy hang a felvételkor. Csak az emlékeinkből, ha hallottunk már ahhoz hasonlót! .....


 
Ez sem teljesen igaz. Az emberek zöme nem hinném, hogy jelen volt az adott felvétel készítésekor akár a helyszín, akár az időpont miatt, vagy az előadás nem publikus volta (stúdió) okán. Innentől a "természetes hang" kategórikus kijelentése számomra kissé sántít, akármilyen felvétel is legyen a porondon.
Másrészt hangzásilag ami Neked tetszik, az nem biztos, hogy másnak is bejön. Talán ezért sincs a hifiben No.1 és emiatt lehet itt a fórumon erről vitázni.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Mi a természetes hang?
Azt szoktam mondani, hogy az én nagyon régi rézből készült kábeleim természetes hanguak. De mi a természetes hang? Nyilván az, ami a felvételkor elhangzik. De hogy lehet tudni, hogy milyen volt egy hang a felvételkor. Csak az emlékeinkből, ha hallottunk már ahhoz hasonlót!
Egy pár éve kaptam az alábbi CDt, Mark Duggan ütőhangszeres művész lemezét, amelyen fa hangszereken játszik.
 

 
 
Elvittem ezt a lemezt magammal egy ismerőshöz pár másik CD-vel és kábelekkel együtt. Az ismerős büszkén mutatta az új hangfal kábelét egy VdH szinezüst vezetékből készült fonatot, amit a hazai audio egy nagy alakja készített neki. Ott volt a barátja is, iszogattunk, zenéltünk, beszélgettünk. Amikor a Duggan CD került sorra megjegyeztem, hogy ezen csak fa hangszerek szólnak. Dehogy is szólalt meg az ismerős ez pl. ami most szól ez műanyag. Visszahallgattuk tényleg, mintha kemény műanyagot ütögetett volna a művész. Megkértem, hogy tegyük be az én réz kábelemet. Hát azzal gyönyörű fa hang szólalt meg. Visszahallgattuk az ő kábelével – műanyag, megint az egyémmel fa. Na ez érdekes, mondta, majd rákérdez XY-nál hogy van ez. Mindenesetre megvette a kábelemet, ami tized árú volt a Vdh-hoz képest és bent is hagyta a rendszerben. Néhány hét múlva megint nála voltam. Ránéztem a rendszerre megint a VdH ezüst volt bent, ugyanis megmagyarázták neki, hogy az ő rendszerébe az kell és punktum. Függetlenül attól, hogy fának vagy műanyagnak játsza le a fa ütőshangszer hangját.
 
A gond ezzel az, hogy ilyen esetben nemcsak a fa hangja lesz más, hanem minden más hangszer, sőt az ének hang is. Csak ez a fánál jön ki egyértelműen, mert gyerekkorunk óta hallunk fa hangot, érezzük, hogy milyen tartományban kell a megütött fa hangjának lenni. Ez egy durva példa, de talán szemlélteti, hogy mi a természetes hang és mi nem az. Azóta ezt a CDt mindig elviszem, ha kábelt viszek próbára valakinek, mert jó referencia.

Avatar
bj13
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.04., szomb. 19:28
Értékelés: 33

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: bj13 »



Tehát valaki ugyan hallgassa már meg ezeket a kábeleket és írja le a véleményét!


 
Én már megtettem.
Meghallgattam, leírtam.
Erősítő:Misical Fidelity M6si
Média: Matrix Audio Element M
Tuner: Orion ST 240
Deck:Technics RS-BX606, Orion SM 250
LP:Taya DP510+Ortofon 2M Red
Táp:VibaVoice Omega 500
Hangfal:Elac FS248
Füles:Sennheiser HD600
Kábelek:VibaVoice+Néhai+Power-R

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


És jól gondoltam:
Az AN Japan honlapján a KSL-LP leírásában is azt írja, hogy
 
Core structure
φ0.1×52×2 (with Silk windings)
φ0.15×20×2 (with Silk windings)
 
 
 
http://www.audionote.../cable/ksl.html
 
A hangfalkábelek viszont tényleg csak egyféléből vannak

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Tudnál mutatni arról valami forrást, hogy ezek eltérö átméröjű elemi szálakból állnak?


 
Hali,
Amikor megvettem a Vz-t tőled, a haverom átforrasztotta a P dugókat. Közben számolgattam a szálakat. A pirosban és a fehérben feltűnően eltérő szálak futnak. Az egyik finoman hajlik, a másik meg sokkal keményebb és az egyik vastagabbnak is látszott. Ebből gondoltam, hogy a maiak is ilyenek lehetnek...
Üdv,
NL

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Erről lehetne bővebben? Netán fotó?


 
Szia Nem akarom, hogy kinevessenek. Aki jár nálam CD vagy kábel témában az megláthatja, sőt a hatását is megtapasztalhatja.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én legalább most írok egy példá Excalibur hangfalkábel nálam karakterében, hangzásában teljesen hasonlóan szólt mint a Coincident cst1Tehát jobb volt a cst1 de kb. 5x annyiért, a hasonló karakter zavarbaejtő volt! Mondom ezt úgy, hogy az összes coincident kábelt halgattam saját rendszerben illetve birtokoltam némelyiket! Régebben kimber, vdh, alsó árfekvésű, illetve, közepes kábeleit használtam. Járt már azért nálam is egy két kábel! Nem azt írtam hanyatt kell esni, hanem egy próbát megérhetnek! Most pár példát mondj te is el ,az aprókba meg minden féle kábel szerepel


 
Már leírtam a véleményem az Excaliburral kapcsolatban egyszer, igaz, máshol
 
Elolvashatja mindenki, nem változtattam rajta, aki tud szöveget értelmezni, az érteni fogja a véleményem.
Tehát:
 
2012 febr. 27 13:21
 
vackor
 
Válasz: Kábelek a hifi világában. Minőség, hang...
Rendszer, ember, kéretik fenntartással kezelni, de nekem ez a véleményem, nem túl röviden + pár gondolat.
Elnézést az érintettektől. Sem a kábel készítőjével, sem annak létezésével semmi gondom, előre leszögezem.
 
Excalibur vol akárhány/Fzs1
 
Volt már dolgom ezzel a kábellel. Vagy valamelyik variánsával. Kimber barátom cserélte le rá a Copper-jét, amit nem helyeseltem, de ezt nem mondtam neki. A Copper az a szint, amit én mindenképp javaslok mindenkinek, de a sztori most nem erről szól - nem is kevergek tehát.
 
A kábel.
 
A vélemény az adott darabról alakult ki, egy viszonylag rövidre sikerült hallgatózás alapján. Persze, vannak akik azt mondják, hogy együtt kell vele élni, és úgy meghallgatni, én nem hiszek az ilyesmiben. Az elsődleges szűrést szerintem első benyomások alapján kell megoldani. Egy 70 éves bányarémet sem vesz el a 20 éves királyfi, mert úgy tudja meg milyen vele élni....
Persze, ha elsőre szimpatikus, akkor jöhet az együttélés, de nekem ne mondja senki, hogy ha valami a találkozást követő pár óra után kezd szárnyalni, pedig addig lehangoló volt. Az én gyomrom ezt nem veszi be. Kábel esetén legalábbis.
Tehát a meghallgatás olyan volt amilyen, mindenki levonhatja a következtetéseket. Vagy egyszerűen megállapítja, hogy én egy f*sz vagyok. Vagy valami más.
 
Namégegyszer.
Tehát a kábel. A külső adott. A belső valószínűleg valamilyen stúdió, vagy ipari kábel, egy külső csőbe+ harisnyába bújtatva. Plusz a csatlakozók. Vastag, csavaros szorítós darabok, a kezdő hifisek is elvárják már ennyiért is, hogy sok fémet vigyenek haza. Itt meg is kapják.
Ha megbontjuk, látható, hogy három belső érrel rendelkezik a kábel, melyből szokatlan módon a hidegpont kapott kettőt, a melegpont egyet. Biztos meg van az oka.
Az összeszerelés nem rossz, én, ha megkérdeznének, azt mondanám, visszafogottabb színekkel dolgoznék, komolyabbnak hat. Plusz jó lenne valami normális iránymutatás, már ami a kábel irányát mutatja, nem csak két
zsugorcső, ami a forrás helyét mutatja. Apróság, de nekem szimpatikusabb, informatívabb lenne. Ha már az információ, az sem ártana, ha valamilyen módon feltüntetné a készítő, hogy melyik milyen verzió. Egyszerűbb lenne. Így követhetetlen, komolytalan. De tényleg. A jó ég sem tudja megjegyezni, hogy milyen színűt, milyen csatlakozóval kell venni (használt esetén), és mikori gyártással. Amúgy meg honnan tudja, mit is keres?
Persze, ilyenkor szokták azt mondani, ez csak egy hobbi. Két dolgot is mondok erre. A hobbit is lehet jobbá tenni, valamint onnan kezdve, hogy elad valamit, az már nem annyira hobbi, szerintem. Lehet megsértődni, vagy elgondolkodni. Ezek a dolgok akkor is számítanak.
 
 
 
Bekötés
Nem lehetetlen, bár a nagy dugók összeértek az M1 seggében. Hogy ez melyik hiányossága, nézőpont kérdése. De attól még létező jelenség.
 
A körülmények
Mindenki ismeri a rendszerem, aláírásomban (nem) szerepel...
Najó, leírom: Philips 957, Siltech Stockholm, MF M1DAC, Siltech SQ88 SST, H/K650, Crystal Copper, JBL L20T.
 
A zenék
próbáltam ilyen-olyan zenéket választani, de nem a leghúzósabbakat, lévén ez egy olcsó kábel (már akinek)
Végül az alábbiakat alkalmaztam:
 
Bizet/Carmenjéről a Prés des remparts de Séville
Ez egy London felvétel, stílusosan a Londoniak adják elő, a Troyanossal és Domingoval, Solti vezénylésével. Kellemes, finom, dallamos, sok érzelemmel, kitűnő énekkel.
 
Betettem még Verdi/Requiemjét, amely elementárisabb, masszívabb. A Giulini - -féle DG felvételről van szó, ami szerintem zseniális. Meglátjuk...
 
Örök paripám, System of a Down- Chop Suey! című (majdnem) romantikus dallamai. Pergő ritmusok, majd' széttépett gitárok, meg minden, amitől a legkevésbé sem nőies egy rockzene...
 
Diana Krall/It Could happen to you
Zeneileg nem tartozik a lány a favoritjaim közé, de ez az album kellemes, dallamos, egyben van. Ez a nóta meg végképp, igazi bigbandes résszel, és szexis bevezetővel. Szerintem épp meg fog felelni, mag amúgy kedvem volt hozzá.
 
Hanghullámok áradata
Dianán kissé grízes játékhangszerek indítanak, a dobok nem elég testesek. A ritmusa visszafogott, nem hozza a kellő gyorsaságot, egységességet, az énekhang is megváltozott színezetben, kiterjedésében, elhelyezkedésében. Utóbbi probléma általánosságban megfigyelhető a zenekari többi hangjánál is. Az előadás nem elég szexis, nem elég Bigbandes a megindulás. Talán a bejáratás hiánya okozza, vagy nem, de egyszerűen nemr endelkezik a szükséges energiákal.
Annyira megváltoztatja a hangszerek elhelyezkedését, hogy a Chop Suey elején, a ritmust indító doberő összeütés mintha egy másik helységben szólt volna. A tonalitásáról inkább szót sem említek. Ez nem fa. Ez egy igazán gyors ritmusú felvétel, amelyet nem tud követni, inkább visszavesz a sebességből, egyszerűen túl lassú, komótos, gombócos massza lett belőle. Itt sincs meg a dinamikákhoz a kellő energiája, ilyenkor egyszerűen kiabálni kezd, de legalább sávhatárolt.
Carmenen kellemes alapzaj indít, ez szimpi. Fedett, nem elég könnyed, és itt is a ritmust hiányolom. Egyszerűen öreguras nekem ez a kábel. Csak ismételni tudom magam, nincs meg a ritmusa, egységessége, és a dinamikái képessége. Elvész az, amitől olyan latinosan szexi és energikus lenne ez az előadás, azaz a zene lényege – lapos lett.
Requiem. Na itt aztán van káosz. A dobok kalimpálnak, az énekesek megfáztak, egyszerűen nincs tüdejük. A tuttik ványadtak, de a csendes részek egészen jól mennek, csak kellene mellé a tartalom is.
 
Most mondhatjátok, hogy egy SQ88-hoz képest igazságtalan vagyok. Meg hogy ezek tipikusan olyan tulajdonságok, amik egy átlagos rézkábelről elmondhatók. Így gondoltam én is, mondom ez egy olcsó kábel, de nekem eszembe jutott egy lehetőség. Betettem egy elfekvő DIY kábelem, amit többször is szívesen alkalmaztam már, nekem bejön.
Az igazat megvallva, a második számnál (a Carmen volt) felugrottam örömömben. Igen. Lehet ezt így is csinálni. Finom, dallamos, szexis, egységes, ritmusos. Persze, fedettebb, szürkébb, és kevesebb energiával operál, mint a Siltech, de öröm ezt hallgatni!
A harmadik szám után felhívtam Kimber barátomat, aki elég sokat nyaggatott ezzel a kábellel, majd beszéltünk 38 percet... Kimber, jössz egy jó teával, legalább...
 
Ajánlat? Van. Persze, nem estem hasra a hangjától, de agresszívabb rendszerbe, ami vékonyka, jól jöhet a kábel hangja. Bár a mélyei nem kiegyenlítettek, ez szintén jól jöhet egy belépő rendszer esetén. Az embert eleinte úgysem zavarja (vagy észre sem veszi), hogy a hangszerhangok nem valósak. Úgyis elképzeli, hogyan kellene szólnia a rendszerének, hiszen olyanokat olvas mindenhol, hogy nyugodt, nagyvonalú, meg ilyesmik. Ezt simán összekeveri a lassúsággal, de nem gond ez, mindenki beleugrik ebbe, én is megtettem, mások is. Ha megunja, jön a vékony hangú kábel, mert azt gyorsabbnak hiszi, és megvan a teteje (gondolja). Ez egy lépcsőfok, amint túllép az ember, ezért semmi gondom nincs ezzel. Kell tehát valami, aminek a hangja sokkal másabb, mint a teszkós 150 Ft-os cucc, és az jó.
Most biztosan azt kérditek, jó, de mit vegyen az ember? 15 ezerér nem sok minden kapható, és a DIY olcsóbb. Nem biztos. A kulcs: eladási mennyiség. Sokat lehet vele spórolni.
De a vásárló a legtöbbet véleményem szerint úgy, ha ezt, és a hasonló lépcsőket kihagyjuk. Vagy vegyünk ötezeré' mondjuk Klotzot, vagy egyből mondjuk egy Coppert, vagy Kimbert. Sok oldallépés helyett a végén kifizetődőbb is, olcsóbb is egy igazi, hosszú távú előrelépés.
Kivéve, ha az ember szeret kütyüzni, vagy egyszerűen nem arra vágyik, mint én. Mert az is lehet, nem?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: earforce »


Csináltam egy teljesen amatőr passziv eszközt, amire ráteszem a CDt, sokat javít a CD hangon.
Erről lehetne bővebben? Netán fotó?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



általában a vastagabb kábelt hosszabb ideig kell bejáratni, mint a vékonyabbat, ez igaz nagyjából arra a jelenségre is hogy pakolgatod, ki-be húzkodod, no meg főleg összetekered, meg kiegyenesíted, majd ismét berakod a helyére, akkor is kell egy pihentetési bejáratás. Ez utóbbi hatás a hajlékonyabb és vékonyabb kábeleknél kevésbé jelentkezik, de ez teljesen érthető is.
 
A kábel felmágneseződésével már kevésbé tudok azonosulni, Furutech alfa izé, nekem is van RD-1 de-magnetizáló, azzal lehet kábelt is, de ennek nem éreztem a hatását, vagy ha mégis, akkor az én küszöböm alatt volt.


 
Kábelt nem szoktam lemágnesezni, de CDt igen. Csináltam egy teljesen amatőr passziv eszközt, amire ráteszem a CDt, sokat javít a CD hangon. A múltkor egy zenész volt nálam, aki kinevette. Nála volt épp a saját lemeze, elkértem meghallgattuk lemágnesezés előtt, után. Aztán már nem nevetett. Azt mondta, ha ezt meséli neki valaki nem hiszi el!
Állitólag a CDk nyomott oldalán a festékrétegben vannak fémoxidok azok felmágneseződnek.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”