Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Láttam egy Kínai faszinál (neten), ahol 4-4db RR-77 generátor volt feltéve a hifi rendszer mögé-fölé, amiről tudni kell, az RR-77 nem jár szinkronban a földi Schumann frekvenciákkal, és 8 készülék egymással sem.


 
Naponkénti folyamatos spektrogram a földi természetes légköri rezonenciákra 1-50Hzig
http://www.glcoherence.org/monitoring-s ... -data.html

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ez mind igaz, de vigyázni kell a használatával, mert bizonyos betegségek (pl. epilepszia) esetén negatív hatása is lehet.


 
Láttam egy Kínai faszinál (neten), ahol 4-4db RR-77 generátor volt feltéve a hifi rendszer mögé-fölé, amiről tudni kell, az RR-77 nem jár szinkronban a földi Schumann frekvenciákkal, és 8 készülék egymással sem.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A hatásnak semmi köze nincs a mágnesességhez, ez csak a kóbor apácák megtévesztésére találták ki.
Egy bemelegített harmonikus audio rendszerben semmi hatása nincs, kommersz rendszerekben, vagy "nem stimmel valami" rendszerekben van hatása, de az sem elektroakusztikai módon történik. Magyarul soha senki semmilyen műszaki változást nem tud kimérni, ugyanez vonatkozik a cd "demagnetizálóra" is, ami ráadásul csak a motoros fiók nélküli játszókon működik, és csak igen rövid ideig.


 
A CD lemágnesező hatását érzékeltem a motoros fiókhúzogató Pioneer PD-75 játszón, egy kevéssel csökken a CD szokásos (egyébként meg készülék függő) zavarossága.
Nekem volt régen egy linkem, talán 6moons, ahol mutattak be felületi töltöttséget/mágnesezettséget, de szerintem főleg statikus töltődésű tud lenni a CD lemez. A statikus töltődést másként is le lehet vezetni a lemezről, voltak hozzá folyadékok, amik persze maszatossá teszik a lemezt.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Ha már mágneses térről beszélünk, akkor kérdezem, ismered-e az Acoustic Revive RR-77 Schumann generátorát, annak hatás mechanizmusát?
Schuman elektro-mágneses hullám nem a készülékekre hat, biológiai, élettani hatása van és pozítivan hat a zene hallgatása közben is.
A Schumann hullámoknak óriási irodalma van, érdemes rákeresni a neten.
 
RR-77


Ez mind igaz, de vigyázni kell a használatával, mert bizonyos betegségek (pl. epilepszia) esetén negatív hatása is lehet.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


A hatásnak semmi köze nincs a mágnesességhez, ez csak a kóbor apácák megtévesztésére találták ki.
Egy bemelegített harmonikus audio rendszerben semmi hatása nincs, kommersz rendszerekben, vagy "nem stimmel valami" rendszerekben van hatása, de az sem elektroakusztikai módon történik. Magyarul soha senki semmilyen műszaki változást nem tud kimérni, ugyanez vonatkozik a cd "demagnetizálóra" is, ami ráadásul csak a motoros fiók nélküli játszókon működik, és csak igen rövid ideig.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Ha már mágneses térről beszélünk, akkor kérdezem, ismered-e az Acoustic Revive RR-77 Schumann generátorát, annak hatás mechanizmusát?
Schuman elektro-mágneses hullám nem a készülékekre hat, biológiai, élettani hatása van és pozítivan hat a zene hallgatása közben is.
A Schumann hullámoknak óriási irodalma van, érdemes rákeresni a neten.
 
RR-77

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



én valahogy ebben sem hiszek
Ahol tisztán váltóáram folyik, szinusz jellegű, még ha tranzienseket vesszük, azok is mind Fourier sorba fejthetők DC nélkül.
Elvétve talán folyik néha DC áram erősítő kimenetén, olykor a 230V hálózatban, IC meghajtásban, de mellettük a váltó-fesz és váltó áram többszörösen nagyobb, vagyis az áram gerjesztette mágneses tér az mindig átfordul a null ponton, az esetleges hiszterézist is átlépi, ha meg jel szünet van, és nincs DC ofszet, akkor nincs DC egyoldalú felmágneseződés.
 
Jó, akkor vegyük az ofszet hibát, ha beteszünk egy lemágnesező CD-t, az nem nem képes megszüntetni az előbb említett áramköri ofszethibákat, amikor mennek ezek lecsengő szinusz jelek, azok mellet is ott van az ofszet generálta DC áram, az pedig ha eddig felmágnesezte a réz/alu/ezüst/forrasz vezetőket, az egyéb nem ferromágneses anyagokat, akkor azok ezután is mágnesezett állapotban maradnak.
 
Egy érdekes kérdés, ezek a lemágnesező jelsorozatok mit okoznak a hangszóró lengőtekercsében, mely ugye állandóan a rendkívül erős fluxustérben fürdenek?


 
Pedig hallani a hatását. Ha pesti vagy gyere el egyszer meghallhatod!

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Valamelyik nap azt írtam be, hogy nem mágnesezem le a kábeleket, de a saját rendszert azért le szoktam mágnesezni. Ezzel:
 
 


én valahogy ebben sem hiszek
Ahol tisztán váltóáram folyik, szinusz jellegű, még ha tranzienseket vesszük, azok is mind Fourier sorba fejthetők DC nélkül.
Elvétve talán folyik néha DC áram erősítő kimenetén, olykor a 230V hálózatban, IC meghajtásban, de mellettük a váltó-fesz és váltó áram többszörösen nagyobb, vagyis az áram gerjesztette mágneses tér az mindig átfordul a null ponton, az esetleges hiszterézist is átlépi, ha meg jel szünet van, és nincs DC ofszet, akkor nincs DC egyoldalú felmágneseződés.
 
Jó, akkor vegyük az ofszet hibát, ha beteszünk egy lemágnesező CD-t, az nem nem képes megszüntetni az előbb említett áramköri ofszethibákat, amikor mennek ezek lecsengő szinusz jelek, azok mellet is ott van az ofszet generálta DC áram, az pedig ha eddig felmágnesezte a réz/alu/ezüst/forrasz vezetőket, az egyéb nem ferromágneses anyagokat, akkor azok ezután is mágnesezett állapotban maradnak.
 
Egy érdekes kérdés, ezek a lemágnesező jelsorozatok mit okoznak a hangszóró lengőtekercsében, mely ugye állandóan a rendkívül erős fluxustérben fürdenek?

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Valamelyik nap azt írtam be, hogy nem mágnesezem le a kábeleket, de a saját rendszert azért le szoktam mágnesezni. Ezzel:
 

 
ITT egy leírás róla

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Akkor jó sok pénze lesz




Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Akkor jó sok pénze lesz


 

 
 
Ez nagyon jó volt!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Mi lesz ha elfogy a készlet?
 


 
Akkor jó sok pénze lesz

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Mi lesz ha elfogy a készlet?
 
Megmondom miért kérdezem. Az érdekelne, hogy azzal is foglalkoztál, hogy miért ilyen, milyen az az anyag pontosan amit érdemes használni..stb stb.
Vagy csak próbálgattad az ottani kábeleket és van egy típus ami nagyon jó?


Szia!
Ha elfogy az gáz... nehéz ilyeneket szerezni. Igen vannak nagyon jók! Most már csak azokat használom. És érdekes a magyar drótok jobbak mint pl. az Isola svájci drótok pedig azok is régiek.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Mi lesz ha elfogy a készlet?
 
Megmondom miért kérdezem. Az érdekelne, hogy azzal is foglalkoztál, hogy miért ilyen, milyen az az anyag pontosan amit érdemes használni..stb stb.
Vagy csak próbálgattad az ottani kábeleket és van egy típus ami nagyon jó?
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Nem vagyok profi zománcdrótokban, gondolom a háború előtt másfajta lakk szigetelés volt használva mint a mostani műanyagok, meg talán másképpen vitték föl a drótra. Korábban beszéltél a réz tisztaságáról, ennek valamilyen vizsgálatával foglalkoztál, egyetemen, vagy valamelyik fémtani kutatóban?


Szia!
Tegnap este erre írtam egy választ, de nem látom most, lehet, hogy rosszul küldtem el. A lényeg: Mint minden villamosmérnök tanultam anyagtechnológiát, de amit akkor tanultunk az ma már elavult. Ma reggel rákerestem a "Cu solder interface" réz-forrasz találkozás stringre 8 millió találat jött ki, ennek 99%-a az ólommentes forrasztóón réz kérdéssel foglalkozik. Nagyon gyorsan fejlődik a technika, de szerintem rossz irányba. A silányság, a mának gyártunk és olcsón elv érvényesül. Hogy a hangzáshoz is kapcsolódjak. Brian Bromberg 300 éves olasz bőgőjét 3D tervezéssel legyártotta egy amerikai hangszergyár. Árulják is tök úgy néz ki mint az övé, amíg meg nem szólal.
 
Szóval én a régi dolgok híve vagyok!

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Igen, én kértem "atc"-t, hogy adjon lehetőséget "cables"-nek - akkor Még R.R. Úr - hogy bemutatkozhasson termékeivel az egyetlen hazai, igazi HiFis fórumon.
Mérettessen meg, minőségben, kivitelben, árban és nem utolsó sorban hangminőségben portékája.
Néhány szempontra figyelmeztettem, de "muv.imi" beírása példaadó a marketing szakmáról, és követendő.
Én 2 hálózati "deszkamodellt" teszteltem; röviden: tetszett a hangjuk.
Aztán már a végleges kivitelt is láttam, ezeket már elfogadható külleműnek ítéltem.
De - szerintem és szándékom szerint - ítéljen a piac.


 
Örülök fenti ötletemnek.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



A hifisták imádnak egyszerűsíteni, ami szépen össze tudja kuszálni a dolgokat. A hangfelvétel egy iparág, a hangmérnök egy alkalmazott, bérmunkás, egy sok fős stáb tagja, aki(k) a felülről (kiadótól, producertől, zeneszerzőtől) érkező, sokszor divatvezérelt utasításokat hajtja végre. A grundon is az erősebb kutya élvez, hát itt is ez a helyzet. Egy albumnak úgy kell megszólalnia, ahogy a zeneszerző, előadó (rosszabb esetben a kiadó) szeretné, hiszen a borítón az ő neve szerepel nagy betűkkel, nem a hangmérnöké, azaz jelen esetben sem a nagymamát teszi el a lekvár télire. Kevés olyan hangmérnök van, aki (szerintem is tévesen) művészetként tekinti, kezeli a munkájátés/vagy megengedik neki a kötetlen (olvasatomban öncélú) alkotást. Ez egy kreatív szakmunka némi művészi érintéssel, nem árt érteni pl. a zenéhez, de ma már ez sem elvárás mindenhol (az említett eset jó példa erre), hiszen ez a szakma is hígul, mint mindegyik másik.


 
Olvasd el az ismeretterjesztő folyóiratok (HFM, Sztereo, HiFi Piac, Audio...) utóbbi 30 éveben készült riportjait a magyar hangmérnökökkel.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem vagyok profi zománcdrótokban, gondolom a háború előtt másfajta lakk szigetelés volt használva mint a mostani műanyagok, meg talán másképpen vitték föl a drótra.
Régen polivinil-acetál gyantát ("formvar") használtak, ami ránézésre is erősen különbözik bármelyik mostani lakkozástól. Nem mélyedtem bele, de gondolom, a dróthúzásnak és a szigetelés felvitelének technológiája is nagyban eltért...

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy albumnak úgy kell megszólalnia, ahogy a zeneszerző, előadó (rosszabb esetben a kiadó) szeretné, hiszen a borítón az ő neve szerepel nagy betűkkel, nem a hangmérnöké

Nem szeretnék itt sokat offolni, de nem minden műfajban van ez így. Akusztikus komolyzenében a megszólalás csak eszköz, és semmiképpen sem lehet cél. Adott egy akusztikus "referencia", a hangmérnök feladata pedig minél hűségesebben "újrateremteni" annak szólamarányait, tonalitását, stb.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



 
Aztán olvastam egy cikket arról, hogy miért jók a régi drótok, nosza elő a Wellert, elkezdtem magamnak kábeleket csinálni. Már az első jobban szólt, mint amit addig használtam. Ma már röhögök az első kábeleken, azóta baromi munkát tettem bele ebbe, de nem fárasztott soha, jó elfoglaltság volt, szerettem és szeretem csinálni! Meggyőződésem, hogy kézzel jobb kábelekt lehet csinálni mint a gyári kábelek többsége. Most a csillagászati áruakról azért nem beszélek. Azok tényleg nagyon jók szoktak lenni.


 
Nem vagyok profi zománcdrótokban, gondolom a háború előtt másfajta lakk szigetelés volt használva mint a mostani műanyagok, meg talán másképpen vitték föl a drótra. Korábban beszéltél a réz tisztaságáról, ennek valamilyen vizsgálatával foglalkoztál, egyetemen, vagy valamelyik fémtani kutatóban?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nem nagyon akartam belemenni, abba, hogy milyen drótokból készülnek a kábeleim, de látva a tegnapi érdeklődést a huzalok iránt, meg azt, hogy páran tényleg értenek a vezetők tulajdonságaihoz leírnék pár dolgot. Tapasztalatokat.
 
Meg azt, hogy indult ez nálam. Volt a cégemnél egy műszer javító raktár, amit mivel megszünt a tevékenység kiárúsítottak, nekem kellett a hírdetéssel bajlódni. Egy valami nem kellett senkinek: a huzal raktár. A végén meguntam a bajlódást, olcsón adták én magam megvettem az egészet. Hazavittem és ahogy kézbevettem a fa spulnira szerelt huzalokat szó szerint megtetszettek. Nézegettem őket, olvastam a feliratokat volt olyan huzal, amit a még a Magyar Kábel művek elődje gyártott az 1940-es évek végén. Kondo bácsi ugye 30 évet mondott a drót lenyugváshoz, hát ez volt vagy 70 éves.
 
 
 
Aztán olvastam egy cikket arról, hogy miért jók a régi drótok, nosza elő a Wellert, elkezdtem magamnak kábeleket csinálni. Már az első jobban szólt, mint amit addig használtam. Ma már röhögök az első kábeleken, azóta baromi munkát tettem bele ebbe, de nem fárasztott soha, jó elfoglaltság volt, szerettem és szeretem csinálni! Meggyőződésem, hogy kézzel jobb kábelekt lehet csinálni mint a gyári kábelek többsége. Most a csillagászati áruakról azért nem beszélek. Azok tényleg nagyon jók szoktak lenni.



Sejtettem, hogy ilyesmi van a háttérben, ezért jó elméletileg a vékony huzal, és ezért nem kell nagy keresztmetszet a hangfalkábelhez (akkor gyorsabban olvad a készlet).
Hidd el, ez a poszt mindennél többet ér, legalábbis ezen a fórumon.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A végén meguntam a bajlódást, olcsón adták én magam megvettem az egészeet. Hazavittem és ahogy kézbevettem a fa spulnira szerelt huzalokat szó szerint megtetszettek. Nézegettem őket, olvastam a feliratokat volt olyan huzal, amit a még a Magyar Kábel művek elődje gyártott az 1940-es évek végén. Kondo bácsi ugye 30 évet mondott a drót lenyugváshoz, hát ez volt vagy 70 éves.
Az jó, ha sok van belőle, mert a későbbi, államosított MKM gyártmánya nem alkalmas komolyabb kábelek készítésére (megkockáztatom, hogy 50 év múlva se lesz az), dehát gondolom, nem mondok újdonságot. Nem könnyű nagyobb mennyiségben öreg és jó hangú litzét szerezni, nekem is csak vékony (svájci) zománchuzalt sikerült, abból sodrom magamnak.

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Ez volt eddig a legszimpatikusabb hozzászólásod számomra. Emberi, semmi sallang. Köszönöm.


 
Nekem is tettszik,ez a fajta tálalás,szimpatikus,így legalább tudja az Ember,hogy mit vesz!
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nem nagyon akartam belemenni, abba, hogy milyen drótokból készülnek a kábeleim, de látva a tegnapi érdeklődést a huzalok iránt, meg azt, hogy páran tényleg értenek a vezetők tulajdonságaihoz leírnék pár dolgot. Tapasztalatokat.
 
Meg azt, hogy indult ez nálam. Volt a cégemnél egy műszer javító raktár, amit mivel megszünt a tevékenység kiárúsítottak, nekem kellett a hírdetéssel bajlódni. Egy valami nem kellett senkinek: a huzal raktár. A végén meguntam a bajlódást, olcsón adták én magam megvettem az egészet. Hazavittem és ahogy kézbevettem a fa spulnira szerelt huzalokat szó szerint megtetszettek. Nézegettem őket, olvastam a feliratokat volt olyan huzal, amit a még a Magyar Kábel művek elődje gyártott az 1940-es évek végén. Kondo bácsi ugye 30 évet mondott a drót lenyugváshoz, hát ez volt vagy 70 éves.
 

 
Aztán olvastam egy cikket arról, hogy miért jók a régi drótok, nosza elő a Wellert, elkezdtem magamnak kábeleket csinálni. Már az első jobban szólt, mint amit addig használtam. Ma már röhögök az első kábeleken, azóta baromi munkát tettem bele ebbe, de nem fárasztott soha, jó elfoglaltság volt, szerettem és szeretem csinálni! Meggyőződésem, hogy kézzel jobb kábelekt lehet csinálni mint a gyári kábelek többsége. Most a csillagászati áruakról azért nem beszélek. Azok tényleg nagyon jók szoktak lenni.


 
Ez volt eddig a legszimpatikusabb hozzászólásod számomra. Emberi, semmi sallang. Köszönöm.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mivel nem ragoztad tovább, nem tudom. Szavaim inkább azon véleményhalmazra reagáltak elutasítóan, miszerint egy felvétel hangzását kizárólag a hangmérnök alakítaná.


Maradjunk annyiban, hogy kiegészítettük egymást.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”