Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



Minden bizonnyal, nézd csak meg az aprót.


Én legalább most írok egy példá Excalibur hangfalkábel nálam karakterében, hangzásában teljesen hasonlóan szólt mint a Coincident cst1Tehát jobb volt a cst1 de kb. 5x annyiért, a hasonló karakter zavarbaejtő volt! Mondom ezt úgy, hogy az összes coincident kábelt halgattam saját rendszerben illetve birtokoltam némelyiket! Régebben kimber, vdh, alsó árfekvésű, illetve, közepes kábeleit használtam. Járt már azért nálam is egy két kábel! Nem azt írtam hanyatt kell esni, hanem egy próbát megérhetnek! Most pár példát mondj te is el ,az aprókba meg minden féle kábel szerepel

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Egyébként, a kábel kérdés bonyolultságát mi sem jellemzi jobban, hogy pár éve egy nagy hi-fi ujság főszerkesztője megkérdezte a 9 legnagyobb amerikai kábelgyár vezetőjét (szinte mind szakember, sőt főkonstruktőr is), hogy kell-e a kábeleket bejáratni és ha igen miért. Valamennyi azt mondta, hogy kell, azt hiszem 2 mondta, hogy ő nem tudja miért, a többi 7 hétféle választ adott!


 
általában a vastagabb kábelt hosszabb ideig kell bejáratni, mint a vékonyabbat, ez igaz nagyjából arra a jelenségre is hogy pakolgatod, ki-be húzkodod, no meg főleg összetekered, meg kiegyenesíted, majd ismét berakod a helyére, akkor is kell egy pihentetési bejáratás. Ez utóbbi hatás a hajlékonyabb és vékonyabb kábeleknél kevésbé jelentkezik, de ez teljesen érthető is.
 
A kábel felmágneseződésével már kevésbé tudok azonosulni, Furutech alfa izé, nekem is van RD-1 de-magnetizáló, azzal lehet kábelt is, de ennek nem éreztem a hatását, vagy ha mégis, akkor az én küszöböm alatt volt.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Egyébként, a kábel kérdés bonyolultságát mi sem jellemzi jobban, hogy pár éve egy nagy hi-fi ujság főszerkesztője megkérdezte a 9 legnagyobb amerikai kábelgyár vezetőjét (szinte mind szakember, sőt főkonstruktőr is), hogy kell-e a kábeleket bejáratni és ha igen miért. Valamennyi azt mondta, hogy kell, azt hiszem 2 mondta, hogy ő nem tudja miért, a többi 7 hétféle választ adott!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: opel123 »



A Kondo KSL ezüst után szabadon... tehát Kondo sem értett hozzá A hivatalos AN UK oldalon megadják az elemi szálak átmérőit, de a dán mekkmesternek nem szabad semmiféle adatot elhinni:) A netre kikerült "gyári" kapcsrajzok egy része is hibás vagy hiányos.


 
Ha minden igaz a Kondo esetében 0,09-es a vékonyabbik az ANUK estében 0,1mm. A vastagabbak érezhetően nehezebben hajlanak. "Feelingre" 0,15-ösek lehetnek.. A kapcsolási rajzokkal egyetértek, hosszú órákba telt amig a barátom megtalálta a hibás értékeket és a rossz helyre húzgált vonalakat amikor az M7 phono klónomat csinálta a netes rajz alapján.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Köszi! Ez nagyon érdekes. Ennek a forrás URL-jét megadnád?


 
Igazából egy számomra ismeretlen kábelgyártó honlapjáról vettem át, viszont látszik ezt ők is valahonnan merítették. Mindenki igyekszik valami saját erős filozófiát mellékelni a termékük mellé.
 
Eredetileg ezt szimuláció és vagy mérés-számolás alapján készülhetett, volt mellette még néhány katyvasz magyarázat és ábra, habár ezt szerintem már nehéz, vagy inkább lehetetlen Maxwell egyenletekből kiindulva matematikailag pontosan leírni, főleg ha kettő vagy több egymásba kígyózó (csavart) áramvezető terét kellene definiálni. De ki tudja, talán mégis van erre jó szimuláció.
Majd még utána keresek.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Minden bizonnyal, nézd csak meg az aprót.


 


Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nyílván ez nem álltalános szabály , hogy midegyik a többszörösét éri. Azért nézz körül jobban! Nagyon sokan vesznek ilyen összekötő és hangfalkábeleket, illetve cserélik le a márkás holmit. Szerinted ők járnak tévúton?


Minden bizonnyal, nézd csak meg az aprót.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



Népszerűek, mert ha nem lennének, sokan kilógnának a sorból. Egyikükkel sincs gondom, Zimonyi Attilát kifejezetten csípem is, de azért ez a sokszoros ár bálvány nálam ahányszor meghallgattuk, annyiszor dőlt le. Sőt, néha a PC zsinór is jobb volt, mint egy darab ezek közül az összeszereltek közül. De ez már nem ide való.


Nyílván ez nem álltalános szabály , hogy midegyik a többszörösét éri. Azért nézz körül jobban! Nagyon sokan vesznek ilyen összekötő és hangfalkábeleket, illetve cserélik le a márkás holmit. Szerinted ők járnak tévúton?

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A hangminőségnek az óra a mértékegysége.
 
Ezt itt olvastam valahol, szerintem nagyon igaz.


De milyen óra? A tapasztalatról beszélünk. Vannak mellékvágányok is. Az is tapasztalat végülis, de nem ugyanolyan. Én a hifiben fél úton voltam a mostani állapotomhoz, amikor rájöttem, hogy mindent tudok. Majd mindennek bebizonyosodott az ellenekője is, és rájöttem, nem tudok semmit.
David Attenborough is megmondta, minden kérdés megválaszolása 7-8 új kérdést vet fel. Akkor hogy is van ez a tudással?

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mindezen hozzászólásaimmal csak annyit akartam mondani, hogy azért ez a marketing sem teljes. A kábeleket nincs szerencsém ismerni, biztosan kiváló darabok.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: earforce »



Jó kérdés.


A hangminőségnek az óra a mértékegysége.
 
Ezt itt olvastam valahol, szerintem nagyon igaz.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van neves kábelgyártó, aki szisztematikusan csavargatja a vékonyabb vezetőereket, pld Kimber, de sokan vannak akik nem, vagy alig. A hangfrekis sávban a skin és csavarás nem a legfontosabb minőségi kérdés, ellenkező esetben valószínű mindenki alkalmazná.


 
Így van, számomra ez is azt bizonyítja, hogy nincs tuti recept.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Teljesen függetlenül a szóban forgó személytől, a tapasztalatnak mi a mértékegysége?


 
Jó kérdés.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Speciális képzettség margójára: keressetek rá a guglival "Radnai Rudolf" névre. Szerintem elenyésző itt a fórumon a nagyobb tapasztalattal rendelkező egyének száma.
 
Persze volt már példa a világtörténelemben, hogy a legnagyobbak is tévedtek, de egyrészt ritka, másrészt bebizonyították, hogy téved. Tehát valaki ugyan hallgassa már meg ezeket a kábeleket és írja le a véleményét!


De itt nem az írogatók termékeiről van szó, hanem mint lejjebb olvasom Audioquest, Siltech, Van Den Hul. Az ő termékeikkel kíván versenyezni Radnai úr. Töredék áron. Tiszteletre méltó, nincs is ezzel semmi gond. De ha már felajánlotta a vita lehetőségét, hadd szóljanak mások is hozz. Nem?

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez csak annyit bizonyít, hogy a legtöbb kábel - legyen az gyári, vagy DIY példány - rendszerfüggő produkciót ad, néhol kellemes, máshol negatív hatást fejt ki. Ezek a kábelek hazudnak (ami persze nem mindenkit zavar). A mindenhol jól teljesítő kábel az igazi jó darab, de ezek általában kevésbé látványos hangzást adnak, értékük csak hosszabb idő alatt ismerszik meg, ezért kevésbé kelendőek. Az átlagos felhasználó azt a kábelt választja, amelyik mennyiségben (látszólag) többet ad basszusból, magasból. Ennek ellenére, vagy éppen ennek értelmében az említett urak termékei között is vannak jól eltalált darabok, amikért elismerés jár. És valószínűleg mindannyian találkoztak/találkoztunk olyan esetekkel, mikor a kuncsaft a mi kábelünket választotta a drágább, szebb, nevesebb, híresebb darabbal szemben. Ha nem lennének ilyen történések, nem építenénk kábeleket.


Istenem, FAPACI, egyre jobban csíplek.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mi van kérdeztem - a Tiédnek jobbak a mélyei- mondta. És mi lett a másik (elismert kábellel) kérdeztem. Eladtam - mondta. Na ennyi.


Ez csak egy része a zenének. És mi az, hogy jobb? Több? Pontosabb? Kontrolláltabb? Színesebb? Nagyobb a felbontása?

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A képzettséget "filozófiát" hagyjuk ! Én az ellenkezőjét tapasztalom! Több elismert kábel készítő van itt a fórumon is pl: Valhalla, Excalibur , Néhai, Zimonyi , akik méltán elismertek. Próbáltam és bírtoklok is ilyen kábeleket, bizton állítom a gyári cuccok ezek sokszorosáért tudják hozni ugyanazt a szintet! Megérhet bárkinek egy próbát ezen a kábelek, nem mellesleg népszerüek is!


Népszerűek, mert ha nem lennének, sokan kilógnának a sorból. Egyikükkel sincs gondom, Zimonyi Attilát kifejezetten csípem is, de azért ez a sokszoros ár bálvány nálam ahányszor meghallgattuk, annyiszor dőlt le. Sőt, néha a PC zsinór is jobb volt, mint egy darab ezek közül az összeszereltek közül. De ez már nem ide való.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Amilyen rosszul indult ez a topic, annyira jó lett mostanra!


Ahogy indult, várható volt.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ennyi.
 
Mindig felbukkan valaki, aki speciális képzettség nélkül meg akarja fejteni a jó kábel receptjét, de eddig még nem láttam teljesen sikeres esetet. Én biztosan nem vállalkoznék rá, pedig valamikor még tanultam is a kábelgyártás technológiáját felső fokon (a tananyagban persze nem szerepelt a kábelek hangra gyakorolt hatása), inkább a fülemre hallgatok. A puszta megtapasztalás módszerével több igen jó - a magam értékrendje szerint őszinte - kábellel is találkoztam az évek során, amik között az anyagfelhasználást, technológiát, felépítést nézve igen nagy különbségek voltak. Ha néhány sorban leírható lenne az audio és a kábelek kapcsolatának működési elve és a betartandó paraméterek, már sok éve senki nem cserélgetné a kábeleit. Márpedig cserélgetik még azokat is, amik pár éve a legmenőbb cuccok voltak.


 
Okos mondatok. Szvsz.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerinted jó lehet az, ha külön erek vannak magas és mély hangra? Ettől még ennek lehet hihetetlenül profi hangja, írtózatos mélyekkel, meg csilingelő magasakkal. De hogy nem természetes hang az biztos.


Biztos a halál meg az adó. Legalábbis a hifiben ezt tapasztaltam. Biztos van még mit tanulnom, de ezt jelenlegi tudásszintemen nem veszem be ily'könnyen.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ehhez pedig a skin-hatás miatt igen kis átmérő tartozik (0,1 mm alatt). Persze a hangszóró meghajtáshoz elég nagy áramok kellenek, tehát jópár vékony vezető kell a hangfal kábelbe. Ezek geometriai elhelyezése,az igazi kérdés, amit meg kell oldani. 
Nekem a fenti elv bevált, a topik elején beíró használók is igazolják ezt.


A mondandódból azt olvasni ki, hogy a geometriai elhelyezés az igazi kérdés, amit nem sikerült megoldani? Vagy ha igen, hogyan? Mert ha sikerült, akkor ez így félinformáció.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Most csak ámulok.
Lehet, hogy István -aki soha nem gyártott kábelt-, meg jó páran itt többet tudnak a vezetők működési elveiről, vagy a gyakorlatban már igen sokszor bizonyított kábelekről, stb., stb, stb., mint pár nagy tapasztalatú, igen felkészült "mester"?
 
.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Demonstrálandó egy vezetőpár, oda-vissza árama skin hatása DC-ben (felső rész) és magas frekvencián.
Ahol közel vannak az erek, ott erősen csökken a skin hatás
 


 
Köszi! Ez nagyon érdekes. Ennek a forrás URL-jét megadnád?

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A magasabb kategóriás Audio Note IC és hangfalkábelek kétféle átmérőjű elemi szálat használnak.
A Kondo KSL ezüst után szabadon... tehát Kondo sem értett hozzá A hivatalos AN UK oldalon megadják az elemi szálak átmérőit, de a dán mekkmesternek nem szabad semmiféle adatot elhinni:) A netre kikerült "gyári" kapcsrajzok egy része is hibás vagy hiányos.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Demonstrálandó egy vezetőpár, oda-vissza árama skin hatása DC-ben (felső rész) és magas frekvencián.
Ahol közel vannak az erek, ott erősen csökken a skin hatás
 


Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”