Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »



 
Sziasztok!
 
Hadd irjak én is egy pozitív tapasztalatot Rudolf kábeleivel.
Egy interconnect kábelt készített nekem. A következőket tapasztaltam a kábelcsere után:
 
- kicsit több,  precízebb magas
- visszafogottabb, kevésbé 'hömpölygős', kontroláltabb mélyek
- kevésbé 'nyomulós' / színezett, de mégsem steril hang - a korábbi hangkép kicsit zavarosnak tűnik ez után
- nagyságrenddel (!) nagyobb térérzet, ez volt talán a legnagyobb változás
- a hang természetessége javult, lágyabb lett a hang
 
Bámulatos, mennyit számított egy egyszerű kábelcsere. Mindenkinek tudom ajánlani Radnai úr kábeleit!
 

buli lenne tudni hogy milyen készülékek között tett jót a hangnak a kábelcsere...

Avatar
beovox
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.30., szomb. 22:06
Értékelés: 1

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: beovox »


Sziasztok!

 

Hadd irjak én is egy pozitív tapasztalatot Rudolf kábeleivel.

Egy interconnect kábelt készített nekem. A következőket tapasztaltam a kábelcsere után:

 

- kicsit több,  precízebb magas

- visszafogottabb, kevésbé 'hömpölygős', kontroláltabb mélyek

- kevésbé 'nyomulós' / színezett, de mégsem steril hang - a korábbi hangkép kicsit zavarosnak tűnik ez után

- nagyságrenddel (!) nagyobb térérzet, ez volt talán a legnagyobb változás

- a hang természetessége javult, lágyabb lett a hang

 

Bámulatos, mennyit számított egy egyszerű kábelcsere. Mindenkinek tudom ajánlani Radnai úr kábeleit!


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Egy történet, ami véleménynek is beillik.
 
Múlt héten járt nálam valaki CD lemez témában. Beszélgettünk kicsit a rendszeréről is, a mély hangokkal nem volt elégedett, nem érezte határozottnak eléggé azokat, pedig jó hangfalai vannak. Megkérdeztem, hogy milyen jumpert használ, kiderült, hogy vastagabb tömör huzalt. Adtam próbára egy készletet az Air-N Reference jumperekből (bevezető áron 8 eFt a készlet). Harmadnap azzal hívott fel, hogy ez a 4 rövid drót jobban beleszólt nála a hangba, mint eddig bármelyik kábele. Megkérdeztem, hogy milyen formában szólt bele? Azt mondta, hogy jobb lett a magas, a mély és több lett a részlet is. Kérte, hogy vigyek el hozzá egy hangfal kábelt is tesztelni. Megtörtént, most készül részére egy komplett hangfal kábel szett.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó reggelt!
 
Tegnap este felhívott kedves vidéki vevőm O. Károly, aki elsők között kért és kapott teszt példányt az Air-N Reference hangfalkábelből. Amikor elvitte azt mondta nehezen tudja elképzelni, hogy jobb az Air-N-nél, amit nagyon szeret, de nyitott az új dolgokra. A telefonban azt mondta, hogy első hallásra is, jobban tetszett, de két nap bejáratás után egyértelmű lett számára, hogy jobb a Reference. Kér belőle egy saját jumperes változatot.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó reggelt kívánok!
 
Tegnap bevezető áron gazdára talált az első Air-N Reference hangfal kábel. Kicsit le kellett mennem a térképről, de a tapasztalatok és a tulajjal folytatott érdekes beszélgetés bőven kárpótolt a fáradtságért.
 
A rendszer, amihez kérték a kábelt (Rotel készülékek, Pioneer S4 EX QL hangfal, teljes szinergiában DIY kábelekkel összekötve) kicsit tompán, robusztusan szólt. Az Air-N Reference első hallásra is meghozta a hiányzó magas hangokat és szépen elkülönültek az egyes hangszerek. Ezt követően sorban kicseréltük a kábeleket és a hangzás fokozatosan javult. Igen jó minőségű CD lemezekkel teszteltünk, a végén egy Thaiföldről hozott arany CDn úgy szólalt meg a különleges keleti zene, hogy a tulajnak "fülig ért a szája".
 
Három Power-R tápkábel is bekerült a rendszerbe, ezeket nem válogattuk a készülékekhez, de a legvégén kérésemre a tulaj felcserélte a CD játszó és az előfok tápkábelét. Ezzel az egyszerű cserével valami különleges dolog történt a hanggal: az addig is tetsző énekben megjelent az érzelem. Ez számomra is döbbenetes élmény volt. Két órát töltöttünk el beszélgetéssel, zenékről, kábelekről, az Air-N koncepcióról, hobbikról. Úgy érzem mindkettőnknek maradandó élmény és tapasztalat volt ez a délután.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Nyilván Rudolf rendszerénél sokunknak van jobb adottságú hifi rendszere  ( bár a hangfalai nagyon jól szólnak - főleg ha kiveszi a könyvespolcból ) .  Ezért gondolom hogy próbál azáltal is tapasztalatot szerezni hogy más rendszerekben is teszteli a kábeleit.   Szerintem nincs evvel semmi gond.   Én szívesen biztosítok lehetőséget ehhez Neki, amennyire időm engedi.
 
Kb. másfél éve jártam Zolinál először. Nagyon jó készülékek mellett komoly (árú) kábelek voltak a rendszerében viszont nagyon unalmas, színtelen volt a hangzás. Minden kábelt lecseréltünk, az erősítő tápkábelét, ha jól emlékszem 6 különböző szerkezetűből választottuk ki. Akkor kb. negyed kábel  áron, egy kategóriával jobb lett a hang. Azóta minden kábelemet nála teszteljük és gyakran ott is marad az újabb változat.
 
Az, hogy elmegyek a kábeleimmel az érdeklődőkhöz számomra természetes. Nagyon érdekel, hogy teljesítenek a kábeleim más kábelekhez képest. Ilyenkor teljesen új kábelnek kell versenyezni bejáratott kábelekkel, de ebben nincs semmi különleges. Nekem az a véleményem, hogy akkor érdemes kábelt cserélni, ha első meghallgatásra jelentős javulást hoz az új kábel. A bejáratás persze finomít a hangon, de az csak hab a tortán.
 
A másik nagyon fontos dolog számomra a helyszíni teszteléseknél az, hogy más és más zenei és hangzás világokat ismerhetek meg, az ilyenkor kialakuló beszélgetések nagy élményt jelentenek nekem. Túlzás nélkül mondhatom, hogy számomra ez a legfontosabb és legörömtelibb része a kábel készítésnek.
 
Az én kábeleim a megszokottól nagyon eltérő koncepcióval készülnek, ennek köszönhető a természetes és nyugodt hangjuk. Az Air-N Reference jelkábelek komoly előre lépést jelentenek, érdmes megismerkedni velük.  Érdeklődés: cables@freemail.hu

Avatar
sound
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.05.31., szomb. 17:27
Értékelés: 30

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: sound »


Üdv
 
Rudolf elhozta tesztelésre az új fejlesztésű Air N Referenze hangfal kábelét.    Már régebb óta az Air N hangfalkábelt használom a rendszeremben és tényleg nagy nevű, jóval drágább kábeleket utasított maga mögé.   Az új kábelről nem mondott semmit a teszt előtt, de ránézésre nem láttam semmi különbséget a régebbi Air N -hez képest.
 
A teszt döbbenetes eredményt hozott,  megmaradt a nagy tér, a dinamika , de részlet gazdagabb ( videós zsargonnal szólva mintha nagyobb felbontású lenne ) a zene.  Több zeneszámot is meghallgattunk mindkét kábellel és mindegyiknél hallható volt a változás. 
 
Ajánlom kipróbálásra , még vételi szándék nélkül is cserére inspirál ( beindul a hifi bogár )
 
Nyilván Rudolf rendszerénél sokunknak van jobb adottságú hifi rendszere  ( bár a hangfalai nagyon jól szólnak - főleg ha kiveszi a könyvespolcból ) .  Ezért gondolom hogy próbál azáltal is tapasztalatot szerezni hogy más rendszerekben is teszteli a kábeleit.   Szerintem nincs evvel semmi gond.   Én szívesen biztosítok lehetőséget ehhez Neki, amennyire időm engedi.
 
 
 

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Vannak elfogadható igazságok mindabban, amit írtál, azonban találóan megfogalmaztad azt is, ami miatt gondolataid sajnos tökéletesen értéktelenek ebben a topikban.
 
Valahogy egy másik topikban magvas hozzászólásokat író fórumtársunk jut eszembe rólad, aki az alábbi mondattal kezdi egyik beírását:
"Nem, nem próbáltam unicumos üveget, és nem is fogok." - majd hosszasan elemzi, miért is elmeháborodott mindenki, aki kipróbálta, s az üvegek pozitív hatását megtapasztalta.

OFF
Így van ahogy írod, pont. Sőt, a szigetelőszalagot se próbáltam és 30kg-os betontömböt a bokámra kötözve se próbáltam úszni.  
ON
 
Rudi bácsi kábelei nagyon jól működnek igen sok rendszerben, főleg ahol túl izgága a rendszer, vagy akinek olyan az ízlése, hogy szereti a nyugodt hangot. Akié nem olyan, az meg vesz mást.
Egyébként pont ezekben a kábelekben nincs semmi woodoo. Az anyag, a huzalátmérő és a szerkezet sejteni engedi, mire számíthat az ember és hozza is azt.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Jó reggelt, eredményes hetet kívánok mindenkinek, aki erre jár!
 
A hét végén is folyt az Air N Reference hangfal kábel, valamint az Air N Reference IC kábelek tesztelése. Aki érdekel ez a két új kábel, meghallgatná nálam vagy saját rendszerében írjon nekem.  cables@freemail.hu

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Mivel ez a topik kiemelten alapoz az empíriára, - tehát véleményt csak meghallgatás után mondunk...
 
Vannak elfogadható igazságok mindabban, amit írtál, azonban találóan megfogalmaztad azt is, ami miatt gondolataid sajnos tökéletesen értéktelenek ebben a topikban.
 
Valahogy egy másik topikban magvas hozzászólásokat író fórumtársunk jut eszembe rólad, aki az alábbi mondattal kezdi egyik beírását:
"Nem, nem próbáltam unicumos üveget, és nem is fogok." - majd hosszasan elemzi, miért is elmeháborodott mindenki, aki kipróbálta, s az üvegek pozitív hatását megtapasztalta.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »


Tisztelt Háth Izsák!
Azok számára, akik kipróbálták Cables kábeleit és úgy döntöttek, hogy lecserélik régi kábeleiket Cables kábeleire ő biztos nem évismétlő diák... Akik pedig ismerik műszaki-tudományos tevékenységét azok számára Cables alapossága eddig sem hagyott kétséget maga után. Valószínű Te egyik kategóriába sem tartozol, de tapasztalatok hiányában mégis előítéleteket fogalmazol meg. Az "ellenérdekelt gyártók" vélt érdekeinek védelme helyett gyűjts személyes tapasztalatokat, mert Te valójában nem pusztán a Cables jelenség ellen küzdesz, hanem a Cables-kábelt birtoklók tömege ellen!
A puding próbája az evés. Ha egyszer egy puding nem ízlik akkor másikat érdemes kóstolni és azt enni. Ha egy puding drága ennek kimondása nem különleges marketing fogás, hanem egyszerű tényközlés. (Még ha valakinek ez nem is tetszik, mert ő drága pudingot árul.) Én olcsó referencia kábellel még nem találkoztam, a drágaság sajnos alapvető jellemzője a referencia kábeleknek. Ennek kimondása szerinted a referencia kábel gyártók ócsárlása?
És hogy miért olyan drágák a kábelek? Túl sokan próbálnak jól megélni belőlük. Aztán arról se feledkezzünk meg, hogy az egész nem értünk van, hanem a profitról szól. Cables egy egyszemélyes kábelgyár, ezért tud olcsó lenni. Az ő olcsósága tény, mint ahogy a referencia kábelek drágasága egy másik tény.
Az AVX egy fórum, a zeneszeretők fóruma. Mindenki mond(hat)ja a magáét, ha azt kulturált módon teszi. Aztán aki meg olvassa véleményt mond: vagy tetszik neki, vagy nem. De elhallgattatni valakit csak azért, mert az egyesek érdekeit sérti nem lenne helyes.
Jó zenehallgatást!

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tisztelt Háth Izsák!
 
Ha valakinek van tapasztalata kábelekről és rendszerekről, az Cables. Ugyanis az ő módszere, hogy személyesen, az érdeklődő rendszerében kipróbálva árulja kábeleit. (Először a régi, utána pedig a Cables féle kábellel hallgatóznak együtt, Cables és a vevő). A megvásárlásról ilyenkor nem Cables dönt, hanem aki megveszi tőle a kábelt. A vevő dönti el, hogy a régi, sokszor nagynevű kábelgyártó híres és sokszor drága kábele a jobb, vagy Cables olcsónak mondható kábele. Mivel az utóbbi eset meglepő, de elő szokott fordulni (és erre én is tudok példákat) ezért ajánlom neked is, hogy ejtsél egy próbát te is, ha már amúgy is tapasztalat párti vagy. Próbáld ki Cables kábeleit, hátha neked is beválnak.
Cables tehát sok éves, bőséges tapasztalat birtokában fogalmazott meg egy állítást, miszerint ami drága az nem feltétlenül kimagasló zeneiségű, vagy legalábbis nem automatikusan a legmegfelelőbb abba a rendszerbe.
Igen, jó lenne akkora tapasztalattal rendelkezni, mint Cables. Gondolom, ezzel te is így vagy, mert konkrét példákat kértél leírni. De ezt a kérésedet szerintem nem lehet teljesíteni, mert ezzel a régi kábelek eladását nehezítenénk meg. Ha például neked van egy több százezer forintos kábeled, amitől egy Cables féle kábel miatt akarsz megválni (ami kb. tized annyiba kerül) és ezt nyíltan kijelented a leendő vevődnek, hát bizony az illető el fog gondolkozni, hogy mit akarsz rásózni. Az újdonsült Cables-kábel tulajdonosoknak az az érdekük, hogy ilyen, a régi kábelük eladását zavaró információk ne kerüljenek napvilágra és különösen nem attól a személytől, akitől az új kábelüket vették.
A meghallgatás-kipóbálást és az azt követő személyes döntést nem lehet, vagy nem érdemes megspórolni. Aki ezek után mégis másoktól vár bizonyítást, az előbb döntse el előre, hogy hinni tud-e egyáltalán annak, akit kérdőre von és megvádol kisebbségi érzésből fakadó bizonyítási kényszerrel, ha nem úgy látja teljesülni bizonyítási igényeit, ahogy azt ő elképzeli. A hallás - a hallotakról az agyunkban leképezett hangok sokasága - sok minden függvénye és ráadásul még szubjektív is. Szerintem személyes próbák sorozata nélkül neked mindig lenne egy hiányzó tényező, ami miatt fanyalognál.
Végül a kérdésedre a válasz: a zenéhez való hallás az általános hallás része. Mindenki hall, aki nem süket. De hogy a valóságos, élő zenéhez képest hogyan tud viszonyítani, hogyan éli meg, ha azt valamilyen készülék(ek)en keresztül vagy azok nélkül hallja, mi az igénye, képessége a zene reprodukciójának vagy magának az élő zenének értékeléséhez azt a zenéhez való hallás képessége határozza meg.
Jó zenehallgatást!

 
Nem vonta kétségbe senki Cables tapasztalatát, ahogyan az évismétlő diák is nagyobb tapasztalattal rendelkezik jótanuló társaival szemben. A lényeg az, hogy mit szűr le a tapasztaltakból. A lenti kinyilatkoztatás, miszerint:
 

 
 
 mert a referencia kábelnek nevezett termékek általában drágák. Amúgy van, amelyik tényleg jó is, de nem ez a fő jellemző, inkább a magas ár.

 
...azt sejteti, hogy a kinyilatkoztató a paletta egészét, vagy nagy részét végigpróbálta. Ezért tettem fel a lenti kérdést. Többször és többen kérték, hogy tartózkodjon az ilyen kijelentésektől, amelyek kizárólag marketing célokból születnek, valós megtapasztalás nélkül, az általa "ellenérdekelt gyártóknak" nevezett szereplők termékeinek ócsárolására építve. Az árképzéssel kapcsolatban sem szerencsés Ítélkezni olyan gyártókkal kapcsolatban, akik szellemi, anyagi infrastruktúrát hoznak létre és üzemeltetnek, alkalmazottakat fizetnek, közterhet viselnek.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »


Tisztelt Háth Izsák!
 
Ha valakinek van tapasztalata kábelekről és rendszerekről, az Cables. Ugyanis az ő módszere, hogy személyesen, az érdeklődő rendszerében kipróbálva árulja kábeleit. (Először a régi, utána pedig a Cables féle kábellel hallgatóznak együtt, Cables és a vevő). A megvásárlásról ilyenkor nem Cables dönt, hanem aki megveszi tőle a kábelt. A vevő dönti el, hogy a régi, sokszor nagynevű kábelgyártó híres és sokszor drága kábele a jobb, vagy Cables olcsónak mondható kábele. Mivel az utóbbi eset meglepő, de elő szokott fordulni (és erre én is tudok példákat) ezért ajánlom neked is, hogy ejtsél egy próbát te is, ha már amúgy is tapasztalat párti vagy. Próbáld ki Cables kábeleit, hátha neked is beválnak.
Cables tehát sok éves, bőséges tapasztalat birtokában fogalmazott meg egy állítást, miszerint ami drága az nem feltétlenül kimagasló zeneiségű, vagy legalábbis nem automatikusan a legmegfelelőbb abba a rendszerbe.
Igen, jó lenne akkora tapasztalattal rendelkezni, mint Cables. Gondolom, ezzel te is így vagy, mert konkrét példákat kértél leírni. De ezt a kérésedet szerintem nem lehet teljesíteni, mert ezzel a régi kábelek eladását nehezítenénk meg. Ha például neked van egy több százezer forintos kábeled, amitől egy Cables féle kábel miatt akarsz megválni (ami kb. tized annyiba kerül) és ezt nyíltan kijelented a leendő vevődnek, hát bizony az illető el fog gondolkozni, hogy mit akarsz rásózni. Az újdonsült Cables-kábel tulajdonosoknak az az érdekük, hogy ilyen, a régi kábelük eladását zavaró információk ne kerüljenek napvilágra és különösen nem attól a személytől, akitől az új kábelüket vették.
A meghallgatás-kipóbálást és az azt követő személyes döntést nem lehet, vagy nem érdemes megspórolni. Aki ezek után mégis másoktól vár bizonyítást, az előbb döntse el előre, hogy hinni tud-e egyáltalán annak, akit kérdőre von és megvádol kisebbségi érzésből fakadó bizonyítási kényszerrel, ha nem úgy látja teljesülni bizonyítási igényeit, ahogy azt ő elképzeli. A hallás - a hallotakról az agyunkban leképezett hangok sokasága - sok minden függvénye és ráadásul még szubjektív is. Szerintem személyes próbák sorozata nélkül neked mindig lenne egy hiányzó tényező, ami miatt fanyalognál.
Végül a kérdésedre a válasz: a zenéhez való hallás az általános hallás része. Mindenki hall, aki nem süket. De hogy a valóságos, élő zenéhez képest hogyan tud viszonyítani, hogyan éli meg, ha azt valamilyen készülék(ek)en keresztül vagy azok nélkül hallja, mi az igénye, képessége a zene reprodukciójának vagy magának az élő zenének értékeléséhez azt a zenéhez való hallás képessége határozza meg.
Jó zenehallgatást!

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdvözlet mindenkinek, aki erre jár!
 
A két alábbi beírásban (köszönet a beíróknak) szerepel egy új jel-kábel család neve az Air-N Reference. Egy ilyen név sokakban a mélyen zsebbe nyúláshoz kapcsolódik, mert a referencia kábelnek nevezett termékek általában drágák. Amúgy van, amelyik tényleg jó is, de nem ez a fő jellemző, inkább a magas ár. Az Air-N Referencia esetében ez nem így lesz. De elmondanék erről egy történetet.
 
Amikor elkezdtem kábelekkel foglalkozni egy ismerős, aki lemezeket vett tőlem adott egy jó tanácsot. Azt mondta, tök mindegy milyen kábeleket csinálok, a lényeg, hogy drágán adjam őket, mert nagyon sok embernek gyakorlatilag nincs a zenéhez hallása, és ezeknek a kábel értékmérője az ár. Ami drága, az jó kábel. A történethez hozzá tartozik, hogy az illető baromira ért a Hi-Fi-hez, kábelekhez meg különösen. Tiszteletem az övé, ha olvassa ezeket a sorokat, de ezt a tanácsát nem fogadtam meg.
 
Szándékom és az eddigi tesztek alapján az Air-N Reference a hangzás természetességében kiemelkedő!

 
Mivel ez a topik kiemelten alapoz az empíriára, - tehát véleményt csak meghallgatás után mondunk - ezért érdekelne, hogy melyik gyártó, melyik referencia kábele viszonyult tényleg jónak, és melyik csak drágának. A meghallgatás körülményei és a rendszer komponensei is érdekelnek. Ha ezek a részletek nem tisztázódnak, akkor a kinyilatkoztatás mögött kisebbségi érzésből fakadó erős bizonyítási kényszer és frusztráltság sejthető. A Hi-Fi-hez való "baromira értés" olyan, mint a focihoz való. Az is érdekelne, hogy mi a különbség a "zenéhez való hallás" és az általános hallás között. Kábelek tesztelésekor melyiket használjuk és hogyan kapcsolunk át a két üzemmód között.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Üdvözlet mindenkinek, aki erre jár!
 
A két alábbi beírásban (köszönet a beíróknak) szerepel egy új jel-kábel család neve az Air-N Reference. Egy ilyen név sokakban a mélyen zsebbe nyúláshoz kapcsolódik, mert a referencia kábelnek nevezett termékek általában drágák. Amúgy van, amelyik tényleg jó is, de nem ez a fő jellemző, inkább a magas ár. Az Air-N Referencia esetében ez nem így lesz. De elmondanék erről egy történetet.
 
Amikor elkezdtem kábelekkel foglalkozni egy ismerős, aki lemezeket vett tőlem adott egy jó tanácsot. Azt mondta, tök mindegy milyen kábeleket csinálok, a lényeg, hogy drágán adjam őket, mert nagyon sok embernek gyakorlatilag nincs a zenéhez hallása, és ezeknek a kábel értékmérője az ár. Ami drága, az jó kábel. A történethez hozzá tartozik, hogy az illető baromira ért a Hi-Fi-hez, kábelekhez meg különösen. Tiszteletem az övé, ha olvassa ezeket a sorokat, de ezt a tanácsát nem fogadtam meg.
 
Szándékom és az eddigi tesztek alapján az Air-N Reference a hangzás természetességében kiemelkedő!

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Sziasztok,
 
én most váltottam Air-N hangfalkábelre elődjéről a Magnum-X-ről. Bár azzal is teljesen megvoltam elégedve, az Air-N markánsan hallható változást hozott a rendszerem hangjában, természetesen jó irányban. 
Ha ez ilyen jó kábel lett, akkor vajon az Air-N Reference hová javul még? 
 
Köszönjük Rudolf a munkádat!

 
Tegnap (a régi idők emlékére is) meglátogatott Rudolf, a sztereó rendszerben kipróbáltuk aktuális kábeleit.
A program kb.:
- 3 féle tápkábel próba cd-játszóba
- cd-játszó meghallgatás: full  tuning Yamaha vs. modifikált Pio DV-717
- cd-játszó tápjának próbája Vibavoice Geminibe, nélküle (minden készülék Gemini vs. nem minden, ill. kikapcsolt tápkondicionálóval)
- Air-N Reference hf kábel
- szünetnek: kávé + almáspiskóta
- baráti eszmecsere az érzékelt változásokról, hifiről és az élet nagy dolgairól
- meglepetés kábel próbája (nem én akarom kikotyogni, ezt rábízom a gazdájára)
Sztem minden egyes kábelmódosítás hangja tisztán érzékelhető volt, általában javult a hang (vagy pro/kontra voltak kisebb változások, melyek más készülékeknél természetesen mást okozhatnak, de érdemes őket tesztelni),
Eddig is bátran ajánlottam Rudolf kábeleit, ezután is ezt fogom tenni. Sőt...  
Meggyőződésem és egyértelmű, hogy az Air-N Reference (hangfal)kábel egy új dimenziót és továbblépést jelent az amúgy transzparens, nyílt, dinamikus rendszerek számára.
Akit picit is érdekel, - akár vásárlás nélküli - kipróbálásra biztatom.
Aki fanyalog és kétkedik, fanyalogjon tovább (lehetőleg magában, zárt ajtók mögött) VAGY próbálja ki a kábeleket.
Biztos vagyok benne, hogy otthoni rendszerét illetően megdöbbentő és izgalmas felfedezésben lesz része... 
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 14:04
Értékelés: 33

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Kovido »


Sziasztok,
 
én most váltottam Air-N hangfalkábelre elődjéről a Magnum-X-ről. Bár azzal is teljesen megvoltam elégedve, az Air-N markánsan hallható változást hozott a rendszerem hangjában, természetesen jó irányban. 
Ha ez ilyen jó kábel lett, akkor vajon az Air-N Reference hová javul még? 
 
Köszönjük Rudolf a munkádat!
 
Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

Avatar
bitwin
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2015.11.24., kedd 00:19
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Alcsútdoboz

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: bitwin »


Sziasztok!
 
Harmadnap a hangsugárzó kábellel.
 
Keresem benne a hibát. Két okból. Egyrészt nehéz összeegyeztetni az eddigi kábelképzeteimet Rudolf vékony kábelével (ez erősen a hit tartománya). Másrészt a beállt változások miatt. Annyival jobb lett minden, nehéz elhinni, hogy valami nem lett rosszabb (megint a hit). Úgyhogy adagoltam neki mindenféle nyers hangzású anyagot is. Durva ipari, elektro és punk cuccot. Kíváncsi voltam, a nyers, erőteljes, karcos hangzás megmarad-e eredetinek. És megmarad. Ez a fele pipa.
 
Ami viszont a legnagyobb erénye, azok az élő hangszerhangok, és az ének. Csodálatos! Méghozzá a felvételek minőségétől függetlenül nagy zenei örömök áradnak a szobában. A vibrációk, rezgések, lüktetések és zengések mind nagyon élethűek. Állandó élő zenei referenciám a népzene. Hasonló hangzásminőség, intenzitás és érzelmi töltet, mint élőben. Legutóbb tekerőlanton tanultam játszani. Na, ahogy most annak a rezgetőhúrja zenél a felvételeimen, az nagyon meggyőző. Kiváló! Pedig a felvételek többsége sok kívánnivalót hagy maga után. Hozzáteszem, mindez nem csupán a kábel erénye, nyilván jó elektronika nélkül nem boldogulna! Továbbá a hangsugárzóim megértek a cserére, ezzel együtt is azt kell mondjam, még nem hallottam tőlük mindent.
 
Egy nálam fellépő technikai nehézség miatt az összekötő és tápkábeleket sajnos nem tudtuk kipróbálni, sőt, a hangkábelt is kipróbálatlanul hagyta nálam Rudolf, amiért nem győzök elég hálás lenni neki! Remélem, bepótoljuk! Köszönöm a kábelt, kiváló az átvitele!
 
Köszönettel tartozom még asebestyénnek, aki felhívta a figyelmem Rudolf kábeleire, bár eddig nem is tudott róla!
 
Üdv:
Ákos
hálózat: HiVox Alces6 _ forrás: Compaq Mini _ dac: HiVox dac4you _ végfok: HiVox Scrofa M (pár) _ hangsugárzó: Sound Art W2 (HiVox-tuninggal) _ kábelek: HiVox, Power-R _ állvány: farönk _ akusztika: HiVox-diffúzor  +  vegyes /3-oló és /5-ölő pontos elhelyezés

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


   Beépített tápkábel helyett IEC csatlakozó
 
Két hete keresett meg egy régi ügyfelem azzal, hogy a Yamaha RN-301 erősítőjébe szeretne IEC csatlakozót szereltetni.
Javasoltam neki egy műhelyt, ahol pár nap alatt elvégezték a szerelést, majd pénteken adtam neki 3 különböző tápkábelt, azzal, hogy válassza ki azt, amelynek a hangja a legjobban tetszik neki. Már az első meghallgatás után ezt írta:
 
"...Egyébként elég jól hallható módon jobban szól a rendszer, sokkal dinamikusabb, hangosabb is, eddig 55-ös fokozaton hallgattam a zenéket, most ez már ugyanitt már nem esik jól. Kb 5% teljesítménynövekedést tapasztaltam a hangerőben, és persze dinamikusabb mélyek, magasabb magasak és élethűbb középtartomány..."
 
Ma este érkezett tőle az alábbi levél
 

 
A hálózati kábeleket érdemes készülékhez válogatni, nagyon komoly javulás érhető el a hangzásban! Érdeklődés: cables@freemail.hu
 

 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Mai vélemény


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


  Ma délután érkezett
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Ilyen kérdésre ugye csak igennel lehet válaszolni
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


  Jól tud esni egy Szilveszteri levél! Ez most érkezett. Köszönöm szépen!
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


  A legjobb ajánló levél egy jó hangú kábel...
 


Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


benne maradt a feladó, Rudi
Kivettem, de szerintem nem zavarta volna...

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”