Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Na, kezd unalmas lenni, érzitek?
A vélemények merevek, párttagságok stabilak.
Jó pörgés volt.
Kicsit igazatok van, valóban nem a sok N, vagy a többi bla.bla..miatt van az a drótunk, ami. Van ettől sokkal hasbaakasztóbb szöveg is, mindenki tud kapásból legalább tízet.
 
Csak még annyi, hogy nincs itt egy pici ellentmondás? Bevádoljátok, hogy lejáratja más kábelét, és közben meg követelitek, hogy nevezze meg? Akkor mégsem nevezte nevén?  Mert innentől meg csak 'megmérettem egy kábelt' a sztori.
 
Iszonyú mennyiségű drót forog.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Salaca: XRF mérésről volt szó, nem "sima" röntgenspektrometriáról. Más a módszer és mérési pontosság. Gondolom istvan01 is ezt nézte el.
Köszi, utánaolvasgatok. Eddig annyit sikerült kideríteni, hogy ebből is többféle (és más-más pontosságú) készülékek léteznek. Nem értek hozzá, de azt hiszem, a közlésből nem derült ki (legalábbis nekem), hogy milyen módszerrel és pontossággal készültek a mérések. Lényegtelen apróságnak tűnhet, de talán mégsem, már csak a korrektség kedvéért is.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: earforce »


Ha az előző postom nem lett volna egyértelmű:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1721724
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: earforce »


Zöme ezüst és volt benne egy kis arany is, ennek ha az én kábelem lenne, már nagyon örülnék.
A személyes véleményemet az egész magyar kisipari audiofil underground kábelgyártókról már leírtam párszor. Én tutttti soha nem fizetnék egy valamilyen alapanyagból készített DIY kabelért vagyonokat, de nem vagyunk egyformák és a hangsúlyt is máshová helyezzük a hifi-prioritási sorrendben.
Valójában sosem értettem egyesek hogy képesek bedőlni olyan nyilvánvalóan kamu, sokatígérő marketing dumának melyek mind DIY mind gyári kábeleknél olvasni lehet, szvsz elképesztő! Az általam ilyenkor unalomig felhozott coconut audioval tudok csak jönni... igen neki is van vevőköre, no komment.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


De most komolyan, te miről beszélsz?
1. Ki beszélt a kábelek  árairól?
2. Ki mondta, hogy cablesnek nem lehetnek jók kábelei?
3. Nincsenek kedvencek, meg nem kedvencek, szimpatikus és nem szimpatikus kábelgyártók vannak, mindenki eldöntheti ki hova tartozik saját megítélése szerint.
4. Nem kell uszítani a többi kábeles ellen.
5. Rudolftól kérdeztem, tőle is várom a választ, de ha te tudod, leírhatod.
6. A topic címe "Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban" mivel Rudolf ettől eltért, mert más kábelét hozta ide, gondoltam a tisztánlátás végett rákérdezek.
7. Persze, értem én, hogy fel kell kavarni az állóvizet néha, hátha többen próbálják a kábelt ki, nincs ezzel gond, csak akkor legyünk korrektek. Van egy magas labda, és mikor lecsapja valaki, jön a sértődés, hogy Rudolfot bántják, lépjünk már túl ezen.

Szerintem teljesen mindegy a kábel neve. Senkinek nem ártott ezzel a vizsgálattal. Véleményem szerint csak arra próbálta felhívni a figyelmet, hogy a papír esetenként mindent elbír. Ő a régi réz kábelekben látja a megváltást, más meg a hibrid vagy egyéb kábelötvözetekben, megint mások meg az ezüstben.
Mielőtt megköveztek nem voltam és nem is leszek vásárlója szerintem soha, de amit többedmagaddal csináltok... Kiharcoltátok a (helyesen, de a megvalósítás nem tetszett) az árakat, míg mások szintén hasonló tevékenységgel azóta sem tették közzé. Ők biztos kedvencek.
Javaslom (mindenki megbántása nélkül), hogy aki ellenségesen viselkedik a Power kábelek iránt és Rudolf Úr személye, az ne jöjjön ide addig míg akár a többi kereskedőnél az árakat hasonló módon ki nem csikarták!
Ez a topik csak így lehet tiszta. És kérek mindenkit ne jöjjön azzal, hogy ez egy fórum és itt...
Bocs, ha hosszú voltam többet nem írok ide!

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Ha nem lényeges, akkor azt se kellett volna megemlíteni, hogy innen van, meg hogy mi az anyaga,de te megemlítetted. Engem nem kell meggyőznöd, hogy jók a kábeleid, nem vagyok potenciális vevőjelölt, csak olvasó, de elfogadom, hogy vannak, akiknek jók a te kábeleid. Mégis úgy gondolom, hogy leírhatnád a kábel nevét. Egyébként mi alapján esett rá a választás?
 
  nagyon sokan kíváncsiak vagyunk rá, írd le légyszi...   
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Roli80 »


Ha nem lényeges, akkor azt se kellett volna megemlíteni, hogy innen van, meg hogy mi az anyaga,de te megemlítetted. Engem nem kell meggyőznöd, hogy jók a kábeleid, nem vagyok potenciális vevőjelölt, csak olvasó, de elfogadom, hogy vannak, akiknek jók a te kábeleid. Mégis úgy gondolom, hogy leírhatnád a kábel nevét. Egyébként mi alapján esett rá a választás?
Szerintem teljesen mindegy a kábel neve. Senkinek nem ártott ezzel a vizsgálattal. Véleményem szerint csak arra próbálta felhívni a figyelmet, hogy a papír esetenként mindent elbír. Ő a régi réz kábelekben látja a megváltást, más meg a hibrid vagy egyéb kábelötvözetekben, megint mások meg az ezüstben.
Mielőtt megköveztek nem voltam és nem is leszek vásárlója szerintem soha, de amit többedmagaddal csináltok... Kiharcoltátok a (helyesen, de a megvalósítás nem tetszett) az árakat, míg mások szintén hasonló tevékenységgel azóta sem tették közzé. Ők biztos kedvencek.
Javaslom (mindenki megbántása nélkül), hogy aki ellenségesen viselkedik a Power kábelek iránt és Rudolf Úr személye, az ne jöjjön ide addig míg akár a többi kereskedőnél az árakat hasonló módon ki nem csikarták!
Ez a topik csak így lehet tiszta. És kérek mindenkit ne jöjjön azzal, hogy ez egy fórum és itt...
Bocs, ha hosszú voltam többet nem írok ide!

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Ha nem lényeges, akkor azt se kellett volna megemlíteni, hogy innen van, meg hogy mi az anyaga,de te megemlítetted. Engem nem kell meggyőznöd, hogy jók a kábeleid, nem vagyok potenciális vevőjelölt, csak olvasó, de elfogadom, hogy vannak, akiknek jók a te kábeleid. Mégis úgy gondolom, hogy leírhatnád a kábel nevét. Egyébként mi alapján esett rá a választás?
gyuszmo.jpg
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »




Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Kedves Rudolf, bár kötelezni nyilván nem lehet téged erre, nem is akarnálak, inkább kérni szeretném, hogy írd le a kábel nevét, gyártóját, amit bemérettél. Köszi.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: csupafül »

Salaca: XRF mérésről volt szó, nem "sima" röntgenspektrometriáról. Más a módszer és mérési pontosság. Gondolom istvan01 is ezt nézte el.
Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Az én olvasatomban a topicgazda szerint a perdöntő magának a kábelnek a hangja.A kinézet és minden egyéb másodlagos.
Ezért érzek itt egy kis zavart az erőben....
 
A tö...met  a sinre tenném, hogy a bevizsgáltatott kábelből vásárlók nem a ki tudja hány N tisztasági érték miatt vettek ezekből.A készítőjük korrektül lehetőséget biztosít az elkötelezettség nélküli meghallgatásra így valószínű , hogy meghallgatás alapján keltek el.Nem hiszem, hogy ezek után becsapva éreznék magukat a vevők.A kábelek az ominózus anyagvizsgálat előtt is ugyanúgy szóltak mint most utána akármiből is vannak.
 
Itt az egyedüli kérdés, hogy mi volt a mögöttes szándék ezzel az egésszel Rudolf részéről.Sajnos többen érezzük úgy , hogy ebben a formában ez nem volt túl korrekt a részéről....
 
 

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy készen vásárolt, gyártó által konfekcionált kábel mérési adatait láthattuk.
Két fajta kérdések tehetők fel az ügyben. Elsőként nézzük, mi van, ha a mutatott eredmények tényleg azt jelentik, amit a téma gazdája sugalmazni akar vele:
A
1. a gyártó felel-e az általa készen beszerzett anyagok minőségéért, a forrásaiért?
2. ha igen, mi a teendője, miután kiderült, hogy az megbízhatatlannak bizonyult, ha tudott róla, ha nem?
3. mit tehet, tegyen a vásárló, aki - a visszavásárlási garancia lejártával - értesül erről az esetről?
De mi van, ha az eredmények mégsem azt jelentik, amit. Ahogy arra próbálták néhányan felhívni a figyelmet, probléma van a méréssel, annak pontosságával:
1.) Röntgenspektrometriás vizsgálati módszer

A mérési módszer elve, hogy a vizsgálandó mintában jelenlévő elemeket röntgensugárral gerjesztjük úgy, hogy mindegyik elem a jelenlevő sugárzást emittálja. Az emittált röntgensugár hullámhosszának mérésével minőségileg azonosíthatjuk a jelenlevő elemeket. Ha a különböző hullámhosszú sugárzások intenzitását mérjük, az egyes elemek mennyiségét tudjuk meghatározni. A vizsgálati eredmények értékelése számítógépes program segítségével történik. Az elemzési módszer előnye abban áll, hogy a vizsgált roncsolásmentes, gyors minimális az üzemeltetési költsége, egyaránt alkalmazható főkomponens és ötvöző elemek meghatározására, a készülék egyszerűen kezelhető, főalkotóra a mérési pontosság 3 ‰. Hátránya, hogy csak felületet és azon egy adott pontot vizsgál.
Ez azért elég súlyos kételyeket ébreszt azzal kapcsolatban, hogy az itt közölt eredmények mennyiben tekinthetők hitelesnek.
Felmerülhet a következő kérdések:
B
4. mi volt egyáltalán a kérdéses hitelességű mérés célja?
5. mi a célja az eredmények közlésének? ráadásul a szerző saját témájában, ahol egyébként a saját kábeleiről sem nagyon közöl információkat!
6. történt-e esetleg reklamáció, megkeresés privátban, kollegiális módon? milyen eredménnyel?
7. miért névtelenül került már posztolásra megint egy ilyen történet? a magyar audioszakmának nem az lenne az érdeke, hogy ha ilyen turpisságokra fény derül, akkor potenciálisan ne minden kábelgyártó/konfekcionáló kerüljön gyanúba?
Bevallom, hogy ha én lennék a fórumgazda és/vagy moderátor akkor A) esetben a gyártó repülne a fórumról, ha nem jár el korrektül a panaszok esetén, a B esetben pedig az, aki a sz@rt kavarja.
Csak a fórumnak tenne jót, a látogatottságnak nyilván nem. Még jó, hogy nem nekem kell dönteni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha van véleményem, megírhatom a megfelelő topikba, nem? 
Igen, megígértem, hogy lehetőleg tartózkodom a beírásoktól.
De kérdem én, az jobb lenne, ha kritikai hozzászólást a saját topikomban tenném közzé? Ugye nem? Akkor az általános kábel topikban? Az sem való erre. Akkor tehát ne szóljak semmit, dugjam a fejem a homokba? A kábeleidről meg nem nyilatkoztam soha semmilyen fórumon, ahogy más magyar kábelkonfekcionáló/reszelgető produktumáról sem.
Viszont többedmagammal egyetemben most már kíváncsian várom a te pihent kábeleid anyagösszetételéről való beszámolót. 
Amúgy meg moderálhatod a topikodat, ha nem tetszik valamely beírás...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Én meg azt tartom furcsának, ha két ember megegyezik valamiben, akkor miért nem tartják be a saját szavukat.
Biztos régimódi vagyok (vállalom), de mifelénk nem szerették az ilyen viselkedést - és én most sem szeretem...

ja, ja, meg lehet egyezni, meg abban is hogy eddig volt.
Rudolf, feltételezem az összes itteni kábelessel, akik kábelt árulnak, fabrikácsolnak, konfekcióznak, (kábelt fémes vezetővel és szigetelővel ténylegesen egyik sem ötvöz, önt, húz, stb) azokkal minddel köt ilyen telefonos megállapodást? mert így lenne kerek a dolog, szerinted?
Kezd ez a jelenség elég szánalmas lenni

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tanczi »



OFF
én nagyon furcsának, sőt fórum idegennek tartom: "telefonon megegyeztünk, hogy nem írunk egymás topikjaiba" módit.
Ha valaki csak így érzi magát biztonságban? akkor írjon zárt blogot, a fórum éppen hogy a szabad vélemény, tapasztalat posztolási felület. Ha a konkurensnek gondolt ember rossz szándékkal, alaptalanul vádaskodik, erre ott van a fórum szabályzat, ha meg élénkíti a látogatottságot az értelmes beírásasival, akkor meg inkább örülni kéne annak. 
Ha viszont valaki ennyire bizonytalan és fél a szakmai tapasztalatú emberek írásaitól? Arra megint csak ott blog lehetőség.

 
Én meg azt tartom furcsának, ha két ember megegyezik valamiben, akkor miért nem tartják be a saját szavukat.
Biztos régimódi vagyok (vállalom), de mifelénk nem szerették az ilyen viselkedést - és én most sem szeretem...
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Az is fura hogy idejön valaki nulla tudással és tapasztalattal,rugdossa a konkurenciát,mérési eredményeket közöl más kábelről miközben az övét ködös homály fedi,és ahelyett hogy örülne annak a lehetőségnek hogy itt lehet és tömheti a zsebét a kábelenkénti nem kis haszonnal a megtért vásárlóktól,folyamatosan a nagyobb tudással és tapasztalatokkal rendelkező konkurenciát akarja lejáratni.
Miért nem látjuk a saját drót mérési eredményét?Biztos be lett méretve az is.
Ja hogy az nem lényeg csak a kapott hang?
Értem,viszont akkor miért is kellett előjönni a konkurencia kábelének a mérési eredményével?
Aki a sorok között is olvas,tudja a választ.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



szerencsésebb lett volna egy másik általánosan kábeles topicba közzétenni azt amiről most a vita szól
viszont megfigyelhető egy trend, ami szerint néhányan nyitnak "maguknak" és "saját" topicot,és mindent oda írnak be, legyen az készülék, moziszoba, vagy akár filmajánló !! pedig ezekre is vannak helyek.
cables sem ír máshová kizárólag a sajátjaiba, legalábbis ezt én így észlelem (de ha mégse, szóljon bárki vagy örökre hallgasson )

OFF
én nagyon furcsának, sőt fórum idegennek tartom: "telefonon megegyeztünk, hogy nem írunk egymás topikjaiba" módit.
Ha valaki csak így érzi magát biztonságban? akkor írjon zárt blogot, a fórum éppen hogy a szabad vélemény, tapasztalat posztolási felület. Ha a konkurensnek gondolt ember rossz szándékkal, alaptalanul vádaskodik, erre ott van a fórum szabályzat, ha meg élénkíti a látogatottságot az értelmes beírásasival, akkor meg inkább örülni kéne annak. 
Ha viszont valaki ennyire bizonytalan és fél a szakmai tapasztalatú emberek írásaitól? Arra megint csak ott blog lehetőség.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Itt kizárólag Power kábelekkel kellene foglalkozni, akár kritizálni, akár dicsérni....általában beszélgetni róla, már amennyiben van rá fogadókészség a készítő részéről akár kritika esetében...
 
Ez a - már többféle módon leírt - gondolat teljesen logikus, ésszerű, és furcsamód még a fórum szabályzattal is egyezik. Úgy vélem, ezt a szelektív hallás okán már nem is szükséges többet említeni. A helyzet olybá tűnik, hogy kutyusból előbb lesz kolozsvári...
.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »

szerencsésebb lett volna egy másik általánosan kábeles topicba közzétenni azt amiről most a vita szól
viszont megfigyelhető egy trend, ami szerint néhányan nyitnak "maguknak" és "saját" topicot,és mindent oda írnak be, legyen az készülék, moziszoba, vagy akár filmajánló !! pedig ezekre is vannak helyek.
cables sem ír máshová kizárólag a sajátjaiba, legalábbis ezt én így észlelem (de ha mégse, szóljon bárki vagy örökre hallgasson )

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Azért nem mindenki tök hülye a fórumon, ha nincs említve gyártó, akkor sem (és akkor sem, ha akár igaz is lenne a publikált remekmű)...
Tehát Fülelek felvetése reális!
Itt kizárólag Power kábelekkel kellene foglalkozni, akár kritizálni, akár dicsérni.
Általában beszélgetni róla, már amennyiben van rá fogadókészség a készítő részéről akár kritika esetén is! Na ebből nem sokat látok...
 
Az, hogy nektek egymással milyen vitátok van egyébként, az szerintem most nem releváns...

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Tényleg furcsa, hogy ő kérjen elnézést más sumákságáért...
Meg lehet, hogy gyík vagyok, de direkt név nélkül ment.  Vagy nem?
Ha így van, ti honnan tudtátok mégis? Abból a három szétbarmolós-képből esetleg...?
Esetleg idézni az eredetiből pls, és akkor béke lesz..

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


1. Nem világos nekem, hogy kitől kéne nekem elnézést kérnem és miért? Te kire gondolsz? De bárkire, az a te sanda gyanúsításod, a szöveg erre semmi utalást nem tartalmaz.
2. Miért kéne elnézést kérnem, mert kiderült, hogy valaki (állítólag te tudod ki) nem azt árulta, amit hirdetett. Tehát elnézést kéne kérni az igazságért?
3. Egy valami viszont világos nekem fülelek: pár hónapja telefonon megegyeztünk, hogy nem írunk egymás topikjaiba (remélem ezt nem tagadod le). Te azóta is rendszeresen beírogatsz, beszólogatsz. Nem akarsz elnézést kérni?
 
Még egyszer az eredeti beírás
 
Gondolatok kábelekről, kábelezésről
 
4. rész  Mitől különlegesek egyes kábelek, avagy hogy szólnak az 5N tisztaságú huzalok
Az audió nem épp olcsó hobbi, és nagyon kevesen vannak olyanok, akik szívük szerint költhetnek a rendszerükre, tehát meg tudnak venni bármit, amire vágynak. Szinte mindenkinek vannak árlimitjeik a cuccokra és ebből a szempontból a kábelek általában a sor végén kullognak.
 
Ezt a kábelgyártók is jól tudják, ezért a komolyabb kábeleik esetében igyekeznek az áraikat kellőképpen megindokolni legtöbbször valami különleges huzal vagy köpeny anyagra hivatkoznak, esetleg különleges gyártási folyamattal (cryo-kezeléssel vagy használat előtti beégetéssel) indokolják a magasabb árat. Valahogy kell találniuk olyan érveket, amelyek jobban kinyitják a vevők pénztárcáit. Ki ne költene például olyan kábelre, amely nemes fémekből, ezüstből, aranyból van, esetleg a fém még különleges tisztaságú is. Az 5N vagy 6N tisztasági fokozatokat nagyon szeretik emlegetni a kábelgyártók a legjobb kábeleik jellemzésére.
 
A nemesfém huzalok kivételes tisztasága igen jól hangzik, és nyilván pszichésen is hat a vevőkre, felértékelődik bennük a kábel, mielőtt még hallanák a hangját. Persze egy átlag felhasználó nem tudja ellenőrizni a hangzatos állításokat, nem tehet mást, elhiszi, hogy valóban nagytisztaságú huzalokból áll a kiválasztott kábel.
Nemrégiben olvastam a Silver Audio amerikai kábelgyártó honlapján azt a meglepő dolgot, hogy a korábbi ezüst huzal szállítóik nem tudtak mérési bizonylatot adni a szállított huzalok tisztaságáról, sőt volt olyan szállító is, amely beszüntette velük a levelezést, miután mérési bizonylatot kértek a gyártott huzalok minőségéről.
 
Jómagam kizárólag régen gyártott réz huzalokból készítek a kábeleket, de azért engem is érdekelt, hogy a kábelekben használt a nemesfém huzalok pontosan mit tartalmaznak, mennyire „tiszták”. Pár hete egy anyagvizsgáló műszereket forgalmazó cég munkatársával beszélgettem erről, és ő felajánlotta, ha adok neki huzal mintát, ki tudja méretni a fém összetételét, tisztaságát.
 
Vettem hát itt az AVX-en egy ezüst/arany XLR kábelt. A kábel a specifikáció szerint 5N tisztaságú, ezüst/arany huzalt tartalmaz. Feláldoztam a kábelt a tapasztalatszerzés oltárán, az egyik végből kicsíptem egy pár cm-es darabot és odaadtam műszeres analízisre, a pontos összetétel meghatározására.

 
Két nap elteltével e-mailt kaptam a műszerforgalmazó ismerőstől az alábbi szöveggel:

 
A huzal darabot egy nemesfém vizsgálatra szakosodott laboratóriumban analizálták, és az alábbi összetételt mérték:

 
Látható, hogy a nagytisztaságúnak mondott huzal az ezüstön és az aranyon kívül igen sok más fémet is tartalmaz. A legmeglepőbb számomra a vastartalom volt, mivel a vas nem éppen kívánatos elem az audió technikában használt huzalokban.
Tehát az ezüst/arany huzal szennyezettsége az összes nem kívánatos elemet figyelembe véve csaknem 2%, ami nagyon, de nagyon messze van az 5N értéktől.
Mert mit is jelent az 5N tisztaság?
 
N szám          Tisztaság %
 
1N                 90%
2N                 99%
3N                 99.9%
4N                 99.99%
5N                 99.999%
 
Tehát 5N tisztaságú huzalban 0,001% lehetne a szennyezés, ehelyett ebben a huzalban csaknem 2% a szennyezés aránya, több szennyező fém van benne, mint arany! Ez alapján a huzal még a 2N tisztaságot sem éri el!
 
Nem feltételezem, hogy a kábel készítője szándékosan adott meg jóval magasabb tisztasági értéket a kábel specifikációban, inkább az lehet, hogy őt is félre tájékoztatták. Bárhogy is van, a kábelek vásárlói nem ilyen huzalt tartalmazó kábelt szerettek volna venni.
 
Tudtommal egyébként huzal összetételt elemzést XRF módszerrel bárki számára 1200 Ft -ért végeznek itt:
http://mkeh.gov.hu/n..._anyagvizsgalat  
 (folyt. köv.)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ez a címe ennek a topiknak:  Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatbanEbbe nem fér bele a konkurencia lejáratása még burkolt formában sem.
Minimum nyilvános "elnézést kérek" jár érte, vagy végképp ráragad Rudi bácsira a GRudi jelzős szerkezet SLajos után szabadon...

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az úri közönség egy része mindenre fanyalog, ami nem a csillagokból jön.
Pedig talán jobb lenne támogatni a hazai gyártókat.

Jó lenne, ha lennének hazai gyártók. De hányan vannak? Fel tudnád sorolni őket? Mármint azokat, akiket valóban gyártónak lehet nevezni (és nem itt a fórumon kapták nagylelkűen ezt a titulust)?

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”