Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Na van ilyen is, hogy én kérdeznék. Tudja azt valaki, hogy mit számít hangzásban pl. egy ezüst huzal esetében, hogy 5N vagy mondjuk 2N tisztaságú?
 
Úgy látszik senki sem tud biztosat erről, pedig engem érdekelt volna a dolog, ugyanis megmérettem egy ezüst/arany IC kábel összetételét.
 
Gondolatok kábelekről, kábelezésről
 
4. rész  Mitől különlegesek egyes kábelek, avagy hogy szólnak az 5N tisztaságú huzalok
Az audió nem épp olcsó hobbi, és nagyon kevesen vannak olyanok, akik szívük szerint költhetnek a rendszerükre, tehát meg tudnak venni bármit, amire vágynak. Szinte mindenkinek vannak árlimitjeik a cuccokra és ebből a szempontból a kábelek általában a sor végén kullognak.
 
Ezt a kábelgyártók is jól tudják, ezért a komolyabb kábeleik esetében igyekeznek az áraikat kellőképpen megindokolni legtöbbször valami különleges huzal vagy köpeny anyagra hivatkoznak, esetleg különleges gyártási folyamattal (cryo-kezeléssel vagy használat előtti beégetéssel) indokolják a magasabb árat. Valahogy kell találniuk olyan érveket, amelyek jobban kinyitják a vevők pénztárcáit. Ki ne költene például olyan kábelre, amely nemes fémekből, ezüstből, aranyból van, esetleg a fém még különleges tisztaságú is. Az 5N vagy 6N tisztasági fokozatokat nagyon szeretik emlegetni a kábelgyártók a legjobb kábeleik jellemzésére.
 
A nemesfém huzalok kivételes tisztasága igen jól hangzik, és nyilván pszichésen is hat a vevőkre, felértékelődik bennük a kábel, mielőtt még hallanák a hangját. Persze egy átlag felhasználó nem tudja ellenőrizni a hangzatos állításokat, nem tehet mást, elhiszi, hogy valóban nagytisztaságú huzalokból áll a kiválasztott kábel.
Nemrégiben olvastam a Silver Audio amerikai kábelgyártó honlapján azt a meglepő dolgot, hogy a korábbi ezüst huzal szállítóik nem tudtak mérési bizonylatot adni a szállított huzalok tisztaságáról, sőt volt olyan szállító is, amely beszüntette velük a levelezést, miután mérési bizonylatot kértek a gyártott huzalok minőségéről.
 
Jómagam kizárólag régen gyártott réz huzalokból készítek a kábeleket, de azért engem is érdekelt, hogy a kábelekben használt a nemesfém huzalok pontosan mit tartalmaznak, mennyire „tiszták”. Pár hete egy anyagvizsgáló műszereket forgalmazó cég munkatársával beszélgettem erről, és ő felajánlotta, ha adok neki huzal mintát, ki tudja méretni a fém összetételét, tisztaságát.
 
Vettem hát itt az AVX-en egy ezüst/arany XLR kábelt. A kábel a specifikáció szerint 5N tisztaságú, ezüst/arany huzalt tartalmaz. Feláldoztam a kábelt a tapasztalatszerzés oltárán, az egyik végből kicsíptem egy pár cm-es darabot és odaadtam műszeres analízisre, a pontos összetétel meghatározására.

 
Két nap elteltével e-mailt kaptam a műszerforgalmazó ismerőstől az alábbi szöveggel:

 
A huzal darabot egy nemesfém vizsgálatra szakosodott laboratóriumban analizálták, és az alábbi összetételt mérték:

 
Látható, hogy a nagytisztaságúnak mondott huzal az ezüstön és az aranyon kívül igen sok más fémet is tartalmaz. A legmeglepőbb számomra a vastartalom volt, mivel a vas nem éppen kívánatos elem az audió technikában használt huzalokban.
Tehát az ezüst/arany huzal szennyezettsége az összes nem kívánatos elemet figyelembe véve csaknem 2%, ami nagyon, de nagyon messze van az 5N értéktől.
Mert mit is jelent az 5N tisztaság?
 
N szám          Tisztaság %
 
1N                 90%
2N                 99%
3N                 99.9%
4N                 99.99%
5N                 99.999%
 
Tehát 5N tisztaságú huzalban 0,001% lehetne a szennyezés, ehelyett ebben a huzalban csaknem 2% a szennyezés aránya, több szennyező fém van benne, mint arany! Ez alapján a huzal még a 2N tisztaságot sem éri el!
 
Nem feltételezem, hogy a kábel készítője szándékosan adott meg jóval magasabb tisztasági értéket a kábel specifikációban, inkább az lehet, hogy őt is félre tájékoztatták. Bárhogy is van, a kábelek vásárlói nem ilyen huzalt tartalmazó kábelt szerettek volna venni.
 
Tudtommal egyébként huzal összetételt elemzést XRF módszerrel bárki számára 1200 Ft -ért végeznek itt:
http://mkeh.gov.hu/nemesfemvizsgalat/an ... gvizsgalat  
 (folyt. köv.)

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Meghalt Somló Tamás...  nagyon szerettem
 
https://www.youtube.com/watch?v=0uhiPMUf-fo

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Ennek a személyes részvétellel történő, mindenféle kábelből (csak jó lesz vmelyik) válogatásnak is megvan a maga pszichózisa.
 
Bármilyen audio célra készült vezetékek egyidőben történő válogatásból nyilván lesz "champion", hisz helye/rendszere/ízlése válogatja, éppen melyik előnyös(ebb). Nincs ebben semmi ördöngősség. A 'kábelházalás' egyszerűsítheti a keresést/csereberét. Más kérdés, hogy nem mindenki tud (szeret) dönteni 1-2 óra alatt..., ill. ilyenkor a vásárlás 'kényszerérzése' is jobban benne van a "levegőben". Szerintem.
.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dorian »



 
Amit csinál, az nem idegen módszer, bevett marketing. Úgy képzeld el, mintha egy filmet próbavetítésre szétküldenének jó sok helyre, utána meg akár újra is vágnák, vagy akár forgatnák.

 
Ennek a személyes részvétellel történő, mindenféle kábelből (csak jó lesz vmelyik) válogatásnak is megvan a maga pszichózisa.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »



A hit a legkönnyebben módosítható faktor, a fizika pár milliárd év óta nem akar változni .. no..
Az a köpenykülsőre tekert hajszál drót nem túl sérülékeny? előny azért van abban is, a köpenykülsőn tekergőző drót ugye jó hosszan érintkezik műanyaggal, és aki ilyet használ, annak el lehet adni az újabb koncepciót, miszerint nem előnyös ilyen sokáig, hosszan találkozni a vezetőérnek ki tudja milyen dielektrumú szigetelővel..

 
Ezt gondoljuk át.
Én azt sejtem, hogy a nagy trükk pont az, hogy a körétekeréssel pont, hogy nem érintkezik hosszan. Mert elég laza, igazából az igazi érintkezési felület csak néhány pont, aszimmetrikusan, véletlenszerűen eloszolva.
Matekilag? Ha belül megy egy öntött cuccban, a felület 2r pí szer a hossz.
Ha kívül van, akkor a felület elméletileg nulla - ez most engem is meglepett...
Gyakorlatilag pedig valami minimális érték.
Légvezeték? 
 
Hangsúlyozandó, hogy a hang ettől lehet még akármilyen.
 
És mitől is sérülékeny, ha kibírja a csatlakoztatási stresszt?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »



Elég érdekes amit írsz fejlesztés gyanánt, de csak kipróbálod azt a sok kábelt mielőtt elviszed valahova "tesztelni" ?
A rendszered felbontására lettem volna kíváncsi, de ez nem válasz, hanem ködösítés mégpedig a legjavából sajnos. -

 
Azt kellene már észrevenni, hogy Rudolf több rendszert hallott, mint mi itt tízen összesen, ezt hidd el.
Amit csinál, az nem idegen módszer, bevett marketing. Úgy képzeld el, mintha egy filmet próbavetítésre szétküldenének jó sok helyre, utána meg akár újra is vágnák, vagy akár forgatnák.
 
Ilyen szempontból semmi jelentősége sincs annak, hogy milyen a rendszere. Úgymond 'bedolgozói' vannak; rengeteg telefon meg üzenet a különböző rendszerekről, ezek variábilitását semmivel el nem éred.
Az én rendszerem pl. nagy felbontású. Mit jelent ez? Számotokra az égvilágon semmit. Nem azért, mert senkit sem engedek be a szobába, hanem azért, mert bármelyik komponens máshol akár csúfosan leszerepelhet, ez a kábelekre kiemelten igaz.
 
Tehát.
Ahelyett, hogy b@szogatnátok, inkább vegyétek észre, hogy mindig  az adott rendszerben való próbát erőlteti, és simán bevallja, hogy pl. tápkábelek tudnak idióta módon viselkedni, bármennyire is szuperek. Bevallja, hogy XLR esetén a vékonyítással csak óvatosan.
Az Acoustic Zen vagy a Cardas vagy a Stealth vagy a Siltech ugye megcsinálja ezt? És odaviszi neked a kábelt két hétre, játszani, amely ára zéró, ezt fogjátok már fel.
 
Szóval Rudolf a méretes szabó; a nagy cég pedig soha nem kérdezi meg, hogy neked melyik oldalon kényelmesebb...?
 
Aztán van úgy, szerintem erősen ritkán, hogy nem sikerül a dolog. Egy pici, tényleg pszichózisnyi különbség van a 875e és a 30e kábel között, ez tényleg katasztrófa...
A kapzsiság óriási a hifiben.
Én sem vagyok kivétel, mielőtt még valaki nekem jön.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Hálózati kábeleket nem saját rendszerhez kell fejleszteni és abban tesztelni, hanem a vevő rendszerében az ő készülékeihez kell válogatni. Én ezt a módszert követem és nagyon komoly hangminőség javulás érhető el vele. Minden készülék másféle tápkábellel működik legjobban. A válogatáshoz többféle  huzalból, más és más geometriával összeállított kábel készletet szoktam vinni és ebből keressük meg a készülékhez illőt!
 
Ha esetleg nem hinnéd, hogy ez a módszer működik  ITT találsz pár véleményt!

 
 
Elég érdekes amit írsz fejlesztés gyanánt, de csak kipróbálod azt a sok kábelt mielőtt elviszed valahova "tesztelni" ?
A rendszered felbontására lettem volna kíváncsi, de ez nem válasz, hanem ködösítés mégpedig a legjavából sajnos. -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Cables!
 
Leírhatnád már a rendszered összetevőit, mert nagyon kíváncsi lennék rá (gondolom más rajtam kívül). Amin kikisérletezted kábeljaidat és ami nagyon sokat javít a rendszeren ?
 

 
Hálózati kábeleket nem saját rendszerhez kell fejleszteni és abban tesztelni, hanem a vevő rendszerében az ő készülékeihez kell válogatni. Én ezt a módszert követem és nagyon komoly hangminőség javulás érhető el vele. Minden készülék másféle tápkábellel működik legjobban. A válogatáshoz többféle  huzalból, más és más geometriával összeállított kábel készletet szoktam vinni és ebből keressük meg a készülékhez illőt!
 
Ha esetleg nem hinnéd, hogy ez a módszer működik  ITT találsz pár véleményt!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Na van ilyen is, hogy én kérdeznék. Tudja azt valaki, hogy mit számít hangzásban pl. egy ezüst huzal esetében, hogy 5N vagy mondjuk 2N tisztaságú?

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Rudolf én nem azt írtam hogy engem zavar.Sőt , teljesen meg tudlak érteni mivel én is csináltam már magamnak nem egy kábelt és ugyanaz vezérelt mint téged, mindig jobbat szerettem volna az előzőnél, annyi különbséggel, hogy én nem árulom üzletszerűen őket.
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Üdvözlet mindenkinek!
 
Sokkal jobb hangú ez az új kábel! Érdemes kipróbálni. Az új "ruha" csak az egyik változás benne.
 
MGMART - sajnálom, hogy zavarnak az újabb hírek, de nekem a fejlesztés a legfontosabb, fontosabb, mint az eladás. Akik ismernek jól tudják ezt!
 
Akit érdekel az új kábel priviben keresen  cables@frremail.hu

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MGMART »


 Valóban pamutköpenyen "tekergőzik" a rézszál és így nagyon sérülékeny.
 Viszont tényleg nagyon jó hangja van, szerintem sok drága és jó kábel felkötheti a gatyáját vele szemben.
 
Rudolf jó kábeleket készít, csak a marketingje veri ki néha a biztosítékot.Illetve a korábbi vevőknek akik a kábeleit használják okozhat némi keserű szájízt, az állandó variálás-fejlesztés következtében megjelenő mindig egyre jobb hangú és egekbe magasztalt kábelek megjelenése.

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A hit a legkönnyebben módosítható faktor, a fizika pár milliárd év óta nem akar változni .. no..
Az a köpenykülsőre tekert hajszál drót nem túl sérülékeny? előny azért van abban is, a köpenykülsőn tekergőző drót ugye jó hosszan érintkezik műanyaggal, és aki ilyet használ, annak el lehet adni az újabb koncepciót, miszerint nem előnyös ilyen sokáig, hosszan találkozni a vezetőérnek ki tudja milyen dielektrumú szigetelővel..

A régi IC-n pamuton tekereg a hajszál drót. Ezen a műanyag köpenyen most én is csodálkozom tekintettel az eddigi koncepcióra   , ettől persze még szólhat jól.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



   Nem tudom, hogy csak én látok ellentmondást Rudolf eddigi koncepciójával szemben, miszerint minden burkolat és szigetelés csak ronthat hangon?
   Kérdezem ezt úgy, hogy én  AIR-N ic-t használok amin a jel azaz a pozitív ér egy hajszálvékony rézszál ami a kábel külső pamutköpenyén kívül arra rátekerve fut a szabad levegőn.
   Ettől van szellősebb megoldás?

A hit a legkönnyebben módosítható faktor, a fizika pár milliárd év óta nem akar változni .. no..
Az a köpenykülsőre tekert hajszál drót nem túl sérülékeny? előny azért van abban is, a köpenykülsőn tekergőző drót ugye jó hosszan érintkezik műanyaggal, és aki ilyet használ, annak el lehet adni az újabb koncepciót, miszerint nem előnyös ilyen sokáig, hosszan találkozni a vezetőérnek ki tudja milyen dielektrumú szigetelővel..

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Nem tudom, hogy csak én látok ellentmondást Rudolf eddigi koncepciójával szemben, miszerint minden burkolat és szigetelés csak ronthat hangon?
Koncepció elméletben addig létezik, míg nem váltja fel egy másik... Egy kevéske "sminkre" szükség van, ez mán csak ilyen ipar...
.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MGMART »


   Nem tudom, hogy csak én látok ellentmondást Rudolf eddigi koncepciójával szemben, miszerint minden burkolat és szigetelés csak ronthat hangon?
   Kérdezem ezt úgy, hogy én  AIR-N ic-t használok amin a jel azaz a pozitív ér egy hajszálvékony rézszál ami a kábel külső pamutköpenyén kívül arra rátekerve fut a szabad levegőn.
   Ettől van szellősebb megoldás?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Cables!
 
Leírhatnád már a rendszered összetevőit, mert nagyon kíváncsi lennék rá (gondolom más rajtam kívül). Amin kikisérletezted kábeljaidat és ami nagyon sokat javít a rendszeren ?
Érdeklödve várom válaszodat...... -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



 
Az Air-N Reference ábrán látható kivitele több ponton is előrelépést jelent az eddigi változatokhoz képest. Az egyik ezek közül új „ruhája”, amely a legszellősebb öltözék, ami csak elképzelhető.
 
Minél kevesebb köpeny, és szigetelés van a huzalok körül, annál jobb lehet a hang és ez a „ruha” valósítja meg a minimális köpeny elvet a legjobban. Az új ruha ugyanis, bár annak látszik, nem külső borítás, nem köpeny.
 
A minimál köpeny elv hatása jól hallhatóan érvényesül ennek a kábelnek hangjában, ez a legdinamikusabb, legnagyobb felbontású és legtermészetesebb hangú IC, amit én eddig készítettem. Az ára a bárki által elérhető kategóriában van. 
 
Akit érdekel az új kábel, meghallgatná a hangját írjon nekem    cables@freemail.hu

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Míért járok kábelt tesztelni kam -hoz?
 
Nagyon sok kedves vevőm lett évek során itt az AVX-en, de mégis ő az első, aki eszembe jut, ha valami igazán újat szeretnék megmutatni valakinek. Már az is furcsa volt, ahogy megismerkedtünk. Talán 3 éve történt, hogy tespedtem otthon a hosszú karácsonyi szünetben, amikor unalmamban hirdetéseket böngészve felfigyeltem egy hirdetésre. Valaki egy régi elő-végerősítőt hirdetett 300 eFt-ért. Ez nem kis összeg gondoltam és megnéztem, hogy mi az a Pioneer Spec-1, Spec-2. Hát ezt láttam
 

 
Ezt meg kell hallgatni gondoltam és felhívtam. Na így ismerkedtem meg kam -al. Elmentem hozzá, ha jól emlékszem VdH meg Project kábelekkel voltak bekötve az erősítők és jól szólt a zene a Sonus Faber hangfalakból.  Az erősítőkbe meg nem lehetett nem beleszeretni. Időt kértem tőle de már a hazaúton rájöttem, hogy ha megveszem ezt a két csodát lakást kell cserélni, mert nem tudom ezeket a hatalmas erősítőket nálunk elhelyezni. Gondolkoztam a dolgon, és pár nap múlva felhívtam, hogy sajnos nem férnek el nálunk ezek a csodás retro cuccok. A kapcsolat vele viszont megmaradt és amikor megtudta, hogy kábeleket készítgetek kért párat kipróbálni. Aztán szép lassan ráállt az én kábeleimre. Bármit vittem neki, mindig csóválta csak a fejét: Hagyd itt, majd meghallgatom. Aztán megvette. Velem korabeli, hihetetlenül laza ember és nagyon jó vele beszélgetni. A nagy erősítőket már eladta, de azóta is nagyon jó cuccokon hallgat zenét, fogalmam sincs hol veszi ezeket, mert nem szeret kijárni a lakásból, de mindig vannak nála újdonságok. Igényes zenéket hallgat, nagyon jó lemezekről a lakás akusztikája is kiváló, a sok szép régiség megtöri a felületeket, kellemes természetes a hangzás.
 
Sokan kérdezi tőlem, hogy hol hallom a legjobb hangot, hát azt hiszem nála hallottam, amikor még meg volt a Spec-1-2 és Dire Straits számokat hallgattunk japán LP-ről. Borsódzott a hátam.
 
Pénteken fordult talán elő első alkalommal, hogy első hallásra is dicsérte egy kábelemet. Az Air-N Reference szólt nála és tetszett neki.
 


Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



  Gondolatok kábelekről, kábelezésről 3. Szép kábelek vagy szép hangú kábelek
A szépség rabjai vagyunk, mindenki szereti a szépet! Nincs ez másképp akkor se, ha kábelekről van szó. Csakhogy itt választani kell a vásárlónak: szemre szép kábelt szeretne, vagy szép hangú kábelt. A szigetelés és a köpeny anyagok nagyon nem tesznek jót a hangjelnek. Ez jól lemérhető azon is, hogy a kábel gyártók elfogadható árú szép kábelei - hát finoman szólva - elég rosszul szólnak.

 

 

     Új ruhában az Air-N Reference IC
 
Ma teszteltük kam -nál. Még neki is tetszett. Mármint a hangja. Ami szinte a hihetetlen kategória
 
Air-N Reference_500px3.jpg
Air-N Reference_500px.jpg

 
Akkor most ez végre egy "szemre szép kábel". Tehát nem lehet "szép hangú", mert a fenti vélemény alapján választanunk kell, hogy melyik paraméter a domináns.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Ma délelőtt Budapest vonzáskörzetében jártam kábelekkel. Fantasztikusan érdekes és érdeklődő háziakkal ismerkedtem meg, és egy igen jó rendszerbe kerültek be a kábeleim, nevezetesen 3 hálózati, Hangfal, IC és egy spec TV hang kábel.
 
Volt egy szigorú "peremfeltétel" a házigazda kikötötte, hogy akkor vigyem a kábeleket, amikor a ház úrnője is ráér hallgatózni. A hölgy ugyanis a MÁV szimfonikus zenekar tagja. Persze komolyzenékkel kezdtük a tesztelést és nagy dicséret volt számomra, amikor a hölgy azt mondta: ezeket a hangszer hangokat hallom a zenekarban. A végén azért volt egy kis Yello is...
 
Tamas.jpg

 
 Ma este felhívott telefonon az a fiatalember, akinek a rendszerébe tegnap kerültek be a kábeleim. Amikor felvettem a telefont és meghallottam a hangját első pillanatban arra gondoltam, hogy valami gond van a kábelekkel, azért hív. Szerencsére egész mást mondott.
 
Tegnap késő estig hallgattak zenét a nejével, és azt tapasztalták, hogy jobban hat rájuk a zene. Azok a kiváló minőségű SACDk, amelyeket már régóta hallgatnak és szeretnek. Valami olyasmit mondtam erre, hogy igen ez természetes, ha jobb kábelek kerülnek be egy rendszerbe, de aztán elgondolkoztam a dolgon.
 
Lényegében az egész audió hobbi mozgató ereje, hogy azt szeretnénk, hogy minél jobban a zene hatása alá kerüljünk, minél jobban megérintse a lelkünket ez a csodálatos rezgő világ. Ahányan vagyunk annyi irányba indulunk ezért, és ha ma sikerül egy jobb hangzást találnunk holnap már azon gondolkodunk, hogy mi lehet a következő lépés. Csodálatos hobbi ez és hálásak lehetünk, hogy a vonzásába kerültünk!

Avatar
mouse53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 18:38
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mouse53 »


Üdv Mindenkinek,
Egy rövid észrevételt tennék a hálózat kábelekkel kapcsolatosan.
A jó multkorában elhoztam Rudolftól két hálózati kábelt -
teljesen egyforma kb 2 m hosszú a jelenleg futó szériából, a különbség az egyik sima a másik zavarszűrős változat.
 
Egy német középvastag általam nem nagyon ismert cég közép áru kábelét használtam elsősorban a hossza miatt.
Mivel nem volt mihez hasonlítanom így bátran állíthatom hogy jól szólt és tette a dolgát. Egy elosztó bekötésére szolgált.
Furdalt a kíváncsiság és Rudolf nagyon biztatott hallgassak meg mást is, akár az Övéit akár másikat, számíthatok változásra.
Szóval így tettem és elhoztam tőle, néhány egészen kiváló LP  társaságában a két kábelt.
 
Sokat dugdostam a tápokat, fáziskeresés stb. tényleg másképp szóltak.
A két kábel is egymáshoz képest is.
A zavarszűrős szerintem a Cables vonal egyenes folytatása, a másik nem nagyon tetszett, egy kicsit magasba húzta a hangot, bocs ilyen érzetet keltett.
 
Nem adtam fel és kipróbáltam direkt erősítőhöz elosztó nélkül. Itt príma volt, picit jobban tetszett mint ugyan ezen típus rövidebb változata ami be volt kötve. Nem nagyon értem, hogy ez a 50-60 cm többlet vezeték tápoldalon miért szól bele a dologba, de egyértelműen kihallható.
Már biztosan Rudolf türelmének a vége felé járhatok, így napokon belül eldöntöm mit teszek velük, biztosan lesz ami marad és nyilván lesz ami megy, azaz viszik.
Köszönöm a lehetőséget. / A Nat King Cole box egészen fantasztikus. /
Mouse53
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Ma délelőtt Budapest vonzáskörzetében jártam kábelekkel. Fantasztikusan érdekes és érdeklődő háziakkal ismerkedtem meg, és egy igen jó rendszerbe kerültek be a kábeleim, nevezetesen 3 hálózati, Hangfal, IC és egy spec TV hang kábel.
 
Volt egy szigorú "peremfeltétel" a házigazda kikötötte, hogy akkor vigyem a kábeleket, amikor a ház úrnője is ráér hallgatózni. A hölgy ugyanis a MÁV szimfonikus zenekar tagja. Persze komolyzenékkel kezdtük a tesztelést és nagy dicséret volt számomra, amikor a hölgy azt mondta: ezeket a hangszer hangokat hallom a zenekarban. A végén azért volt egy kis Yello is...
 

 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Szakmai szempontból annyit tennék hozzá az alábbi kedves beíráshoz, hogy János szobájában a zenei hangok terjedését nagymértékben segítette az a pár pohár  finom barna sör, amit a melegre való tekintettel egészségünk védelmére kénytelenek voltunk elfogyasztani.
 
De mielőtt valaki arra gondolna, hogy a finom sör miatt hallottuk sokkal jobbnak a új Air-N Reference IC kábeleket, elmondanám, hogy visszahallgatuk a zenéket a végén a régi kábelekkel és utána mondta János, hogy kér ezekből az új ICkből.
 
A tesztelés során nagyon vigyáztam arra, hogy semmivel se befolyásoljam az ő értékítéletét, mindig ő mondta, hogy milyen változást hall, és nagyon jó érzés volt, hogy a fejlesztési céllal egyezett a véleménye. A hallott változás ismét ellentmond annak az elterjedt , de hibás vélekedésnek, hogy vastagabb huzal kell a jobb mélyekhez és a jobb dinamikához! 

Avatar
paljanika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 15:18
Értékelés: 13

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: paljanika »


Sziasztok!

 

Ismét egy eseménydús és tapasztalatokkal teli zenehallgatást tudhatunk magunk mögött Rudolffal.

Majd egy éve, hogy átkábeleztem az AIR-N kábelekkel a rendszerem. Rendkívül kellemes hangzást sikerült elérnem. Szerencsére meg tudtuk szervezni ezt az újabb találkozót, ahol kipróbáltuk az új IC kábelt. Hajtott a kíváncsiság, hogy ezeket a kiemelkedően jó kábeleket sikerült e még jobbá varázsolnia Rudolfnak. Eddig is nagyszerű tér, rengeteg részlet, életszerű hangszerek és ének hangok jellemezték a kábeleket, de erre rátett még egy lapáttal. Még élettel telibb hangszerek és zeneibb megszólalás jellemzi az új fejlesztésű IC kábelét. Ismét igazolódott a papírforma, mivel a forrás és az előfok között jobban érződött az új IC pozitív hatása, mint az előfok és a végfok között.

Örömmel feledkeztünk bele a zenehallgatásba, amit természetesen a kiváló minőségű zenei anyagok nagyban megalapoztak.

 

Köszönöm még egyszer a lehetőséget.

Üdv.

János


Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”