Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A legujabbak (alábbi képen) normál (1m 20 - 1m 30) méretben 30-35e, huzalszámtól és kialakítástól függően. Pesti érdeklődőknek ebben az árban a válogatás lehetősége is benne van.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Klaca »


Mennyibe kerülnek ezek a kábelek? (pl. egy AirN tápkábel)
Sorry, közben a megfelelő topicban láttam egy akciós árat.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Tisztelettel egy gondolat a fentiekhez. Ezen az alapon bármilyen tápkábel "svédasztal" hozza a változó szereplést. Lesz jó és kevésbé.
 
Igen ez így van. Csak nem mindegy, hogy mekkora különbség van az egyes  hálózati kábelek hangja között. És itt a válasz az alábbi mondatokra.
 
A kábelválogatás alapvetően egy jó dolog annak, aki tud 1-2 óra alatt dönteni. Én nem tudok. lehet, hogy bennem van a hiba. Az 'egy felvételes fülelés' már vitt be az erdő sűrűjébe. Nálam a többféle zene és érzelmi állapot, valamint az ellenpróba a bevált gyakorlat. Ehhez idő kell. Nem vagyunk egyformák. 

 
A válogatásnál olyan különbségnek kell lenni, ami egyértelmű, amihez nem fér kétség. Annyival jobbnak kell lenni az adott készülékhez kiválasztott hálózati kábelnek, hogy 1 hét és 1 év múlva is azt mondhassuk: ez legjobb választás.
 
Viszont abban neked igazad van, hogy új huzalokból, hasonló elrendezésű és főleg árnyékolt tápkábeleknél ritkán van ilyen különbség. Én évek óta elteszem a legjobban bevált tápkábeleim kis céduláit a huzal átmérőkről, huzalszámokról és a keresztmetszet elrendezésről. Az új kábeleket ezek alapján készítem.
 

 
De nem állítom, hogy csak így lehet jó tápkábeleket csinálni. De így elfogadható áron lehet nagyon kiváló kábeleket csinálni.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »



Dehogy veszem támadásnak! Szerintem nem kell túlbecsülni az ember akusztikus emlékező képességét. Meg másféle hangulatban, biztosan másféle külső elektromos és akusztikus környezeti zaj körülmények között nemigen lehet emlékezetből össze hasonlítani különböző tápkábeleket. Sokkal jobb egy ülésre.
 
De van még valami: nem elég az, hogy ne egyformák legyenek a tápok, más átmérőjű és elrendezésű kábelekkel érdemes a válogatást csinálni. Ez pedig nem könnyű. 

 
 
Tisztelettel egy gondolat a fentiekhez. Ezen az alapon bármilyen tápkábel "svédasztal" hozza a változó szereplést. Lesz jó és kevésbé. A kábelválogatás alapvetően egy jó dolog annak, aki tud 1-2 óra alatt dönteni. Én nem tudok. lehet, hogy bennem van a hiba. Az 'egy felvételes fülelés' már vitt be az erdő sűrűjébe. Nálam a többféle zene és érzelmi állapot, valamint az ellenpróba a bevált gyakorlat. Ehhez idő kell. Nem vagyunk egyformák. 
 
További jó kábelezést mindenkinek!
.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Rudolf,
légyszíves, ne támadásnak vedd, nem az a célom, de akár a te általad, akár más által gyártott/összeszerelt, vagy a kettő kombinációja-kábeleket hallgat/dugdos az emberfia ugyanazon szeánsz vagy egy későbbi keretében, mindig azt fogja meghallani, hogy adott kábelek egymáshoz képest mit csinálnak a rendszer hangjával
 

Dehogy veszem támadásnak! Szerintem nem kell túlbecsülni az ember akusztikus emlékező képességét. Meg másféle hangulatban, biztosan másféle külső elektromos és akusztikus környezeti zaj körülmények között nemigen lehet emlékezetből össze hasonlítani különböző tápkábeleket. Sokkal jobb egy ülésre.
 
De van még valami: nem elég az, hogy ne egyformák legyenek a tápok, más átmérőjű és elrendezésű kábelekkel érdemes a válogatást csinálni. Ez pedig nem könnyű. A tápkábeleket általában új huzalokból készítik, és ez nem szerencsés. De nem mennék részletekbe, nem vitáznék erről. Akit az én véleményem érdekel az keressen meg.  De ha nem hisz valaki nekem keresse meg azokat, akik ilyen válogatás szeánszot végig ültek velem, gondolom ők szívesen elmesélik hogy van ez: sound, paljanika, kimber, kempi, ajkamici hogy csak pár nevet említsek.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Kicsit misztifikálhatunk, aki bírja, tehát eszerint kicsit több dolog rejtőzhet itt, mint az, hogy egymáshoz képest mit művelnek a hálózati vezetékek. Merthogy olykor az történik, hogy nem a szokásos paraméterekben lesz változás, hanem valami nagyobb ívű változás történik, amely nem hifis mérőszámokkal írható le, hanem pl. azzal, hogy mennyire növeli a zenehallgatási kedvet. Aki ügyesen vitatkozik, mondhatná, hogy ilyenkor biztosan valami torzítás-féle csökkent, és az is hifis paraméter, de akkor is más a történet.
Nálam Rudolf tápkábelei még mindig azt csinálják, mint amikor bekerültek a rendszerbe, vagyis annyira más hangot generálnak, hogy nem az jut eszünkbe, hogy mennyivel jobb, mint az előtte lévő X kábel, hanem valami olyasmi, hogy a rendszerből kikerült egy korlát, most így hirtelen nincs is igazi karakter, amit eddig karakternek neveztünk, az az előző drót színezése és zongoraferdítése volt inkább.
 
A Heed Nexus, amikor ki van emelve a Heed rendszerből, hálózatidrót-érzékenysége megdöbbentő. És nem lehet megúszni Rudolf kábeleinél sem a próbálgatást, mert a Nexus nálam nem azt a hálózati drótját kedveli, amelyet az ilyen rendszerű táppal rendelkező szerkezetekhez fejlesztett ki, hanem a másikat, ami igazából csöveshez való, vagy pontosabban, csöveshez valónak gondolta pár ember még nem túl régen...
 
Ja, és hogy senki se örüljön, nemrég egy drága hangszórókábelt hasonlítottunk egy Rudolf-féle kábellel; az egyik helyen a drága drót minimálisan jobb volt, illetve néhány felvételen lehetett vitatkozni, hogy melyik a jobb; az ár-érték differencia egyszerűen így is nevetséges volt. Egy másik rendszerben ugyanez a két drót állt ringbe, ott a drága drót annyira elvérzett, hogy az ilyet úgy hívjuk a hifiben, hogy megaláztatás...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »




Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Miklós! Ha javasolhatok valamit, a most leküldött beszorítós hangfal kábelt próbáld ki a nagy rendszeredben is!

Avatar
mouse53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 18:38
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mouse53 »


Kedves minden Érdeklődő,
 
Gondoltam még hozzáfűzök néhány gondolatot a Rudolf DIN csomagjához, különösen a hangszóró kábelekhez.
Ezek a legújabb általam ismert széria, szoritós hangfalba " dugótlanított " változata.
Az erősítő és források az ORION nagy torony by 1982 , ennek megfelelően HS500 már kék membrános sorozata.
Abba a 2mm-es lukba bedugni, az én koromba...!!!!??
Most többen megköveznek, -- biztosan - mert a kábelek összértéke meghaladta a torony bekerülési költségét, így ez nyílván baromság kategória, de nagyon érdekelt és két nagy nyelés között, eltelve nosztalgikus érzésekkel, megrendeltem - megkaptam- bekötöttem és most meg vagyok magammal elégedve.
 
Na jó szokás szerint kitört a frász a kábelek méret, - na ez vajon mitől fog egybemaradni - effektusa miatt, de bekötöttem és csak azt tudom mondani, aki nem rest tegyen egy próbát, nem kell több százezres elektronika egy elfogadható zenei produktomhoz. "Jó zene az kell, most épp Kodályt hallgatok kaziról."
Ez a kábel nyílván nem tett hozzá semmit a hanghoz, de keveset is vett el belőle, egy igen kellemes zenei megszólaláshoz segítette hozzá az ORION dobozokat / azért annyira realista vagyok, az Ő szintjén./
Én nem félnék a DIN-es rendszerek Air-N-esítésétől, sajnos táp oldalról erősen meg van kötve az ember fiának a keze, én használom a hozzá adott - állványra szerelt - elosztót, nyílván szörnyű, ki fogok próbálni egy szürt elosztót RR kábel bekötéssel, de ez mint mondani szokták, már egy új mese.
 
Mouse53

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Rudibá!
 
Miért nem Power-R kábelt használsz?

El viszik őket, ahogy elkészülnek.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



A szomszéd egyszer szólt, hogy nem hallja tisztán a zenét a falon keresztül és ez a halk részeknél nagyon zavarja. Pár napja vettem új hangfalakat. A szomszédék most költöznek...
 
Hangfalx.jpg

Rudibá!
 
Miért nem Power-R kábelt használsz?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A szomszéd egyszer szólt, hogy nem hallja tisztán a zenét a falon keresztül és ez a halk részeknél nagyon zavarja. Pár napja vettem új hangfalakat. A szomszédék most költöznek...
 
Hangfalx.jpg

kukázott drót ennyire jól fizet ???

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


A szomszéd egyszer szólt, hogy nem hallja tisztán a zenét a falon keresztül és ez a halk részeknél nagyon zavarja. Pár napja vettem új hangfalakat. A szomszédék most költöznek...
 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Felkerestem Radnai urat, hogy érdekelne egy pár hangsugárzó kábel és 1 hálózati kábel. De jeleztem is a kábel készítőjének hogy én elég szkeptikus vagyok ebben a témában, pláne a rendszerem sem egy túl drága, nem hiszem, hogy meghallom a különbséget. Rudolf eljött hozzam, es hozott magával kb 5 db hálózati és vagy 2 pár hangsugárzó kábelt. Először a borzasztó vékony hangsugárzó kábelek kerültek be, itt már mintha precízebb lett volna a hang, illetve a tér is picit javult. Majd miutan megkapta a Power-R tápkábelt az erősítő, nem hittem a fülemnek, sokkal megfogottabb lett minden, meg szebb lett a színpad kép ....
 
Jó reggelt, kellemes húsvéti lazítást mindenkinek!
 
A fenti egy nagyon fontos beírás. Jól mutatja, hogy milyen sokat számít a készülékek hálózati, vagy más néven tápkábele a hangzásban. Bekerült egy kiváló hangfal kábel Kempi rendszerébe, de csak kis javulást éreztünk. Aztán bekerült egy jó hálózati kábel az erősítőbe és hatalmas javulás volt. Ekkor jelentkezett igazán a hangfal kábel hatása is. Aztán bepróbáltuk a többi hálózati kábelt is az erősítőbe, volt ami gyengébb volt ott, volt ami jobb, mint az első, ha jól emlékszem az utolsónak bepróbált volt a legjobb, az maradt bent.
 
Egy külön topik foglalkozik hálózati ösvény kiépítés és hálózati szűrés kérdésével. Késhegyre menő viták folynak azon, hogy miféle vastag huzal kerüljön az ösvénybe. Az én tapasztalatom, sok rendszer tápellátásán javítva az, hogy elsőként a készülékekhez kell egyedileg tápkábelt válogatni. Persze nem mindegy, hogy milyen kábelekből válogatjuk ki az éppen odaillőt. Speciális vezetőkből, kézzel tekert,sok próbálkozással kialakult szerkezetű kábelekből érdemes válogatni, akkor érhetünk el komoly javulást a hangzásban.
 
Aki azt gondolná, hogy ez csak az én rögeszmém, az nagyon téved. Mouse53, Chord, ajkamici, kimber, nehézkes és még jó pár AVX törzstag rendszerében tapasztaltuk meg a fentieket, közösen és nagy örömmel az elért eredményt illetőleg.
 
A hét végén is készült egy új változat, amelyben felhasználtam az előzőek készítésekor és a tesztelésük során szerzett tapasztalatokat.
 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


  A látszat néha csal
 

 
A laptoppon látszatra egy húsvéti csibe van, egy egyszerű kis húsvéti ajándék. Pedig ez több annál, fejét megnyomva tökéletes csibe hangon csipog egy darabig. Nagyon jópofa.
 
A másik képen látszatra 4 drótdarab van. De ez is több annál, aminek látszik, ez egy kiemelkedően jó hangfal átkötő szet (jumper szet) egyik változata, a legegyszerűbb alászorítós változat. Mit tud ez a négy kis drótdarab? Pár hete oda adtam egy topiktársnak egy ilyen készletet, kicsit furcsálva nézegette, aztán két nap múlva felhívott, hogy miből van ez a jumper, mert többet változtatott a rendszere hangján, mint bármilyen kábel, amit eddig kipróbált. Megkérdeztem, hogy milyen irányban volt a változás. Jobbak lettek a magasak és a mélyek is - mondta. Azóta már Air-N Reference hangfal kábelek szólnak nála. Ez a négy vékony jumper nemcsak a hangfalakhoz adott fémlemez-átkötőknél jobb, a hangfal kábelek anyagából készített, esetenként igen drága jumpereknél is jobban szokott szólni. Érdemes kipróbálni!
 
Érdemes írni egy "húsvéti" árért: cables@freemail.hu

Avatar
mouse53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 18:38
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mouse53 »


Ma megérkezett a DIN csomag, nem túl bonyolult öt kábelt átkötni, így egyből megtettem.
 
Az Orion torony vett egy nagy levegőt, hiába 1982-es technika, nagyon meghálálja a jó kapcsolatot.
 
Mint már korábban írtam én elfogult vagyok egy kicsit a Cables koncepciójával, nagyon szeretem ezt a letisztult,
igazábol hangszer hangot amit most produkált a rendszer.
 
Nem voltak egetverő elvárásaim hiszen a HS500-ból az jön csak ki ami..., de kellemes meglepetés volt a végeredmény.
Kaptam egy hangfal kábelt is, de azt direkte nem kötöttem be mert így az IC-k önállóan szerepelnek, együtt meg kitudja ki mennyit tesz vagy vesz el a hangból.  
Szóval első benyomásból csak ajánlani tudom, aki teheti és DIN-es szerintem bátran tegyen egy próbát.
Ha lesz több időm próbálok jellemzést is írni, most csak így és ennyit.
 
Jó munka volt Rudolf.
Mouse53 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Én is. Majd írd meg!

Avatar
mouse53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 18:38
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mouse53 »


Szemre jók...
Hát, nagyon kiváncsi vagyok mit hoz a konnyhára...
Mouse53

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Hát ennek most nagyon megörültem, mármint az előző beírásnak.
 
Régi vágyamat próbáltam kielégíteni és megvettem egy ORION nagy tornyot /erősítő, magnó, rádió/ a tetején a Taya lemezjátszó, eredeti állvány, HS500 szóvál 1982-be -akkor gyártották- röpítettem magam azonnal. Vettem hozzá egy AKAI GX4000D-t kaptam vele vagy 40 szalagot, kazettám néhány száz megharadt, LP sok összedugtam és hát mindenki magyarázhat analógos hangról, ez az.
 
Régóta fontolgattam már, hogy felhívon Rudolfot, hogy mit szólna, de most nyílt kihivást kap 3 db DIN-DIN 80 cm, és 2 db DIN -RCA kábel 80 cm megmérettetésére ebben az illusztris társaságban.
 
Nyílván én egy csöppet elfógódott vagyok , hisz jelentős számban használok Rudolf kábeleiből - nem kis megelégedéssel - , de most a kíváncsíság is hajt.
 
Nos Rudolf, belevágunk...?
Mouse53

 
Elkészültek a kábelek, holnap feladom


Avatar
kempi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2011.01.28., pén. 13:37
Értékelés: 57

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kempi »

Egy rövid beszámoló, mivel én is boldog tulajdonosa vagyok egy Power-R hangfal, és hálózati kábelnek. Felkerestem Radnai urat, hogy érdekelne egy pár hangsugárzó kábel és 1 hálózati kábel. De jeleztem is a kábel készítőjének hogy én elég szkeptikus vagyok ebben a témában, pláne a rendszerem sem egy túl drága, nem hiszem, hogy meghallom a különbseget. Rudolf eljött hozzam, es hozott magával kb 5 db hálozati es vagy 2 pár hangsugárzó kábelt. Először a borzaszto vékony hangsugárzó kábelek kerültek be, itt már mintha precizebb lett volna a hang, illetve a tér is picit javult. Majd miutan megkapta a Power-R tápkábelt az erősítő, nem hittem a fülemnek, sokkal megfogottam lett minden, meg szebb lett a szinpad kép, egyszóval ugy gondolom nagyon jó vételt csináltam. Nálam egy olcsóbb Qed kábelt váltott le Radnai ur kábele, nagyon örulök neki! Biztos, hogy amint tudom a rendszer többi kábele is hasonló kábelekre lesz cserélve. En csak ajánlani tudom!! Szerintem ár-értek arányban nagyon jó választas, ja es nem szabad megijedni a vékonyka kabeltől! Még egyszer nagyon köszönöm Rudolf, jelentkezni fogok!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Hát ennek most nagyon megörültem, mármint az előző beírásnak.
 
Régi vágyamat próbáltam kielégíteni és megvettem egy ORION nagy tornyot /erősítő, magnó, rádió/ a tetején a Taya lemezjátszó, eredeti állvány, HS500 szóval1982-be - akkor gyártották- röpítettem magam azonnal. Vettem hozzá egy AKAI GX4000D-t kaptam vele vagy 40 szalagot, kazettám néhány száz, megmaradt, LP sok összedugtam és hát mindenki magyarázhat analogos hangról, ez az.
 
Régóta fontolgattam már, hogy felhívom Rudolfot, hogy mit szólna, de most nyílt kihivást kap 3 db DIN-DIN 80 cm, és 2 db DIN -RCA kábel 80 cm megmérettetésére ebben az illusztris társaságban.
 
Nyilván én egy csöppet elfogódott vagyok, hisz jelentős számban használok Rudolf kábeleiből - nem kis megelégedéssel - , de most a kíváncsiság is hajt.
 
Nos Rudolf, belevágunk...?
Mouse53

Természetesen! Jövő szerdán megveszem a csatikat...

Avatar
mouse53
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.09.05., hétf. 18:38
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: mouse53 »


Hát ennek most nagyon megörültem, mármint az előző beírásnak.
 
Régi vágyamat próbáltam kielégíteni és megvettem egy ORION nagy tornyot /erősítő, magnó, rádió/ a tetején a Taya lemezjátszó, eredeti állvány, HS500 szóvál 1982-be -akkor gyártották- röpítettem magam azonnal. Vettem hozzá egy AKAI GX4000D-t kaptam vele vagy 40 szalagot, kazettám néhány száz megharadt, LP sok összedugtam és hát mindenki magyarázhat analógos hangról, ez az.
 
Régóta fontolgattam már, hogy felhívon Rudolfot, hogy mit szólna, de most nyílt kihivást kap 3 db DIN-DIN 80 cm, és 2 db DIN -RCA kábel 80 cm megmérettetésére ebben az illusztris társaságban.
 
Nyílván én egy csöppet elfógódott vagyok , hisz jelentős számban használok Rudolf kábeleiből - nem kis megelégedéssel - , de most a kíváncsíság is hajt.
 
Nos Rudolf, belevágunk...?
Mouse53

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Sziasztok!
Hadd irjak én is egy pozitív tapasztalatot Rudolf kábeleivel.
Egy interconnect kábelt készített nekem. A következőket tapasztaltam a kábelcsere után:
- kicsit több,  precízebb magas
- visszafogottabb, kevésbé 'hömpölygős', kontroláltabb mélyek
- kevésbé 'nyomulós' / színezett, de mégsem steril hang - a korábbi hangkép kicsit zavarosnak tűnik ez után
- nagyságrenddel (!) nagyobb térérzet, ez volt talán a legnagyobb változás
- a hang természetessége javult, lágyabb lett a hang
 
Bámulatos, mennyit számított egy egyszerű kábelcsere.

Balázs, aki egy végtelenül szimpatikus fiatalember, RCA-DIN összekötőt kért tőlem. Ez azért nem mindennapos kérés manapság, legalább is az én gyakorlatomban. Szerencsére lehet kapni elég jó hangú DIN csatlakozót (Neutrik), amivel az Air-N kábel megmutathatja az erényeit.

 
Beszéltünk vele arról is, hogy szívesen lecserélné a hangfal kábeleit is, amelyeken szintén DIN csatlakozók vannak. Ha kéri örömmel készítek neki ilyen kábelt.

 
Nagyon sokat javíthat az ilyen régi csatlakozós rendszerek hangján az Air-N kábelezés! Érdeklődés: cables@freemail.hu

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »



Akkor legyen buli
 
NAD d1050 USB DAC
B&O BeoMaster 4400 integrált erősítő
B&O BeoVox M75 hangfal

köszike
bár a nick-ből gondolhattam volna, hiába hosszú volt a hét én meg fáradt

Avatar
beovox
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.30., szomb. 22:06
Értékelés: 1

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: beovox »


buli lenne tudni hogy milyen készülékek között tett jót a hangnak a kábelcsere...
 
Akkor legyen buli
 
NAD d1050 USB DAC
B&O BeoMaster 4400 integrált erősítő
B&O BeoVox M75 hangfal

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”