Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Alex_Aston írta:
2024.04.14., vas. 14:48
cables írta:
2024.04.14., vas. 14:02

Ennél a be idézet posztnál semmi sem mutatja jobban, hogy mennyit árt bármi, még egy levegős pamut köpeny is a jelkábelek (IC, hangfal) hangjának. Minden anyag, ami a huzalokra kerül torzít a hangjel alakján, elsőként a finom részletek vesznek el.
Akkor, hogy rögzítik ezeket a részleteket, ha a stúdiókban nem csupasz kábeleket használnak? gondolkodik.gif
Hát úgy, hogy ez a maradék, amit hallasz.
Ami átment a keverőkön / stúdió-kábeleken/ hangmérnökök elméjén / hozzáállásán.
Ezt a konzerv maradékot bontogatjuk otthon.
Innen kétfelé ágazik a történet: a jobb kábel többet ad vissza ebből a 'maradékból' és kevesebb zavarjelet rak rád.
Másrészt, az igazi jó kábel képes a rendszer-szinergiába is beleszólni, akár még úgy is, hogy arrafelé billenti, amely a (maradék)valóságtól több. Ez a második leágazás gyakorlatilag egy jelkondicionálás.
Magánvéleményem az, hogy mi, a hifisek, általában a második vonalon randalírozunk. A csupasz vezetékek, úgy tűnik, a jó pillanatokban, hogy az első vonalba is engednek kicsi betekintést.

Részemről, mostanában a csupasz a legjobb, és a koax digitális összekötőnél is. Az előny óriásinak tűnik.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cables írta:
2024.04.14., vas. 14:02

Ennél a be idézet posztnál semmi sem mutatja jobban, hogy mennyit árt bármi, még egy levegős pamut köpeny is a jelkábelek (IC, hangfal) hangjának. Minden anyag, ami a huzalokra kerül torzít a hangjel alakján, elsőként a finom részletek vesznek el.
Akkor, hogy rögzítik ezeket a részleteket, ha a stúdiókban nem csupasz kábeleket használnak? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Cso írta:
2024.04.14., vas. 08:47
Üdv !
Régóta használom Rudi bácsi kábeleit. Az új fejlesztésekből mindig kérek tesztelésre,és ezeket még sohasem küldtem vissza.Nem volt ez másképp a csupasz I.C. -vel sem. Ahogy bekötöttem, hallottam, hogy egyértelműen jobb, mint az előző. Párszor még visszaraktam a régit, hogy megtaláljam a különbséget. Hasonló részletesség, kiváló ének hang, tiszta, száraz mélyre menő basszus, óriási tér mind a kettőnél.Nem értettem mitől hallom mégis jobbnak.Aztán sok-sok zene hallgatás után rájöttem,hogy vibrál a muzsika.Tele van élettel,mintha a zenészek örömmel játszanának.
Ennél a be idézet posztnál semmi sem mutatja jobban, hogy mennyit árt bármi, még egy levegős pamut köpeny is a jelkábelek (IC, hangfal) hangjának. Minden anyag, ami a huzalokra kerül torzít a hangjel alakján, elsőként a finom részletek vesznek el.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ennyit számít a nagyobb felbontás. A szépség az a legfinomabb részletekben van.

Avatar
Cso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 14:04
Értékelés: 36

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Cso »

Üdv !
Régóta használom Rudibácsi kábeleit. Az új fejlesztésekből mindíg kérek tesztelésre,és ezeket még sohasem küldtem vissza.Nem volt ez másképp a csupasz I.C. -vel sem.Ahogy bekötöttem ,hallottam ,hogy egyértelműen jobb ,mint az előző. Párszor még visszaraktam a régit,hogy megtaláljam a különbséget.Hasonló részletesség,kiváló ének hang,tiszta ,száraz mélyre menő basszus ,óriási tér mind a kettőnél.Nem értettem mitől hallom mégis jobbnak.Aztán sok-sok zene hallgatás után rájöttem,hogy vibrál a muzsika .Tele van élettel,mintha a zenészek örömmel játszanának.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

gomolalaci írta:
2024.04.13., szomb. 20:45


Jól értem? A NEM mélyfagyasztott kábeleket jobbnak hallod?
Nem jól érted! Kryozott változat nem járt nála. De nagyon tetszik neki a CR nélküli is.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Guzmicsek írta:
2024.04.12., pén. 18:09
Sziasztok Fórumtársak!

El kell , hogy mondjam Nektek a tapasztalataimat a Cables féle Noise killer CR zajcsökkentő dugóval , a Power Z kryo kezelt hálózati kábelekkel, valamint a hangfalkábellel és a kryozott RC kábellel..
36_1_11.gif Fantasztikusak! Röviden, tömören. Először a dugót próbáltam az elosztó első helyén: tisztább, dinamikusabb hangzás. A zene elválik a hangfalak síkjából. Csak a zenére figyelsz.
Az új hálózati kábeleket behelyezve ez az irány tovább erősödött. Nem győztem a lemezeimet hallgatni. Olyan dinamikus, részletező és mély hangokat hallottam, amiket még soha. Az RC kábel ugyanebbe az irányba javított mindent Legutoljára a régebbi (nem kryozott) hangfalkábelek kerültek a helyükre. Ez az eddigi irány meg koronázása nálam. Úgy érzem, hogy most minden kerek. Olyan az egész mint ha egy varázslat lenne. Minden új eszköz, ami a rendszerembe került nagyot javított a hangzáson. Megjegyezném még, hogy ennyi pénzért, ilyen minőségi ugrás csak a mesében van!

Mindezért köszönet: Radnai Rudolfnak!
,,Legutoljára a régebbi (nem kryozott) hangfalkábelek kerültek a helyükre. Ez az eddigi irány meg koronázása nálam. Úgy érzem, hogy most minden kerek."

Jól értem? A NEM mélyfagyasztott kábeleket jobbnak hallod?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Guzmicsek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2016.01.01., pén. 16:41
Értékelés: 2

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Guzmicsek »

Sziasztok Fórumtársak!

El kell , hogy mondjam Nektek a tapasztalataimat a Cables féle Noise killer CR zajcsökkentő dugóval , a Power Z kryo kezelt hálózati kábelekkel, valamint a hangfalkábellel és a kryozott RC kábellel..
36_1_11.gif Fantasztikusak! Röviden, tömören. Először a dugót próbáltam az elosztó első helyén: tisztább, dinamikusabb hangzás. A zene elválik a hangfalak síkjából. Csak a zenére figyelsz.
Az új hálózati kábeleket behelyezve ez az irány tovább erősödött. Nem győztem a lemezeimet hallgatni. Olyan dinamikus, részletező és mély hangokat hallottam, amiket még soha. Az RC kábel ugyanebbe az irányba javított mindent Legutoljára a régebbi (nem kryozott) hangfalkábelek kerültek a helyükre. Ez az eddigi irány meg koronázása nálam. Úgy érzem, hogy most minden kerek. Olyan az egész mint ha egy varázslat lenne. Minden új eszköz, ami a rendszerembe került nagyot javított a hangzáson. Megjegyezném még, hogy ennyi pénzért, ilyen minőségi ugrás csak a mesében van!

Mindezért köszönet: Radnai Rudolfnak!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Balage78 írta:
2024.03.31., vas. 21:55
... Nagyon eszköztelen, torzítatlan, kiváló téralkotású, számomra természetes kábel széles dinamika tartománnyal...
A PCs audió rendszerek hangminőségét alapvetően meghatározza az USB kábel minősége. A gyári USB kábelekben egy köpenyben vannak a táp- és a jelvezetékek. Így egyszerűbb gyártani ezeket, főleg, ha ugyanolyan huzalok vezetik az 5 V-os tápfeszültséget és a négyszög alakú hangjeleket. Az egy köpenybe való zsúfolás, és a nem ideális huzalok nem tesznek jót a hangzásnak.

Gyári USB kábel szerkezete.jpg
Gyári USB kábel szerkezete.jpg (23.39 KiB) Megtekintve 509 alkalommal

A Power-R USB kábelek szerkezete sok kísérlet alapján alakult ki és nagyon eltér a gyári USB kábelek szerkezetétől, külön fut a táp és a jel ág, Így nincsenek szoros csatolásban. A táphuzalok egyeres vastag huzalok, a jelhuzalozás ettől teljesen eltér, kifejezetten alkalmas a nagy sávszélességet igénylő négyszögjel átvitelre.

Power-R USB kábelek a táp és jelvezetékek külön ágban.jpg
Power-R USB kábelek a táp és jelvezetékek külön ágban.jpg (113.79 KiB) Megtekintve 509 alkalommal

A legújabb Power-R USB CR változatokban már kryo hűtött csatlakozók és huzalok vannak. Az eredmény még nyugodtabb, de dinamikus, természetes hangzás.


Érdeklődés, teszt saját rendszerben: cables@freemail.hu

Avatar
Balage78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2017.12.07., csüt. 09:42
Értékelés: 31

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Balage78 »

Sziasztok!
Örömmel számolok be az új jövevényről, az USB "CR" kábelről, mely zárókőként illeszkedett be aktuális rendszerembe. Nagyon eszköztelen, torzítatlan, kiváló téralkotású, számomra természetes kábel széles dinamika tartománnyal. bravo.gif
Ezt kerestem és meg is kaptam Rudi bácsitól. :smile32:

Az előzőleg használatban lévő USB kábel szintén Rudi bácsitól volt, ezt sikerült egyértelműen túl szárnyalni, ez már kiderült a bekötés utáni első percben, nem kellett várni míg bejáratódik. :rolleyes:

Köszönöm szépen!

Qasyr
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2023.04.30., vas. 07:22
Értékelés: 7

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Qasyr »

Sziasztok, még tavaly vettem Ruditól egy Power-R Reference hangszóró kábelt ami az első komolyabb kábelem volt a rendszerben. Közben minden változott, teljes rendszer csere, kábelek jöttek mentek ( Black Cat, Nordost, Fidelium..) de a Power-R az maradt. És teszt jelleggel megcsináltam a teljes elválasztást mintegy légvezetékként vezettem el és..... Döbbenetes lett a hang.
Most rendeltem Z tápkábelt és Noise killert..
Ns

Andràs
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.10.03., vas. 09:24
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Andràs »

Üdv Mindenkinek!

Kb 1hete sikerült Rudibácsival összehozni a 3db Z tábkábel vásárlása után ,hogy rendszeremben kipróbálhassam azt,hogy az egész rendszer az Ő kábelivel legyen kábelezve!
XLR,RCA,hangfal és Jumper!
Elképesztő szinergia és igazán kifinomult zeneiség lett az eredménye!
Egyszerűen bámulatos hatással lett a rendszeremre ez a teljes kábelezés!
Nem kellett sokat gondolkodnom azon,hogy megvegyem ezeket a kábeleket!
Ezek már itt maradnak!🤪
Köszönöm Rudibácsi!🙏

RT65
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.10.06., csüt. 20:52
Értékelés: 9
Tartózkodási hely: Felsőtárkány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: RT65 »

Kedves Rudi,
Óriási köszönet amiért a legujabb kábeledet tudtad " csak " küldeni.
A rendszerem fejlesztéshez kellet egy ujabb tápkábel !
idáig is teljesen eklégedett voltam a Live és Live 2 tápkebelekkel. Gondoltam mi baj lehet,- hátha már csak ez van ...
Valemennyi összekötő,- USb, hangfal és Ic a Te érdemed !
Nagyon sok szép hangot hallgattam és hallgatok is vele,- a kábelek segitségevel tudtam eljutni számomra és rendszer számára oda illő eszközeim megépitéséhezm- beszerzéséhez.Tehát elégedett voltam.
( csöves RIAA tápjához kötöttem a Z kábelt.)
Ez a kábel azonban megdöbbentett mekkora ugrás a zeneiség a természetes koncert élmény irányába.
Szeretném kihangsulyozni, hogy nem is vágytam ezidáig erre a minőségre,hiszen meg voltam elégedve a rendszeremmel. Széles szép szinpad,-ok egymás mögött,---- .. szép hangok,- huros finom részletes hangszerek,- még a zongora is ugy volt jó- (a legnagyobb teszt hangszer.)
Azonban a Z kábel teste adott a hurokhoz tartozó hangszereknek,- érti aki ,- itt van,----nem tudom jobban szemléltetni, minthogy azt sem tudom igy leirni,- hogy térbe kerültek a hangszerek levegősen elkülönülve,- megfelelő szellős és játékos távolságra.
legyen az Ős Creedence,- vagy kamarazene baszus szekcioja,--
Amit idáig kerestem a Steinway zongora teste a --- lenyűgöző,- és nem a lemezeimmel voltak gondok,- most ismét kedvenceim közé került nem szívesen hallgatott néhány zenemű. ( Pl volt a Ránki dezsőnek egy japo lemez,---hát... csalodás,- Most ,-- előbujt a lényeg !
Szépen szólt a hárfa játék,- ezeket szerettem is,- most azonban a Hárfa mint hangszer néhány finom hanggal testet öltött ( 1969.-es lemez !!!! ?????? ,- tudtak az Öregek,- mert tudták mit akarnak hallani,- ja a szalagzaj?-- kit érdekel )
Köszönöm,az alkotásodat! Igen alkotás,- mert nem hinném, hogy miliokért vásárolgatnál kábeleket,- hogy lekoppintsd azokat...
Jó hogy már "Csak" ez kapható,- iygy tovább , jó egészséget hozzá !
Üdv,
T.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Hátha nem mindenki kattint a lájkokra, az alábbi lájkhoz szöveg is tartozik.

Komment:
Használom, szeretem, működik.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
A Noise killer CR, a zaj gyilkos mélyhűtött változata kis mérete és kedvező ára ellenére jelentős hatással van a hangzásra.
A működésének lényege, hogy drasztikusan csökkenti a lakásban a hálózat föld vezetékén megjelenő zajt, ami emeleti lakásokban, vagy régi házakban jelentős zavaró tényező. Érdemes kipróbálni saját rendszerben!

dugóCR.png
dugóCR.png (225.41 KiB) Megtekintve 1285 alkalommal
-----

Andràs
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.10.03., vas. 09:24
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Andràs »

Vasárnap Rudi bácsi noise killer termékét teszteltem a rendszeremben!Őszintén mondom kevés bizalmat szavaztam a termékre,hisz kiépített tápösvényemen nem hittem benne,hogy egy ilyen kis dugócska bármire is képes lenne!
DE!!!
Egyszerűen döbbenetes hatása volt ennek az aprócska,ránézésre semmicske kis kütyünek!
Döbbenetesen tiszta,élthű,zajmentes hangot produkált!
Természetesen bent maradt a rendszetemben a Noise Killer!
Fantasztikus kis kütyü!
Gratulálok Rudi bácsi!
Még sok ilyen kerüljön ki a kezed közül!
Én boldog vagyok,hogy nekem van már egy!
Üdv
András

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

bővült a eszközparkom a korábban használt tápkábel és VFmax kiegészítéseként egy zajgáttal nagy megelégedésemre :)

Andràs
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.10.03., vas. 09:24
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Andràs »

Sziasztok!
Kb 1 hete vendégeskedik nálam a Z kábel!
Ezt a kábelt aki csak teheti próbálja ki!
Egyszerűen döbbenetesen jó!
Elmondani nem lehet,ezt tessék meghallgatni!
Üdv
Nagy András

Montego
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2023.02.28., kedd 07:28
Értékelés: 10

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Montego »

Sziasztok!

Egy nagyon kellemes tapasztalatomról szeretnék beszámolni nektek.
Nem vagyok fiatal, régóta hódolok a zenehallgatás örömének. Az évek során sokféle eszközösszeállítást kipróbáltam, de voltak hosszabb "nyugalmi" időszakok is. De a szenvedély már csak olyan dolog, amely újra és újra változtatásra sarkallja az embert, függetlenül attól, mennyire is elégedett valójában a meglévővel, megszokottal. Aztán utólag, mikor az újdonság iránti lelkesedés csökken, kiderül, hogy valójában tényleg jobb-e az újabb, vagy csak más, esetleg drágább, és akár kevésbé jó.

A változtatás szerintem kétféle módon történhet: több pénz ráfordításával, és alternatív dolgok kipróbálásával.
Az én tapasztalataim szerint ebben a világban igenis vannak csodák...
Volt alkalmam sokszor megtapasztalni, hogy léteznek kisebb-nagyobb hazai műhelyek és szakemberek, akik kezéből sokszor autentikus anyagokat használva, az emberi érzékelés valós értékeire törekedve olyan produktumok kerülnek ki, amelyek felhasználási minőségükben messze túlszárnyalják neves gyártók méregdrága termékeit. - Ezúton is köszönet azon Magyar szakembereknek, akik hosszú évek óta következetesen erre törekedve végzik munkájukat. Reméljük, mindig lesznek fiatalok, akik majd átveszik a stafétát.

Egy ilyen változtatási folyamatban egy személyes ajánlás után kerestem fel Radnai Rudolf Urat. Nagyon kedvesen fogadott, majd kaptam is egy hangszóró kábelt otthoni kipróbálásra... Eddig egy neves gyártó, jóval drágább termékét használtam, amely messze jobb volt minden általam korábban használt kábelnél. Az első tapasztalatom mindjárt meglepő volt: egy kifinomultabb, részletesebb hangzást kaptam, de valahogy testességében, tömegében hiányoltam még valamit. Visszavittem Rudolfhoz ezen tapasztalatommal, majd azt mondta, keressem fel egy hét múlva újra, és ad egy olyan kábelt, amely ezen igényemet is kielégíti majd... Megtettem... és akkor került végleg a fiókba a korábbi kábelem.
Nem részletezem, egy feltáróbb, dinamikusabb, a a hangszerek eredeti hangját jobban reprodukáló hangzás lett az eredmény. Mintha kikerült volna egy fojtó tényező az erősítő és a hangdobozok útjából.
Ezután jött a jumper, majd a tápkábelek cseréje. Mondanom sem kell, tovább fokozódott a hatás.

Én nem értek a dolog technikai hátteréhez, sosem érdekeltek a mérések. Ha valami felkeltette az érdeklődésemet, odamentem érte, elkértem és kipróbáltam, függetlenül attól, mit írtak róla olyanok, akik ezt sosem tették meg.

Bátran ajánlom Radnai Úr kábeleit kipróbálásra mindenkinek. Rudolf egy kedves, rugalmas ember, nem probléma őt megtalálni. És ha valakinek nem tetszik, amit hazavitt, visszaviheti hozzá és kész (bár szerintem ezt igen kevesen teszik). És lássuk be, ez ritka dolog az üzletben vásárolt termékeknél.

További kellemes zenehallgatást mindannyiunknak.
Üdv.: Béla

Avatar
paljanika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 15:18
Értékelés: 13

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: paljanika »

Sziasztok!

Ez úton is köszönöm Rudolfnak, hogy kipróbálhattam a Noise Killer CR zajcsökkentő eszközét. Egy VF Max+ helyére került be az elosztóba. Nagy örömmel tapasztaltam a közös tesztelés során, hogy ismét sikerült finomítani a rendszer hangzásán.

Az alábbi változásokat emelném ki, amiket tetten értünk az eszköz bekerülését követően:
- jobban kivehető részletek
- érthetőbb beszéd
- rendezettebb térábrázolás
- dinamika növekedés
- definiáltabb lecsengések
- mindezek a tulajdonságok már alacsonyabb hangerő esetén is jól érvényesülnek

Patricia Barber Companion lemezét hallgatva, a The Beat Goes On című dalának első taktusai alatt észrevehető volt a pozitív változás. Ami azonnal feltűnt, hogy a dobok játéka sokkal valósághűbb lett. A rengeteg apró zenei részlet, a gyönyörű énekhang, a ritmus és lüktetés kiváló, hosszan hallgatható zenei produkciót eredményezett.

Köszönöm a tesztelést.

Üdv. János

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2024.01.28., vas. 09:56
Miért nehéz forrasztani,és mit hallottál ezek különböző bevonatainál,mindegy,alig hallható,vagy drasztikus hangi különbségek vannak a sima,aranyozott,és az ezüstözött verziók közt?
Egyébként szerintem is ez az egyik legjobb dugó.
Nem drasztikus, de hallható különbség van a sima, aranyozott, és az ezüstözött bevonat hangja között. Én személy szerint az aranyozott bevonat hangját szeretem. Nem azt írtam, hogy nehéz forrasztani, hanem azt, hogy igazán jól nehéz forrasztani.
Lehetőleg minimális ónt kell használni, és hogy ez azért jól rögzítsen, ezt nem árt gyakorolni, mert elsőre nem biztos, hogy sikerülni fog.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Miért nehéz forrasztani,és mit hallottál ezek különböző bevonatainál,mindegy,alig hallható,vagy drasztikus hangi különbségek vannak a sima,aranyozott,és az ezüstözött verziók közt?
Egyébként szerintem is ez az egyik legjobb dugó.

Avatar
Zantman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.02.07., csüt. 17:35
Értékelés: 3

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Zantman »

Üdvözlöm!

Szeretnék érdeklődni hogy mik ezek az eszközök amikről alább szó van?
... és mit taksálnak?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.!

Üdv,
Zantman


cables írta:
2023.04.28., pén. 15:48
---
Kedves győri vevőmmel Péterrel olyan rég találkoztam, hogy arra sem emlékeztem miket vett tőlem. Tegnap rákérdeztem és az alábbi levelet küldte két képpel:

Szia Rudolf!

Nekem csak egy hálózati kábelem van tőled, viszont ez most nem a hifibe van bekötve. A zajcsökkentő eszközeid viszont be vannak kötve, nagy megelégedésemre és az lp demagnetizálót is használom.


VF Péternél.jpg

VFX Péternél.jpg

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: olaca »

Csak, hogy a topik témájához is hozzászóljunk. Két hete hallgatom az új cryo kezelt összekötő köpeny nélküli változatát és a cryozott noise killer ref dugót.Hát elsőre csak úgy egyszerűen elképesztőek!! Az összehasonlítási alapot a sima ref dugó és egy korábbi köpeny nélküli kábel szolgáltatta, mely mindkettő kezelés nélkül is a nagybetűs zenét hozza el a szobába. A kezeléssel viszont a hang térbeli pontossága, átláthatósága a finom részletek visszaadása emelkedik egy olyan szintre amire korábban gondolni sem mertem.Mi lenne ha még a "Z" hálózati kábel is cryo kezelt lenne?! Így már érthető, hogy a nagy kábelgyártók termékpalettájában is miért kezd a cryo kezelés egyre inkább általánossá válni.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 701
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

jimmyimi írta:
2024.01.12., pén. 18:52
Szomorúsággal tölt el hogy a társadalom szűk rétegét érintő közös hobbyt gyakorló emberek között nem összetartás van, hanem dúrva mocskolódás.Vidéken élő, a Darvas-féle HI-FI magazinokból ismereteket szerző
zeneszerető ember vagyok.Az előző évszázad 80 - as éveiben egyeres réz légkábelekkel számomra kedvező
hatásokat értem el IC, hangdobozon belüli, hangszóróvezeték, hálózati vezetékeknél.Rudi bácsi kábeleit megismerve és használva tényleg egy új és drámai változáson ment keresztül az otthoni zenehallgatás élménye, pozitív értelemben.
Nem vagyok elektromérnök, elektroakusztikai szakember,számomra a különböző mérések eredményei nem befolyásolják milyen készüléket és kiegészítőket szerezzek be és alkalmazzak.Egyszerűen meghallgatással
tesztelem a szükséges komponenseket és az alapján döntök ! Sajnálatra méltó hogy felnőtt emberek óvodás módjára mérési eredményeken rugózva vonnak kétségbe a gyakorlatban kiválóan teljesítő produktumokat és
savazzák annak konstruktőrét, készítőjét.
A Hi-Fi társadalomnak kívánok minél több élményekben gazdag zenehallgatást.
Nem vagy egyedül véleményeddel! :smile51:
A gondolkodás nem megerőltető...

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”