Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Talán van egy moderáció, ami kimondja, hogyan kell felvezetni?
Egyesek nem az "N"-ek számával törődnek, ami a vitaalap, hanem a felvezetés tényével. Bár én nem érzem a felvezetés súlyos helytelenségét, ami okot adna a gúnyolódó válaszokra.

Nincs ilyen moderáció,gondolom azért mert ez már nem az ovoda 2b osztály.
A téma felvetése ártani akaró rosszindulatot sugároz,ami finoman szólva sem helyénvaló itt,mondhatnám úgy is hogy gusztustalan,még akkor is ha egyébként valós tényeket közöl.
Én így látom,de elfogadom más véleményét is,legfeljebb nem értek vele egyet.

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »


Szerintem annyi történt, hogy Cables a magyar DIY piac - a nyári nagy melegben kissé megposhadt - állóvizét gondolta kissé felkutyulni és egy kis kavics helyett egy méretes sziklát dobott bele, ami már nem csak a felszínt fodrozta meg, hanem az aljáról is felhozott némi - mondjuk úgy -  iszapot....
Ez jó megközelítés:)) Ha viszont nincs már itt is az a nagy pártoskodás, akkor nem jött volna fel az úgymond "iszap". Az ember nem szereti, ha a munkáját herótozzák. Ez mindenkire - minden élethelyzetben - vonatkozik. Nem tisztem, hogy megnevezzem azt, aki kezdte, hiszen ahogy mindenki tisztában van az ominózus kábel nevével, úgy tisztában lehet azzal is, miből, és ki által kezdődött az ellenségeskedés.
Erre van az a bölcs mondás; "aki szelet vet, vihart arat".

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem annyi történt, hogy Cables a magyar DIY piac - a nyári nagy melegben kissé megposhadt - állóvizét gondolta kissé felkutyulni és egy kis kavics helyett egy méretes sziklát dobott bele, ami már nem csak a felszínt fodrozta meg, hanem az aljáról is felhozott némi - mondjuk úgy -  iszapot....

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »



Teljesen félreérted a történteket,nem az n-ek kérdése a vitaalap,ha nem a mód ahogyan ez fel lett vezetve.
De valaki bezsizsgáltathatná már az öreg kábeleket is,aztán lehet kiderülne az hogy nem is olyan öregek.

Talán van egy moderáció, ami kimondja, hogyan kell felvezetni?
Egyesek nem az "N"-ek számával törődnek, ami a vitaalap, hanem a felvezetés tényével. Bár én nem érzem a felvezetés súlyos helytelenségét, ami okot adna a gúnyolódó válaszokra.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Szétvágatott egy Crystal kábelt?!
 
Idézet a konklúzióból:
 
"Nem feltételezem, hogy a kábel KÉSZÍTŐJE szándékosan ADOTT MEG jóval magasabb tisztasági értéket a kábel specifikációban..."
 
Nekem nem világmárkának tűnik, de ha csupán csak félreérthető a dolog, azt sem tartom szerencsésnek.
(Egyébként nincsenek ilyen anyagú kábeleim. )
.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



A "nem hangzott el márkanév"-ről annyit, hogy tegye fel a kezét, aki nem tudja ki gyártat és forgalmaz ezüst/arany kombinációjú vezetékeket?
 


Szétvágatott egy Crystal kábelt?!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Nekem az a lehangoló a történetben, hogy valakit nem a saját portékája "anyagtisztasága"/vizsgálata érdekel és teszi közé, hanem másé. Kérdezem: MIÉRT...? Power kábelekről lesz ilyen aprólékos/őszinte kinyilatkozás?
A "nem hangzott el márkanév"-ről annyit, hogy tegye fel a kezét, aki nem tudja ki gyártat és forgalmaz ezüst/arany kombinációjú vezetékeket!
 

.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Roli80 »


Szerintem senkinek nem okozott fájdalmat. Vizsgáltatott egy kábelt, de márkát nem mondott, így nem járatott le senkit. Ő így árul, hogy az öreg kábelek jók. Mennyetek el a más gyártókhoz mer azt hirdetik, hogy sok N a kábel tisztasága és azzal lesz jó a hang. Írjatok a Persilnek, mert a reklámban azt mondja minden más mosópor szarul mos.
 
És vásárolni tényleg nem kötelező!

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Ez a nagy tévedés: "én magamon kezdtem volna a boncolást"! Cables árult úgy valakinek, hogy azt mondta, 1N, vagy 5N a kábele?
Az "N"-ek kérdése a vitaalap. Az "N"-ek valósága a vitaalap. Itt viszont mindenki másról beszél, személyeskedik, és sérteget. Alapfogalmakat kellene először tisztázni.
1, Mi az átverés?
2, Kötelezett-e valakit Cables a vásárlásra?
3, Van-e joga, hogy márkanév nélkül negatív véleményt alkosson valamiről.
4, Van-e joga megosztani egy anyagvizsgálat eredményét.
5, Negatív marketinghez joga van, politikusok, gyárak élnek vele.

Teljesen félreérted a történteket,nem az n-ek kérdése a vitaalap,ha nem a mód ahogyan ez fel lett vezetve.
De valaki bezsizsgáltathatná már az öreg kábeleket is,aztán lehet kiderülne az hogy nem is olyan öregek.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Dorian »


5, Negatív marketinghez joga van, politikusok, gyárak élnek vele.
 
Másoknak pedig joguk van, hogy ezt minősítsék, elmondják erről a véleményüket, ami itt olvasható is. Számomra ez a fajta marketingstratégia igen visszatetsző, nem tartom jó dolognak, de úgy tűnik, mások is így vannak vele, látszik is a politikusokhoz fogható népszerűség.
(ennek a dolognak semmi köze a kábelei minőségéről szóló vitának)
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »



Senkitől nem elfogadható, ha átver...
De épp a gerenda miatt én magamon kezdtem volna a boncolást! Ha életben maradok (azaz jó a termékem), akkor javaslom másoknak is...

Ez a nagy tévedés: "én magamon kezdtem volna a boncolást"! Cables árult úgy valakinek, hogy azt mondta, 1N, vagy 5N a kábele?
Az "N"-ek kérdése a vitaalap. Az "N"-ek valósága a vitaalap. Itt viszont mindenki másról beszél, személyeskedik, és sérteget. Alapfogalmakat kellene először tisztázni.
1, Mi az átverés?
2, Kötelezett-e valakit Cables a vásárlásra?
3, Van-e joga, hogy márkanév nélkül negatív véleményt alkosson valamiről.
4, Van-e joga megosztani egy anyagvizsgálat eredményét.
5, Negatív marketinghez joga van, politikusok, gyárak élnek vele.

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »


Nem tudtad, hogy jó hangot 'vintage' készülékekkel és szintén öreg, ismeretlen eredetű (ki tudja hány "N" - hisz mindegy is...) réz huzalokkal lehet csak összehozni? Ejnye...
Ez a "vintage" is egy paraszthülyítés. Ma bármely vacak, de régi készüléket "vintage" bélyeggel látnak el. Ami nem "vintage" az" hájend". A közös bennük, hogy 5-10.000.-ft-ért hozzá lehet jutni. Gondolom, ez nonszensz. Egy Naim CD egy elég "vintage", vagyis szerintem régi, de azért jól szól. Egy régi AR erősítőre ugyanez vonatkozik, de Egy Linn Sondekre is. Ami érdekes, hogy a nyolcvanas években nem volt ekkora "kábelvarázs". Ma rájöttek a gyártók, hogy a kábel esetében is lehet srófolni az árakat. Minden évben új, jobb, és drágább kábelek lepik el a világot, 1N-től franc tudja hány N-ig, csodálatos műnyomó papír katalógusokkal bizonyítva a jóságot. Nevetségesnek tartom az ilyen parttalan vitát, a virtuális késhegyre menő öldöklést. Ez a túlkínálati piac velejárója. Gondolom Cables nem tart pisztolyt senkinek a fejéhez azért, hogy vegyenek tőle kábelt. Gondolom azt is, hogy nem az 5N-es kábel árában adja a saját holmiját. Van a szabad akarat. Mindenki dönt, milyen hang tetszik neki. Dönt, és vásárol. Van rá lehetőség. Arra is van lehetőség, hogy véleményt alkosson. Más is alkotott őróla véleményt. Bárdolatlanság úgy állni a dologhoz, hogy az egyiknek szabad a véleményalkotás, a másiknak pedig nem. A szabad vélemény a demokrácia egyik alappillére. A hülyeségekkel való vagdalkozás pedig nem épülést szolgáló vita. Tessenek tárgyszerűnek lenni. Az, hogy valami 10.000 euroba kerül, az nem érv. Az csupán a mai általános felfogás egyik vadhajtása, vagyonalapú gondolkodás, ami viszont nem emeli progresziven a hangminőséget.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »



Továbbá fórumtársaim épülésére megkérdezném, hogy elkerülendő a Sokol rádiónál rosszabb hangzást, milyen értékhatárig és évjáratig érdemes készülékeket vásárolnunk?
 

 
Nem tudtad, hogy jó hangot 'vintage' készülékekkel és szintén öreg, ismeretlen eredetű (ki tudja hány "N" - hisz mindegy is...) réz huzalokkal lehet csak összehozni? Ejnye...
.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: MGMART »


Érdekes , hogy Rudolf a saját kábeleiről a  kérdezőknek szinte semmi érdemi információt nem hajlandó megosztani a topicban , kivéve ha telefonszám megadással privátban keresik meg, viszont más kábeléről furcsa mód komplett anyagvizsgálati jegyzőkönyveket tesz közzé......
 
Na ez az a marketing amiről korábban azt írtam, hogy sokaknál kiveri a biztosítékot.Hozzáteszem én sem tartom ezt igazán korrektnek.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Látom még mindig sokan bedőlnek a bort ivó és vizet prédikáló házaló kábelmágus mesternek.

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Coyoman »


Véleményem szerint elsőként az nem elfogadható, ha egy mondat értelmetlen. Fogalmam sincs, kinek a "szálka van a szemükben" kitétel kire vonatkozik. A másik képzavar is értelmezhetetlen, bár ködösen talán utal a szerző, hogy Cables "fejében" van a gerenda. Ha próbálunk népi bölcsességeket idézni, de a fogalmazási készségünk nem kielégítő, akkor javasolnám a kugliból kimásolni a bölcseletet, (talán akkor hibátlan lesz) ami mindannyiunk épülésére szolgálhat. Felhívom a bejegyzés szerzőjének a figyelmét az alany, az állítmány fontosságára.
Köszönöm az okítást, jogos az észrevétel!
Hibáztam, és erre a fatális bűnre még az elfogyasztott búzasör sem adhat felmentést. A népi bölcsesség kicsavarására-meggyalázására végképp nincs mentség. Sajnos ilyen anomáliák az idő gyilkos szorítása miatt a továbbiakban is előfordulhatnak.
Át fogom gondolni, hogy x ember és terméke esetében miért aljas marketing (paraszthülyítés) az, ami y kollégája esetében elfogadható, esetleg erény. Meg kell fontolnom azt is, hallgatok-e a továbbiakban elektronikus, akarom mondani tuc-tuc zenét.
Továbbá fórumtársaim épülésére megkérdezném, hogy elkerülendő a Sokol rádiónál rosszabb hangzást, milyen értékhatárig és évjáratig érdemes készülékeket vásárolnunk?
 
Esetenként számonkérés helyett átolvashatnád a saját szösszeneteidet is. Gondolok itt az embereket-hifistákat általánosítva lehordó, néhány bejegyzéssel lentebb írt kinyilatkoztatásodra.
 
Szép napot!

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Ezek szerint az elfogadható, hogy valaki folyamatosan mutogat másokra, hogy szálka van a szemükben, ergo átvernek-hülyének néznek benneteket. Mindeközben az ő fejéből egy gerenda áll ki.
Senkitől nem elfogadható, ha átver...
De épp a gerenda miatt én magamon kezdtem volna a boncolást! Ha életben maradok (azaz jó a termékem), akkor javaslom másoknak is...

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »


Ezek szerint az elfogadható, hogy valaki folyamatosan mutogat másokra, hogy szálka van a szemükben, ergo átvernek-hülyének néznek benneteket. Mindeközben az ő fejéből egy gerenda áll ki.
Véleményem szerint elsőként az nem elfogadható, ha egy mondat értelmetlen. Fogalmam sincs, kinek a "szálka van a szemükben" kitétel kire vonatkozik. A másik képzavar is értelmezhetetlen, bár ködösen talán utal a szerző, hogy Cables "fejében" van a gerenda. Ha próbálunk népi bölcsességeket idézni, de a fogalmazási készségünk nem kielégítő, akkor javasolnám a kugliból kimásolni a bölcseletet, (talán akkor hibátlan lesz) ami mindannyiunk épülésére szolgálhat. Felhívom a bejegyzés szerzőjének a figyelmét az alany, az állítmány fontosságára.

Avatar
Coyoman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2014.03.22., szomb. 18:52
Értékelés: 122

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Coyoman »

Ezek szerint az elfogadható, hogy valaki folyamatosan mutogat másokra, hogy szálka van a szemükben, ergo átvernek-hülyének néznek benneteket. Mindeközben az ő fejéből egy gerenda áll ki.

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »



Szerintem ez a giga-megvezetés sokkal szomorúbb a kábelek körül.
Gyakorlatilag semmilyen használható mért paraméter nem segít a vevőnek. Ez az N tisztaság-cucc az egyik közülük, amelytől véleményem szerint búcsúzhatunk.
Vagy be tudtok idézni egy hifis újságcikket bárhonnan, ahol a dróttesztelés része volt egy anyagösszetétel-analízis, ott, a szerkesztőségben, független szakértővel...?
Mert bizonylatot bárki tud adni. A kínaiak a gyártás előtt el is küldik a kész jegyzőkönyveket...

Az egészben az a szomorú, hogy nem a zenéről beszélnek emberek, hanem arról,mi milyen drága. Ha jó drága, akkor jól szól. Bekötik a jó kis tömörített zenét, (tuc-tuc) látható helyre teszik ad adott szerkentyű blokkját, lássa mindenki, mennyibe került, oszt jó napot. A paraszthülyítés már a "hifistákat" is utolérte. (mid van öcsém, mennyibe fájt) Ráadás, hogy az általános - sokak számára elérhető - eszközök már bóvli szinten vannak. Jobban szól már egy Szokol rádió a hokedlin, mint a mai csodák, amit a fizetett szakújságírók a mennyekbe dicsérnek..

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Szerintem ez a giga-megvezetés sokkal szomorúbb a kábelek körül.
Gyakorlatilag semmilyen használható mért paraméter nem segít a vevőnek. Ez az N tisztaság-cucc az egyik közülük, amelytől véleményem szerint búcsúzhatunk.
Vagy be tudtok idézni egy hifis újságcikket bárhonnan, ahol a dróttesztelés része volt egy anyagösszetétel-analízis, ott, a szerkesztőségben, független szakértővel...?
Mert bizonylatot bárki tud adni. A kínaiak a gyártás előtt el is küldik a kész jegyzőkönyveket...

Miért is háborogsz az N tisztasági paraméteren? Azért mert nagy a szórás? vagy azért mert az N-ek valódi növelése komoly költség kihatású és nincs egyenes arányosság a hangzásminőséggel? Melyik paraméternek van szerinted? Az N-k hangzás összefüggését Rudolf vetette fel, előre megfontolt szándékkal úgy hogy tudta van egy bizonytalan forrású kábel 3cm darabjának mérése a kezében, ahol az 5N (nem tudjuk az 5N tényleg 5N arra a kábelre) nem 5N. Ránéztem a linkelt akkreditált labor honlapjára, ahol a legnagyobb pontosságot 3ezrelékben tudják csak, ami azt jelenti, hogy 99,7%-nál nagyobb tisztaságot nem tudnak kimutatni. Akkor itt hogyan akarnánk 5N-t méretni?
Ne haragudjál, de itt Rudolf megint csak mímeli laikust, vagy lehet tényleg az is?

Avatar
kam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 198
Csatlakozott: 2013.01.20., vas. 22:57
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest XI.

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: kam »



Mesterem mindez nagyon szép ... örülünk hogy így utána jártál dolgoknak, de ....
 
Illet volna megadni annak a kábelnek a pontos típusát ...
azután azt is jó lett volna bizonyítani ez az AVX-n átfordult kábel valóban azonos azzal a kábellel, amit a most meg nem nevezett gyártó valóban kiad és nem egy Kínai hamisítvány ...
 
Márpedig addig míg ez nem tisztázott, nem igazolt, addig bizony ez súrolja az alaptalan márkarontás esetét ...
 
Azután, ha mégis márka eredeti  vezető anyag lett fémvizsgálva, amire a kábel gyártó valóban hitelt érdemlően igazolja egy adatlapon, ebben a típusban 5N tisztaságú az ezüst tartalom. Mert az is lehetséges, hogy a gyártó egy általános prospektusában leírja, egyik-másik kábele 5N tisztaságot elérő ezüst vezető erű, de nem mindegyiket készíti ilyenből....
 
Sok-sok bizonytalanság van ebben vizsgálati eredményben ... jó lenne eloszlatni ezeket.
 
Mellékesen megkérdezem, ha valaki egy Radnai Rudolf által gyártott kábelt vizsgáltat be, publikálná, amit közkézen valahonnan másodkézből vett, nem tőled, pontos típus jelzések sincsenek rajta, és a vizsgálat az hozná ki, a rézvezető összetétele azt bizonyítja, a benne található szennyeződésből megállapítható, hogy pár évvel ezelőtt lett bányászva hozzá a réz, te mit szólnál? E példában nem utaltam a kábeleid réz tisztaságára, mert eddig azt te sem adtad meg műszaki információnak, talán nem is tudtad, vagy ha igen, nem tudod tartani minden esetben az egyenletes garantált tisztaságot, csak annyit adsz hozzá, régi a drót.
 
Azt már tényleg csak halkan említem meg, egy ilyen vizsgálatot végezni/végeztetni és publikálni egy független szakértőnek illene, nem pedig a termékkörben érdekelt másik gyártónak ... mert tudod így csúnya lejárató marketing zöngéje van a dolognak ...

"ez súrolja az alaptalan márkarontás esetét ..." márkarontás? Bár fogadjuk el terminus technikusként ezt a kifejezést. De ha nincs márka, akkor mit ront?
"csúnya lejárató marketing" kit járat le, ha nincs márka?
"ha valaki egy Radnai Rudolf által gyártott kábelt vizsgáltat be, publikálná" ki tartja vissza bármely vállalkozó szellemet? Ráírta valamire, hogy 5N?  Vagy bármit ráírt, amit számon lehet kérni?

Avatar
Zerge83
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.02.10., csüt. 12:11
Értékelés: 44

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Zerge83 »


Tènyleg szánalmas! Bármelyik mas kábelt bevizsgalhatott vna.
Amugy nekem is volt töle komplett szettem. Zöldfülőkènt ès az ő általa belinkelt vèlemènyekre alapozva, eltudta velem hittetni h nagyon jó vásárt csináltam h ezek a kábelek sokkal nivosabb kábelekel felveszi a versenyt.
Ezután lecserèltem minden komponensemet, rengeteg bukóval mire rájöttem h a kábelekkel van baj. Mikor meghirdettem kábeleit rögtön rám írt h mostmar van neki igazi audiofil kábelei..
Persze megirtam a vèlemènyemet, nem volt pozitiv hangvètelű.. bezzeg azt nem linkelgeti be, biztos h más is írt neki.
Olvasottak után ugy èreztem ezt le kell írnom, affèle kompenzálás:-)
Bocs "mester"! :-)

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »



Akár igazad is lehetne, a kérdés csak annyi, hogy az x évtizedes kábelekről mit tudunk. Miért a konkurens kábel tisztasága a téma?
 
Ez nem a kábelekről szól szerintem, hanem egy attitűdről. A szomorú pedig a legfinomabb jelző, amit tudtam erre használni.

 
Szerintem ez a giga-megvezetés sokkal szomorúbb a kábelek körül.
Gyakorlatilag semmilyen használható mért paraméter nem segít a vevőnek. Ez az N tisztaság-cucc az egyik közülük, amelytől véleményem szerint búcsúzhatunk.
Vagy be tudtok idézni egy hifis újságcikket bárhonnan, ahol a dróttesztelés része volt egy anyagösszetétel-analízis, ott, a szerkesztőségben, független szakértővel...?
Mert bizonylatot bárki tud adni. A kínaiak a gyártás előtt el is küldik a kész jegyzőkönyveket...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


)
 
Bocs Chord rossz helyre írtam a választ ....-
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”