Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
 
A rendszerünkkel való foglalkozás mindenképpen a kellemes időtöltés kategóriájába tartozik, és ha sikerül javítanunk a hangzáson, az igazi sikerélmény, amelyben attól kezdve minden egyes lemez meghallgatása után részünk lehet. Persze mindenkinek más a jó hang, mert izlések és pofonok különbözők, de van egy olyan területe a kábelezésnek, amely szinte minden rendszernél jól és nagyon egyértelműen működik, mondhatnák a kábelezés sine qua non-ja és ez a készülékeinkhez illő tápkábelek kiválasztása.
 
Az elmúlt hetekben több rendszernél tapasztaltam (tapasztaltuk) meg a tápkábel válogatás döbbenetes hatását, ezért nagyon ajánlom a módszert mindenkinek, aki még nem foglakozott ezzel saját rendszerében. Sokan vannak, akik egy jobb, vagy jobbnak gondolt IC vagy hangfal kábeltől remélik a rendszer hangjának javulását, de az én tapasztalatom szerint, amíg a tápkábelezés nincs "rendbehozva" addig csak sötétben való bizonytalan tapogatózás másféle kábeleket cserélgetni.
 
Az Air N tápkábel szelekcióban lévő 5-6 különböző tápkábellel igen eredményesen tesztelheti bárki, hogy milyen szerkezetű tápkábel kell az egyes készülékeinek az optimális működéshez. Különösen ajánlatos elvégezni ezt a tesztelést azoknak:
 
- akik egyforma tápkábelt használnak minden készülékükhöz (még akkor is, ha az nagyon elismert és drága kábel)
- akik Bals fali dugójú tápkábeleket használnak
- akik külső árnyékolású tápkábeleket használnak.
 
Természetesen ezen túlmenően bárkinél hozhat jó eredményt egy Air N tápkábel teszt.
 
Érdeklődés: cables@freemail.hu


Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Day 10.
 
Kb. ilyenkorra bekövetkezik a kijózanodás, a szürke-hétköznapos-zenélések legombolyítják a lelkesedés egy részét; titkos visszacserélések utáni    'na, ez is csak egy a sok közül'    keserű megélése, meg ilyenek, szerintem ezzel ti is így vagytok sokszor.
 
Most más a helyzet.
Nem került vissza a régi drót kontrollnak, a különbség ugyanis jóval nagyobb és meggyőzőbb, mint ahogy eleinte gondoltam.
Gyakorlatilag minden egyes lemeznél jobb lett a hang. 10 -ből 10 -nél, 100 -ból 100 -nál. Ez a statisztikai hiba-nélküliség rendkívül ritka a hifiben. Mert pl. a horror-drága jelkábeleimnél, emlékszem, volt 1-2 lemez, tényleg csak néhány, ahol kicsit meginogtam volt, mondván, hogy más a hang, nem rosszabb, de egy ügyes vitatkozó jól érvelt volna a régi mellett is.
Ez a jelenség egyébként az egész kábelőrület Achilles-sarka, vagyis, hogy lesz egy kicsi csoportja a lemezeinknek, ahol a hang egyszerűen nem követi a többinél megtapasztaltakat.
Tehát, az, hogy ez most nincs, szerintem nagyon fontos.
 
a fentiekből következik egy furcsaság: a jelkábeleknél úgy tűnik, hogy olyanok vagyunk, mint egy szakács, saját szájíz szerint fűszerezünk, össze-vissza kavarunk és színezünk, a szubjektivitás erős.
Ebben a zavaros lében a kereskedők jól halásznak, zsírosra híznak, kizsebelnek.
A hálózatinál, legalábbis ennél, valami egészen másképp működik. Itt inkább olyan, mintha valami technikai korlát hárulna el, ami teljesen egyértelműen mindenhol javít. Itt kicsi a szubjektivitás, legtöbben ugyanazt hallanátok.
Itt viszont annyira másképp reagálnak a készülékek, gondoljatok csak arra, hogy nálatok pl. nem csak mások a berendezések, hanem a falban is teljesen más vezetékek futnak, szóval másnál a szereplés énszerintem erősen kétséges. 
Tehát, ebben a zavaros lében is ugyanaz történik...
 
És mi tud történni azzal a hanggal, ami eddig is nagyon-nagyon tetszett?
Hát az, hogy új információk jelennek meg a lemezen. Nem a felbontás nő, mélyekből is kb. ugyanannyi lesz. A hogyan a lényeg, a szétosztás, a hang-disztribúció. Más lett a karmester, egy olyan, aki nem az együttjátszást  erőlteti, milliszekundumra egyszerre, hanem hagyja megmutatni kicsit a tagok saját ízeit, nagyobb összevisszaságot enged, látszólag nagyobb a rumli, de jóval több szálra bomlik egy szólam, vagy akár egyetlen hang. Ez adja azt a felhőt, azt az aurát, amely a jó felvétel és a jó hang sajátja, nálam is és nálatok is.
 
Amúgy tiszta káoszelmélet, mert ez a fajta rendezetlenség természetesebb és stabilabb/tisztább energiájú...
 
 
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Egy gondolat erejéig visszatérnék Chord véleményéhez az erősítőjéhez küldött hálózati kábeleimről. Azért örültem a véleménynek, mert kedvenc készülék gyártóm monoblokkjaiban teljesítenek kiemelkedően ezek a tápok. Dénes Péter nemcsak az egyik legszerényebb ember, akivel valaha találkoztam, de olyan erősítőket csinál, amelyek minden tiszteletet megérdemelnek.
 
A kábeleimmel jártamban keltemben sokféle hangot hallok és úgy gondolom, hogy az igazi jó hang az, amely után nincs kedvem pár napig a saját rendszeremhez. Ma már ilyesmi ritkán fordul elő, mert nálam is ZENE szól, de régebben ha DP erősítős rendszert hallgattam pár napig nem kívántam otthon zenét hallgatni!
 
Hát ezért örülök a véleménynek, mert kedvenc erősítőim egyikének a hangjához tudtam hozzátenni valamit. És még valami. Talán Chord és ajkamici tudják a legjobban, hogy milyen elkötelezettséggel próbálok igazán jó tápokat készíteni, hány változat készült és készül, és hogy ezekből valóban ki lehet választani az igazán nyerőt.
 
Akit érdekel az Air N tápkábel szelekció, mert megkeresné a készülékeihez igazán illő hálózati kábeleket írjon cables@freemail.hu

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »



...
nálam vagy mindenkit elhagy a a hallása vagy tök szar minden és ezért, vagy valóban nem bír nálam a hálózati kábel érdemben hatni
ennyi

 
Jól ismerem az érzést, nem egyszer megtörtént velem is.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Fórumtársak, a topic neve: " Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban"
Maradjunk a témánál!
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »


Marha okosak vagytok Lacyval együtt, szinte érzem az agyszagot... És honnan a fenéből tudjátok melyik a rendszer és melyik a kábelek hangja? Hú, ennyi okos embert! Nem tudom, hogy szólna a rendszerem, ha a kábel ott sem lenne, de azt tudom, hogy szól a nekem tetsző összeválogatott kábelekkel. Tudom, most jön az, hogy a rendszerem nem elég jó...ne fárasszatok légy szíves!
Tehát hogy konkrét is legyek
 
Cables megtisztelt azzal hogy meglátogatott, hozott kábeleket. A megfelelő topicban le is írtam hogy.. Pont azt amit én már elég sokszor leírtam. és ő is mondta
Nálam nem volt hatása a kábelcserének. ez van
nálam vagy mindenkit elhagy a a hallása vagy tök szar minden és ezért, vagy valóban nem bír nálam a hálózati kábel érdemben hatni
ennyi

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Biztos azért visz mindenhová többféle változatot, mert az mind másként semleges
 
Könnyen meglehet...

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Abszolút egyetértek, mindazonáltal könnyen meglehet, hogy Rudolf kábele is ilyen, csak ezt nem sikerül elmondania.
Biztos azért visz mindenhová többféle változatot, mert az mind másként semleges

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »



Az nem baj, hogy Te nem értesz egyet! Engem legalább is nem zavar.
 

Nem is azért írtam hogy zavarjon

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Hát ebben nagyon nem értünk egyet
Nekem NE a kábel adja meg a hangzás karakterét, hanem az alapanyagon lévő hangok és a rendszer úgy egészbevéve
Ha már a kábel határozza meg hogy mi hogyan szóljon az régen rossz
A kábel legyen semleges, olyan mint ha ott sem lenne
A gond csak az hogy ez az ideális eset.
Másik amit én - meg még sokan másik is- vallok, hogy a kábel hozzátenni nem tud a hanghoz max csak elvenni belőle kérdés hogy miből mit és mennyit.
És ez valóban meghatározhat egy hangképet, de hogy a képen látott  mini hangfalacskák az életben nem fogják azt a hangzást hozni mint az én 200 liternyi falaim, az tuti olyan kábel nincs a világon
 

Az nem baj, hogy Te nem értesz egyet! Engem legalább is nem zavar.
 
Viszont olvasd el, hogy mit írnak a vásárlók a kábeleimről
 
Vélemények cables kábelekről

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Ha már a kábel határozza meg hogy mi hogyan szóljon az régen rossz
A kábel legyen semleges, olyan mint ha ott sem lenne

 
Abszolút egyetértek, mindazonáltal könnyen meglehet, hogy Rudolf kábele is ilyen, csak ezt nem sikerül elmondania.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: lacy »



megszólalt egy LGT szám. Úgy ahogy nálam szól otthon. Ugyanis bármi furcsa a kábelek adják meg a hangzás karakterét.
 
 

Hát ebben nagyon nem értünk egyet
Nekem NE a kábel adja meg a hangzás karakterét, hanem az alapanyagon lévő hangok és a rendszer úgy egészbevéve
Ha már a kábel határozza meg hogy mi hogyan szóljon az régen rossz
A kábel legyen semleges, olyan mint ha ott sem lenne
A gond csak az hogy ez az ideális eset.
Másik amit én - meg még sokan másik is- vallok, hogy a kábel hozzátenni nem tud a hanghoz max csak elvenni belőle kérdés hogy miből mit és mennyit.
És ez valóban meghatározhat egy hangképet, de hogy a képen látott  mini hangfalacskák az életben nem fogják azt a hangzást hozni mint az én 200 liternyi falaim, az tuti olyan kábel nincs a világon
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


A legrövidebb vélemény a kábeleimről
 
Pár napja Chord költői hangvételű beírását elemezgetjük, nem ok nélkül. Péternek megadatott, hogy úgy ír le hallott élményeket, hogy egy kívülálló semmit sem ért belőle, aki meg tudja miről beszél az azt gondolja magában: A fene egye meg én miért nem tudom ezt így leírni. Szóval egy babér koszorú jár neki (nem nekem, neki)
 

 
De egy kábeleket készítő embernek a kevésbé költői vélemények is jól tudnak esni. Nekem a legrövidebb dicséret, ami nagyon nagyon jól eset két betűs volt. A 2. Fonó találkozón hangzott el a dicséret és attól tartok rajtam kívűl senki sem hallotta.
 
Arra a talira a lányommal mentünk CDket árulni. Szó nem volt róla, hogy Cables kábelek is porondra kerülnek, de azért vittem párat egy dobozban hadd nézegessék, fogdossák azok, akik kíváncsiak rájuk. A tali vége felé valaki odajött hozzám, hogy tudnék-e hangfal, hálózati meg IC kábelt adni egy ad hoc bemutatóhoz. kimber, aki arra felé járt éppen valami ilyesmit szólt oda: Most jött el a Te időd?
 
Nem szaporítom a szót adtam kábeleket, aztán én is odaültem a terem oldalában összerakott rendszer elé. Mögöttünk egy ismeretlen társaság beszélgetett, olyan egymást jól ismerő tekintélyes audiós öregbölények. Aztán valahogy összerakták a rendszert és megszólalt egy LGT szám. Úgy ahogy nálam szól otthon. Ugyanis bármi furcsa a kábelek adják meg a hangzás karakterét. Erre kicsit elhalkult a mögöttes társaság beszélgetése és egyikük - fogalmam sincs, hogy ki - ennyit mondott: NA. 
 
Kb. egy percig szólt az az összeállítás, mert utána meghalt a CD játszóban valami alkatrész, ha jól emlékszem.
 
Szóval ez volt a legrövidebb dicséret, aminek én nagyon örültem!
 
Talán ez volt az a rendszer

 

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Kicsit engedem, csavarodjon, ha akar...
 

 
Hát valami ilyesmi a nálam lévő Air N táp

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Ezzel nem értek egyet, de így kerek a világ, másrészt már a folytatásom Off lenne.

longkft.hu/audioblog/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Ezzel nem értek egyet, de így kerek a világ, másrészt már a folytatásom Off lenne.

Úgy gondolom, a dinamika, a selymes magasak, de akár a széles frekvenciamenet, az alacsony torzítás nincs valódi összhangban a zenével és a hangszerekkel. Nem az említett fizikai jellemzők határozzák meg elsődlegesen a zenei élvezetet.
 
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »



 
A (más) kábelekről írt lelkes beszámolók döntő többségében basszusról, selymes magasakról, dinamikáról tesznek említést, Cables kábeleiről szóló beszámolók pedig leginkább zenéről és hangszerekről szólnak...

 
Én ezt nem annyira vettem észre. Az ide írogatók többsége megelőlegezem, hogy ZENÉT igyekszik hallgatni - és ennek minőségi visszaadását csiszolgatja -, ezen belül pedig, hogy időnként leíródik, hogy egy módosítás/csere pl. mennyivel tisztább/élethűbb mély/magas stb. hangokat eredményezett, ez szerintem élményeink közlésének velejárója. Ezek a hangok részét képezik a zenének. Ilyesmiről gyakran olvashatunk erre felé is! De még szakújságírók tollából is...
.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Viszont a más kábelekről írt lelkes beszámolókban (amely kábeleket itteni kábelgyártók készítenek, mert gondolom a célzás erre vonatkozott) nincs mutogatás más kábelekre, és gyártókra, ugyanis nincs rá szükség. Egyébként a dinamika, selymes magasak... tökéletesen összhangban tudnak lenni a ZENÉVEL és a HANGSZEREKKEL, csak kevés rendszer tudja ezt megvalósítani.
Rosszul gondolod.
"Célzásom" kizárólag azon nagynevű kábelgyártókra vonatkozott, amelyek termékeit lecserélték(tük) egy másfajta élményt adó kábelcsaládra - pl. Siltech, Stealth...
Szerintem túl kellene már lépni ezen a rendkívül kicsinyes, fórumromboló "kábelgyártóklikkes" gyerekességen!
 
Úgy gondolom, a dinamika, a selymes magasak, de akár a széles frekvenciamenet, az alacsony torzítás nincs valódi összhangban a zenével és a hangszerekkel. Nem az említett fizikai jellemzők határozzák meg elsődlegesen a zenei élvezetet.
Pusztán, csak példaként:
Komplett Krell Evo lánc a végén JBL hangládákkal, vagy Linn lemezjátszó, Quad csöves erősítők a végükön Quad 057. Az első lánc képes megmutatni minden hanggal kapcsolatos pozitív jelző valódi jelentését, a második meg zenél - szerintem.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Viszont a más kábelekről írt lelkes beszámolókban (amely kábeleket itteni kábelgyártók készítenek, mert gondolom a célzás erre vonatkozott) nincs mutogatás más kábelekre, és gyártókra, ugyanis nincs rá szükség. Egyébként a dinamika, selymes magasak... tökéletesen összhangban tudnak lenni a ZENÉVEL és a HANGSZEREKKEL, csak kevés rendszer tudja ezt megvalósítani.

 
 
A (más) kábelekről írt lelkes beszámolók döntő többségében basszusról, selymes magasakról, dinamikáról tesznek említést, Cables kábeleiről szóló beszámolók pedig leginkább zenéről és hangszerekről szólnak...

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...pedig elhangzott, hogy azt adott rendszerben, adott akusztikai körülmények között preferálta a hallgató személy egy másik kábellel szemben.
Teljes mértékben igazad van, mindig figyelembe kell venni, hogy adott rendszerben, adott körülmények között... és persze valamilyen más kábellel szemben (de soha sem ellene, mert ez nem párviadal!).
 
Amin viszont legalább egy kicsit el kellene gondolkodni:
 
Mindannyian - akik használjuk Cables kábeleit - leírtuk, hogy véleményünk kizárólag az adott rendszerre (stb.) vonatkozik, azonban ezek az "adott" rendszerek mára már elég széles termékpalettát lefednek, az ízlések, zenei stílusok, szobák legalábbis sokfélék, s azok a bizonyos lecserélt kábelek is a "krumpli gyáritól" a milliós nagyságrendű komplett kábelezésig elég változatosak...
 
Ami pedig a legfontosabb:
 
A (más) kábelekről írt lelkes beszámolók döntő többségében basszusról, selymes magasakról, dinamikáról tesznek említést, Cables kábeleiről szóló beszámolók pedig leginkább zenéről és hangszerekről szólnak...
longkft.hu/audioblog/

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Noha a "gyártó" részéről folyamatos igény mutatkozik ennek a titulusnak a kőbe véséséhez. Mint ahogyan az előző hozzászólásában is kiemelten hangsúlyozza, hogy az AirN kábel (általánosan) "jobb", pedig elhangzott, hogy azt adott rendszerben, adott akusztikai körülmények között preferálta a hallgató személy egy másik kábellel szemben.
Inkább úgy a helyes talán, hogy általánosan bármilyen rendszerben jobb lehet egy akármilyen másik kábellel szemben függetlenül attól, hogy ennek ára töredéke esetleg az éppen használtnak. A felhasználói véleményekből azért kitűnni látszik, hogy igen sokféle rendszeren domborítanak ezek a kábelek a full analógtól a full digitálisig, ez azért nem egy rossz tulajdonság. Próba cseresznye.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Hálózati kábelnél nincs olyan, hogy legjobb! Olyan van, hogy az adott készülékhez, az adott rendszerben a kipróbáltak közül a legjobb. Ezért szoktam mindenkihez, akihez elmegyek többféle hálózati kábelt vinni.
 
Viszont az Air N tápkábel "szelekció" amit mostanában viszek, az esetek többségében kiemelkedően jó választást kínál! Érdeklődés cables@freemail.hu
 


Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Még egy fontos.
Az AirN lenne a hálózatik Szent Grálja? Sajnos biztos, hogy nem. 
Ha a CD játszót megkínáljuk vele (ML), akkor meg az a furcsaság áll elő, hogy ott meg a régi PowerR brutálisan jobb.
Na, segítettem...?
Vagyis megint kiderült, hogy rendszerek vannak meg szinergiák meg szerelmek meg utálatok.
Rudolf ezt magyarázza mindenkinek, jó régóta, hogy nem lehet megúszni a próbálgatást a hálózati kábeleknél.

 
Noha a "gyártó" részéről folyamatos igény mutatkozik ennek a titulusnak a kőbe véséséhez. Mint ahogyan az előző hozzászólásában is kiemelten hangsúlyozza, hogy az AirN kábel (általánosan) "jobb", pedig elhangzott, hogy azt adott rendszerben, adott akusztikai körülmények között preferálta a hallgató személy egy másik kábellel szemben.

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Mondtam, hogy külön emelet a diliházban...
 
Maradjunk annyiban, hogy én hallottam nagyon jó hangokat fröcsi-kábeles rendszerektől, és nagyon sok rossz hangot speckábeles rendszerektől. Akkor miért szidjátok ennyire a normál, gyári kábelt? Nem inkább az van, hogyha tényleg jó a rendszer, akkor az krumpli hálózatival is jó? szinte belefutunk abba a tökéletesen értelmetlen, vallási vitába, hogy egy jó alkatrész automatikusan jobb hangú-e...
 
Most van a day 4.
Nem kell visszacserélni kontroll-próbára, egyértelműen jobb, egyre jobban tetszik. Zseniális, konkrétan a DP 6C33C blokkok esetében bizonyosan.
De.
Előtte is nagyon jó hang volt; nem fogom szidni a régit, meg keseregni, hogy a ködben ültem eddig, mert nem.
 
Még egy fontos.
Az AirN lenne a hálózatik Szent Grálja? Sajnos biztos, hogy nem. 
Ha a CD játszót megkínáljuk vele (ML), akkor meg az a furcsaság áll elő, hogy ott meg a régi PowerR brutálisan jobb.
Na, segítettem...?
Vagyis megint kiderült, hogy rendszerek vannak meg szinergiák meg szerelmek meg utálatok.
Rudolf ezt magyarázza mindenkinek, jó régóta, hogy nem lehet megúszni a próbálgatást a hálózati kábeleknél.
 
 

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



"Olykor mondom embereknek, ahol valami miatt rossz a hang, hogy szedjék ki a spec hálózati drótokat, tegyék vissza a krumpli gyárit mindenhová; sokszor visszaáll egy jobban hallgatható hang, ahol természetesebbek a hangszerhangok."
 
Na evvel nem értek egyet: >30 éves tapasztalatom szerint  soha semmilyen fröccsöntött gyári hálózati kábel nem szólt még csak kicsit kellemesebben sem akármilyen odafigyelősen megcsinált diy drótnál, a novemberi köd mindig ráült mindenre. 
A fröcsi kábelek arra valók, hogy ki lehessen próbálni a készüléket, működik-e.

Amikor egy fröcsikábel marad a rendszerben mint használhatóbb, mint kevésbé rossz, az semmi mást nem jelent, csupán azt, hogy képes az ipar, meg pár magát felkent hifimágus cég annál silányabbat előállítani, és a markenciggal rátukmálni azokra, akik nem képesek maguk eldönteni mi a nekik tetsző.
De hogy optimális lehet az a fröcsi? 1:1000000 esélye bármilyen rendszerben.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”