Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3269

Hozzászólás Szerző: AVX » 2015.09.22., kedd 17:47

Ha nekem címzed a kérdést, akkor azt mondom, hogy igen írtam választ itt a topikban. Sok helyre küldtem, küldök kábelt vételi szándékkal jelentkezőknek, akik írtak levelet nekem teljes névvel, telefonszámmal. Beszélünk, aztán meglátjuk a továbbiakat.

Amint látom a balhék nem múltak el.

Ha ez a topik a jövőben is csak balhékat szül, akkor erre itt nincs szükség.

A kérésem a következő:

Mivel ez nem egy tipikus gyártói rész, így az érdeklődők részére meg kell adni azokat az infókat, amiket szeretnének.

Nem hinném, hogy holnap egyből kábelgyártóvá akar válni itt bárki is.

Az árakat is be kellene írni, mert gondolom az sem titkos.

Túl sok a személyeskedés, ami senkinek sem jó.

Újra megnyitom a topikot, de ha a jövőben is csak ez az eddigi adok kapok megy, akkor sajnos megválunk ettől a topiktól, a másik kettővel együtt.

A fennmaradt összeget időarányosan visszautalom.

paljanika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 9

Hozzászólás Szerző: paljanika » 2015.09.10., csüt. 23:01

Sziasztok!

Ma este Rudolftól lehetőséget kaptam több tápkábel kipróbálására. Mivel a készülékeim fix tápkábellel rendelkeznek, ezért csupán az elosztóban tudtuk cserélni őket. Kezdetben nem vártam nagy különbséget, de a gyakorlat ismét meglepő eredményt hozott. Sorra próbáltuk az egyes kábeleket és különböző, jó minőségű, zenei anyagokkal vetettük össze a hangzást. Döbbenten tapasztaltuk, hogy az egyes kábelek milyen változásokat eredményeznek a rendszer megszólalásában. Olvastam már róla, de meglepve álltam a tény előtt, amikor hallottam, hogy ugyanolyan kábel eltérő hosszúságban más hangzást produkált. Mindezt egy elosztó előtt... Végül sikerült egy kábelt kiválasztani, amelyik nagyon jól illeszkedett a rendszerembe. Nagyobb teret, kontrolláltabb mély tartományt, valósághűbb énekhangot és hangszerhangokat hozott a megszólalásban. Dinamikusabb, nyíltabb lett az összkép. Mondanom sem kell, hogy a kábel maradt, és azóta is a kedvenc lemezeim pörögnek.

Mindenkinek ajánlom, hogy aki teheti, próbálja ki saját rendszerében ezeket a kivételesen jó "hangú" kábeleket!

Köszönöm a lehetőséget.

Üdv.

János

Kovido
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 33

Hozzászólás Szerző: Kovido » 2015.09.09., szer. 19:09

Sziasztok,

nem rég követem ezt a topicot és most érett meg bennem a hajlam, hogy leírjam - szigorúan magán - véleményemet. Sokkal könnyebb volt döntenem a milyen elektronikát szeretnék kérdésre, mint a milyen kábeleket szeretnék kérdésre. Kb. 15éve nem használok gyári kábeleket (táp, ic, digit ic és hangfalkábel fronton) csak innen a fórumról beszerezhetőeket. Mind más ember keze munkája volt és mindig az újak jobbak voltak a régieknél. Nyilván ezt más is befolyásolta. Viszont az eredménnyel mindig elégedett voltam, hiszen az én elektronikám az én szobámban az én fülemhez szólt.

Szóval úgy gondoltam, hogy itt az idő kipróbálni Cables kábeleit is. Teljesen ismeretlenül írtam neki levelet, amiben leírtam mit szeretnék, és megkérdeztem mit tud ajánlani, úgy hogy én 250km-re lakom tőle és ennek ellenére szeretném kipróbálni, amit megvásárolok. Minden további nélkül látatlanban egy teljesen ismeretlen fórumtagnak leküldte a legújabb fejlesztésük kábeleket minimális előleg mellett!

A saját rendszeremben Cables kábelei jobban szólnak, mint a korábbiak. Csak azt tudom javasolni a kétkedőknek, hogy próbálják ki, füleljenek. Fektessenek bele munkát, hogy megtalálják a nekik legjobban tetsző megoldást. Én nem tudok olyan kábelről, ami mindenkinél, minden elektronikával, bármilyen szobában tökéletes lett volna...

Human Audio X42 DAP - Heed Thesis Alpha - Heed Obelisk PX - Heed Obelisk PM - Focal Micro Utopia
Viard Audio HD kábelek - Vibra rezgéscsillapítás - HydraSound tápellátás

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1100

Hozzászólás Szerző: cables » 2015.09.07., hétf. 10:37

Ha nekem címzed a kérdést, akkor azt mondom, hogy igen írtam választ itt a topikban. Sok helyre küldtem, küldök kábelt vételi szándékkal jelentkezőknek, akik írtak levelet nekem teljes névvel, telefonszámmal. Beszélünk, aztán meglátjuk a továbbiakat.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 898

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2015.09.06., vas. 13:53

Olyat nem lehet hogy postázod,és ha jó megveszi az ember,ha meg nem akkor visszaküldi?Ez az én is ott vagyok a tálalásnál sokaknál inkább zavaró lehet,engem pl biztosan zavarna ha valaki ott lesekedne mellettem egy ilyen próbánál.És tudom hogy ezzel sem értesz egyet,de legalább 10 nap együtt élést hagyni kéne mindenkinek a kábeleiddel,és azután kellene feltenni a kéri vagy nem kéri kérdést.

erre jött mar igen / nem valasz ?

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.09.02., szer. 23:29

Sajnos Ákos nem ilyen egyszerű az eredményes kábelezés. Ha emlékszel nálad is többször cserélgettük a tápkábeleket és az USB kábelnél is volt csere a tesztelés során, amíg kialakult a legjobb hangzás.

Ott kezdődik a kábelekkel való hangjavítás, hogy nem 1 kábelt pl. egy IC kábelt kell lecserélni, hanem elsőként is meg kell nézni a hálózati kábelezést. Az a legfontosabb. A tápkábelek a rendszerek legfontosabb kábelei.És ezzel kapcsolatban az a szomorú hír, hogy nincs univerzálisan jó tápkábel: tetszik vagy sem, a hálózati kábeleket az adott készülékhez meghallgatással kell kiválasztani.

Márpedig nagyon rossz tápkábelek vannak a rendszerekben. Még akkor is, ha nagyon drága márkás kábelekről van szó. Sokan azt hiszik, ha kiépítettek a villanyórától egy ösvényt az audio rendszerüknek, és vettek egy zajszűrős elosztót, akkor onnét akár PC-s hálózati kábeleket lehet használni. Ez nem így van. Az ösvény után és a zavarszűrős elosztó után is nagyon kritikus a készülékhez vezető hálózati kábel. Az utóbbi időben ezzel sokat foglalkoztam, ha valakinek van már kiépített ösvénye és mégsem elégedett a hangzással, vagy most akar ilyet csinálni vagy csináltatni javaslom keressen meg cables@freemail.hu

Persze végül is mindenki úgy kábelezi össze a rendszerét, ahogy ő gondolja! Ha elégedett a végeredménnyel, és tetszik neki a szobájában felhangzó zene, akkor büszke lehet magára.

Én nem akarom megmondani senkinek, Neki mi a jó, az mindenkinek a magánügye. És el tudom fogadni az enyémtől eltérő, akár ellentétes véleményt is, csak az korrektül legyen megfogalmazva, ne legyen sértő, mert az szerintem értelmetlen és nem elegáns. Meg vagyok elégedve a kábeleimmel, mióta átkábeleztük a rendszert. Azóta már eltelt némi idő is, és ez nem változott, sőt. Ugyanakkor meggyőzni senkit nem akarok semmiről, mindenki úgy gondolkodik, cselekszik, ahogy akar a jó ízlés határain belül. Néha a stílust nem bírom, a tartalom már nem érdekel. Annyian akartak meggyőzni itt a fórumon valamiről, másnap meg az ellenkezőjéről, már tartalmilag kevés hsz érdekel. :) Persze vannak kivételek... elvétve.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2015.09.02., szer. 22:53

Ez így korrekt! 

Sajnos Ákos nem ilyen egyszerű az eredményes kábelezés. Ha emlékszel nálad is többször cserélgettük a tápkábeleket és az USB kábelnél is volt csere a tesztelés során, amíg kialakult a legjobb hangzás.

Ott kezdődik a kábelekkel való hangjavítás, hogy nem 1 kábelt pl. egy IC kábelt kell lecserélni, hanem elsőként is meg kell nézni a hálózati kábelezést. Az a legfontosabb. A tápkábelek a rendszerek legfontosabb kábelei.És ezzel kapcsolatban az a szomorú hír, hogy nincs univerzálisan jó tápkábel: tetszik vagy sem, a hálózati kábeleket az adott készülékhez meghallgatással kell kiválasztani.

Márpedig nagyon rossz tápkábelek vannak a rendszerekben. Még akkor is, ha nagyon drága márkás kábelekről van szó. Sokan azt hiszik, ha kiépítettek a villanyórától egy ösvényt az audio rendszerüknek, és vettek egy zajszűrős elosztót, akkor onnét akár PC-s hálózati kábeleket lehet használni. Ez nem így van. Az ösvény után és a zavarszűrős elosztó után is nagyon kritikus a készülékhez vezető hálózati kábel. Az utóbbi időben ezzel sokat foglalkoztam, ha valakinek van már kiépített ösvénye és mégsem elégedett a hangzással, vagy most akar ilyet csinálni vagy csináltatni javaslom keressen meg cables@freemail.hu

Persze végül is mindenki úgy kábelezi össze a rendszerét, ahogy ő gondolja! Ha elégedett a végeredménnyel, és tetszik neki a szobájában felhangzó zene, akkor büszke lehet magára.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2015.09.02., szer. 20:45

Ha gondolod, fordulj ismét az adminokhoz, nyugodtan töröltesd ezt is, mint azt korábban tetted.

Úgy néz ki, hogy egy dologban közös nevezőre jutottunk az adminokkal és a moderátorokkal.

Ameddig nincs kemény anyázás, ezt a részt nem moderáljuk.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.09.01., kedd 23:26

Arra gondoltam hogy ez a kábeles játék egy egyszemélyes sport nálam,és nem egy-két óráig tart,ha nem legalább egy hétig.És tényleg zavarna ha valami oknál fogva gyorsan kellene döntenem,ráadásul egy idegen társaságában aki lehet nem "lesekedne",de azért elvonná a figyelmemet akaratlanul is.

Nem hajt a tatár általában a kábelválasztásoknál,adjunk neki időt.

Gondolom előfordult már másoknál is az a személyes tapasztalatom,amikor pl egy kábel az első nap tettszett,és másnap már valamiért nem.Ha meg ki be dugdosok többfélét kevés időt hagyva nekik,az a legrosszabb,mert ilyenkor tuti hogy egy idő után már nem is tudjuk hogy ki kivel van,és teljesen összezavarodunk.

Szóval az idő nem hazudik,és használjuk is ki mert őszintén megmondja hogy jó e az a kábel nekünk,vagy nem.

Ez így korrekt!  36_1_11.gif

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1246

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2015.09.01., kedd 23:14

Én úgy gondolom, Rudolffal eddig is mindent meg lehetett beszélni, ahogy ez intelligens emberek közt szokás és egyben elvárható, ugyanakkor feltételezi a kölcsönös tiszteletet. Az én tapasztalatom legalábbis ez. Nálam mondjuk egyik alkalommal itt volt és nem "lesekedett". :D Ez a "lesekedés" amúgy megint nem valami elegáns. Elég degradáló alharmonikusai vannak.  gondolkodik.gif  De remélem csak én értem rosszul.

Arra gondoltam hogy ez a kábeles játék egy egyszemélyes sport nálam,és nem egy-két óráig tart,ha nem legalább egy hétig.És tényleg zavarna ha valami oknál fogva gyorsan kellene döntenem,ráadásul egy idegen társaságában aki lehet nem "lesekedne",de azért elvonná a figyelmemet akaratlanul is.

Nem hajt a tatár általában a kábelválasztásoknál,adjunk neki időt.

Gondolom előfordult már másoknál is az a személyes tapasztalatom,amikor pl egy kábel az első nap tettszett,és másnap már valamiért nem.Ha meg ki be dugdosok többfélét kevés időt hagyva nekik,az a legrosszabb,mert ilyenkor tuti hogy egy idő után már nem is tudjuk hogy ki kivel van,és teljesen összezavarodunk.

Szóval az idő nem hazudik,és használjuk is ki mert őszintén megmondja hogy jó e az a kábel nekünk,vagy nem.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2015.09.01., kedd 22:48

Még egy levél érkezett pár perce. Ez is vidékről - csak hogy körbejárjuk a kábel próba kérdést. Őt március táján ismertem meg és ma már sok kábelem van nála, Air N hangfal, XLR IC, meg pár tápkábel. Amire nagyon büszke vagyok, egyszer azt mondta a telefonba, hogy az én kábeleim után szokott vissza a zenehallgatásra. Nagyon komoly rendszere van és nagyon drága amerikai kábelei. Mindig a mély hang hiányzott neki, pár napja tekertem neki egy hálózati kábelt, amelynél megpróbáltam mindent "bedobni" a jó mélyek érdekében. Pénteken kapta meg, ma ezt írta róla

post-29996-0-86139200-1441140448_thumb.jpg

A mailben említett Stealth az M-5000 hálózati kábel

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2834

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2015.09.01., kedd 22:31

Jó estét, mindenkinek!

Most kaptam az alábbi levelet egy vidéki vevőtől, akit pár hete ismertem meg úgy, hogy írt nekem névvel telefonszámmal és beszéltünk. Sose láttam, egy Pestre járó barátja vitte el kábeleket neki, azt is ma tudtam meg, hogy két gyerkőce van. Szóval küldök le kábeleket!   Vevőknek! 

Kiemeltem a levelében azt a részt, ami válasz Füleleknek, meg a többieknek, akik ide járnak grafomán hajlamaikat kiélni és egyáltalán nem kíváncsiak a kábeleimre, hanem megpróbálják azokat ismeretlenül kritizálni!

attachicon.gifVelemenyGabor2015szep1.JPG

1. Nem tudod, mi az, hogy grafománia, különben nem túloznál ekkorát.

2. Hallgattam már kábeleidet.

3. Nem kritizáltam kábeleidet sem itt, sem más  fórumon.

4. A szakmai hozzászólásaidat kritizáltam -joggal, és ezt tették mások is, valamint a szemérmetlen nyomulást az általános kábelezzünk topikban, ami jócskán enyhült, mióta van saját topikod.

Átlátszó hazugságokkal támadni védekezés gyanánt elég gáz, ilyen korban meg főleg...  

uff.

dunaudio.hu

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2650

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.09.01., kedd 22:13

Neked nem élt a próba lehetősége?

gondolkodik.gif Igazából már nincs jelentősége. A "házhoz viszem" hirdetmény számomra 'zárt keret', lehet, hogy bennem van a hiba.  bocs.gif Alább már leírtam, hogyan szeretek kábelt tesztelni, majd arról (rendszer/ízlés adta szubjektív) véleményt alkotni. Szerintem elég magas a "bukfencrizikófaktora" a pár perces/órás 1-2 számos közös teszteléseknek. Anno bátyámmal/cimboráimmal sok ilyet megéltem, utólagos megbánásokkal, majd bukós eladásokkal... igen, tudom, az iskolát ki kell járni! És persze a pakliban ez egyébként is benne van... ;)

E mellett ami a lényeg: elégedett vagyok a vezetékeimmel! Vajon meddig...?  :D 

Szerintem azt el kellene tudni fogadni, hogy nincs egyedüli üdvözülés a kábelezés világában (sem)!

Ezért egy kis szerénység igazán vonzó erény (volna) a HiFi piac ezen ingoványos szegmensén! 

Amit el akartam, asszem elmondtam! 

Zárom!

Igyekszem befogni errefelé a szám!

leborulok.gif  

u.i.: (Jaaa, és az én kábeleim is vékonyak, nincs rajtuk hókusz-pókusz árnyékolás, (csak egy kis teflon) és nevetségesen néznek ki! Ez azért remélem jó pont errefelé!  :D )

.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2015.09.01., kedd 21:59

Jó estét, mindenkinek!

Most kaptam az alábbi levelet egy vidéki vevőtől, akit pár hete ismertem meg úgy, hogy írt nekem névvel telefonszámmal és beszéltünk. Sose láttam, egy Pestre járó barátja vitte el kábeleket neki, azt is ma tudtam meg, hogy két gyerkőce van. Szóval küldök le kábeleket!   Vevőknek! 

Kiemeltem a levelében azt a részt, ami válasz Füleleknek, meg a többieknek, akik ide járnak grafomán hajlamaikat kiélni és egyáltalán nem kíváncsiak a kábeleimre, hanem megpróbálják azokat ismeretlenül kritizálni!

post-29996-0-39402100-1441137541_thumb.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2015.09.01., kedd 21:39

De ha ez a hozzászólás is az offon köt ki,  akkor végleg csalódtam az avx-ben.

Én csak a személyeskedő beírásokat pakoltam.

A szakmai rész már nem igazán izgat.

Ez a beírás bőven belefér.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2834

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2015.09.01., kedd 21:33

Neked is igazad van, csak ne menjen át személyeskedésbe a dolog.

Nyugodtan beszélgethettek szakmai alapon.

Szakmai alapon 5 másodpercig se tartana a meccs, mert egyetlenegy korrekt (audio kábel)szakmai hozzászólása nem volt még a majesztrónak.

Ölébe hullott egy nagy csomó kábel guriga (ő mondta el anno igazán őszintén), amivel el kezdett kísérletezni, több-kevesebb sikerrel, amit egyéni módon értékelt.(ala aktuális kormánypárti módon, minden nagyon szép, minden nagyon jó, de mostantól még tízszer jobb lesz, mert levegőt is adunk hozzá,  stb.)

Érdekes módon egyáltalán nincsenek ilyen (sőt -semmilyen) viták a többi kifejezetten kábelkészítő topikjában, vajon miért?

Tudjuk a választ jónéhányan, a többiek meg hadd találgassanak :D

De ha ez a hozzászólás is az offon köt ki,  akkor végleg csalódtam az avx-ben.

dunaudio.hu

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.09.01., kedd 20:39

Nem hinném, hogy arra az értelmezésre gondolt... :D

Többen vagyunk vele úgy - némi kábel adok veszek után - hogy szeretjük hallgatni a kábelt néhány napig (ellenpróba, járódás, többféle zene, más/más idegállapot, jószándékú befolyásoló hallgatóság nélkül...)

Ha az egy hetes próba lehetőség lenne/lett volna a "hirdetmény szerint", hónapokkal ezelőtt lehet, hogy én is tettem volna próbát...jelenleg 'nem szorít a cipő!'

Én se hiszem. ;) Sőt, tudom hogy nem. Csak Shimano általában "véleményesen" fogalmaz, hogy sportkifejezéssel éljek. :)

Neked nem élt a próba lehetősége?

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.09.01., kedd 20:26

Én úgy gondolom, Rudolffal eddig is mindent meg lehetett beszélni, ahogy ez intelligens emberek közt szokás és egyben elvárható, ugyanakkor feltételezi a kölcsönös tiszteletet. Az én tapasztalatom legalábbis ez. Nálam mondjuk egyik alkalommal itt volt és nem "lesekedett". :D Ez a "lesekedés" amúgy megint nem valami elegáns. Elég degradáló alharmonikusai vannak.  gondolkodik.gif  De remélem csak én értem rosszul.

Nem hinném, hogy arra az értelmezésre gondolt...:D

Többen vagyunk vele úgy - némi kábel adok veszek után - hogy szeretjük hallgatni a kábelt néhány napig (ellenpróba, járódás, többféle zene, más/más idegállapot, jószándékú befolyásoló hallgatóság nélkül...)

Ha az egy hetes próba lehetőség lenne/lett volna a "hirdetmény szerint", hónapokkal ezelőtt lehet, hogy én is tettem volna próbát...jelenleg 'nem szorít a cipő!'

.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2015.09.01., kedd 20:13

Olyat nem lehet hogy postázod,és ha jó megveszi az ember,ha meg nem akkor visszaküldi?Ez az én is ott vagyok a tálalásnál sokaknál inkább zavaró lehet,engem pl biztosan zavarna ha valaki ott lesekedne mellettem egy ilyen próbánál.És tudom hogy ezzel sem értesz egyet,de legalább 10 nap együtt élést hagyni kéne mindenkinek a kábeleiddel,és azután kellene feltenni a kéri vagy nem kéri kérdést.

audioline
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audioline » 2015.09.01., kedd 19:58

Maximálisan osztom! Egy ilyesmi opció számomra is szimpi lenne, ha éppen kábelezésen törném a fejem. Egy héttel is beérném...

(Remélem ez a komment még belefér a "vélemény" kategóriába! :) )

.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1246

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2015.09.01., kedd 16:34

Úgy legyen! Ha valakit érdekel az Air N család írjon, viszek kábeleket meghallgatásra saját rendszerben cables@freemail.hu

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: cables » 2015.09.01., kedd 14:07

...

De tisztelettel kérek mindenkit, hogy tényleg ne legyen itt több OFF ebben a témában, hanem ezután jöjjenek csak tovább a "vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban". ;)

Úgy legyen! Ha valakit érdekel az Air N család írjon, viszek kábeleket meghallgatásra saját rendszerben cables@freemail.hu

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2015.09.01., kedd 13:54

/Én miért is nem kopizgatom ide a villamosmérnöki diplomám? vagy éppenséggel még mellé párom és 2 gyermekem összesen 6 diplomájával is dicsekedhetnék, ebből 3 Summa-Cum-Laude, 2 pedig PhD doktori/

Neked is igazad van, csak ne menjen át személyeskedésbe a dolog.

Nyugodtan beszélgethettek szakmai alapon.

4you
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1110

Hozzászólás Szerző: 4you » 2015.09.01., kedd 13:45

Nagyon könnyen fel lehet ismerni,  hogy mi az eszmecsere, és mi a kötözködés.

De ez már nagyon Off. ;) 

Rendszer:

Forrás: AVM Evolution cd 1(transzport)PK Audio dac../ .Illetve még sok kütyü, amiben 1540, s  1541-es dac van.:-) tuningos is.

Erősítés: Hybrid Amplifier.

Hangsugárzó: Revox Plenum b mk2.

Elosztó: .Alces 4.

Kábelezés: tesztelés alatt.

Kábelezés: (ic)Tesztelés alatt.

Kábelezés: (digit koax) Siltech Hf-7s.

Kábelezés: (Hangfalkábel)tesztelés alatt.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2228

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2015.09.01., kedd 13:38

Véleménycsere azt jelenti, hogy mindkét fél leírja, és leírhatja a gondolatait. Ha valaki állít valamit, akkor számoljon vele, hogy aki nem ért vele egyet, az ennek hangot adhat. Ez a fórumok működésének éltető eleme. Kétféleképp oldódhat meg a probléma: vagy nem történnek kinyilatkoztatások, vagy bele kell törődni, hogy erre válaszok érkeznek, és vállalni kell az értelmes vitát. 

(halkan jegyzem csak meg, hogy szerintem a bírálók közöl senkinek sem a kábelek esetleges hangminőségével van problémája, hanem sokkal inkább az ex-cathedra kijelentésekkel, ami van akit zavar, de elmegy mellette, de -fogadjuk el azt is- van aki meg nem tudja megállni, hogy ezekre ne reagáljon. Amennyiben a témába vágóan teszi hagy tegye, de ha pusztán kötekedni akar valaki, annak én sem örülök) 

ex-cathedra kijelentéseit azzal tetézi a mester, hogy bemásolja a hajdani villamosmérnöki diplomáját, ami ugye minden tudásra feljogosítja.  Köztudott, az egyetemen szerzett tudás 90%-a diploma védése után öt évvel semmibe vész, ami fenn marad, az is csak akkor, ha egy valamilyen szak és rész területen folyamatosan és aktívan dolgozik. Ez meg kimondottan érvényes a villamosságra, elektronikára.

/Én miért is nem kopizgatom ide a villamosmérnöki diplomám? vagy éppenséggel még mellé párom és 2 gyermekem összesen 6 diplomájával is dicsekedhetnék, ebből 3 Summa-Cum-Laude, 2 pedig PhD doktori/

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”