Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

jimmyimi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.03.05., pén. 09:02
Értékelés: 7

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: jimmyimi »

Szomorúsággal tölt el hogy a társadalom szűk rétegét érintő közös hobbyt gyakorló emberek között nem összetartás van, hanem dúrva mocskolódás.Vidéken élő, a Darvas-féle HI-FI magazinokból ismereteket szerző
zeneszerető ember vagyok.Az előző évszázad 80 - as éveiben egyeres réz légkábelekkel számomra kedvező
hatásokat értem el IC, hangdobozon belüli, hangszóróvezeték, hálózati vezetékeknél.Rudi bácsi kábeleit megismerve és használva tényleg egy új és drámai változáson ment keresztül az otthoni zenehallgatás élménye, pozitív értelemben.
Nem vagyok elektromérnök, elektroakusztikai szakember,számomra a különböző mérések eredményei nem befolyásolják milyen készüléket és kiegészítőket szerezzek be és alkalmazzak.Egyszerűen meghallgatással
tesztelem a szükséges komponenseket és az alapján döntök ! Sajnálatra méltó hogy felnőtt emberek óvodás módjára mérési eredményeken rugózva vonnak kétségbe a gyakorlatban kiválóan teljesítő produktumokat és
savazzák annak konstruktőrét, készítőjét.
A Hi-Fi társadalomnak kívánok minél több élményekben gazdag zenehallgatást.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2024.01.08., hétf. 16:35

A szomorú tény, hogy az elektronok nem számolgatnak. Úgy haladnak az árnyékolt vezetőkben, ahogy a megbolygatott elektromágneses tér engedi. A jóval nagyobb kapacitás miatt megbomlik a hangjel integritása a gyors jelváltozások, élek letompulnak, ezért élőbb sokkal az árnyékolatlan kábelek (pl. IC kábelek) hangja. A tapasztalat ezt világosan visszaigazolja.
A fenti posztomra érkezett egy "személyeskedő értékelés" az alábbi szöveggel:

robi20064: A szomoru teny az hogy vagy szandekosan csinalod ezt vagy a diplomadat is vetted.

Ez egy súlyos személyeskedés, sőt rágalom, amit bárki olvashat, tehát nyilvános vád.

Villamosmérnök vagyok, aranydiplomás villamosmérnök:
RadnaiRdiplomaa.jpg
RadnaiRdiplomaa.jpg (170.76 KiB) Megtekintve 2937 alkalommal
arany diploma_900.jpg
arany diploma_900.jpg (126.26 KiB) Megtekintve 2937 alkalommal

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Nekem minden kedves vélemény fontos, az is, amit karácsonyi üdvözletbe csomagolnak. Azt viszont akkor kell betennem ide, amikor küldték.
Egyébként Antal ez év április 17-én írt hosszabb véleményt a Power-R kábelek topikba. Többek között ezt írta:

"Amióta a kábeleid beálltak,- a zene hallgatása más értelmezést nyert számomra.
Régen félredobott lemezeket élvezettel hallgatok.
Gyönyörködöm a hangokban amik előkerültek,--- a térbeli játékban..elkezdtem nagyon jó minőségű német holland komolyzenei és jazz akusztik lemezeket gyűjteni.... letölteni.
Köszönettel tartozom !
"

Ennél nagyobb elismerést nem kaphat, aki kábelekkel foglalkozik!

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Ez a Z kábel, ez módfelett érdekes dolog.

Eleve érdekes az, amit a linkelt 'szakértői' eszmefuttatás azért csak felvetett bennem is, hogy a hifis dolgaink alapvetően DC-ről mennek, vagyis, szép dolog ez a nagyfrekvenciás viselkedés, meg az AC szinuszhullám legteteje, ha nem olyan az íve, akkor az milyen, stb..., de az egyenáram esetén, ott mi a helyzet?, az oszcilloszkópjaitokon mi látszana? Hová lesznek ezek a zavarjelek? Vagy az egyenáram emlékszik, hogy még a pufferelés, meg egyenirányítás előtt, váltóáram korában, mi volt a helyzet?
De ez nyilván a hozzáértők dolga, ezeken agyalni, ill. úgy tervezni a dolgokat, hogy jó legyen, ők nyilván tudják a választ ezekre a kérdésekre. (a linkelt szösszenetekben ez volt az egyik támadó-érv a hálózati kábelek hangzás-különbözősége ellen.)

De sokkal érdekesebb a 'Z' szerepe a reprodukcióban. Hogy teljesen úgy tűnik, hogy bizonyos, nem tisztázott okokból jelen lévő 'fedéseket' megszüntet, ill. enyhít. Valamiféle transzparencia létesül, olyan módon, hogy a tónus alapvetően érintetlen marad. Ez utóbbi nagyon nehéz dolog, énszerintem az egyik legnehezebb mutatvány a kábeleknél, nevezetesen, ha bekerül egy nagyon jó minőségű kábel, akkor ne legyen 'elhangolódás'. Aki sok felhangérzékeny hangszeres zenét hallgat, az tudja, miről beszélek. Tudja, és vélhetőleg rengeteg baja volt már a kábelekkel pont emiatt a színeződés-veszély miatt. És igen, innen jön az, hogy pl. hogy a kisimító, picit 'analógos' (nyilván most a rossz értelemben) kábelmegoldás az, hogy ezeket a balhés, túlérzékeny zónákat inkább finoman lefedi, vagyis nem lesz mű-színezés, nem lesz 'rossz húr', cserében egyértelmű az információvesztés. Ez utóbbi furcsa módon nem akkora dráma, mint sokan gondolják, mert sokkal kellemesebb, zeneibb, mint a helytelen, 'elhangolt' tónus.
Ez a 'Z' kábel valahogyan pont a fordítottját teszi.
Legalábbis, eleddig, úgy tűnik.:)

P.S.
Valószínűleg, a tényleg jó hangú és drága gyári kábeleknél is errefelé gyúrnak, vagy legalább felmerül ez a problematika, ill. a megoldásuk.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2023.12.22., pén. 11:03
---
Nagyon szeretném, ha ez a topik a jövőben Power-R kábelekről szólna és nem a vitákról. Gondolom az jogos kérés, hogy azt kérem azok írjanak ide, akiket érdekelnek a kábeleim.
A topik címe: vélemények és kérdések... Nem azért lett létrehozva, hogy mások véleményt írjanak vagy kérdezzenek? Ha ez megtörténik, akkor a házigazda válaszol. Vagy ez egy reklám topik? Mert akkor át kéne nevezni.
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nagyon szeretném, ha ez a topik a jövőben Power-R kábelekről szólna és nem a vitákról. Gondolom az jogos kérés, hogy azt kérem azok írjanak ide, akiket érdekelnek a kábeleim.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12092
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2023.12.21., csüt. 19:42
---
Nálam jobban senki sincs meggyőződve arról, hogy audió rendszerek minősítésekor egyetlen műszer rúg labdába, az emberi fül, és ha konkrétan egy adott rendszerről beszélünk, akkor a tulajdonos füle.

Még egyszer elmondanám, amit már egyszer leírtam, azért méregettünk és méregetünk hálózati kábel viselkedést nagyfrekvenciás jelekre, mert a Z hálózati kábel olyan mértékű hangzás javulást hozott rendszerekbe, hogy felmerült bennem, hogy ennek okát - hogy miért ennyire jó ez a kábel - talán ki lehet mérni. Jelenleg is ezen dolgozunk.

Viszont elmondanék valamit. A mérés és annak eredménye rám tartozik és legfeljebb a vevőimmel fogom megosztani.
Semmiképp sem más kábel készítőkkel, ők a saját termékeikkel foglalkozzanak a saját topikjaikban.
Már ne is haragudj Rudi bácsi de valami zavart érzek az erőben. :yingyang:
-a legjobb műszer a fül, erre bedobsz egy műszeres mérést a topikba, hogy ezzel is igazold a kábel jóságát (nyilván némi hype a cél - o.k.)
-valaki aki érti is, hogy mit lát a műszer kijelzőjén szóvá teszi, hogy valami nem kóser
-elismered, hogy tényleg nem kalács a mérés
-erre besértődsz, hogy kellemetlenkednek veled és most már csak rád meg a vevőidre tartozik
-tulajdonképp mindenki másnak pofa súlyba (már aki nem dícsérni jön) , okoskodjanak a saját topikjukban (amit ugyan te nem nagyon tudtál abszolválni mikor hurcolásztad faló kábelét méricskélni és véres kardként lengetted az eredményt)


:quetionmark:
Értem én, hogy gerillamarketing van de ez azért kicsit erős lesz ebben a formában, nem gondolod? gondolkodik.gif

szerk.:
"Itt valami nincs rendben, tekintetes uram! ─ szól a rendőrlegény."

A köpönyegforgató
szerző: Anton Pavlovics Csehov, fordító: Sárváry Elek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2023.12.22., pén. 08:39-kor.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2023.12.21., csüt. 19:42
---
Nálam jobban senki sincs meggyőződve arról, hogy audió rendszerek minősítésekor egyetlen műszer rúg labdába, az emberi fül, és ha konkrétan egy adott rendszerről beszélünk, akkor a tulajdonos füle.

Még egyszer elmondanám, amit már egyszer leírtam, azért méregettünk és méregetünk hálózati kábel viselkedést nagyfrekvenciás jelekre, mert a Z hálózati kábel olyan mértékű hangzás javulást hozott rendszerekbe, hogy felmerült bennem, hogy ennek okát - hogy miért ennyire jó ez a kábel - talán ki lehet mérni. Jelenleg is ezen dolgozunk.

Viszont elmondanék valamit. A mérés és annak eredménye rám tartozik és legfeljebb a vevőimmel fogom megosztani.
Semmiképp sem más kábel készítőkkel, ők a saját termékeikkel foglalkozzanak a saját topikjaikban.
Értem, ezért tettél fel képet és táblázatot a mérési eredményekről a nyilvános Fórumra, mert max a vevőiddel osztod meg. gondolkodik.gif
Aztán kérdezni se szabad a kérdések topicban? Mindegy... megszoktuk.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nálam jobban senki sincs meggyőződve arról, hogy audió rendszerek minősítésekor egyetlen műszer rúg labdába, az emberi fül, és ha konkrétan egy adott rendszerről beszélünk, akkor a tulajdonos füle.

Még egyszer elmondanám, amit már egyszer leírtam, azért méregettünk és méregetünk hálózati kábel viselkedést nagyfrekvenciás jelekre, mert a Z hálózati kábel olyan mértékű hangzás javulást hozott rendszerekbe, hogy felmerült bennem, hogy ennek okát - hogy miért ennyire jó ez a kábel - talán ki lehet mérni. Jelenleg is ezen dolgozunk.

Viszont elmondanék valamit. A mérés és annak eredménye rám tartozik és legfeljebb a vevőimmel fogom megosztani.
Semmiképp sem más kábel készítőkkel, ők a saját termékeikkel foglalkozzanak a saját topikjaikban.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

fülelek írta:
2023.12.21., csüt. 09:25
Nem várom el tőled, hogy fölfogjad, miért írtam a mérésről. Ugyanis ebben a frekvenciatartományban semmilyen zavaró jelet nem lehet mérni a hálózatban.
Ajánlom az alábbi szösszeneteket morzsányi tájékozódásra https://www.audiosciencereview.com/foru ... ent.25501/
https://sound-au.com/articles/mains-quality.htm
Hát, kicsit beleolvastam ezekbe a morzsányi tájékozódást szolgáló szösszenetekbe.
Úgy tűnik, hogy alapvetően tagadják az összefüggést az észlelhető hangminőség, és a jelen lévő / mérhető különféle zajok és torzítások, valamint a különféle AC szűrők / vezetékek között. Vagyis, a szokásos akadémiai szemlélet, miszerint, egy porszívó bekapcsolása, igen, ott lehet egy kattanás, és erre van technológiai megoldás, de hogy a beterhelő zavarok a hallott hegedűszó tónusában változást okoznának, az technikailag erősen kétséges.
Vagyis, ha formálislogikázunk, akkor olyasmi van, hogy amikor 'lebilincselő' változást hoz a rendszeremben konkrétan a 'Z' hálózati kábel, a hegedű tónusában, akkor pszichés illúzió áldozata vagyok, vagy pedig, az említett cikkek nem érték el az észlelt jelenség eseményhorizontját, vagyis, jóindulatúan akár, de rossz helyen keresgélnek.

Amúgy, szerintem, ez a vitát kiváltó nagyfrekvenciás méréssorozat, még ha korrekten is van előadva, nem valószínű, hogy megtalálja a lényegi paramétert, amire itt áhítoznánk. Mármint, a 'jódrót vs. rosszdrót' méréssel eldönthetőségi kérdésében. Csak egy kocka egy bonyolult mátrixból.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Voyager »

fülelek írta:
2023.12.21., csüt. 09:25
Nem várom el tőled, hogy fölfogjad, miért írtam a mérésről. Ugyanis ebben a frekvenciatartományban semmilyen zavaró jelet nem lehet mérni a hálózatban.
https://sound-au.com/articles/mains-quality.htm

Köszi! Elég csak a bevezetőt elolvasni. :napsut:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem várom el tőled, hogy fölfogjad, miért írtam a mérésről. Ugyanis ebben a frekvenciatartományban semmilyen zavaró jelet nem lehet mérni a hálózatban.
Ajánlom az alábbi szösszeneteket morzsányi tájékozódásra https://www.audiosciencereview.com/foru ... ent.25501/
https://sound-au.com/articles/mains-quality.htm

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tanczi »

fülelek írta:
2023.12.18., hétf. 18:54
Sokakat érdekelne egy oszcilloszkópos mérés a hálózati feszültségről, milyen spektrumban fordulnak elő különféle zavarok.
Ez az igen általánosan specifikált mérés annyira emberfeletti mérnöki tudást, mély és több évtizedes szakmai gyakorlatot követel, hogy csak Rudolf tudja hazánkban megcsinálni?

Vagy csak a nyuszika és sapkája esete forog fenn?

Nekem ez a véleményem.
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Sokakat érdekelne egy oszcilloszkópos mérés a hálózati feszültségről, milyen spektrumban fordulnak elő különféle zavarok.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy kis türelmet kérek mindenkitől, úgy tűnik sikerül még szélesebb sávban, jóval 20 MHz felett is mérni a hálózati kábel zajelnyomást. Jelentkezem, ha vannak ebben a magasabb tartományban is mérési eredmények.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A jogos kérdezés mióta rosszindulatú? Nem tized dB a különbség, azt nem említettem volna. És nem minősítettem semmilyen módon sem a kábelt, sem a mérését. De lenne néhány kérdésem.
Miért pont 10MHz-en mérted? Ez valami szabvány? Mi okozhat zavart ezen frekvencia közelében?
Miért van számottevő különbség a láthatóan készre szerelt kábel mérése és a táblázat adatai között? Mi változott a mérés során, hogy ennyit javult az eredmény?
Honnan veszed, hogy ez hű de nagy eredmény? Van más kábel készítő, aki már megadott ilyen paramétert?
Shuniyata Research kábelénél olvastam egy 12dB nagyfrekvenciás zajcsillapítást, de nincs megadva, milyen frekvencián, ezért ez az adat sem ér semmit.
Vádaskodás helyett próbálj meg értelmesen válaszolni a kérdésekre, köszönöm.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

chord_ írta:
2023.12.16., szomb. 08:52
Kár ezen veszekedni.
Az is mindegy, hogy ki milyen hangot hall ki a 'Z' kábelből.

De legalább valami mérés.
Valami próbálkozás, ami talán kapcsolatba hozható a hangminőséggel. Veszi a fáradságot, meg a műszereket, meg legalább gondolkodik rajta, hogy miafrász lehet itt, hogy az egyik drót jó, a másik meg nem.
És akkor beidézitek ezt a fogyasztóvédelmi cuccot. Pont akkor, amikor valaki próbálna rendet tenni ebben a hifiskábel-őrületben, ebben a gusztustalanul lehúzó és pénzlefosztó, ellenőrizhetetlen cápa-harcban.
Mert az persze nem megtévesztés, ZolaBa, amikor kicsengetsz 800e Ft-ot, hazaviszed, bedugod, és kiderül, hogy egy nagy-nagy f@shalom az egész, és egy vasalózsinórnak is jobb a hangja? Remélem, oda is beírogatsz, csak hogy javítsd a világ egyensúlyát, és védd hősiesen a hifis érdekeinket...

Fülelek teljesen nem volt jóindulatú, de látszik, hogy legalább látott már ilyen műszereket.... kábelgyártóként ez szerintem azért nem rossz.
,,nagy f@shalom az egész" sok ilyen van, milliókért! Nekem is volt :smile51:
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

ZolaBA írta:
2023.12.16., szomb. 06:13
2008. évi XLVII. törvény a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról *
(....)
3. § (1) Tilos a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat.
(....)
(3) A (2) bekezdés értelmében tisztességtelen különösen az a kereskedelmi gyakorlat, amely megtévesztő (6. § és 7. §) vagy agresszív (8. §).
6. § (1) Megtévesztő az a kereskedelmi gyakorlat, amely valótlan információt tartalmaz, vagy valós tényt – figyelemmel megjelenésének valamennyi körülményére – olyan módon jelenít meg, hogy megtéveszti vagy alkalmas arra, hogy megtévessze a fogyasztót az alábbiak közül egy vagy több tényező tekintetében, és ezáltal a fogyasztót olyan ügyleti döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg, vagy erre alkalmas: *

a) * a termék létezése, természete, figyelembe véve a termékmegnevezésére vonatkozó jogszabályi előírásokat is,
b) a termék lényeges jellemzői, így különösen *
ba) kivitelezése, összetétele, műszaki jellemzői, tartozékai,
bb) mennyisége,
bc) származási helye, eredete,
bd) előállításának vagy szolgáltatásának módja és időpontja,
be) beszerezhetősége, szállítása,
bf) alkalmazása, a használatához, fenntartásához szükséges ismeretek,
bg) az adott célra való alkalmassága, a használatától várható eredmények, előnyei,
bh) veszélyessége, kockázatai,
bi) környezeti hatásai,
bj) az egészségre gyakorolt hatása, vagy
bk) tesztelése, ellenőrzöttsége vagy annak eredménye,
c) * a termék ára, illetve díja, az ár, illetve díj megállapításának módja, különleges árkedvezmény vagy árelőny megléte,
d) * a termék igénybevételéhez kapcsolódó adómentesség, adókedvezmény vagy más adóelőny,
e) * a termékhez kapcsolódóan valamely szolgáltatás, alkatrész, csere vagy javítás szükségessége,
f) * a termékhez kapcsolódóan biztosított ügyfélszolgálat és panaszkezelés,
g) a vállalkozás vagy képviselőjének személye, jellemzői és jogai, így különösen az ilyen minősége, a jogállása, társulásokban való részvétele és kapcsolatai, vagyona, szellemi alkotásokon fennálló jogai és kereskedelmi tulajdonjoga, engedélye, képesítései, díjai és kitüntetései,
h) * a vállalkozás kötelezettségvállalásának mértéke, a kereskedelmi gyakorlat indítékai, az értékesítési folyamat természete, a szponzorálásra, a vállalkozás vagy a termék jóváhagyására vonatkozó bármely állítás vagy jelzés, vagy
i) a fogyasztó jogai, illetve a fogyasztót az ügylet folytán esetlegesen terhelő hátrányos jogkövetkezmények kockázata.
Nem Rudibá védelmében írom ezt a bejegyzést! Azt senkinek sem fordul meg a fejében, hogy Rudi a tevékenységével, hatalmas tapasztaltával csak egyszerűen jót akar??? Ő már nem a meggazdagodás reményében készíti a drótjait, hanem csak azért, mert ez a hobbija??? Miért nem lehet elismerni egy tevékenységet, amely nem a mai divatot (trendet - ha valaki nem ismerné a divat szót) követi csili-vili megjelenéssel, a tartalmat háttérbe szorítva?
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5086
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2059

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

lacy írta:
2023.12.16., szomb. 16:51

Másrészt meg te se adj támadási felületet egy ilyen malőrrel.
Szó sincs malőrről. A mérésről ott vannak az egyértelmű táblázatok, a műszereket mutató ábrából csak szándékosan felnagyítva olvasható ki egy előzetes minta elrendezés adata. Aki végzett valaha is sorozatmérést az tudja, hogy közben nincs fotózás.

Viszont arra a kérdésedre, hogy miért mértük pont ezt a kábelt, szívesen válaszolok. Az előzetes tesztelések és több ügyfél véleménye alapján a Z hálózati kábel olyan jelentős előrelépés, hogy kíváncsi voltam arra ez méréssel nyomon követhető vagy sem.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 552

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: chord_ »

lacy írta:
2023.12.16., szomb. 16:51

Viszont most azt gondolom, hogy a hiba el lett követve általad, nem kapitális, de látod egy műszaki embernek feltűnik. És ha rákérdez, az nem feltétlenül támadás.
Szerintem most ebben nincs igazad, még akkor sem, ha máskor jól kivehető az ellenséges hangnem.
Másrészt meg te se adj támadási felületet egy ilyen malőrrel.
A létező legjobb reklám, amit itt nyomtok... :)
Nekem így nem is kell a 'Z'-ről írni... lenne mit amúgy...
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Heed Thesis Delta - Gustard A26 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: lacy »

cables írta:
2023.12.16., szomb. 09:14
lacy írta:
2023.12.16., szomb. 06:39

Fülelek megjegyzése teljesen érthető és egyáltalán nem éreztem az érdeklődéséből lejárató szándékot, egy konkrét adat és a hozzátartozó konkrét fotóval "állított" tény közötti eltérést hozta fel kérdésnek.
Elárulnám neked, hogy kezdettől amióta fent vagyok az AVX-en kellemetlenkedik az én topikomban.

Igérete ellenére azóta is beszól, kellemetlenkedik a Cables topikokban. Ez szerintem nem helyes.

A legszomorúbb a dologban, hogy nagyon kiváló kábeleknek akar folyamatosan keresztbe tenni.
elhiszem, nem követem napi szinten a topicot.
Viszont most azt gondolom, hogy a hiba el lett követve általad, nem kapitális, de látod egy műszaki embernek feltűnik. És ha rákérdez, az nem feltétlenül támadás.
Szerintem most ebben nincs igazad, még akkor sem, ha máskor jól kivehető az ellenséges hangnem.
Másrészt meg te se adj támadási felületet egy ilyen malőrrel.

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: lacy »

olaca írta:
2023.12.16., szomb. 10:34
Méréstől függetlenül azért Rudi kábelei nagyon sokunk rendszerében biztos pont még akkor is ha készüléket cserélünk.Ez a tény valamint az hogy a kábeleit mindenki elviheti otthoni próbára nem gondolnám, hogy a vevő megtévesztése és indokolná egy hamis méréssel alátámasztott marketing kampány elindítását. Ezek a kábelek a hangjukkal adják el magukat nem pedig a mérési eredményekkel, ezért ennek megkérdőjelezése egy kicsit értelmetlen.
Ez tök jól hangzik, DE!!
Ha a hangjukkal adják el magukat, akkor minek a mérési eredményt közzétenni?
Ha viszont már így történik, akkor azt viszont korrekt módon ( nincs ott sok szemtanú, így arra hagyatkozunk, amit a méltán elfogult gyártó, és a remélhetőleg nem vagy kevésbé elfogult tesztelő segítő ) teszi közzé.
És ehhez hozzá tartozik, amit írtam, vagy ne egy demó képpel illusztráljon, vagy írja oda, hogy szemléltető kép a mérés összeállításáról de nem a valódi mérés közben készült, mert így megtévesztő lehet főleg aki tud olvasni szkópot meg táblázatot. És ha erre rákérdez, az előzmények ismerete nélkül, akkor az nem támadás a renccer ellen, hanem korrektségi kérdőjel.
Tehát ha a hang számít, akkor minek a teszt?
Másrészt pedig, ha lehet kimutatható méréssel alátámasztható eredményt felmutatni, azt viszont ahogy írtam.
Én remélem, hogy Cables tanul az esetből és nem egy ismételt támadásnak gondolva, ezt a hibát újra elköveti majdan a jövőben. Mert nem kéne, mivel a saját hitelességét rontja.

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: olaca »

Méréstől függetlenül azért Rudi kábelei nagyon sokunk rendszerében biztos pont még akkor is ha készüléket cserélünk.Ez a tény valamint az hogy a kábeleit mindenki elviheti otthoni próbára nem gondolnám, hogy a vevő megtévesztése és indokolná egy hamis méréssel alátámasztott marketing kampány elindítását. Ezek a kábelek a hangjukkal adják el magukat nem pedig a mérési eredményekkel, ezért ennek megkérdőjelezése egy kicsit értelmetlen.Úgy gondolom, hogy az országban nagyon sokan hálásak vagyunk Rudinak azért, hogy a minőségi otthoni zenehallgatáshoz nem kell vagyonokat kiadnunk a kábelekért.Egyébként béke és szeretet mindenkinek így Advent harmadik hétvégéjén.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

chord_ írta:
2023.12.16., szomb. 08:52
Mert az persze nem megtévesztés, ZolaBa, amikor kicsengetsz 800e Ft-ot, hazaviszed, bedugod, és kiderül, hogy egy nagy-nagy f@shalom az egész, és egy vasalózsinórnak is jobb a hangja? Remélem, oda is beírogatsz, csak hogy javítsd a világ egyensúlyát, és védd hősiesen a hifis érdekeinket...
Mondtam én, hogy bárki bárkit is megtéveszt? nem ;)

Ugyan így egyetlen nagy kábelgyártó sem mondja azt, hogy az ő kábele hangja, abszolút értékben mennyire jó. Nem mondja, mert nem tudja alátámasztani. Mit mond? hogy a saját kébelei közül a legjobb, hogy milyen csillivilli anyagból vagy technológiával készül ésatöbbi ésatöbbi. Netán, hogy XY szerint milyen. De a hangjáról aboszolút értékű kijelentést nem tesz. Mert nem tudja alátámasztani, és emiatt támadható lenne.

Mit csinálnak a kis gyártók és fizetett tesztelők? Akarva vagy akaratlanul, netán csak önös érdekból, de összehozzák a nagy gyártók nem támadható kifejezéseit azokkal a jelzőkkel, amik már a kábelek tényleges és abszolút minőségére utalnak.... erre még rájön az egyszerű vevők, hifisták csodavárása, önigazolása, a hype, a hergelés és a felvágás....és elvérzik minden tisztán látás, marad a zavarosban halászás. Ami pont jó mindenkinek, kivéve aki fizet.

De természetesen a hülye én vagyok, megértettem :D :smile53:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2023.12.16., szomb. 09:36
asebestyen írta:
2023.12.16., szomb. 09:27

Az is elég szomorú, hogy a saját portékádat magad hozsannázod, pedig az öndicséret ugye tudjuk, milyen...
Nem nevezném öndicséretnek azt, ha egy nekem írt levélből idézek. Sokan nem akarnak konfrontálódni, ha beírnak valami jót ide az én kábeleimről.
Azt én sem, bár elegánsabb, ha a szerző maga ír ide. Egy szubjektív értékítélettel nincs mit konfrontálódni előjeltől függetlenül, a személyeskedést pedig nem engedjük.

Én viszont előző posztomban pl erre (is) utaltam:
cables írta:
2023.12.16., szomb. 09:14

A legszomorúbb a dologban, hogy nagyon kiváló kábeleknek akar folyamatosan keresztbe tenni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”