Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülék alátét és Demag

Moderátor: cables

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: gyt »



005a.jpg
 
006a.jpg

 
Akkor mindjárt megkaphatjuk?  ))
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


A Furutech LP deMag változat
 

 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »




Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


A csodás időben kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! Akit érdekel az LP Demag, meghallgatná a hatását, akár saját lemezén keressen meg levélben vagy telefonon. Összehozzuk a tesztelést!
 
cables@freemail.hu , 359-1781

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Köszönöm a véleményeket! Kis türelmet kérek azoktól, akik megrendelték az LP Demag-ot. Készül már pár darab, és tervezgetem a "csomagolást" is, hogy az eszköz ugyanolyan kézreálló legyen, mint a CD változat.
 


Avatar
szgy
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2012.02.04., szomb. 12:35
Értékelés: 10

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: szgy »



Rudolf demonstrálta az LP Demag hatását, 2 korabeli jazz vinyl pörgött.
Egy Oscar Peterson dalt, és a Fever c. jazz slágert hallgattuk 1965-ös nyomásban.
 
https://www.discogs.com/Ted-Heath-And-H ... ter/422077
 
A javulás sokkal nagyobb, mint a CD demag esetében.
 
Nyugodtabban, valósághűebben szólt minden hangszer a demagnetizálatlanhoz képest.
Gömbölyűbb lett a fúvős szekció, amit még nem hallottam ilyen élethűnek soha,
mindig is bajom volt vele, hogy visítanak a rézfúvósok sok felvételen.
A részletek szépen hallhatóak, sokkal tisztább a zongora és a dob,
mintha valami fátyolos, zajos piszok jött le volna róla.
Nagyon jelen volt a zene!
Óriási!
 

Mindig is túl maximalista és szöszölős voltam ahhoz, hogy belemélyedjek a bakelit világába,
de most a Demag hatására úgy érzem, nekiállok vinyl-eket hallgatni és gyűjteni.
Most sok vinyl rip-et hallgatok, ami szintén nagy élmény, de azért a kezemben tartani és hallgatni
egy 52 éves, makulátlan állapotú bakelit lemezt, wow!
 
https://www.discogs.com/Ted-Heath-And-H ... ter/422077 https://www.discogs.com/Ted-Heath-And-H ... ter/422077

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



Rudolf demonstrálta az LP Demag hatását, 2 korabeli jazz vinyl pörgött.
Egy Oscar Peterson dalt, és a Fever c. jazz slágert hallgattuk 1965-ös nyomásban.
 
https://www.discogs.com/Ted-Heath-And-H ... ter/422077
 
A javulás sokkal nagyobb, mint a CD demag esetében.
 
Nyugodtabban, valósághűebben szólt minden hangszer a demagnetizálatlanhoz képest.
Gömbölyűbb lett a fúvős szekció, amit még nem hallottam ilyen élethűnek soha,
mindig is bajom volt vele, hogy visítanak a rézfúvósok sok felvételen.
A részletek szépen hallhatóak, sokkal tisztább a zongora és a dob,
mintha valami fátyolos, zajos piszok jött le volna róla.
Nagyon jelen volt a zene!
Óriási!

Nagyon pontos meghatározás, gratulálok hozzá. Verhetetlen ár-érték arány a zene élvezeti faktorában az LP "demagozás".
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
szgy
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2012.02.04., szomb. 12:35
Értékelés: 10

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: szgy »


Rudolf demonstrálta az LP Demag hatását, 2 korabeli jazz vinyl pörgött.
Egy Oscar Peterson dalt, és a Fever c. jazz slágert hallgattuk 1965-ös nyomásban.
 
https://www.discogs.com/Ted-Heath-And-H ... ter/422077
 
A javulás sokkal nagyobb, mint a CD demag esetében.
 
Nyugodtabban, valósághűebben szólt minden hangszer a demagnetizálatlanhoz képest.
Gömbölyűbb lett a fúvős szekció, amit még nem hallottam ilyen élethűnek soha,
mindig is bajom volt vele, hogy visítanak a rézfúvósok sok felvételen.
A részletek szépen hallhatóak, sokkal tisztább a zongora és a dob,
mintha valami fátyolos, zajos piszok jött le volna róla.
Nagyon jelen volt a zene!
Óriási!

Avatar
MDP
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2017.01.04., szer. 15:16
Értékelés: 6

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: MDP »

Volt szerencsém megtapasztalni pénteken mire képes a demagnetizáló. Ha valaki szkeptikus az ilyesmivel kapcsolatban, az én vagyok. Ehhez képest nagyon meglepődtem amikor Rudolf a rendszerén megmutatta mire képes. Néhány vinyl-en és cd-n tettünk próbát és mindegyik hangján javított, bár az hallható volt hogy a jobb minőségű bakeliten javított a legtöbbet. A hangok konkrétabbak, pregnánsabbak lettek és a háttérben megbúvó részletek "előrébb" kúsztak. Az olasz jazz énekesnő olyan volt mintha a szobában előttünk énekelt volna...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Eddig hárman rendelték meg az LP Demag-ot, ők régi ismerősök és úgy tűnik megbíznak a fülemben és az ízlésemben, de én jobban szeretném, ha akit érdekel az eljönne, és saját fülével is meggyőződne az eszköz hatásáról.
 
Akit érdekel írjon nekem  cables@freemail.hu
 

 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

Erre négy cd ráfér 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Erről még biztosat nem tudok, mert ez egy kísérleti darab. Drágább lesz, mint a CD Demag (20 e) de ebben az ársávban, az ár függ attól is, hogy hányan vennének ilyet. Akit érdekel írjon nekem!

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: petimre »


Szia,
 
 
Milyen árban lesz? 
 
Üdv.
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Mit tesz az LP Demag a lemezek hangjával?
 
Volt egy időszak az életemben, amikor nagyon sok kiváló CD lemezt volt alkalmam meghallgatni. Volt, ami nálam maradt, volt, amit elkértek haverok, volt amit eladtam. Rászoktam arra, hogy leírtam, vagy leírattam magamnak a legjobbakat. Ez mindaddig tartott, amíg egyszer valaki szólt, hallgassam össze az eredeti és a leírt CD lemezt. Akkor még nem úgy szólt a rendszerem, mint most, de nagyon jól hallható volt a különbség az eredeti lemez és a nagy gonddal, igen jó íróval készített másolat között. Úgy fogalmaztam meg ezt akkor, hogy a szépség, a hangszerek és az énekhangok szépsége vész el a másoláskor. Attól kezdve egyetlen lemezt se másoltam. Minek? Amikor pont a szépség érdekel, az gyönyörködtet.
 
Most pár napja próbálgatom az LP Demag névre keresztelt eszközt. A hatását úgy tudom a legjobban jellemezni, hogy meghozza a szépséget, az eddig nem hallott finomságokat a zenébe. A térrel is történik valami, mert nem diszkrét irányokból árad a zene, hanem betölti a szobát, körbevesz, elvarázsol. Nemigen lehet hangminőségre figyelni, mert a zene kerül előtérbe, annak a szépsége vonja magára a figyelmet.
 

 
Javaslom mindenkinek, aki szereti LP lemezeket, a LP hangot, próbálja ki ezt az eszközt, akár saját lemezeivel. Írjon nekem, valahogy összehozzuk a tesztelést    cables@freemail.hu
 
 
 
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Reggel, vagy inkább hajnalban, munkába indulás előtt nem tudtam ellenállni a kísértésnek, bekapcsoltam a rendszert és elővettem a tegnap kezelt Ride On lemezt. Ezt az albumot 1986-ban kaptam, egy kis amerikai/ír lemezkiadó a Green Linnet küldte. Meghallgattam, tetszett, de aztán bekerült a többi folk lemeze közé. Jóval, évekkel később, vettem elő ismét, amikor láttam, hogy "audiofil" lemezként elkezdték újra kiadni. Nem tudom a későbbi nyomatok hogy szólnak, ez a kis kiadótól származó amerikai nyomat nagyon jó. És a zene/ének is szuper.
 
https://www.youtube.com/watch?v=5wnEVoyukU4
 
Reggel elsőként a nem kezelt oldalt tettem fel, úgy szólt a reggeli mélységes csendben, ahogy szokott, nagyon jól. Aztán megfordítottam és a tegnap kezelt oldalt kezdtem lejátszani. Teljesen más érzés kerített hatalmába, nem egy nagyon jó lemez szólalt meg, hanem valami elképesztően finom, légies zene töltötte be a szobát. Teljesen más, magával ragadó élmény volt.
 
Ma késő este, ha elcsendesül a külvilág zaja rá fogom tenni a Demagra a másik oldalt és ismét meghallgatom a lemez mindkét oldalát.
 

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Én tegnap voltam kicsit hallgatózni, beszélgetni a kilencdiken és a végén csak úgy LP is került a demagra, aki hall, az hallja.
Tapasztalat +1. Köszönöm, tetszett.
 
A hang itthon rendbe jött, ha megbolygatom a rendszert, kell neki egy kis idő, amíg "összeáll", ezt se értem, de nem is kell, az eredmény a fontos. 
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
mimoo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 18:48
Értékelés: 25

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: mimoo »


Ne gondolkodj Imre, gyere el úgy is rég voltál nálam, hallgasd meg, vannak jó zongora CDk is : )
Szerét ejtjük, tán már a jövő héten.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »

Ne gondolkodj Imre, gyere el úgy is rég voltál nálam, hallgasd meg, vannak jó zongora CDk is : )

Avatar
mimoo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 18:48
Értékelés: 25

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: mimoo »


Én elég sokat kísérleteztem a Demag használatával LP lemezeknél és úgy találtam, hogy az eszköz legalább annyira, vagy jobban hat a hagyományos lemezre, mint a CDkre. Pedig még nem volt olyan változat, amely a teljes LPt egyidőben kezelné. Igéret szerint a hét végére már elkészül az első full LPs változat. Ha valaki érdeklődik az eszköz iránt, kipróbálná saját lemezein, meghallgatná saját rendszerén a hatást írjon nekem cables@freemail.hu


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Valamilyen csoda folytán még az ígért határidő előtt, ma délután megkaptam az LP Demag-ot.
 
8-10 lemezen próbáltam ki eddig, minél jobb hangú a lemez, annál többet javít rajta, Christy Moore Ride On lemezét végig kellett hallgatnom, nem tudtam levenni a játszóról.


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »



Aki rendelkezik CD demaggal, az ne feledkezzen meg arról, hogy kipróbálja LP-re is.
.
.
.
Egyfajta magasabb rendű zenei élvezetben lesz részed, ami azzal jár, hogy többé nem akarsz kezelés nélkül LP-t hallgatni.
 

Én elég sokat kísérleteztem a Demag használatával LP lemezeknél és úgy találtam, hogy az eszköz legalább annyira, vagy jobban hat a hagyományos lemezre, mint a CDkre. Pedig még nem volt olyan változat, amely a teljes LPt egyidőben kezelné. Igéret szerint a hét végére már elkészül az első full LPs változat. Ha valaki érdeklődik az eszköz iránt, kipróbálná saját lemezein, meghallgatná saját rendszerén a hatást írjon nekem cables@freemail.hu

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Aki rendelkezik CD demaggal, az ne feledkezzen meg arról, hogy kipróbálja LP-re is. Én megtettem és a következőket tapasztaltam:
Mivel a CD demag hatása még egy kommersz CD-s autó rádióban is jól hallható, úgy döntöttem, hogy kipróbálom LP-re is.
Igaz, hogy nem erre a  használatra lett tervezve, így lényegesen több időbe telik, mintegy 2 percbe az  LP egy-egy oldalának kezelése, azonban  a kapott eredmény felülmúlta a várakozásomat.
A kezelést  3 különböző hangrendszerben alkalmazva, meglehetősen hasonló eredményt kaptam. Dinamika és felbontás növekedés, alacsonyabb torzítás, természetesebb hangszerhangok, mintha egyfajta műviség válna nyilvánvalóvá a kezelés előtti hangban. Van azonban egy olyan nem szokványos paraméter még, amit én sokkal többre tartok ezeknél. Ez, a zenének egyfajta olyan jellegű folytonossága, ami arra késztet, hogy ne csinálj semmit, vagyis   a hallgatott zene odaszögez a székedhez mindaddig, amíg le nem jár a lemez. Egyfajta magasabb rendű zenei élvezetben lesz részed, ami azzal jár, hogy többé nem akarsz kezelés nélkül LP-t hallgatni.
Mindez hogyan számszerűsíthető? Ha lenne olyan topik, hogy mik a leghatékonyabb rendszer fejlesztési praktikák , akkor ebben a CD demag igencsak előkelő helyen szerepelne. Mintha 2-3-szor drágább hangszedőt, vagy futóművet vettél volna..
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Ma Ajkán teszteltük vendéglátommal a CD és az LP Demag hatását. A hangzásra a két eszköz használata előtt sem lehetett panasz, de egyértelműen érezhető volt mindkettő hatása. Természetesen kábeleket is teszteltünk komoly versenyzők ellenében és azok sem vallottak szégyent.
 
Számomra minden tesztelés hasznos és fejlesztést segítő, de a mai egyúttal egy élvezetes kirándulás volt a komoly zene és a régi zene birodalmába. A vendéglátóm olyan lemezekkel és előadókkal ismertetett meg, amelyekről eddig nem sokat hallottam, pedig megérdemlik a figyelmet. Jazzt és bluest is hallgattunk egészen kiváló előadóktól.  Az egyik legnagyobb élményt Ry Cooder lemezei jelentették.
 
https://www.youtube.com/watch?v=JgA4PToeNL0
 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables »


Szóval visszatérve az alapkérdésre: van tesztelhető LP Demag is.


Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”