Készülék alátét és Demag

Moderátor: cables

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 378

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 » 2017.05.14., vas. 07:11

A mi hobbinkban meg a gyari specifikacioknak sincs sok koze a kapott hanghoz.

Ha csak az dontene, senki nem venne csoves erositot!

(Mikor egy olcso felvezetosnek nagysagrendekkel jobb torzitas speckoja van. Es???)

A millios kabeleknel is lenyegtelen muszaki specifikaciot adnak meg:

Hossz, szerkezet, ellenallas, esetleg kapacitas, a Nordost hulye sebesseg adattal vakit.

Hogy szol???

Itt jonnek a marketingesek a holografikus szinpadmelyseggel, mikrodinamikaval, stb.

Te meg jol meg/beveszed!

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 » 2017.05.14., vas. 06:45

Hangszedő?! Ezekről szoktak. :)

Lehetne kivetel

DE

Hogy egy frekimenet gorbet mellekel a VDH esetleg egy dB-ben megadott athallassal, messze nem jegyzokonyv.

(Inkabb marketing)

Tovabba, MINDEN meresi jegyzokonynek vannak alaki kovetelmenyei, hogy elfogadhato legyen.

Ebbol az egyik nem mellekes; az ervenyessege.

Amirol itt a vasplatni kapcsan szo van az egyfajta Tipus engedely, amiben specifikaljak (a gyarto) a jellemzoit ( nem a meretet csak, a neki tulajdonitott hatast is)

Vettem itten "CD-Matte"-t minden ilyen nelkul, pusztan csak a marketing maszlagra hallgatva...

(Jegyzokonyvet senki nem kovetelt, en sem)

Konnektorba dughato vacakoknal elet es vagyon vizsgalat (MEEI, CE stb) is szukseges forgalombahozatalhoz (nem Kinaban).

BTW az itt is gombamodra szaporodo, kereskedelmi celra "mesterek" altal eloallitott, DIY linearis tapok, erolkodok, HTPC-k rendelkeznek vajh' ilyesmivel???

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 607

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.05.14., vas. 01:06

Meresi jegyzokonyv

Se a Bowersrol, se a Levinsonrol, se a Luminrol, Philipsrol se, Sony se,

kabelekrol plane, nem lattam jegyzokonyvet*. Hallgatom oket.

*: Ez ugye mas mint az adatlap.

Milyen meresi jegyzokonyvrol van szo?

Latott-e barki meresi jegyzokonyvet barmirol?

Mosogep, szaritogep, auto, kavefozo (csokolom Bela!), porszivo, bicikli...stb.

Hangszedő?! Ezekről szoktak. :)

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 » 2017.05.13., szomb. 23:19

Meresi jegyzokonyv

Se a Bowersrol, se a Levinsonrol, se a Luminrol, Philipsrol se, Sony se,

kabelekrol plane, nem lattam jegyzokonyvet*. Hallgatom oket.

*: Ez ugye mas mint az adatlap.

Milyen meresi jegyzokonyvrol van szo?

Latott-e barki meresi jegyzokonyvet barmirol?

Mosogep, szaritogep, auto, kavefozo (csokolom Bela!), porszivo, bicikli...stb.

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 » 2017.05.13., szomb. 21:50

Tok mellekes, de metrologuskent dolgoztam 15 evet egy nagyfrekvencias kalibralo laborban.

A Suhner RF kabeleinek valoban voltak gyariszamhoz rendelt meresi jegyzokonyveik (DC-12GHz).

Audio kabeleknel ritkan latni ilyesmit...

Szerintem ehhez sem kellene eroltetni.

Amugy egy komoly meresi jkv "legyartasa" egyaltalan nem kis koltseg.

(Pl. HP teljesitmenymero fejeknel, emlekeim szerint a fej aranak fele volt...)

dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 » 2017.05.13., szomb. 21:45

Ezt a guglis keresest kiprobaltam. Nem jott be, amit allitasz.

Amugy a DEMAG lehet barmi. Szerintem ezzel semmi baj.

Sot, mintha Rudolf baratunk a "keszulek" leirasaban sem emlitene

semmifele magneses domen atrendezest, stb.

Ezen felul, barkinek lehetove teszi a sajat fullel vegzett tesztet.

Akkor most, mi a gond?

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 432

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2017.05.13., szomb. 13:48

Néhány szó a sok vitát kavart Demag-okról. Kétségei ezek hatásáról csak azoknak vannak, akik nem próbálták ki ezeket.

Kétségei ezen kívül azoknak is vannak, akik semmilyen mérési jegyzőkönyvet nem láttak arról, hogy ezek a korongok demagnetizáló hatással bírnak. Nem az a kétség, hogy "van-e" bármilyen hatása a korongoknak, hanem, hogy demagnetizáló hatásuk van-e? "Gugli-keresővel" bárki idetévedhet, aki demagnetizáló eszközt keres, így ezen eszközök elnevezése megtévesztő. Amennyiben továbbra is ezen a néven értékesíthető ez az eszköz, ezen a fórumon, úgy a fórum üzemeltetője ha nem is büntetőjogilag de morális értelemben társtettesként bűnös.

"Áldozat nélkül nincs veszteség"

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.05.12., pén. 23:26

Nekem nincs Demag-om és nem hallottam a hatását,de eltudom képzelni,hogy hasznos lehet.

Laci, a lemezek sztatikusságát ez nem szünteti meg. Ahhoz antisztatizáló kell.

A Furutech készüléke az valódi demagnetizáló.

Ez nem az, az egyértelmű. A hatását nem vitatom, de a nevét mindenképpen.

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 357

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2017.05.12., pén. 17:05

Nekem nincs Demag-om és nem hallottam a hatását,de eltudom képzelni,hogy hasznos lehet.

CD futómű: JADIS JD3
DAC: CHORD QUTEST
Deck: NAKAMICHI LX5
Előfok: AUDIO NOTE L2 DIY
Végfok: AUDIO NOTE CONQUEROR SE 300B
I.erősítő: 2A3C SE HoriTon
Hangfal: AUDIO NOTE E/LX KIT
Kábelek: vdH REVELATION; AQ KC; ValhallA AURA V2/2; DRACO V1/2
Táp: MCRU
Elosztó: FISCH AUDIOTECHNIK REFERENCE LINE

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2228

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2017.05.12., pén. 16:00

Amit Istvan mutatott Furutech demag készülékem volt korábban ,

de az effektív kezelés utan hallható hatása nekem egyészen csekélynek tűnt , itt már nem vagyok biztos hogy

teszt esetén mindenki el tudná dönteni melyik a vele kezelt, es melyik nem.

Ezek szerint hatásosabb Rudolf demag korongja, még az is lehet, egy ferrit mágnest is képes lemágnesezni ... no lássuk

ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 636

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: ajkamici » 2017.05.12., pén. 14:32

Talán nem is a klasszikus fel és lemágnesezésről lehet szó,amely a mágnesezhető vasérceknél megfigyelhető. Inkább arról,hogy az acéllemez gyártása során (pl. súrlódástól, egyéb feszültségektől ) valamilyen töltés alakul ki, ami kioltja a ráhelyezett CD,LP sztatikus feltöltődését.

Én is erre gondolok , merthogy valóban egy szimpla szépen esztergált rozsdamentes

vas korong . Hogy masszív pozitív hatása nalam van a CD re azt igazolhatom , hallás alapján :-)

Azt gondolom hogy mindenki kihallaná bármilyen rendszeren talán vak teszten is.

Amit Istvan mutatott Furutech demag készülékem volt korábban ,

de az effektív kezelés utan hallható hatása nekem egyészen csekélynek tűnt , itt már nem vagyok biztos hogy

teszt esetén mindenki el tudná dönteni melyik a vele kezelt, es melyik nem.

Mark Levinson No.512 - NAT Symmetrical - Pass Lab 60.8 - PS Audio P15 - Entreq - Harbeth M40.2

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2017.05.12., pén. 13:20

Talán nem is a klasszikus fel és lemágnesezésről lehet szó,amely a mágnesezhető vasérceknél megfigyelhető. Inkább arról,hogy az acéllemez gyártása során (pl. súrlódástól, egyéb feszültségektől ) valamilyen töltés alakul ki, ami kioltja a ráhelyezett CD,LP sztatikus feltöltődését. 

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2017.05.12., pén. 12:59

Mesterem, nekem mágneses mérő eszközeim nincsenek, de demonstrálni könnyen tudom mit tesz egy valódi CD demagnetizáló. A mágnes neodímium erősmágnes, ami a csavarhúzót erősen felmágnesezi, a kezelés után pedig a csavarhúzó elveszti mágnesességét.
Lássuk, mit és hogyan demagnetizál a korongod!

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2017.05.12., pén. 11:39

Ja , értem. De ez akkor is egy állandó "energia". Nem hinném , hogy a hanglemez sztatikusságát ez megszüntetné. Ellenben a benne levő fémes szennyeződéseket egy irányba rendezheti, ami jó hatással lehet a hangra, de ez akkor is sztem inkább jobb , ha nem Demagnak nevezik , mert a demag az nem ez!

Na mindegy csak találgatunk. De vannak már kizárt dolgok.

Igen.

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.05.12., pén. 11:27

Igen.A lemeznél az acéllemez gyártására gondoltam.Hengerlik.

Ja , értem. De ez akkor is egy állandó "energia". Nem hinném , hogy a hanglemez sztatikusságát ez megszüntetné. Ellenben a benne levő fémes szennyeződéseket egy irányba rendezheti, ami jó hatással lehet a hangra, de ez akkor is sztem inkább jobb , ha nem Demagnak nevezik , mert a demag az nem ez!

Na mindegy csak találgatunk. De vannak már kizárt dolgok.

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2017.05.12., pén. 11:23

A demagról készített fotót jobban megnézem,akkor azt látom,hogy a felülete homogén.Ez azt jelentheti,hogy forgácsolás előtt valamilyen felületkezelésen,homok,vagy szemcseszóráson átesett. Véleményem szerint a művelet által a felületet ért súrlódás (szórás)hatására is valamilyen töltés keletkezhetett az acéllemezbe.

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2017.05.12., pén. 11:07

A hanglemezt préselik. Ettől persze még feltöltödik sztatikusan. De úgy tudom arra elegendő lenne egy antisztatizálás/ antisztatizáló.

Igen.A lemeznél az acéllemez gyártására gondoltam.Hengerlik.

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.05.12., pén. 11:04

Sziasztok!

Van egy teóriám,ill. hangosan gondolkodom a demag készülékkel kapcsolatban.

Véleményem szerint a demag valamilyen finomszemcsés acélból, S690Q S890Q vagy S960Q készülhet, ami nagyon jól mágnesezhető. A lemez gyártásakor pl. a hengerlés során,talán a súrlódás hatására valamennyire feltöltődhet,amit tárol.Így, valamilyen töltési nagysággal rendelkező acéllemezből készült demag,úgy tűnik,hogy a statikusan feltöltődött műanyag CD-k ill. LP-k töltöttségét kioltja, semlegesíti.

A hanglemezt préselik. Ettől persze még feltöltödik sztatikusan. De úgy tudom arra elegendő lenne egy antisztatizálás/ antisztatizáló.

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: SoundMania » 2017.05.12., pén. 11:00

Néhány szó a sok vitát kavart Demag-okról. Kétségei ezek hatásáról csak azoknak vannak, akik nem próbálták ki ezeket.

003_350.jpg

A CD Demagot sokan használják a visszajelzések szerint nagy elégedettséggel. Ennek az eszköznek a kezelése végtelenül egyszerű, ha CD játszónk mellé helyezzük és minden lejátszás előtt ráhelyezzük a lemezt meghallhatjuk annak igazi dinamikáját, tisztább magas hangok és határozottabb mélyek kényeztetik fülünket. Ezen az eszközön minden lejátszás előtt érdemes megpihentetni a lemezt, ez egy idő után szinte észrevétlen rutinná válik. Ha egyszer, egyszer véletlenül elfelejtjük használni, a megszólaló hang azonnal figyelmeztet benünket, hiányzik a megszokott hangminőség, ahogy erről írtam is alább.

003_600.jpg

Az LP Demag a lemez méretből adódóan jóval nagyobb méretű. A hatása is más, szavakkal nagyon nehezen leírható, ha egyszerűen próbálom meghatározni, azt mondanám: rendbe hozza a hangzást. Minden LP-re másképp hat, de egyértelműen a jó irányba visz. Énekesek hangjában megjelennek az érzelmek, a hangszerek szebben, határozottabban szólnak. Ennek az eszköznek a hatása az én tapasztalataim szerint 4-5 napig érezhető.

Most van pár darab mindkettőből, az LP Demagból kevesebb, mindössze 3 példány és ennek a gyártatásába nem biztos, hogy még egyszer belefognék, mert volt vele probléma elég. Ha valaki tesztelné ezeket saját lemezeivel nálam bármikor megteheti, persze előzetes egyeztetéssel. Érdeklődés: cables@freemail.hu

Próbáltam utánaolvasni itt a fórumon is mi ez, de a pozitív véleményeken kívül nem derült ki semmi sem. A névválasztás azonban véleményem szerint megtévesztő lehet. Láttam említést a Furutech lp demagjáról is. Nos az úgy látom valódi demagnetizáló. Ezt inkább magnetizálónak gondolnám. Ettől még biztosan van hatása, mert sokan meghallották.

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2017.05.12., pén. 10:45

Sziasztok!

Van egy teóriám,ill. hangosan gondolkodom a demag készülékkel kapcsolatban.

Véleményem szerint a demag valamilyen finomszemcsés acélból, S690Q  S890Q vagy S960Q készülhet, ami nagyon jól mágnesezhető. A lemez gyártásakor  pl. a hengerlés során,talán a súrlódás hatására valamennyire feltöltődhet,amit tárol.Így, valamilyen töltési nagysággal rendelkező acéllemezből készült demag,úgy tűnik,hogy a statikusan feltöltődött műanyag CD-k ill. LP-k töltöttségét kioltja, semlegesíti.  

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2017.05.12., pén. 09:14

attachicon.gif003_350.jpg

A CD Demagot sokan használják a visszajelzések szerint nagy elégedettséggel. Ennek az eszköznek a kezelése végtelenül egyszerű, ha CD játszónk mellé helyezzük és minden lejátszás előtt ráhelyezzük a lemezt meghallhatjuk annak igazi dinamikáját, tisztább magas hangok és határozottabb mélyek kényeztetik fülünket. Ezen az eszközön minden lejátszás előtt érdemes megpihentetni a lemezt, ez egy idő után szinte észrevétlen rutinná válik. Ha egyszer, egyszer véletlenül elfelejtjük használni, a megszólaló hang azonnal figyelmeztet benünket, hiányzik a megszokott hangminőség, ahogy erről írtam is alább.

attachicon.gif003_600.jpg

Az LP Demag a lemez méretből adódóan jóval nagyobb méretű. A hatása is más, szavakkal nagyon nehezen leírható, ha egyszerűen próbálom meghatározni, azt mondanám: rendbe hozza a hangzást. Minden LP-re másképp hat, de egyértelműen a jó irányba visz. Énekesek hangjában megjelennek az érzelmek, a hangszerek szebben, határozottabban szólnak. Ennek az eszköznek a hatása az én tapasztalataim szerint 4-5 napig érezhető.

Most van pár darab mindkettőből, az LP Demagból kevesebb, mindössze 3 példány és ennek a gyártatásába nem biztos, hogy még egyszer belefognék, mert volt vele probléma elég. Ha valaki tesztelné ezeket saját lemezeivel nálam bármikor megteheti, persze előzetes egyeztetéssel. Érdeklődés: cables@freemail.hu

Rudolf, kíséreljük már végre azt, hogy ez az eszköz mit is csinál a mágnes doménekkel, már mint ha tartalmaz a CD és LP mágneses doméneket. Természetesen valami mérési módszert és eredményt szeretnék látni. Ha jól emlékszem, neked eredeti szakmád, tevékenységed méréstechnikával kapcsolatos, tehát lehet szakszerű is.

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1100

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables » 2017.05.12., pén. 07:37

post-29996-0-50263900-1494565907_thumb.jpg

post-29996-0-10933800-1494566464_thumb.jpg

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables » 2017.04.21., pén. 23:07

Jó sok idő eltelt amióta Rudolf nálam volt . Azóta természetes volt a cd demag használata amit vettem tőle...

....

Valamikor január elején voltam Tibornál Ajkán és örömmel hallom, hogy állandóan használja a CD Demag-ot. Aki vett ilyet az hamar megszokja, hogy élőbb, dinamikusabb, természetesebb a CDk hangja, ha lejátszás előtt pihennek pár másodpercig a Demag-on.

Egyszer álmosan felkelve vasárnap reggel szerettem volna meghallgatni az egyik állandó demo felvételemet az LGT 424 című lemezének a 3. számát. Betettem a lemezt a lejátszóba és elindítottam a 3. számot. Meglepetésemre a szokásos finom zene helyett egy fakó hangot hallottam. Azt hittem történt valami a rendszeremmel, de aztán eszembe jutott, hogy nem tettem rá a lemezt lejátszás előtt a Demagra. Rátettem, aztán vissza a lemezt a játszóba és megszólaltak a megszokott finom csilingelő hangok és szuper vokál. Az érdekes az, hogy ez a lemez eddig legalább 50szer volt a Demagon. De minden lejátszás előtt szükség van rá.

https://www.youtube.com/watch?v=fPEemEGadHk

cables
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: cables » 2017.04.20., csüt. 08:08

A CD és LP lemezek a saját (pontosan illeszkedő méretű) Demaggal kezelhetők igazán eredményesen.

post-29996-0-08811100-1492668381_thumb.jpg

post-29996-0-16448700-1492668416_thumb.jpg

Érdeklődés: cables@freemail.hu  vagy Tel: 359-1781

traction
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 88

Készülék alátét és Demag

Hozzászólás Szerző: traction » 2017.04.19., szer. 15:06

Jó sok idő eltelt amióta Rudolf nálam volt . Azóta természetes volta cd demag használata amit vettem tőle...

akkor próbáltuk LP-re is,de nem tudtam belemerülni a dologba ...

Viszont ma reggel látva az időjárás bármi másra való alkalmatlanságát , nekiálltam lp-zni és beugrott , hogy most kipróbálom ezt a demagot LP-re is és nem csalódtam szinte ugyanazokat a pozitívumokat hozta mint a cd-ken csak egy kicsit macerásabb vele mint az LP-re való demaggal gondolom..

A döntő az volt hogy megkerestem a lemezek közül ugyanis van 4 olyan lemezem ami 2 példányban van meg vagy többen és volt olyan kettő ami játszatlan volt ) tehát az egyiket lekezeltem és postit-tel megjelöltem aztán megfordítottam majd áthívtam a szomszédot hogy tegye fel egymás után őket és vissza is és nézze meg mi van az aljukra írva és jegyezze fel a papírra a sorrendet én is ugyanazt tettem az összehasonlítás 100%-os fedést mutatott a hallottak alapján ! Azt hiszem beszerzek egy LP-demagot is Rudolftól !

Csak ennyi..

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”