Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
bob67
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 350
Csatlakozott: 2012.11.03., szomb. 13:14
Értékelés: 18

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: bob67 »

Sziasztok!

Az elmúlt hetekben vásároltam Józsitól egy 12V DC tápegységet.
A Kuzma lemezjátszómban váltottam DC motorra és ehhez kellett egy külső táp.
Már az első bekapcsolást követően is egy fantasztikus hangot kaptam, de a pár napos járatás után minden képzeletemet felűlmúlt.
Hihetetlen meleg, nyugodt, transzparens hangja van és nem utolsósorban rohadt jól néz ki. Megérdemelne egy üvegtetőt, hogy látni lehessen a belső megépítettségét, mert hát szemetgyönyörködtető.
A DC+Carbon dc kábel is sokat tesz hozzá a hanghoz, nagyon muzikális.
Szeretnék gratulálni, és mégegyszer köszönöm!

Avatar
szelesb
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.05.10., szomb. 18:20
Értékelés: 5

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: szelesb »

HTPC - DC táp - kábelek

Sziasztok!
Lassan 10 éve, hogy PC a fő zenei forrásom. Úgy döntöttem, hogy egy dedikált gépet rakok össze zenehallgatásra és filmnézésre. Minőségi forrásoldali tápot és kábeleket szerettem volna hozzá. Mivel a rendszerben lévő elosztót, tápkábeleket, USB kábelt és a hangfal kábelt is Józsi készítette és mindet nagy megelégedéssel használom, ezért mindenképp Józsi által készített DC tápot és belső kábelezést szerettem volna az új géphez. Láttam, hogy készít HTPC-hez tápot és kábeleket, ezért felkerestem Józsit az elképzelésemmel.
Nagyon sok email váltás után kialakult a végleges verzió. Józsi a meglévő kábeleit továbbfejlesztve, az összes kábelt új technológiával készítette el (Kaucsuk-Ceramia & Carbon Noise Damping), a DC tápba pedig minden jóság belekerült:
- Toshiba 2SA1943 Power Transistor
- Nover Audio Grade, ELNA, Panasonic, WIMA Capacitors
- Polished OCC Copper hook-up Wire

A végső verzió pedig ez lett:

Tápkábel: Colossus HRC ->Külső, toroid trafós DC táp: Zeus Analog Power II Carbon ->DC tápkábel a DC-ATX konverterhez: Hydra Audiophile DC Power Cable ->DC-ATX konverter: HDPLEX 400W HiFi DC-ATX ->
->24 tűs ATX kábel: DC Power HDPlex ATX 24 Cable ->alaplap: Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI
->CPU tápkábel: DC+ Carbon HDPlex CPU-EPS -> CPU: AMD Athlon 3000G
->Sata tápkábel: DC+ Carbon SATA Power -> tárhely: Samsung 1TB 860 QVO SSD
->Sata adatkábel: DC+ Carbon SATA DATA

(A gépház SilverStone Milo SST-ML04B, a processzorhűtő: Arctic Alpine AM4 Passive, az operációs rendszer egy 240GB Corsair Force MP510 SSD-n van. A külső tápból a Hydra Audiophile DC Power Cable az ATX táp helyén lévő lyukon van bevezetve. 60-70 óra járatás kell a HDPLEX DC-ATX konverternek!!! - CPU/GPU BURN gyorsít a dolgon.)

A külső táp és a kábelek hozta zenei javulás felülmúlta minden várakozásom.
Minden javult. De tényleg! Akkora a javulás, hogy nem kell fülelni hozzá.
A térben a hangszerek, az énekhangok sokkal elkülönültebbek, feszesebbek, testesebbek, minden hangszer a helyén marad, nem mocorog. Olyan mintha a hangok a csendből szólalnának meg mindenféle rárakódott zaj nélkül, ezért sokkal több részlet hallatszódik, sőt olyan hangok is, amik eddig nem. Ez igaz az egész hangsávra. A cintányérok hangja nem abbamarad, hanem szinte a végtelenbe lecseng ugyanabba a csendbe, mint amiből előjött. Alacsony hangerőn is dinamikus marad a zene, mintha egy másik erősítő lenne.

Mindenkinek ajánlom Józsit és a Hydrasound Audio termékeket. Ár-érték arányban minden kategóriában verhetetlen!
Józsi! Köszönöm még egyszer a jótanácsokat, a végtelen türelmet, a sok-sok fejlesztési munkaórát és hogy jobbat alkottál attól, mint amit kértem!

Avatar
tafferi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 13:02
Értékelés: 43
Tartózkodási hely: Kazincbarcika

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tafferi »

Hydrasound Realistic interconnect kábel
Sziasztok!
Január végén sikerült vásárolnom egy új PrimaLuna csöves erősítőt és ezt szerettem volna minél jobb minőségben csatlakoztatni a meglévő rendszerembe.
A meglévő eszközeim: Hale Revelation Three hangfal, D osztályú B&O ICEPower 250A mk3 monoblokkok Primare Pre30 előfokkal, AudioGD 5.32Ref DAC és AQ1 CD1.1 futómű, Hydrasound kábelezéssel.
Mivel minden kábelem XLR csatlakozós, szereztem XLR-RCA adaptereket és ezzel hajtottam meg a DAC-ról az erősítőt, így ki tudtam próbálni a meglévő 3 féle kábelem melyek: Virgo One, Colossus és NEXT+.
A kábelek mindegyike másban volt jobb ezzel az erősítővel. A NEXT és a One nagyon jó térrel és tisztasággal, a Colossus pedig a mélyeivel, tömegével tetszett.
Ezeket összegezve azt gondoltam ki, hogy egy olyan kábelre lenne szükségem ami RCA csatlakozós, 1 m hosszú és tudná azt a tömeget, erőt mint a Colosssus, azt a teret mint a NEXT, de kicsit visszafogottabb, lágyabb magas tartománnyal. :-)
Mivel minden kábelem Hydrasound és Józsival régóta kapcsolatban vagyunk, írtam Neki, mi lehetne jó a rendszerembe. A kínálatban láttam a „Realistic” elnevezésű új kábelt és Ő is azt erősítette meg, hogy vélhetően ez a kábel tudná teljesíteni az elvárásokat. A megrendelést követően néhány napra a kábel már a kezemben volt és nagy várakozással kötöttem be.
Az első este nem hallgattam zenét csak járattam az új kábelt. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha csatlakozókat dugdosok, akkor csak másnap érdemes érdemben meghallgatni. A második este meghallgatva a kapott hang sokat finomodott, de ekkor még nem érte el azt a szintet, amit titkon reméltem.
A harmadik nap az elején még nem volt változás, úgy este 10-kor azt vettem észre, hogy a tér valahogy a helyére került volna, jobb a közép tartomány, de a mély részen még mindig volt valami extra, ami nekem nem tetszett, mintha egy kis loudness gomb is lenne a rendszerben). A lejátszót bekapcsolva hagytam, (a csöves végfokot kikapcsoltam) másnap estig így ment.
Negyedik napon meghallgatva: a mélyek sokkal jobban megfogottak lettek, a tér még jobb lett, mélységében is jól tagolódik a zene. Leülve több lemezt is meghallgattam, dinamikus, élvezetes, kezd rendben lenni, most már arra hajaz a hang amit szerettem volna: testes, van ütése, jó a tér, jók a hangszerhangok, szép finom a cinn érintése, megjöttek az apró részletek. Egy kicsit nehezen indult meg, de van benne lehetőség!
A hangfalam elég jól lemegy mélyben, úgy 25Hz-től szépen megindul és ezt tisztán csinálja, nem mossa össze az alját. Így 3-4 nap után a Realistic is nagyon sokkal tisztább, pedig mást nem csináltam, mint járattam, használtam. A dobok szétváltak és még az is lejön, hol üt rá a dobos. A cinneknél is lehet érezni, hogy a tányér széle vagy közepe. A rendszer ment egész hétvégén és folyamatosan javult a hang, illetve járódott a rendszer (és ez szerintem még nem fejeződött be).
Vasárnap este meghallgattam több lemezzel is, egyértelműen és sokkal jobb, mint eddig volt. Próbáltam gondolkodni, hogyan tudnám leírni a hatást és egy fotós példa jutott az eszembe: Olyan mintha nem menne az autófókusz és amikor bekapcsolod, egyszerre a sok homályos részletből egy nagyon szuper éles képet kapsz. Itt minden tekintetben nagyon sokat javult a hang eltűntek a felesleges dolgok és egy nagyon jól fókuszált térleképezés mellett, szuper energikus mély és nagyon finom magas tartomány maradt. A hangszerhangok nagyon élethűek, élvezetes hallgatni, mindenki csak nekem játszik. A tér a szoba falain jócskán túlnyúlik és olyan mély energia van, hogy az hihetetlen. Tesztlemezzel meghallgatva nincs semmi különös hatás, de egy igazi mély dob, orgona, basszusgitár nem csak szól, hanem érezni is lehet, úgy, hogy közben nem búg be a szoba. Ez nagyon tetszik! Mindezekkel együtt a közép tartomány a legjobb, az énekhangok, a fúvós és pengetős hangszerek jelenlétérzete óriási, a rendszer nem csak egy dolgot csinál jól, hanem nagybetűs ZENÉT játszik. Itthon még sohasem hallottam ilyet, örülök, hogy ez összejött. A többi kábellel és a régi erősítőmmel valahogy sohasem volt így egyben meg minden. Részben mindegyik tud valamit, de ez a Realistic kábellel egyszerre van jelen. Az hogy ez miért nem azonnal, hanem csak kb 1 hét után jött teljesen ki, azt nem tudom, a lényeg, hogy itt van és az enyém :-)
Az erősítő is új így lehet, hogy most érett össze a rendszer, azt is járatni kell, de abban volt vagy 200 üzemóra eddig.
Egyébként hallgattam CD-ről, FLAC állományokról, internet rádióval és TIDAL-al is, mind nagyon jól szól.

Bocsánat a kissé hosszúra sikeredett leírásért, de nem könnyű a hangot leírni.

Mindenkinek jó szívvel ajánlom ezt a kábelt kipróbálásra, egyértelműen magasabb szintre emelte a rendszerem!

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BBalu »

Sziasztok,

Az elmúlt hetekben tapasztalatot szereztem a Hydrasound tápszűrővel, amit most szívesen megosztok...

Röviden a háttér sztori: 1.5 éve költöztünk egy másik lakásba, a hifinek saját tápösvénye van (korábban nem volt), ami egy Furutech aljzatban végződik. Talán még Józsi kismegszakítójával lehetne finomítani a táp ellátást.
A hifi berendezések, kábelek, akusztikai elemek, stb 1:1-ben átköltöztek az új lakásba... Ahol is annak ellenére, h nagy reményeim voltak a jó minőségű, saját tápösvényen felbuzdulva, a rendszer nem mindig hozta azt a pluszt.
Két tél és két tavasz kellett, hogy feltűnjön hogy télen sokszor energiátlan, magasba húzó, idegesítő karaktert "ölt" magára a máskor nagyon is szeretett rendszerem. Aztán van h minden rendben, majd újból szenvedés. Majd jön a tavasz és helyreáll, stabilizálódik.
A társasházban ahol lakunk a megszokott fogyasztókon túl két nagy fogyasztó: 2db lég hőszivattyú plusz fűtőpatronok, és rámpa fűtés rángatja a hálózatot. Jellemzően amikor nagyon hideg volt a külső hőmérséklet a trafóim finom búsággal jelezték h valami nem jó.
Ezzel a problémával fordultam Józsihoz, és próbáltam ki a szűrőt.

Mivel kicsit későn kapcsoltam és már nem volt fűtés szezon, ezért téli üzemmódról nem tudok még beszámolni. Úgy gondolkoztam, hogy ha a jelenleg amúgy is rendben lévő produkció a szűrő által jelentősen tovább tud javulni, akkor megtartom. Ha nem hallok pozitív változást, akkor télen újabb próbát kérek.

A szűrőt bekötöttem és egyértelmű volt a változás: jobb színpadkép, tisztább, fókuszáltabb, melegebb 3D sztereó hang, és több energia a mély tartományban. A tápegységeknek az esetek 98%-ban nagyon alacsony alapzaja volt, ami szinte sosem volt zavaró. Most már nincs alapzaj, csak a síri csend, mint mellékes pozitívum. Szóval a szűrő marad. :) Az elosztóm előtt használom, így az összes készülékem profitál belőle.

Aki megengedheti magának szerintem érdemes próbát tenni, jó cucc! :tutiok:

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szia,

Nagyon örülök, hogy tetszik a végeredmény de ez várható is volt :) Pár kép a munkálatokról és kiegészíteném is kicsit a látottakat.

Az koncepció az volt, hogy az eredeti állapot azért amennyire lehet visszaállítható legyen és kerüljük el az erősítő teljes szétbontását, a betáp részén is lehetett volna beavatkozni de erről letettünk, mert ahhoz teljesen bontani kellett volna az erősítőt és úgy nézett ki, hogy a trafó primer vezetéke elfut az IEC aljzatig, akkor pedig csak azt lehetett volna kicserélni ha egyáltalán hozzáférhető.

Jó vastag, kb. 6mm2-es sodrott kábelekkel voltak bekötve a gyári HF aljzatok. Láthatóan előre ónozottan kerülnek beépítésre mert az átkötővel ellátott GND is le lett ónozva fölöslegesen, eléggé kapkodósan készült ez a példány mert nem voltak túl szépek a forrasztások és a jobb oldali front kábelét csak a zsugorcső tartotta szinte, kézzel meghúzva ki lehetett húzni.
CAV orig HF.jpg
CAV orig HF.jpg (232.01 KiB) Megtekintve 15759 alkalommal
A hátlap kifúrása előtt a készüléket alaposan kifóliáztam nehogy bekerüljön valami fémforgács nem kívánatos helyre, igaz gyakorlatilag a vékony anyag miatt alig keletkezett valami.
CAV fóliázás.jpg
CAV fóliázás.jpg (165.66 KiB) Megtekintve 15759 alkalommal
RCA aljzatok a készülék jobb oldalára kerültek ez volt a kérés, a nem szimmetrikus elrendezés miatt nem lehetett gyári módon a jelvezetékeket bekötni. A HF terminálok GND átkötőjét szerettem volna leszedni, de sajnos több okból fenn maradt, egyrészt a beépítésre kerülő 5.5mm2-es kábelből 3-at nem lehetett normálisan beletenni (egyet is nehéz volt) a 2.5mm2-es befogadó képességű villába, sajnos az alaplapon levő csavaros terminál nagyon keskeny villákat tudott fogadni a 6mm2-es villa már nem volt beszerelhető.
A második ok, hogy a HF terminálok le vannak lakkozva, az anya csavarok hozzáférhetetlenek kulccsal az erősítő bontása nélkül, meg az eredeti aljatok polikarbonát házai már láthatóan öregedtek vagyis apró repedések vannak az anyagban, félő, hogy ha elkezdem szétszedni és nem jön könnyen, akkor eltörhetnek.
Annyit lehetett javítani az eredeti helyzeten, hogy a frontokra lett rákötva az új kábel, gyárilag az SD-re volt kötve és az átkötőn keresztül ment a front sugárzókhoz, ami azért a legfontosabb a többcsatornásnál is.
CAV belső 1.jpg
CAV belső 1.jpg (260.39 KiB) Megtekintve 15759 alkalommal
CAV belső 2.jpg
CAV belső 2.jpg (259.76 KiB) Megtekintve 15759 alkalommal
CAV hát.jpg
CAV hát.jpg (281.18 KiB) Megtekintve 15759 alkalommal
Beépített anyagok egymáshoz szinergiában összeválogatva és külön ehhez a munkához DRES+beégetéssel kezelve, a legjobb eredmény érdekében.

- Neutrik Gold Rca aljzatok
- Virgo ONE belső IC kábel (DRES)
- 7N UPOCC Copper/Silver Multicore Litze speaker wire 5.5mm2 (DRES)
- Cardas Ag 4% Silver Solder
- Hydra Fuse Gold Ceramic 4x 10A

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Sziasztok,

Egy gyors megemlékezés, mert Józsival ismét volt egy nem szokványos projectünk. Egy tuning biztosíték vásárlásnak indult, végül egy CAV A8M modding lett belőle :)

A tárgyban szereplő A8M-nek 2007 óta vagyok első tulajdonosa. Alapvetően szeretem az erősítőt, szerintem nagyon jó hangja van, de 12 év ismeretség után tökéletesnek távolról sem nevezném:

- házimozi hangja messze van a tökéletestől, elég régóta külső prociról használom
- hangos alapzaj és a hálózati zavarokat néha érhetetlen búgással hálálja meg
- RCA csatlakozói hulladékok, 4-5 ki-be dugás után szétesnek

Pár hete ránéztem a belső képeire, hogy egy biztosíték tuning quick win lehetne-e... Amikor viszont megláttam mi van a fedél alatt... Jópár levélváltás után erre jutottunk Józsival:

- oldalanként 2db gyári biztosíték csere kerámiára
- 6 db normális Neotech RCA aljzat felszerelése a hátuljára
- az előfok teljes kikötésével az új RCA aljzatok közvetlen rákötése a végfokokra Next IC huzalokkal
- a végfok panel és a hangfal csatlakozók közötti zsinór UPOCC hangfalkábelre csere
Mindezt úgy, hogy az előfok 5 perc alatt visszaköthető.

Elég sok változtatás történt egyszerre, Józsi viszont folyamatosan biztosított, hogy elég nagy előrelépésre lehet számítani.
Ez meg is történt... Mintha egy teljesen más erősítőt kaptam volna vissza. Az alapok valahol ugyanazok maradtak, de kvalitásban teljesen más ligába került az erősítő.
Az eddigi meleg de mélytónusú hangja "kiszárad", rendes magasak és közepek lettek, térérzet és részletezőképesség minimum a duplájára nőtt. Illetve most tűnt csak fel, hogy mennyire lassú a megszólalása...
Ezeket a tapasztalatokat egy Audyssey bemérés is megerősítette. Eddig a bemérésé kb egy ilyen eq-t állított be / mélyek lehúzva, közép és magas feltolva. Most viszont majdhogynem kisimult.

Jah és alapzaj, búgás, hálózati érzékenyésg teljesen eltűnt.

Mivel a sok változtatás egyszerre történt nem tudom mi minek köszönhető, találgatásba nem bonyolódnék. Egy biztos, nagyon más ligába érkeztem a beavatkozások után.
Minden CAV A8M tulajnak ajánlom figyelmébe ezt a beavatkozást - főleg ha már eleve proci elé kötve!

Józsinak mégegszer köszönöm a gyors és minőségi munkát! Nagyon boldogan távoztam a pénztártól.

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: heineken »

Virgo One.
Két hónapja járatom a virgo one összekötőket,processzor és végerősítők között,összesen hét szálat.Igazából túl nagy változásra nem számítottam a kimber pbj-hez képest,nem is akartam cserélni őket,de a háttércsatornák bővítése miatt mégis úgy döntöttem,hogy kipróbálom a virgo one ic-t,mivel a hangfal és tápkábeleim is ettől a gyártótól vannak.Néhány hete írtam Józsinak:
" Szia! Érdekes változásokat hozott az új IC..
Nem vártam nagy változásokat,de kellemesen csalódtam. :)

A négy háttér csatorna életre kelt,..a 6.- 7.csatorna fejlesztést teljesen feleslegesnek tartottam eddig,mert semmi pluszt nem tett hozzá.Egy alap neotech ic-t használtam ideiglenesen a hetedik csatornához.Amikor bekerült az IC-éd,értelmet nyert a bővítés,..kib@@tt  jó lett a háttér,pontosan ezt vártam ettől a bővítéstől.A front rész is fejlődött..pontosabb lett a térbeli elhelyezés,jobban előjöttek az apró részletek,mind a zenei anyagoknál és a filmeknél egyaránt.A segítségeddel induló,korábbi hangfal kábel fejlesztés során kialakult egy nagyon tiszta,dinamikus,részletgazdag hangkép,amihez sajna társult egy nyers,bántó magastartomány.Szerencsére az IC csere után ez megszelídült és egyensúlyba került,anélkül,hogy csorbát szenvedett volna a dinamika."

A véleményem természetesen szubjektív és elfogult! :-)
Csak így tovább,még sok ilyen kábelt és kiegészítőt!

Avatar
andrasth
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2016.11.06., vas. 16:55
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: andrasth »

Üdvözletem Mindenkinek!
Kíváncsiságból kicseréltem Myryad MI 120 integrált erősítőm gyári biztosítékait Hydra Fuse Gold biztikre. Majd egy hete hallgatom elég intenzíven, átlag kb napi tízensok órát munka mellett, de az első néhány napban 0-24-ben szólt a zene változó hangerővel. Az IEC aljzat alatti bizti tartóba kapott 2 db Hydra Fuse Gold kerámiát. Nyilvánvaló és rögtön hallható változást hozott a hangzásban, elsősorban a dinamika, részletezés és a sztereó tér változott pozitív irányban. Ezen felbuzdulva néhány nap múlva a nyákon (jelútban) lévő kisebb értékű biztit is cseréltem üveg változatra. Ennek is jól hallható, pozitív hozadéka lett, a tér tovább mélyült, szélesedett, megfelelő minőségű felvételekkel teljesen leválik a hang a dobozokról, sokszor nem tudom megmondani honnan is jön a zene. Ez a hifis megközelítése a dolognak.
Amúgy meg egyszerűen sokkal jobb zenét hallgatni és ez a lényeg.
Mindez egy öregecske, olcsó kis láncban, melyhez egy sima 4mm Mht "ösvény-szerűségen" jön a delej - sejtettem, hogy lesz hatása, csak azt nem, hogy ennyire kézzelfogható. A biztosítékok hangja beállni látszik, az elején karcosabb volt, most simább, lágyabb. Komolyabb rendszerekben egyenesen félelmeteset mehetnek ezek a biztik. Nagyon jó produktum, bátran ajánlom! Józsi rugalmasan, kommunikatívan és gyorsan segített a témában. :smile32:
Hivox Alces3->Pc-Bodor Usb V2->Teac Nt-503->Myryad MI120->AE Aelite2
Kábelek: NHXMH-J ösvény/Tmp-Belden tápok/Harmonic Technology usb/Siltech New York IC/Belden 9497 hf

Avatar
kolyok1206
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2016.01.05., kedd 22:04
Értékelés: 3

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: kolyok1206 »

Sziasztok.

Tapasztalataimat írom le tápösvénnyel kapcsolatban.
Nagyon sok dolgot olvas az ember neten ilyen kábel olyan kábel, hangfal elhelyezés, akusztika és sorolhatnám tovább a témaköröket.
Mivel engem is mozgat hogy milyen pluszt lehet még kihozni a rendszerből, úgy gondoltam meg kell építenem az “ösvényt”. Sok fórum böngészese után már kezdtem úgy érezni nem lesz egy egyszerű feladat. Milyen kábel? átmérő?sodrott? merev 😟?!
Hogyan is folytassam tovább?
Kellene egy olyan tapasztalt ember aki jártas ebben az ügyben is.
Így jutottam el Filkor Józsefhez.
Nosza egy gyors telefon.
Józsi személyeben egy nagyon segítőkész ember ismertem meg.
A telefon beszélgetésünk után kezdtem látni a fényt az alagút vegén.🙂
Váltottunk egy jó pár emailt🧐 Rendszer elemek, kábel elvezetési lehetőségek stb...
A megbeszéltek alapján megrendeltem Tőle az ösvényt.
Beégetve, plusz olvadóbiztosíték és aljzat. A terméket meg is kaptam, 2 nap és a helyen volt.😎
És végre a várva várt tesz!
Én nem vagyok egy komoly zene hallgató, HM erősítőt használok zene hallgatásra is.
Az első zeneszám meghallgatása után éreztem más lett a rendszer - nagyobb tér és dinamika! A közép és a magas letisztultabb lett, és hangosabb 🙂
Órákon keresztül hallgattam a feleségemmel a kedvelt zene számainkat és nem akartuk abbahagyni.
Majd jött egy kis mozi is. Kedvenc jelent John Wick 2 a discóban!😃
Úgy éreztem mint ha erősítőt cseréltem volna le. Ösvény előtt mintha egy buborékban használtuk volna a rendszert! De ez most megszűnt!😎
Ami még meglepő volt minden nap kicsit finomodott még a hang.
Bocsánat kicsit hosszabbra sikeredett a beszámolóm.

Ui: Köszönöm Józsi a segítséget! Mindenkinek tudom ajánlani !!!🤗 ;peace;

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szia

Köszönöm a leírást, remélem másnál is beválik majd aki hasonló problémákkal küzd. A nálad megmaradt minimális "brumm" vagy zúgás meg más eredetű és nem a hálózati asszimmetria okozza sajnos, erre is jó a szűrő, hogy ki lehet vele mutatni a probléma forrását. Egyes trafókban már az alap vasmag (feltekercselt lemez) ponthegesztése sem tökéletes és így lazább a tekercselés (zöröghet), vagy olyan is van, hogy műanyag tokba teszik a vasmagot és arra tekercselik a primert, ami így még szorítani sem tudja, akkor pláne hallható lehet ha vas remegése.

Avatar
tafferi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 13:02
Értékelés: 43
Tartózkodási hely: Kazincbarcika

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tafferi »

Sziasztok!

Az elmúlt időszakban több eszközt is kipróbáltam a rendszeremben, hogy a trafó búgást csökkentsem és a hálózati betáplálást megfelelő szűréssel lássam el.
Az alap probléma az volt, hogy a készülékek trafói időszakosan elég hangosan elkezdtek zúgni, természetesen nem egyenletesen, hanem pulzálva változó erősséggel és hangszínnel. Ez főként az esti órákban a zenehallgató székben is jól hallható volt. Késő éjszakára némileg javult a helyzet, de soha nem szűnt meg teljesen. Alapból a rendszerem teljesen szimmetrikus, elektronika részről zaj és brumm mentes, így nagyon zavart ez a helyzet.
Józsi oldalán olvastam, hogy dolgozik egy új szűrő egységen, így felvettem Vele a kapcsolatot és kértem próbára egyet.
A csomag húsvét előtti szerdán érkezett meg. Bekötöttem a rendszerbe az alábbiak szerint: a konnektorból Hades Pro VI tápkábel a szűrőbe, a kimenet pedig (ez kb 50cm fix kábel a szűrőből) az én Alces 6 elosztómba.

Első körben: a trafó búgás, nem szűnt meg teljesen, de jóval csendesebb mint volt. Ami eddig nappal kb. 1m-ről rendesen hallatszott, most oda kell hajolni a készülék közelébe, kb 30cm-ről hallom, de jóval visszafogottabb módon. Próbálom másképpen is leírni a hatást: eddig változó és pulzáló volt volna a morgás (tarfó búgása), most pedig egyenletes és csendes. Az én kis elméletem szerint eddig a mechanikai búgás és a DC gerjesztést együtt hallottam, most már csak a mechanikai felépítésből adódó zajt hallom, ez okozhatja a változást, vagyis a szűrő az időszakosan megjelenő DC komponenseket eltávolítja.

A zene elsőre mintha nyugodtabb lenne és háttér csendesebb. Csak 2-3 lemezt tudtam ekkor meghallgatni, így nem teljesen egyértelmű a változás (de van változás!).

A Húsvéti pihenés és folyamatos használat után összeszedtem mit is tapasztaltam a folytatásban.
A szűrő mintha megtalálta volna a helyét. A trafó búgás csak a CD-ből hallatszik egy kicsit. Esti teljes csendben meghallgattam, a szűrővel kb 0,5 m távolságig hallom ( régebben szűrő nélkül a székemből is kivehető volt valami búgás) de mint írtam ez kevésbé zavaró, mint régebben, mert egyenletes, nem ingadozó. Ha a szűrő bent van, leülve nem hallok semmit.
A tápkábeleket is cserélgettem a fali konnektor és a szűrő között. Volt bent Pro VI, Zeus III, Hades One (a rendszer többi részéhez nem nyúltam!). A Hades One maradt, valahogy azzal volt a legjobb, a Pro VI a legkevésbé jó (természetesen nem óriási a különbség, bármelyikkel tudnám hallgatni. A One húsosabb, nyíltabb, a Zeus szárazabb, a Pro VI fojtottabb.

Az egyes hangszerek hangja nagyon jól elkülöníthető. Nagyon jól hallani, hogy a dobos máshol üti meg a dobot, letisztult a hangzás, nagyon szép erőteljes, dinamikus hangszerhangokkal. A tér is változott. Az eddig első sík a hangfalak vonalától kb. 1 m-re előrébb került. A hátulja eddig is nagyon mélyen volt, nem tudom eldönteni, hogy bővült vagy sem. Mindenesetre ezen a területen belül, nagyon jól elkülönül minden, szinte látni az előadókat. A mély tartomány ütősebb, tisztább, energikusabb, szép hosszú a lecsengése mindennek. Összességében nem árt a rendszernek, ha ez a szűrő be van kötve :-) (az eddigi próbálkozásaim során mindig azt éreztem, hogy a szűréssel fakóbb, sávhatárolt, dinamikátlan lett a rendszerem), azt gondolom, nagyon jól sikerült megtalálni az egyensúlyt a szűrő hatás és a használhatóság között. Két-három nap használat után határozottan hiányérzetet generál ha kikötöm, tehát marad.

Javaslom, hogy hasonló problémák esetén tegyetek próbát a Hydra eXtreme Power filterrel, nálam hozta a leírt előnyöket, hátrányok nélkül!

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: heineken »

Virgo One Ic-vel a 7.1 rendszerem,teljesen egységes kábelezést kapott. :rolleyes:

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: heineken »

20190303_144315.jpg
20190303_144315.jpg (1.81 MiB) Megtekintve 17785 alkalommal
20190303_144713.jpg
20190303_144713.jpg (1.87 MiB) Megtekintve 17785 alkalommal
20190303_144624.jpg
20190303_144624.jpg (1.77 MiB) Megtekintve 17785 alkalommal

Online
Avatar
Zsolesz02
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015.04.10., pén. 17:59
Értékelés: 1

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »

Sziasztok.

Nemrégiben én is rendeltem Józsitól egy kisebb csomagot a házimozimhoz,de nálam nem a felső kategórián volt a hangsúly,inkább az alsóbb kategóriából válogatott,de az összhatás így is nagyon meggyőző lett! Onkyo RZ 810 és Magnat hangfalak vannak a rendszerben ehhez készített Józsi kábeleket. Ezek kerültek a rendszerbe:
Hydra Power 6 Mk3
Hades Pro Mk2 1.8M
2db Hades Pro Mk2 1M
2db Virgo Red Line SUB 1M
Titan II bi-amp 2X2m
Next SD center 1.5M
Hydra Fuse Gold

A háttérsugárzók kábelei még nem lettek cserélve,az majd a nappali padlócseréje után lesz valamikor. :)
Tapasztalat: Nagyobb tér,tisztább közép magas,szebb beszédhangok,a mélyek elsőre úgy tűntek,hogy kevesebbek,de ez csak a látszat,mert nem dübörög annyira! A minőségük lett sokkal jobb. Megfogottabb,pontosabb. A TV-n kellett kicsit állítanom is,mert más lett a kontraszt,ott is teltebbek a színek,és jobb a kép.
Összességében rengeteget javult,nagyobb élmény a filmnézés!
Mind ez kb két Next tápkábel árából kijött,és még is megdöbbentő a javulás! Mindenkinek csak ajánlani tudom,bátran válogasson ne csak a topp kategóriában!
Józsinak itt is megköszönöm a remek hozzáállását,ás segítségét!

Üdv: Molnár Zsolt

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Hores »

Ismét írnék pár sort kábel ügyben, amit akár a "kábelezzünk" topikba is írhatnék, de mivel egy Zeus III H.R.C. volt az egyik tesztalany, így itt osztanám meg tapasztalatom.

Használtan került hozzám "jó" áron ez a már felső kategóriás kábel, amit az elosztóba (Hydra 6 MK3) kötöttem be. Mivel a biztosítékokkal majdnem egy időben került be a rendszerbe, nem tudtam eldönteni, mi mennyit hozott, változtatott a hangon, de nagyon nagy tér, és teljes szobát betöltő hang lett a két dolog összességéből.

A szoba 24 m2, de nem hosszában, hanem keresztben van elhelyezve a "zene", ami így 3,5m -es távolságot enged a hangsugárzóktól. A sugárzó (Qudral Shogum) mögött a fal mindössze 35-40cm-re van, de sikerült egész jól elhelyezni, így nincsenek mélyhang problémák. A "színpad" hátrafelé jóval a fal mögé nyúlik, de régebben oldal irányban nem nagyon hallottam a sugárzókon túlról szólni hangszereket. Most van, hogy a zongora jobbról az "ágyról" szól, vagy a szekrényből is zenélnek bal kéz felől ... Ennél érdekesebb, hogy felfelé is kitágult a tér, és a hangok úgy áramlanak felém, ahogy eddig nem tapasztaltam.

Mivel volt egy kis időm, gondoltam kipróbálom egy sima tápkábellel az elosztót, és meglátjuk mi lesz az eredmény, tényleg van-e értelme pénzt áldozni az elosztó előtti betáp kábelre. Az eredmény mondhatni elég "szemléletes", persze ezt nem látni, hanem hallani kell :)

A tér minden irányban beszűkült, de a legnagyobb érvágás, hogy a hangok egy láthatatlan falnak ütközve, nem töltik meg a szobát, nem áramlanak felém úgy ahogy eddig, olyan, mint ha egy nagy "dobozból" szólna a zene. A valóságérzet veszik el rögtön! Korábban egy belépő 4m2-es kábel volt az elosztóban, ami lényegesen jobb volt, mint a sima PC-s tápkábel, de ezzel
a Zeus-sal és a biztosítékok cseréjével egy új világ nyílt meg a szobában.

A konklúzió, hogy van értelme, és kell is a tápellátással foglalkozni, mert nem biztos, hogy az erősítő, vagy a hangfal miatt nem olyan a hang, mint szeretnénk.

Üdv!
HZ

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: hubee »

High-Level subkábelt most is készítesz? Ha igen, mit lehet róla tudni és milyen árban van?
Előre is köszi!
nehai írta:
2016.06.13., hétf. 16:29
Az áttdolgozott füleskábel... Remélhetőleg most már sokkal komfortosabb lesz és a minőség is megmarad
 

 
 
Gold Line REL High-Level SUB.
 
 
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Hores »

Sziasztok!

Második hete "tesztelem" a Fuse Gold H.R.C. biztosítékokat, 2db kellett az erősítőbe. Ugyan Józsi mondta, hogy próbáljam ki őket, mikor az elosztót és kábeleket rendeltem, de nem éreztem a "bátorságot" egyedül szerelgetni az elektronikát. Talán így fogalmazott akkor, hogy hoz annyit, mint a kábelek, ... és tényleg.

Ha minden szép és jó, akkor nem ugrottam volna neki a cserének, de meghallgattam több rendszert, és az énekhangok "tisztaságával", hangsúlyával nem voltam megelégedve, és mivel több biztosítékos tapasztalat (nem csak Hydra) szerint tisztulnak az énekhangok, így gondoltam teszek egy próbát, mert tényleg nem nagy beruházás.

A bizti csere úgy gondolom, hogy mindenre pozitívan hatott, halk hangerőn sokkal kontúrosabb lett az ének, és tisztább is, a mélyek még valóságosabbak, nagy hangerőn sincs nyoma torzításnak, nem folyik össze a sok hangszer, ha valaki épp kocert hangerőt kívánna, az énekhang pedig így is tökéletesen tiszta marad. Több helyen olvastam már, hogy "folyékony" lett a zene, biztos van ennél még "szebb, jobb, okosabb", de folyékonyabb lett nálam is minden, az biztos.

Én is csak megerősíteni tudom, hogy az egyik, ha nem a legjobb ár/érték arányú beruházás a bizti "tuning", ahol a Fuse Gold H.R.C. egy tökéletes választás lehet.

Üdv!
HZ

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Kedves vásárlóim, szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik megtiszteltek bizalmukkal ebben az évben is.

Mindenkinek Áldott és Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Befejeződött a Next Nano kábel paletta tesztelése, első próbák megvoltak, visszajelzések nagyon biztatóak, ezzel az új sorozattal fogom kezdeni az Új Évet.

Még az év elején várható a Next Nano IC kifejezetten XLR kiépítésű változata, mellyet a népszerű ONE összekötőtől szeretnék magasabb szintre helyezni.

Jövő év újdonsága lesz a kínálatban még nem szereplő top kategóriás kábelcsalád (IC, táp, hangfal), az első tagja az összekötőkábel lesz ami fejlesztés alatt áll.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

ATX24 DC tápkábel HDplex külső táphoz, vagy bámilyen más kiépítéssel, Molex, SATA táp. stb. Egy más világba viszi a PC-s zenehallgatást, kiterjedt dinamika és sávszélek, kiváló felbontás, garantáltan a legjobb ár/érték arányú befektetés a high-end HTPC-nél.

Hydra HDPlex ATX24 Power 24x16AWG
OCC Ultra Pure Copper Conductors
Cryogen & Demagnetized Treatment
Lenght: 30CM
25eFt


Hydra HDPlex ATX24 Power 24x15AWG
OCC Ultra Pure Polish Copper Conductors
Cryogen & Demagnetized Treatment
Lenght: 30CM
40eFt

ATX 24 kicsi.jpg
ATX 24 kicsi.jpg (165.51 KiB) Megtekintve 18715 alkalommal

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Felkerült pár HRC tápkábel a használtba, érdemes számbavenni kifejezetten jó ár/érték arány mindegyik darab...
http://hydrasound.hu/hasznaltkabelek.php

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

nehai írta:
2018.10.26., pén. 05:14
Ár leszállítás!!!

Colossus HRC hangfalkábel 2x2.5méter 70.000Ft (eredeti ár 200eFt)
Elkelt!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Black Friday! November 23-25 között korlátozott mennyiségben pár termék akciós áron lesz rendelhető. Több kábel rendelése esetén akár további kedvezmény vagy részletfizetés! Ha a standard méretektől eltérőre lenne szükség akkor, arra egyedileg tudok árat adni de az is nagyon kedvező lesz.

Next+ nano tápkábel 1.0M 180e Ft Black Friday ár 130e Ft
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Next+ tápkábel 1.0M 150e Ft Black Friday ár 100e Ft
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Next+ hangfalkábel 2x2.5M 150eFt Black Friday ár 120e Ft
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Next+ Nano IC 1M 150e Ft Black Friday ár 120e Ft
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Virgo One IC 1M 100eFt Black Friday ár 80e Ft
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zeus Power HRC elosztó 150e Ft Black Friday ár 100e Ft

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: heineken »

Üdv!Néhány hete kaptam kézhez az új,Next+ nano kezeléssel ellátott hangsugárzó kábeleket,ezzel kapcsolatban szeretném megosztani tapasztalataim veletek.Az idén terveztem egy teljes kábelcserét az audióláncon,mert a több komponens cserét látott Kimber 4tc és pbj ic drótok már régen használtban voltak és úgy gondoltam,hogy feljebb lépek.A rendszerem jelenlegi tagjai a következőkből áll:
Revel Concerta sorozat,a hozzátartozó Revel B12 és egy Rel Q400 zárt szub,ezeket hajtja egy Onkyo pr-sc 5509 proci és egy Rotel rmb 1075 ötcsatornás végfok,egy Dune Prime médialejátszó forrással,egy dedikált moziszobában elhelyezve.
Az idén ősszel kerestem meg Józsit,hogy segítsen egységesíteni a szub kábeleim.El is küldött néhány kábelt minden kötöttség nélkül,hogy meghallgassam és válasszam ki a nekem tetszőt.Hosszas próbálgatás után sikerült is,..nagyon elégedett voltam az eredménnyel,ezért felkértem,hogy csináljon nekem teljes tápkábel cserét a rendszerben.A betáppal kezdte,az Alces elosztóm elé készített egy egyedi tápkábelt,folytatásként,pedig Hades Pro II és Hades Pro VI MK3 következett.Először nem voltam elégedett a kapott hanggal,de némi állítgatás és dugdosás után meglett a megfelelő helyük a kábeleknek és hang is rendben volt.Ezután következett a hangsugárzó kábelek cseréje és szerencsére pont ekkor készült el Józsi újabb fejlesztésű hf kábele a Next+ nano.Néhány levélváltás után eldöntöttem,hogy ezt fogom kipróbálni és a megbeszélt időpontra el is készült.Teljes kábelezést kaptak a hangfalak,még háttérsugárzók is,hogy egységes legyen a hangkép.Miután bekötöttem,elindítottam a kedvenc,jól ismert tesztanyagokat.Az első benyomásom az volt,hogy rendkívül tiszta és részletgazdag lett a hangzás,olyan hangszerek tűntek fel a semmiből,amit előtte nem hallottam.A kapott hang nagyon kiegyensúlyozott,nem emel ki semmit,óriási teret varázsolt a szobába,pedig azt hittem az eddig rendben volt.Különösen jól sikerült a háttérsugárzó kábel,teljes egységben szólal meg a frontrésszel,amit eddig nagyon hiányoltam.Azon kaptam magam,hogy nem állítom le a sokat hallgatott tesztanyagom,hogy másikat indítsak,hanem hagyom,hogy végig menjen a koncert.A legjobban az tetszik ebben a kábelben,hogy iszonyat dinamikát hozott,anélkül,hogy bántó lenne,soha nem hallottam ebben a szobában ilyen energiát.Nagyon elégedett vagyok,úgy gondolom,hogy nagyon jó befektetésnek bizonyult ez a fejlesztés.Józsi a végső simításra még ellátogat hozzám Nyíregyházára,hogy segítsen,milyen jellegű kábelekkel tegyünk pontot a végére.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

albertka írta:
2018.11.17., szomb. 15:27
Sziasztok,

Az utóbbi hónapokban Józsival volt pár érdekes kalandunk...
Nagyon köszönöm neked is :) felettébb kalandos és izgalmas volt kitalálni és megoldani a komplex tápegységet HTPC-hez, a HD plex félig-meddig szabványos bekötései miatt a gyártóval is kellett pár levélváltást eszközölni, a hűtés terezése és kivitelezése sem volt probléma mentes, ráadásul a kiszemelt házban a végére csak pár milliméter hely maradt :) egyszóval volt vele küzdelem, az egyedi termékeknél sosem látni a végét előre sokszor kell improvizálni, problémát megoldani, igazi agymunka (is) de a lényeg, hogy megérte mert elégedett vagy és ez a legfontosabb a számomra. :)

Itt is írnék egy-két sort pár új termékről, a DC tápjaim DC kábeleihez elérhető immárom egy komolyabb upgrade kétféle alapanyagból lehet választani.

Választható az alap kábeltől jobb 2féle DC kábel. Mindkettő teljesen új alapanyag, részben ez kerül az új elosztóba, tápszűrőbe is. Cryogen és demagnetizált OCC réz.

- Monokristályos rézből (sima középtartomány, nagyon jó mélyek) 8e Ft/1M
- Polírozott monokristályos rézből (kiegyenlített, nagyon muzikális, dinamikus hang) 15e Ft/1M

Az HDPlex ATX 24 tápkábele pedig az olcsóbbik kábelből készült, az ára 30cm-es kábelnek 25e Ft és hallhatóan nagyon sokat tud hozni a gyári kábelekhez képest, ha valakit érdekel bármilyen más kiépítésben is elkészíthető, az drágábbik kábelből sajnos ez 40e Ft lenne, mivel 7M kábelt felemészt és elég sok munka a 48 kontaktot elkészíteni.

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”