Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
Frankie69
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.02.12., szomb. 19:35
Értékelés: 2

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Frankie69 »

Kb. 1 hónap telt el azóta, hogy 2 db Colossus TWO tápkábellel és 2 db Graphene tuning biztosítékkal ajándékoztam meg magam/berendezéseim. Az amúgy sem vérszegény Audio Note OTO SE Signature erősítőm hangja még dinamikusabb lett, és az AN DAC-om is meghálálta a befektetést. Sajnos túl türelmetlen voltam ahhoz, hogy a tápkábel- és a bizti cserék hatásait külön-külön vizsgáljam, de így együtt vizsgálva nagyon meggyőző lett a végeredmény. Sajnos még a high-end gyártók is méltatlanul hulladék tápkábeleket adnak a készülékeikhez, amelyek cseréje nagyobb invesztíció, de a biztosítékok cseréje az egyik legjobb filléres tuning eszköz. Külön köszönet Józsinak a kiváló kommunikációért a vásárlási folyamatban!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Sokan nem fordítanak kellő figyelmet a tápellátás kiépítésére, pedig az audio és HM rendszerek sarkalos pontja. Mire figyeljünk?

A fali konnektorunktól a készülékig három változóval számolhatunk, betápkábel-->elosztó-->"fő" tápkábel a készülékhez, ezt nevezem én tápvonalnak. Nos ennek a triónak az összehangolása az mi lényeges, pláne ha figyelembe vesszük a már meglévő kábeleinket, vagy amit szeretnénk majd használni.

Egyre többen kérnek kompletten összeállított ilyen tápvonalat tőlem, elkerülve az otthoni párosítgatások, variációk próbálgatásásval járó nehézségeket.

Kialakítottam egy olyan teszt környezetet ahol egy referencia tápvonalhoz tudom ezt a vásárlóimnak összahangolni, olyanra ami passzol a rendszerükhöz, a már meglévő vagy éppen kiszemelt kábelezésükhöz és nem utolsó sorban a tanácsadáskor elhangzó igényeikhez.

Ezért is fontos, hogy minél több információt osszatok meg velem amikor ilyen megkereséssel fordultok hozzám. :)

Egy belépőszintű betáp vonal:

- Hydra Wall Power 1M 17eFt (új termék)
- Hydra6 Rhodium- Gold hálózati szűrős elosztó 40eFt
- Hydra Power 6 tápkábel (Impulsive Music) 1M 17eFt

Ez az a tápvonal amit minimálisan egy bármilyen minőségű audió lánchoz ajánlok. :tutiok:

Hydra Wall Power.jpg
Hydra Wall Power.jpg (477.48 KiB) Megtekintve 13842 alkalommal
Hydra Rhodium-Gold Fi06 8.jpg
Hydra Rhodium-Gold Fi06 8.jpg (434.44 KiB) Megtekintve 13842 alkalommal
Hydra Power 6 2.jpg
Hydra Power 6 2.jpg (249.04 KiB) Megtekintve 13842 alkalommal

https://audiocable.hu/termek/hydra-wall ... etapkabel/

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm szépen a visszajelzéseket, nagyon fontos a számomra és segítség az érdeklődőknek. :smile53:

Avatar
LeMiki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2018.06.18., hétf. 19:35
Értékelés: 3

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: LeMiki »

Sziasztok

Kb egy hónapja tettem én is egy próbát a biztosítékkal, beszereztem 3 darabot Józsitól egy belépő szintű házimozi erősítőbe. Itt választási lehetőségem is volt, hogy több mély hangot adó vagy részletezőbb hangú bizti közül választhattam. Két mélynyomó mellé inkább a részletezőbb hangút kértem ;-)
Ez egy viszonylag merész húzásnak tűnt egy kb 100 ezret érő Pioneer vsx 932 erősítőhöz, de hajtott a kíváncsiság, hogy egy kicsit jobbá tegyem a hangját. Röviden: sikerült.
A cserét követően a hangja a Q Acoustics 1050i hangfalaimnak kitisztult, olyan hatása volt a bizti cserének, mintha egy függöny lett volna addig a hangfalak előtt és most el lett húzva, amikor betettem Józsi biztosítékait. Szkeptikus családtagjaimnak, barátaimnak többször demonstráltam a dolgot, de alig hitték el, hogy emiatt lett jobb a hangzás.
Találtam a teszthez egy Karen Souza számot (every breath you take) aminek a tizedik másodpercében az ének alatt a gitáron megcsúszik a pengető a húron, az eredeti biztikkel is be lehetett ezt azonosítani, de egy darab rövid hangot lehetett hallani, az új biztikkel pedig ez a hang nem egy darab, hanem sok kis apró hangból tevődik össze, ahogy a pengető a húr felszínén csúszik. Fantasztikus élmény ezt észrevenni ;-)
A konklúzió a végére: egy "olcsóbb" rendszeren is jól hallható javulást lehet elérni biztosíték cserével.
Ajánlom mindenkinek!
Miki
0 6 3 0 / 5 3 7 8 9 8 6

Avatar
northberth
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.03.22., kedd 17:57
Értékelés: 7

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: northberth »

Sziasztok!

Csatlakozom Józsi biztosítékait használók táborához. Próbára kértem két biztit Genelec 8040B monitoraimhoz, amik végül nálam is maradtak. Ahogy a többiek is írták, valóban felér egy tápkábel cserével, azonnal hallható a különbség. Sokkal artikuláltabb ének, valósághűbb hangszerhangok, több részlet, pontosabb, testesebb basszus. Ugyan, az első két napban egy kicsit magasba húzott, de szerencsére ez a járatás során elmúlt, minden tökéletes lett. Ajánlom mindenkinek, egy próbát mindenképpen megér, pláne, hogy nincs veszteni való. Józsinak köszönet a lehetőségért!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Boldog Új 2021-es Esztendőt kívánok mindenkinek!

buék 1.jpg
buék 1.jpg (64.45 KiB) Megtekintve 13155 alkalommal

Az elmúlt év a HydraSound életében nagyon jól alakult, köszönöm mindazoknak akik megtiszteltek bizalmukkal, azon dolgozom, hogy a 2021-es év még sikeresebb legyen. Féléve sincs, hogy elindult az https://audiocable.hu/shop/ webshop, nagyon örülök, hogy sokan igénybe veszitek, megkönnyítve a munkámat.

Megújult ugyan a teljes paletta de a fejlesztések ne állnak le, januárban lesz egy kis átalakítás az értékesítés területén, amint az meg van beszámolok róla. ;)

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

gofry írta:
2020.12.16., szer. 22:33
Sziasztok,
Nos úgy néz ki én is beléptem a hydrasound-körbe...



Huhh, :) Köszönöm az alapos beszámolót. :smile53: Remélem sok évig kifog szolgálni.

Tesztalanyok:

Tápkábeleknél kis pontosítás, hogy mindenki tudja "kiről" van szó "Zeus HRC" a páréve kifutott akciós csúcs tápkábelt takarja...
https://audiocable.hu/termek/zeus-h-r-c ... -5meter-2/
"Testes, nyugodt, hosszan hallgatható hangzásvilág. Akusztikus zenékre, jazz-re kifejezetten ajánlott, érzelmes középsáv, finom és nagyon informátív magasszekcióval kiegészülve, stabil mélyre hatoló basszusokkal. Balansza kiegyenlített."

https://audiocable.hu/termek/hydra-powe ... -tapkabel/
https://audiocable.hu/termek/next-silve ... -tapkabel/
https://audiocable.hu/termek/next-nano- ... -tapkabel/

https://audiocable.hu/termek/hydra-blac ... gfalkabel/
https://audiocable.hu/termek/hydra-tita ... gfalkabel/
https://audiocable.hu/termek/next-nano- ... gfalkabel/

Avatar
gofry
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.11.16., kedd 22:20
Értékelés: 9

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: gofry »

Sziasztok,
Nos úgy néz ki én is beléptem a hydrasound-körbe.
Nem volt egyszerű a döntés -köszi Józsi a türelmet :) -, szépen lépkedtem felfelé a kategóriákban. Először átbeszéltük Józsival az igényeket, hogy egy yamaha - klipsch rendszerből szeretném kihozni a lehetőségekhez mért maximumot. Az erőstíő Yamaha rx-a2080 a hangfalak Klipsch reference premier-ek. Alapvetően olyan megoldásra volt szükségem, ami meghagyja a yamaha zeneiségét (igen - igen ezen lehet vitatkozni, nekem ez a zenei világ tetszik), illetve házimozira is kellemes (nekem fontos, hogy a beszéd természetes és nyitott legyen). Illetve sok-sok éven hát használtam munkaeszközként hd25 I-II-t és használom még ma is, és valahogy mindig azt a flat hangzást keresem amit az produkál.
Úgy álltam neki a tesztelésnek, hogy nem olvastam el mit kellene hallani (túl erős lett volna a pénztárcát elhúzó placebo hatás és természetesen bevontam a család teljesen laikus tagjait is kontrol csoportként :smile29: )

Szóval időrendi sorrendben haladva:

1) Black Gold illetve Titan V HRC HF + Zeusz és Black Gold táp
-Black gold hf kellemest hangzást hoz, de nekem picit túlságosan mély nehéz volt, viszont ott nem igazán részletezett, volt tér, de nem az hatalmas zenei színpad. Azt gondolom ha valaki csak elektronikus zenét hallgat, borzasztó jó választás lehet.
-Titan V HRC: hatalmasat nyitott a black gold után. Nagyon szép nyitott lett a tér, feszesebbek a mélyek és közép/magas tartományban pedig olyan addig észrevehetetlen dobseprűk, triangulumok jöttek elő, amiket eddig hallani sem lehetett.

Eldőlt: A titan HRC az ami az én világom.

Nézzünk hozzá tápot:
- elég gyorsan eldőlt. Zeusz mennydörgött, nagyott dobbantott, de nekem elkent volt picit és zárt. A black gold szépen helyrerakta a dobokat megtartotta a nyitott teret és talán igyekezett még inkább flat felé terelni a hangzást.

Szóval első választás: Titan V + Black gold táp. Nagyon jó all-purpose kombó. Trance zenétől egészen egy Modern Art Orchestraig kellemes volt vele mindent hallgatni.

Itt jött az az a bizonyos "egyszer kell megvenni" érzés, és kértem Józsitól
Next Graphene HF-et , tápot és még adott egy Silver nano tápot nézzem meg mit hallok.

Hosszú éjszakának néztem elébe.
Ez nem volt könnyű szülés mindegyik másért volt jó. Próbálom rövidre fogni, de órákat tudnék mesélni miket hallottam.
Alapvetően a graphene HF számomra teljesen flat és borzasztó sima érzést hozott. Egyszerűen úgy szólt ahogy annak szólnia kell, hatalmas térrel, picit a magas tartomány csengései kevésbé voltak tolakodóak mint a Titan V-nél, de valami őrületesen részletes volt.

Black gold után hozzátoltam a silver nano tápot, akkor visszakaptam a magasakból (vagyis a mély lett talán megfogva jobban, de a felső csengések előrébb kerültek). Szép fényt kölcsönözött a zenének.

Majd jött a graphene táp és olyan szintű selymesség jött elő a női éneknél, a férfi ének meg szabályosan búgott, a doboknál kivehető volt, hogy mi hányat pattan a dobverő, a lábdob simán elkülönült a minden mástól. Adele híresen pocsékul masterelt Hellojában a zongora leütésnél a billentyű koppanása is kivehető volt és elkülöníthető a dobtól.

Filmeknél a graphene-graphene kombo olyan selmyes beszédet és dinamikát hozott, hogy hihetetlen, a silverrel is borzasztó jó volt, de kicsit kisebb dinamikával szólt, cserébe a magasak és a közép teteje csengő bongó volt.

Mindegyik verzió másért jó és másért szerettem. Kb képes lettem volna óránként cserélgetni attól függően milyen kedvem van, de a legkellemesebb élmény a graphene-graphene verziónál ért. Megvolt a tökéletes -pénztárcát nem kímélő- megoldás :)

Egy másik jó páros szerintem a silver nano táp és a titan HRC hangfalkábel. Már ez is az a szint, ahol szinte nem kell kompromisszumot kötni, kicsit fényesebb mint a graphene-graphene kombo.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Töki írta:
2020.12.15., kedd 14:46
Követve a HydraSound bejegyzéseket az imént ránéztem Józsi új weboldalára.
Az USB kábelek között megtaláltam a Next Carbon Ceramic kábelét...

Igen így van :) te inspiráltál :smile53: illetve a folyamatos kudarc ezen a téren, sokáig nem sikerült előre lépni de most már jópáran használják megelégedéssel.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

harman13 írta:
2020.12.15., kedd 10:48
Üdvözletem! Szeretnék az előttem szólókhoz csatlakozni.Van egy nem mai darab NAD cd lejátszóm. Gondoltam megkeresem Józsit egy kis tuning ügyben. Hát a végeredményben nem csalódtam,nem hittem a fülemnek, itt említették / hogy idáig én mit hallgattam/ nekem is ez volt az érzésem. Nem tudom olyan részletesen leírni mint az előttem szólók, de hihetetlen a változás. Szeretném itt is megköszönni Józsi munkáját, nem utolsó sorban a hozzá állását/nem milliós hifim van/. Mindenkinek jó szívvel ajánlom!
Köszönöm István :) Örülök, hogy sikerült kicsit ezen a régi harcoson kicsit javítani és élvezetesebbé tenni a produkcióját.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Töki »

Követve a HydraSound bejegyzéseket az imént ránéztem Józsi új weboldalára.
Az USB kábelek között megtaláltam a Next Carbon Ceramic kábelét, melynek talán én lehetek az első vásárlója.
Sajnos ezek a "nyamvadt" USB kábelek nagyon meghatározzák a rendszereink hangját. Próbáltam is anno úgy építkezni, hogy mellőzzem az USB jelátvitelt, de végül mégis ezzel sikerült elérnem a legjobb eredményt. Vagy két évig birtokoltam egy WireWorld Platinum 7 USB kábelt, amivel nem voltam igazán elégedett, csupán egy jó kompromisszumnak tartva, elfogadtam a gyengeségeivel együtt. Majd csak bezsongott a hifibogár - elkezdtem kutatni, milyen képességeket rejt a top kategória. Sikerült meghallgatásra, kölcsönbe szereznem jó pár igazi "nagyvadat". Voltak közöttük új áron 1 mFt-ot meghaladó/súroló neves gyártók kábeleiből is. Sajnos továbbra sem jött az elégedettség érzése egyetlen kábelnél sem. Volt köztük olyan, ami ultra tiszta, hihetetlen felbontással bírt (azt szeretem), de hiányzott belőle a testesség, az a szinte kézzel tapintható érzet. Volt, amit nagyon jó volt hallgatni, egy ideig, mert meg volt a felbontása, testessége, jó arányokkal csak éppen mindent bevont egy kellemes, meleg mázzal. Meg kell hagyni marha jól csinálta, de mégsem ejtett rabul ez a színezettség.
A keresgélés közepette megosztottam Józsival a tapasztalataimat és talán ez is inspirálta Őt a fent nevezett kábel megalkotásában.
Emlékszem, amikor átadta és elmondta, hogy sikerült egy igazán jó USB kábelt csinálnia, már nem voltam túl lelkes a sok előzetes tesztelés/keresés, külföldre oda-vissza postázástól, de hála.. - hazavittem és bekötöttem.

Kérem szépen, ugyanaz a felbontás, mint amit előzetesen legjobbnak hallottam! Jé, van mindennek teste! Kiegyenlített a hangja "pincétől a kéményig" és nem vékonyodik el, nem brummog, nem gombócos sehol! Sima a hangja, semmi gríz, vagy kellemetlen idegesítő ciccegés!
Nos így ért szép véget Töki USB kábel keresése.
Ez egy végső megoldás kábel, amit bátran ajánlok a legnívósabb rendszerekbe is.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
harman13
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2012.02.15., szer. 11:51
Értékelés: 16

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: harman13 »

Üdvözletem! Szeretnék az előttem szólókhoz csatlakozni.Van egy nem mai darab NAD cd lejátszóm. Gondoltam megkeresem Józsit egy kis tuning ügyben. Hát a végeredményben nem csalódtam,nem hittem a fülemnek, itt említették / hogy idáig én mit hallgattam/ nekem is ez volt az érzésem. Nem tudom olyan részletesen leírni mint az előttem szólók, de hihetetlen a változás. Szeretném itt is megköszönni Józsi munkáját, nem utolsó sorban a hozzá állását/nem milliós hifim van/. Mindenkinek jó szívvel ajánlom!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Sziasztok! Elkészült egy új honlapom melyen már vásárolni is tudtok. Fejlesztgetem és ez az még változni fog, de addig is kérlek benneteket ha bármi nem működik az oldalon, jelezzétek emailben. Barátkozzatok vele :smile29: Köszönöm. https://audiocable.hu/
audiocable main kicsi.jpg
audiocable main kicsi.jpg (24.4 KiB) Megtekintve 11937 alkalommal

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm a visszajelzéseket mindenkinek :)

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BBalu »

Szia Józsi,

Csatlakozva az aktuálisan előttem "szólókhoz", visszajelzés a biztosíték cseréről és gratulálok ehhez a termékhez (is)! ;)

Ha diplomatikus szeretnék lenni: nem bántam meg. Kevésbé visszafogottan pedig: k***a jó! Köszönöm! ;peace;
Első benyomásokat írok, még csak kb 12 órája cseréltem ki őket amiből ma reggel egy órát tudtam zenét hallgatni, szóval ha még tovább fog javulni a járatással, mint ahogy leírtátok, az szenzációs lesz.

Plinius integrált erősítő kapott egy kis upgrade-t, 4 db üveg tuning biztosítékot cseréltem grafitos kerámiákra. Olyan benyomást kelt, mintha eggyel jobb erősítőre cseréltem volna a készüléket. Pontosabb, nagyobb - levegősebb tér, több energia a mély tartományban, hosszabb zengenek bizonyos hangok, de mégis jó értelemben "folyósabb" az előadás.

Korábban elég sokat (túl sokat :) ) próbálgattam, cserélgettem kábeleket. Ma reggel, az első meghallgatás után azon tűnődtem, hogy ha a meglévő tapasztalataim birtokában újra kezdeném, vagy ma kezdeném el ezt a hobbit... a kábelek próbálgatása és kiválasztása előtt első lépésként valószínűleg fali aljzat cserével, tápszűrővel és biztosíték cserékkel indulnék neki ennek az útnak / útvesztőnek. :) Ti ezt hogy látjátok?

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Ez a biztosíték hosszú távon még jobb. Tegnap meghallgattam egy CD-t, és le volt esve az állam. Így még nem hallottam a saját rendszeremet szólni. Ilyenkor merül fel a kérdés, mint pioneer kollégánál, hogy " te jóságos ég, mit hallgattam én eddig?".
:party:
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Én is vettem 4-et, hogy mindenhova legyen, és pontosan az a véleményem, mint pioneer kollégának.
36_1_11.gif
(Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Primaluna javasolja a biztosítékok cseréjét a Prologue sorozatú készülékekben. Mint kiderült, nem véletlenül.)
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Pioneer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.10.15., vas. 13:37
Értékelés: 44

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Pioneer »

Ma abban a szerencsében részesülhettem hogy ki próbálhattam Józsi kerámia biztosítékjait. Józsi mindenféle anyagi ellenszolgáltatás nélkül elküldött nekem 2 db biztosítékot Győrbe, kipróbálásra. Azt gondolom le a kalappal a mester előtt:)
Nagyon szkeptikusan álltam a meghallgatás előtt, egy kb 2 milliós erősítőn kellett megmutatnia hogy mit tud.
Nos, az állam leesett szó szerint. Nem hittem el amit hallottam. Mintha egy hatalmas adrenalin löketet kapott volna a rendszer. Elkéesztő dinamikával szólalt meg, a hangszerek valóságosabbak lettek, a basszus szó szerint a földbe döngölt, úgy hogy a közepek, magasak megmaradtak saját valójukba. A hangszerek mintha ki teljesedtek volna, elképesztő volt. Mindez 20 ezer forint befektetéssel. Mikor vissza tettem az eredeti biztosítékot, a hang amit annyira szerettem eddig, össze esett,mosott, döglött lett.Legalább is így hallottam a csere után. Egyszerüen nem is értem.Egy zenész haverommal hallgattuk meg, neki fülig ért a szája mikor meghallotta a különbséget.:)
Mindenkinek ajánlani tudom Józsit, nagyon korrekt, és rendes eladó, nagyon jó ár érték arányú termékekkel.
Van tőle elosztóm, és tápkábelem , és külső tápom is. Mindegyik jóval többet ad mint amenyibe kerülnek.Aki teheti próbálja ki, nem fog csalódni bennük.
Köszönöm a bizalmat és a segítséget!
Üdv: Pioneer

gotanster
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 590
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 15:19
Értékelés: 26
Tartózkodási hely: Vác; Budapest

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: gotanster »

Én kábelek helyett most a legapróbb kincséről osztanék meg kéretlenül pár gondolatot veletek.
A Hydra Fuse Gold Ceramia biztosítékokról. Az MF X-80, majdan utódja, az X-150 is megkapta a Józsitól származó 4A-s kis biztosítékjait. Már nem is tudom hány napja hallgattam megelégedéssel a rendszeremet, amikor pár órával ezelőtt bevillant, hogy Józsi többször felhívta különböző fórumokon a figyelmet a helyes irányra. Gondoltam, ha már így elmélyültem a zenehallgatásban, akkor azon melegében megfordítom a fő kör biztosítékját, és lássuk mi lesz. Eddig is boldog voltam, úgyhogy vagy vakon eltaláltam elsőre a helyes irányt, vagy...
És vagy lett. Hiszen most kénytelen vagyok újra meghallgatni a délután hallgatott dalokat. Annyi plusz részlettel lettem gazdagabb, hogy az hihetetlen. És nem csak a részletek zsonganak, hanem a térleképezés is teljesem más arcát mutatja.
Eddig inkább mély volt a színpad és kicsit középre húztak a hangok. (mondom, eddig is több mint tetszett az előadás mód, és elégedett is voltam vele)
Most meg a mélység mellett felém is bátran nyúlnak ki a hangok, valamint a vertikális tér is lényegesen játékosabb és tágabb lett. Szkeptikusok mondhatják nyugodtan, hogy placebo, de egyrészről nem "a jobbat vártam upgrade" élménye hajtott, hanem csak a hirtelen jött kíváncsiság. Másrészt meg ha placebo, ha nem, én igazán élvezem a hatást.És valahol végül ez lenne a zene hallgatás lényege is, gondolom.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Egy ajánlott szinergikus betáp vonal...(fali konnektor) Hydra Power6 II --> Zeus Power Station II --> Hydra Power6

Az első vélemény a facebookról...

"Tegnap meglátogattam Filkor Józsit az otthonában és elköltöttem egy kis pénzt a hifibogár etetésére.
A szett építésének következő állomása a tápszűrő volt. Ki is néztem egyet, de a beszélgetésünk után nem azt hoztam el, hanem a Zeus Power Station II típust. Ha már ott voltam kértem egy tápkábelt is hozzá. Még épp csak kipróbálta az új típust, amit később elhoztam a Hydra Power6 II-t.

A rendszeremet biztos sokan tudjátok, de elmondom.
Streamer: Bluesound Node2i
Elektronika: Naim Nait Xs-2
Hangfal: Focal Aria 936
Jelkábel: Kimber PBJ
Hangfalkábel: Naim A5 2x3m
Tápkábel: Hydra Power6

Szóval ehhez a rendszerhez vettem a szűrőt és a szűrőhöz a tápkábelt.

Elmondtam Józsinak, hogy szépen szól a rendszer, de a középmély frekin van egy kiemelés és a mélyek alsó tartományát elnyomja. Ezért ajánlotta a még számára is vadonat új Hydra Power6 II tápkábelt a tápszűrő elé, hogy lássuk mi sül ki belőle. Hazaértem és bekötöttem. Megjöttek az alsó frekvenciák, de eltűnt a közép élénksége. Nem csüggedtem, mert tegnap nem volt fázisceruza nálam, így csak random dugtam a falba a tápszűrő kábelét, pedig figyelmeztetett, hogy figyeljek rá!
Ma reggel kimértem, természetesen fordítva volt bekötve. Megfordítottam és a rendszerem, amit eddig k...a jónak gondoltam olyat produkált, hogy leesett az állam! Minden a helyén! Minden! Az alsó tartomályok olyan mélységbe mennek, amit nem is gondoltam volna. Kitisztult a közép, és a magasak is tisztultak. Soha nem gondoltam volna, hogy egy kábel és egy tápszűrő ennyit számíthat.

Kábelhívő lettem végérvenyesen. Aki nem hiszi, hallgassa meg, akár nálam is, vagy kérjen próbára Józsitól.
Csak annyi baj lehet, ha kértek tőle tesztre, hogy nem akarjátok majd visszaadni!
"

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Elkészült a nagyon népszerű és sokak által kedvelt Hydra Power6 tápkábel tovább fejlesztett változata, melyek remekül egészítik, egészíthetik ki egymást rendszeren belül.

Hydra Power 6 II kiterjeszti a magastartományt és rendkívüli energiákat felszabadítva a rendszerből erőteljes és ütős basszus szólamot, tömeget valódibb megszólalást eredményezve, így jazz és szóló hangszeres műfajok mellett a nagyzenekarok és a könnyebb műfajokat kedvelők is kihozhatják a rendszerükben rejlő maximumot nagyon kedvező áron. Hosszan hallgatható, érzelmeket is remekül továbbító műfajfüggetlen hangzásvilággal!

Felépítése 2x6mm2 99.999% HPOFC 1x2.5mm2 OFC, a szigetelése kedvezőbb rezgés elnyelő tulajdonságokkal bíró speciális formula, pontosabb és gyorsabb tranziens átvitelt tesz lehetővé a mélytartományban. Átmérő 18mm.

Filmnézéshez, Házi-Mozi erősítőhöz vagy akár egy kiváló szub kábelnek is nagyon ajánlott az árkategóriáján messze túlmutatva, akár C7 "borotva" csatlakozós földeletlen változatban is.

http://hydrasound.hu/tapkabelek.php

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Hydra Power 6 OFC 2*6mm2 +1*2.5mm2 GND szerelt hálózati kábel Audiodharma készülékkel beégetve.

Hydra Power6 C13 IEC 16.000Ft
Hydra Power6 C7 IEC 18.000Ft

Hydra Power6 C13IEC 1.5M 18.250Ft
Hydra Power6 C7 IEC 1.5M 20.250Ft

- nagy keresztmetszetű audiograde sodrott OFC vezetők
- kiváló szonikus és rezgéscsillapító tulajdonságokkal bíró természetes szilikon-kaucsuk szigetelés
- aranyozott audiograde csatlakozók
- nagy flexibilitás
- 18mm átmérő https://www.thecablecooker.com/

http://www.hydrasound.hu/index.php
https://xn--audiokbel-51a.hu/kabelek/
Hydra Power 6 + audiodharma kicsi.png
Hydra Power 6 + audiodharma kicsi.png (550.3 KiB) Megtekintve 13097 alkalommal
Hydra-Power-6-2-1 kicsi.jpg
Hydra-Power-6-2-1 kicsi.jpg (57.42 KiB) Megtekintve 13097 alkalommal
Hydra-Power-6-3 kicsi.jpg
Hydra-Power-6-3 kicsi.jpg (95.86 KiB) Megtekintve 13097 alkalommal
Hydra6 C7 borova csatis 1 kicsi.jpg
Hydra6 C7 borova csatis 1 kicsi.jpg (68.53 KiB) Megtekintve 13097 alkalommal

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Új tápkábel a középkategóriában! Hydra Power Cu-Gold, 24K Gold Plated Pure Copper, EPR insulation Kaucsuk Ceramia rezgés csillapítás, 20mm átmérő 6mm2, nagy áramokra, nagy áramfelvételű végfokokhoz is!

Rhodium villákkal akár C7-es "borotva" dugóval is! Nagyon levegős, nagy tér, hosszú lecsengésekkel, realisztikus hangszer hangokkal, selymesen krémes énekhangok, erőteljes megfogott feszes mélyekkel zenél. Teljesen új szintre emelte a középkategóriás kínálatot!
Hydra Power Cu-Gold 5 kicsi.jpg
Hydra Power Cu-Gold 5 kicsi.jpg (79.03 KiB) Megtekintve 13096 alkalommal
Hydra Power Cu-Gold 2 kicsi.jpg
Hydra Power Cu-Gold 2 kicsi.jpg (77.24 KiB) Megtekintve 13096 alkalommal

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Hamarosan kapható lesz egy komplett analóg passzív PC tápegység max. Micro ATX alaplapmérethez, Streacom - ST-FC10 házba építve, full ATX Carbon és DC+ Carbon kábelezéssel, speciális 250VA-es árnyékolt toroidtrafóval.
htpc set kicsi.jpg
htpc set kicsi.jpg (94.95 KiB) Megtekintve 12968 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nehai 2020.04.29., szer. 10:18-kor.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Hamarosan teljesen elkészül az új honlap, mely párhuzamosan fut majd a régivel, a régi szűnik meg. Megköszönöm ha ajánljátok, like-oljátok a facebook oldalaimat. :smile53:

https://xn--audiokbel-51a.hu/

https://www.facebook.com/audiokabel.hu/
https://www.facebook.com/hydrasound.hu/

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”