Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Nem tudom miért kell ennek a kábelnek a gyártoját állandóan az egekig magasztalni, ha van esze akkor vesz a keravillban egy 30 ft/m egyeres jó esetben réz kábelt, utána "ki fejleszti" a virgo nevű IC kábelt és mindenkit hülyére vesz több tízezer forintért.Nyilván minden rendszerben más hangja lesz a kábelnek, hol jó, hol meg még jobb, ha mégse a másik nick nevén beirogat egy-két méltató hozzászólást.
Senkibe nem merült még fel hogy miért csak a kábelt rozsaszín ködben feltüntető beírások jellenek meg.
 
ÉBRESZTŐ FÓRUMTÁRSAK EZ BECSAPÁS vagy minimum is jó pénzért hülyére vesznek benneteket.

Ezt az ékes építő hozzászólásod gondolom az alábbi módon szülted meg:
 
- soha nem hallottál még ilyet, csak látatlanban fikázod
- magadat nem vállalva, gyorsan beregisztrálsz, hogy valamibe jól bele...hass
 
kb ennyit is ér a hsz-od
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
piotrij56
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.08.07., szomb. 10:10
Értékelés: -7

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: piotrij56 »


Nem tudom miért kell ennek a kábelnek a gyártoját állandóan az egekig magasztalni, ha van esze akkor vesz a keravillban egy 30 ft/m egyeres jó esetben réz kábelt, utána "ki fejleszti" a virgo nevű IC kábelt és mindenkit hülyére vesz több tízezer forintért.
Nyilván minden rendszerben más hangja lesz a kábelnek, hol jó, hol meg még jobb, ha mégse a másik nick nevén beirogat egy-két méltató hozzászólást.
Senkibe nem merült még fel hogy miért csak a kábelt rozsaszín ködben feltüntető beírások jellenek meg.
 
ÉBRESZTŐ FÓRUMTÁRSAK EZ BECSAPÁS vagy minimum is jó pénzért hülyére vesznek benneteket.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


...Annyit tudni kell, hogy mikor Józsi tudatósította bennem, hogy a hangfalkábeleim a ruhaszárító kötél kategória (Neotech ks-0821) és nem biztos, hogy hallani fogom a külömbsébet az ő kábeleivel, nos akkor erősen elbizonytalanodtam...
Ezt csak jelképesen mondtam, nem szeretnék senkit megbántai vele (téged sem), ezt mondtam is, de szeretem az egyenes beszédet, amit gondolok azt elmondom. De örülök, hogy még egy ilyen nagyon olcsó kábelezés közé bekerülve is, tudott mutatni valamit.

Avatar
koviati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 455
Csatlakozott: 2009.02.07., szomb. 20:00
Értékelés: 49

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: koviati »

Pü. ment.

Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Megyer »

Idő hiányában most írom tapasztalataimat hiszen hétvégén én is kipróbálhattam egy ic és egy tápkábelt. Sajnos az ic kábelt nem tudtam 10-15 percnél tovább hallgatni, mert nekem túl rövid volt a hossza és csak a tv-m áthelyezésével sikerült megoldanom azt, hogy egyáltalán össze tudjam kötni a cd-t az erősítővel. Egy szó mint száz, mire az asszony hazajött addigra csak a tápkábel volt a rendszerben… De azt viszont nejem segítségével tesztelgettem. Annyit tudni kell, hogy mikor Józsi tudatósította bennem, hogy a hangfalkábeleim a ruhaszárító kötél kategória (Neotech ks-0821) és nem biztos, hogy hallani fogom a külömbsébet az ő kábeleivel, nos akkor erősen elbizonytalanodtam. Vakteszteken – csak a nejem tudta, hogy melyik tápkábel van bekötve - hallgattam meg négy zenei felvételt és az eredménye a következő volt: négyből háromszor találtam el, hogy melyik kábel üzemel. Ez meggyőzőtt arról, hogy nem kidobott pénz a kábel ára. Egyébként nálam főként az ének és a magas hangok tisztultak hallhatóan, de a sztereo hangzás is sokat javult. Röviden ennyit a tápkábelről. Az pedig külön említésre méltó, hogy bár nem ismertük egymást elötte, Józsi maximálisan megbízott bennem. Remélem senki nem fog visszaélni vele...

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Taky »

Józsi! Néhány képet fel tudnál tenni ide a kábelekről?
film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nos applikáltam én is egy ilyen IC cabanossit kölcsönbe,de sajnos nem adhattam vissza.  


Ha javasolhatom, akkor próbáld ki a többi kábelt is. Engem - többek közt - a szinergia fogott meg, amit a kábelek összehangoltsága adott hozzá a rendszer hangjához.

Hangfalkábelt biztos nem,az fix a rendszerben.
De a tápot ki fogom majd.

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Nos applikáltam én is egy ilyen IC cabanossit kölcsönbe,de sajnos nem adhattam vissza.  


Ha javasolhatom, akkor próbáld ki a többi kábelt is. Engem - többek közt - a szinergia fogott meg, amit a kábelek összehangoltsága adott hozzá a rendszer hangjához.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nos applikáltam én is egy ilyen IC cabanossit kölcsönbe,de sajnos nem adhattam vissza.
 
Mint mindig most is eléggé szkeptikus voltam,ha DIY cuccot hallgatok de nagyon kellemes csalódás lett a vége.
Nem hittem volna hogy ennyi tartalék van még a rendszerben,de lehetett még fokozni.
Amit tudni kell,nagyon neutrális a mazzag,megfogja a mélyeket,és sokkal nyiltabb a középtartomány.Ami buktató lett volna-sok operát hallgatok,viszonylag-a női énekhang eddig kicsit torzitott,de ez most megszünt szerencsére.
Volt nálam HT Truth Link IC,(kb.5x annyi az ára)az hozta ezt a szintet,kicsit az melegebb volt talán,viszont az opera nem volt ilyen jó.
Ha valakit érdekel szivesen látom egy fülelésre:)
Még annyit hogy nem fizetett hype és én elégggé őszintén leirom ha valami xar.
Ár/érték best buy,aki nem hiszi járjon utána,mert bevallom én sem hittem!Ja még annyit hogy kinézetre is pofás darab,atomstabil RCA-val!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Persze, kedvenc időtöltésem más nickeken általam készült kábelek öntömjénezése.

Avatar
utorrent
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.08.01., vas. 16:24
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: utorrent »


Az IC-ről… 


Szerintem ezt Néhai te magad írtad.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nagyon pontosan és hitelesen írtad le a hallottakat, köszönöm. Magam sem tudnám jobban leírni a hangjukat.

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: cotag »


Sziasztok,
 
járt nálam is próbára Néhai-féle hálózat ill. IC kábel. Sajnos a rendszerem még nincs igazán egyensúlyban, így ez csak amolyan gyors próba volt, hogy lássam később használhatóak lennének-e ezek a kábelek a rendszeremben ill. merre viszik el a hangot, ha egyáltalán.
 
Mint említettem még nem igazán szinergikus a rendszerem, így a hallottak inkább csak irányadóak. Mivel hallottam, használtam már jó pár kábelt az elmúlt években, azért nagyjából így is meg tudom ítélni, hogy mennyire érdemes foglalkozni velük.
 
A speciális tápkábelek elég ingoványos terület és nem azért mert nincs hatásuk a hangra, hanem azért mert nagyon is van, csak éppen elég kiszámíthatatlan és a megfizethető ársávban meglehetősen kétséges a változás előjele. Nos a Néhai-féle kábelek nagyon jónak tűnnek, nem teszik mackóssá, lomhává a reprodukciót, nem kenik el a felső regisztereket, ugyanakkor visítóvá sem válik az egész. Szépen kitisztítja a hangképet, a mélytartomány megfogottabbá és pontosabbá válik (ez mélyhiányos rendszereknél lehetséges, hogy nem tesz jót), a felső regiszter pedig könnyedebb, nyitottabb.
 
Az IC hihetetlenül finom, sima, semleges, egyáltalán semmiféle kiemelést nem éreztem rajta. Hasonlót eddig csak 100ezer feletti kategóriában hallottam, ott sem sokat. Itt is igaz viszont, ami a tápkábelnél: nem kellően összelőtt/összérett rendszernél nem biztos, hogy beválik, mert valóban nem rendszerhangolásra valók ezek a kábelek. És ez persze pozitívum.
 
Köszönöm a lehetőséget, hogy kipróbálhattam őket!

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: earforce »


OFFTOPIC:

morzsol:ez mi? valami vers?
szerintem menj el költőnek.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
podeeg
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.12.08., hétf. 14:35
Értékelés: 2

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: podeeg »


Az IC-ről… 
Hát ezek bizony nagyon fínom darabok! Nagyon jó anyag!
 
Nem hasonlítanék, csak amit hallok, azt írom.
 
Hallgatni kell! Mindegy mit. A fotelben marasztal. Újrahallgatod a lemezparkod.
Sima, folyékony, áradó, szemcsementes hang.
Kifinomult, de nem visszafogott. Arányos, műfajfüggetlen. Mindene jó. Semmi hiányérzet.
 
Ha hallgatod, örülsz.
Ha éppen nem hallgatod, akkor meg gondolsz rá. (Gondolni kell rá!)
És jó.
 
Nem tudom, dobott-e fel, indított-e meg hifiben ennyire valami. Mostanában? Egyáltalán?
A 10-es ösvény? Az nehezen alakult ki.
 
„Egy készülék az készülék. Egy drót meg csak drót!”
 
De sose szólt még ÍGY ez a rendszer. (Ezt az így-et nagyon sokrétűen kell érteni.)
Akkor most mi van!
Ez a drót teljes értékű komponens.
Most elfelejtettem a rendszerem. A dobozokat. A drótokat. Csak Zene van.
 
Ilyen jó "előtéri" 3D-t talán még nem hallottam. Mélységi rétegzettség.
A hangszerek hozzám szólnak, megnyílnak azok az "ioncsatornák", amin át áramlik a zene belőlük - rám. Megszólítanak.
A (hallgatót körülvevő) aurateremtő képessége… számomra legalább elegendő.
A 180 fok környékén (két oldalt) és hátrébb kellő energiával, természetességgel szólalnak meg a dolgok. (Nem halnak el.) Avatatlan fülelő biztos hátranézne keresni a rear-eket!
A részletek, magasak, mélyek mind rendben vannak. Semmi hiányérzet. Remek darab.
Olyan nagyon egyben lévő dolog. Nagyon jó arányok a különböző területekről.
Egyenként hallottam már ilyen paramétereket kábelektől, egyben még nem.
De ez nem csak ezen részek összessége, hanem vmi több. Keresem, hogy mi az, ami miatt csak megindultsággal tudok gondolni rá… Majd meghallgatod és megmondod.
Átjön „még vmi”, ami többnyire nem szokott. Nem így szokott.
Értelmüket vesztik a paraméterek. Méltatlan ezekről beszélni.
 
Egy lány?
A lány.
Nincsenek paraméterek. De leélnéd vele az életed.
 
Közel a Mennyország!? : D
Egy álom.
 
Hallgatom a zenét és csak felsőfokú jelzők jutnak az eszembe. Pedig nem gondolkodom rajtuk. …És ezeket újra és újra ki kell gondolni/mondani!
 
Nagyon-nagyon!
 




Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Huhh, ezt szépen leírtad. Pedig az egyik legellentmondásosabb darabom az IC, valahol nagyon nem jön be, de van ahol meg telitalálat mint nálad is. Pedig sajnos távolról sem tökéletes, ha egyáltalán létezik olyan. Köszönöm, hogy leírtad (készül neked a tápkábel is)

Avatar
morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2008.05.25., vas. 14:30
Értékelés: 35

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: morzsol »


Az IC-ről…
 
Hát ezek bizony nagyon fínom darabok! Nagyon jó anyag!
 
Nem hasonlítanék, csak amit hallok, azt írom.
 
Hallgatni kell! Mindegy mit. A fotelben marasztal. Újrahallgatod a lemezparkod.
Sima, folyékony, áradó, szemcsementes hang.
Kifinomult, de nem visszafogott. Arányos, műfajfüggetlen. Mindene jó. Semmi hiányérzet.
 
Ha hallgatod, örülsz.
Ha éppen nem hallgatod, akkor meg gondolsz rá. (Gondolni kell rá!)
És jó.
 
Nem tudom, dobott-e fel, indított-e meg hifiben ennyire valami. Mostanában? Egyáltalán?
A 10-es ösvény? Az nehezen alakult ki.
 
„Egy készülék az készülék. Egy drót meg csak drót!”
 
De sose szólt még ÍGY ez a rendszer. (Ezt az így-et nagyon sokrétűen kell érteni.)
Akkor most mi van!
Ez a drót teljes értékű komponens.
Most elfelejtettem a rendszerem. A dobozokat. A drótokat. Csak Zene van.
 
Ilyen jó "előtéri" 3D-t talán még nem hallottam. Mélységi rétegzettség.
A hangszerek hozzám szólnak, megnyílnak azok az "ioncsatornák", amin át áramlik a zene belőlük - rám. Megszólítanak.
A (hallgatót körülvevő) aurateremtő képessége… számomra legalább elegendő.
A 180 fok környékén (két oldalt) és hátrébb kellő energiával, természetességgel szólalnak meg a dolgok. (Nem halnak el.) Avatatlan fülelő biztos hátranézne keresni a rear-eket!
A részletek, magasak, mélyek mind rendben vannak. Semmi hiányérzet. Remek darab.
Olyan nagyon egyben lévő dolog. Nagyon jó arányok a különböző területekről.
Egyenként hallottam már ilyen paramétereket kábelektől, egyben még nem.
De ez nem csak ezen részek összessége, hanem vmi több. Keresem, hogy mi az, ami miatt csak megindultsággal tudok gondolni rá… Majd meghallgatod és megmondod.
Átjön „még vmi”, ami többnyire nem szokott. Nem így szokott.
Értelmüket vesztik a paraméterek. Méltatlan ezekről beszélni.
 
Egy lány?
A lány.
Nincsenek paraméterek. De leélnéd vele az életed.
 
Közel a Mennyország!? : D
Egy álom.
 
Hallgatom a zenét és csak felsőfokú jelzők jutnak az eszembe. Pedig nem gondolkodom rajtuk. …És ezeket újra és újra ki kell gondolni/mondani!
 
Nagyon-nagyon!
 


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Együtt, rendszerben az igazi.

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Zavarba hoztok.
Én már a teljes rendszeremet Józsi-féle kábellel árasztottam el. A relative - drága, amerikai hangfalkábeleimet is kiváltottam utolsó változtatásként a 'néhai' drótokkal és nem bántam meg. Az erényeit a kábel csak napok alatt mutatta meg. Keveset változott a hangkép, de amiben mégis más lett, az pont a hosszan hallgatást, a zene készülékfüggetlen élvezetét teszi lehetővé. Kis családommal esténként zene mellett tesszük a dolgunkat, vagy ha nagy ritkán egyedül vagyok otthon, akkor a kanapén csukott szemmel élvezem a zenét.
 
A következő kábelek vannak nálam:
- ezüst Digit IC
- analóg RCA
- analóg XLR
- 3x tápkábel
- hangfalkábelek
 
Józsi ráérzett valamire, amiben van az ízlésemmel közös nevező, így nem volt nehéz a közös hangot megtalálnunk - szó szerint és átvitt értelemben is.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Zavarba hoztok.
Ezek után már igazán kipróbálnék én is egyet ha van rá mód,Mester!
Mármint IC-t.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Zavarba hoztok.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: pali923 »


  Józsi kábeleit csak dicsérni lehet,ár-érték arányban nagyon jók.
Ezt én is aláírom, IC és tápkábelt próbáltam ki, nagyon megérik az árukat, simán felveszik a versenyt a nagynevű kábelekkel is. Arról nem is beszélve, hogy egyszerűen gyönyörűek, pedig semmi sallang nincs rajtuk.
A korrekt hozzáállás meg csak hab a tortán.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nagyon szépen köszönöm, jól esik. Csak ez a fránya időhiány ne lenne, nehezen érem utol magam.

Avatar
bibababa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 707
Csatlakozott: 2008.02.05., kedd 11:35
Értékelés: 42

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: bibababa »


Józsi kábeleit csak dicsérni lehet,ár-érték arányban nagyon jók.
Ez így igaz.

Avatar
kisvizi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.09.19., kedd 20:23
Értékelés: 3

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: kisvizi »


Józsi kábeleit csak dicsérni lehet,ár-érték arányban nagyon jók.

"Idegeskedni annyi,mint mások hülyesége miatt, önmagunkon bosszút állni"

Bayerdynamic DT 990
A privit hamarabb olvasom!


Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”