Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm, és örülök, hogy bevált.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: hubee »


Már egy ideje boldog tulajdonosa vagyok egy nehai digit ICnek
Az a legszimpatikusabb benne, ahogy én kis léptekben fejlesztgetem a rendszerem nagyon szépen rásegít az új dolgok megfülelésére. Ahogy a kritikusan rossz pontokat szüntetem meg, úgy javul a hang és ebben bizony jó társ ez az IC, nem fog vissza semmit. Tetszik ahogy az apró részleteket megmutatja, és mostmár azt is megmutathatja, hogy milyen szép tere van. (van végre rendes állványom a forrásnak/erősítőnek)
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: earforce »

ment
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Nincs mit szívesen. Kis kiegészítés, az IC a sajátom volt, ami nem azonos a Virgo Mk.1-el, kicsit a saját rendszeremhez hangoltam, de érdekes, hogy nálam ez az ellágyulás egyáltalán nem jelentkezik bár kétségtelenül simább a Virgo-nál. Talán a ribbonok nagyon nyílt és dinamikus hangja másként adja ezt vissza, majd még játszom vele, de nagyon jó, hogy megemlítetted.
 
A tápkábel a Hádész alapverziója volt.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: mishow »


A hétvégén nálam is vendégeskedtek a néhai-féle kábelek, egy táp és egy IC.
A tápot egy Micromega Minium erősítőhöz használtam, az IC-t egy Philips 101 és egy 910-es bekötéséhez.
Az IC kábelnél a legfeltűnőbb a szinte már extrém simaság volt. Az amúgy is kissé lágy hangú, Bitstream SAA chipes 910-es hangja annyira felpuhult tőle, hogy viszonylag hamar ki is vettem a rendszerből. A jó öreg 101-es 14bites TDA1540 chippel szerelt gép hangját is ellágyította - Józsi IC-jével bekötve a hang az 1bites simaság felé mozdult. Nem rossz hang, tulajdonképpen jó is volt hallgatni - csak épp az zavart, hogy tudom, ez a gép nem így szól....
Sok rendszernek viszont nagyon jót tehet, ezért érdemes kipróbálni.
A tápkábel is jól hallható változást hozott. Itt a megnövekedett transzparencia - főleg a közép sáv kitisztulása - volt a legjellemzőbb. Hosszan hallgatható, nyugodt hang - pedig az általam használt 3x0.75-ös tömör rézvezetővel szerelt DNM tápkábel sem épp "ideges" hangú.
Mivel a rendszerem (remélem) ideiglenes, így eleve fel sem merült, hogy valamelyik kábelt megtartsam, de ha eljutok a újra a rendszerfejlesztésig, akkor ezekkel a kábelekkel egészen biztosan ismét próbát fogok tenni!
Köszi a kipróbálás lehetőségét!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Köszönöm szépen, nincs mit. Majd egy pár hét múlva lesz az igazi, nyugodtabb (torzítatlanabb) lesz ha igazán bejáródik.
Pontosítás végett, Virgo Mk.1 amit kaptál.

Avatar
podeeg
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.12.08., hétf. 14:35
Értékelés: 2

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: podeeg »


Pár napja hozzám is került Néhai fórumtárs által kreált analóg IC kábelből.
Volt már nálam tesztelésen a régebbi kábele, ami nagyon megnyerő volt, de "kalandvágyból" tovább álltam. A kalandozások vége ismételten csak ez a kábel lett, immáron a tökéletesített változata.
Az elején közölném,hogy ez volt az első olyan kábel a rendszeremben, ami hallható változást hozott létre. (viszonylag alap rendszerem van)
Kivitel:
Ahogy az ember kézbe veszi a kábelt megtapasztalja az igényes,precíz, szakszerű összeszerelést. Bekötéskor találkoztam az első "nehézséggel", ugyanis rendkívül stabilan fekszik az aljzatban a csatlakozó (picit erőlködnöm kellett) elérve ezáltal a megfelelő és nem elhanyagolható kontaktust.
Hang: Ami számomra a legmegfogóbb, a monitor dobozaim mély tartományának javulása. (aki ismeri az Swans M1-et tudja, hogy nem az a "hú de acélos" mély hang jellemző rá). Tette ezt anélkül, hogy búgott vagy döngött volna ill. mosta volna a többi hangot. Az énekhang nagyon természetes és picit sem hivalkodó. A magasak tere lenyűgöző és a karcosság gondolata fel sem merül. A térábrázolása sem elhanyagolható,ami még egészen kis hangerőnél is megmutatkozik.
Ajánlanám a kábelt azoknak, akik hasonló cipőben járnak, mint én, vagyis nem tudnak csillagászati összegeket költeni a kábelekre és nem hisznek a kábelhang "mizériában".
Köszönettel tartozok Néhai fórumtársnak a türelméért és bizalmáért!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Kimber,
 
Köszönöm az alapos beszámolót, talán nem titok, hogy szóban ugyanezt mondtam el róla neked személyesen is.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


kimber, én a helyedben kipróbálnék egy IC-t is, tényleg csak kíváncsiságból...
 
jó kis beszámoló :taps:
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm az elismerést. A "0" kábelhez csak annyit tennék hozzá, hogy sajnos ez örökké csak törekvés marad, én úgy fogalmaznám ezt meg, hogy a minél kisebb torzítás és a minél nagyobb információ áteresztés a célom, úgy, hogy ez ne a rendszer hibáit súlyozza, de egy biztos, minél jobb egy rendszer annál jobban szerepelnek a drótjaim, legalábbis ezt a tendenciát vélem felfedezni a visszajelzések alapján.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Azt elmondhatom, hogy egy ideje már ezeknek a kábeleknek a megelégedett használója vagyok. Sokat leveleztem Józsival és végül abban maradtunk, hogy a szinergia végett közel teljes kábelcserét hajtok végre. Ez az én esetemben 4 db tápkábelt, 1 db digit IC-t, 1 pár analóg IC-t, ill. 1 pár analóg XLR-t jelent.
A csere után értettem meg mit jelent egyrészt a szinergia rendszerszinten, másrészt, hogy mit is takarhat a Néhai-féle 0 kábel. Ő elsősorban arra törekszik, hogy a kábel ne szóljon bele a hangba, hanem egy halhatatlan közvetítőként vegyen részt a reprodukcióban.
Amikor először bekapcsoltam a rendszert, egyszerűen nem hittem a fülemnek. Olyan módon kinyílt a rendszerem, amit előtte el sem tudtam képzelni. Mind a magas, a mély, a valós színpadi 3D-s tér olyan nyílt lett, még a mai napig elégedett mosollyal hallgatok zenét. Korábban az kábelekre elköltött pénz sokszorosából képzeltem el a továbblépést a kábelek terén, de teljesen felesleges, ha ilyen szintű kábeleket ennyi pénzért is meg lehet szerezni.
Aki kábelek beszerzésén gondolkodik, én azt javaslom, hogy mindenképpen próbálja ki.
 
Nálam a következő kábelek teljesítenek szolgálatot:
 
IC= Virgo MK1 7N Cu
Táp= Hádész MK1 7N Cu
Digit= Irisz Pure Silver
 
Az utóbbi években a folyamatos útkeresés miatt állandóan változott a rendszerem, de mostanában már semmi ilyen gondolat nem foglalkoztat, már nem a technikai részletek érdekelnek, hanem, hogy nagy megelégedéssel tudok zenét hallgatni.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
psp00
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.01., pén. 11:18
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: psp00 »

Mennyibe kerül a Hádész?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Igen, természetesen. Csupán nem régen készült el a végleges alapváltozat Hádész néven, ezért nem beszéltem még róla. Akik kipróbálták azoktól csak pozitív visszajelzés érkezett eddig, így véglegesítettem is.

Avatar
psp00
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.01., pén. 11:18
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: psp00 »

A táp kábeleket is ki lehet próbálni?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Egy kedves ismerősömnél járt a hétvégén két tápkábelem, és érdekes dolgokat is tapasztalt, engedélyt kaptam, hogy idézzem, mivel ő nem fórumlakó.
 
"Egy rövid értékelés, ami rögtön érezhető volt, a zene dinamikája nagyobb lett a hangszerek lecsengésének ideje megnőtt, a hangszerek megszólalása valósághűbb lett nagyon stabil színpadkép, javult a mély és a magas, meg van egy olyan érzésem hogy a közép több lett vagy előtte volt kevesebb. Feleségem szerint az utóbbi megállapítás a helyes. Csak egy kis érdekesség a végére, nem szóltam feleségemnek a cseréről vártam a fejleményeket. Ma ráért zenét hallgatni mikor hazaértem finoman érdeklődtem zenei élményei felől, és rögtön kérdezte hogy mit csináltam a rendszerrel mert sokkal jobb lett a hangzás."
 
"a feleségem egészen belelkesült a kábelek okozta hangzásjavulástól, régebben pedig kétkedve fogadta az ilyen jellegű dolgokat."
 
Pedig őt hidegen hagyja a hifi technikai része, hegedűn játszik és ő csak a zenére figyel az ismerősöm elmondása szerint.
 
És amire én sem számítottam.
 
"Ki lett próbálva a tv-én és ott is működik analógon jobb szín, kevesebb zaj, vagy más jellegű? Digitális adáson határozottan jobb élethűbb szín. Család véleménye is, mivel ők voltak a tesztalanyok." Üdv. Sanyi


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm szépen.

Avatar
Geriusz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 19:55
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Geriusz »

Ma vettem 5x 1 m-t, s azt kell mondjam, nagyon "ott van" ez a kábel, srácok! Az eddigiekkel is meg voltam elégedve (mármint a sajátjaimmal), de ezekkel analógosabb, részletesebb és amolyan testesebb, amit hallok. Az egész hangzás valahogy egyszerűen "leválik" a hangfalakról. Korrekt munka, minőség és kiszolgálás . Csak ajánlani tudom! :taps: :taps:

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Válaszoltam mindkettőtöknek.
Köszi, már válaszoltam én is :kiraly: (csak azért írok, hátha megint a spamek között van).
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Válaszoltam mindkettőtöknek.

Avatar
Geriusz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 19:55
Értékelés: 0

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Geriusz »

Én is.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Küldtem e-mailt.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Már régen írtam ide, igazából a fő oka az, hogy gőzerővel dolgoztam/dolgozom a kábelek fejlesztésén. De sajnos az idő és a pénz Nagy Úr, és mivel amúgy sem szeretem a dolgokat elsietni, nagyjából idáig eltartott.
 
Már csak a külcsínyen dolgozom, az IC (Virgo MKI), táp (hádész MKI), hangfal (Titán), és a digit IC (nincs neve eddig :kiraly: ) készen van, a hangfalkábeleken még kell itt-ott finomítani.
 
Az eddigi meghallgatások, és visszajelzések alapján (nem azok amik ide vannak leírva), kiváló ár/érték arányú, high-end belépő szintű minőséget sikerült összehozni.

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: JENŐ »

Hoppá !!!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Írtam PÜ-t.

Vendég

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

sajna nekem 5 méter kell:(

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”