A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

dszabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: dszabi » 2018.03.23., pén. 18:05

Sziasztok!

Pioneer VSA-AX10Ai erősítő és B&W 703 hangfal közé tervezek front kábelt újítani és így találtam rá a Titan kábelekre.

Az érdekelne, hogy a régebbi Titan IV Mk3 SE és a jelenlegi kínálatban szereplő Titan IV Mk5 mennyire különbözik, mennyivel jobb/más az új típus?

Köszönöm!

KopaszKutya
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya » 2018.03.18., vas. 06:33

Látom kikerültek a web oldalra az árak is, hogy melyik kábel (szett) vagy eszköz mennyibe is kerül.

Köszönjük! :)

Himedia Q10 Pro, Kercso Audio MomentDAC mkII, hiVOX amp4you mkII, hiVOX 3 utas nagy monitor

Kábelezés: hiVOX, Freebá, KáCsa, HydraSound

Egyéb: KR-Acoustic & hiVOX panelek, HydraSound Hydra6 Mk4, HydraSound Zeus Power Conditioner, Bkercso Tápszűrő3

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 175

Hozzászólás Szerző: nehai » 2018.03.17., szomb. 04:45

Az új füleskábelemből...

Meze 99 fejhallgatóhoz készült kábel eladó. Vadonatúj, sajnos túl jó képeket nem sikerült róla készíteni egyelőre, élőben szebb.

Jelenleg 2.5mm-es TRRS jack dugókkal van szerelve szimmetrikus bekötéssel, de bármilyen más csatlakozóra át tudom szerelni, OCC Silver Plated Copper Litze, teflon szigetelés, 8 core, csatornánként 4-4. Tiszta, légies hang, nagy felbontás.

1M az ár a 25e Ft. A kábel elkelt, köszönöm.

post-17872-0-98498100-1521258272_thumb.jpg

post-17872-0-64532700-1521258290_thumb.jpg

Újdonság Next + Nano kábelcsalád... Újdonság a betápvonal előtt a kismegszakító cseréje, méret azonos 38x10mm-es biztosítékházra/biztosítékra.
http://hydrasound.hu/kapcsolat.php

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 216

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2018.03.08., csüt. 17:56

Hamarosan elkészülnek az új fejlesztésű tépegységek, lesz egy olcsóbb fix táp/dc kábellel együtt kifejlesztett egybeépített lieáris tápegység, amit kis fogyasztású eszközök (12Vdc 1A-2A) tápellátására ajánlok, főleg külső HDD-k tápolására, de jól jöhet routerek, switch-ek és egyéb kis fogyasztású eszközöknél ahol a hang és a kép minőség javítása fontos.

Szeretnék igényesebb alumínium dobozba épített tápegységet is kínálni, ennek a fejlsztése is befejeződött, itt 4A-6A 12Vdc teljesítménnyel szinte bármilyen eszköz tápigényét le lehet fedni, Japán gyártmányú bipoláris tranzisztorok és minőséi teljesítmény diódakkal, audiograde nagy kapacitású puffer kondenzátorokkal szerelt, a belső kábelezés nagytisztaságú UPOCC és ezüst.

Tesztek alapján egy audiophile rendszerben képes legalább egy készülék kategóriányit emelni a nívón, még egy külső HDD használatánál is, nem beszélve egy komplett médialejátszóról például.

Jol hangzik, kivancsian varom!

Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-1, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Naim Supernait 2
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2018.03.08., csüt. 17:49

Hamarosan elkészülnek az új fejlesztésű tépegységek, lesz egy olcsóbb fix táp/dc kábellel együtt kifejlesztett egybeépített lieáris tápegység, amit kis fogyasztású eszközök (12Vdc 1A-2A) tápellátására ajánlok, főleg külső HDD-k tápolására, de jól jöhet routerek, switch-ek és egyéb kis fogyasztású eszközöknél ahol a hang és a kép minőség javítása fontos.

Szeretnék igényesebb alumínium dobozba épített tápegységet is kínálni, ennek a fejlsztése is befejeződött, itt 4A-6A 12Vdc teljesítménnyel szinte bármilyen eszköz tápigényét le lehet fedni, Japán gyártmányú bipoláris tranzisztorok és minőséi teljesítmény diódakkal, audiograde nagy kapacitású puffer kondenzátorokkal szerelt, a belső kábelezés nagytisztaságú UPOCC és ezüst.

Tesztek alapján egy audiophile rendszerben képes legalább egy készülék kategóriányit emelni a nívón, még egy külső HDD használatánál is, nem beszélve egy komplett médialejátszóról például.

Újdonság Next + Nano kábelcsalád... Újdonság a betápvonal előtt a kismegszakító cseréje, méret azonos 38x10mm-es biztosítékházra/biztosítékra.

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2018.03.08., csüt. 17:49

Nincs mit szívesen. :)

d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 104

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2018.03.08., csüt. 08:29

Szia

Az alap elosztó a Hydra6 30e Ft brutto. 3Méteres tápkábel pedig attól függ melyik kategóriából választasz, a kínálatból a legolcsóbb. Hades Pro Mk2 25e 1m  30e 1.5m ....3méter 40e Ft lenne. Összesen 70e Ft brutto.

Egyedi olcsóbb megoldás lehetne, hogy nem a kínálatból választasz hanem egyedi kábelként, rendszerhez illesztett betáp kábelt kérsz az elosztóhoz, melynél figyelembe kell venni az elosztóból tovább csatlakoztatott tápkábeleket és a készülékeket valamint azt, hogy mit szeretnél (bár ezt leírtad). Így nagyjából 50e Ft-ból kilehet hozni egy jó elosztó/tápkábel párost ami illeszkedik a rendszerhez.

Vagy te határozd meg a rendelkezésre álló pénzügyi keretet és ha tudok ahhoz adok ajánlatot, ha érdekel akkor email-ben keress meg és másold be nekem az itt adott árajánlatot is, köszönöm.

Köszönöm a részletes infót !   :smile32:

"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2018.03.08., csüt. 05:30

Szia

Az alap elosztó a Hydra6 30e Ft brutto. 3Méteres tápkábel pedig attól függ melyik kategóriából választasz, a kínálatból a legolcsóbb. Hades Pro Mk2 25e 1m  30e 1.5m ....3méter 40e Ft lenne. Összesen 70e Ft brutto.

Egyedi olcsóbb megoldás lehetne, hogy nem a kínálatból választasz hanem egyedi kábelként, rendszerhez illesztett betáp kábelt kérsz az elosztóhoz, melynél figyelembe kell venni az elosztóból tovább csatlakoztatott tápkábeleket és a készülékeket valamint azt, hogy mit szeretnél (bár ezt leírtad). Így nagyjából 50e Ft-ból kilehet hozni egy jó elosztó/tápkábel párost ami illeszkedik a rendszerhez.

Vagy te határozd meg a rendelkezésre álló pénzügyi keretet és ha tudok ahhoz adok ajánlatot, ha érdekel akkor email-ben keress meg és másold be nekem az itt adott árajánlatot is, köszönöm.

d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 104

Hozzászólás Szerző: d.janos » 2018.03.07., szer. 23:53

Érdekelne egy olyan 6-os elosztó 3m tákábellel, amely megtartja a dinamikát és nem hangolja el a rendszer tonalitását, ha szabad így fogalmazni, azaz inkább a semleges fajtát képviseli, de nem lesz tőle lapos a hang. Van ilyen a kínálatban (olcsóbb kategória érdekel) ? Jöhet priviben is a válasz / ajánlat, ha megoldható. Köszönöm.

"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"
Suricata 24/192-Heed OBELISK PRE+Heed PX+Heed OBELISK PAS+Dynaudio A42 (Heed DACtilus II+Heed Luna II+PAS+Fi-Ex)

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2018.03.05., hétf. 18:35

Sziasztok!

Mai naptól megváltozott a bankszámlaszámom, kérek mindenkit aki utalással fizet, hogy a kapcsolatoknál megadott számlaszámra utaljon. Köszönöm.

Személyes átvételre a Bp. IV kerület Klauzál utca 9. hsz alatt is van ezentúl lehetőség, előzetes egyeztetés alapján 7h-14.30h között. Vásárlás előtt a számlaigényt kérem előre jelezni lehetőleg az adatokkal együtt. Tápegységekre és egyéb garanciális eszközökre a számla automatikusan jár mert ez a garancia jegy is egyben.

kapcsolat

Meztys
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Meztys » 2018.02.05., hétf. 23:14

Szia

Már készítettem ilyen füleshez kábelt. De asszem az 3.5mm minijack-es volt nem 2.5mm-es. Ami probléma, hogy baromi szűk a bemeneti nyílás és meg kell venni a bele való dugókat, vagy kell hozzá a fejhallgató és akkor pontosan méretre kell gyártani a csatlakozót, szívtam vele mert 5mm a hely és a csatlakozó fizikailag önmagában már nagyobb, nem beszélve ha zsugorcsövezni vagy csicsazni is szeretnénk. de a tulaj elégedett volt a kivitellel és a hangzással. Talán olvassa és majd leírja. Keress meg emailben a részletekért amennyiben érdekel.

Igen, írtam privátot.

Meztys

Hozzászólás Szerző: Meztys » 2018.02.04., vas. 19:39

Szia

Már készítettem ilyen füleshez kábelt. De asszem az 3.5mm minijack-es volt nem 2.5mm-es. Ami probléma, hogy baromi szűk a bemeneti nyílás és meg kell venni a bele való dugókat, vagy kell hozzá a fejhallgató és akkor pontosan méretre kell gyártani a csatlakozót, szívtam vele mert 5mm a hely és a csatlakozó fizikailag önmagában már nagyobb, nem beszélve ha zsugorcsövezni vagy csicsazni is szeretnénk. de a tulaj elégedett volt a kivitellel és a hangzással. Talán olvassa és majd leírja. Keress meg emailben a részletekért amennyiben érdekel.[/quote

Ez a gyári kábelukrol mi a vélemény? Igazi highend kabel nem?

https://mezeaudio.eu/products/99-series-occ-copper-plated-cable

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2018.02.04., vas. 18:21

Szia

Már készítettem ilyen füleshez kábelt. De asszem az 3.5mm minijack-es volt nem 2.5mm-es. Ami probléma, hogy baromi szűk a bemeneti nyílás és meg kell venni a bele való dugókat, vagy kell hozzá a fejhallgató és akkor pontosan méretre kell gyártani a csatlakozót, szívtam vele mert 5mm a hely és a csatlakozó fizikailag önmagában már nagyobb, nem beszélve ha zsugorcsövezni vagy csicsazni is szeretnénk. de a tulaj elégedett volt a kivitellel és a hangzással. Talán olvassa és majd leírja. Keress meg emailben a részletekért amennyiben érdekel.

Meztys

Hozzászólás Szerző: Meztys » 2018.02.04., vas. 18:05

Sziasztok. Valaki ismer innen olyan embert aki tud készíteni jo minőségű 2,5mm balaanced kábelt egy meze 99 classics fejhallgatóhoz? (Dap készülékhez)

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2469

Hozzászólás Szerző: audioline » 2018.01.24., szer. 22:07

Egyébként félelmetes, hogy mekkora potenciál rejtőzik az otthoni cuccok 90%-ában, csak megfelelő vezetékek, elosztók, kábelek kellenének hozzãjuk.

Install... vesszőparipám. :)

.

Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 148

Hozzászólás Szerző: Sólyom » 2018.01.24., szer. 21:34

Egyébként félelmetes, hogy mekkora potenciál rejtőzik az otthoni cuccok 90%-ában, csak megfelelő vezetékek, elosztók, kábelek kellenének hozzãjuk.

"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 200

Hozzászólás Szerző: Töki » 2018.01.22., hétf. 21:38

Szóval. Van a Hydrasound kábeleknél jobb, de az árkülönbség irgalmatlanul nagy, biztos hogy nem nyújt annyival többet, és pl. a Nordost nem jön el, hogy a meglévő rendszeredhez készítsen illeszkedő kábelt.

A Next tápkábel családdal Józsinak valóban sikerült áttörni a csúcskategóriába. 2x, 3x drágábbak közt sem tudok jobbat sem gyári, sem diy kivitelben. Nálam az összes készüléket ezek a tápkábelek szolgálják ki és remélem hamarosan az elosztókba is megérkeznek.

Előzőleg úgy tapasztaltam, hogy egy jó tápkábel, ha hozta a pluszt és kamatozott belőle az egész rendszer, amint fellelkesülve elkezdtem ugyanazt több készülékhez is alkalmazni - az hatványozottan hozva a saját karaktert, a hangképre rátelepedve eltudta vinni a rendszert egy már nem tetsző (jóból is megárt a sok) irányba. Mivel én törekszem a lehető legsemlegesebb, neutrális hangzásra, sok matekozás ment, hogy miből, mennyit és hova...

Most az 5. Next tápkábel rendszerembe illesztését követően is csak azt tudom mondani, hogy minden csak jobb. Nincs feldúsuló mellékíz, nincs grízesség, nincs sávhatároltság, van viszont megfelelő dinamika, felbontás és olyan simaság, ami tényleg csak az igazán nagyok erénye.

Dual PC + Core Audio Karuna / Metrum Acoustics Adagio / ATC SCM 150 ASL PRO
Xindak XF-2000E-2000
ValhallA / WireWorld / Entreq / HydraSound

Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 23

Hozzászólás Szerző: Lazac » 2018.01.22., hétf. 20:23

2018-as első bejegyzés.

Tavaly rendeltem egy hangfalat hazai gyártótól, és nem azért, mert nem voltam megelégedve a már meglevővel, hanem mittudomém. Tobb hónapos várakozás után a sajátomat eladtam, mert úgy gondoltam, percek múlva készen kell lennie az újnak. Hát nem lett kész, és kölcsön hangfalakon éltem. Ezek után vettem egy Humán Audio Tirangolót, amihez persze - az érzéketlensége miatt - vennem kellett egy MF M6 500i erősítőt. És ezek így együtt sehogy nem szóltak, annak ellenére, hogy mindenki azt mondta, mind mind a kettő egész jó cucc - még nem high-end, de már elég audiofil. Aztán meghirdettem a hangfalat is végső elkeseredésében, amikor eszembe jutott, hogy felhívom Józsit, hogy mutassa meg a NeXT-et.

A hosszú es unalmas sztori lényege, hogy jelenleg a hálózati tápkábeleim és a hangfalkábelem Hydrasound Next, és rengeteg nagyon drága és neves kábelt utasított maga mögé. Eltűnt a hangfal a szobából, és a zene mindenhonnan jön a térből - ahogy az előző hangfal és erősítő eseteben - csak magasabb szinten. Most készített Józsi egy jumper kábelt a hangfal mély, és közép-magas szekciója közé, de még nem próbáltam, és még vár az AES-EBU interconnect kábelem is egy összehasonlító meghallgatásra.

Szóval. Van a Hydrasound kábeleknél jobb, de az árkülönbség irgalmatlanul nagy, biztos hogy nem nyújt annyival többet, és pl. a Nordost nem jön el, hogy a meglévő rendszeredhez készítsen illeszkedő kábelt.

Köszönöm Józsi!

OFF

Azért elgondolkodtató mit jelenthet(het) manapság a highend. (A Triangolo és az M6 500i használtpiaci ára 1,5M Ft felett van; plusz forrás, kábelek...)

Sry ha lehúzós.

OFF

Teac Heed Celestion

Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 148

Hozzászólás Szerző: Sólyom » 2018.01.21., vas. 22:14

2018-as első bejegyzés.

Tavaly rendeltem egy hangfalat hazai gyártótól, és nem azért, mert nem voltam megelégedve a már meglevővel, hanem mittudomém. Tobb hónapos várakozás után a sajátomat eladtam, mert úgy gondoltam, percek múlva készen kell lennie az újnak. Hát nem lett kész, és kölcsön hangfalakon éltem. Ezek után vettem egy Humán Audio Tirangolót, amihez persze - az érzéketlensége miatt - vennem kellett egy MF M6 500i erősítőt. És ezek így együtt sehogy nem szóltak, annak ellenére, hogy mindenki azt mondta, mind mind a kettő egész jó cucc - még nem high-end, de már elég audiofil. Aztán meghirdettem a hangfalat is végső elkeseredésében, amikor eszembe jutott, hogy felhívom Józsit, hogy mutassa meg a NeXT-et.

A hosszú es unalmas sztori lényege, hogy jelenleg a hálózati tápkábeleim és a hangfalkábelem Hydrasound Next, és rengeteg nagyon drága és neves kábelt utasított maga mögé. Eltűnt a hangfal a szobából, és a zene mindenhonnan jön a térből - ahogy az előző hangfal és erősítő eseteben - csak magasabb szinten. Most készített Józsi egy jumper kábelt a hangfal mély, és közép-magas szekciója közé, de még nem próbáltam, és még vár az AES-EBU interconnect kábelem is egy összehasonlító meghallgatásra.

Köszönöm Józsi!

"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2017.12.31., vas. 04:55

BUÉK!

260383.jpg

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: nehai » 2017.12.22., pén. 03:27

Kedves zeneszerető hobbitársaim, ezúton is szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik megtiszteltek bizalmukkal ebben az évben is.

Az év végére sikerült teljesen megújítani a hangfalkábel és a tápkábel kínálati palettát, összekötőkábelek jól állják a kihívást, a One mindenképpen marad mert az nagyon bevált, a többi szegmensben lesz fejlesztés. Tervezek egy magasabb minőségű de közepes árfekvésű elosztót, a Hydra6 és a Zeus HRC közé, DC tápok is nagyon keresettek lettek így ott is várható fejlesztés. Nagyjából ezek a tervek jövőre.

Mindenkinek Áldott és Boldog Karácsonyt Kívánok!

Receiverr
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 35

Hozzászólás Szerző: Receiverr » 2017.12.21., csüt. 17:22

A Józsitól vásárolt kábeleim hibátlanul megérkeztek pár napja! Ilyen profi kábelezést nagyon régen láttam már! Már a csomagolásuk is mesteri, hibátlan! Igazi gondos munka, látszik, hogy komoly szakérő kezek által készített. Bár a kapott hang, olyan ÓRIÁSIVAL nem lett komolyabb (a Fapaci kábelek után), de mindenképpen dinamikus, szép hangzás jellemző mindegyik kábelre. Sok pénzt fizettem értük és remélem a hangzásban is megtérül majd a zenehallgatás/mozizás során!

Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: Ruben » 2017.12.10., vas. 15:32

Végre elérkeztem oda illetve rászántam magam, Hogy a kábelezésemet egységesítsem. A hangfal és az analóg ic kábelem eddig is Józsi által gyártott termékek voltak de a többi az vegyesen mindenféle. Most végre mindenem egységes a hálózati elosztótol kezdve a hangfal kábelig. És mondhatom,hogy nem bántam meg minden forintot megért mert a kapott hang nagymértékben javult és még játatódnak a kábelek. Úgyhogy aki ebben az árkategóriában keres kábeleket annak mindenképpen ajánlom Józsit és nem csak a kábelek minősége miatt hanem példamutató hozzáállásért is.

timcs
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 294

Hozzászólás Szerző: timcs » 2017.10.22., vas. 20:46

Konkrétan erről a számról van szó:

https://youtu.be/5NZ_rooIDqI

És igen, ilyen láncon. Zenei műfajtól függetlenül a hölgynek kivételes hangja van, ami ráadásul igencsak jó tesztanyag is lehet.

A hölgy hangját nem is vitatom, egy kiválló művész. Inkább a felveteleivel vannak kifogásaim. De ez a felvétel így elsőre nagyon jó. Gondolom nem ugyan az a illető volt az elkovetōje mint a többinek. Majd átfuttatom a láncomon is, hátha bele szeretek. Nem mindegy ki volt a felvétel készítője. Hallottam már Sánta Ferencet és a zenekarát is jó és rossz felvételen is. Igaz ott nem az éneken van a hangsúly.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I

Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus

Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature

Akusztikailag kezelt zeneszoba

adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 203

Hozzászólás Szerző: adamthebrave » 2017.10.22., vas. 19:34

Bangó Margitot egy ilyen láncon??? Melyik felvételét? Amúgy én is szeretem a jó cigány zenét, de ízlések és pofonok.

Konkrétan erről a számról van szó:

És igen, ilyen láncon. Zenei műfajtól függetlenül a hölgynek kivételes hangja van, ami ráadásul igencsak jó tesztanyag is lehet.

DualPC, JPlay 7D, SotM tX-USBexp+sCLK-EX, CoreAudio USB/SPDIF, Linn Kisto, DIY ATC (Accuton C30-6-358, Accuton C90-6-724, Eton 11-581/50HEX, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, USB: Entreq Atlantis, Digit: Entreq Apollo AES/EBU, LAN, XLR: Hydrasound Virgo One, Táp: Hydrasound NexT, Zu Audio

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”