A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3077

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.20., szomb. 21:47

Azért az a Kharma baromi jól is szól, nemcsak drága.
A Kharma-t nem sorolnám az Accuton patkolók közé, hiszen évről-évre tesz azért, hogy megszabaduljon az összes beszállítótól.
A saját gyártású Omega hangszórókkal szintet léptek, mert határozottan jobbak az új típusok, mint a korábbi szériák, Accuton-ETON wooferekkel szerelt típusai.
Sokunknak lőtávolon kívül esik még egy közepesen lerúgott 15-20éves használt Exquisite is, nem még egy új Enigma Veyron szériás darab…
Az USHER sokkal szélesebb körben elérhető áron(pláne használtan) hoz egy nagyon szerethető, minőségi hangzást.
Természetesen nem az Kharma Enigma Veyron kategóriája de nem is abban a ligában focizik...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.20., szomb. 21:41

Usherhez nem jutottam be (ezek utan: sajnos).

Szerintem ha bejutottál volna akkor is csak a Be10 vagy Be20 lett volna meghallgatható. A DMD közép mindössze pár napos hír.
Nem mintha a régebbi dobozokban lévő 5"-os Beryllum közép olyan rosszul szólna... Persze nem hinném, hogy Kharma Enigma Veyron és Marten Coltrane2 után egy Be20-ra rácsodálkoznál.

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1511

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.07.20., szomb. 20:59

Na igen.... Kharma, Marten, Kaiser (kicsi), MBL, Verity . Nalam ok voltak a favoritok. Usherhez nem jutottam be (ezek utan: sajnos).
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1178
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2019.07.20., szomb. 19:42

ValhallA írta:
2019.07.20., szomb. 11:33
A több százezer EUR értékű presztizs termékeket ilyen magassal szokták teleszórni a gyártóik, hogy némiképp magyarázható legyen az árazás.
Azért az a Kharma baromi jól is szól, nemcsak drága.
Az egyik legkiegyensúlyozottabb hang volt, amit a kiállításon hallani lehetett. Talán itt ücsörögtünk a legtovább.
Bármi ment rajta, jó volt. Eszköztelen, nem tolakodó, nem "hifis", egyszerűen csak jött a zene belőle. Számomra sokkal természetesebbnek tűnt, mint a hasonlóan árazott konkurens német cég rendszere, amit eddig még sosem sikerült úgy hallanom, hogy tetszett volna. Számomra mindig tolakodó, agresszív, kemény volt. Le akart hengerelni. Persze sokakat ez levesz a lábáról. De én nem ehhez a hanghoz vagyok szokva. Ha már dinamikus, akkor az elsők közt szerepel a Kharma. A Kharma egy életérzés bútorral, fali, mennyezeti akusztikus elemekkel, padlóval együtt.
Csatolmányok
20190510_123211.jpg
20190510_123211.jpg (5.51 MiB) Megtekintve 2017 alkalommal
20190510_123751.jpg
20190510_123751.jpg (5.87 MiB) Megtekintve 2017 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.20., szomb. 11:33

Es mar eddig is milyen jo dobozok voltak!!! Hude megfulelnek egyet...
Amennyiben az új USHER dobozokat ár/teljesítmény viszonyban nézzük, akkor még inkább meg kell emelnünk a kalapot!
Ugyan az Accuton közeli gyártók nagy része középsugárzóként hivatkozik a jelenlegi legnagyobb méretű 50mm-es Accuton OEM CELL driverre és az azt megelőző azonos membránméretű Accuton hangszóró(k)ra a valóságban tweeter-ről beszélünk.:
https://accuton.com/en-home/produkte/la ... 6-585-CELL
A több százezer EUR értékű presztizs termékeket ilyen magassal szokták teleszórni a gyártóik, hogy némiképp magyarázható legyen az árazás.
Amíg kereskedelmi forgalomban kapható volt, addig 15.000.-EUR/db áron került forgalomba az 50mm-es gyémánt magas!
Ennyiből kényelmesen megvásárolható egy DMD magas és valódi DMD középpel szerelt, kiváló hangzású, gyönyörű kivitelű abszolút referencia doboz az USHER-től, méghozzá a háttérben erős terméktámogatással, világméretű viszonteladói hálózattal!
Az is érdekes, hogy miért nem készült eddig még 5"-os, vagy nagyobb Accuton gyémánt középsugárzó!? Lehetséges, hogy igazat ír az USHER a marketing anyagban és elsőként valóban nekik sikerült a gyakorlatban megoldani a fém hordozóra felvitt ipari gyémánt membránanyag középsugárzóként való stabil, sérülésmentes üzemeltetését?
Emlékezzünk, hogyan törtek rommá a régebbi, nagyobb átmérővel rendelkező Accuton kerámia wooferek bizonyos teljesítményszintek lesugárzása közben…
A tiszta kerámia wooferek üzemeltetése a mai napig nem megoldott extrém teljesítményszinteken, ezért is kényszerültek a kerámia és alumínium-szendvics membránokkal szerelt hangszórócsaládok kifejlesztésére.
Az összes Accuton patkoló gyártó most az alumínium-szendvics hangszórókkal aggatja tele a dobozait és esküszik woofer terén, hogy hűűű meg hááá, ismét eljött a tradicionális 2-3évenként esedékes világverés ideje… :)
Bár nem hiszem, hogy az Accuton-t különösebben megérintené az USHER törekvése árképzés és egyéb más tekintetében, nagyon is valós fricska technológiai értelemben!
Csatolmányok
kharma-enigma-veyron-ev1jpg.jpg
kharma-enigma-veyron-ev1jpg.jpg (176.18 KiB) Megtekintve 1959 alkalommal

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.07.20., szomb. 00:22

Es mar eddig is milyen jo dobozok voltak!!! Hude megfulelnek egyet...

www.coreaudio.eu

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.19., pén. 22:38

Eljött a nap, mostantól már nem csak az Accuton rendelkezik nagyobb méretű "gyémánt" hangszóróval.
Az USHER az eddigi csúcsnak számító 5"-os Beryllium közepeit fölváltja a DMD(Diamond-Metal-Diamond) anyagú középsugárzó.
Jó szokás szerint Be10/Be20 tulajok számára elérhető lesz az új hangszóró a meglévő dobozaikhoz, ahogyan az előző szériákban is lehetett a Be magassugárzókat DMD-re cserélni.

https://usheraudio.com.tw/portfolio-item/td-20/#
Csatolmányok
u2.jpg
u2.jpg (141.37 KiB) Megtekintve 1320 alkalommal
u1.jpg
u1.jpg (85.38 KiB) Megtekintve 1320 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.10., szer. 10:29

Csatolmányok
Tone.jpg
Tone.jpg (28.1 KiB) Megtekintve 1436 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.09., kedd 22:26

Bár nem terveztem, hogy elmegyek Sting koncertre, végül pár nappal az esemény előtt meghívást kaptam egy baráti társaságtól, így megnézhettem az aktuális produkciót.
Abszolút érthetetlen számomra, hogy miért is adta ki Sting a My Songs c. lemezt, hiszen ez nélkül is koncerteztethette volna a The Police és szóló karrierjének értékesebb darabjait.
A My Songs, egyféle számozatlan Sting Best Of, amelyen a klasszikus számok némileg áthangszerelt és itt-ott kicsit módosított, újrajátszott verziói találhatóak.
A kérdés adott.: Mit is akart a költő?
Szerintem a My Songs egy jól marketingelt alibi anyag, hogy megturnéztathassa a régi számokat, immár sokadszorra.
Jómagam a Sting szóló életműből a The Dream of the Blue Turtles-től a Ten Summoner's Tales-ig bezárólag szeretem a lemezeit a Mercury Falling és a Brand New Day szódával elmegy a többit meg kifejezetten rühellem. A The Police-tól a Synchronicity albumot egy-két szám kivételével szintén zseniálisnak tartom és nagyon szeretem.
A Sting & Shaggy szerű formációktól, amit a Hősök terére is elhoztak, attól viszont elfog az émelygés. Az ilyesmi produkciókra alkottam meg a popmocsok elnevezést! :)
Szerencsére a mostani koncerten csak egy Shaggy-vel közösen írt förtelem hangzott el.(Waiting For The Break Of Day)
Már az arénába való bejutáskor feltűnt, hogy rengeteg hazai celeb eljött szelfizni, mutogatni, tenni-venni magát, hogy elmondhassa valami ótvar reggeli TV-műsorban egy pelenka és betét reklám között, hogy ő bizony meg a mittudoménkicsodácska VV Anett is itt járt és Sting rákacsintott.
Sting baromi jól énekelt, érződött rajta a határtalan rutin és csuklóból tolta mellé a bonyolultabb basszustémákat is.
Pillanatok alatt megágyazta a party hangulatot a tömött aréna közönségének a Message in a Bottle c. klasszikussal.
A setlist-be nem nagyon tudok belekötni, mert valóban tényleg nagyon jó számokat válogattak össze az ős rajongókat maximálisan kiszolgálva.
A Syncronicity-ről, két hatalmas kedvencem a Wrapped Around Your Finger és a King of Pain is elhangzott!
Meglepetésemre még két kevésbé slágeres dal a Demolition Man és a ráadásban elhangzott Next To You is belefért a Police-tól.
Persze a kötelező, bugyinedvesítő, ízlésesen nyálas Sting slágerek is sorjáztak katonás rendben, ezzel kilóra megvéve a középkorú hölgyeket.
Ami számomra megdöbbentő volt így testközelből látva, hogy milyen jó formában van még most is a közel hetven esztendős Sting!
Persze nem három műszakozik és gyanítom fizikai munkának a koncertezést leszámítva a reggeli jógát és a borkóstolókat tekinthetjük esetében… :)
Volt egy aranyos rész, amikor Trudie Styler(Sting felesége) megjelent teával a kezében, amit átnyújtott férjének, Sting pedig elkezdte komótosan szürcsölni igazi angol úr módjára.
Erről jut eszembe e Tea in the Sahara még lehetett volna a Shaggy Cover helyett. :D
Mivel rutinos Sting koncertre járónak számítunk, ezért a Fragile első hangjaira már szedtük a sátorfánkat, így sikeresen elkerülve a tülekedést, parkolóban karatézást és egyéb nagyvárosi nyalánkságokat…
Szóval jó koncert volt! Így kell igényes pop zenét előadni!

Akit érdekel ezen a linken a teljes koncert megnézhető amatőr mobilos forrásokból szemezgetve.:
https://www.youtube.com/watch?v=R2srYzt ... LceXVlJkeM
Csatolmányok
Sting.jpeg
Sting.jpeg (75.41 KiB) Megtekintve 1482 alkalommal

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.07.06., szomb. 14:42

A napokban hozzám került "Valhalla" Ákos kábelei közül kettő új fejlesztés, és tegnap volt lehetőségem, szerencsém kipróbálni őket.
A Valhalla kábelekkel kapcsolatos ismerkedésem nem ma kezdődött, a termékei közül sokat birtokoltam is, több pedig tesztelés keretein belül került a kezeim közé.

Most egy barátomtól kaptam meg, mint a békepipát kézről kézre adják :)

A csomagot felbontva két kábelt találtam:

- Graphene-X analóg XLR összekötő páros
- AbOvo USB kábel

Graphene XLR analog osszekoto kabel:

Külsőre furcsa volt a kábel, kissé áttetsző külső köpeny, benne vékony szálacskák futnak. Elsőre elég törékenynek tűnik a nagy XLR csatlakozók mellett. Filigrán, jól kezelhető darabok.
Hozzám sajnos egy rövid kb. 60-70cm példány érkezett (lehet Ákostól még 2m-esen indult el és mindenhol ott maradt 50-50cm :) :) ).
A kábelpár rövidsége miatt a monoblokkokat sehogy nem tudtam hadrendbe állítani, ezért a sztereo végfokomat tettem be a rendszerbe.

A kábel bekötés után:
Végletekig semleges, nagy felbontasú kábel (sőt ultranagy felbontás, eddig meg ekkorát a rendszerünkön nem tapasztaltam)

Felső tartomány nagyon nagy részleteket mutat, de a többi tartomány nem úszik meg mellette ahogy mas kábeleknél már régen tapasztaltam. Precíz hangzás, megfogott basszustartománnyal. Sőt megfogott a teljes sávtartomány. Egyik sem megy a másik rovására. Ahogy csökkentjük a hangerőt vagy növeljük, együtt mozognak a mély-közép-magas tartományok. Fantasztikus!

A fának fa, a fémnek fém hangja van. Semmi színezés. Ez lehet egyeseknek technokrata hatást kelt, de nem az, hanem ultraprecíz. Ezt csak a felső liga tudja szerintem kábelekben.

Ilyen rendszerbe is ajanlanám, ami ezt vegigviszi forrástól a hangsugárzókig, úgy gondolom a mi rendszerünkön ez nagyon átjött. Fantasztikusan jó a térábrázolása.

Összehasonlitottam a Taralabs ISM The 2 XLR kábelemmel, es jobbnak talaltam nála a Graphene kábeleket. Más magasabb kategóriás összekötő kábel most nem volt nálam. Így nagyobbal nem tudtam összevetni, ennek 606.000 Ft + AFA / 1m ... 1.5m 660.000 Ft + AFA az ára. A Graphene-X árát nem ismerem :)

Csak gratulálni tudok hozzá Ákosnak, eddigi legjobb összekötő amit hallottam.

Ha kesobb lesz 1.5m próbadarab, nekünk is lassan megjön a földelődobozos The Muse XLR-ünk, azzal szivesen összevetném mégegyszer :)

AbOvo USB:

Entreq Apollo Infinity-vel tudtam összehasonlítani (a többi kisebb kategóriás kábel volt most nálam).

Vastagabb hangú kábel az Entreq-nél. Testesebb a középtartomány. Az emberi énekhang viszont kicsit lassúbbá, bágyadtabbá, lagymatagabbá vált vele (középtartomány fedettsége jött elő). Kicsit mintha 1-2 dB lekapcsoltam volna a magas és középtartománynál a hangsugárzókban.

Apollo Infinity jobban tetszett emiatt.

Testes hangzás az Ab-Ovonál, az Apollo pedig sokkal részletgazdagabbnak hat, de ugyanakkor vékonyabb hangot kepvisel. Kissé szinez, meleg tónus jött elő az Ab-Ovoból (talan aranyat használ Ákos hozzá, amiatt).

Aki a lágyabb, lekerekitettebb hangzást kedveli, annak szerintem jobban be fog jonni pl. az Entreqnel. A Siltech ezüst-arany USB kábelnel a G7 kisebbik kábele köré tenném a hangzásvilágát és minőségét tekintve (azzal van összehasonlitási alapom, csak ezért ez a példa, WW Platinum USB-t szerintem lemossa siman, AQ Diamond-ot is az én rendszeremben, saját értékítéletem szerint :) ).

Mivel ezt sem tudom árügyileg belőni :) igy ezért próbáltam több más kábelt is előkotorni az emlékeimből, mire hasonlíthat a kábel és hová tudnám pozícionálni.

Az biztos, hogy a grafén kábel nagyon NAGYON elnyerte a tetszésemet, az USB egy jó kábel, de a fentiek közül vakteszten én pl. az Entreq Apollot választanám (az olyan 350-400 korul van).

A Graphene-X-et megvenném magamnak otthonra, az USB-t egyelőre nem, nem az én világom, de lehet valakinek pont ez jön be.
Ha lesz Graphene-X USB kábel, na az nagyon kíváncsivá tenne :)

www.coreaudio.eu

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.07.02., kedd 22:18

Elektrosztatikus Reneszánsz 2.rész

Az előző részben taglaltam a doboz felépítését, így most essék pár szó az ESL15 megszólalásáról.
Sok hifimegmondó a hibrid elektrosztatikusoknál a különböző vezetők okozta sebességkülönbség tényén lovagolva, szinte hallgathatatlannak titulálja az ilyen elven működő konstrukciókat...
Akik ezt szajkózzák, nagy valószínűséggel a 25-30évvel ezelőtti passzív hibridek mocsarában ragadtak és a primitív váltókkal, olcsó lemezkosaras wooferekkel szerelt oldscool típusokkal szerzett negatív tapasztalataikból táplálkozik a véleményük.
Az ESL15A-nál szerintem már senkit nem fog zavarni a különböző meghajtók közötti átmenet.
Nem állítom, hogy nem lehet hallani, hogy a 300Hz feletti régiónak más a karaktere, ám a teljes lesugárzott frekvenciasáv egy nagyon szépen megkomponált, összetartozó egységet alkot, ami az ezt megelőző generációkról nem igazán volt elmondható.
A Martin Logan Renaissance a vezetők integrálásának tekintetében nem más, mint egy valóságos technológiai Disneyland!
Az örök fintorgók végett jegyezném meg, hogy a Renaissance koherensebben szólal meg, mint a legtöbb többutas, dinamikus elven működő, azonos membránanyagú driverekkel szerelt doboz!
Gábor megállapításával egyetértésben én is azon az állásponton vagyok, hogy az új ML hibridek többre képesek, mint a teljes sávú típusok legjava.
Sajnos a teljes sávú elektrosztatikusok erőtlenek, maszatolnak és pontatlanok az alsó régiókban. (Némelyik nem csak az alsó régiókban maszatol és erőtlen!)
A woofer szekció minőségét, teljesítményét csak a kategória legjobb hangzású dinamikusaihoz tudnám hasonlítani.
Nagyon keményen oda tud vágni az Anthem/Paradigm kombó ha arról van szó! Korábban ezt a szintű precizitást, erőt, dinamizmust ML hibridtől nem tapasztalhattuk.
A spec. hálózati kábelt ugyan úgy meghálálja a „doboz”, mint ahogyan egy hagyományosabb, külső DSP Pre/végfok párosítás. Különösebben nagy tesztet nem hajtottam végre de a pár kábel közül amelyből 2db állt rendelkezésemre, azok közül az Aurora n V2 kiemelkedően jól működött.
Végre ismét kaptunk egy nagyobb szélességű, hajlított panelt(38cm), ami hallhatóan optimálisabb diszperziót eredményez, mint márkán belül a keskenyebb panelek.
Az ESL15A nagyon természetesen, kiegyenlítetten szól minden tartományban az agresszivitás, felkeményedés legcsekélyebb jele nélkül!
Persze jogosan mondhatnátok, hogy 30ezer EUR-ért ez a minimálisan elvárható…
Sajnos manapság amikor minden termékre ráhúzzák a gyártóik, hogy High-End és ezt kizárólag az árcédulával kívánják legalizálni már egyáltalán nem ennyire egyszerű a dolog.
Jelentősen drágábban is kapni kevésbé élvezetes megszólalású, nem ennyire jól konfigurálható, dinamikus elven működő hagyományos többutas hangsugárzót… Sőt!
Mindent összevetve a Martin Logan az elektrosztatikus és dinamikus technológiákban lakozó teljesítmény legjavát sikeresen egyesítette ebben a csúcs hibridben!
Csatolmányok
ML13.jpeg
ML13.jpeg (1.11 MiB) Megtekintve 1724 alkalommal
ML1.jpeg
ML1.jpeg (982.44 KiB) Megtekintve 1724 alkalommal

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 67

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.06.29., szomb. 19:57

ValhallA írta:
2019.06.29., szomb. 17:35
Aki nem volt ott 27.-én a ToTo koncerten és rockzene rajongó az sajnálhatja, hogy a jegy árát RCA csatlakozóra vagy nyaralásra költötte...
Volt ott minden ami fülnek ingere, prog. részek és jól felépített slágerparádé, aminek a kicsúcsosodása a pa pa pa pa-papapááááá-zás volt.
Igen az Afrika-ra gondolok! :D
Számomra a koncert legnagyobb pillanatát a ritkán játszott 1884-es David Lynch mestermű, OST egyik tétele a Dune Desert Theme szállította!
Na akkor és a Jake To The Bone alatt volt négy tonnányi libabőr, amit öt München-re való High-End rendszer sem lenne képes okozni!

https://www.youtube.com/watch?v=6WMy-AStPhE
Kicsit elkanyarodva zeneileg a Dune című filmhez. Brian Eno - Prophecy című száma fantasztikusan jó zene a filmből.

youtu.be/t4onBqilHvc

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.06.29., szomb. 17:35

Aki nem volt ott 27.-én a ToTo koncerten és rockzene rajongó az sajnálhatja, hogy a jegy árát RCA csatlakozóra vagy nyaralásra költötte...
Volt ott minden ami fülnek ingere, prog. részek és jól felépített slágerparádé, aminek a kicsúcsosodása a pa pa pa pa-papapááááá-zás volt.
Igen az Afrika-ra gondolok! :D
Számomra a koncert legnagyobb pillanatát a ritkán játszott 1884-es David Lynch mestermű, OST egyik tétele a Dune Desert Theme szállította!
Na akkor és a Jake To The Bone alatt volt négy tonnányi libabőr, amit öt München-re való High-End rendszer sem lenne képes okozni!

https://www.youtube.com/watch?v=6WMy-AStPhE
Csatolmányok
toto.jpg
toto.jpg (382.78 KiB) Megtekintve 1867 alkalommal

LIMAR
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 1178
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR » 2019.06.26., szer. 13:43

ValhallA írta:
2019.06.25., kedd 23:41

A ML az egyik olyan cég, amely ténylegesen fejleszti a termékeiket és a kötelező termékpaletta váltások, előre lepéseket, aktuális technikai szintre emelt finomításokat tartalmaznak.

Írásom apropója, hogy sikerült életem egyik legjobb hangú hibrid elektrosztatikus hangsugárzóját a Martin Logan Renaissance 15A típust testközelből megtapasztalni.
Itt most nem a megszokott finomításokról beszélhetünk, vagyis a franciából eredeztethető renaissance=újjászületés nagyon találó elnevezése ennek az abszolút csúcsminőségű elektrosztatikus hibridnek.
Sajnos nem csak a minősége növekedett az előző széria csúcs hibridéhez a Summit-X-hez képest, hanem a vételára is, így a Renaissance ESL 15A közel tíz millió forint...!
A cég által eddigi dogmatikusan skandált 10”-nál nagyobb woofert nem lehet alkalmazni hibridben, mert jelentős sebességkülönbség keletkezik a két átalakító között már egyáltalán nincs műsoron.
Talán ez igaz is volt a klasszikus ML generációk meglehetősen puritán kivitelű váltókkal elért megoldásokra de az új elektronikusan kompenzált, DSP technológiával, korrekciós rendszerrel megspékelt rendszer új dimenziót nyitott a ML hibridek számára!
A gyakorlatban közel húsz év várakozás után ismét kaptunk egy normális Prodigy méretű igazi 60Kg körüli dögöt, ami minden porcikájában sokkal jobb, mint a klasszikus modell!
Összevetve a két modell-t a Prodigy agyondesigneolt megjelenéséhez képest a 15A-nál egy minimalista, letisztult, funkcionalista formánk van, ami számomra sokkal tetszetősebb.
Az elektrosztatikus átalakítók keretének anyagválasztása rendkívül kritikus a hang színezetlensége szempontjából.(A Soundlab-nál is csak az Ultimate széria paneljeinek kerete készül fémből, sokkal jobb felbontást eredményezve!)
A Prodigy sima fa keretét felváltotta az Airframe Blade-re keresztelt, antirezonáns alumínium ötvözet profilokból készülő, csavarkötéssel fixált, feketére eloxált igen masszív konstrukció.
A CLS panel technológia is lépett egy generációt a Prodigy óta a váltóról, valamint a dinamikus driverek minőségéről nem is szólva…
A Prodigy woofer szekciója passzív 2x10” eltérő membrán anyagú hangszórókkal (1xalumínium, 1xfiber cone), míg a 15A-nál kapunk egy 2x500W-os, vélhetően Anthem class-D végfokok által, hangszórónkként külön hajtott, Paradigm gyártmányú, 2x12”-os alumínium membrános hangszórót.
Hangzását tekintve a Prodigy a kisebb méretű woofereivel is ólomlábakon jár az új 12”-os hangszórókhoz képest, tisztaságot, színezetlenséget, dinamikát sem igazságos dolog összevetni.
A második generációs CLS MicroPerf panel nem akkora újdonság, mivel már a korábbi generációkban bemutatkozott és méretileg kb. hasonló mint a Prodigy-nél alkalmazott típus. Már a Summit-X megjelenése idején észrevettem, hogy az új panel magas kiterjesztése, érzékenysége, dinamikája és gyorsasága is jelentősen jobb az új átalakítónak.
Az attól régebbi ML dipóloknál mindig bajom volt a magas régiókkal(is).
Bátran kijelenthető, hogy nem hivatkozási alap a 15A szempontjából egyik klasszikus böszme ML típus sem, ide értve az újabb szériás dobókocka wooferes Summit-ot és kortársait egyaránt mert teljesen más ligában játszik ez a típus!
Amennyiben minden áron rá kellene húznom valamit, akkor úgy fogalmaznék, hogy ez nem más, mint egy baby Neolith! :rolleyes:
Nekünk is szóról szóra ez a tapasztalatunk vele. De ugyanez a karakter köszön vissza valamennyi kisebb új Martin Logan aktív hibrid hangfalból. Az új aktív DSP technológia, az új dobozkonstrukció, új hangszórók hihetetlenül felgyorsították a mélyátvitelt. Úgy szólnak, mintha egy nagy elektrosztatikus hangfalat hallgatnánk. Azzal a különbséggel, hogy azok sohasem mentek le ennyire mélyre ilyen precízen. Hogy mit csináltak a felső tartományban, azt el se tudom képzelni. Akkora energia, részletgazdagság, dinamika jön le a legkisebb agresszivitás, fárasztó rezonancia nélkül. Nincs mesterségesen felkeményített hang, ami elsőre hihetetlenül megnyerő (sajnos a legtöbb neves gyártó ma ezzel operál), de hosszú távon iszonyatosan fárasztó, zavaró tud lenni. Egyszerűen csak árad a zene belőlük.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.06.25., kedd 23:41

Elektrosztatikus Reneszánsz 1.rész

Aki gyakran betér ide az tudja, hogy ma már ugyan nem rendelkezem Martin Logan hangsugárzókkal ám ezt megelőzően birtokoltam szinte az összes klasszikus modellt a kínálatukból.
Bár teljesen más utakat járok hangsugárzó tekintetében a márka iránti érdeklődésem a mai napig töretlenül kitart, amely következtében kénytelen-kelletlen egyféle Martin Logan lexikonná avanzsáltam. (Sok klasszikus hibrid specifikációját, keresztezési frekvenciáját a mai napig fejből vágom!)
A ML az egyik olyan cég, amely ténylegesen fejleszti a termékeiket és a kötelező termékpaletta váltások, előre lepéseket, aktuális technikai szintre emelt finomításokat tartalmaznak.

Írásom apropója, hogy sikerült életem egyik legjobb hangú hibrid elektrosztatikus hangsugárzóját a Martin Logan Renaissance 15A típust testközelből megtapasztalni.
Itt most nem a megszokott finomításokról beszélhetünk, vagyis a franciából eredeztethető renaissance=újjászületés nagyon találó elnevezése ennek az abszolút csúcsminőségű elektrosztatikus hibridnek.
Sajnos nem csak a minősége növekedett az előző széria csúcs hibridéhez a Summit-X-hez képest, hanem a vételára is, így a Renaissance ESL 15A közel tíz millió forint...!
A cég által eddigi dogmatikusan skandált 10”-nál nagyobb woofert nem lehet alkalmazni hibridben, mert jelentős sebességkülönbség keletkezik a két átalakító között már egyáltalán nincs műsoron.
Talán ez igaz is volt a klasszikus ML generációk meglehetősen puritán kivitelű váltókkal elért megoldásokra de az új elektronikusan kompenzált, DSP technológiával, korrekciós rendszerrel megspékelt rendszer új dimenziót nyitott a ML hibridek számára!
A gyakorlatban közel húsz év várakozás után ismét kaptunk egy normális Prodigy méretű igazi 60Kg körüli dögöt, ami minden porcikájában sokkal jobb, mint a klasszikus modell!
Összevetve a két modell-t a Prodigy agyondesigneolt megjelenéséhez képest a 15A-nál egy minimalista, letisztult, funkcionalista formánk van, ami számomra sokkal tetszetősebb.
Az elektrosztatikus átalakítók keretének anyagválasztása rendkívül kritikus a hang színezetlensége szempontjából.(A Soundlab-nál is csak az Ultimate széria paneljeinek kerete készül fémből, sokkal jobb felbontást eredményezve!)
A Prodigy sima fa keretét felváltotta az Airframe Blade-re keresztelt, antirezonáns alumínium ötvözet profilokból készülő, csavarkötéssel fixált, feketére eloxált igen masszív konstrukció.
A CLS panel technológia is lépett egy generációt a Prodigy óta a váltóról, valamint a dinamikus driverek minőségéről nem is szólva…
A Prodigy woofer szekciója passzív 2x10” eltérő membrán anyagú hangszórókkal (1xalumínium, 1xfiber cone), míg a 15A-nál kapunk egy 2x500W-os, vélhetően Anthem class-D végfokok által, hangszórónkként külön hajtott, Paradigm gyártmányú, 2x12”-os alumínium membrános hangszórót.
Hangzását tekintve a Prodigy a kisebb méretű woofereivel is ólomlábakon jár az új 12”-os hangszórókhoz képest, tisztaságot, színezetlenséget, dinamikát sem igazságos dolog összevetni.
A második generációs CLS MicroPerf panel nem akkora újdonság, mivel már a korábbi generációkban bemutatkozott és méretileg kb. hasonló mint a Prodigy-nél alkalmazott típus. Már a Summit-X megjelenése idején észrevettem, hogy az új panel magas kiterjesztése, érzékenysége, dinamikája és gyorsasága is jelentősen jobb az új átalakítónak.
Az attól régebbi ML dipóloknál mindig bajom volt a magas régiókkal(is).
Bátran kijelenthető, hogy nem hivatkozási alap a 15A szempontjából egyik klasszikus böszme ML típus sem, ide értve az újabb szériás dobókocka wooferes Summit-ot és kortársait egyaránt mert teljesen más ligában játszik ez a típus!
Amennyiben minden áron rá kellene húznom valamit, akkor úgy fogalmaznék, hogy ez nem más, mint egy baby Neolith! :rolleyes:
Csatolmányok
esl15a_04.jpg
esl15a_04.jpg (170.94 KiB) Megtekintve 2057 alkalommal

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.06.17., hétf. 02:15

wittao írta:
2019.06.13., csüt. 12:43
ValhallA írta:
2019.06.13., csüt. 12:24
Érdekesen alakulnak a dolgok...

https://sg.hu/cikkek/it-tech/136658/a-r ... lmi-haboru
Na igen, elnok ur egy kicsit gondolkodhatna, mielott a szokasos pokhendi stilusban eloadja magat. Sok oldalrol szorongatjak mar oket. Ennek vagy osszeomlas, vagy haboru lesz a vege. Sajnos az utobbira tippelek :(
Kérdés mindig az volt a történelem során: vajon ki áll a trón mögött és mi a cél?
Oliver Stone filmjeit nagyon szeretem. JFK - A nyitott dosszié című filmje igencsak elgondolkodtató és Amerika elhallgatott történelme című dokumentumfilm sorozat is.

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.06.13., csüt. 12:43

ValhallA írta:
2019.06.13., csüt. 12:24
Érdekesen alakulnak a dolgok...

https://sg.hu/cikkek/it-tech/136658/a-r ... lmi-haboru
Na igen, elnok ur egy kicsit gondolkodhatna, mielott a szokasos pokhendi stilusban eloadja magat. Sok oldalrol szorongatjak mar oket. Ennek vagy osszeomlas, vagy haboru lesz a vege. Sajnos az utobbira tippelek :(

www.coreaudio.eu

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.06.13., csüt. 12:24

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.06.11., kedd 13:43

HIFIPIG MUNICH HIGH END 2019 E-MAGAZINE

https://hifipig.com/wp-content/uploads/ ... _20192.pdf
Csatolmányok
hifipig.jpg
hifipig.jpg (26.32 KiB) Megtekintve 2363 alkalommal

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.06.05., szer. 02:28

Nagyon kíváncsi lennék a Wilson Audio Alexia hangfalára. Design terén nagyon bejön.

Kép
Kép

Sajnos elérhetetlen álom, hacsak nem lesz telitalálatosom a lottón. Nem lottózok. :fekverohog:

Elérhetőbb álom a Wilson Audio klón:

Kép

Valami ilyesmit épül Eton, Accuton, Raal triumvirátussal. 36_3_1.gif

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.06.05., szer. 02:17

ValhallA írta:
2019.06.04., kedd 23:31
Egyetertunk, gyonyoru dobozok es raadasul jol is szolnak. ETON “erabol” valo idoszakban keszult dobozuk van most nalunk, elsore nagyon lagy, baratsagos hangkarakterubdoboz (talan tul lagynak is tunhet), de utana annyira megszeretteti magat az emberrel, hogy egesz nap hallgatna.
Az a Ku-Klux-Klan doboz spec nekem bejon
A túl lágy megszólalás az ETON középsugárzóknak köszönhető. Kicsit hazudnak, maszatolnak az ETON közepek ebben az accuton kerámia jelentősen jobb. Megfordítva a dolgot, woofer-ben meg az ETON jobb... Azt hiszem talán az Avalon volt az első gyártó aki ráérzett erre és az accuton/ETON vadházasságot törvényesítette! :)
Az épülő 3 utas hangfalaim ezt követik. Már csak az Accuton közép kell. ;)
Ethosz Audio LXS hangfalában is Eton a mély és Accuton a közép.
Kép
Kép

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: Palm » 2019.06.05., szer. 02:08

ValhallA írta:
2019.06.04., kedd 23:07
Palm-nak jegyezném meg itt a végén, hogy az Avalon Tesseract jobban hasonlít az Obelisk-re C&C-ből, mint a Siltech Symphony! :)
Van némi hasonlóság, de inkább a Ku Klux Klán csukjásra hasonlít jobban. :fekverohog:

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.06.04., kedd 23:37

ValhallA írta:
2019.06.04., kedd 23:31
Egyetertunk, gyonyoru dobozok es raadasul jol is szolnak. ETON “erabol” valo idoszakban keszult dobozuk van most nalunk, elsore nagyon lagy, baratsagos hangkarakterubdoboz (talan tul lagynak is tunhet), de utana annyira megszeretteti magat az emberrel, hogy egesz nap hallgatna.
A túl lágy megszólalás az ETON középsugárzóknak köszönhető. Kicsit hazudnak, maszatolnak az ETON közepek ebben az accuton kerámia jelentősen jobb. Megfordítva a dolgot, woofer-ben meg az ETON jobb... Azt hiszem talán az Avalon volt az első gyártó aki ráérzett erre és az accuton/ETON vadházasságot törvényesítette! :)
Es milyen jol tette! :)

www.coreaudio.eu

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2019.06.04., kedd 23:31

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.06.04., kedd 23:23

Az a Ku-Klux-Klan doboz spec nekem bejon :napsut:

www.coreaudio.eu

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”