Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Barátaim, köszönöm a bíztatást, a második részt új posztba írom, nem szeretnék akkora szónoki magasságokba emelkedni, hogy önmagamtól idézzek... :D

Szóval, hogy Edda Moser úgy összeénekelte ketchuppal a hallgatózóhelyiséget, hogy alig bírtam zenét cserélni, gondoltam, ne csak fedettpályás kultúrcsinnadratta legyen, hanem másféle sziporkaparádé is, átkalandoztam a könnyebb műfajokra.

Állandó tesztnóta, Yello-Takla Makan. Minden szól mindenhonnan, nem, mintha Edda Mosernek vagy Kissinnek fel szabadna róni az "irányítottságot", hangforrásuk fizikai lokalizálhatóságát, de itt, kérem, minden szól mindenhonnan egyszerre, sávszéltől sávszélig, teste, húsa van a szélnek is, testet ölt a sivatagi homokvihar. Korábbi kábeleim valszeg mindig is így szerettek volna szólni, de engem teljesen megmagyarázhatatlanul és hobbiidegen módon elkerült a késztetés, hogy vissza-visszapróbáljam a régiek valamelyikét is az új "ellen". Közhelyes, tudom, de egyszerűen annyival több tiszta élmény jött ebből a kábelből, nemcsak új információk, új részletek, hanem dinamikája és csendjei is új kontextust adtak az érzékelésnek, hogy nulla másodpercig jutott eszembe, hogy visszacsere kéne, hogy megbizonyodhassak arról, ami rég tényszerűen eldöntött volt. Biztos ebben a helyzetben túl autoriter vagyok, de sajnos a régi kábeleknek már az első tárgyalási nap utáni végzés maga volt a kész jogerős itélet...

A Takla Makan agykiürítő és fotelbe préselő forgószele után irány a seggrázás ének- és hangszerhangokra. Minden nóta új részleteket, új megközelítést hozott a korábbi élményeimhez képest, tessék, ez a szállós funky:


youtu.be/I-hKBmTAADo



Vagy ez a klasszikus:


youtu.be/rp2RnAXhY8g


Hihetetlen, de Bobby Caldwell fehér...


Vagy ez, ami a baráti körünkben qualified állvaqrós... (bocsánat, de ez a hivatalos szakkifejezés)


youtu.be/vLtmmFjxSoc



Ez a nóta, bevallom, úgy lett meg, hogy egy De La Soul nótában van belőle sample, (asszem a Me Myself and I-ban)


youtu.be/ZC7v2gFsCz0


Vagy Barry Manilow örök klasszikusa...


youtu.be/f_-_9GGl0_I



Biztos mindenki ismeri a Don't call me baby c. Madison Avenue ugrálóst, ihol az eredetije, hittük volna, hogy olasz hip hop 1981-ből?


youtu.be/hg9gvz5n614


Általánosságban azt lehet mondani, hogy hallgatható lett a jutyú, ha épp nincs ötletem, hogy éppen mi dobna fel, fül-resetként berántom a feka travikat az űrből... az ő eredetijükből lopta George Michael a Patience album egyik húzónótáját.


youtu.be/O_e5oYqNRSM



A végére ideírom, hogy nagyon köszönöm, hogy elolvastátok ezt a hsz-t, a nem mindig emészthető stílusomban és gyakran bukdácsoló verbalitásommal leírtakat, a kábel teljesítménye teljes mértékben alátámasztotta Valhalla hírnevét, igényességét és körültekintését mind az anyagválasztás, a gyakorlati hasznosság és a minőségellenőrzés terén. Elnézést, ha a zeneajánló túl bőségesre sikeredett, de egyszerűen nem tudok dönteni, hogy milyen zenét hallgassak, mintha (és valójában) egy kb 2 ortóval jobb hangú rendszerem lenne hirtelen.

Ákosnak köszönöm a lehetőséget, csak így tovább, és mindenkinek kívánom, hogy legyen akkora szerencséje, hogy ilyen kábelek kígyózzanak a rendszerében. :smile53:

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: lehoako »

Barátaim!

E nehéz időkben ért engem az a szerencse, hogy végre hozzám került egy Valhalla-kábel, egy, az AgPt-szériából. Korábban már próbálkoztam egynek a megszerzésével, de csont nélkül bebúrták a Postán... Valhalla lege artis feladta ajánlva, de "Pesten egy érkeztetési ponton sem jelentkezett a csomag." Na mindegy, ne bolygassuk a múltat... :D

A sztori eleje, hogy mióta gép a forrás, folyamatosan próbálok egyre jobb és jobb USB-kábelt szerezni, venni, csinálni stb. Nyilván a pléhből húzott ingyenes USB-kábel volt az első, amikor még annak is örültem, hogy nem kell CDt cserélni óránként, hanem a Foobar akár egész nap zenél! :D Aztán, ahogy lett egyre igényesebb a forrásoldal, dedikált USB kártya, (PP2es), lett hozzá sörösdoboznyi Super Through kondikkal analóg táp, lett egyre fontosabb a kábel. Ekkor fordultam az ezüst felé, és itt a Fórumon, számomra érthetetlen ellenszélben próbáltam infot csákányozni és tapasztalatot szerezni ebben a témában, de ennek a vége általában az lett, hogy az ingyenkábel-szekta betrollkodott és engem már tettek is ki a modik...

Hála Istennek és jópár jóhallású Fórumtársnak, ennek ellenére haladt a hifibogár előrefelé, és, bár DIYkedvben nem volt hiány, előbb-utóbb toroidos analóg táp került a DAC elé is, az USB-kábelben egyelőre nem történt előrelépés.

Egész addig, míg az első lehetőség nem adódott, hogy csak próbaképpen, gyorsan beszerezhető és megfelelően ócska, pléh, Conrad-os USB A és USB-B csatik beszerzését követően megforrasztottam első USB-kábelemet és néztem rá büszkén, mint Robinson az első saját tutajára. :D ImpulzusDIYkodás ide vagy oda, igyekeztem megadni a módját, teflonszigetelésű HABIA volt a tesztalany, ezüst forraszanyag, stb, és az eredmény sokkal jobb lett, mint amilyen hangzást a korábbi ingyenestől kaptam. bejárt, de kezdte hozni azokat a tulajdonságokat, amiket a HABIÁban nem annyira szerettem.

Ezek után szereztem ezüst huzalt szilikoncsőben, az ebből készült kábellel kinyílt a világ. Hifis klisék jönnek, tér, kottázható mély, nem karcolós magas, hanem van teste annak a csengettyűnek, triangulumnak, stb. OK, duplázzuk meg a keresztmetszetet, adjunk minden ér mellé még egyet és csavarjuk fel egy szilikonslagra DNS-szerű kettős spirál formájában! Hűűűűűű, ilyen hangot tud a rendszerem, miután bejárt, teljesen szét voltam esve tőle, megérkezés. Kifogástalannak hallottam, nem is vágytam másra. A szent keresztségben a South Park-rajongásomra való tekintettel a Barna Hang-nevet kapta. :D

Jött az arannyal injektált ezüst, bordor szakkolléga műhelyéből, újabb ugrás felfelé. Szmútosabb hangok, no bántó reszelés, pihentető és bevonó egyszerre, gyors, pontos, koherens, tökjó.

Tarantinosan ekkor jön a sztori legeleje, hogy a Valhalla-kábelt bebúrta a Posta, én meg picit átrendeztem a szobát, kevés lett az 1m-es kábel, bele kellett toldanom a DIY-ezüstbe. Szólt a zene, boldog voltam, örültem neki.

És akkor jött a vírus, itthoni karantén, bár nem voltak és nincsenek tüneteim. gondoltam, nem reszkírozok. Sokkal több időm adódott zenét hallgatni, és pont ekkor szólt Ákos, hogy kanyarban egy USB platinából, vagy részben platinából... Korábban, egy korábbi erősítőmben ki kellett cserélni a potit, mert elfáradt az Alps, bement helyette egy TKD, de kellett hozzá néhány rövid vezeték, Ákos volt annyira szuper, hogy küldött néhány db 10 cm-es palládium-nyesedéket, amikkel dimenziót ugrott a hang, tényleg érdemes kipróbálni, akinek elszáll egy ALps, lépjen szintet, TKD és palládium. Ez ütött szöget a fejembe, hogy fúwazze, ez a fémekkel színlelt ezotéria nem semmi...

Megbeszéltük, hogy most nem posta, ekkora ziccert nem adunk nekik, személyesen csíptem fel a kábelt. Hazaérés, először a bent lévő Barna Hang bemelegítés, kb 2 óráig hallgatás. Ezek után minden leállítás, AgPt bedugás, cucc bekapcsolás, picit ne mélyvíz először, gondolás, youtube-on néhány kedvenc meghallgatás. Megmondom pacekba, szhéjjelmenés. Jutyúról. Neszeneked. Csak dobta és dobta a nótákat, egyre jobban bemelegedett a kábel, nem tudom, mennyit szólt vagy hallgatott mielőtt felcsíptem, de már totál nyersen is úgy szólt, hogy közepesen elmélyült hifistaként csak annyit tudtam mondani, hogy Atya Úr Isten... Figyelem, nem hifis sztereotípiák jönnek... Muzikalitás, könnyed játék, Kissinnel a Cisz-moll keringő és La Campanella már az első hangtól az utolsóig maga a katarzis, kihallatszottak a melléütései, amik miatt a legnagyobb a világon. Az jutott eszembe, hogy Lang Lang miatt nem kell ilyen kábel. Ez a kábel kétli és tagadja Lang Langet, viszont a rendszeremben kb négyzetre emeli Kissint. OK, női hang. Melegítsünk koloratúra-szopránnal, nézzük, hogyan tolmácsol a kábel... Varázsfityula, Éj Királynője. Nem fejest a lecsóba, először bőgjön le MIklósa Erika! Tökéletesen sikerült a próba. OK, Lucia Popp... Hmmmmmm... Jöjjön a kelta cucus, Patricia Petibon... Fujj, de jó a németje... Cuki kislány, szépen énekel, de ez nem a babaszoba. Ez a pszichopata nőstényördög. Kéne, hogy legyen. Irány: Diana Damrau. Jobb. Sokkal jobb. Simán gátlástalan pszichopata gyilkos. Ereje, mint a T34-es. Ekkor már tudtam, hogy a következő a csúcs lesz, a megérkezés, a tökéletes gyilkos pszichopátia. Edda Moser. Az örök, az egyetlen. A kizárólagos. Ő a 4x4es Ford Sierra, egy olyan sofőrrel, aki 120nál úgy rúgja át 3asból 4esbe, hogy a bizti kedvéért kipörög 4esben... A 4 kerék meghajtású. Egyszer Szentendréről stoppoltam és egy vadász vett fel, aki ilyen autóval sietett a 11-esen... Onnan az élmény. Hittem én...

Aztán Eddával berobbant egy MX rakétára szerelt Jumbo Jet. Lubickolt az Esotar magas meg a mélyközép. Ablak púposodott, lúdbőr a hátamon futkározott. 3x meghallgatás, jézusmária. Picit lehalkítás, bár ez elveim ellen való. :D Picit halkabban, hogy még pont ne süketüljön meg a szomszéd. Ugyanaz a dinamika. Ugyanazok a részletek, ugyanaz a pontos visítós, kottázható ordítás, sikítós üvöltés, világvége hangtornádó.

Bocsánat, most mennem kell a gép elől, de folyt. köv. nemsokára.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

AgPt-RX Ultimate center kábel.
Csatolmányok
RX 1.jpg
RX 1.jpg (265.08 KiB) Megtekintve 5165 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
HH.jpg
HH.jpg (36.9 KiB) Megtekintve 5260 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kellemes húsvéti ünnepeket!
Annyit tennék hozzá, hogy mindenkinek jó egészséget, kitartást kívánok ezekben a vészterhes időkben!
Csatolmányok
92937430_1121656221511525_8112746506890510336_n.jpg
92937430_1121656221511525_8112746506890510336_n.jpg (91.2 KiB) Megtekintve 5259 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Kép

:cheers1:

Ha már kijárási korlátozás:
Kép

Kihagyhatatlan Monty Python "vérnyúl" a Gyalog-Galopp című mesterműből:
Kép

:fekverohog:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
lehoczati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.11.13., vas. 12:11
Értékelés: 55

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: lehoczati »

A napokban hozzám került egy Aura standard V2/3 IC kábel. Volt egy elképzelésem, hogy a rendszeremben hol kellene javítanom és gondoltam kipróbálom Ákos kábelét. Az MC trafó és előfok között egy Kondo Ksl-vz II kábel van. Ennek a kábelnek a helyére szántam az Aurát. Egy ideje már a fő forrás nálam egy SME 20/A lemezjátszó, amit egy megfelelő minőségű csöves elő-végfok rendszer szolgál ki.
Összességében nem panaszkodom a hangra, de a kíváncsiság megvan.

A kábel már használtként érkezett, némi használati nyommal a külsején. Ksl ki, Aura be. A woow helyett legörbült száj. Sajnos az Aura nem árnyékolt kábel, így a bekötéskor kiderült, hogy a brummja van és így nem alkalmas oda, ahová szántam. Sebaj gondoltam megy a CD-játszó előfok közzé, bár a CD harmadannyit ér, mint a kábel. A döntésem jó lett, mert bár az első este kissé fedett, "zaklatot" hangot produkált, de járatva másnap egy kiváló kábelként mutatkozott be. Szinpadkép, sávszélek, felbontás, tisztaság, egységesség, mélyhangreprodukció stb. mindenben óriásit mutatott.

Érdekes tapasztalás nekem, hogy milyen az a hangzás, amit Ákos úgy jellemez, hogy „felrakódás mentes”. Minden tisztán szólal meg, nincs olyan flow érzés, hogy egy kb. 64 fős szimfonikus zenekar 90 főst mutat. Nagyon sok részletet hallok, de a 1. hegedűk 10-en, 2. hegedűk 8-an, brácsák 6-an, csellók 8-an, nagybőgők 6-an stb. vannak. Nagyon gyorsak a megindulások, levegős a megszólalás.

Mindez még szokatlan a fülemnek, mert nehéz 15-20 évnyi otthoni zenehallgatást követően elfogadni ezt a hangzást. Tudomásul venni, hogy nem csak a zenét hallgattam az elmúlt években, hanem a komponensek és kábelek hangját is. A kábelek felrakódásai, torzításai elvittek egy irányba, ami nekem a leginkább tetszett. Az egységes kábelezés nálam sok egyforma típusú, azonos gyártótól származó kábelt jelentett. De nem volt mindig jó a hang és szinte mindig elindult a kábel cserélgetés.

Ákos írta a minap: „A kábel egységesítésen én mindig azt értem, hogy legyen koncepció, egy kialakított, tudatos hangzásideált képviselő gyártótól. Nem feltétlen egyforma kábelek minden posztra, hiszen a készülékeink sem egységesen azonosak...”

Voltak réz, ezüst, és ezek keveréke alapanyagú kábeleim, az utóbbi időkben szénszál alapanyagú kábelek. Cserélgettem, vettem, eladtam őket, de most ezt a kábelt „kicsit” hagyom a rendszerben. Látok benne fantáziát.

A CD ezzel a kábellel fellépett a SME nyomába, még nincs ott, de közelít és ez nagy szó! leborulok.gif

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Akik olvasgatják ezt a topikot, azok zömének talán már unalmas, hogy Peter Gabriel személye gyakran szóba kerül...
Sorry de ez van! :D
Imádom az ürgét, főleg a korai munkáit a So lemezzel megkoronázva!

Nemrégiben megtaláltam a 2014-es koncertről két saját videómat a gépemen, ami egy Samsung Galaxy S3 mobiltelefonnal rögzítettem anno.
Ami megdöbbentő, hogy még így, full amatőr módon megörökítve is milyen jó, megfelelő arányokat tartalmaz a megszólalás!
Valahogy így kellene szólnia egy pop/rock koncertnek amire drága pénzen jegyet vált az ember!
Ezt a minőséget sajnos a hazai hangosítók még mindig csak szökőévenként egyszer ha tudják produkálni A+ koncerteken…
Ma már arra sem lehet hivatkozni, hogy nem lehet megvásárolni ugyan azt a minőségű technikát, mivel folyamatosan ez volt egyféle kényelmes alibi a szakma részéről az átkosban...

A legendás, klasszikus PG kísérőzenekar ott volt hiánytalanul ezen a 2014-es bulin, aki a méltán híres SO albumot feljátszotta és az azt követő 87-88-as Amnesty International – Human Rights Now koncertturnén is kísérte Gabrielt.
Ebből az időszakból van egy rongyosra nézett műsoros Hi-Fi VHS kazettám ami a P.O.V. (Point Of View) névre hallgat.
Egyébként nemrégiben kiadták ennek a koncertnek egy újra vágott, digitálisan feljavított, HD minőségű változatát, Live In Athens címmel. Aki még nem látta az rögvest pótolja!

Senki ne várja manapság a 80-90-es évek klasszikus Gabriel koncertélményét, amilyen a POV, vagy a Secret World Live...
Nincs talpig sminkben kúszás-mászás, ráolvasás, ugrabugra a színpadon, nincsen majom módjára indán lógva függeszkedés a Shock The Monkey bevezető hangjaira.
Ahogyan a hallgatóság közé háttal bedőlés a Lay Your Hands On Me-re a Manu Katché Yamaha tamjainak dübörgése által kísért eufóriában sem lesz már…
Gabriel megöregedett és ezt láthatóan tudomásul vette!
Progrock sámánból egy barátságos kis mackó módjára cammogó, illegő-billegő apókává változott, aki a legmagasabb hangok kiéneklésén kívül még minden mást csuklóból megold.
Soha rosszabbat! ;peace;


youtu.be/LkOY2eGgSgY



youtu.be/bVJnUuiJejg
Csatolmányok
Live-in-Athens-1987.jpg
Live-in-Athens-1987.jpg (52.97 KiB) Megtekintve 5247 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gyuszmo írta:
2020.04.01., szer. 09:49
Régóta terveztem kicsit Beth Hart-ról írni egy pár sort.
Jó pár emberkétől hallottam olyan véleményt, hogy olyan hangja van, mint Janis Joplinnak. :rolleyes: Nem, szerintem abszolút nem, Beth Hartnak olyan hangja van mint Beth Hartnak, attól még, hogy érces, erőteljes, nem lesz Janis Joplin, és nem is kell annak lennie. Akit érdekel, utána olvashat, neki az élete is olyan, mint ahogy a színpadon előadja, bár állítólag jócskán szelidült az évek alatt. :D
A hangján kivül, ami engem megfogott, az a zenekara. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta a Royal Albert Hallban készült koncertjét, zseniális. És ami szimpatikus, olyan zenészekkel játszik, akik nem játszák szét a számokat, szimplán "csak" hozzák a kötelezőt. Különböző jazz, fúziós, vagy free zenékben széttekerik a zenészek a mindent is, ott van létjogosultsága, azok a zenék errre alapulnak, itt marad az alázat, ugye a kevesebb néha több. :rolleyes:
A gitáros igazi amerikai style, a stílus, a hangzás. A basszus hihetetlen arc, fapofával végig nyomja a koncertet, és a dobost is dícséret illeti, nekem mániám figyelni a dob soundot (is), szerencsére a pergő pukkan akkorát, semmi fazék hang. (Fazék pergőre, ha valaki kíváncsi, én mit hívok annak, Metallica - St. Anger jó példa. Nem mondom hogy nem jó, esetleg nem passzol valahova, nekem nem tetszik.)
Joe Bonamassával volt pár koncerten, meg tehette volna gondolom, hogy a show érdekében elhívja őt is, de a saját bandájával lépett fel, respect.
Kezdő, vagy ismeretlen szemnek, fülnek sok lehet elsőre, mint ha túl játszaná, túl énekelné, nagyon énekelné a számait, de szerintem nem. Ő Beth Hart, ami a szívében-lelkében van, ez jelenik meg a színpadon, imádom. :rolleyes:
Hangzás csillagos ötös! ;peace;

https://www.youtube.com/watch?v=lzdJf7Hqttk
Tényleg nagyon jó hangja van, nem csodálom, hogy tetszik! Ja, nekem is. :smile32:
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Régóta terveztem kicsit Beth Hart-ról írni egy pár sort.
Jó pár emberkétől hallottam olyan véleményt, hogy olyan hangja van, mint Janis Joplinnak. :rolleyes: Nem, szerintem abszolút nem, Beth Hartnak olyan hangja van mint Beth Hartnak, attól még, hogy érces, erőteljes, nem lesz Janis Joplin, és nem is kell annak lennie. Akit érdekel, utána olvashat, neki az élete is olyan, mint ahogy a színpadon előadja, bár állítólag jócskán szelidült az évek alatt. :D
A hangján kivül, ami engem megfogott, az a zenekara. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta a Royal Albert Hallban készült koncertjét, zseniális. És ami szimpatikus, olyan zenészekkel játszik, akik nem játszák szét a számokat, szimplán "csak" hozzák a kötelezőt. Különböző jazz, fúziós, vagy free zenékben széttekerik a zenészek a mindent is, ott van létjogosultsága, azok a zenék errre alapulnak, itt marad az alázat, ugye a kevesebb néha több. :rolleyes:
A gitáros igazi amerikai style, a stílus, a hangzás. A basszus hihetetlen arc, fapofával végig nyomja a koncertet, és a dobost is dícséret illeti, nekem mániám figyelni a dob soundot (is), szerencsére a pergő pukkan akkorát, semmi fazék hang. (Fazék pergőre, ha valaki kíváncsi, én mit hívok annak, Metallica - St. Anger jó példa. Nem mondom hogy nem jó, esetleg nem passzol valahova, nekem nem tetszik.)
Joe Bonamassával volt pár koncerten, meg tehette volna gondolom, hogy a show érdekében elhívja őt is, de a saját bandájával lépett fel, respect.
Kezdő, vagy ismeretlen szemnek, fülnek sok lehet elsőre, mint ha túl játszaná, túl énekelné, nagyon énekelné a számait, de szerintem nem. Ő Beth Hart, ami a szívében-lelkében van, ez jelenik meg a színpadon, imádom. :rolleyes:
Hangzás csillagos ötös! ;peace;

https://www.youtube.com/watch?v=lzdJf7Hqttk
Csatolmányok
assets.jpg
assets.jpg (85.71 KiB) Megtekintve 4978 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

igen, az Exit-ről a Choronzon c. nóta (az első TD LP-m ez volt német!!! nyomásban, 1981-ben 36_3_1.gif ) :rolleyes: > https://www.youtube.com/watch?v=QWpSScNGQ_M
Lehet egyikőtök sem vette észre de be volt linkelve a Chrudinák posztnál...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (111.18 KiB) Megtekintve 4540 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

gyuszmo írta:
2020.03.31., kedd 13:21
ValhallA írta:
2020.03.29., vas. 22:20
Sajnos igaznak bizonyultak a pár hete álhírnek bélyegzett értesülések, Chrudinák Alajos újságíró a népszerű Panoráma egykori műsorvezetője, főszerkesztője, a televíziózás legendás alakjának haláláról... sad.gif
Van jó pár zene, ami annyira beleégett az ember fülébe, hogy nem tud elvonatkoztatni attól, amihez kapcsolódott. Bár a Panoráma kezdetekor nem sok közöm volt még a világhoz :D , utólag jó pár részt megnéztem, minden szavaddal egyetértek.

És ha már írok, akkor legyen haszna is. :rolleyes: KAranténban, vagy karanténon kivül, akárhol jól jöhet egy 100-as jazz lista tele nagyágyúval, hát ha találtok benne olyat, amit nem ismertek, nem sikerült jó párat! ;)

https://www.jazzwise.com/features/artic ... ycHTgLJxO0
Ráadásul a Panoráma című műsornak még jó főcím zenéje is volt. ha jól tudom a Tangerine Dream kölcsönözte.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

ValhallA írta:
2020.03.29., vas. 22:20
Sajnos igaznak bizonyultak a pár hete álhírnek bélyegzett értesülések, Chrudinák Alajos újságíró a népszerű Panoráma egykori műsorvezetője, főszerkesztője, a televíziózás legendás alakjának haláláról... sad.gif
Van jó pár zene, ami annyira beleégett az ember fülébe, hogy nem tud elvonatkoztatni attól, amihez kapcsolódott. Bár a Panoráma kezdetekor nem sok közöm volt még a világhoz :D , utólag jó pár részt megnéztem, minden szavaddal egyetértek.

És ha már írok, akkor legyen haszna is. :rolleyes: KAranténban, vagy karanténon kivül, akárhol jól jöhet egy 100-as jazz lista tele nagyágyúval, hát ha találtok benne olyat, amit nem ismertek, nem sikerült jó párat! ;)

https://www.jazzwise.com/features/artic ... ycHTgLJxO0
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif "75 éves lett Eric Clapton, a világ egyik leghíresebb gitárosa." happybday.gif


youtu.be/sQ5idZHWVn4



youtu.be/uWU-vZRpBnk
Csatolmányok
ec.jpg
ec.jpg (40.69 KiB) Megtekintve 4333 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sajnos igaznak bizonyultak a pár hete álhírnek bélyegzett értesülések, Chrudinák Alajos újságíró a népszerű Panoráma egykori műsorvezetője, főszerkesztője, a televíziózás legendás alakjának haláláról... sad.gif

Tisztelem személyét, amely a pártállami időkben, majd később a puha diktatúra időszakában is képes volt kiemelkedőt, objektív, nemzetközileg is elismert, külpolitikai újságírást és televíziózást produkálni!
Elévülhetetlen érdemei, megkérdőjelezhetetlen szakmai kvalitásain kívül a rendszerváltó érában a külföldre szakadt magyarság, államhatárok felett átívelő összetartozásának erősítése!

Ma lenne 83 esztendős... Nyugodjék békében!


youtu.be/Jk_ko6pr_UU


https://mediaklikk.hu/video/magyar-szem ... LmFnfxpbZA
Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (108.53 KiB) Megtekintve 4371 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Néhány hete kapta meg az új Marantz SR6014 házimozi erősítőm az AgPt-RXF ezüst/platina tápkábelt. Röviden összefoglalva a rendszer hangja jobb lett, hozta azt a bizonyos pluszt.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1595
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Egy jó kis kábelelméleti cikk:

https://audioworld.blog.hu/2020/03/16/kabel_mizeria
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Mint tudott hogy ez a kábel mögött nincs gyár, mérnökcsapat, vegyészek, ötvösök, kovácsok, fémmegmunkálok, varázslók, ráolvasok meg mit tudom én még kik csak 1 személy akinek ezt köszönhető. Ráadásul az élet más területéről jött! Képes volt ilyen kábelt készíteni!Le a kalappal Ákos előtt aki nagyon sok évet áldozott mire eljutott erre a szintre és nincs megállás nála mert e kábel fölött is van pár darab ami ettől jobb!
Köszönöm a kedves szavakat!
Az, hogy teljesen magamtól jutottam el a jelenlegi szintre az nem teljesen igaz, mivel rengeteg elméleti és gyakorlati szakember segítette(segíti) a munkámat így vagy úgy… ("Gyár, ötvösök és vegyészek" konkrétan állnak rajtam kívül a kábeleim mögött! Graphene többek között a műhelyemben nem állítható elő.)
Szó szerint ötvözeteket, aranyat, platinát értek a tanácsaik! :)
Az legnagyobb érdemem talán az, hogy ész nélkül lapátoltam bele minden anyagi és egyéb forrásomat a anyagok legyártásába, végtelen próbálgatásba, teóriák leellenőrzésébe(Nevezzük fejlesztésnek ha már minden egyszeri kábelfonó mester megengedi ezt a költői túlzást magának.) amelyek a kezdeti időkben nem igazolták a temérdek befektetett energiát és áldozatot.
Fejlesztésnek, kizárólag a tudatos, referencia láncon visszaellenőrizhető módosításokat hívom!
A kezdeti időket nagyon megnehezítette, hogy nem rendelkeztem megfelelő minőségű kontroll készülékekkel és maximális ellenszélben dolgoztam.
Sajnos a High End készülékek legjava nem igazán alkalmas kábelek fejlesztéséhez, teszteléshez, mert hazudnak.
Ugyan kellemesen, hosszan hallgathatóan szólnak de színezett a megszólalásuk.
Klasszis kontroll készülékek megléte nélkül a kábel „fejlesztés” egyszerű vakrepülés, találgatás!
Olcsó láncokban szinte bármilyen minőségű kábel jól, kielégítően működhet a lánc hibáit kompenzálva, kellemesebb színezetet nyújtva adott rendszeren…
Az én kábeleim erre alkalmatlanok, már a belépő típusok sem képesek kompenzálni a keresztváltó anomáliákat, visszapofozni azokat jótékony ködpaplanba!
Referencia láncokba kötve minden itt taglalt dolog azonnal kristálytisztán hallható és értelmet nyer!
A High-End Audio-ba, kábelezősdit játszani mindenki az „élet más területéről” jön. Szerintem nincs erre kiképzett személy, kábelkészítő iskola. Semmit nem számít, hogy kinek mi az előképzettsége.
Talán még annyi, hogy nem árt ha a kiváló hallás mellé, jó ízlés és a témával kapcsolatosan némi alázat is társul.
A sikeresség nagyban attól függ, hogy az ember mennyire elhivatott, illetve mennyit hajlandó áldozni az adott dologra. Magyarán ugyan az a helyzet, mint az élet egyéb más területein, mivel az eredmények eléréséhez mindig lemondásokon, kompromisszumokon át vezet az út...


Más!
Egy privát levelezésem részletét is megosztanám, ami szerintem a témával most ismerkedőknek hasznos lehet.:

Azt tanácsolom minden kezdő hifistának, hogy mielőtt nekikezdene önfejből, tapasztalat nélkül rendszert építeni, kérdezzen meg kereskedőket, akik napi szinten foglalkoznak rendszer építéssel, hogy mit ajánlanak adott árszínvonalon. Nekik megfelelő tapasztalatuk van egy adott ügyfél igényeinek felmérésére akár pár mondatból, ezáltal egy optimális rendszer megépítésé számukra rutin feladat.
A kereskedő akár még olcsóbb készülékekből is komolyabb, életképes láncot képes varázsolni, mintha találomra elkezdenénk tudás, tapasztalat nélkül összevásárolni mindenféle, akár drágább készülékeket az aktuálisan hirdetett leosztásból.
Nem minden kereskedőnek saját maga felé hajlik a keze és bizony nagyon érdemes meghallgatni őket, mert súlyos pénzeket spórolhatunk meg általuk.
Speciel én több olyan kereskedőt ismerek akik olyan készülékekről, kábelről is nagyon jó véleménnyel vannak amit nem is forgalmaznak. Mivel nekik is van(Lehet!) magánvéleményük és többségük ezt meg is osztja veletek ha kérdezitek.
Gyártókból is vannak olyanok a hazai piacon is, akik teljes láncokban gondolkodnak, így őket is érdemes megkeresni.
Sokszor visszahallom, hogy úgy kompletten, mindenféle megtapasztalás, megfelelő rendszer nélkül sz@rozzák a kábeleimet, vagy egyes kereskedőket úgy szapulnak, hogy nem is ismerik a kínálatukat vagy személyüket.
Az ilyen emberek gondolkodjanak már el egy pillanatra mielőtt nagyon belemelegednének a sz@rozásba...
Még ha valóban félpénzes idióták is lennénk, akkor is többet láttunk, tapasztaltunk egy átlag netes „mindent is tudó”, billentyűzet huszárnál, mivel legtöbbünk húsz-harminc éve, méghozzá napi szinten az adott témával foglalkozik!
Csatolmányok
112233.jpg
112233.jpg (60.43 KiB) Megtekintve 4296 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ValhallA 2020.03.22., vas. 11:08-kor.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Jó napot mindenkinek!

Ákos jóvoltából nálam van egy Aura 2V3 rca kábel már pár hete meghallgatáson.
IMG_20200320_092452.jpg
IMG_20200320_092452.jpg (7.89 MiB) Megtekintve 4222 alkalommal
Ez itt.
Több helyen több rendszerben is be lett kötve.
A legtöbb helyen nagyon komolyan szerepelt.
Volt ahol megmutatta a rendszer hibáit, de ott is hozta azt az alap karakterét amit tud.
Tegna lehetőségem volt egy komoly rendszerbe bekötve is meghallgatni!
IMG_20200320_115942.jpg
IMG_20200320_115942.jpg (4.01 MiB) Megtekintve 4219 alkalommal
Moon elektronikák Megico M2 hangfalak.
Ez a rendszer már az a kategória ahol nem lehet mellé beszélni mert kíméletlenül megmutat mindent.
Én is rájöttem hogy a Megico hangfalak milyért kerül annyiba amennyi!
Már szépen bemelegedet a rendszer kB 2 óra zene hallgatás után került be az Aura kábel az előfok elé. Szépen a megszokott jól ismert zeneszámok kerültek újra élő.Összesen 3-án voltunk. Ahogy ment egyik geneszám a másik után mindegy hogy milyen stílusú volt az kerek egész produkciót tárt elénk. Nem sorolom fel már azokat a jelzőket a hallottakra amit már sokszor leirtak.
A kereskedő is hallgadta, de nem talált fogást a hangjában, kerek egész produkciót hallott.
Én meg azon gondolkodtam utána otthon hogy egy ilyen rendszerben ami alsó hangon is egy újabb építésű családi ház ára ebben tökéletesen helyt állt hangilag mi minden kellett.
Mint tudott hogy ez a kábel mögött nincs gyár, mérnökcsapat, vegyészek, ötvösök, kovácsok, fémmegmunkálok, varázslók, ráolvasok meg mit tudom én még kik csak 1 személy akinek ezt köszönhető. Ráadásul az élet más területéről jött! Képes volt ilyen kábelt készíteni!Le a kalappal Ákos előtt aki nagyon sok évet áldozott mire eljutott erre a szintre és nincs megállás nála mert e kábel fölött is van pár darab ami ettől jobb!

Kicsit hosszúra sikeredett ez a kábel bemutatása, de itt egy ember teljesítményét kellett bemutatni!
Köszönet Ákosnak a kábelt!
Köszönöm a lehetőséget a kereskedőnek is hogy beengedte a rendszerbe a kábelt!

Kellemes zenehallgatos hétvégét kívánok Nektek!

Avatar
Hifimad
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2019.02.23., szomb. 14:40
Értékelés: 12
Tartózkodási hely: Baja

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Hifimad »

Üdv Mindenkinek!

Beléptem én is a Valhalla tulajdonosok táborába MPeti fórumtárs segítségével. Egy Ákos által készített elosztót vásároltam Töle tápkábellel együtt tegnap. Köszönet érte! 36_1_11.gif

Ma este tudtam rá idöt szakítani, hogy beüzemeljem és nagyon örülök, hogy megtettem. A rendszerem hangja jóval élvezhetöbb lett vele. Az apró részletekre nem kell annyira koncentrálnom, sokkal könnyebben és egyértelmübben hallhatók, egy picit mintha hangosabb is lenne így. A mélyek is megerösödtek, mégsem nyomják el a többi frekvenciatartományt, kiegyenlítettnek nevezném a megszólalást. Eddig sem szólt rosszul a cucc, de sikerült erre még egy lapáttal rátenni.

Egyáltalán nem bántam meg a vásárlást, pedig sok idöt még nem tudtam eltölteni az új összeállítással. Nincs kedvem felkelni a zenehallgató szófámról.

Köszönöm MPetinek és Ákosnak, hogy ezt megtapasztalhattam! bravo.gif

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Akit érdekel a második generációs Draco Reference XLR és tápkábel (re)produkciója, meghallgatható Bécó barátomnál egy igazán kivételes minőségű láncon az Allegro Audio-ban pár hétig!

https://www.allegroaudio.hu/
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2020.03.08., vas. 14:05
Nemrégiben készítettem egy „cost no object”, upgrade projekthez,(AHL Tolteque átkábelezés.) 32m platina ribbon vezetőt.
Rá kellett jönnöm, hogy eme nemes anyag, ugyan úgy elvarázsol, mint tette azt a legelső alkalommal.
A színe, ahogyan játszik rajta a fény, egészen egyedülálló, semmihez sem hasonlatos.
A „platina szürke” színnév, akkor nyer igazán értelmet, amikor valaki a nyers, névadó matériát testközelből megtapasztalja.
A képek egyszerűen képtelenek visszaadni a felpolírozott vezető fényét.
Bár lassan másfél évtizedes ismeretség köt össze bennünket, még most sem hagy hidegen mikor a kezemben tartom a kész vezetőt.
Mi ez, ha nem szerelem?! :rolleyes:
A titán is igen különleges fém szín terén (is). A színe a fény intenzítás hatására változik. Napszakról napszakra változik.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6064

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

1950. március 11-én született Bobby McFerrin, akinek háttere és életpályája jelképezi a fekete amerikai középosztály felemelkedését.
happybday.gif :smile53:


youtu.be/_4BhsYbXwf4



youtu.be/8bt9mKtXQbM
Csatolmányok
Bobby-McFerrin_C_CarolFriedman3-e1525253999874.jpg
Bobby-McFerrin_C_CarolFriedman3-e1525253999874.jpg (30.33 KiB) Megtekintve 3918 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”