A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 743

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Ma ünnepli 50. születésnapját a Pink Floyd jellegzetes, bocis borítójú albuma, az Atom Heart Mother. :rolleyes:
happybday.gif happybday.gif Alább egy remek feldoglozás! ;)

youtu.be/VtldnhbjmEs
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3820

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Sting

Aktualitás Sting-el kapcsolatban, hogy felújítottak pár régi klipet, amely így végre élvezhető minőségben került fel a fájlmegosztókra.:

youtu.be/L2c9w8GsRws

Egyik kedvencem a Soul Cages klip, amely még abból az időből származik, amikor garancia volt a minőségi mondanivalóra, zenére a Sting név a borítókon.

Nagy valószínűséggel már nem volt meg a nyers master a menedzsmentnek, mert továbbra is avitt, rosszul komponálható, 4:3-as kivágású változatot kaptunk, de legalább már értékelhető HD felbontásban.

youtu.be/PjCo_gmZJ5E
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (534.34 KiB) Megtekintve 1540 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

happybday.gif Dave Holland leborulok.gif
Csatolmányok
11111.jpg
11111.jpg (65.49 KiB) Megtekintve 1507 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

happybday.gif Alex Skolnick leborulok.gif
Testament / Savatage / TSO
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (83.13 KiB) Megtekintve 1500 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

RIP Miles
5/26/26 to 9/28/91
Csatolmányok
1122.JPG
1122.JPG (71.23 KiB) Megtekintve 1560 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Egyes fórumozók, kábelgyártók, mindent tudni vélnek az anyagok felépítéséről, fizikájáról, energetikájáról, holott a múlt évezredből származó felületes tudásunk, ma már egyenesen hasznavehetetlen!
A legtöbb igazán fontos kérdésre még a legmodernebb kutatási anyagok ismeretében sem igazán akadnak konkrét, kézzel fogható válaszok, kizárólag teóriák tengere...
Csatolmányok
1122.JPG
1122.JPG (96.21 KiB) Megtekintve 1630 alkalommal

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 743

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Selling England by The Pound & Spectral Mornings: Live at HAmmersmith címmel jelent meg 25-én Steve Hackett tavaly az Egyesült királyságban rögzített koncertanyaga, többféle formátumban. A minőségi zene kedvelőinek feltétlenül ajánlott. :rolleyes:
Bőveeb info:
https://hardrock.hu/nezd-meg-a-the-cine ... altozatat/
Csatolmányok
Steve-Hackett-stock.jpg
Steve-Hackett-stock.jpg (107.12 KiB) Megtekintve 1586 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Egy kiváló Peter Gabriel album(US) megjelenésének évfordulója a mai napra esik.

youtu.be/WbK-UFF6heQ

youtu.be/X0C3DHp36zc
Csatolmányok
pg.jpg
pg.jpg (63.34 KiB) Megtekintve 1647 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

"TEARS FOR FEARS – SOWING THE SEEDS OF LOVE
On this date in 1989, TEARS FOR FEARS released their third studio album, THE SEEDS OF LOVE (September 25th 1989)."

youtu.be/VAtGOESO7W8

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Seeds_of_Love
Mai napig az egyik legigényesebb Pop album. Kiállta az idő próbáját! (Akit részletesebben érdekel, olvasson vissza a topikban.)
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (206.62 KiB) Megtekintve 1785 alkalommal

kokaikoko
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 18

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »

Szia Ákos!
Tudod, nagyon ritka az a mai világban, amikor emberek önzetlenül fölajánlanak valamit egy másik ember számára. Főleg úgy, hogy csak annyit kérnek cserébe: legalább két, tőlem származó eszközöd legyen. Lényeg a lényeg, a mai napon megjött a cucc, és ezúton is szeretném megköszönni.
Bízom benne, sok jó szolgálatot fog tenni a szett egy jelentős része :)
Mozi: Benq W1200-Samsung UE55KS8005-HDI Dune Duo 4K-Philips BDP8000-Denon AVR X7200WA-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 10-Paradigm PDR-12 V3-Nordost Wyrewizard-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Logitech Harmony One

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

"On September 23, 1926 John Coltrane was born in Hamlet, North Carolina."

youtu.be/tl3MSV2qIEw

youtu.be/03juO5oS2gg
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (99.35 KiB) Megtekintve 1951 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (31.22 KiB) Megtekintve 1985 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

A Mytek beszáll a nagyfiúk játékába egy kombi streaming/DAC/analóg-pre készülékkel.
Mytek Empire (€20,000)

https://www.monoandstereo.com/2020/09/n ... mpire.html
Csatolmányok
mytek-758x426.jpg
mytek-758x426.jpg (75.36 KiB) Megtekintve 2017 alkalommal

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 687

Hozzászólás Szerző: Ear »

ValhallA írta:
2020.09.18., pén. 11:26

Az Apogee Wyde Eye kábel sem volt bejáratva, viszont így sem volt gyalázatos a produkció.
Mivel abból van több kábelem, ezért járatom pár hetet a tesztben szereplő kábelt és teszek majd egy ellenpróbát a bejáratlan szűz darabbal. ;)
Izgatottan várom az eredményt, amit ugyan sejtek, de akkor is. leborulok.gif

ear.hu - hifi meg ilyesmi

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (139.39 KiB) Megtekintve 1969 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (39.77 KiB) Megtekintve 2116 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Ear írta:
2020.09.17., csüt. 15:53
ValhallA írta:
2020.09.17., csüt. 15:44

Minden kábel jó valahova, amennyiben High End Audio-ra nem is, ruhát szárítani egészen biztosan, feltéve, hogy UV álló a köpenye! :rolleyes: :napsut:
És van bejáratódás az órajelet továbbító kábeleknél?
A kábelek nagy része régi, több éves, használt darab volt, vélhetően már tökéletesen bejáródtak.
Az olcsó kábeleket nem járattam be...
Kicsit úgy vagyok ezekkel a gagyi koaxokkal, mint a cementes zsákkal súlyozott Wartburg kombival a Drag-Racing-en. Vagyis, biztos nem azért nem veszélyeztette a Top Fuel kategóriát, mert nem volt rajta slick gumi!  :smile29:

Az Apogee Wyde Eye kábel sem volt bejáratva, viszont így sem volt gyalázatos a produkció.
Mivel abból van több kábelem, ezért járatom pár hetet a tesztben szereplő kábelt és teszek majd egy ellenpróbát a bejáratlan szűz darabbal. ;)

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

A reklám, amiben Hugh Jackman csúcs McIntosh rendszert hallgat, mindez Ryan Reynolds beteg narrációjával fűszerezve.

youtu.be/_yEgGXHstt4

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 687

Hozzászólás Szerző: Ear »

ValhallA írta:
2020.09.17., csüt. 15:44

Minden kábel jó valahova, amennyiben High End Audio-ra nem is, ruhát szárítani egészen biztosan, feltéve, hogy UV álló a köpenye! :rolleyes: :napsut:
És van bejáratódás az órajelet továbbító kábeleknél?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Agymenés ON:

Már régen sort akartam keríteni egy w-clock/clock kábel meghallgatásra, viszont eszközök és több, különböző minőségi kategóriába tartozó kábel(ek) hiányában ez mostanáig váratott magára. Ahogy egyre több PRO eszközzel dolgozom, jobban belemélyedtem a minőségi hangrögzítés, clock-olás rejtelmeibe.
Többször arra hivatkoztam korábbi agymenésekben, hogy mennyire le vannak maradva a PRO eszközök a High End Audio készülékekhez mérten.
Ma már nem merném ilyen egyértelműen kijelenteni, mert a dolog ettől jóval árnyaltabb.
Alkalmam nyílt profi rögzítésen részt venni, ahol a mikrofonok többsége Brüel & Kjaer volt, köztük a legendás DPA4006 omnidirekcionális kondenzátor mikrofon(ok) amelyek a Sound Devices-Scorpio 32-bit-es keverő, előfok, rögzítő és a NagraVI-hoz csatlakoztak.
Ezekkel az készülékekkel kiváló felvételek készíthetők!
A modern digitális eszközökkel, rosszul rögzített anyagok, kizárólag emberi hiba, hozzá nem értés, kifacsart ízlésvilág következményeként jöhetnek létre.
A komolyabb PRO eszközök, technikai fejlettségben, minőségben, minimum ott tartanak, mint a visszajátszó eszközök felső háza.

Réges régen volt Apogee Rosetta200(AD/DA) és Apogee Big Ben(Clock) forrásom, ahol már szereztem némi tapasztalatot a témában.
Akkor arra jutottam, hogy ugyan nem mindegy a clock kábel minősége, viszont nem annyira fontos.
Persze anno még nem volt kiegyenlített hangú, referencia felbontású láncom, ezért tévesen, kevésbé nagy jelentőséget tulajdonítottam ezen kábelek minőségének.
Le is tudtam ezt a témakört egy minőségibb, általános műszaki boltban kapható szabvány, RG(akárhányas) 75Ohm-os koaxiális kábellel, mert akkoriban sokalltam egy minőségi clock kábelére a pénzt.
Próbálok visszaemlékezni, hogy akkoriban milyen körítéssel használtam a Rosetta200-at, de sajnos már erősen ködbe vész ez a korszak. Talán az erősítőm Electrocompaniet AW250 volt, Audiostatic ES300-al vagy ES500-al de már ebben sem vagyok teljesen biztos…
Mester óra tekintetben, régebben szinte egyeduralkodó volt a stúdiókban az Apogee(Big Ben), azután kijött az Antelope Audio az első generációs 10M Isochrone-al, ami teljesen felforgatta a piacot. Ezután nagyon felkapták a Rubidium Clock-ot és a High End gyártók közül is, boldog-boldogtalan elkezdte alkalmazni a GPS minőségű órákat, mindössze azért, mert Rubidium és jól hangzik az „atomic clock” marketing blablában…

youtu.be/f3ru2VkCAGc

A „custom made OCXO” reneszánszát a mutec hozta vissza a komolyabb stúdiókba a REF10-el. A High End Audió közösség is ráharapott pár éve, mert az ottani árképzésben még bőven masszív középmezőnynek számít. Gyorsan csináltak is belőle egy REF120SE verziót, hogy megfelelően pénztárca robbantó legyen. Ugyan a Rubidium óra pontosabb a teljes sávban, viszont az audio számára releváns spektrumban egyes OCXO-k hasonló, vagy jobb mérési adatokat produkálnak. Legalábbis a mutec saját bejáratott marketing dumája szerint…

youtu.be/pXiwGTfrkRM

Mivel minden 10M clock-hoz kell alkalmazni valamilyen formában egy frekvencia konverziós PLL lapot ezért ennek a minősége, műszaki megoldásai, legalább annyira relevánsak, mint maga a nyers clock pontossága.

Szóval (Word)Clock kábelek. A régi idők emlékére, találomra összevásároltam pár filléres 75Ohm-os koax kábelt, mert sokan állítják, hogy a „másfeles vellanydrót” meg az olcsó kábel az univerzális abszolútum. Miért is ne? Okosodni soha nem késő!
Elképesztő volt amikor szereltem a kábelekre a BNC csatlakozókat, hogy mennyire hulladékok is ezek az olcsó tyúkbelek. Egyedül a 300-400Ft/m körüli koax kábelben volt tömör réz vezető a többi valamilyen fém mag, réz bevonattal. A minimálisan elvárható, sűrű szövésű réz harisnya helyett vagy acél, egyeseknél pedig valamiféle fémezett anyagot alkalmaztak.
A teszthez használtam továbbá standard, prémium minőségű Canare 12G(12 Gbit/s), 24G(24 Gbit/s) SDI(Serial digital interface) kábelt, amit a professzionális digitális filmes kameránknál használunk 4K-8K átvitelre. Ezek terepen már bizonyítottak, minőségi, mechanikusan atom stabil, PRO darabok. Az olcsóbbik SDI kábelhez használnom kellett F-BNC fordítót, mert alapból nem BNC csatlakozókkal van szerelve.
Továbbá vásároltam a stúdiótechnikában sztenderdnek számító Apogee Wyde EYE(W-Clock/S/PDIF) kábelt. A stúdiók 99%-ban szinte kivétel nélkül ezt a típust használják. (Akit érdekel a turkálómban hamarosan elérhetőek lesznek a teszthez használt Wyde Eye és egyéb digit kábelek.)
Beszámított, 75-ös turkálós kábelekből leltem fel kínai színezüst Yarbo-t, kácsás, Alpha vezetős Furutech-et és Oyaide DR-510 ezüstöt, illetve
egy USA, ELCO Audio STI2-t.
Volt továbbá egy Siltech-Golden Ridge(ezüst/arany) SATT G6, ami alapból RCA, SST csatlakozóval szerelt, így ide is használni kellett egy RCA-BNC fordítót.
Saját kábelből AgPt VII Reference, illetve a célnak megfelelően átalakítottam Aura Reference V2/3, V3/1 és Graphene-X.
Mindet külön teszteltem, kiváló minőségű natív és 10M mester órákkal.

Nem véletlen a jól ismert mondás: Olcsó húsnak híg a leve
Az olcsó koaxok említésre sem méltók audio szempontból, még a közel kétmilliós mester órát is lerugdossák egy gyengébb képességű külső óra(ebay-es Kínai 10M GPS, Gustard C16)szintjére, amennyiben annál minimum egy Wyde EYE-t vagy olcsóbb ezüst kábelt használunk köldökzsinórként.
Torz, grízes, szemcsés, elnagyolt, azonnal ki akarom kapcsolni típusú hang az olcsó koaxokkal.
Valamivel jobb a helyzet a minőségi SDI kábelekkel de nem világokkal.
Mindez úgy, hogy a digitális kábel fix, referencia darab és kizárólag a clock kábeleket cserélgetem!
Az Apogee - Wyde Eye nem hiába sztenderd digitális kábel a stúdiókban.
Nem azt mondom, hogy állkapca szakasztó, Ultra High End hangú drót, viszont ez legalább egy korrekt, jó ár/teljesítmény viszonnyal rendelkezik, ami bármikor, bárhol bevethető és mechanikailag is kellően stabil konstrukció.
Valahol a komolyabb ezüst/arany és platina kábelek, clock kábelként való alkalmazása közben kezdtem el szépirodalmi nyelvezetet használva, fennkölt jelzőket sorjázva, emelkedett hangulatba kerülni.

Viccesen ezt firkáltam a jegyzetek közé.:
Olcsó koax - mérgezett csapvíz
Profi SDI kábelek - szennyezett csapvíz
Apogee - tiszta csapvíz
Olcsó ezüst - koszos forrásvíz
Drága ezüst kábelek - tiszta forrásvíz
Komolyabb ötvözetek - évmilliók óta érintetlen barlangi víztározó a többi viszonylatában

Természetesen nem vitatom, hogy olcsó, jónak vélt, ám rosszul illesztett rendszerekben is kielégítő lehet egy olcsó(bb) kábel, viszont műszer jellegű készülékek partnereként szegődött mester óráknál azonnal kilóg a lóláb.
Hozzátéve, hogy a fent említett tábort erősítettem egykoron, sokkal egyszerűbb készülékek birtokában.
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (117 KiB) Megtekintve 1932 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ValhallA 2020.09.17., csüt. 15:53-kor.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

1975 szeptember 14.-én, jelent meg a ′′Crisis? What Crisis?" lemez.

youtu.be/Qn9B3tKa4GY
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (149.55 KiB) Megtekintve 1972 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

"1990. szeptember 12-én, pontosan harminc évvel ezelőtt jelent meg a kanadai Annihilator második nagylemeze."

http://www.shockmagazin.hu/klasszikusho ... xOjLBeYyd8

https://en.wikipedia.org/wiki/Never,_Neverland
Csatolmányok
111.gif.gif
111.gif.gif (5.57 MiB) Megtekintve 2064 alkalommal

Bécó
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 65

Hozzászólás Szerző: Bécó »

Szia Ákos!

Lesz egyszer egy meghallgatható darab belőle? :D

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Draco Standard V2
A Reference jelölésű V2 után a Standard Draco hangsugárzó kábel is szintet lépett.
Csatolmányok
3.JPG
3.JPG (140.69 KiB) Megtekintve 2049 alkalommal
2.JPG
2.JPG (105.92 KiB) Megtekintve 2049 alkalommal
1.JPG
1.JPG (141.12 KiB) Megtekintve 2049 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”