Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nehéz pozitívnak maradni, amikor kimondva-kimondatlanul a háttérhatalmi törekvések erővonalai mentén a biológiai hadviselés és Hollywoodi filmek, utópisztikus, dramatizált rémképei megelevenedve beférkőztek és tanyát vertek a mindennapjaink valóságában!
Összegezve, sajnos a High-End Audio is fekete évet zár, hiszen a legnagyobb show-k rendre mind elmaradtak és
ezek pótlására talán éveket kell várakozni...

A hazai, hifisztikai köpőcsésze és az audiophil akvarofília, kénes lábvizében még mindig világítótoronyként emelkedik ki az AVX közössége!
Önzetlenségben, összetartásban és az adminok munkájának köszönhetően a káros idióták térnyerése egyértelműen kontroll alatt tartott, így a jó ízlésű ember sem kap azonnal hányingert a topikok olvasása közben.
Ahogyan én tapasztalom, azért van elég dolguk és magam is egyre több megbízhatatlan csalóval futok össze, ilyen-olyan kábeles dolgokból kifolyólag.
Úgy tűnik, hogy a zavarosban halászóknak, vezérférgeknek kapóra jön a nyomorúságos helyzetünk limitált eszköztára...

Köszönöm mindenkinek, de leginkább annak az aktív kis csoportnak, akik életben tartották idén is a ValhallA Világa topikot!
Ki zenével, ki témák feldobásával, míg mások tapasztalaton alapuló véleményük nyilvánosságra hozásával.
Nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy én nem varázsolok és évadonkénti okosságokat hányó DIY mester vagyok! Nekem, minimálisan 4-5év szükségeltetik, hogy egy kábel generációt továbbfejlesszek, ezért Ti vagytok ennek a témának a szíve/lelke ha úgy tetszik katalizátora!
Köszönöm! :smile53: :napsut: :smile53:

Valahogy nem tör rám ebben az évben sem a hurráoptimista petárdadobálhatnék és spiccesen SasJocóra, FenyőMikire, KisGrofóra pirosra tapsikolom a kezem feeling…
Természetesen mindenkinek csak a legjobbakat kívánom és még ha néha nagyon nehéz is, de maradjatok meg az új esztendőben is minden körülmények között ember(i)nek!
Csatolmányok
HBD.jpg
HBD.jpg (98.79 KiB) Megtekintve 2521 alkalommal
112233.jpg
112233.jpg (104.38 KiB) Megtekintve 2521 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ez úton szeretnék sikerekben gazdag és boldog új évet kívánni! Reméljük a jövő év sokkal jobb lesz, mint az idei és minden visszazökken mielőbb a normális kerékvágásba!
Csatolmányok
Joey 2020.jpg
Joey 2020.jpg (57.2 KiB) Megtekintve 2595 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Ez úton szeretnék sikerekben gazdag és boldog új évet kívánni! Reméljük a jövő év sokkal jobb lesz, mint az idei és minden visszazökken mielőbb a normális kerékvágásba!

Kép

:cheers1:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Áldott, békés karácsonyi ünnepeket! karácsony2 angyal
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (112.05 KiB) Megtekintve 2738 alkalommal
karácsony.jpg
karácsony.jpg (92.9 KiB) Megtekintve 2744 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Sziasztok!

Mivel még nem jutottam el odáig, hogy egy igazán jó (Lumin T2, Auralic Altair G1) hálózati lejátszót vegyek, viszont van egy Fiio M11 DAP-om, ami nagyon jól lejátszik mindent - ennél fogva adott volt, hogy megpróbáljam rákötni a DAP-ot az erősítőmre.
Volt egy Jack-2RCA kábelem, ki is próbáltam, és nagyon szépen szólt, de a Sennheiser HD700 fejhallgatómból kiindulva volt még benne potenciál. Főleg úgy, hogy a HD700-hoz van egy 2,5mm szimmetrikus kábelem is, és azzal sokkal tisztábban szól, mint a sima Jack kábellel.

Gondoltam megkeresem Ákost, hogy készítsen egy jobb minőségű 2,5mm Jack-2XLR kábelt. Mivel itt a Jack csatlakozó bekötése a szűk keresztmetszet, ezért nem tudtunk feljebb menni az AgPt vonalnál. (Itt jegyzem meg, hogy olyan rémálmokat vetíttetem előre Ákosnak, hogy milyen szép lesz, ha majd Auróra ribbonból is kérik ugyanezt. :rolleyes: )

De visszatérve a mi esetünkre, bele is futottunk az első problémába, miszerint a 2,5mm Jack csatlakozót mindenki úgy köti be, ahogy akarja. (Nincs szabványosítva?) Szerencsére ezt a lépcsőt már megugrottam a fejhallgató kábellel, amit többször újra kellett forrasztani, mire "a fodrász a helyére került".
(https://soundcloud.com/tmayne/virtual-haircut).
Szóval kikerestem a Fiio bekötési módot és megküldtem Ákosnak, hogy megspóroljak egy-két csuklást, amikor emleget forrasztgatás közben. :smile29: A biztonság kedvéért Ákos kérte, hogy szerezzek egy próba példányt, amit ki tud mérni. Mivel ilyet nem találtam az ismeretségi körömben, ezért elmentem a Kácsába csináltatni egy alapot 10.000 Ft-ért. Ez nagy szerencse volt, mert miután elmondtam részletesen, hogy mire kell, közölték hogy inkább 4,4mm Pentaconn szimmetrikus csatlakozót használjak, mert a 2,5mm-es változaton nincs földelés, és lutri, hogy búgni fog-e az erősítőm, vagy sem. Nosza, ezzel megugrottuk a következő problémás lépcsőfokot is.

Pár hét múlva meg is érkezett a kábel és már az első hangokon hallani lehetett, hogy minőségi változást hozott a rendszerembe. Sokkal tisztább lett a (hang)kép, hallani egy-két szöszmötölést, ami korábban nem volt ott, nőtt a dinamika (a dobok feszesebbek), a gitár és zongora lecsengések pedig hosszabbak lettek.
Az egyetlen érdekesség, hogy ez a szimmetrikus kábel jóval halkabb a sima Jack-2RCA és alap Kácsásnál kábelnél is, ami vékonyabb vezetők miatt lehet, ezért a DAP-on és az erősítőn is fel kell tekerni a hangerőt.

Most, a karácsonyi készülődési időszakban nagyon szépen elzenélget a rendszerem a háttérben, miközben sülnek a finomságok és dekantálódik egy jó kis vörösbor is. Köszönöm Ákos!
:cheers1:
.
Csatolmányok
Valhalla AgPt-RX Pentaconn-XLR kábel kicsi.jpg
Valhalla AgPt-RX Pentaconn-XLR kábel kicsi.jpg (1.37 MiB) Megtekintve 2836 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Bugatti (Tidal) hangfalak...
https://pcworld.hu/pcwlite/a-bugatti-mo ... 88399.html
.
bugatti_screenshot_20201220110759_2_original_2400x1200.jpg
bugatti_screenshot_20201220110759_2_original_2400x1200.jpg (142.75 KiB) Megtekintve 2992 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

gyuri2009
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2019.12.12., csüt. 22:27
Értékelés: 12

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuri2009 »

Gondoltam, így Karácsony előtt megkönnyítem a HIFI-t kedvelők ajándék kérését a Jézuskától.
Már sok-sok éve autodidaktaként foglalkozom a hangzással és a hangtechnikával. Az utóbbi időben olyan otthoni hangrendszert szerettem volna összerakni, amit hosszú távon megtartok. (Na persze ilyen nincs, de jó gondolat).
A hardware már adott volt, de még éreztem, az igazi élményhez még valami hiányzik. Tápkábel cserére gondoltam, hiszen ebből csak egyszerűbbek vannak itthon.
Kerestem "nyugati-gyári" kábeleket: sok márka, sok forgalmazó, sok kölcsönkérek teszt. Ezek több százezres kábelek, s háát...még várok, ekkor jutottam az AVX-re, és valahogy Valhalla világa fogott meg engem.
A CuAg, AgVIII Reference,, Draco, Aurora N V2 tápábelek amik jöttek Ákostól, nagyon szép igényes darabok. Nem is gondoltam milyen más lett a hangzás mikor képbe kerültek.
Már a CuAg is simaságot, nyugodtságot adott, a nyersesség eltünt a hangzásból. Az AgVIII teret adott, a magas hangok nyitottabbak, magasabbak lettek a kis hangpatak kiszélesedett, jó volt hallgatni. A Draco és Aurora N V2 tápábelek egy új világ, nem csak a méretük miatt esnek más dimenzióba, hanem a bekötésük után is ez a HŰHA érzés, ez igen, ezek itt maradnak élmény. A Draco olyan hangzást adott, amit idáig nem tudott a rendszer. Minden tartomány megélénkült, a mély mélyebb, a magas kiugrott, a közepek, pedig mintha megújultak volna. A tér hátra, oldalra és felfelé is kiterjedt. Gondoltam, elállítodott valami a rendszerben, de nem. Most jött az Aurora, ettől elkezdett táncolni a kanapém, száz kiló, hát mit tud ez a kábel!!! Pedig a mélyek már eddig is mélyek voltak, ez nem lehet... Az Aurora marad, így a végfokban kiteljesedik, a Draco hangyányit csilingelőbb és mindenhol jól érzi magát ezért a kisebb áramú berendezéseknél fogja kifutni magát.
A képek, csak a kinézet és a méret miatt, de amúgy sem összetéveszthető mással:
AgCu.jpg
AgCu.jpg (56.39 KiB) Megtekintve 3076 alkalommal
Draco.jpg
Draco.jpg (78.02 KiB) Megtekintve 3076 alkalommal
Aurora.jpg
Aurora.jpg (58.5 KiB) Megtekintve 3076 alkalommal
Mindenkinek javaslom Ákos kábeleit, megspórolható egy csomó idő, pénz, energia a nyugati kábelek és hangzatos marketingjük kihagyásával.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Milyen igaz! Nézzétek! :smile32:
Csatolmányok
Better Call Saul.jpg
Better Call Saul.jpg (1.13 MiB) Megtekintve 3256 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: geller »

Én is megosztom legfrissebb tapasztalatomat a mester kábelével kapcsolatban. Nekem már nem újdonság Ákos kábeleinek minősége,a hangzásra gyakorolt jótékony hatásuk, a láncban már eddig is voltak az általa készített alkotások. de ez a régi fejlesztése is megér néhány szót, szerencsére a jól megépített kábel nem avul el mint a hangformátumok. A CD játszó már jó ideje Valhalla kábelen küldi az információt az erősítő felé (ami meglepő módon Valhalla tápkábelt használ), de már nagyon ideje volt a másik forráshoz (Oppo) egy tisztességes kábel a sztereó képességeinek kiaknázásához. Ákossal történt levelezés után egy AgPtII került a rendszerbe, ami ugyan nem egy mai darab, de a megszokott meglepetés faktort hozta. Több órányi zenehallgatás után megint érezhető volt,hogy a rendszer szintet lépett. Nem számított a műfaj, az eredmény ugyanaz volt:
Nagyobb tér, szélesebb, pozicionáltabb színpad, dinamika, levegősebb hangzás. És még mindig bújtak elő újabb részletek olyan korongokról melyeket már sokat hallgattam.

Elgondolkodtam rajta, vajon egy komoly rendszerrel mit tudnak művelni Ákos kábelei...
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nemrég kaptam egy e-mail-t, amely egyetlen mondatot tartalmazott.:
"Közel negyven év hifizés után végre zenét hallgatok , hála Neked!"

Nagyon szép rendszer, szinte teljes egészében ValhallA kábelezéssel. :rolleyes: :napsut:
Csatolmányok
Attila 2.jpg
Attila 2.jpg (1.49 MiB) Megtekintve 3284 alkalommal
Attila 1.jpg
Attila 1.jpg (1.42 MiB) Megtekintve 3284 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Frank Sinatra was born 105 years ago today"


youtu.be/0Ug4YE2eCoE
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (443.24 KiB) Megtekintve 3398 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Music Is The Best."

FRANK ZAPPA
Csatolmányok
Zappa.jpg
Zappa.jpg (42.91 KiB) Megtekintve 3670 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »

Sziasztok!

Én is szeretném elmesélni a legújabb tapasztalataimat a Valhalla kábelekkel kapcsolatban. Már egy ideje az elosztó előtt van egy AgPt-RXF tápkábel, amiről írtam is egy keveset korábban.
Nagyon szeretem azt a kábelt, emiatt úgy döntöttem, hogy veszek még egyet, s nagy szerencsémre Ákoshoz pont visszakerült egy V2/2 verzió. Gyorsan le is csaptam rá, s milyen jól tettem. :D
Egy Naim Nap 180 végfokba került a kábel, ahol eddig sem egy rossz kábel volt bekötve. De itt valami egészen csodálatos szinergia mutatkozik meg.
A kifejezések, amelyek tegnap eszembe jutottak a bekötés után: folyékonyság, simaság, felbontás. Ez a mai napon még kiegészült olyan valóságérzettel, hogy nem bírok betelni vele. Nagyon arányos, dinamikus, élő. A térképzés is szuper, a ZU megmutatja a valós méreteket.
Szólt rajta Djabe- Táncolnak a kazlak, Marcus Miller- Silver rain, Roger Waters- Amused to detah, Carcass- Surgical Steel, Morbid Angel- Domination...
Minden stílus kiválóan szól, halkan és hangosan egyaránt.
Rendkívüli ez a kábel,s én azt gondolom, hogy jelentősen erősíti a kettő Valhalla tápkábel egymás erényeit.
Naim-ZU

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Szép estét!
Megmondom őszintén, hogy az utóbbi egy hónapig még soha nem hallgattam, hallottam Valhalla kábeleket. Valahogy nem érdekelt. Az ismeretség a kábelekkel úgy történt, hogy egy kedves ismerősöm vett egy Valhalla Aura V2 Reference tápkábelt. Felhívott, hogy ilyen jó hangú kábelt még nem hallott mióta komolyabban hifizik. Magamban már lenyugodtam, hogy én már csak zenét hallgatok, nem cserélgetek, nem hajt a hifibogár. Viszont elkezdtem olvasgatni Ákos topikjait és arra lettem figyelmes, hogy sorra beszámításra kerültek olyan high-end kábelek, amikről halandó ember csak álmodhat. Erre felbuzdulva, amikor lett egy visszaszámolt Valhalla AgPt-RXF tápkábel egyből lefoglaltam. Írtam Ákosnak, hogy szeretném megvenni. Kiváncsi voltam, hogy tényleg igazak e a hírek, hogy ár érték arányban verhetetlenek. Ákossal hamar megtaláltuk az összhangot. Rendkívül, őszintén, alázattal beszél a kábeleiről! A csomag megérkezése után egyből bekötöttem a tápkábelt az Elektrocompaniet erősítő hátuljába. Két órai járatás után leültem hallgatózni. Döbbenet! Csak ismételni tudom a barátom szavait. Rendkívül jó felbontás, gyors, természetes, testes hangszerhangok stb. Korábban volt Siltech Ruby HILL g7-es kábelem, de azt kell mondjam, hogy G7 kábel köszönő viszonyban sincs az RXF tápkábellel! Ákossal való többszöri beszélgetés, messengeren írt rengeteg kérdés után vettem még 2 db RXF V2/2 tápkábelt. Ákos jelezte, hogy a sima RXF egy nagyon jó kábel, de RXF V2/2 még jobb felbontású, még tagoltabb hangú kábelek. Mindenben igaza van! Nagyon örülök, hogy megismerhettem Ákost, a kábeleit. Bár korábban, évekkel ezelőtt kellett volna kipróbálni ezeket a kábeleket. Nagyon sok vesződéstől, hallgatózástól megkíméltem volna magamat! Ha lehet ilyet írni, akkor aki megtehet tegyen egy próbát.
Tibor

Avatar
GOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2015.06.13., szomb. 18:41
Értékelés: 251

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: GOB »

Sziasztok! :)

Régóta nyomon követem Ákos munkásságát és November elején végre nekem is szerencsém adódott belépni Ákos kábeleit használók társaságába egy AgPt-RXF V2 tápkábelnek köszönhetően. :smile29:
Ákos kábeleiről szóló visszajelzéseknek köszönhetően már nagyon izgatott voltam a kábel érkezése napján kora reggel. :D

Az érkezés napján be is kötöttem, és mit ne mondjak ledöbbentem a hallottaktól. Sok kábelt hallottam eddig, melyek közt volt 7 számjeggyel rendelkező is, de ott van az AgPT-RXF V2 a szeren. Az eddig hallott kábelek számomra hatásvadászok voltak. Ez pedig pont illik a lejátszómhoz. Nem szól bele csak megmutatja mi hogyan lett rögzítve. A kábel érkezése óta minden nap több órát hallgattam a lemez gyűjteményem, jazz-től a prog rockon át az elektronikusig sok stílusban.
Akadt olyan lemez, amit ki is vettem a lejátszóból mert pocsék minőségben lett rögzítve, végig se hallgattam. Illetve volt album, amit pedig többször meghallgattam már.

Sablonokat nem akarok írni, sok minden mást pedig az előttem nyilatkozók már elmondtak.
Egyszerűen imádom azt, amit hallok. :rolleyes:

Valamint Ákostól ajándékba kaptam egy 3 db-os Rain Drops fém készülék alátét szettet.
Az alátéteket is kipróbáltam :)
Eddig fából készült alátéteket használtam, mert a japán precíz hangzásba hoztak egy kis lazaságot. Ezért kíváncsi is voltam milyen lesz fémmel. A fa lazasága illetve melegsége eltűnt és valahogy sterilebb lett a hangzás. Számomra kevésbé szimpatikus hatást váltott ki. Ugyanakkor van ötlet/terv hol fogom használni. Nem, nem asztal láb alatt :)

Egy szó, mint száz, hihetetlen mi rejtőzik az otthoni készülékeinkben, csak jó és hozzájuk passzoló kábelek is kellenek!
Csatolmányok
20201203_062242.jpg
20201203_062242.jpg (2.12 MiB) Megtekintve 3874 alkalommal
Van, hogy úgy érzed:
Mekkora egy hülye vagy. És tényleg.
 

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Elment ismét egy kiváló zenész, Isten nyugosztalja Benkő Lászlót! sad.gif


youtu.be/ZwLXMWCvw-U
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Fejlesztés történt a hangrendszeremben.
A mélyláda kapott egy Sub-X mély jel kábelt (2m hosszú) és a front hangfalaknál (Tannoy Saturn S8, amik házimozinál frontok, stereo-ban pedig a "hangadók", amíg nincs kész az igencsak komoly épülgető hangfalpárom) CuAg SS 8 MK3 hangfal kábelt (elötte Sub-X hangfal kábel volt).
A mélyláda (Tannoy TS 2.12) jól szólt, de "megtáltosodott" a Sub-X mély jelkábeltől. Részletgazdag és nagyon tiszta. Tényleg ennyit jelent a kábel! Nincs mit tovább ragozni: Fontos és nagyon komolyan befolyásoló tényező.
Nagyon szerettem a Sub-X hangfal kábelt, mert részletgazdag és nagyon tiszta hangú, de komoly mélyei vannak, szóval egy hosszú távon kellemes partner.
A CuAg SS 8 MK3 hangfalkábel magasabb kategória. Többet is nyújt. Ezt főleg a magasok és közép terén vettem észre, de a mélyek is komolyabbak lettek. Még tisztább lett a hangzás és a közép és magas tartomány dinamikusabb lett jó értelemben. Nagyon beleszerettem mindkét kábelbe. A hangszerek nemcsak valósághűen hallhatóak, de érezhetőek is. Hatalmas élmény így hallgatni zenét és filmet is nézni.
Bejáratáshoz a Trónok harca sorozatot néztem jódarabig eredeti Blu Ray-ről és zenéket is hallgattam széles repertoárról, de csak párat említenék:
-Malia - Convergence
-Texas - Conversation
-Fancy - Bolero
-Johnny Cash - Hurt
-Nalin & Kane - Beachball
-Electric Universe - Meteor
-Pryda - Project L.O.V.E.
-Alanis Moriset - Everything
-Allan Taylor - Color to the moon
-Fairy Tales - Hollywood hills
-The Offspring - The kids aren't alright
-Rammstein - Te quiero puta!
-Marilyn Manson - This is the new shit!
-Ozzy Osbourne - Dreamer
-Guns & Roses - You could be mine
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Érkezett pár finomság, gondoltam megosztom veletek. :rolleyes:
David Bowie utolsó albuma, a Blackstar, írtam róla régebben, hátborzongató.
Nem rég jelent meg Steve Hackett 2013-as koncertje a Royal Albert Hall-ban, tripla LP-n, 2 cd-vel, gyönyörű kiadvány.

youtu.be/wYS-O3eFmrU

És egy CD, Renaud Garcia-Fons és Claire Antonini tavaly megjelent gyönyörű albuma. Köszönöm Ákosnak, hogy anno megfertőzött ezzel a földönkívülivel! :D

youtu.be/Q1ip3X1rbXo
Csatolmányok
IMG_20201112_124929.jpg
IMG_20201112_124929.jpg (2.27 MiB) Megtekintve 4426 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Komolyan érdekel, hogy milyen vezetők vannak benne.
A Draco, referencia szériába tartozó kábel. A megszokott ezüst/arany/platina összetételű ribbon vezetőket tartalmazza egy három rétegű bevonattal, illetve a Graphene kábeleknél kikísérletezett szigetelés és egyéb nem publikus trükkök bevetésével.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

KisMarci írta:
2020.11.08., vas. 20:41
És mi van ebben a hevederben? :kapdelm:
Komolyan érdekel, hogy milyen vezetők vannak benne.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

És mi van ebben a hevederben? :kapdelm:
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

ValhallA Audio - Leviathan
Csatolmányok
LEVIATHAN 6.JPG
LEVIATHAN 6.JPG (151.09 KiB) Megtekintve 4280 alkalommal
LEVIATHAN 5.JPG
LEVIATHAN 5.JPG (187.71 KiB) Megtekintve 4280 alkalommal
LEVIATHAN 4.JPG
LEVIATHAN 4.JPG (192.75 KiB) Megtekintve 4280 alkalommal
LEVIATHAN 3.JPG
LEVIATHAN 3.JPG (200.67 KiB) Megtekintve 4280 alkalommal
LEVIATHAN 2.JPG
LEVIATHAN 2.JPG (120.96 KiB) Megtekintve 4280 alkalommal
LEVIATHAN 1.JPG
LEVIATHAN 1.JPG (172.7 KiB) Megtekintve 4280 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

Ismét egy kis "kábel-es story" jön :)

Az erősítőmhöz kértem Ákostól tanácsot, hogy milyen tápkábelt ajánlana. Eddig egy Aurora N V2 tápkábel volt rákötve, amit kipróbáltam Puklics Józsiék tápregenerátora előtt és bizony ott is maradt. Az egész rendszer sokat profitált ezzel a lépéssel, viszont az erősítőhöz már "csak" az AgPt-RxF kábelem maradt.
Szóval, Ákos javasolta, hogy érdemes lenne kipróbálnom az erősítőnél egy Draco HC tápkábelt, de küldene mellé egy másik Aurora tápkábelt is, biztos ami biztos. Én egy kicsit telhetetlen voltam és kértem, ha van rá lehetőség, akkor kérnék a csomagba egy Ab OvO USB kábelt is :)

Íme a Draco HC az AgPt-RxF mellett:
Draco_HC.jpg
Draco_HC.jpg (3.12 MiB) Megtekintve 4409 alkalommal
Előző héten végre megérkeztek a kábelek és hétvégén jöhetett a próba. A Draco HC kezdte a sort. Kettő nap járatás után - több nem kellett, hiszen egy beszámított kábelről van szó -, egy sebészien pontos, erőteljes dinamikával "megáldott" kábel tárta elénk lenyűgöző produkcióját. Egy kis Canor TP-134 csöves erősítőm van, de olyan "fenevaddá" transzformálta ez a tápkábel, amit nem hallottam még itthon.
Ezután jött az Ab OvO USB kábel. Jelenleg egy AgPt-RxF USB kábelem van, amit egy nagyon jó kábelnek tartok és sok-sok örömteli órát okozott már nekünk. De az Ab Ovo egy teljesen más világ! Hatalmas felbontást és fantasztikus részletességet hozott a rendszerbe. Olyan részletek is megjelentek a zenékben amiket még sohasem hallottunk, pedig Aura Ref. az összekötőm, a hangszóró kábelem és Aura Ref. Anniversary a DAC tápkábele. Most hallottuk csak meg, hogy micsoda tartalékok is voltak ezekben a kábelekben, amihez kellett egy Ab OvO USB kábel, hogy kibontakozhassanak. Elképesztő micsoda összhangban "dolgoznak" együtt.
Mivel már nem csak digitális forrásom van - pár hete jött meg a lemezjátszóm -, ezért fölváltva hallgatjuk a zenéket számítógépről és LP-ről is. Azt tapasztaltam a rendszeremben, hogy LP lejátszásnál megváltozott a hang karaktere a Draco HC-vel. Egy picit szárazabbá, ridegebbé vált a hang. Digitális forrásról gyönyörű élmény volt a zenehallgatás, de LP-ről nem tetszett amit hallok.
Ekkor jött az Aurora tápkábel az erősítőbe. Digitális forrásról nem volt olyan mint a Draco HC, de nagyon közel volt hozzá. Nem olyan erőteljes a dinamika, de egy picit nekem jobban tetszett a tér leképezése, öblösebben szólalt meg a zene. Olyan, muzikálisabb volt az egész. LP-t lejátszva már elég nagy volt a különbség az Aurora javára. Nagyon szép meleg hangzás, ami szinte csiklandozza a fülünket minden irányból. Gyönyörű szinergia jelent meg a rendszerünkben, minden a helyére került.

Úgy gondolom, hogy a Draco HC tápkábel egy igazán kivételes kábel az erősítőkhöz, ami képes kisajtolni mindent az erősítőből. Az Aurora viszont belopta magát a szívembe, a melegségével, kellő dinamikájával. Nem rúgja az emberre az ajtót, de nem is visszafogott, nagyon egységessé varázsolta a rendszeremet.

Végszóként:
Az Ab OvO USB kábelről elmond mindent, hogy a feleségem azt mondta: "Írd meg Ákos-nak, hogy ez a kábel marad" :D
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

happybday.gif Steven Wilson
Számomra az az előadó, akinek ha semmi nem lenne a lemezén, azt is szeretném! leborulok.gif

youtu.be/ycYewhiaVBk
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”