Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

No Comment rovat...
Csatolmányok
kávé.jpg
kávé.jpg (33.84 KiB) Megtekintve 4694 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

ValhallA írta:
2021.04.22., csüt. 09:27
Remembering Prince, (June 7, 1958 – April 21, 2016)
Azért az elég elképesztő, hogy most jelenik meg megint egy új albuma, és hogy a hírek szerint úgy nyolcezer - betűvel írom, mert azt gondolná az ember, hogy rajta maradt a kezem a 0 gombom - dal maradt a hagyatékában. leborulok.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Remembering Prince, (June 7, 1958 – April 21, 2016)
Csatolmányok
Prince.jpg
Prince.jpg (47.41 KiB) Megtekintve 4623 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Wallsend - April 20 1991

Párás szemmel gondol vissza az ember azokra az időkre, amikor Sting még nem nettó szemetet gyártott...


youtu.be/NSPVKuJB-Lo
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Sziasztok!

Nos, sikerült végre Dirac Live méréssel beinstallálni a rendszert, és elmondhatom, hogy nagyon ott van! :smile52:

Mivel nagyjából egyszerre kerültek be az Aura V3 végfok és V2 processzor kábelek a PS Audio P10 tápregenerátorral a rendszerbe, ezért csak az együttes hangzásról tudok írni.

Előzetesen annyit, hogy kb 20 évvel ezelőtt - kompromisszumok miatt - inkább a minőségi 5.1 útján indultam el, és nem építettem ki külön mozi és sztereó rendszert. Emiatt az évek alatt begyűjtöttem több mint 250 SACD-t és jó pár DVD-Audio lemezt, melyekről máig nem szeretnék lemondani. Annak ellenére sem, hogy a kb 3,5 Terra nagy felbontású digitális zeném jobban szól a FiiO M11 DAP-on Ákos kábelével. gondolkodik.gif

Szóval most a rendszer Emotiva RMC-1 és XPA-DR2 két-, + DR3 három csatornás végfokokból áll, OPPO103 Steam Lock tuningos lejátszóval és az említett FiiO M11 DAP lejátszó Pentaconn - 2XLR szimmetrikus analóg kábelével. (A lenti képen alul középen az a fehér hurokban lógó fehér kábel.) A proci és a végfokok között 5 db első szériás AgPt-RXF XLR kábelek vannak. A hangfal kábelek AgPt-RX Ultimate bi-wire front és center (a képen bal alsó sarokban azzal a bumszlival :P ), a hátsók pedig az általam másik nagyra becsült hazai gyártó, Filkor "Hydrasound" Józsitól származnak. A tápkábelek közül a végfokokba megy a két nagy ribbon Aurora N V3 HC és a prociba az Aurora V2/2 (Az OPPO-ba futó AQ NRG4-et ne is vegyétek észre - kényszermegoldás, és nagyon visszavetette a hangját a sajnos röviddé vált AgPt-RXF-hez képest. :smile30: ) Az a kép jobb oldáln végig kígyózó fehér ribbon pedig egy CuAg-R XLR sub kábel, ami simán hozza az előd AQ Husky szintjét.
Ja, a P10 is egy AgPt-RXF-el van táplálva. :rolleyes:

A hangfalak átmeneti megoldások, mert elkezdtem lecserélni az évekig jó szolgálatot tett Triangle Genése sorozatot Usher Dancer Mini-re. Jelenleg állványos Usher Mini-X van frontnak beállítva, a center és a surround még maradt Triangle, amit sajnos nagyon hallani.

Mint - gondolom mindenkinek - nekem is van pár teszt zeném, amiket végig szoktam hallgatni. És itt ne a Dire Straits 5.1 SACD-re gondoljatok, mert azt még nem tettem be...
Szóval az egyik kedvencem a Pentatone (és DECCA) kiadótól egy orosz egyházi liturgikus kórus lemez, amin a 10-es szám a "Hiszek Egy Istenben", amit Párizsban, az Orthodox katedrálisban vettek fel a hollandok. :smile32:
(https://www.pentatonemusic.com/russian- ... -evetz-rqr)
Nincs még egy felvételem ilyen térélménnyel, ami kifejezetten 5.0 térhatással szinte megtérít, akkora hatású.
El kell mondanom, hogy soha nem hallottam még ilyen tisztán, visszhangosan (templomi értelemben), mint most.

Aztán a többi felvétel:
Marcus Miller: Afrodeezia - Papa Was A Rolling Stone (https://www.youtube.com/watch?v=32u1-KZN8vk Koncert: https://www.youtube.com/watch?v=-Ab4IQwLMTQ),
vagy ugyanerről az albumról a Son of Machbeth;

Enzo Pietropaoli: Solo - Contrabbasso DSD (Foné Records) (https://www.youtube.com/watch?v=mxPDMXMDKbk Egy másik blues koncert, amit "teledumálnak": https://www.youtube.com/watch?v=zaBfxcaXI1o);

Nerina Pallot: The Sound and the Furry - There is a Drum (https://www.youtube.com/watch?v=HGN069a ... Vd&index=9), és a Spirit Walks;

Amira Medunjanin: Silk & Stone - Cula Jesam Da Se Dragi Zeni (https://www.youtube.com/watch?v=nMp7nBSl_7k);

Mumford & Sons: Wilder Mind - Broad-Shouldered Beasts (https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... dex=8&t=0s);

Santana érzéssel:
Poppa Chubby: It's a Mighty Hard Road - Gordito (https://www.youtube.com/watch?v=Pk8YBxJ ... Bg&index=9);

Kicsit keményebben:
Tool: Fear Inoculum - 7empest (https://www.youtube.com/watch?v=9D2R69gVyZ0);

vagy "elektronikusabban" a számomra újra felfedezett Yello 2016-os 5.1-es Blu-Ray koncertjével és az egyetlen másmilyen számukkal:
(https://www.youtube.com/watch?v=2a36KFSfi44) - persze a szaxofonos csajjal együtt... :rolleyes:

Egy szónak is száz a vége, ezek mind elég dinamikus, vagy nagy térhatású zenék, melyeknél az 5.1 hatására eltűnnek a szoba falai és egy templomban, vagy egy szabaddéri koncerten tudja magát érezni az ember.

Ennek ellenére észrevettem, hogy az állványos Usher hangfalak sokkal tisztábban szólnak és sokszor élvezetesebb rajtuk sztereóban zenét hallgatni, mint az erdeti 5.1 felvételeken. Rájöttem, hogy ebben nem csak az Ákos kábeleihez képest sokkal gyatrább AQ NRG4 táp játszik szerepet az OPPO-ban, hanem a Triangle Genése Voce center is. Teljesen mást hangzásirányt képvisel, mint az Usher Dancer Mini sorozat.

Igazából arra gyanakszom, hogy a Hifi-ből kilépve megízleltem a Hig-End hangzásvilágát, amit még mindíg nem tudok hova tenni, csak vigyorogni az élvezettől.

Holnap jöhet a többi kedvenc: Keith Jarrett: Köln koncert, Jacques Loussier: Bach témák, Mike Oldfileld koncert a dobos Manu Katché-val... stb.

Szerintem ebben az irányban, finom fejlesztésekkel biztosan elleszek 2-3 évig, aztán meglátjuk mit hoz a jövő.
Pl. nagyon várom, hogy az erősítőkön is elterjedjen az I2S "HDMI" csatlakozó, és végre a DSD512-ben is tudjak térhatású zenét hallgatni.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Alakul a kábelezésem:
(A hangjáról még ne kérdezzetek, mert még most tologatom, állítgatom a hangfalakat, sarokelemeket és a front hangfal sem végleges.)
.
Valhalla P10 kicsi.jpg
Valhalla P10 kicsi.jpg (273.27 KiB) Megtekintve 4414 alkalommal
.
Valhalla RMC-1 kicsi.jpg
Valhalla RMC-1 kicsi.jpg (282.97 KiB) Megtekintve 4414 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
nap képe 12.jpg
nap képe 12.jpg (31.36 KiB) Megtekintve 4499 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Alon Wolf(Magico főnök) mindent is tud! :smile53:


youtu.be/_UK2rlN64hQ
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Kép

:cheers1:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
nap képe.jpg
nap képe.jpg (53.27 KiB) Megtekintve 4617 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
kelero
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.10.23., kedd 20:36
Értékelés: 11

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: kelero »

Sziasztok!
Régóta vagyok fórumlakó, de ritkán teszem közzé véleményemet audió eszközök minőségével kapcsolatban. Ennek oka, hogy nincs két egyforma hallású ember, és nincs két egyforma rendszer. Nem csak az akusztika befolyásolja a hallott hangot, de még a hangulatunk is befolyásolja, hogy akkor és ott hogyan éljük meg a zenét.
Olvasva az előző hozzászólásokat most mégis úgy döntöttem, hogy megosztom veletek ValhallA kábelekkel kapcsolatos tapasztalásaimat.
A rendszerem még tizedébe sem kerül mint Limar Soulution rendszere. PC (analóg táp, paszív hűtés, X-Hi USB 3.0 interfész), Matrix X-Sabre Pro DAC, passzív előerősítő, Hypex nCore 400 végfok, Ekta-Grande hangfalak.
Ebben a rendszerben volt szerencsém tesztelni 3-4 napig a következő kábeleket: Aurora Reference V3/1 XLR, Graphene-X XLR, Poseidon hangfalkábel. (Az xlr kábelek Siltec G7, a hangfalkábel Harmonic Tech Magic Reference kábeleket váltottak.)
Komolyzenét ritkán hallgatok. Koromnál fogva Pink Floyd, Dawid Bowie, Dire Straits, Eagles, Queen, Scorpions amin felnőttem, tehát a teszt során is ezeket hallgattuk.
Továbbá Diana Krall, Eva Cassidy, Katie Melua, Lana Del Rey, és még sok minden mást.
Nem vagyok szakújságíró, ne várjatok tőlem szofisztikált leírást a hallottakról.
Tudom, hogy most ismételni fogok másokat:
Rendkívül nyugodt, sávszéleken is kiegyenlített ZENÉT kaptunk. Ugyanakkor akkora dinamikával, hogy teljesen ledöbbentet mekkora tartalék van a rendszeremben.
Rendkívüli részletező képesség, és hatalmas színpad, ahol mindennek megvan a helye. Amikor érzékeled, hogy az énekes kicsit előrébb jön a színpadon, az egy alsó-középkategóriás rendszeren (ide sorolom az enyémet) nekem már elég durva.
A zeneiség mellett punnyadtságról szó sem volt! Rock zenén ha kellett keményen ütős volt, az elektromos hangszerek „odavágtak”. Tudnám még folytatni, de nem látom értelmét, ezt meg kell tapasztalni.
Az egészből amit ki szeretnék hozni okulás képen (saját véleményem):
Ha szeretnéd fejleszteni a rendszeredet, vizsgáld meg (ha még nem tudod), hogy ha kicserélsz egy kábelt (hálózati, összekötő, hangfal, stb.) meghallod-e a különbséget. Ha többszöri kísérletre sem, akkor két lehetőség van:
- El kell menned szakorvoshoz, és vizsgáltasd meg a hallásod.
- Kezd el cserélgetni a forrást, erősítőt, hangfalat. Egészen addig amig a kábelcseréket meg nem hallod. Nem kell drága kábelekkel kísérletezni, az olcsók között is ott a különbség.
Amint eljutottál erre a pontra, felejtsd el a készülékek cseréjét, és kábelezzél! Nincs értelme a készülékekre költeni, mert valószínűleg nem ott van a szűk keresztmetszet. Hihetetlen minőséget ki fogsz tudsz hozni a rendszeredből. Ha eddig eljutottál, akkor viszont nagy sz…ban vagy ha nem vagy milliomos. A rendszered további fejlesztéséhez el kell kezdened nézegetni/hallgatgatni a több tízezer eurós készülékeket ha szintet akarsz lépni.
A teszt következménye: az Aurora Reference xlr maradt nálam, a Graphene-X maradt Tokem fórumtársnál, a Poseidon-ra pedig mindketten gyűjtünk.
Kellemes Húsvétot mindenkinek! Állítólag jön a rossz idő, tehát jó zenehallgatást!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Valhalla Draco Reference kábelek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Shimano írta:
2021.04.01., csüt. 09:32
Azért egy kis Zeppelinnel,vagy pl az avataromban figyelő Crimson lemezzel is csak meg kellett volna kínálni a rendszert. :D
Nagyon f@sza tud lenni a simaság,a bársonyosság,meg a keménység hiánya,főleg ha ez mellett még jó sok mélyet is kapunk az arcunkba,de ez így inkább lehet unalmas mint jó,vagy te nem így érezted?Ja persze nem,nem is értem hogy minek kérdezem. :D
Majd egyszer, ha lesz egy olyan rendszered, ami képes erre a simaságra, bársonyosságra, keménység és a torzítások hiányára, rájössz, hogy ez sokkal nagyobb dolog, mint alapból torz felvételek további torzítása egy gyenge láncon, amit esetleg észre se veszel a felvétel miatt.
Hidd el, amelyik rendszer képes egy Borisz Godunov élményt adó, életszerű lejátszására, nem fekszik ki egy Led Zeppelinen, King Crimsonon sem, amik kb. tized akkora kihívást jelentenek neki.
A simaságot, bársonyosságot ne keverjük a punnyadt, lapos, dinamikátlan, kis felbontású, mosott hanggal, amit sok gyenge rendszer produkál azért, hogy elfedje a gyengeségeit csak azért, hogy hallgatható legyen. Egy jó rendszer úgy tud sima és bársonyos maradni, hogy amikor kell, odaüt teljes energiával. Ha a felvétel torz, akkor az torz is marad rajta, ha kemény, akkor kőkemény lesz.
Egy ilyen rendszer kiszolgálására tökéletesen alkalmasak az általam használt Valhalla Aura Reference V2 és a most meghallgatott Draco Reference kábelek is.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

FENDI írta:
2021.04.01., csüt. 07:40
Köszönjük a tesztet.
A képeken látható kábelek mennyibe kerülnek??
Ezt inkább privátba kérdezd meg.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Valhalla Draco Reference kábelek

Hozzászólás Szerző: Tiamat »

Én sem értem, minek kérdezed.
Shimano írta:
2021.04.01., csüt. 09:32
Ja persze nem,nem is értem hogy minek kérdezem. :D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Valhalla Draco Reference kábelek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

LIMAR írta:
2021.03.31., szer. 14:35
Ma módomban állt kipróbálni a Valhalla Draco Reference kábeleket.
Szerencsére két pár XLR-t is kaptam a hangfalkábelek mellett. Így a teljes Soulution 5-ös láncba a Draco Reference kábelek kerültek.
Egyszerre cseréltem ki az összes kábelt, így az összhatásról tudok írni.
A forrás egy SME12 volt Shelter 7000-es hangszedővel, amit a Soulution 550-es phono előerősítő fogadott. Innen mentem tovább a Draco Reference XLR-rel a Soulution 525-ös előerősítő egyik XLR bemenetére.
Onnan tovább szintén Draco Reference XLR-rel a Soulution 511-es végfokba. Onnan a hatalmas méretű Draco Reference hangfal kábelekkel a Paradigm Persona 9h hangfalakba, ami a Persona széria csúcs darabja.
Úgy éreztem, elektronikával, hangfallal, forrással kellően ki tudtam szolgálni a kábeleket, meg tudtam ítélni azt a világot, amit képviselnek.
Már az első ütemeknél érződött az a végtelen nyugalom és simaság, amit már a saját Aura Reference V2 kábeleimtől is megkaptam. A mély energiák hatalmasak voltak. Talán már picit sok is a jóból. De sohasem vált dominánssá, csupán megadta a zene alapját. Pontos és kézben tartott volt a mély tartomány. Sohasem dúsult fel, puhult fel. A közép tartomány hihetetlenül sima és bársonyos. Keménységnek, harsányságnak nyoma sincs. Az ének hangoknak megvolt a kellő teste, tömege, vastagsága. Az opera felvételek térérzete tökéletesen visszaadta a felvételek eredeti terét. Mozart, Puccini és Mussorgsky felvételeit hallgattam Decca, EMI felvételekről, amik 1958-1964-ig készültek. Aztán bele hallgattam egy 1983-as élő felvételbe, ami a a Salzburgi Ünnepi Játékokon készült Riccardo Muti vezényletével. A teljes színpad elém tárult, érezni lehetett a szereplőket, azok mozgását minden irányban.
Elektronikus és rock zenével eddig nem próbálkoztam, mert annyira bevont a zenébe a rendszer, hogy nem kívántam műfajt váltani.
Azért egy kis Zeppelinnel,vagy pl az avataromban figyelő Crimson lemezzel is csak meg kellett volna kínálni a rendszert. :D
Nagyon f@sza tud lenni a simaság,a bársonyosság,meg a keménység hiánya,főleg ha ez mellett még jó sok mélyet is kapunk az arcunkba,de ez így inkább lehet unalmas mint jó,vagy te nem így érezted?Ja persze nem,nem is értem hogy minek kérdezem. :D

FENDI
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2021.02.08., hétf. 11:03
Értékelés: 6
Tartózkodási hely: budapest

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: FENDI »

Köszönjük a tesztet.
A képeken látható kábelek mennyibe kerülnek??

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Valhalla Draco Reference kábelek

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Ma módomban állt kipróbálni a Valhalla Draco Reference kábeleket.
Szerencsére két pár XLR-t is kaptam a hangfalkábelek mellett. Így a teljes Soulution 5-ös láncba a Draco Reference kábelek kerültek.
Egyszerre cseréltem ki az összes kábelt, így az összhatásról tudok írni.
A forrás egy SME12 volt Shelter 7000-es hangszedővel, amit a Soulution 550-es phono előerősítő fogadott. Innen mentem tovább a Draco Reference XLR-rel a Soulution 525-ös előerősítő egyik XLR bemenetére.
Onnan tovább szintén Draco Reference XLR-rel a Soulution 511-es végfokba. Onnan a hatalmas méretű Draco Reference hangfal kábelekkel a Paradigm Persona 9h hangfalakba, ami a Persona széria csúcs darabja.
Úgy éreztem, elektronikával, hangfallal, forrással kellően ki tudtam szolgálni a kábeleket, meg tudtam ítélni azt a világot, amit képviselnek.
Már az első ütemeknél érződött az a végtelen nyugalom és simaság, amit már a saját Aura Reference V2 kábeleimtől is megkaptam. A mély energiák hatalmasak voltak. Talán már picit sok is a jóból. De sohasem vált dominánssá, csupán megadta a zene alapját. Pontos és kézben tartott volt a mély tartomány. Sohasem dúsult fel, puhult fel. A közép tartomány hihetetlenül sima és bársonyos. Keménységnek, harsányságnak nyoma sincs. Az ének hangoknak megvolt a kellő teste, tömege, vastagsága. Az opera felvételek térérzete tökéletesen visszaadta a felvételek eredeti terét. Mozart, Puccini és Mussorgsky felvételeit hallgattam Decca, EMI felvételekről, amik 1958-1964-ig készültek. Aztán bele hallgattam egy 1983-as élő felvételbe, ami a a Salzburgi Ünnepi Játékokon készült Riccardo Muti vezényletével. A teljes színpad elém tárult, érezni lehetett a szereplőket, azok mozgását minden irányban.
Elektronikus és rock zenével eddig nem próbálkoztam, mert annyira bevont a zenébe a rendszer, hogy nem kívántam műfajt váltani.
Csatolmányok
20210331_104435.jpg
20210331_104435.jpg (3.14 MiB) Megtekintve 4570 alkalommal
20210331_104310.jpg
20210331_104310.jpg (5.14 MiB) Megtekintve 4570 alkalommal
20210331_104201.jpg
20210331_104201.jpg (4.34 MiB) Megtekintve 4570 alkalommal
20210331_105636.jpg
20210331_105636.jpg (4.57 MiB) Megtekintve 4570 alkalommal
20210331_121132.jpg
20210331_121132.jpg (3.53 MiB) Megtekintve 4570 alkalommal
20210331_121422.jpg
20210331_121422.jpg (4.04 MiB) Megtekintve 4570 alkalommal

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Sir Isaac Newton 1643.01.04. - 1727.03.31.
.
Newton.jpg
Newton.jpg (23.99 KiB) Megtekintve 4386 alkalommal
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

tonee73 írta:
2021.03.28., vas. 13:36
Palm írta:
2021.03.28., vas. 13:10
Most hétvégén ittam Valhalla gyógynövény likört. ;peace;
...és ezt fontos volt itt megosztanod, hiszen a topik témájába vág... :smile51:
Köszi.
Mivel ilyen is létezik ezért írtam. :angry:
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Palm írta:
2021.03.28., vas. 13:10
Most hétvégén ittam Valhalla gyógynövény likört. ;peace;
...és ezt fontos volt itt megosztanod, hiszen a topik témájába vág... :smile51:
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Most hétvégén ittam Valhalla gyógynövény likört. ;peace;
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Leon727 írta:
2021.03.26., pén. 19:32
Kedves Fórumozók!


Mintegy 20 éve csöppentem bele a házi-mozi világába, a zenehallgatás akkoriban valahogy háttérbe szorult. Teltek az évek, építgettem a rendszert. Kislányunk születése után eladtam szinte mindent, majd 3 évre rá újrakezdtem. Az utóbbi időben kevesebb idő jutott a mozi részlegre és egyre jobban előtérbe került a zene. Adtam-vettem a komponenseket, hol elégedett voltam, hol nem, míg arra jutottam, hogy szakértő kell ide, mert valahogy nem éreztem a haladást, pedig azért költöttem a rendszerre. Ekkor (tavaly ősszel) kerestem meg Ákost, leírtam mi a célom, illetve milyen a rendszer és a kábelezés. Hosszú levélváltás következett, melyben sok segítséget kaptam tőle. Arra jutottam, hogy apránként "kidobom" a meglévő kábeleket és a teljes rendszer ValhallA kábelezést kap. Megvásároltam tőle az elsőket és pár napja a kezemben tarthattam őket.
Van új és használt is, ezek fértek bele a keretbe, egyelőre.
AgPt-RXF v2 tápkábel - DAC
AgVIII Reference tápkábel - erősítő
AgPt-RX RCA IC - a kettő közé

Néhány órányi meghallgatás után mosolygós lett az arcom. Sok, különböző stílusú zeneszámot játszottam le, a következőket tapasztaltam:

1. Ha egy komolyzenei jellegű koncertfelvétel hallgatása közben kissé feszengsz a nappaliban ülve, hogy mégis szmokingot kellett volna felvenned, akkor az már csak jó hangzásnak mondható, legalábbis kezdetnek megteszi. ;)

2. A Gibb-fivérek (The Bee Gees) szinte megjelentek a nappaliban, a képzeletbeli színpadon álltak és nem egy (jó nagy) konzervdoboz aljáról énekeltek felfelé.

3. A magas hangok még magasabbra mentek (nekem ez bejön), a mélyek lejjebb kerültek és izmosabbak lettek.

4. Nemcsak szélessége, hanem mélysége is volt a színpadnak.

Úgy volt akkor, hogy meghallgatok még 2-3 számot, aztán megyek a dolgomra. Nem sikerült. Lett belőle vagy 30. :D
Nem maradt más hátra, mint a többi, rendszerhez tartozó kábel cseréje, amit lépésről-lépésre haladva meg is teszek. :smile32:

Köszönöm a lehetőséget, hogy a rendszert ilyen minőségű komponensekkel bővíthet(t)em. :smile53:


Üdvözlettel,
Leon727

Mindenes rendszerem van és nemcsak zenénél, de házimozinál és PlayStation konzolnál is nagyon bevált. Mostanában volt nálam pár fórumtárs és kérdezgettek a kábelekről. ;)
A következő lépés a mélyláda tápkábelének cseréje lesz AgPt - RXF kábelre és a center és a front hangfalkábelek szintén AgPt-re. A háttér sajnos nem, mert oda 2 x 10m kell és az már nem fér bele a költségvetésembe. sad.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Leon727
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2011.10.12., szer. 21:33
Értékelés: 151

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Leon727 »

Kedves Fórumozók!


Mintegy 20 éve csöppentem bele a házi-mozi világába, a zenehallgatás akkoriban valahogy háttérbe szorult. Teltek az évek, építgettem a rendszert. Kislányunk születése után eladtam szinte mindent, majd 3 évre rá újrakezdtem. Az utóbbi időben kevesebb idő jutott a mozi részlegre és egyre jobban előtérbe került a zene. Adtam-vettem a komponenseket, hol elégedett voltam, hol nem, míg arra jutottam, hogy szakértő kell ide, mert valahogy nem éreztem a haladást, pedig azért költöttem a rendszerre. Ekkor (tavaly ősszel) kerestem meg Ákost, leírtam mi a célom, illetve milyen a rendszer és a kábelezés. Hosszú levélváltás következett, melyben sok segítséget kaptam tőle. Arra jutottam, hogy apránként "kidobom" a meglévő kábeleket és a teljes rendszer ValhallA kábelezést kap. Megvásároltam tőle az elsőket és pár napja a kezemben tarthattam őket.
Van új és használt is, ezek fértek bele a keretbe, egyelőre.
AgPt-RXF v2 tápkábel - DAC
AgVIII Reference tápkábel - erősítő
AgPt-RX RCA IC - a kettő közé

Néhány órányi meghallgatás után mosolygós lett az arcom. Sok, különböző stílusú zeneszámot játszottam le, a következőket tapasztaltam:

1. Ha egy komolyzenei jellegű koncertfelvétel hallgatása közben kissé feszengsz a nappaliban ülve, hogy mégis szmokingot kellett volna felvenned, akkor az már csak jó hangzásnak mondható, legalábbis kezdetnek megteszi. ;)

2. A Gibb-fivérek (The Bee Gees) szinte megjelentek a nappaliban, a képzeletbeli színpadon álltak és nem egy (jó nagy) konzervdoboz aljáról énekeltek felfelé.

3. A magas hangok még magasabbra mentek (nekem ez bejön), a mélyek lejjebb kerültek és izmosabbak lettek.

4. Nemcsak szélessége, hanem mélysége is volt a színpadnak.

Úgy volt akkor, hogy meghallgatok még 2-3 számot, aztán megyek a dolgomra. Nem sikerült. Lett belőle vagy 30. :D
Nem maradt más hátra, mint a többi, rendszerhez tartozó kábel cseréje, amit lépésről-lépésre haladva meg is teszek. :smile32:

Köszönöm a lehetőséget, hogy a rendszert ilyen minőségű komponensekkel bővíthet(t)em. :smile53:


Üdvözlettel,
Leon727

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
Nap képe.jpg
Nap képe.jpg (86.84 KiB) Megtekintve 3789 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”