A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3834

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Egy kiváló írás, aminek minden sorával egyet tudok érteni.:

https://ectopolis.hu/zene/a-kiralyno-ny ... tDRd29c3_s
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Nemrég osztotta meg a facebook-on, Bob James bácsi.:

November 6 - The Best of Fourplay (2020 Remastered)
- 1st time available on 180g Vinyl, MQA-CD, SACD & Hi-Res digital audio formats.
- Includes the bonus track, 'The Closer I Get To You’, featuring Patti Austin & Peabo Bryson.
Pre-order: https://smarturl.it/TheBestofFourplay20
Check out the video for "4 Play and Pleasure":
https://bit.ly/3nNKjMH
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (71.23 KiB) Megtekintve 155 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 555

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

LIMAR írta:
2020.10.25., vas. 11:53
trane írta:
2020.10.25., vas. 10:20
még amikor volt olyan szándékom, hogy vegyek (pl.) Siltech kábeleket, leginkább ezért nem tettem (fotó lentebb) :ohnoohnoohno:
Lehet, hogy hivatalos forgalmazót kellett volna megkeresni és akkor garantáltan eredeti kábelt kaptál volna.
Persze mindenki mindig jól akar járni, olcsón akar vásárolni.
Tudomásul kell venni, hogy 20%-os áron jó esetben a 20%-os minőséget lehet megvenni. Legtöbbször azt sem. Kidobott pénz minden fillér, amit hamisítványokra, utánzatokra, "annak látszó" tárgyakra költött. Pedig abban a pillanatban jó ötletnek tűnt.

A Siltech és CrystalConnect (ex Crystal Cable) minden konfekcionált kábelét olyan egyedi jelöléssel, azonosítással látja el, amin még a hivatalos importőr is be van azonosítva. Így minden kábele tökéletesen nyomon követhető. Ma hivatalos forgalmazótól 100%-ban eredeti terméket kapsz. Még a dobon lévő kábelek dobjai is be vannak azonosítva. Ott se lehetséges a hamisítvány vásárlása.

Aki meg szereti a kalandokat, vásároljon az Alin annak látszó tárgyakat.
Azt itt senki sem feltételezte, hogy egy hivatalos forgalmazó hamisítványt ad el.
Itt a hamisítványok használt piaci elterjedéséről van szó, ami ugyanúgy sajnálatos és kártékony.
Tűnjek nyugodtan "olcsó Jánosnak", de nekem(és még sok másnak is) elsősorban a használt piac jelenti az elérhető megoldást. Sajnos én nem, vagy a legritkább esetben tehetem meg, hogy új készüléket, kábelt, vásároljak. Évek múltán az újkori ár 50-70%-áért, már szélesebb rétegnek elérhető egy készülék, kábelt, stb. Aki használt piacról vásárol(elég sokan) az természetesen kockázatot vállal, de azért a 20%-os ár, egy szinte új kábelért több mint gyanús, aki ilyen ajánlatnak bedől, csak magára vethet.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő,
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2145
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

trane írta:
2020.10.25., vas. 12:45
a gyártótól vásároltam... leborulok.gif
Én is hat éve még és nem bántam meg. :D
Csatolmányok
Valhalla Aura Reference V2  04.jpg
Valhalla Aura Reference V2 04.jpg (309.01 KiB) Megtekintve 278 alkalommal
Valhalla Aura Reference V2  03.jpg
Valhalla Aura Reference V2 03.jpg (281.07 KiB) Megtekintve 278 alkalommal

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1637

Hozzászólás Szerző: trane »

LIMAR írta:
2020.10.25., vas. 11:53
Lehet, hogy hivatalos forgalmazót kellett volna megkeresni és akkor garantáltan eredeti kábelt kaptál volna.
Persze mindenki mindig jól akar járni, olcsón akar vásárolni...
a gyártótól vásároltam... leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2145
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

trane írta:
2020.10.25., vas. 10:20
még amikor volt olyan szándékom, hogy vegyek (pl.) Siltech kábeleket, leginkább ezért nem tettem (fotó lentebb) :ohnoohnoohno:
Persze mindenki mindig jól akar járni, olcsón akar vásárolni.
Tudomásul kell venni, hogy 20%-os áron jó esetben a 20%-os minőséget lehet megvenni. Legtöbbször azt sem. Kidobott pénz minden fillér, amit hamisítványokra, utánzatokra, "annak látszó" tárgyakra költött. Pedig abban a pillanatban jó ötletnek tűnt.

A Siltech és CrystalConnect (ex Crystal Cable) minden konfekcionált kábelét olyan egyedi jelöléssel, azonosítással látja el, amin még a hivatalos importőr is be van azonosítva. Így minden kábele tökéletesen nyomon követhető. Ma hivatalos forgalmazótól 100%-ban eredeti terméket kapsz. Még a dobon lévő kábelek dobjai is be vannak azonosítva. Ott se lehetséges a hamisítvány vásárlása.

Aki meg szereti a kalandokat, vásároljon az Alin annak látszó tárgyakat.

trane
V.I.P.
V.I.P.

ami viszont nagyon szomorú, hogy kábel-hamisítást láttam már nagy-nevű gyártótól, konkrétan a Coincident-től is, s amikor jeleztem felé a gondot (nem magamtól, egy ámerikái fórum segítségével jöttem rá), szó nélkül küldött másikat, immár eredetit, és visszakérte a korábban-küldöttet :yingyang:

trane
V.I.P.
V.I.P.

ValhallA írta:
2020.10.25., vas. 10:15
Ez így van!
Kínai hamisítványban több fokozat létezik... Léteznek picit jobb minőségű, kb. az eredetihez hasonlók, amelyek közel azonos átmérőt, színt, gyári feliratos csatlakozókat használnak még ha nem is teljesen a gyárival megegyezőt a felületes szemlélő megtévesztéséhez sok esetben elégséges…
A harmadik kategóriába tartoznak a (szó szerint) megszólalásig azonos hamisítások, amelyek előállítása már drága, hiszen a dobozt és egyéb járulékos okmányait klónozzák...

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Ebben az a legszomorúbb, hogy az ilyen hamisítvány gyártásra, már egy komplett iparág épült Kínában. Csak azt nem értem, ennyi idő, és energia ráfordítással akár minőségi eszközöket is gyárthatnának, vagy ez a "népátb@szás" náluk már hitvallás?
Ez így van!
Kínai hamisítványban több fokozat létezik.: A legalja hamisítvány az amelyik nem próbál az eredetire hasonlítani, csak valami olcsó kábelre rászitázzák a gyártó márkanevét, márkajelét, még a típusszám is fiktív. Léteznek picit jobb minőségű, kb. az eredetihez hasonlók, amelyek közel azonos átmérőt, színt, gyári feliratos csatlakozókat használnak még ha nem is teljesen a gyárival megegyezőt a felületes szemlélő megtévesztéséhez sok esetben elégséges…
A harmadik kategóriába tartoznak a (szó szerint) megszólalásig azonos hamisítások, amelyek előállítása már drága, hiszen a dobozt és egyéb járulékos okmányait klónozzák.
A drága komolyabb hamisítványon a gyári számok sokszor azonosak, száz meg száz darabnál(Ezeket eredeti kábelekről lopják le.), ezért sem szívesen fényképezik a kábel ezen részét kedvcsináló fotókon.

A hamisítványok az eltérő szakértelemmel bíró emberkéknek, szegmentáltan készülnek a különböző átverésekhez tartozó, opcionális büdzséből.
Nyilván egy méregdrága kábel replikájának nem kell még csak olcsónak sem lennie, hiszen az átverés része az is, hogy túl olcsón nem lehet adni, mert akkor gyanút fog egyszeri János hobbista és nem fogja szellőztetni a bukszát...

Kínában lusták saját kútfejből előhúzni dolgokat, kb. 90%-ban minden lopott technológiára épül! Még a hadiiparuk is!
Ne gondoljátok, hogy a hamisitvány bizniszben nincsen nagy pénz!
Ezeket a kukába való hamisítványokat megéri legyártani, hiszen hulladék, filléres anyagok vannak becsomagolva, és igen komoly haszonnal eladva! Ami hazai viszonylatban költséges legyártásnak tűnhet, ott egy tál rizsért, szállásért legyáta(t)nak nem igazán tisztázott munkakörülmények között...
Természetesen van jó kínai cucc, viszont az ugyan olyan drága, mintha a világon bárhol máshol készülne!
Gondoljunk csak a neotech, minőségi színezüst kábeleire, amelyek ugyan annyiba kerülnek, mint bármilyen egyéb, más High End gyártó kábele…
Csatolmányok
12.jpg
12.jpg (18.96 KiB) Megtekintve 381 alkalommal
11.jpg
11.jpg (37.95 KiB) Megtekintve 381 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ValhallA 2020.10.25., vas. 10:23-kor.

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 744

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Van azért a témához közvetve kapcsolódóan (technológiai fejlődés) egy másik aspektusa a jelenségnek - hozzátéve, hogy egyetértek Ákossal. Erről egy kiváló cikk született a Válasz online-on, érdemes elolvasni.
https://www.valaszonline.hu/2020/10/04/ ... ze-1-resz/
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 555

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ValhallA írta:
2020.10.24., szomb. 23:40
Az óccsó a drága vagy a drága az óccsó...?

A múltkor valaki pont az AVX-en osztotta készségesen a szürke állományt, miszerint az eredeti és az ebay-es hamisítvány kábel egy és ugyan az, mindkettő ugyan ott készül! Miiiii???? Télleg??? gondolkodik.gif
Egyesek elmélete szerint délelőtt készülnek az eredeti kábelek, délután pedig a hamisítványok, amelyek tökéletesen megegyeznek az eredetivel, viszont az eredetiért a High End gyártók a kereskedőkkel karöltve, milliókat kérnek, mert gonoszak és mert CSAK!

Sajnos, még mindig sokan bedőlnek az észosztóknak és bevásárolnak a legkülönbözőbb hamisítványokból.
Ott tartunk, hogy ez miatt nem nagyon merek beszámolni, számla, meghallgatás nélkül kábeleket...
A kínai ipar, ma már olyan szép, „minőségi” hamisítványokat produkál, hogy külsőre meg nem lehet mondani, hogy eredeti-e az adott darab vagy sem!
Persze fülre azonnal lebuknak az ilyen kábelek, pláne ha ismeri az ember a méregdrága, PSS színezüst vezetővel szerelt AudioQuest-ek hangzásvilágát.
A Hamisítványok színezüst helyett, ezüstözött rezet, rosszabb esetben ónozott rezet alkalmaznak vezetőként.
Nem azt mondom, hogy hallgathatatlanul rosszak ezek a hamisítványok(Főleg olcsó láncokban!), viszont már a vételáruknak megfelelő minőséget is a legritkább esetben képviselik.

Persze ha valaki szeretne egy AQ - Wel Signature, vagy Siltech - Double Crown kinézetű kamu ezüstözött réz kábelt magának, szíve joga!
A gondot még csak nem is abban látom, hogy hifiLajoska bedől egy ebay-es csingyungwang74 seller-nek, hanem abban, hogy ezután tovább értékesíti eredetiként, másra áttestálva ezáltal saját ballépése anyagi veszteségét.
A jellemtelenebbek, eleve tudatosan, jól bekészleteznek a kínai tucat gagyi hamisítványokból és többszörös szorzóval értékesítik azokat a legkülönbözőbb csatornákon.
Az is elgondolkodtató, hogy ezeknek a hamisítvány bizniszben utazó eladóknak egyetlen negatív feedback-je sincs, kártékony tevékenységük ellenére! Ez azt feltételezi számomra, hogy leginkább tudatosan, eleve olyan emberek vásárolnak ezektől, akik tovább kívánják értékesíteni a hamis cuccokat az EU-ban!

Példának okáért itt egy hamisítvány gyáros, aki kizárólag a legkomolyabb High End kábelek hamisítványainak értékesítésében utazik.:
https://www.ebay.com/sch/m.html?item=20 ... 1976&rt=nc
Van itt Transparent-en, Kharma-n át a Siltech Triple Crown-ig bezárólag minden!
Az utóbbit már 2700USD-ért hirdeti és állítása szerint „95%-ban új” de a dobozát sajnos elvitte a cica.

Bár tisztában vagyok az ebay és az AliExpress-en fellelhető csájníz, jóárasított "termékekkel" de próbából, máskor szimpla meggondolatlanságból én is szoktam rendelgetni kamerákhoz akkut és passzív kiegészítőket.
Rendeltem pár jóárasított, 18650 ipari cellát, ami már az elején feltűnt, hogy sokkal könnyebb, mint egy átlagos darab és valamiféle porral, homokkal van feltöltve nagy részben.
Természetesen egy normális minőségű akkuval nem lehet egy lapon említeni azt nem is vártam. De! :smile51:
Hasonlóan jártam V-Lock akkuval… Van pár darab eredeti Sony V-Lock akkum, amit vagy 4-5éve vásároltam használtan egy televíziós társaságtól, akik szerintem már 15-20éve húzták, vonták, ütötték.
Nos az azonos specifikációval rendelkező, óccsó,kínai "fake sony", V-Lock akku, még új állapotában sem bírja annyi ideig, mint a több mint húsz éve közel napi használatban lévő, agyonhasznált, eredeti Sony-k!
Tehát ha mindent összevetünk, pont annyit kapunk a pénzünkért, mint amennyit fizettünk az adott "termékért". Sőt!
Mernél bármilyen passzív/aktív alkatrészt rendelni Kínából, High End Audio projekthez?
Még mindig üres a kosarad...?

youtu.be/JzzfzGJpUS8
Ebben az a legszomorúbb, hogy az ilyen hamisítvány gyártásra, már egy komplett iparág épült Kínában. Csak azt nem értem, ennyi idő, és energia ráfordítással akár minőségi eszközöket is gyárthatnának, vagy ez a "népátb@szás" náluk már hitvallás?
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő,
Hangsugárzó: JBL Ti 5000, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, DIY

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Az óccsó a drága vagy a drága az óccsó...?

A múltkor valaki pont az AVX-en osztotta készségesen a szürke állományt, miszerint az eredeti és az ebay-es hamisítvány kábel egy és ugyan az, mindkettő ugyan ott készül! Miiiii???? Télleg??? gondolkodik.gif
Egyesek elmélete szerint délelőtt készülnek az eredeti kábelek, délután pedig a hamisítványok, amelyek tökéletesen megegyeznek az eredetivel, viszont az eredetiért a High End gyártók a kereskedőkkel karöltve, milliókat kérnek, mert gonoszak és mert CSAK!

Sajnos, még mindig sokan bedőlnek az észosztóknak és bevásárolnak a legkülönbözőbb hamisítványokból.
Ott tartunk, hogy ez miatt nem nagyon merek beszámolni, számla, meghallgatás nélkül kábeleket...
A kínai ipar, ma már olyan szép, „minőségi” hamisítványokat produkál, hogy külsőre meg nem lehet mondani, hogy eredeti-e az adott darab vagy sem!
Persze fülre azonnal lebuknak az ilyen kábelek, pláne ha ismeri az ember a méregdrága, PSS színezüst vezetővel szerelt AudioQuest-ek hangzásvilágát.
A Hamisítványok színezüst helyett, ezüstözött rezet, rosszabb esetben ónozott rezet alkalmaznak vezetőként.
Nem azt mondom, hogy hallgathatatlanul rosszak ezek a hamisítványok(Főleg olcsó láncokban!), viszont már a vételáruknak megfelelő minőséget is a legritkább esetben képviselik.

Persze ha valaki szeretne egy AQ - Wel Signature, vagy Siltech - Double Crown kinézetű kamu ezüstözött réz kábelt magának, szíve joga!
A gondot még csak nem is abban látom, hogy hifiLajoska bedől egy ebay-es csingyungwang74 seller-nek, hanem abban, hogy ezután tovább értékesíti eredetiként, másra áttestálva ezáltal saját ballépése anyagi veszteségét.
A jellemtelenebbek, eleve tudatosan, jól bekészleteznek a kínai tucat gagyi hamisítványokból és többszörös szorzóval értékesítik azokat a legkülönbözőbb csatornákon.
Az is elgondolkodtató, hogy ezeknek a hamisítvány bizniszben utazó eladóknak egyetlen negatív feedback-je sincs, kártékony tevékenységük ellenére! Ez azt feltételezi számomra, hogy leginkább tudatosan, eleve olyan emberek vásárolnak ezektől, akik tovább kívánják értékesíteni a hamis cuccokat az EU-ban!

Példának okáért itt egy hamisítvány gyáros, aki kizárólag a legkomolyabb High End kábelek hamisítványainak értékesítésében utazik.:
https://www.ebay.com/sch/m.html?item=20 ... 1976&rt=nc
Van itt Transparent-en, Kharma-n át a Siltech Triple Crown-ig bezárólag minden!
Az utóbbit már 2700USD-ért hirdeti és állítása szerint „95%-ban új” de a dobozát sajnos elvitte a cica.

Bár tisztában vagyok az ebay és az AliExpress-en fellelhető csájníz, jóárasított "termékekkel" de próbából, máskor szimpla meggondolatlanságból én is szoktam rendelgetni kamerákhoz akkut és passzív kiegészítőket.
Rendeltem pár jóárasított, 18650 ipari cellát, ami már az elején feltűnt, hogy sokkal könnyebb, mint egy átlagos darab és valamiféle porral, homokkal van feltöltve nagy részben.
Természetesen egy normális minőségű akkuval nem lehet egy lapon említeni azt nem is vártam. De! :smile51:
Hasonlóan jártam V-Lock akkuval… Van pár darab eredeti Sony V-Lock akkum, amit vagy 4-5éve vásároltam használtan egy televíziós társaságtól, akik szerintem már 15-20éve húzták, vonták, ütötték.
Nos az azonos specifikációval rendelkező, óccsó,kínai "fake sony", V-Lock akku, még új állapotában sem bírja annyi ideig, mint a több mint húsz éve közel napi használatban lévő, agyonhasznált, eredeti Sony-k!
Tehát ha mindent összevetünk, pont annyit kapunk a pénzünkért, mint amennyit fizettünk az adott "termékért". Sőt!
Mernél bármilyen passzív/aktív alkatrészt rendelni Kínából, High End Audio projekthez?
Még mindig üres a kosarad...?

youtu.be/JzzfzGJpUS8
Csatolmányok
1123.jpg
1123.jpg (53.3 KiB) Megtekintve 472 alkalommal

KisMarci
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 218

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

https://telex.hu/kult/2020/10/21/tuba-m ... asz-zoltan

Már az pozitív, hogy milyen hangfal van a háttérben! :smile29:
1603269292-temp-ollejp-20201021-720-0-cr.jpg
1603269292-temp-ollejp-20201021-720-0-cr.jpg (74.3 KiB) Megtekintve 595 alkalommal

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 744

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Pár évvel ezelőtt talán már voltak ezek a zenék, de talán az azóta idetévedők is találnak egy két finomságot az őszi kollekcióból, esős, merengős időszakokra! :rolleyes:
A Lake of Tears egy svéd gothic/doom metal banda, de nem köl megijedni, a '99-es Forever Autumn albumukat meleg szívvel ajánlom a melankólikus zenék kedvelőinek, alapjában véve egy remek akusztikus album.

youtu.be/54159o9reuCbOMJU

A Strawbs egy angol banda, mely 1964-ben alakult, de első albumuk 1969-ben jelent meg. Eleinte folk rock, utána már inkább prog rock albumokat jelentettek meg, persze itt a stílusok között azért van átmenet. Legismertebb albumuk talán a '72-es Grave New World, illetve a '74-es Hero and Heroine, melyről az alábbi, több mint 8 perces gyönyörűséget ajánlom, Autumn! ;)

youtu.be/bJaGE4GSCfQ

Következzen Vangelis, gondolom senkinek nem kell bemutatni. L'Apocalypse des Animaux OST albuma 1973-ban jelent meg, mely egy francia TV sorozathoz készült. Erről az alábbi gyönyörűség, La Petite Fille De La Mer! :rolleyes:

youtu.be/DLr1oWjIC44

Végül pedig legyen Justin Hayward, a The Moody Blues oszlopos tagja. A gyönyörű Forever Autumn Jeff Wayne 1978-as Jeff Wayne's Musical Version Of The War Of The Worlds albumáról lehet ismerős! ;)

youtu.be/dJbp_GjD9VE

Kellemes hallgatózást a punnyadt hétvégére! :smile29:
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Csatolmányok
js.jpg
js.jpg (142.51 KiB) Megtekintve 858 alkalommal

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3566

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

ValhallA írta:
2020.10.13., kedd 20:30
Szülinapos az egyik legjobb Sting lemez, amely régi munkaeszköz is egyben. :smile32:
A mai napig a top 5 időtlen időkig hallgatható lemezem között van.
A másik négy:
U2-Joshua Tree
Genesis:Invisible Touch
Peter Gabriel:So
Pink Floyd:Delicate Sound of Thunder
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Szülinapos az egyik legjobb Sting lemez, amely régi munkaeszköz is egyben. :smile32:
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (62.46 KiB) Megtekintve 1027 alkalommal

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 168

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2020.10.13., kedd 10:37
Pontosan.
A "régen és most" kifejezésre, ha rákeresünk képek terén igencsak elgondolkodtató dolgokat találunk. Szó szerint 180 fokos fordulatot vett a világ.
Nincs hozzáfűzni valóm:

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Pontosan.
A "régen és most" kifejezésre, ha rákeresünk képek terén igencsak elgondolkodtató dolgokat találunk. Szó szerint 180 fokos fordulatot vett a világ.
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (42.85 KiB) Megtekintve 1116 alkalommal

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

Palm írta:
2020.10.12., hétf. 03:18
KisMarci írta:
2020.10.12., hétf. 00:18
Az a tendencia, hogy a termelői réteg (a mezőgazdaságtól az iparon át a zeneiparig) folyamatosan szűkül (gépiesedik), miközben a kereskedelmi réteg meg növekszik, amire meg ráépül a reklám/divat.

Nem az életérzésünket, mondanivalónkat öntjük művészi formába (albumba), hanem csak pillanatokról formálunk rövid véleményeket (számokat), de azt is már csak mások kész töredékeiből rakjuk össze.
Pontosan.

Kép
Kép

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

KisMarci írta:
2020.10.12., hétf. 00:18
Az a tendencia, hogy a termelői réteg (a mezőgazdaságtól az iparon át a zeneiparig) folyamatosan szűkül (gépiesedik), miközben a kereskedelmi réteg meg növekszik, amire meg ráépül a reklám/divat.

Nem az életérzésünket, mondanivalónkat öntjük művészi formába (albumba), hanem csak pillanatokról formálunk rövid véleményeket (számokat), de azt is már csak mások kész töredékeiből rakjuk össze.
Pontosan.

Kép

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

ValhallA írta:
2020.10.12., hétf. 00:02
Bocs, ha kicsit "offolok".
Hatalmas generációs szakadék van. Nagyon más világban nőttünk fel mi "öregek".
Egyébként manapság sajnos hatalmas a kínálat, de minőségi zenék terén egyre kevesebb akad. Röviden megy zenei téren is a nagyipari tömeggyártás (show biznisz).
Nagyot változott a világ és szerintem nem jó irányba.

A generációs különbség mindig is megvolt...
A mai világ sokkal kényesebb a józan ész, emberi értékek képviselete, megtartása, átörökítése szempontjából!
Minden érték amit az előző generációk felépítettek a mai divatos, trendi kommunikáció szerint: avítt, használhatatlan, megsemmisítendő, egyenesen kukába való!
Mi sokkal közelebb álltunk a szüleink szellemiségéhez, normáihoz ebben a tekintetben, mint a mai fiatalok.
Egyszerűbb volt megértenem, elfogadnom, miért tetszett nekik a The Beatles vagy Máté Péter zenéje...
Az a legnagyobb probléma a mai világgal, hogy a fiatal emberek nem hajlandóak gondolkodni és más véleményét veszik át. Azt sulykolják a médián keresztül, hogy gondolkodni bűn, nem trendi, elég ha más, divatos véleményét átveszed és szajkózod.
Mintha John Carpenter, They Live filmjében lennénk… Régen nagyon utópisztikusnak tűnt, amikor kijött, viszont ma már a mindennapok valósága!

Manapság a fizetett észosztók, youtuberek, influencerek, tartalom szolgáltatók(Ezek közül talán a Netflx a legaljasabb!) a vallás és a pénzért mindenre kapható hírességek, hollywoodi színészek a celebráló főpapok!
Az influencerek konkrétan azt csinálják, hogy tervszerűen összegyűjtenek egy hatalmas követő tábort és azok véleményét formálják, szó szerint befolyásolják!
Egy influencer piaci értéke millió követőben mérhető marketing, reklám szempontok alapján!
A televíziózás jelentősége egyre csökken és ezek a youtuberek veszik át, nyelik le, adott tematikus TV csatornák célközönségét, reklám bevételeit!
A felkapottabb csatornák tulajdonosait szinte elárasztják a cégek igen komoly ajánlatokkal és nyilván el is várnak cserébe bizonyos szolgáltatásokat.
Ebből a youtuberkedésből és influencerkedésből még idehaza is nagyon sokan brandet építenek és nagyon jól megélnek.
Vannak olyan fiatal, szinte gyerekeknek nevezhető, youtube csatorna tulajdonosok, akik webkamerának 5-6milliós, alapvetően filmezéshez gyártott mozis kamerákat használnak és Teslával járnak! Mindössze azért mert megtehetik!
Szóval elég jól fizet a dolog...

Eljutottunk arra a szintre, hogy a nagy tömegek, úgynevezett reakció videókat néznek.
Tehát azt nézik, hogy x-y gyerek, emberke, mit szól a ToTo-Africa számához, vagy bizonyos filmek kulcsjeleneteihez.
Ezeknek a csatornáknak 100x annyi nézettsége van, mint a ToTo hivatalos youtube, vagy a film eredeti jogtulajdonosának csatornáján a forrás videó(k)nak!

Még csak nem is a tehetséggel lenne a probléma, mert olyan technikai tudású fiatal youtuberek, zenészek vannak napjainkban, akik talán soha nem voltak a megelőző generációkban...
Ez a típusú, megváltozott zeneipari berendezkedés és kommunikáció már képtelen kitermelni olyan legendás, arénákat megtöltő bandákat akiknek a zenéjén mi nőttünk fel!

youtu.be/zLQ2d89vCiw
Nem csoda, ha úgy érzi az ember, hogy futószallagról gördülnek le a zenék és a "sztárok".
Édesanyám mondta, hogy amikor még ő volt fiatal, akkor nem úgy volt, mint ma, hogy "elővettek valakit és kikiáltották sztárnak", mint a bűvész ahogy előveszi a nyulat a cilinderből, hanem azért ott volt egy létra is, amit meg kellett mászni. Volt persze akkor is olyan, akinek volt "hátszele", de volt bőven kivétel is. Valahogy én is ezt érzem, amit édesanyám, ha visszagondolok fiatal koromra.
Összejött egy zenekar, elkezdtek játszani kis helyeken, házi felvételeket csináltak és azt adták körbe. Lett rajongó táboruk, majd egyre nagyobb közönségnek játszottak, ahogy ismertebbek lettek és albumot adtak ki és ívelt felfelé a zenei karrierjük. Ezek a zenészek azért rendelkeztek zenei tudással, ismeretekkel is. Akadt, aki énekelni tudott (nem véletlenül fogalmaztam így, mert manapság akad olyan, amelyikre azt tudom csak mondani, mint Ford Fairlane: a macska muzikálisabban vernyákol dugás közben) és tanult is, de akadt aki hangszeren vagy többön is.
Manapság már leginkább előszednek valakit a semmiből (kíemelik a tömegből), akinek semmi zenei múltja és kikiáltják sztárnak, jön a bemutatkozó album egyből és fellépések. Az egész elüzletiesedett.
Dr. Csont című sorozat egyik részében mondta Bones: a hanyatló kultúrák jellemzője, hogy a külsőségeket részesítik előnyben. Idézve a Penge című filmből: a cukormázas felszín mögött van egy másik világ, az a valódi.
Ha elmész valahová szórakozni és nem öltözöl "megfelelően" már be se engednek vagy ha mégis, akkor kinéznek. Amikor fiatal voltam simán kapucnis pulcsi, farmer nadrág, sport cipőben vagy bakancsban mentünk bulizni. Ma meg már minimum mintha állás interjúra mennénk. A Johnny Mnemonic diszkó jelenete volt ilyen, hogy mindenki jól öltözött vagy trendi volt.
A Ford Fairlane kalandjai című filmből a stúdió jelenet jut mindig eszembe, amikor Ford és a kiadó tulajdonosa beszélget és kifejti a tulaj, hogy milyen is a zenei ipar.

KisMarci
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 218

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Egyébként manapság sajnos hatalmas a kínálat, de minőségi zenék terén egyre kevesebb akad. Röviden megy zenei téren is a nagyipari tömeggyártás (show biznisz).

A generációs különbség mindig is megvolt...
A mai világ sokkal kényesebb a józan ész, emberi értékek képviselete, megtartása, átörökítése szempontjából!
Minden érték amit az előző generációk felépítettek a mai divatos, trendi kommunikáció szerint: avítt, használhatatlan, megsemmisítendő, egyenesen kukába való!
Mi sokkal közelebb álltunk a szüleink szellemiségéhez, normáihoz ebben a tekintetben, mint a mai fiatalok.
Egyszerűbb volt megértenem, elfogadnom, miért tetszett nekik a The Beatles vagy Máté Péter zenéje...
Az a legnagyobb probléma a mai világgal, hogy a fiatal emberek nem hajlandóak gondolkodni és más véleményét veszik át. Azt sulykolják a médián keresztül, hogy gondolkodni bűn, nem trendi, elég ha más, divatos véleményét átveszed és szajkózod.
Mintha John Carpenter, They Live filmjében lennénk… Régen nagyon utópisztikusnak tűnt, amikor kijött, viszont ma már a mindennapok valósága!

Manapság a fizetett észosztók, youtuberek, influencerek, tartalom szolgáltatók(Ezek közül talán a Netflx a legaljasabb!) a vallás és a pénzért mindenre kapható hírességek, hollywoodi színészek a celebráló főpapok!
Az influencerek konkrétan azt csinálják, hogy tervszerűen összegyűjtenek egy hatalmas követő tábort és azok véleményét formálják, szó szerint befolyásolják!
Egy influencer piaci értéke millió követőben mérhető marketing, reklám szempontok alapján!
A televíziózás jelentősége egyre csökken és ezek a youtuberek veszik át, nyelik le, adott tematikus TV csatornák célközönségét, reklám bevételeit!
A felkapottabb csatornák tulajdonosait szinte elárasztják a cégek igen komoly ajánlatokkal és nyilván el is várnak cserébe bizonyos szolgáltatásokat.
Ebből a youtuberkedésből és influencerkedésből még idehaza is nagyon sokan brandet építenek és nagyon jól megélnek.
Vannak olyan fiatal, szinte gyerekeknek nevezhető, youtube csatorna tulajdonosok, akik webkamerának 5-6milliós, alapvetően filmezéshez gyártott mozis kamerákat használnak és Teslával járnak! Mindössze azért mert megtehetik!
Szóval elég jól fizet a dolog...

Eljutottunk arra a szintre, hogy a nagy tömegek, úgynevezett reakció videókat néznek.
Tehát azt nézik, hogy x-y gyerek, emberke, mit szól a ToTo-Africa számához, vagy bizonyos filmek kulcsjeleneteihez.
Ezeknek a csatornáknak 100x annyi nézettsége van, mint a ToTo hivatalos youtube, vagy a film eredeti jogtulajdonosának csatornáján a forrás videó(k)nak!

Még csak nem is a tehetséggel lenne a probléma, mert olyan technikai tudású fiatal youtuberek, zenészek vannak napjainkban, akik talán soha nem voltak a megelőző generációkban...
Ez a típusú, megváltozott zeneipari berendezkedés és kommunikáció már képtelen kitermelni olyan legendás, arénákat megtöltő bandákat akiknek a zenéjén mi nőttünk fel!

youtu.be/zLQ2d89vCiw

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó

ValhallA írta:
2020.10.09., pén. 10:48

Manapság egy fiatal ha meghallgatja a 78-as VH korongot, akkor nem érti, hogy mit firkálok itt bőszen és nem hall semmit a nevesített korszakalkotásból...
Talán azért, mert nem érti a korabeli viszonyokat, technikai lehetőségeket és egyáltalán az akkori világot.
Ajánlom mindenkinek, hogy klasszikus, nagyra tartott, Rock/Hard Rock előadók korabeli munkáit vesse össze az első VH lemezzel és azonnal világossá válik miről írok!

Nemrégiben azon mosolyogtam, hogy egy VFX-ben jártas gyerek egy netes "szakmai" fórumon osztotta az észt, miszerint A Birodalom Visszavág c. klasszikus sci-fi-ben, "milyen bénán van megvalósítva a lépegetők mozgása”.
Merem állítani, hogy Phil Tippet és csapata, stop motion technikája nélkül a Star Wars filmek képtelenek lettek volna maradandót nyújtani, maga az egyetemes filmes utómunka, VFX iparág is sokkal szegényebb lenne!
Pont ilyen Eddie! Számomra nem kevesebb jelentőséggel bír ,mint a legendás újító, Jaco Pastorius!
Bárki aki ma meghallgatja Mohini Day-t, Richard Bona-t, Esperanza Spalding-et, Étienne M'Bappé-t, nem érti, hogy miért Jaco-zunk mi idősebbek, amikor mai füllel, semmi különleges nincs a játékában és abban a technikában amit használ(t)…
Hatalmas tévedés, kedves fiatal barátaim!
Talán ezek a mai sztárok, technikai zsonglőrök, youtube fenomének el sem jutottak volna arra a szintre, hogy értéket teremtsenek, ha nincs Eddie vagy Jaco(Hendrix-et nem feledve!) és nem fektetik le a modern elektromos gitározás alapjait! leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”