ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

lehoczati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 50

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: lehoczati » 2020.04.02., csüt. 13:17

A napokban hozzám került egy Aura standard V2/3 IC kábel. Volt egy elképzelésem, hogy a rendszeremben hol kellene javítanom és gondoltam kipróbálom Ákos kábelét. Az MC trafó és előfok között egy Kondo Ksl-vz II kábel van. Ennek a kábelnek a helyére szántam az Aurát. Egy ideje már a fő forrás nálam egy SME 20/A lemezjátszó, amit egy megfelelő minőségű csöves elő-végfok rendszer szolgál ki.
Összességében nem panaszkodom a hangra, de a kíváncsiság megvan.

A kábel már használtként érkezett, némi használati nyommal a külsején. Ksl ki, Aura be. A woow helyett legörbült száj. Sajnos az Aura nem árnyékolt kábel, így a bekötéskor kiderült, hogy a brummja van és így nem alkalmas oda, ahová szántam. Sebaj gondoltam megy a CD-játszó előfok közzé, bár a CD harmadannyit ér, mint a kábel. A döntésem jó lett, mert bár az első este kissé fedett, "zaklatot" hangot produkált, de járatva másnap egy kiváló kábelként mutatkozott be. Szinpadkép, sávszélek, felbontás, tisztaság, egységesség, mélyhangreprodukció stb. mindenben óriásit mutatott.

Érdekes tapasztalás nekem, hogy milyen az a hangzás, amit Ákos úgy jellemez, hogy „felrakódás mentes”. Minden tisztán szólal meg, nincs olyan flow érzés, hogy egy kb. 64 fős szimfonikus zenekar 90 főst mutat. Nagyon sok részletet hallok, de a 1. hegedűk 10-en, 2. hegedűk 8-an, brácsák 6-an, csellók 8-an, nagybőgők 6-an stb. vannak. Nagyon gyorsak a megindulások, levegős a megszólalás.

Mindez még szokatlan a fülemnek, mert nehéz 15-20 évnyi otthoni zenehallgatást követően elfogadni ezt a hangzást. Tudomásul venni, hogy nem csak a zenét hallgattam az elmúlt években, hanem a komponensek és kábelek hangját is. A kábelek felrakódásai, torzításai elvittek egy irányba, ami nekem a leginkább tetszett. Az egységes kábelezés nálam sok egyforma típusú, azonos gyártótól származó kábelt jelentett. De nem volt mindig jó a hang és szinte mindig elindult a kábel cserélgetés.

Ákos írta a minap: „A kábel egységesítésen én mindig azt értem, hogy legyen koncepció, egy kialakított, tudatos hangzásideált képviselő gyártótól. Nem feltétlen egyforma kábelek minden posztra, hiszen a készülékeink sem egységesen azonosak...”

Voltak réz, ezüst, és ezek keveréke alapanyagú kábeleim, az utóbbi időkben szénszál alapanyagú kábelek. Cserélgettem, vettem, eladtam őket, de most ezt a kábelt „kicsit” hagyom a rendszerben. Látok benne fantáziát.

A CD ezzel a kábellel fellépett a SME nyomába, még nincs ott, de közelít és ez nagy szó! leborulok.gif

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 3414

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.04.01., szer. 12:51

Akik olvasgatják ezt a topikot, azok zömének talán már unalmas, hogy Peter Gabriel személye gyakran szóba kerül...
Sorry de ez van! :D
Imádom az ürgét, főleg a korai munkáit a So lemezzel megkoronázva!

Nemrégiben megtaláltam a 2014-es koncertről két saját videómat a gépemen, ami egy Samsung Galaxy S3 mobiltelefonnal rögzítettem anno.
Ami megdöbbentő, hogy még így, full amatőr módon megörökítve is milyen jó, megfelelő arányokat tartalmaz a megszólalás!
Valahogy így kellene szólnia egy pop/rock koncertnek amire drága pénzen jegyet vált az ember!
Ezt a minőséget sajnos a hazai hangosítók még mindig csak szökőévenként egyszer ha tudják produkálni A+ koncerteken…
Ma már arra sem lehet hivatkozni, hogy nem lehet megvásárolni ugyan azt a minőségű technikát, mivel folyamatosan ez volt egyféle kényelmes alibi a szakma részéről az átkosban...

A legendás, klasszikus PG kísérőzenekar ott volt hiánytalanul ezen a 2014-es bulin, aki a méltán híres SO albumot feljátszotta és az azt követő 87-88-as Amnesty International – Human Rights Now koncertturnén is kísérte Gabrielt.
Ebből az időszakból van egy rongyosra nézett műsoros Hi-Fi VHS kazettám ami a P.O.V. (Point Of View) névre hallgat.
Egyébként nemrégiben kiadták ennek a koncertnek egy újra vágott, digitálisan feljavított, HD minőségű változatát, Live In Athens címmel. Aki még nem látta az rögvest pótolja!

Senki ne várja manapság a 80-90-es évek klasszikus Gabriel koncertélményét, amilyen a POV, vagy a Secret World Live...
Nincs talpig sminkben kúszás-mászás, ráolvasás, ugrabugra a színpadon, nincsen majom módjára indán lógva függeszkedés a Shock The Monkey bevezető hangjaira.
Ahogyan a hallgatóság közé háttal bedőlés a Lay Your Hands On Me-re a Manu Katché Yamaha tamjainak dübörgése által kísért eufóriában sem lesz már…
Gabriel megöregedett és ezt láthatóan tudomásul vette!
Progrock sámánból egy barátságos kis mackó módjára cammogó, illegő-billegő apókává változott, aki a legmagasabb hangok kiéneklésén kívül még minden mást csuklóból megold.
Soha rosszabbat! ;peace;

youtu.be/LkOY2eGgSgY

youtu.be/bVJnUuiJejg
Csatolmányok
Live-in-Athens-1987.jpg
Live-in-Athens-1987.jpg (52.97 KiB) Megtekintve 375 alkalommal

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 395

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2020.04.01., szer. 10:29

gyuszmo írta:
2020.04.01., szer. 09:49
Régóta terveztem kicsit Beth Hart-ról írni egy pár sort.
Jó pár emberkétől hallottam olyan véleményt, hogy olyan hangja van, mint Janis Joplinnak. :rolleyes: Nem, szerintem abszolút nem, Beth Hartnak olyan hangja van mint Beth Hartnak, attól még, hogy érces, erőteljes, nem lesz Janis Joplin, és nem is kell annak lennie. Akit érdekel, utána olvashat, neki az élete is olyan, mint ahogy a színpadon előadja, bár állítólag jócskán szelidült az évek alatt. :D
A hangján kivül, ami engem megfogott, az a zenekara. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta a Royal Albert Hallban készült koncertjét, zseniális. És ami szimpatikus, olyan zenészekkel játszik, akik nem játszák szét a számokat, szimplán "csak" hozzák a kötelezőt. Különböző jazz, fúziós, vagy free zenékben széttekerik a zenészek a mindent is, ott van létjogosultsága, azok a zenék errre alapulnak, itt marad az alázat, ugye a kevesebb néha több. :rolleyes:
A gitáros igazi amerikai style, a stílus, a hangzás. A basszus hihetetlen arc, fapofával végig nyomja a koncertet, és a dobost is dícséret illeti, nekem mániám figyelni a dob soundot (is), szerencsére a pergő pukkan akkorát, semmi fazék hang. (Fazék pergőre, ha valaki kíváncsi, én mit hívok annak, Metallica - St. Anger jó példa. Nem mondom hogy nem jó, esetleg nem passzol valahova, nekem nem tetszik.)
Joe Bonamassával volt pár koncerten, meg tehette volna gondolom, hogy a show érdekében elhívja őt is, de a saját bandájával lépett fel, respect.
Kezdő, vagy ismeretlen szemnek, fülnek sok lehet elsőre, mint ha túl játszaná, túl énekelné, nagyon énekelné a számait, de szerintem nem. Ő Beth Hart, ami a szívében-lelkében van, ez jelenik meg a színpadon, imádom. :rolleyes:
Hangzás csillagos ötös! ;peace;

https://www.youtube.com/watch?v=lzdJf7Hqttk
Tényleg nagyon jó hangja van, nem csodálom, hogy tetszik! Ja, nekem is. :smile32:
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 711

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2020.04.01., szer. 09:49

Régóta terveztem kicsit Beth Hart-ról írni egy pár sort.
Jó pár emberkétől hallottam olyan véleményt, hogy olyan hangja van, mint Janis Joplinnak. :rolleyes: Nem, szerintem abszolút nem, Beth Hartnak olyan hangja van mint Beth Hartnak, attól még, hogy érces, erőteljes, nem lesz Janis Joplin, és nem is kell annak lennie. Akit érdekel, utána olvashat, neki az élete is olyan, mint ahogy a színpadon előadja, bár állítólag jócskán szelidült az évek alatt. :D
A hangján kivül, ami engem megfogott, az a zenekara. Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta a Royal Albert Hallban készült koncertjét, zseniális. És ami szimpatikus, olyan zenészekkel játszik, akik nem játszák szét a számokat, szimplán "csak" hozzák a kötelezőt. Különböző jazz, fúziós, vagy free zenékben széttekerik a zenészek a mindent is, ott van létjogosultsága, azok a zenék errre alapulnak, itt marad az alázat, ugye a kevesebb néha több. :rolleyes:
A gitáros igazi amerikai style, a stílus, a hangzás. A basszus hihetetlen arc, fapofával végig nyomja a koncertet, és a dobost is dícséret illeti, nekem mániám figyelni a dob soundot (is), szerencsére a pergő pukkan akkorát, semmi fazék hang. (Fazék pergőre, ha valaki kíváncsi, én mit hívok annak, Metallica - St. Anger jó példa. Nem mondom hogy nem jó, esetleg nem passzol valahova, nekem nem tetszik.)
Joe Bonamassával volt pár koncerten, meg tehette volna gondolom, hogy a show érdekében elhívja őt is, de a saját bandájával lépett fel, respect.
Kezdő, vagy ismeretlen szemnek, fülnek sok lehet elsőre, mint ha túl játszaná, túl énekelné, nagyon énekelné a számait, de szerintem nem. Ő Beth Hart, ami a szívében-lelkében van, ez jelenik meg a színpadon, imádom. :rolleyes:
Hangzás csillagos ötös! ;peace;

https://www.youtube.com/watch?v=lzdJf7Hqttk
Csatolmányok
assets.jpg
assets.jpg (85.71 KiB) Megtekintve 416 alkalommal

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.04.01., szer. 08:42

igen, az Exit-ről a Choronzon c. nóta (az első TD LP-m ez volt német!!! nyomásban, 1981-ben 36_3_1.gif ) :rolleyes: > https://www.youtube.com/watch?v=QWpSScNGQ_M
Lehet egyikőtök sem vette észre de be volt linkelve a Chrudinák posztnál...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1411

Hozzászólás Szerző: trane » 2020.04.01., szer. 06:13

zoli73 írta:
2020.03.31., kedd 20:47
Ráadásul a Panoráma című műsornak még jó főcím zenéje is volt. ha jól tudom a Tangerine Dream kölcsönözte.
igen, az Exit-ről a Choronzon c. nóta (az első TD LP-m ez volt német!!! nyomásban, 1981-ben 36_3_1.gif ) :rolleyes: > https://www.youtube.com/watch?v=QWpSScNGQ_M

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.31., kedd 22:56

Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (111.18 KiB) Megtekintve 504 alkalommal

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 395

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2020.03.31., kedd 20:47

gyuszmo írta:
2020.03.31., kedd 13:21
ValhallA írta:
2020.03.29., vas. 22:20
Sajnos igaznak bizonyultak a pár hete álhírnek bélyegzett értesülések, Chrudinák Alajos újságíró a népszerű Panoráma egykori műsorvezetője, főszerkesztője, a televíziózás legendás alakjának haláláról... sad.gif
Van jó pár zene, ami annyira beleégett az ember fülébe, hogy nem tud elvonatkoztatni attól, amihez kapcsolódott. Bár a Panoráma kezdetekor nem sok közöm volt még a világhoz :D , utólag jó pár részt megnéztem, minden szavaddal egyetértek.

És ha már írok, akkor legyen haszna is. :rolleyes: KAranténban, vagy karanténon kivül, akárhol jól jöhet egy 100-as jazz lista tele nagyágyúval, hát ha találtok benne olyat, amit nem ismertek, nem sikerült jó párat! ;)

https://www.jazzwise.com/features/artic ... ycHTgLJxO0
Ráadásul a Panoráma című műsornak még jó főcím zenéje is volt. ha jól tudom a Tangerine Dream kölcsönözte.
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

gyuszmo
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 711

Hozzászólás Szerző: gyuszmo » 2020.03.31., kedd 13:21

ValhallA írta:
2020.03.29., vas. 22:20
Sajnos igaznak bizonyultak a pár hete álhírnek bélyegzett értesülések, Chrudinák Alajos újságíró a népszerű Panoráma egykori műsorvezetője, főszerkesztője, a televíziózás legendás alakjának haláláról... sad.gif
Van jó pár zene, ami annyira beleégett az ember fülébe, hogy nem tud elvonatkoztatni attól, amihez kapcsolódott. Bár a Panoráma kezdetekor nem sok közöm volt még a világhoz :D , utólag jó pár részt megnéztem, minden szavaddal egyetértek.

És ha már írok, akkor legyen haszna is. :rolleyes: KAranténban, vagy karanténon kivül, akárhol jól jöhet egy 100-as jazz lista tele nagyágyúval, hát ha találtok benne olyat, amit nem ismertek, nem sikerült jó párat! ;)

https://www.jazzwise.com/features/artic ... ycHTgLJxO0

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.30., hétf. 12:36

happybday.gif "75 éves lett Eric Clapton, a világ egyik leghíresebb gitárosa." happybday.gif

youtu.be/sQ5idZHWVn4

youtu.be/uWU-vZRpBnk
Csatolmányok
ec.jpg
ec.jpg (40.69 KiB) Megtekintve 720 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.29., vas. 22:20

Tisztelem személyét, amely a pártállami időkben, majd később a puha diktatúra időszakában is képes volt kiemelkedőt, objektív, nemzetközileg is elismert, külpolitikai újságírást és televíziózást produkálni!
Elévülhetetlen érdemei, megkérdőjelezhetetlen szakmai kvalitásain kívül a rendszerváltó érában a külföldre szakadt magyarság, államhatárok felett átívelő összetartozásának erősítése!

Ma lenne 83 esztendős... Nyugodjék békében!

youtu.be/Jk_ko6pr_UU

https://mediaklikk.hu/video/magyar-szem ... LmFnfxpbZA
Csatolmányok
1111.jpg
1111.jpg (108.53 KiB) Megtekintve 809 alkalommal

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 137

Hozzászólás Szerző: Palm » 2020.03.25., szer. 07:04

Néhány hete kapta meg az új Marantz SR6014 házimozi erősítőm az AgPt-RXF ezüst/platina tápkábelt. Röviden összefoglalva a rendszer hangja jobb lett, hozta azt a bizonyos pluszt.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1411

Hozzászólás Szerző: trane » 2020.03.23., hétf. 10:46

KisMarci írta:
2020.03.23., hétf. 10:37
Egy jó kis kábelelméleti cikk:

https://audioworld.blog.hu/2020/03/16/kabel_mizeria
ja, meg stb. gondolkodik.gif - nomeg és csupán NGP elfelejtette behivatkozni az általa vastaggal kiemelt szövegrészt: "MINDEN erősítő egy modulált tápegység." - mondta a néhai Richard Hay, a Nytech/Ion erősítők főmérnöke :rolleyes: > https://www.whathifi.com/news/obituary- ... -1944-2012

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

KisMarci
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 178

Hozzászólás Szerző: KisMarci » 2020.03.23., hétf. 10:37

Egy jó kis kábelelméleti cikk:

https://audioworld.blog.hu/2020/03/16/kabel_mizeria

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2144

Hozzászólás Szerző: wittao » 2020.03.22., vas. 11:01

Akos ebbol a legujabb jack-RCA atalakitobol varhato Ag-Pt-RXF valtozat? Vagy csak Draco Reference? :D

A szavaiddal maximalisan egyetertek, koszi a beirast!
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.22., vas. 10:53

Mint tudott hogy ez a kábel mögött nincs gyár, mérnökcsapat, vegyészek, ötvösök, kovácsok, fémmegmunkálok, varázslók, ráolvasok meg mit tudom én még kik csak 1 személy akinek ezt köszönhető. Ráadásul az élet más területéről jött! Képes volt ilyen kábelt készíteni!Le a kalappal Ákos előtt aki nagyon sok évet áldozott mire eljutott erre a szintre és nincs megállás nála mert e kábel fölött is van pár darab ami ettől jobb!
Köszönöm a kedves szavakat!
Az, hogy teljesen magamtól jutottam el a jelenlegi szintre az nem teljesen igaz, mivel rengeteg elméleti és gyakorlati szakember segítette(segíti) a munkámat így vagy úgy… ("Gyár, ötvösök és vegyészek" konkrétan állnak rajtam kívül a kábeleim mögött! Graphene többek között a műhelyemben nem állítható elő.)
Szó szerint ötvözeteket, aranyat, platinát értek a tanácsaik! :)
Az legnagyobb érdemem talán az, hogy ész nélkül lapátoltam bele minden anyagi és egyéb forrásomat a anyagok legyártásába, végtelen próbálgatásba, teóriák leellenőrzésébe(Nevezzük fejlesztésnek ha már minden egyszeri kábelfonó mester megengedi ezt a költői túlzást magának.) amelyek a kezdeti időkben nem igazolták a temérdek befektetett energiát és áldozatot.
Fejlesztésnek, kizárólag a tudatos, referencia láncon visszaellenőrizhető módosításokat hívom!
A kezdeti időket nagyon megnehezítette, hogy nem rendelkeztem megfelelő minőségű kontroll készülékekkel és maximális ellenszélben dolgoztam.
Sajnos a High End készülékek legjava nem igazán alkalmas kábelek fejlesztéséhez, teszteléshez, mert hazudnak.
Ugyan kellemesen, hosszan hallgathatóan szólnak de színezett a megszólalásuk.
Klasszis kontroll készülékek megléte nélkül a kábel „fejlesztés” egyszerű vakrepülés, találgatás!
Olcsó láncokban szinte bármilyen minőségű kábel jól, kielégítően működhet a lánc hibáit kompenzálva, kellemesebb színezetet nyújtva adott rendszeren…
Az én kábeleim erre alkalmatlanok, már a belépő típusok sem képesek kompenzálni a keresztváltó anomáliákat, visszapofozni azokat jótékony ködpaplanba!
Referencia láncokba kötve minden itt taglalt dolog azonnal kristálytisztán hallható és értelmet nyer!
A High-End Audio-ba, kábelezősdit játszani mindenki az „élet más területéről” jön. Szerintem nincs erre kiképzett személy, kábelkészítő iskola. Semmit nem számít, hogy kinek mi az előképzettsége.
Talán még annyi, hogy nem árt ha a kiváló hallás mellé, jó ízlés és a témával kapcsolatosan némi alázat is társul.
A sikeresség nagyban attól függ, hogy az ember mennyire elhivatott, illetve mennyit hajlandó áldozni az adott dologra. Magyarán ugyan az a helyzet, mint az élet egyéb más területein, mivel az eredmények eléréséhez mindig lemondásokon, kompromisszumokon át vezet az út...

Más!
Egy privát levelezésem részletét is megosztanám, ami szerintem a témával most ismerkedőknek hasznos lehet.:

Azt tanácsolom minden kezdő hifistának, hogy mielőtt nekikezdene önfejből, tapasztalat nélkül rendszert építeni, kérdezzen meg kereskedőket, akik napi szinten foglalkoznak rendszer építéssel, hogy mit ajánlanak adott árszínvonalon. Nekik megfelelő tapasztalatuk van egy adott ügyfél igényeinek felmérésére akár pár mondatból, ezáltal egy optimális rendszer megépítésé számukra rutin feladat.
A kereskedő akár még olcsóbb készülékekből is komolyabb, életképes láncot képes varázsolni, mintha találomra elkezdenénk tudás, tapasztalat nélkül összevásárolni mindenféle, akár drágább készülékeket az aktuálisan hirdetett leosztásból.
Nem minden kereskedőnek saját maga felé hajlik a keze és bizony nagyon érdemes meghallgatni őket, mert súlyos pénzeket spórolhatunk meg általuk.
Speciel én több olyan kereskedőt ismerek akik olyan készülékekről, kábelről is nagyon jó véleménnyel vannak amit nem is forgalmaznak. Mivel nekik is van(Lehet!) magánvéleményük és többségük ezt meg is osztja veletek ha kérdezitek.
Gyártókból is vannak olyanok a hazai piacon is, akik teljes láncokban gondolkodnak, így őket is érdemes megkeresni.
Sokszor visszahallom, hogy úgy kompletten, mindenféle megtapasztalás, megfelelő rendszer nélkül sz@rozzák a kábeleimet, vagy egyes kereskedőket úgy szapulnak, hogy nem is ismerik a kínálatukat vagy személyüket.
Az ilyen emberek gondolkodjanak már el egy pillanatra mielőtt nagyon belemelegednének a sz@rozásba...
Még ha valóban félpénzes idióták is lennénk, akkor is többet láttunk, tapasztaltunk egy átlag netes „mindent is tudó”, billentyűzet huszárnál, mivel legtöbbünk húsz-harminc éve, méghozzá napi szinten az adott témával foglalkozik!
Csatolmányok
112233.jpg
112233.jpg (60.43 KiB) Megtekintve 1274 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ValhallA 2020.03.22., vas. 11:08-kor.

Jozef76
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 108

Hozzászólás Szerző: Jozef76 » 2020.03.21., szomb. 10:55

Jó napot mindenkinek!

Ákos jóvoltából nálam van egy Aura 2V3 rca kábel már pár hete meghallgatáson.
IMG_20200320_092452.jpg
IMG_20200320_092452.jpg (7.89 MiB) Megtekintve 1391 alkalommal
Ez itt.
Több helyen több rendszerben is be lett kötve.
A legtöbb helyen nagyon komolyan szerepelt.
Volt ahol megmutatta a rendszer hibáit, de ott is hozta azt az alap karakterét amit tud.
Tegna lehetőségem volt egy komoly rendszerbe bekötve is meghallgatni!
IMG_20200320_115942.jpg
IMG_20200320_115942.jpg (4.01 MiB) Megtekintve 1388 alkalommal
Moon elektronikák Megico M2 hangfalak.
Ez a rendszer már az a kategória ahol nem lehet mellé beszélni mert kíméletlenül megmutat mindent.
Én is rájöttem hogy a Megico hangfalak milyért kerül annyiba amennyi!
Már szépen bemelegedet a rendszer kB 2 óra zene hallgatás után került be az Aura kábel az előfok elé. Szépen a megszokott jól ismert zeneszámok kerültek újra élő.Összesen 3-án voltunk. Ahogy ment egyik geneszám a másik után mindegy hogy milyen stílusú volt az kerek egész produkciót tárt elénk. Nem sorolom fel már azokat a jelzőket a hallottakra amit már sokszor leirtak.
A kereskedő is hallgadta, de nem talált fogást a hangjában, kerek egész produkciót hallott.
Én meg azon gondolkodtam utána otthon hogy egy ilyen rendszerben ami alsó hangon is egy újabb építésű családi ház ára ebben tökéletesen helyt állt hangilag mi minden kellett.
Mint tudott hogy ez a kábel mögött nincs gyár, mérnökcsapat, vegyészek, ötvösök, kovácsok, fémmegmunkálok, varázslók, ráolvasok meg mit tudom én még kik csak 1 személy akinek ezt köszönhető. Ráadásul az élet más területéről jött! Képes volt ilyen kábelt készíteni!Le a kalappal Ákos előtt aki nagyon sok évet áldozott mire eljutott erre a szintre és nincs megállás nála mert e kábel fölött is van pár darab ami ettől jobb!

Kicsit hosszúra sikeredett ez a kábel bemutatása, de itt egy ember teljesítményét kellett bemutatni!
Köszönet Ákosnak a kábelt!
Köszönöm a lehetőséget a kereskedőnek is hogy beengedte a rendszerbe a kábelt!

Kellemes zenehallgatos hétvégét kívánok Nektek!

Hifimad
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: Hifimad » 2020.03.16., hétf. 21:37

Üdv Mindenkinek!

Beléptem én is a Valhalla tulajdonosok táborába MPeti fórumtárs segítségével. Egy Ákos által készített elosztót vásároltam Töle tápkábellel együtt tegnap. Köszönet érte! 36_1_11.gif

Ma este tudtam rá idöt szakítani, hogy beüzemeljem és nagyon örülök, hogy megtettem. A rendszerem hangja jóval élvezhetöbb lett vele. Az apró részletekre nem kell annyira koncentrálnom, sokkal könnyebben és egyértelmübben hallhatók, egy picit mintha hangosabb is lenne így. A mélyek is megerösödtek, mégsem nyomják el a többi frekvenciatartományt, kiegyenlítettnek nevezném a megszólalást. Eddig sem szólt rosszul a cucc, de sikerült erre még egy lapáttal rátenni.

Egyáltalán nem bántam meg a vásárlást, pedig sok idöt még nem tudtam eltölteni az új összeállítással. Nincs kedvem felkelni a zenehallgató szófámról.

Köszönöm MPetinek és Ákosnak, hogy ezt megtapasztalhattam! bravo.gif

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.16., hétf. 20:16

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.13., pén. 21:41

Akit érdekel a második generációs Draco Reference XLR és tápkábel (re)produkciója, meghallgatható Bécó barátomnál egy igazán kivételes minőségű láncon az Allegro Audio-ban pár hétig!

https://www.allegroaudio.hu/

Palm
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 137

Hozzászólás Szerző: Palm » 2020.03.13., pén. 19:49

ValhallA írta:
2020.03.08., vas. 14:05
Nemrégiben készítettem egy „cost no object”, upgrade projekthez,(AHL Tolteque átkábelezés.) 32m platina ribbon vezetőt.
Rá kellett jönnöm, hogy eme nemes anyag, ugyan úgy elvarázsol, mint tette azt a legelső alkalommal.
A színe, ahogyan játszik rajta a fény, egészen egyedülálló, semmihez sem hasonlatos.
A „platina szürke” színnév, akkor nyer igazán értelmet, amikor valaki a nyers, névadó matériát testközelből megtapasztalja.
A képek egyszerűen képtelenek visszaadni a felpolírozott vezető fényét.
Bár lassan másfél évtizedes ismeretség köt össze bennünket, még most sem hagy hidegen mikor a kezemben tartom a kész vezetőt.
Mi ez, ha nem szerelem?! :rolleyes:
A titán is igen különleges fém szín terén (is). A színe a fény intenzítás hatására változik. Napszakról napszakra változik.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.13., pén. 19:13

1950. március 11-én született Bobby McFerrin, akinek háttere és életpályája jelképezi a fekete amerikai középosztály felemelkedését.
happybday.gif :smile53:

youtu.be/_4BhsYbXwf4

youtu.be/8bt9mKtXQbM
Csatolmányok
Bobby-McFerrin_C_CarolFriedman3-e1525253999874.jpg
Bobby-McFerrin_C_CarolFriedman3-e1525253999874.jpg (30.33 KiB) Megtekintve 1807 alkalommal

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.09., hétf. 15:56

Megkérdezhetem hogy mi a véleményed a Lessloss DFPC tápkábelekről és hogy viszonyulnak hangban az Agpt RXF tápkábelekhez?
Szia Máté!

Minden rendszer és ízlés kérdése!
A dolog pikantériája, hogy amennyiben bármit változtatsz, cserélsz egy adott rendszeren, teljesen más kábel lehet a befutó...
Magyarán az eddigi "világverő, titkos favorit" tápkábel könnyedén az apróban végzi(Mennyi ilyet láttam már!), legyen az enyém vagy bármelyik gyártó terméke.
Nem hiszem, hogy szerencsés bármit keverni...
Amennyiben lehetséges törekedni kell az egységes kábelezésre, mert a vegyes felvágott rendszerek a végtelen hangolgatás melegágyai.

Nyilván az én kábeleim azért olyan hangzásúak amilyenek, mert a kiegyenlített megszólalásra törekvés már a belépő kábeleimnél is tetten érhető.
Nem univerzális érvényűek a kábeleim és nem is kívánok mindenkinek megfelelni!
Az, hogy egy adott kábelem, kinek tetszik és kinek nem és milyen viszonyban áll egy számomra teljesen ismeretlen rendszerben egy, vagy több Lessloss DFPC tápkábellel, olyan jellegű eldöntendő kérdéssor, amelyet mindenki saját magának képes érdemben megválaszolni.

Üdv,
ValhallA

Máté84
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 76

Hozzászólás Szerző: Máté84 » 2020.03.09., hétf. 14:29

Szia Ákos!

Megkérdezhetem hogy mi a véleményed a Lessloss DFPC tápkábelekről és hogy viszonyulnak hangban az Agpt RXF tápkábelekhez?

Előre is köszönöm a választ!
Panasonic P50-STW50,Dune Solo Lite(LPS),Audio-GD Precision 2,Audio-GD Reference 5.32,Dynaudio Contour 1.3SE,Dynaudio Stand 4,Ethosz CDM MKII SE,Valhalla AgPtVIII mk2 IC,Valhalla AgPtVI koax,2db Valhalla AgPt-RXF,2db Siltech SPX30,DH Labs Q10,Fapaci Luxor HDMI,Hivox Alces 4,Shure 940,AQ Dragonfly Red

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja

Hozzászólás Szerző: ValhallA » 2020.03.08., vas. 23:14

Ezen kábelekhez volt szerencséd ? Van hasonlóság hangzásban ?
Elképesztően szép és vszínüleg a hangzás is....kérünk infót
http://www.bertramaudio.com/Proxima-S-Flow.html
A Bertram Audio kiváló kábeleket készít, ezüstből, rézből és a kettő kombinációjából. Náluk nem is létezik az olcsó kábel fogalma, hiszen a rézért is többezer eurót kérnek.
Volt beszámolva valamilyen hibrid kábele a cégnek évekkel ezelőtt(CS-Flow talán), itthon még csak érdeklődés sem volt rá, végül az audiomarkt-on adtam el némi bukóval.

Tudomásom szerint egyik gyártó sem készít kábeleket tiszta platinából...
Szerintem nagyon egyszerű oka lehet. Maga az alapanyag ára is horror és ha azt a bevett High-End árazással felszoroznák akkor kb. egy banánköztársaság éves költségvetését kapnák! :rolleyes:

Igazából azt tudom a tiszta platina ribbonról mondani, hogy én is átkábelezném a dobozomat ha lenne rá keret...
Olyan hang, amilyen az ezüst csak szeretne lenni... A külső megjelenésükre is pont ez igaz. A fénye soha nem fakul, nem feketedik, keményebb, ellenállóbb, jobban munkálható, polírozható. Öröm vele dolgozni!
Most mondhatnám, hogy ennyivel meg annyival jobb, mint a Bertram Audio és minden más evör, de ez nem az a topik. ;)
Nem a Bertram Audio kábeleitől jobb, hanem magától az ezüst (alap)anyagtól jobb a platina. Lehet a Bertram sokkal jobb platinát tudna tőlem gyártani, mivel jobb szakember... Ezüstből viszont még Ő sem tud jobbat gyártani ha megfeszül akkor sem! ;peace;

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”