Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2019.06.02., vas. 23:46
Aki azt hitte, hogy megússza a hétvégét ValhallA féle agymenés nélkül az tévedett!

Méregdrága térplasztikák tekintetében a kábeleivel méltán elhíresült Siltech is nagyon jól áll!
Tisztelem Edwin van der Kley munkásságát de valahogy a dobozaika pillantva sokszor megfogalmazódott bennem a kérdés.: Mit is akart a költő valójában? gondolkodik.gif
Amikor semmiféle kábel újdonsággal nem rukkolnak elő, akkor valamilyen lélegzetelállítóan drága térplasztikával jelentkeznek és nem a szerethetően rusnya kategóriából.
A Pantheon XXV és a Pantheon XX, valamint a Symphony dobozokkal gondolom valami olyasmi ikonikus hangsugárzó rendszer kialakítása lett volna a cél, mint a klasszikus HQD, IRS és társaik.
Egyébként maguk a Siltech dobozok igen érdekesek, mert mindig tartalmaznak valami extra dolgot, funkciót.
A PantheonXXV($125,000.00) a cég fennállásának 25. évfordulójára készült és a különlegessége, hogy a magas hangok lesugárzásáért egy Cadence elektrosztatikus panel felel és mindössze 39pár készült belőle.
A Cadence egyébként egy indiai gyártó, forgalmazó, aki józanul árazott hibrid elektrosztatikusokat gyártott a 90-es évektől datálhatóan. (Úgy tudom, hogy a cég időközben már csak High-End Audio kereskedésként funkcionál, gyártói ambícióikat föladták.)
A Phanteon XX a Phanteon XXV olcsóbb változata, ahol a Cadence magasat egy OEM RAAL ribbonra cserélték és a kabinet méretei is némileg csökkentek. Egy biztos, szebb nem lett! :)
A legnagyobb dobás pénztárca robbantás, térplasztika tekintetében a még meg sem jelent Symphony(€400.000) , amelyet idén Münchenben kordon mögül lehetett csodálni.
Az új trendek szerint alumínium kabinetbe zárt multi hangszórós, aktív konstrukció és állítólag majd váltogathatunk kedvünkre, hogy dome tweeter-t vagy OEM RAAL ribbonokat akarunk inkább hallgatni, miközben négy darab 18"-os woofer öklözi a hasfalunkat. :D
Nyilván el tudnak majd adni ezekből is a bennfentes ügyfeleiknek, viszont egyenlőre még nem igazán sikerült kult státuszba emelniük a dobozaik presztizsét évtizedes törekvéseik ellenére.
Egyébként itt jegyezném meg, hogy léteznek olyan emberkék, akik Siltech kábeleket gyűjtenek. Egyik-másik fanatikusnál a Triple Crown-ig bezárólag minden kábel be van gyűjtve, amit évjárat szerint vitrinekben kategorizálva tartanak!
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy manapság sokkal nehezebb megdöbbenteni a nagyközönséget, mint a hetvenes évek végén-nyolcvanas évek elején, mivel sokkal nagyobb a konkurencia és a rengeteg innovatív(vagy annak hazudott) ezoterika tengerébe beleszürkül szinte minden konstrukció és gyártó.
Ma már inkább az árcédula emeli ki a tömegből a dobozokat vagy a sokszor nevetségesen túltolt specifikáció és a meghökkentő külső házasságával próbálnak vásárlókat megnyerni maguknak a cégek.
A bennem lakozó képzeletbeli milliárdosban sem keltette fel egyenlőre a három méregdrága hangsugárzó közül egyik sem az olthatatlan birtoklási vágyat...
Érdekes egyébként, hogy a legtöbb esetben semmi köze nincsen a luxuscikk által gerjesztett birtoklási vágynak a kult hangsugárzó valós, kézzel(füllel) fogható hangminőségéhez.
Nyilván szinte minden értelemben jobb autó egy modern Suzuki egy sirály-szárnyú 300SL-nél de mégis az utóbbiért fizetnek akár milliókat(EUR-ban!) egy-egy különleges példány esetén.
Magam is tudom, hogy technikai értelemben sokkal jobb egy modern Wilson egy klasszikus WAMM-nál, ám mégis az utóbbit sokkal inkább birtokolnám! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=uVn0WsLlBF4

https://www.youtube.com/watch?v=q7RamcXpgEM
A Siltech Symphony hangfal küleméről a klasszikus Command and Conquer játékprogramban volt Obelisk jutott eszembe.

Kép

Kép

31_1_21.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Aki azt hitte, hogy megússza a hétvégét ValhallA féle agymenés nélkül az tévedett! :smile29:

Méregdrága térplasztikák tekintetében a kábeleivel méltán elhíresült Siltech is nagyon jól áll!
Tisztelem Edwin van der Kley munkásságát de valahogy a dobozaika pillantva sokszor megfogalmazódott bennem a kérdés.: Mit is akart a költő valójában? gondolkodik.gif
Amikor semmiféle kábel újdonsággal nem rukkolnak elő, akkor valamilyen lélegzetelállítóan drága térplasztikával jelentkeznek és nem a szerethetően rusnya kategóriából. :rolleyes:
A Pantheon XXV és a Pantheon XX, valamint a Symphony dobozokkal gondolom valami olyasmi ikonikus hangsugárzó rendszer kialakítása lett volna a cél, mint a klasszikus HQD, IRS és társaik.
Egyébként maguk a Siltech dobozok igen érdekesek, mert mindig tartalmaznak valami extra dolgot, funkciót.
A PantheonXXV($125,000.00) a cég fennállásának 25. évfordulójára készült és a különlegessége, hogy a magas hangok lesugárzásáért egy Cadence elektrosztatikus panel felel és mindössze 39pár készült belőle.
A Cadence egyébként egy indiai gyártó, forgalmazó, aki józanul árazott hibrid elektrosztatikusokat gyártott a 90-es évektől datálhatóan. (Úgy tudom, hogy a cég időközben már csak High-End Audio kereskedésként funkcionál, gyártói ambícióikat föladták.)
A Phanteon XX a Phanteon XXV olcsóbb változata, ahol a Cadence magasat egy OEM RAAL ribbonra cserélték és a kabinet méretei is némileg csökkentek. Egy biztos, szebb nem lett! :)
A legnagyobb dobás pénztárca robbantás, térplasztika tekintetében a még meg sem jelent Symphony(€400.000) , amelyet idén Münchenben kordon mögül lehetett csodálni.
Az új trendek szerint alumínium kabinetbe zárt multi hangszórós, aktív konstrukció és állítólag majd váltogathatunk kedvünkre, hogy dome tweeter-t vagy OEM RAAL ribbonokat akarunk inkább hallgatni, miközben négy darab 18"-os woofer öklözi a hasfalunkat. :D
Nyilván el tudnak majd adni ezekből is a bennfentes ügyfeleiknek, viszont egyenlőre még nem igazán sikerült kult státuszba emelniük a dobozaik presztizsét évtizedes törekvéseik ellenére.
Egyébként itt jegyezném meg, hogy léteznek olyan emberkék, akik Siltech kábeleket gyűjtenek. Egyik-másik fanatikusnál a Triple Crown-ig bezárólag minden kábel be van gyűjtve, amit évjárat szerint vitrinekben kategorizálva tartanak!
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy manapság sokkal nehezebb megdöbbenteni a nagyközönséget, mint a hetvenes évek végén-nyolcvanas évek elején, mivel sokkal nagyobb a konkurencia és a rengeteg innovatív(vagy annak hazudott) ezoterika tengerébe beleszürkül szinte minden konstrukció és gyártó.
Ma már inkább az árcédula emeli ki a tömegből a dobozokat vagy a sokszor nevetségesen túltolt specifikáció és a meghökkentő külső házasságával próbálnak vásárlókat megnyerni maguknak a cégek.
A bennem lakozó képzeletbeli milliárdosban sem keltette fel egyenlőre a három méregdrága hangsugárzó közül egyik sem az olthatatlan birtoklási vágyat...
Érdekes egyébként, hogy a legtöbb esetben semmi köze nincsen a luxuscikk által gerjesztett birtoklási vágynak a kult hangsugárzó valós, kézzel(füllel) fogható hangminőségéhez.
Nyilván szinte minden értelemben jobb autó egy modern Suzuki egy sirály-szárnyú 300SL-nél de mégis az utóbbiért fizetnek akár milliókat(EUR-ban!) egy-egy különleges példány esetén.
Magam is tudom, hogy technikai értelemben sokkal jobb egy modern Wilson egy klasszikus WAMM-nál, ám mégis az utóbbit sokkal inkább birtokolnám! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=uVn0WsLlBF4

https://www.youtube.com/watch?v=q7RamcXpgEM
Csatolmányok
Siltech 3.jpg
Siltech 3.jpg (109.77 KiB) Megtekintve 3659 alkalommal
Siltech 2.jpg
Siltech 2.jpg (82.35 KiB) Megtekintve 3659 alkalommal
Siltech 1.jpg
Siltech 1.jpg (110.43 KiB) Megtekintve 3659 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Előfokként nálam kiváltotta az ARC REF6-ot. Mind a Soulution 710 elé kötve, mind az ARC REF150SE végfokok előtt egy nyíltabb, "tisztább-szárazabb érzést" hozott, több felbontással, pontosabb és mélyebb mélyekkel, több életszerűséggel. A színpad kép is tagoltabb. Egy próbára kapott Nagra Classic végfok előtt is ugyanezt tapasztaltam. Pedig én lineáris táppal még nem is próbálta.
Ugyanakkor a Mastersound 845 EVO SE (egy integrált SET) előtt sokkal jobb/zeneibb volt DAC üzemmódban a 845-ös hangerőszabályzóját használva, mint pre-DAC üzemmódban a végfok bejáratra kötve. Pedig a 845-ös oldalanként egy-egy előfokcsövét és 6SN7 meghajtócsövét nem gondolnám míves előfoknak (bármennyire is NOS csövek), a hangerőszabályzója pedig analóg potméter...
De ez a szép a DAVE-ben, hogy így-is-úgy-is lehet használni. Az MScaler-rel párosítás után már nem tudom csak a DAVE-et hallgatni, MS-rel sokkal jobb.
Nálam REF6-nál (szerintem) jobb előfok még nem járt, azokra nem tudok mit mondani, de azt leváltotta, és minden más kipróbált pre-DAC-nál is jobban tetszett.
Nem vagyunk egyformák, ahogyan a hallásunk, preferenciáink, élő referenciáink, láncaink sem, ezért a jó-jobb hangról való képünk sem lehet konzisztens.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
SzAndras
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.01.26., vas. 09:02
Értékelés: 141

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: SzAndras »

Előfokként nálam kiváltotta az ARC REF6-ot. Mind a Soulution 710 elé kötve, mind az ARC REF150SE végfokok előtt egy nyíltabb, "tisztább-szárazabb érzést" hozott, több felbontással, pontosabb és mélyebb mélyekkel, több életszerűséggel. A színpad kép is tagoltabb. Egy próbára kapott Nagra Classic végfok előtt is ugyanezt tapasztaltam. Pedig én lineáris táppal még nem is próbálta.
Ugyanakkor a Mastersound 845 EVO SE (egy integrált SET) előtt sokkal jobb/zeneibb volt DAC üzemmódban a 845-ös hangerőszabályzóját használva, mint pre-DAC üzemmódban a végfok bejáratra kötve. Pedig a 845-ös oldalanként egy-egy előfokcsövét és 6SN7 meghajtócsövét nem gondolnám míves előfoknak (bármennyire is NOS csövek), a hangerőszabályzója pedig analóg potméter...
De ez a szép a DAVE-ben, hogy így-is-úgy-is lehet használni. Az MScaler-rel párosítás után már nem tudom csak a DAVE-et hallgatni, MS-rel sokkal jobb.
Nálam REF6-nál (szerintem) jobb előfok még nem járt, azokra nem tudok mit mondani, de azt leváltotta, és minden más kipróbált pre-DAC-nál is jobban tetszett.
ValhallA írta:
2019.01.20., vas. 20:35
...Szóval Chord Dave és M-scaler…

...
A neten sokan bizonygatják, hogy olyan jó a DAVE-be épített digit előfok, hogy teljesen fölösleges a sok nehézsúlyú referencia előfok és hű meg há... Az igaz, hogy tényleg a legkevesebb kompromisszumot tartalmazó digit hangerőszabályozás ebben a készülékben található amit eddig próbáltam, ám nem vált ki referencia minőségű előfokot.
Persze ez nem igazán róható fel negatívumként a készüléknek, hogy nem olyan jó az előfok rész, mint egy sokszorosába kerülő Soulution, Nagra, CH-Precision vagy egyéb más referencia minőségű készülék.
A kompromisszum mentes minőségű, forrásba integrált digit hangerőszabályzó mellett kardoskodó Chord, Soulution, Boulder, stb. is tart a termékpalettán gigantikus méretű, árú referencia előfokot, biztos ami biztos alapon a finnyásabbak számára.
Világosak és érthetőek a cégek marketing szempontjai de még mindig nem tartunk ott, hogy egy hamutartó méretű, desktop lifestyle készülékbe épített digit előfok nyugdíjazhatna egy korrekt preamp-ot.
....
Sad but true: "Audiophiles don't use their equipment to listen to your music. Audiophiles use your music to listen to their equipment" - Alan Parsons

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sokan keresnek nálam abszolút referencia szintű USB kábelt és mostanáig széttárt karokkal azt kellett válaszolnom, hogy sajnos nincsen.
Közel három évembe telt, mire sikerült az Aura Reference V3 és Graphene-X szintet megugró USB kábelt összehoznom.
A kábel alapvetően az utolsó generációs platina/graphene struktúrát alkalmazza pár csavarral. Sallangmentes megszólalás, tisztaság, eszköztelenség jellemzi, csakúgy, mint a Graphene-X összekötőt.

Képen az ab ovo Referencia USB kábel!
Csatolmányok
ab ovo usb.jpg
ab ovo usb.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 3684 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

[quote]Akkor már inkább egy olyat, ami ugyanígy néz ki, elmosogat, lenyírja a füvet, lelövi a flexelő szomszédot...[quote]



Steve Guttenberg-et is tartsam jól a nyugdíjas évei alatt a Short Circuit kellékrobottal együtt...? :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TR7DMY1Z4Bk[/youtube]
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

ValhallA írta:
2019.06.01., szomb. 00:12
Unatkozó milliárdosként biztosan nem autót, hanem ilyen böszme térplasztikákat gyűjtögetnék... ;peace;
Akkor már inkább egy olyat, ami ugyanígy néz ki, elmosogat, lenyírja a füvet, lelövi a flexelő szomszédot... ;)
rábotátty.jpg
rábotátty.jpg (50.96 KiB) Megtekintve 3643 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ismét felbukkant egy izgalmas, történelmi jelentőségű High End darab az audiomarkt-on, konkrétan egy első generációs WAMM(Wilson Audio Modular Monitor).
Ami a Mark Levinson-nak a HQD az a Wilson-nak a WAMM.
Nevezetesen ezzel a szettel írta be magát Dave Wilson a nyolcvanas évek elején a legnagyobbak közé!
Bár a képeken nem látni a rendszer részét képező 18"-os hangszórókat tartalmazó sub tornyokat, gondolom az is jár hozzá... gondolkodik.gif

https://www.stereophile.com/content/wil ... ker-system

Képzeletben már be is illesztettem a gyűjteményembe az Infinity IRS V és a Martin Logan Statement-ek mellé. :rolleyes:
Unatkozó milliárdosként biztosan nem autót, hanem ilyen böszme térplasztikákat gyűjtögetnék... ;peace;
Csatolmányok
33.jpg
33.jpg (215.33 KiB) Megtekintve 3579 alkalommal
30.jpg
30.jpg (227.64 KiB) Megtekintve 3579 alkalommal
31.jpg
31.jpg (224.12 KiB) Megtekintve 3579 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Üdv Mindenkinek!

Itt vendégeskedik nálam meghallgatáson Aurora tápkábel. Mikor kivettem a csomagból kicsit meglepett a szélesége mert a kép nem adja vissza jól, de ahogy mérlem 75mm szélességü. Bekötésnél gondban voltam mert nem tudtam oda csatlakoztatni mint a többit. Egy hosszabbitóval oldottam meg. Péntek este nagy izgalommal ültem le egész nap járatam a rendszert kis hangerőn. Az első lemez Keb.mo. The door volt és jól kielemezem a kapott zenét gondoltam! Elindult a lemez csak hallgatom meg hallgatom és élvezem! Egyszer csak véget ért a lemez! Jött a Presser csak dalok azt is végig hallgattam úgy hogy elemeztem volna! Gyorsan kábel csere AgPt-Rfx tápkábel újra ezek a lemezek majd vissza az Aurora tápkábelt. Amit tud ez a kábel az hogy bedugod a helyére és elfelejtheted. Ez csak úgy lazán, természetesen zenél, nagyon sima nyugodt, gördülékeny, folyékony hangja van és nagyobb a tér minden irányban. Sok lemezt meghallgadtam a hétvégén néha meglepődtem hogy milyen szub tartományba tud a hangfalam lemenni úgy hogy nem tolakodó.
Akinek az erősítő mellett van egy elosztót annak négy vétel ez a tápkábel!
IMG_20190523_131424.jpg
IMG_20190523_131424.jpg (2.85 MiB) Megtekintve 3555 alkalommal

Avatar
csaba203
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
Értékelés: 34

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: csaba203 »

    Üdv Mindenkinek!
    Egy kis beszámolót szeretnék nektek küldeni Ákos egyik művéről.A közelmúltban nálam vendégeskedett egy Grafhene-X összekötő kábel.Már akkor elég drága kábelekkel rendelkeztem de kiváncsi voltam a hangjára.Elő végfokom van viszont csak egy pár kábel érkezett,ezért így fogadjátok a beszámolót.A Grafhene-t a forrás és az előfok közzé kötöttem be.Előtte se volt komoly gondom a rendszerem hangjával,de a Grafhene beiktatásával egy új szintre helyeződött a kapott hang.Úgy tudnám megfogalmazni,hogy a valósághoz közelített az egész hang.És mint tudjuk a gépről történő zenehallgatásnak ez lenne a lényege.Hogy konkrét dolgokat is írjak nagyon magas fokú felbontás jellemzi a kábelt mindenféle kiemeléstől mentesen.Megfelelően testes valós hangszerhangok.Mivel én csak akusztikus hangszeren játszott zenét hallgatok nem tudom,hogy rockzenén lenne e hiányérzet.Tehát akinek már elég nívós rendszere van amit nem kell hangolgatnia a kábelekkel számoljon ezzel a kábellel.Sajnos annak ellenére,hogy ilyen jól szerepelt nálam visszaküldtem Ákosnak a kábelt.Két okból tettem ezt.Az egyik hogy nyilván két pár kéne belőle,hogy teljes képet kapjak a tudásáról.A másik teljesen prózai,a meglévő kábeleimet el kéne adnom hogy megvehessek két párat a Grafnene-ből.További kitartó munkát kivánok Ákosnak!Mindenkinek kellemes zenehallgatást!Üdv Csaba!

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Csatolmányok
    1.jpg
    1.jpg (26.38 KiB) Megtekintve 3729 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    petimre
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 663
    Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
    Értékelés: 576

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: petimre »

    Szia Ákos!


    Ezen igazi High-End hangsugárzó mögé kell az Aura kábel, s tényleg kész a fullos Aura... :D
    Csatolmányok
    Volya Audio Bouquet.jpg
    Volya Audio Bouquet.jpg (396.47 KiB) Megtekintve 3621 alkalommal
    Lyngdorf - AP Avanti I.

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    A YouTube-on is elérhető az Alapi - Szappanos - Borlai lemezbemutató koncert TV barát verziója.:
    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xlPYFEUsE0E&t=88s[/youtube]

    Aki ügyes és rendesen figyel, kiszúrhat a tech guyok között. :)
    Csatolmányok
    Alapi.JPG
    Alapi.JPG (74.96 KiB) Megtekintve 3773 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Garantáltan egy különleges zenei utazásban lesz része annak, aki ellátogat a ma este hétkor kezdődő koncertre.
    (A koncert rögzítésében mi is szerepet vállaltunk.)
    Csatolmányok
    1.jpg
    1.jpg (145.11 KiB) Megtekintve 3664 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    Mancs
    Újonc fórumos
    Újonc fórumos
    Hozzászólások: 25
    Csatlakozott: 2016.06.29., szer. 14:08
    Értékelés: 8

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: Mancs »

    Sziasztok kicsit szeretném Ákos kábeleit ajánlani nektek a saját tapasztalataimat megosztani veletek.Zene rajongóként nem hifistaként vágtam bele a saját rendszer felépítésébe.Nincs sok tapasztalatom benne kb 8 éve olvasok ebben a témában szinte mindent gyűjtöm az információt.Szerintem lelkesedésből tudatlanságból kifolyólag hoztam nem túl megalapozott döntéseket ha valamilyen kábel hangja jobban tetszett és épp engedte a keret megvettem.Az előzőt eladtam a fórumon szerintem sokan így csináljuk.Olvastam néhány tesztet Ákos kábeleiről felvettem vele a kapcsolatot egy tápkábelt szerettem volna venni az Aura sorozatból.Szerencsém volt Ákos pont számolt vissza egy első generációs Aurát elküldte.Vele együtt küldött egy Aura koaxot is.Quailton A 50i csöves erősítőm van először ennek a kábelét cseréltem ki jobb lett a hang nagyobb tér sokkal valósághűbb hangszer hangok több részlet szóval öröm volt.Na de milyen lenne ha a Dac-ba (Parasound 1400 nem egy mai darab de szeretem a hangot amit tud)tenném ezt a tápkábelt ugyanezek a tulajdonságok csak még erősebben azóta így használom.Bekötöttem a koaxot is na akkor meg egy olyan színvonalú hang költözött a nappaliba amit előtte soha nem hallottam pedig a készülékek ugyanazok.Tudom van egy olyan vélemény is hogy a kábeleknek nincs saját hangja blabla na én ezt máshogy gondolom.Vettem azóta Ákostól egy Auta xlr kábelt is egységesítettem a kábeleket most hangfalkábelre gyűjtök👍😊.Ha meglesz az is a kábel vásárlás nehézségein túl leszek egyszer és mindenkorra nem adni venni cserélni csak örömmel hallgatni a ZENÉT.Tegnap ott volt nálunk egy idősebb barátom leültünk zenét hallgatni egy cselló zongora duett ment.Azt mondta “nézem a két hangfal között a függönyt és várom mikor jön ki a zenész mögüle látom ahogy mozdul a válla mikor húzza a vonót”Sokszor én is érzem ezt azóta nem csak hallom hanem látom is a zenei történéseket.

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Pár ingyenesen letölthető teszt felvétel.:
    https://www.likehifi.de/musik/gratis-ue ... JPJRvE5ies

    Én is használom egyiket-másikat a saját rögzített anyagok mellett a kritikus meghallgatásoknál.
    Csatolmányok
    NagraTape.jpg
    NagraTape.jpg (52.34 KiB) Megtekintve 3876 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    tottyi
    Hazajáró lélek
    Hazajáró lélek
    Hozzászólások: 3282
    Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
    Értékelés: 711
    Tartózkodási hely: Šamorín

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: tottyi »

    ValhallA írta:
    2019.04.26., pén. 20:18
    Show előtti bemelegítésnek.:
    https://hifipig.com/wp-content/uploads/ ... ersion.pdf
    A kepen lathato Full Horn System csak 800 ezer dollarba kerul es kinai szerzemeny. :)
    Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Csatolmányok
    1.jpg
    1.jpg (186.24 KiB) Megtekintve 4164 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    gyuszmo
    V.I.P.
    V.I.P.
    Hozzászólások: 2196
    Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
    Értékelés: 852

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

    Azért remélhetőleg egy csöves monoblokk nem olvasztja meg a csoki hangfalakat! :rolleyes: Kellemes húsvéti ünnepeket! ;)
    Csatolmányok
    57368847_2201456756603747_4159583845156388864_n.jpg
    57368847_2201456756603747_4159583845156388864_n.jpg (40.68 KiB) Megtekintve 4377 alkalommal
    "Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Kellemes húsvéti ünnepeket!
    Csatolmányok
    h1.jpg
    h1.jpg (65.65 KiB) Megtekintve 4422 alkalommal
    happy.jpg
    happy.jpg (56.36 KiB) Megtekintve 4422 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Latom a feliratot, nem semmi cuccokat kuldozget a Vodafone mostanaban
    Te amugy 1 nap alatt hogy tudsz ekkora kupit csinalni?
    A Vodafone-nál most akciós a titán lábazat meg a 20mm-es kerámia csapágygolyó, mindössze 10év hűségnyilatkozatot kell aláírnod High-End dinamikus dobozra.

    Én egy óra alatt kupit gyártok, bármiből, bármikor, bárhol! :napsut:
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Egy nap az irodában... :rolleyes:
    Csatolmányok
    láb 2.jpg
    láb 2.jpg (81.46 KiB) Megtekintve 4489 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    Csatolmányok
    Tone no.95.jpg
    Tone no.95.jpg (30.83 KiB) Megtekintve 4510 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Avatar
    mike-rame
    Nincs visszaút
    Nincs visszaút
    Hozzászólások: 192
    Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
    Értékelés: 598

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: mike-rame »

    ValhallA írta:
    2019.04.07., vas. 19:45
    A hétvégén elkészült egy Graphene-X összekötő és egy Draco HC tápkábel.
    Külön öröm, hogy hazai tulajdonosokhoz kerülnek a kábelek! :napsut:
    De még milyen külön öröm, hogy nekem nem kell ilyen grafénkábelt tulajdonolni. Mer' azé' fektessük le idejébe', hogy egy ilyen összekötő birtoklásához majdnem föl kell venni a "csokkot"...nálunk pl. a sarki krimóban 4 ezer(!) korsó sert mérnek ki ennek a vételárából. Ezt azér' föl köll tenni a mérlegre mielőtt vásárolsz, pörsze csak akkor ha az embörfia gyakorló alkoholista is, mint szegény személyem.

    "Naszóval" hamár idekeveredett egy demópéldány, "vagyishogy" Ákos erőltette, hogy próbáljuk be a hifitoronyba, merthogy ott is lesz azért eredménye a fejlösztésnek :P
    g2.JPG
    g2.JPG (337.78 KiB) Megtekintve 4611 alkalommal

    Jóvan, add ide mondom magamban, majd kamuzok róla valamit, mert én ugyan szét nem bontom a jelenlegi kábelezést, meg amúgyis ez azér' az a kategória, ami mán erősen úri huncutság, szerintem...
    Aztán úgy adódott, hogy mégis meg kellett bontani a rendszert, állvány átrendezés kapcsán, na mondom nosza, most vagy soha alapon, jöjjön aminek mennie kell... Végül, előfok és monoblokkok közé illesztődött be A Graphene-X.

    Azután eljött a fülelés ideje, 3 sör után, teljes nyugalomban. Ilyenkor már nincs előzetes várakozás, izgalom. Tudod, hogy jó lesz, ez már az a "szint". Ha mégsem lesz jó, akkor baj van a komponensekkel. ...legfeljebb iszunk tovább... :smile49:
    ...szóval fülelés és tényleg jó de mégis van egy megtorpanás, eltespedt nyugalom. Csak nézek hosszan, mint ló a mozijegyre. Nyugalom van, végtelen felbontás, folyékony áramlás. Ha akarom felzaklat de nem torzít, pedig szeretném. Azt üzeni, akkor tekerj oda! Tekerem de szól a szomszéd. Viszek neki sört. Elhallgat. Hallgassunk mást, mindegy mit, nem találok fogást. Röpülnek az órák, hallgatok olyasmiket, amit nem szoktam, aztán olyat, amit utálok. Itt már nem lesz kifogás, beleuntam, elfáradtam, kifogott rajtam. Megnyugtatott, majd összetört, kifacsart, megtaposott. Mégis jól esett, mentálisan letusoltam általa.

    Megy vissza, nekem nem kell. Nem akarom mégegyszer ezt átélni. Marad a ser. Azt kiheverem... :rolleyes:
    "Áldozat nélkül nincs veszteség"

    Avatar
    ValhallA
    Tizezresek klubja
    Tizezresek klubja
    Hozzászólások: 12721
    Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
    Értékelés: 6052

    Re: ValhallA világa

    Hozzászólás Szerző: ValhallA »

    A hétvégén elkészült egy Graphene-X összekötő és egy Draco HC tápkábel.
    Külön öröm, hogy hazai tulajdonosokhoz kerülnek a kábelek! :napsut:
    Csatolmányok
    11.jpg
    11.jpg (304.87 KiB) Megtekintve 4732 alkalommal
    "Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

    Válasz küldése

    Vissza: “ValhallA kábelek”