Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

ValhallA írta:
2020.01.30., csüt. 20:02

Erjedés közben a zenekar dalai szólnak...
Ráadásul a whisky csak a hordóban érik (nem erjed!), palackban már nem.
Amúgy meg whiskey, ha már amerikai, mert a skót (és ír) írásmód a whisky.

Mindig is divat volt, hogy szeszbe fektetnek hírességek, csak a kifinomultabbak borokat készítenek, a keményebbek meg égetett szeszt. :smile49:
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

en a héten is hallgattam lemezüket, jó is volt
pontosan már nem emlekszem, talan 1988-ban MTK palyan voltam koncerten is, örök élmény
Az még a kapszula előtti utolsó lemez az ...And Justice for All koncert turnéja volt. Az teljesen más tészta.
Ez volt a Metallica utolsó igazán jó, vegytiszta Trash Metált tartalmazó lemeze csak baromira el van keverve! Köszönjük Lars Ulrich!
Nem nagyon találni fogást a lemezen, úgy jó ahogy van! leborulok.gif

Természetesen attól függetlenül, hogy én mit vartyogok magamban és hordok itt össze, attól a Metallica manapság népszerűbb mint valaha.
A népszerűség viszont egyáltalán nem a minőség fokmérője!
A legtöbb légy is mindig a legnagyobb kupacon landol... :D

Most hogy a kedvenc Metallica koncertfelvételemre rákerestem(linkelve), bedobta ezt a hírt a böngésző.:
"Saját whiskeyt készített a Metallica amerikai metálzenekar, a hírt szerdán jelentették be honlapjukon.
A Blackened márkanevű italt az együttes 1988-ban megjelent .And Justice For All című albumának nyitó daláról nevezték el.
Minden palack mellé Spotify- és Apple Music-lejátszási listát kap a vásárló.
Erjedés közben a zenekar dalai szólnak, hogy
fokozzák a molekulák közötti kölcsönhatást és sajátos ízt adjanak a Blackened American Whiskeynek."

Minden szónál többet ér a hír, ez manapság a MetallicA® egy tartalom nélküli, felpumpált brand, amely a dicső múltból él, tisztára mint a Star Wars franchise.
Szerintem ha igazán erjeszteni akarják azt a whiskey-t a már túlsúlyban lévő bűn rossz lemezeiket kellene bömböltetni és sokkal gyorsabban erjedne... :D


youtu.be/orGPyViuXVE
Csatolmányok
metallica.jpg
metallica.jpg (218.76 KiB) Megtekintve 3323 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: avl2 »

kimber írta:
2020.01.30., csüt. 16:32
ValhallA írta:
2020.01.30., csüt. 12:21
Metallica-ról később írnám le véleményem, addig is egy lerágott kép!
Az előző agymenésem kapcsán elmerengtem kicsit a MetallicA jelenségen.
Vajon melyikünk utasította volna vissza a kiadó Morpheus-ának ajánlatát a Black album legyártása kapcsán?!
xxx
Középiskolás koromban nagyon szerettem őket, az Iron Maiden mellet a kedvenceim voltak. Aztán a 90-es évektől már nem szerettem őket, az Iron Maiden ma is nagy kedvenc, megyünk is ki nyáron a Bécsújhelyi koncertjükre. :)
en a héten is hallgattam lemezüket, jó is volt
pontosan már nem emlekszem, talan 1988-ban MTK palyan voltam koncerten is, örök élmény

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Metallica-ról később írnám le véleményem, addig is egy lerágott kép!
Az előző agymenésem kapcsán elmerengtem kicsit a MetallicA jelenségen.
Vajon melyikünk utasította volna vissza a kiadó Morpheus-ának ajánlatát a Black album legyártása kapcsán?!
A filmben ugye a piros kapszula jelképezi a valóságot a kék pedig a mátrixot, amiből Neo-nak választania kell.
Maradunk réteg zenét játszó, esetenként odamondogató Metál banda, amely lepusztult kultúrházakban játszik maréknyi embernek fillérekért vagy arénákban adunk elő ezernyi háttérmunkás támogatásával, másodpercre megkomponált színpadi sókat, dollármilliós gázsikért…? :quetionmark:
Ma már nem kérdés, hogy a Metallica melyik kapszulát választotta!

Érdekes volt akkoriban(1991-92) a slágerlista helyezéseket figyelgetni, ahogyan a pop gagyikat szépen lassan közelíti, majd beelőzi az egykori magához képest szintén gagyizó Metallica.
Depeche Mode és Madonna rajongó ismerőseim is oda voltak pl. az Enter Sandman-ért, amit mint akkori rajongó nehezen emésztettem meg.
Már ott tartottunk, hogy szépemlékű nagyikám is dúdolta a számaikat...
Érdekes, hogy mekkora hatással volt a nem tudatos zenehallgatókra, hogy mit és mennyit játszanak a rádióállomások, zenei televíziók.
Manapság ilyen szempontból nehezebb számukra a totális kontroll és ízlésformálás, mert ezen médiumoknak kicsavarták a kormányrudat a kezéből a megmondó bloggerek.
Ma már pl. a filmkritika oldalak, idióta megmondó tinijeinél kilincselnek a filmforgalmazók és televíziók népszerű műsorai keresik a kegyeiket. Egyik-másik pedig olyan jól kufárkodik a youtube-on a tartalomgyártással, önmarketinggel, hogy kényelmesen megél a csatornájára feltöltött videókból.
Ennyire megváltozott a világ!

A Metallica tagok gazdagsága pedig egészen mást takar, mint ahogyan sokan azt feltételezni vélik…
Itt nem arról van szó, hogy van személyenként egyetlen 10-20M USD értékű ingatlan, hanem, hogy majd minden tagállamban van egy és Európában is elszórva itt-ott a kellemesebb helyeken kiegészülve magángépek és üzleti vállalkozások százaival.
James Hetfield például úgy gyűjti a millió USD értékű gördülő tárgyakat, mint más a sörös kupakokat.
Nemes dolog, hogy jártukban-telkükben adományoznak a marketing gépezet tanácsára 5M Ft-ot gyermekklinikáknak a sajtó pedig szépen leborul előttük. (Ettől még a nézettebb televíziókban is több a reklámidő nézettebb idősávban!)
Gyakorlatilag ez az összeg, nem más, mint alamizsna, hiszen Kirk Hammett egy nap alatt többet költ a „rémbaba” gyűjteményére vagy körömlakkra.
Persze ezt értelmezhetjük úgy is, hogy mindenki jól jár de azért az erős túlzás amikor Teréz anyát kezd farigcsálni a dollár milliárdos rockzenészekből a szakma a cselédmédiával karöltve.
Egyébként nem is zavarnának különösebben ezek a dolgok ha az előadásuk minősége nem zőllött volna vállalhatatlan, falusi rock kocsma szintre az utóbbi években.
Már gyakorolni is lusták egyéb elfoglaltságaik, hobbijaik mellett és ez érezhetően rányomja bélyegét a színpadi teljesítményükre.
Robert Trujillo kivétel, mert kiváló, képzett zenész de rettenetesen stílusidegen komponensként hat a Metallica-ban bármennyire is igyekszik szegény...


https://igenyesferfi.hu/sebesseg/nagyko ... kcioja.php

https://www.mansionglobal.com/articles/ ... home-82928
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (217.84 KiB) Megtekintve 3168 alkalommal
matrix.jpeg
matrix.jpeg (65.76 KiB) Megtekintve 3168 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Köszi Ákos az ismételten remek írást. Mindig gondban vagyok ilyenkor, mert bár - ahogy veled is sokszor beszéltük - széles zenei pályán mozgunk, de mindig belefutok valakibe, akinél azt mondom magamban " Basszus, ő is kimaradt. Sebaj, pótoljuk!"
:rolleyes: . Wingerrel ugyanez az eset, pótolnom kell, bár sokszor belefutok. :rolleyes:
Viszont Reb Beachre térve a stílus szerelmeseinek (bár azok már biztos régóta ismerik :D ) ajánlanám a Whitesnake - Live - In the still of the night koncertjét, 2005-ös, vagy hatos. Doug Aldrich-csal együtt akkorát gitároznak, az egész koncert egy vérbeli profi Hard Rock koncert, Marco Mendoza bass, Tommy Aldrige dob.
Metallica-ról később írnám le véleményem, addig is egy lerágott kép! ;)
aZgXg66_460s.jpg
aZgXg66_460s.jpg (43.7 KiB) Megtekintve 3070 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Legújabb agymenésem ismét a kései nyolcvanas és kilencvenes évekbe kalauzol, ezúttal még annyi kapaszkodót sem hagyva a High End Audio-hoz, mint a Queensryche kapcsán.
Aki annyira nem mozog biztosan a rockzene talaján, annak a mondandóm maradéktalan megértéséhez, egyféle előtanulmányként érdemes elolvasni az ectopolis magazin kiváló írását Kip Winger személyéről.:
http://ectopolis.hu/zene/7-lepcsofok-av ... tt-szerzo/

Az MTV nagyon sikeres és trendi, véleményformáló animációs sorozatában a Beavis és Butthead-ben a mindenkori nevetség tárgyát a Winger zenekar képezte.
Ugyanis a sorozat főszereplőinek szomszédságában élő, totális idiótának ábrázolt srác Winger pólót viselt, akit folyamatosan ekézett, szivatott az AC/DC és Metallica pólót koptató Beavis és Butthead.
Az sem igazán segített hírnevüknek, amikor Lars Ulrich a Metallica Nothing Else Matters klipjében egy Winger posztert használt darts tábla gyanánt.
Az eset kapcsán Kip Winger kijelentette, hogy a Metallica zenészei technikai szempontból, nem vehetik fel a versenyt a Wingerrel, valamint a "hajbandák" Dream Theater-jének nevezte zenekarát." Az eset kapcsán Reb Beach 2010 áprilisában nyomdafestéket nem tűrő szavakkal ihlette a Metallica gitárosát Kirk Hammettet.
Ezekkel a kijelentésekkel korábban nem de ma már tökéletesen egyetértek!

Hiszem, hogy a Metallica nem saját kútfejből jelölte ki a korszakalkotó "Black Album" irányvonalát és itt van az elágazás a karrierjükben ahol a pénzt totálisan a zene elé helyezték!
Magáért a Black album hangvételéért, annak marketingjéért leginkább a kiadó és a lemez kapcsán tejhatalmat élvező Rick Rubin csúcsproducer a felelős.
Rubin világszerte az egyik legbefolyásosabb és legelismertebb producer hírében állt már akkor is.
Az mtv.com szerint „ő az elmúlt húsz év legfontosabb producere“.
Talán az egyetlen aki műfaj függetlenül világsztárokat gyárt a legtöbb előadóból aki a kezei közé kerül.
Igazából nem értem, hogy miért pont a Winger került a célkeresztbe, hiszen bármelyik Hard Rock bandát lehetett volna támadni ennyi erővel, hiszen zenei, pózerség, hajlakk és egyéb más értelemben egyik sem különb... Sőt! Szerintem a Bon Jovi ennyi erővel sokkal jobban megérdemelte volna az ekézést, hiszen az egy producerek által írt(Desmond Child) ,patikamérlegen kimért slágereket tálaló, összeválogatott banda volt a Winger-el ellentétben.
Az AC/DC számomra már akkor is nagyon primitívnek hatott zenei értelemben de a Metallica-ért akkoriban még rajongtam és komolyabb utánajárás nélkül én is felültem az MTV lejárató hadjáratának.
Szóval eme pár sorom felfogható egyféle virtuális főhajtásnak, megkésett bocsánatkérésnek Kip Winger és csapata irányába...

Kip egy hihetetlenül tehetséges multiinstrumalista zenész, szövegíró, producer aki otthon mozog a proggresszív metálban, rock-ban és komolyzenében egyaránt!
A 2016-os nagyzenekari művét, amelyet a San Francisco Ballet Orchestra-van rögzített Grammy díjra jelölték!
Megfordult Alice Cooper bandájában, dolgozott Alan Parsons-on át Jordan Rudess-ig szinte mindenkivel aki számít.
Szóval a Metallica-nak kb. pofa alapállásban kellett volna maradni, mert azon a kettő koncerten amin magam is jártam, lejátszani is nehezen sikerült a zeneiskolásoknak is ujjgyakorlat szintű neoprimitív témákat. Konkrétan a bonyolultabb Master of Puppets és a One előadása alatt annyira szétcsúsztak a zenészek, hogy kezdtem kellemetlenül érezni magamat egykori hőseim előadásán.
A Winger gitárosa, Reb Beech is játszott a Dokken-től a Twisted Sister-en át a Whitesnake-ig mindenkivel aki számít a szakmában...
"Reb Beachet szokás a tapping technika császáraként is emlegetni. Egyéni tapping technikáját Eddie Van Halen hatására fejlesztette ki, melynek "titka", hogy húronként négy hangot játszik szemben a szokásos hárommal, ezáltal teljesen más karaktert tud adni a témáinak. Trükkösen használja a tremolókart is, melynek hátterében Tom Scholz a Boston gitárosa áll. A tremolókar használatát illetően ugyanis Tom volt az egyik legnagyobb példaképe. Nemcsak technikailag képzett gitáros, de a zeneelméletben is otthonosan mozog, hiszen a Berklee College of Music hallgatójaként diplomázott."
Szóval ezek tudatában a Kirk Hammett féle, stílusnak igazán nehezen nevezhető gitárjáték összehasonlításban még a nevetséges jelzőt sem érdemli ki!
Szerintem mielőtt elkezdünk valakit ekézni nem árt ha szétnézünk a saját portánkon vagy portálunkon. :D
Bár én is csak az utóbbi években fedeztem fel Kip Winger és a Rob Beach életművet de jobb későn, mint soha!


youtu.be/3HxLPRnIKOc



youtu.be/D1IOJs6H9qg
Csatolmányok
winger.jpeg
winger.jpeg (11.24 KiB) Megtekintve 2955 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Akos nagy gratulaciom hozzajuk, irigylem az uj tulajokat :)

Hangfalkabel 2.5m es 1.5m osszekoto (analog es digit) varhato-e? Ha igen milyen kondiciokkal? (Akar priviben is nagyon koszonom)
Köszönöm!
Sajnos még nincsenek 100%-ban készen de hamarosan...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Graphene-X2
Némi bejáratás után hamarosan átadásra kerülnek az első példányok.
Csatolmányok
G3.jpg
G3.jpg (364.75 KiB) Megtekintve 3090 alkalommal
G2.jpg
G2.jpg (492 KiB) Megtekintve 3090 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Sziasztok!

Egy kis AgPt-RXF tápkábel beszámoló következik:

Szóval az Ezüst-Platina- Ribbon XF (ebből az XF jelentsen bármit is) szerintem egy nagyon jó kábel. Kell még részleteznem? :rolleyes:
Oké, kell... Tehát házi-mozi rendszerről beszélünk, azon belül is processzor + sztereó + 3 csatornás végfokokról, amihez a végén hozzájött egy elosztó előtti tápkábel is. Ez összesen 5 db. tápkábel, aminek cseréje több hónapos projekt volt (csak azért nem éves, mert kifogtam párat használtan is...).
6-7N OFC (Oxygen Free Copper) kábeleket váltott, melyekkel alapvetően meg voltam elégedve, de a hangfalaimban bőven van mély, amihez szerettem volna egy kis szellősséget és nagyobb teret. Ezért gondoltam egy nagyot, hogy kipróbálom az ezüst kábeleket, mert az a hír járja, hogy ezek már nem olyanok, mint 20 évvel ezelőtt voltak (vékonyak és magasba húzók), mert akkor még csak a Siltech gyártott (akkori pénztárcához mérten) méregdrága jó hangú ezüst kábelt. Meg talán az AN...
Minden ilyen irányba gondolkodót meg kell nyugtatnom (vagy le...), hogy tényleg így van, forog a föld, fejlődik a világ-, és ezek az ezüst kábelek tényleg hozzák azt, amit egy jó réz + hozzátesznek olyat, amit a réz már nem tud.
A házi-mozi képéről ahogy korábban írtam egy kolléga topikjába: "betettem egy ilyet az OPPO 103 Audiocom lejátszóba és filmnézés alatt olyan színeket produkált, hogy leesett az állam. A Panasonic plazmán az alsó-felső csík teljesen láthatatlan fekete lett, a naplemente pedig olyan sárga-vörös, ami csak photoshop reklámképeken van.". Kicsit sírtunk is az asszonnyal, amikor a cowboy ellovagolt a naplementébe. (Szóltam is az asszonynak, hogy juhééé, te is, de...)
A hangja maximálisan hozta az elképzelt irányt: jóval szellősebb, könnyedebb lett a hangzás, de úgy hogy semmit nem vesztett a mélyekből. A középtartomány még tisztább lett, a tér is nőtt egy kicsit, és amit nem vártam, hogy a dinamika is úgy megnőtt, hogy éjszakánként figyelni kell, nehogy a gyerek felijedjen.
Az utolsó projekt az elosztó előtti kábelcsere volt. Itt már jóval kevesebb változást lehetett érezni az előző jó minőségű réz kábelhez képest. Először egy Valhalla CuAG V. kábel került a tiszta réz helyére, de nem vált be. Csökkent a dinamika, kevesebb energia volt a rendszerben. Vissza is tettem a réz kábelt, amíg meg nem érkezett ide is az AgPt, amivel azért helyreállt az egyensúly, de talán ez az egy csere volt az, ami ár/érték arányban kevésbé érte meg, mint a többi.

Összesítve: A forrásnál (Oppo 103) és a processzornál (Marantz 7702) nagy előrelépés volt mind hangban, mind képben.
A végfokoknál (Clarus) érezhető javulást hozott (de arra is rá kellett jönnöm, hogy most a Clarus a szűk keresztmetszet).
Az elosztónál (Furutech E-TP80) pedig minimális javulást hozott.

A következő nagyobb projekt a hangfalkábel és az IC kábelek lesznek valamikor, mert ha ezt az utat sikerül követni, akkor talán megközelítem azt a hangzást, amit elképzeltem és szeretnék egyszer elérni.

Köszi Ákos! ;peace;
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ismét szegényebb lett a világ...

Elhunyt Terry Jones, a Monty Python alapítója.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... Ttu5qJ42lg
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (47.17 KiB) Megtekintve 3340 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Manapság Hollywood körülírható az igénytelenség négyzetre emelésével!
Az igénytelenség blockbuster ügyileg is tetőzik az álomgyárban, amely számomra ma már sokkal inkább rémálomgyár!
Hiába a látvány orgia ha már annyira sem taksálnak minket nézőket, hogy történetet meséljenek!
Nagyon jó példa erre az új Star Wars trilógia és a nyolcvanas évek egyéb sikerfilmjeinek aktualizált változatai, amelyek bőven kiérdemlik az ötlettelen, összecsapott és pocsék jelzőket.

Szerintem bátran kijelenthető, hogy a múlt esztendő egyetlen valóban Oscar díjra érdemes, komolyabb büdzséből gyártott alkotása a Sam Mendes rendezte 1917!
Véleményem szerint az egykor friss, hiteles Tarantino Volt egyszer egy Hollywood-ja és Todd Phillips Joker-e egyáltalán nincs egy fajsúlyban ezzel az alkotással.
Mendes kiválóan szemlélteti a háború poklát a kis emberek tragédiáján keresztül a képi világért pedig a még mindig zseniális Roger Deakins felelős.
A gyakran nyolc-kilenc perces snitteknek köszönhetően szinte a frontvonalon érezhetjük magunkat a lövészárkok vérgőzös mocskában.
A filmet Alfred Mendes(Sam Mendes nagyapja) története alapján írta Sam Mendes aki nem csak rendezője, hanem producere és társ-forgatókönyvírója is a filmnek.

“Alfred Mendes 1916 és 1918 között harcolt, nagyon fiatalon. Hosszú évekig senkiknek sem mesélt az akkor átéltekről. Aztán mégis elmondta az unokáinak. Nagyon megindító történeteket osztott meg velünk, ennek szellemében készült az 1917. Nem róla szól a film, de neki köszönhető, hogy létrejött”

https://www.youtube.com/watch?v=YqNYrYUiMfg
Csatolmányok
1917mozi.jpg
1917mozi.jpg (417.17 KiB) Megtekintve 3321 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Elérkeztünk az új esztendő első (n)agymenéséhez!
A Statement után egy másik hatalmas méretű elektrosztatikus hangsugárzó a kilencvenes évek első feléből.
Minden bizonnyal én vagyok az ország legnagyobb elektrosztatikus hangsugárzó fanatikusa, akinek nincsen és talán már soha nem is lesz elektrosztatikus elven működő hangsugárzója.
Ne csodálkozzon senki, hiszen nem mindenki tud működőképes, élhető kompromisszumot kialakítani élete szerelmével. :rolleyes:

A valaha épített, egyik legnagyobb elektrosztatikus hangsugárzó, az AHL Tolteque. (250cm X 140cm X 80cm)
Egyedül a Soundlab Majestic 945PX hasonlóan döbbenetes méretű de teljesen más panel konstrukciót használ...
A gyártó Aceiries du Haute Languedoq(AHL) Francia cég, amely egy acélgyár leányvállalataként funkcionált a nyolcvanas évektől és teljes sávú hideg plazma panelekkel szerelt hangsugárzóikkal keltettek kisebb feltűnést. (HiFi magazin heted7határ rovat, aki esetleg emlékszik még, Nelson Pass is próbálkozott ilyesmivel, akkor még Threshold alkalmazottként.)
A fő konstruktőr Jean-Clade Fourrière, aki nukleáris mérnök múlttal rendelkezik és a legenda szerint, titkos katonai projektek levezénylésében is szerepet vállalt a hidegháborús időkben.
Amennyiben pedig hidegháború a Tolteque külsőre pontosan annyira szép és felhasználó barát, mint egy korabeli szovjet radarállomásba oltott, kettéfeszített kenyérpirító.
A cég valamikor a kilencvenes évek derekán adta be végérvényesen a kulcsot.

Mindig megmosolyogtat, mikor bárminemű kábelek, elektronikák minőségét alátámasztandó, nesze semmi fogd meg jól jellegű marketing rizsával nyit egy gyártói weblap...
A fő konstruktőr a megfoghatatlan hablaty megkoronázásaként a NASA-tól érkezett, atomkutató, esetleg haditechnikában jártas okkultista agysebész, Werner von Braun másod-unokatestvérének a dédunokája, akinek először sikerült dimenzió kaput nyitni, mielőtt High End Audio eszközök tervezésre adta volna fejét.
A ritka fémek ötvözéséhez szükséges kísérleti technológiákról, hangra gyakorolt pozitív/negatív hatásairól mostanra többet tudok, egyszerű talpas parasztként, mint azok a kohászati mérnökök, anyagspecialisták, akikkel munkakapcsolatot ápolok.
Egyszerűen azért, mert többségük nem képes továbblépni, elvonatkoztatni a dohos szakkönyvekben leírtaktól vagy egyszerűen nem hajlandó frissíteni tudását.
Legnagyobb eredményem talán, hogy az egyik hasonló beállítottságú, korelnök, ortodox mérnök, megkövesedett szemléletét sikerült teljesen lerombolni egyetlen óra leforgása alatt az egyes ötvözetek füllel való visszaellenőrzésének köszönhetően.
Ma már együtt osztjuk a kollégáit! ;peace;
A szemellenző alól kikukkantva egy élénk, folyamatosan formálódó, színes világ tárul elénk, egyáltalán nem olyan, mint amit az avitt szakkönyvek rajzoltak fekete tintával.

Visszatérve az AHL Tolteque hangsugárzóra, hideg plazma panelként kezdte életét, ám annyira érzéketlen és nehezen hajtható volt a prototípus, hogy szinte minden akkori végfoknak beletört a bicskája.
Pár alkalmazott és a szaksajtóból néhányan akik hallották a plazma prototípust el voltak ájulva a hangminőségétől.
A tények ennek némileg ellent mondanak, hiszen
az 92-es WCES-en egy 750W-os mcIntosh monoblokk is képtelen volt élvezhető a technológia megítéléséhez szükséges hangerőszintet kicsiholni belőle.
A kudarc után hagyták az egész cold plasma projektet és Fourrière szerint a "második legjobb hangminőséget garantáló technológiára" az elektrosztatikus elven történő lesugárzásra esett a választásuk.
Az elektrosztatikus projektekbe mentették át a hideg plazmához kifejlesztett technológiák zömét, különös tekintettel a transzformátorokra és speciális izolálásra.
Netes oldalak szerint, összesen olyan húsz sztatikus Tolteque rendszert gyártottak és mára ezeknek töredéke ha működőképes állapotban fellelhető.

Hihetetlenül szerencsésnek érzem magam, hogy sikerült egy ilyen nagyvadat fülügyre venni, ráadásul a legnagyobb méretű, európai változatot!
Az USA verzió valamivel alacsonyabb(220cm) volt a Japán változatot pedig az ottani lakóterek adottságaihoz igazodva kevesebb átalakítóval szerelték.
Nem hímezek-hámozok tovább, életem egyik legjobb hangja, különleges, varázslatos!
Az a típusú megszólalás, amikor még sokat tapasztalt, józan hifista létedre is elkezdesz számolgatni a hallgatása közben, hogy az otthoni cuccból, mit, mennyiért, kiknek és hogyan lehetne értékesíteni, mert a KELL érzés azonnal befészkeli magát a bőröd alá, nem múló viszketést kiváltva.
A méretei nagyobb dipólokhoz mérten is nehezen befogadhatók.
Mindezt úgy írom, hogy birtokoltam Soundlab A1 paneleket, amelyek egyáltalán nem tartoznak a kis méretű elektrosztatikusok közé és azokat évekig kerülgetve, többé-kevésbé megbarátkozhattam a méreteivel.
Az AHL-eket hallgatva teljesen más értelmezést nyer a felbontás, természetesség, levegősség fogalma...
Írhatnám ide az elkoptatott „mintha függönyt húznának el” hifisztikai lózungot.
Ebben az a megdöbbentő, hogy a függönyt nem egy gombócos, maszatos hangú, átlagos három utas dinamikus doboz viszonylatában húzzák el, hanem referencia minőségű, modern dipólokhoz képest.
Ráadásul, képzeletbeli függönyünk még csak nem is egy vékonyka csipke, hanem egy jó vastag sötétítő!

Természetesen, ahogyan az életben mindig, minden egyes pozitívum mellé társul több negatívum.
Példának okáért a tulaj folyamatosan feszültség alatt tartja, mert állítólag akár több óráig is tart, mire elérik a fóliák a teljesen töltött állapotot, amihez a csodálatra méltó dinamikai kontrasztok ábrázolásához szükség is van.
Mivel folyamatosan feszültség alatt van a fólia, így az élettartam redukálódik, gyártói támogatás pedig már évtizedek óta nincs.
A csere különösen bonyolult és trükkös, mert az egyes átalakítókhoz, különböző vastagságú fóliák tartoznak. Ennél a darabnál két éve végeztek fóliacserét. Vadi új fejlesztésű, előírás szerinti vastagságú, DuPont Mylar® fóliákat kapott a teljes átalakító rendszer a belső kábelezést a gyári, elöregedett szigetelésű, sodrott rézről, platina ribbonra cserélték és az elektronika is teljes modernizáción esett át. Drasztikusan javult a felbontás és az érzékenység is valamennyit a modernizálás eredményeként.
A Tolteque még ennek ellenére is nehezen hajtható, relatíve érzéketlen, nagy teret igényel, rengeteg levegővel maga körül.
A tulaj demonstrálta is nekem két nagyobb méretű cserepes növénnyel, hogy mennyire fontos a szabad terek megléte a hangsugárzó körül.
Jelentősen fejhallgatósabb jellegű hangot kapunk ha nem megfelelő a felállítás. Az igazi varázslat eléréséhez a megfelelő elhelyezés, hangár magasságú, közepes lovarda alapterületű helyiség elengedhetetlen!
Leginkább úgy lehetne leírni az AHL-t, mintha a Mark Levinson HQD rendszer megduplázott Quad-jait a sokszorosára nagyítanánk.
Hangzását tekintve is valami hasonlót kell elképzelni, mint amit az öreg Quad-ok produkálnak de mindenből sokkal több, még jobban kimunkált, még kézzel foghatóbb, megfelelő meghajtást feltételezve szinte limitáció mentesen.
A basszus reprodukció egészen más jellegű, mint amit megszoktunk a nagyobb méretű gyomrozós dinamikus elvű tányéroktól, vagy akár egyéb típusú teljes sávú, egyetlen átalakítóval rendelkező sztatikoktól.
Nem szokásosan a végén erősen gyengülő, vagy itt-ott kiemeléssel trükközött basszuspaplant előállító panelhangot kapunk.
A legalján is precíz, cizellált a középsávval egyenértékű, árnyalt bontású, tiszta, egységes hangmatériát állít elő, amit egyáltalán nem zavar meg a sok hangszer együttes jelenléte.
Ezt azzal a trükkel oldották meg, hogy ügyesen átgondolt, egymáshoz hangolt rendszert alkot az átalakítók összessége. (Modern, teljes tartományú sztatikusokban is rendre jobban teljesítenek ebben a versenyszámban a többutas verziók.)
Ezek az alsó oktávok annyira hitelesek, valóságosak, hogy még a Soundlab A1-et is felrakódásokkal és kiemelésekkel tarkított, hömpölygő, lassú folyásúnak jellemezném mellette.
Az amcsik szeretik kicsit kiemelni az alsó oktávokat nem csak a dinamikus dobozaiknál, hanem a sztatikoknál is. (A Soundlab védelmében mondanám, hogy ízlés szerint szabályozható a hátlapon a kiemelés mértéke. Illetve nekem egy régi generációs A1 volt a PX és az új panelek sokkal jobbak ebben a tekintetben.)
Általánosságban véve az USA gyártók dobozai, elektronikái szeretik az embert azonnal megnyerni, letaglózni, földbe döngölni. Kicsit olyanok, mint egy gyors, erős, de kifinomulatlan, laprugós muscle car egy európai high-tech sportkocsi ellenében.
Ugyan elképesztően gyorsul de a pálya technikásabb részeit már nem biztos, hogy képes maradéktalanul abszolválni...
A Tolteque nem képes olyan hangnyomásra, mint egy 15”-os hangszórókkal kabátgomb módjára telepakolt hagyományos elven működő, hangszórónként aktívban hajtott hangsugárzó.
Akiknek a féktelenül, vasökölként kalapáló, dupla mágneses hangszórók által előállított hangorkán a jó hang alappillére azoknak nem ez lesz élete hangsugárzója.
Itt minden a kifinomultságról, eleganciáról, torzítatlan hangszerhangokról szól, mindezt emberi hangerőszinteken prezentálva.
Bár akkora térben ahol hallgattam, dinamikus doboz legyen a talpán ami azt bírja tüdővel, meghajtással és a hang is megtartja arányait, árnyaltságát és nem szemcsésedik el.
Mindent összevetve ez a leginkább kedvemre való hangsugárzó, amiben valaha elektromosan töltött fóliát használtak hangkeltésre!

Leküzdve a hallottak által generált vágyat, talán még akkor sem kellene ha megfelelő anyagiak és környezet birtokában lennék...
Viszont képzeletbeli gyűjteményemben a halhatatlan Góliátok csarnokában a Martin Logan Statement és az Infinity IRS mellett kapna helyet egy hangulatosan megvilágított forgó színpadon.
Ugyanis a mindennapokban, normál(vagy nagyobb) lakókörnyezetben élhetetlen egy ilyen grandiózus elektrosztatikus panelsugárzó.
Sokkal inkább a józan észhez szóló, praktikus méretekkel rendelkező modern hibriddel bútoroznék össze, annak ellenére, hogy az közel sincs az AHL hangminőségéhez.
Kicsit olyan a Tolteque, mint egy végletekig kihegyezett klasszikus versenyautó, amivel az ember nem akar bevásárolni járni, egyszerűen csak a vezetési élmény megtapasztalása a cél a kanyarokból kigyorsítva tövig nyomva a gázpedált.
Természetesen a klasszikus versenyautóhoz jár egy profi szerviz csapat, akik folyamatosan karban tartják az öreg technikát, hogy az teljesítménye legjavát nyújtsa minden körülmények között.
Titkon azt vizionálom, valahol, valaki(k) még egyszer felkészítik számomra egy dedikált környezetben az AHL Tolteque-t én pedig betoppanok a hónom alatt kedvenc lemezeimmel és élvezem a különleges hangzását.
A meghallgatás végeztével feltápászkodom a hatalmas monolitok árnyékából, elköszönök vendéglátómtól, majd komótosan kisétálok a szakadó hóesésbe, gondolataimba temetkezve egy különleges zenei élmény kiváltságos birtokosaként...

Ui.
Miközben írtam az agymenést, rákerestem a technikai paramétereire és találtam egy eladó USA verziót a Tolteque S-ből. (€ 29.000.-)
Pedig annyira ritka, hogy minden példányra jut, megközelítüleg tíz-húsz darab eladó ML Statement evo 2!
Ez a típus némileg kisebb méretű mint a fenti írás tárgyát képező de még így is eszméletlen nagy.
A kereskedő szintre pontról pontra azt írja, mint amit tapasztaltam, szóval legalább most nem sántít a tukmáló duma, mint a hirdetések zöménél.

https://www.audioantiquary.com/en-us/ahl-tolteque-s/

https://www.youtube.com/watch?v=sIr24FzrmVU

https://www.youtube.com/watch?v=veuNKjeoeTw
Csatolmányok
AHL-TOLTEQUE-S-extra-big-23220-251.jpg
AHL-TOLTEQUE-S-extra-big-23220-251.jpg (280.95 KiB) Megtekintve 3417 alkalommal
AHL TOLTEQUE.JPG
AHL TOLTEQUE.JPG (83.68 KiB) Megtekintve 3417 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: petimre »

Az Isten éltessen névnapod alkalmából!!


youtu.be/PgzJ58nRpyM
Lyngdorf - AP Avanti I.

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ismét eltávozott egy ikon a legnagyobbak egyike!
R. I. P. NEIL PEART sad.gif

"67 éves korában elhunyt NEIL PEART, a RUSH tagja, akit a közönség és a szakma egyaránt a valaha élt egyik legnagyobb rockdobosnak tart. A legendás zenész három napja halt meg rákban, de csak ma hozták nyilvánosságra a hírt. Egyik interjújában mondta: "16 éves koromra kialakult az értékrendem, és onnantól kezdve ügyeltem rá, hogy sose áruljam el azt, ne váltsam aprópénzre a tehetségemet, és ne hajbókoljak senki előtt. Sosem kötöttem kompromisszumot." Ennek a hozzáállásnak és elképesztő munkabírásának köszönhetően lett belőle a prog rock állócsillaga."
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (62.5 KiB) Megtekintve 3675 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

ValhallA írta:
2018.02.25., vas. 01:01
A High End mint hobbi első sorban nem a zene szeretetéről szól, bármennyire is szeretné(n)k ezt ráhúzni.
Másról sem szól, mint készülékfetisizmusról, különböző hangzásokról, klikkesedésről, ízlésekről, kütyüzésről, interneten vitatkozásról és farokméregetésről...
A zene meglátásom szerint mindössze a High End készülékek kénytelen-kelletlen üzemanyagaként funkcionál napjainkban.
Ezt a nagyon szép Alan Parsons-i gondolatot viszi tovább egy jelenet a Ray Donovan 7. évadában. :D
1.jpg
1.jpg (215.18 KiB) Megtekintve 3726 alkalommal
2.jpg
2.jpg (206.24 KiB) Megtekintve 3726 alkalommal
3.jpg
3.jpg (241.45 KiB) Megtekintve 3726 alkalommal
4.jpg
4.jpg (233.1 KiB) Megtekintve 3726 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ma lenne 73 éves David Bowie, a rock kaméleonja...
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (54.07 KiB) Megtekintve 3597 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Jimmy Page :guitar:
Csatolmányok
11.jpg
11.jpg (24.01 KiB) Megtekintve 3575 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

Először is szeretnék mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánni!

Nekem nagyon jól alakult az év forduló :)
December 30-án végre megérkezett az új "családtag", egy Aura Reference V2/2 Anniversary tápkábel "személyében". Már nagyon vártam...a DAC-om nemkülönben. Egy AgPt-RxF tápkábel helyére érkezett. Már maga a kábel puszta látványa is lenyűgözött! Nagyon szeretem az egyszerű és letisztult formavilágot, a színek harmóniáját - gondolok itt a csatlakozók és a borítás színeire, a fehér "köntös" nekem nagyon tetszik. A kezdeti csodálat után jött a bekötés. A véletlen úgy hozta, hogy már 2 napja egyfolytában ment a rendszerem, így előbb próbáltam "memorizálni" pár zenét az RxF kábel tolmácsolásában - már amennyire ez lehetséges -, majd jött a csere. A csatlakozó elég nehéz darab, ezért kapott egy támasztékot, amit még korábban készítettem akácfából, így már jó stabilan áll. Járattam ismét pár órát a rendszert, majd a feleségemmel karöltve beültünk, hogy meghallgassuk a zenéket, mit is hozott magával az új jövevény. Vele azért szeretem tesztelni az új dolgokat a rendszeremben, mert teljesen másképp hall mint én. Zenei hallása nem sok van, de a legapróbb zörejeket, neszt is meghallja még akkor is ha alszik :)
Csak ültünk, hallgattuk a zenéket és azon kaptunk magunkat, hogy eltelt pár óra. Egyszerűen annyira magával ragadott minket az előadás, annyira hallgatható az egész, hogy előlröl kezdtük és megpróbáltunk koncentrálni az apró részletekre (is). Ámulatba ejtett minket, hogy mennyi új részletet hallunk a zenékben. Legalábbis így gondoltuk, szóval visszaraktam az RxF kábelt és hallgattuk azzal is. Azonnal szembesültünk azzal, hogy halljuk ugyan részletek többségét, de nem olyan tisztán részletesen, szeparálva mint az Aura kábellel. Vissza az Aura, hallgatózás...most már jobban meg tudtuk fogalmazni milyen különbségeket is hallunk. A tér leképezése teljesen másképp történik. Minden a helyén van, nincs tolódás semmilyen irányba, az apró részletek helyét is pontosan, precízen "vetíti". Az egyik zenében pl. tisztán hallani ahogy a vokál dúdolása követi a dallamot de mégis elszeparálja a hangokat, amellet, hogy szépen együtt dolgozik minden. Kíváncsiságképpen ismét visszatettem az RxF kábelt, meghallgattuk ugyanazt a részt, a vokál hallatszott ugyan, de nem volt olyan szépen szeparálva, kicsit összefolyt minden.
A teljes hangkép is tisztult, továbbá testesebb, sokkal élvezhetőbb az Aura-val, mely mérföldekkel jobb minden téren mint az RxF, azaz hozta a "papírformát" :D

Most, pár nappal később - a rendszer folyamatosan megy azóta is - már sokat tisztult a hangzás, hiszen mégiscsak egy nyers kábelt hallgattunk néhány nappal ezelőtt és még alakulni fog ugye. Ebből következik, hogy micsoda potenciál van ebben az Aura tápkábelben, hogy nyersen, minden erőlködés nélkül jócskán túlszárnyalja a 2 éves bejáratott RxF kábelt - ami egyébként, véleményem szerint egy remekül sikerlült kábel a maga kategóriájában.


Végezetül csak pár gondolat, amivel szembesültem az egyik közösségi oldalon pár hete. Történetesen az egyik csoportban a tápkábelekről szólt a...nem is tudom minek lehetne nevezni, de diskurzusnak, eszmecserének semmiképpen sem :) Jött ott is a Paks-ozás, az "arany kábeleket az egész utcába" stb. Én jókat nevettem magamban és konstatáltam, hogy az emberek többsége mélyen elzárkózik még a gondolatától is, hogy esetleg a tápkábeleknek is van létjogosultságuk és nem is hajlandóak még egy teszt erejéig sem meghallgatni azok zenére gyakorolt hatását. Volt ott olyan "nagy öreg" is, aki bevallása szerint stúdióban dolgozik/dolgozott...már értem miért szólnak úgy az otthon készült albumok ahogyan, úgy általában. Sosem felejtem el amikor Geszti Péter-t megkérdezték (van már vagy 20 éve), hogy miért külföldi stúdióba viszi az anyagát, azt válaszolta, hogy nem akar megbántani senkit, ezért csak annyit mond "A külföldi stúdiókban másképp hallanak az emberek".
Nem kell messzire mennem, a sógorom, aki villanyszerelő, kijelentette amikor az első Valhalla tápkábelemet vásáoroltam mindössze 35e Ft-ért, használtan, hogy "Arthur, Te beteg vagy!" :D Én pedig örülök neki, hogy ebben a betegségben szenvedek. Egyik nagyon kedves fórumtársunk fertőzött meg Ákos kábeleivel - amit nem győzők Neki elégszer megköszönni! leborulok.gif - és a gyógyulásom esélye bizony a nullával egyenlő. Köszönhető ez Ákosnak, aki szerintem nem csupán kábeleket készít, nem csak pár darab vezetéket "dob" oda az embernek mint alamizsnát, hanem egy egyedi, kézműves és a szellemiségét tükröző műveket. Nézzétek el nekem, hogy ennyire elfogult Valhalla fanatikus vagyok, de a termékek és Ákos hozzáállása tett ilyenné. Számomra mindig nagy öröm, ha magyar termékeket használhatok - a külhonba szakadt embereknek ez is egyfajta kötödés.
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszönöm, hogy figyelemmel kísértétek, toleráltátok a High End és egyéb más agymenéseimet egész évben! leborulok.gif

Mindenkinek jó egészséget és boldogságban megélt, minőségi zenehallgatásban gazdag új esztendőt kívánok! :cheers1:
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (37.06 KiB) Megtekintve 4013 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Gregory Porter nemrégiben posztolta ezt a képet.:

"Nice to be home for the holidays... here’s to you my friends"
Csatolmányok
41.jpg
41.jpg (82.76 KiB) Megtekintve 4095 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

karácsony2 :guitar: karácsony2 :drum: karácsony2 :music1: karácsony2 angyal karácsony2
Csatolmányok
avx.jpg
avx.jpg (61.25 KiB) Megtekintve 4156 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Alan Parsons
Csatolmányok
1122.jpg
1122.jpg (91.85 KiB) Megtekintve 4294 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Nathan East (December 8, 1955)
Csatolmányok
NE.jpg
NE.jpg (88.34 KiB) Megtekintve 4565 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”