Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Koszi szepen Akos! Ezt nem tudtam Rola, hogy Amiga-val is dolgozott. Most (is) elfogadnek egy Amiga 3000-est :D
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kovács Arthur-nak üzenném, hogy egy másik Arthur is lelkes Commodore Amiga felhasználó volt...
A saját, AMIGA3000 gépével a Vista Pro(landscape generator) segítségével gyakran tervezett idegen bolygófelszínt.

leborulok.gif

"Vista was also used (both PC and Amiga versions) for the book by Arthur C. Clarke called "The Snows of Olympus", a picture book about terraforming Mars."
Csatolmányok
A.C.Clarke.jpg
A.C.Clarke.jpg (217.74 KiB) Megtekintve 2852 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
lg69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2016.05.11., szer. 15:43
Értékelés: 32

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: lg69 »

lg69 írta:
2021.01.19., kedd 15:14

Őszintén, nem ezt várjuk el a fejlesztőtől.
Bocsánat, de itt tévesen sikerült az írásjel. A szemem úgy látszik már nem az igazi... sad.gif
Helyesen: "Őszintén, nem ezt várjuk el a fejlesztőtől?"
Ez egy költői kérdés lett volna...

Avatar
lg69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2016.05.11., szer. 15:43
Értékelés: 32

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: lg69 »

Kedves Fórumtársak,

Szeretném meg osztani veletek a Valhalla világában tett első botorkálásaimat:

Én első gondolatként Ákostól rángatnék ide egy gondolatot:” Az én kábeleimet is van aki szarozza úton-útfélen, illetve minden egyszeri kábelfonó azoktól készít jobbat, míg mások elismerően nyilatkozva, korteskednek mellettük.
Kinek is van akkor igaza?”

A sok kábelfonónak köszönhetően mindenki tud válogatni igénye szerint. Ha nem is vagyunk mindannyian teljesen különbözőek, szerintem az elmondható, hogy van pár elvárás, aminek köré csoportosíthatjuk a vásárlási prioritásokat. A teljesség és a fontosság igénye nélkül: Gyártó – Brand, megjelenés – csinosság, anyag fajta ( réz, ezüst, arany, platina….stb) és az anyagi keret, illetve ezek kombinációja is természetesen.

Ezzel biztosan én is így vagyok… A születésem után kapott első védőoltás gyártója valószínűleg az Audioquest volt, mert ezen kábeleket keresve madzagoltam össze az első rendszerem ( a hobbi másodszori újra éledése után).
De itt még „csecsemőként” válogatva, hamar másik irányt kerestem. Ez az irány ma már egyenes útnak látszik az Ákos mester filozófiájából táplálkozó kábel vonal irányába. A következő lépcső, a Wireworld sokáig nagy megelégedéssel szerepelt. Hosszan kiállta a vasak fejlődéséből létrejött kihívásokat is. Tudta ezt azért, mert nem akarta önhatalmúan meghatározni a rendszer hangját, megelégedett a szállítás lehetőségével.

De eljött az az idő – és ezért került fel az idézet - amikor a korteskedők (én szarozókat nem is hallottam SIC!) információi napi szintem csengettek az agyamban. A cunami elindult….

Nálam a WW – k után az AgPt – Rxf anyag volt a kézenfekvő feljebb lépés. Egy tápkábellel kezdődött a DAC / Előfokba, aztán Ákos segítségével szembe jött velem még egy AgPt – Rxf, ami a Streamer-nek ad energiát. Számtalan helyen leírták a hatását, így én ezzel nem rabolnám a drága időtöket. Tényleg nagyon jó! :rolleyes:

Ekkor már biztos voltam benne, hogy az AgPt az én rendszeremben egyértelműen pozitív nyomot hagy. Összekötő kábel keresésekor nem volt kétséges, hogy megint AgPt legyen.
Szerencsére Ákosnál akadt egy RCA csatis AgPt-Rx, amit kérésemre átszerelt XLR –re. Így a meglévő Siltech Classic Anniversary 330i rca helyett bekerült egy újabb AgPt variáns xlr kivitelbenben.

Ez már a harmadik „réz mentes” kábel a rendszerben, és láss csodát nem visít, nem húzza el a hangot kellemetlen irányba. Éppen úgy dolgozik, mint a WW / Siltech korábban, csak magasabb szinten. Nem tudok, és nem is szeretnék olyan bombákat elhelyezni, hogy ez a kábel nyugdíjba küldte a Siltech-et de…, és itt jön az amiért benne maradt a rendszerben….
…Minden más lett az Rx – el. Egy egészen más légkört teremt a zene hallgatásakor. Az ének hangok – főleg a kórus - jól hallhatóan ( már majdnem láthatóan ) tisztábbak lettek. Csak egy példa: Mozart Requiem- Lacrimosa – jának kórusa elemi erővel szól! Lenyűgöző. A csellónak olyan testet ad, hogy hihetetlen,... a lábdobnál szinte megmondható az átmérője. Aki szereti Santana – t, az megtapasztalhatja a gitár és a ritmus szekció teljesen más hangzását.

Nálam, az itt hallok most egy csilingelést felszisszenés nem volt opció, de ilyenek is történnek rendszeresen, ám nem vagyok kényszerítve, hogy állandóan ezekre figyeljek. Csak úgy lazán jönnek ezek a plusz információk. Ez így pont jó. :D

És akkor jöjjön a fekete leves ( már akinek… ), ennek a kábelnek nagyon kell a jó forrás. Mindkészülékben, mind kábelben (nálam USB) és hanganyagban egyaránt. Meghálálja! Érdekesség, hogy Morricone - The very best of sacd anyaga ( dsf ) hallgathatatlanná vált most, így elővettem az eredeti sima Cd-t, ami viszont nagyon jó lett. A sort folytathatnám...

Szóval a Sz@r az még sz@rabb lett ( ez van ), de a jó az mééég jobb!
Őszintén, nem ezt várjuk el a fejlesztőtől. Én igen! Nálam ez nem roncsderbi, hanem forma’1 kérdése. Ezért nem lehet kérdéses, hogy már megértem az AgPt vadászokat! :smile32:
Végszóként, immár a „3. is meg van”….Remélem ez még nem a végleges szám, mert hangfalkábel vonalon is majd tervezem az AgPt vérvonalat folytatni.

ui: ha túl hosszú, nyugodtan töröljétek ki.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

leborulok.gif
Csatolmányok
Mottó.jpg
Mottó.jpg (82.01 KiB) Megtekintve 3038 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2021.01.16., szomb. 19:50
Másik születésnaposunk a legtöbb gyakorló zenehallgató, audiophileségének ősanyja, amennyiben lehet így fogalmazni az 1959-ben született művésznő esetében.
happybday.gif Helen Folasade Adu, másnéven SADE Adu happybday.gif leborulok.gif


youtu.be/C0BLKudnyNo



youtu.be/IR5_rTCi-Bo
Az a durva hogy repül az idő. Mike Tyson mondta és a lényege, hogy nagyon rövid az élet és mire megkomolyodunk és észhez térünk már szinte véget is ér.
Ilyenkor gondolkodok el a Sumér teremtés mitológián és az Alien filmekhez kapcsolódó Prométeusz című film is eszembe jut.
Akiken felnőtünk a mai fiatalok számára leginkább ismeretlen. Mondjuk a mai huszonévesek és a 30 felettiek között hatalmas generációs szakadék van. Idővel minden a múlt homályába tűnik? gondolkodik.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Másik születésnaposunk a legtöbb gyakorló zenehallgató, audiophileségének ősanyja, amennyiben lehet így fogalmazni az 1959-ben született művésznő esetében.
happybday.gif Helen Folasade Adu, másnéven SADE Adu happybday.gif leborulok.gif


youtu.be/C0BLKudnyNo



youtu.be/IR5_rTCi-Bo
Csatolmányok
sadeadu.jpg
sadeadu.jpg (119.2 KiB) Megtekintve 3142 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2021.01.16., szomb. 10:29
happybday.gif Ma ünnepli születésnapját egy korszakos zseni, John Carpenter! happybday.gif leborulok.gif


youtu.be/gOlG53JsjXo



youtu.be/0TRj6Dt2lrA
Számomra hatalmas zseni! Mondhatom, hogy a filmjein nőtem fel. Csak pár a művei közül: Menekülés New York-ból, Menekülés Los Angeles-ből, A Mars szelleme, A dolog, A 13-mas rendőrörs, Halloween, Christine, stb. Számomra mind kultikus film. Valahogy mindig valami olyan témát ragad meg, ami elgondolkodtató.
Még nagyon sok boldog születésnapot!
happybday.gif
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

happybday.gif Ma ünnepli születésnapját egy korszakos zseni, John Carpenter! happybday.gif leborulok.gif


youtu.be/gOlG53JsjXo



youtu.be/0TRj6Dt2lrA
Csatolmányok
John Carpenter.jpg
John Carpenter.jpg (124.59 KiB) Megtekintve 3178 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Linner »

Üdv,
ha már múltkor elkezdtem: további kalandjaim a ValhallA-sodás vonalon, legfeljebb lapoztok, vagy Ákos letilt :-)
Tápkábel:
Szóval, ahogy múltkor írtam Ákossal bebizniceltem a CuAg-ket ezüst tápkábelre (AgVIII Reference). Az tiszta sor volt, hogy a végfok marad a CuAg-n. Az elkövető javallata nyomán két opció:
1. streamer/dac/előfok: egy elektronikát használok ezen funkciókra (Linn Majik dsi). Ha ebben lecserélem a CuAg-t az Ag-ra, hallom a változást, nyíltabb, teresebb, kifinomultabb. De mintha kicsit vékonyabb és talán fényesebbé is válna a hálózati lejátszóról. Hanglemezről nem jellemző a fényesedés.
2. phono (Lehmann Black Cube): ha ebbe teszem az Ag-t (és az előfokba a CuAG-t), az jobban szól, mint fordítva.
Aztán csak visszatettem a Linnbe és pár napig így ment, szoktam. Utána visszapróbáltam a CuAg-t, ami továbbra is testesebbnek tűnt, de egyértelműen veszt a rendszer felbontásban. Szóval marad egyenlőre az Ag az előfokban mert hát azon minden átmegy.
Most tápvonalon a végfokba egy CuAg-X a cél (Máté84 vegye ezt nyugodtan célzásnak! :D ).

IC:
azt is írtam, hogy Ákos "nyomulós direktmarketinggel" rám gyógyított egy AgPtIII/II-t meghallgatásra. Hát azt sem kapja már vissza! Volt némi intermezzo, mert elsőre a phono és előfok közt cseréltem az AQ King Cobra-t vele, de közben rájöttem, hogy a lemezjátszó felfüggesztés nagyon lóg, amit nem tudtam ott a helyén igazán orvosolni. Legalább addig variáltam vele, hogy az achromatot le kellett vennem a tányérról stb.... :smile51:
Egy nyugtató nap beiktatásával rájöttem, hogy a digitális forrással kicsit egyszerűbb a direkt összehasonlítás. Így aztán a Linn és a végfok közti Human Audio A1 kábelt cseréltem a ValhallA-ra. Nagyjából ugyanazt a változást hallottam, mint amikor a Kécsa tápokat lecseréltem a CuAg-kre. Minden területen előrelépés, non-plus-ultra, hogy mélykiterjedés, testesség vonalon visszajönni látszik, ami az Ag tápkábel nyomán kicsit elvékonyodott. Ez a felállás most nagyon tetszik, bát most ezt is kell hallgatnom pár napig és visszapróbálni.

Meg olyan tapasztalatom is volt, hogy akár használt kábelcserék után is javít a rendszeren, ha lejátszom az Isotek bejárató CD-t. Úgyhogy holnap ez is tervben van.

Na nem fárasztalak tovább benneteket.

Ui: persze nincs vége itt az őrületnek, mert egy haver(és fórumtárs)tól megjött kölcsönbe egy Valhalla hangfalkábel pár is....
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Linner »

Máté84 írta:
2021.01.14., csüt. 21:52
Ma az írásod hatására ismét tettem egy próbát és kikötöttem az Alcest a rendszerből, így az erősítő, a futómű és a DAC Agpt-RXF tápkábeleit (amik a CuAgSS-nél magasabb ligában játszanak) közvetlenül a falba dugtam. Az eredmény a vitathatatlanul jó tápkábelek ellenére siralmas volt. A tér összeesett, az előadás unalmas lett, mintha más rendszer lett volna bekötve. Szerintem a passzív szűrő is jobb annál mintha az ember nem használ semmilyen tápszűrést. Ismét bebizonyosodott számomra hogy a falból jövő áram minősége zenei szempontból csapnivaló.
(Nemrégiben járt nálam egy barátom PPP-je, aminek az előlapján szereplő analizátora átlagosan 3,5% bejövő THD-t mért)
Üdv, ezek szerint azért elsősorban a betáp minőségétől függ. Nincs semmi ilyen irányú tapasztalatom, de 3,5% torzítás az mindenben sok. Nálam 3x16A van, és bár nem volt direkt így tervezve, de a házon belüli hálózatrángató gépek mind másik fázison vannak. Kíváncsi lennék nálam mit mutat egy olyan műszer...
Mivel közben más kábelvariálások is vannak, most szokom a rendszerfejlődésem "tenksztuÁkoskábelek", de a 7vg-n majd visszadugom én is visszaellenőrizni. Lehet megint jobb lesz! Akkor ki-be szerelem és egy 20-30 után ott a hájend kánaán...
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: andarson »

gyuszmo írta:
2021.01.14., csüt. 14:38
Avatott jazzfüleknek meleg szívvel ajánlom a BMC és a Hunnia Records anyagait, perverz maradiaknak akár a CD-ket is! :D
Kép

Akik streamelt zenét hallgatnak, Tidalon mindkét kiadó lemezei nagy számban megtalálhatók.
Mint pl. a gyuszmo által feltöltött kép közepén található: Harcsa Veronika, Razvaljajeva Anasztázia, Fenyvesi Márton: Debussy NOW! c. lemez is, ami ma jelent meg Tidalon és nem bírok szó nélkül elmenni mellette, hogy milyen menőségi zene... csak ajánlani tudom (mindenkinek aki szereti :D)

https://tidal.com/browse/album/161274263

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
vinyl.jpg
vinyl.jpg (59.94 KiB) Megtekintve 2920 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Ma az írásod hatására ismét tettem egy próbát és kikötöttem az Alcest a rendszerből, így az erősítő, a futómű és a DAC Agpt-RXF tápkábeleit (amik a CuAgSS-nél magasabb ligában játszanak) közvetlenül a falba dugtam. Az eredmény a vitathatatlanul jó tápkábelek ellenére siralmas volt. A tér összeesett, az előadás unalmas lett, mintha más rendszer lett volna bekötve. Szerintem a passzív szűrő is jobb annál mintha az ember nem használ semmilyen tápszűrést. Ismét bebizonyosodott számomra hogy a falból jövő áram minősége zenei szempontból csapnivaló.
(Nemrégiben járt nálam egy barátom PPP-je, aminek az előlapján szereplő analizátora átlagosan 3,5% bejövő THD-t mért)
Szerintem nem kellene ezt a dolgot különösebben túllihegni...
Meg kellene végre tanulni, hogy a High End Audio-ban nincsenek univerzális igazságok!
Mindenkinek igaza van a saját szemszögéből, saját rendszerére, tapasztalataira vonatkoztatva.
Kicsit konkrétabban, sehol sem ugyan az a rendszer dolgozik a kiépített hálózat, kábelezés(Falban sem!) és a szolgáltatott feszültség minősége sem azonos!

Az a baj, hogy olyan kicsi a hazai „piac”, hogy ha megemlítenek bárkit, bármit nem kifejezetten simogatás jelleggel, az azonnal sértődéshez vezet(het) valamilyen formában és elindít egy mini cunamit a biliben…
Az én kábeleimet is van aki szarozza úton-útfélen, illetve minden egyszeri kábelfonó azoktól készít jobbat, míg mások elismerően nyilatkozva, korteskednek mellettük.
Kinek is van akkor igaza?
Mindenkinek!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Linner írta:
2021.01.07., csüt. 15:30
Üdv!
Kezdő ValhallA kábelezőként megosztanám első tapasztalataimat Ákos CuAG SS8 mkIII tápkábeleivel. Előrevetíteném, sajnos nem vagyok egy tapasztalt, sok rendszert hallott hifiző, nem is biztos, hogy mindent szakszerűen le tudok írni. Leginkább a potenciális kezdő ValhallA-zóknak szánom akiknek nincs több százezres büdzséje egy-egy kábelre.
2 éve ott tartottam a tápkábel témával, hogy "mire Pakstól ideér a sok kilométer ki tudja milyen kábelen, mit számít 1,5 m a végén...". Aztán egyszer egy haverom kezembe nyomott egy legolcsóbb KáCsa kábelt Oyaide klón dugókkal, hogy ő kipróbálta, hallgassam meg én is. Azóta mindenbe ilyen kábel került, és egy Alces elosztó/szűrő is, a rendszerem óriási minőségi ugráson ment át így.
Aztán egy másik havertól hallottam Ákos kábeleiről mostanában, olvasgattam kicsit itt a topicot, aztán egy IC kábel kapcsán beszéltem Ákossal. Azt javasolta, hogy IC és hangfal kábeleknél inkább az AgPt vonalat próbáljam, tápoldalon a CuAG is hozhat javulást. Nemsokkal később lett is nála pont 4 a fent nevezett típusból, nekem pont annyi kell a rendszerbe, be is neveztem.
Mikor megjöttek, első látásra/tapogatásra rögtön látszott, hogy minőségi, jól megépített cucc. Jó állapotúak is, de a "kígyóbőr" mintázata azért mutatja, hogy nem mai divat :D ...
Aztán bepattintottam őket a Kácsa kábelek helyére, nem igazán tudok kiemelni egyes aspektusokat, úgy érzem az egész rendszer több szintet ugrott egyszerre, tényleg seggre ültem tőle. Sebesség, dinamika, mély kiterjedés, transzparencia, térérzet, ezek jutottak eszembe róla. Nem gondoltam, hogy már az alapkábelével ilyen javulás jön.
Aztán valahol olvastam, hogy valaki tápkábel upgrade után kivette az Alces szűrőt és jobb lett. Nosza egyik este (1/4 11kor, asszony boldog volt) kibányásztam a szekrény mögül, kiiktattam, és lőn csoda, mintha a széthúzták volna a függönyt. Új rendszerem lett. :-) Úgy látszik egy bizonyos szintű tápkábelezés felett a szűrő többet ront, mint használ. De legalábbis nálam, az én rendszeremben most így tűnik.

Ajánlás: ha valakit érdekelnek a ValhallA kábelek, de nincs pénze az újabb/magasabb kategóriájú kábeleire, nyugodtan tegyen egy próbát a használtan elérhető alapkábelekkel is! Szerintem ezek más gyártóknál közép v. felső kategória. Ha találsz egy érdekes példányt a turkálójában, vagy a kábelhirdetések közt, vétel előtt egyeztess Ákossal, nekem nagyon készségesen segített, azt is elmondja, ha valamelyiket nem ajánlja valahova. :smile32:

Bocs a hosszúra nyúlásért!

(Utóélet: Aztán valamelyik nap feltett a turkálóba két ezüst tápkábelt. Beszéltem vele, ezt kimondottan forrásba ajánlja, úgyhogy mivel az elosztó kikerült, így 1 táppal kevesebb kell, megbótoltam vele,hogy visszaküldök kettő CuAg-t, meg kifizetem a különbözetet, és küld egye AgVIII Ref-t. Kász-tömör-szörvisz! :smile53: Aztán pont ma írta, hogy bedobott a csomagba AgPt ICket is hallgassam meg. Nem semmi csávó vagy Ákos!)
Ma az írásod hatására ismét tettem egy próbát és kikötöttem az Alcest a rendszerből, így az erősítő, a futómű és a DAC Agpt-RXF tápkábeleit (amik a CuAgSS-nél magasabb ligában játszanak) közvetlenül a falba dugtam. Az eredmény a vitathatatlanul jó tápkábelek ellenére siralmas volt. A tér összeesett, az előadás unalmas lett, mintha más rendszer lett volna bekötve. Szerintem a passzív szűrő is jobb annál mintha az ember nem használ semmilyen tápszűrést. Ismét bebizonyosodott számomra hogy a falból jövő áram minősége zenei szempontból csapnivaló.
(Nemrégiben járt nálam egy barátom PPP-je, aminek az előlapján szereplő analizátora átlagosan 3,5% bejövő THD-t mért)
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Avatott jazzfüleknek meleg szívvel ajánlom a BMC és a Hunnia Records anyagait, perverz maradiaknak akár a CD-ket is! :D
Csatolmányok
IMG_20210114_143332.jpg
IMG_20210114_143332.jpg (1.44 MiB) Megtekintve 2832 alkalommal
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

durvahó.gif
Csatolmányok
White Bass.jpg
White Bass.jpg (121.97 KiB) Megtekintve 2693 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

ValhallA írta:
2021.01.13., szer. 23:01
A nap képe! :photograph:
Némi zenei vonatkozás:

Kép

:D
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
morgan 1.jpg
morgan 1.jpg (41.16 KiB) Megtekintve 2722 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A nap képe! :photograph:
Csatolmányok
hájgend.jpg
hájgend.jpg (61.22 KiB) Megtekintve 2911 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Egy jó kis beszélgetés az érdeklődőknek a zenéről, mint termékről, komolyzenéről, jazzről, szervezésről! :rolleyes:


youtu.be/KiBgSbFHF-E
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

KisMarci írta:
2021.01.10., vas. 08:16
Infraplanar subwoofer
10-400Hz, 90dB, 4 Ohm, 130kg

https://www.pure-low.com/?lang=en
Nagyon komoly! Az ára sajnos borsos (29900 Euro). sad.gif
Ebben a sárgás színben nekem bejön:

Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Infraplanar subwoofer
10-400Hz, 90dB, 4 Ohm, 130kg

https://www.pure-low.com/?lang=en
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Linner írta:
2021.01.09., szomb. 18:39
ValhallA írta:
2021.01.09., szomb. 12:24
'40 years ago today, PHIL COLLINS released his first single, "In The Air
És mennyivel jobb, mint a mostanában rádióban futó feldolgozása!!
Fényévekkel jobb az eredeti.
Van aminél hagyni kell úgy, ahogy van, mert az úgy jó ahogy van.
A mai ötlettelenséget és kreativítás hiányt támasza alá, hogy régi zenéket "újítanak" fel (borzalmasan, amit bár ne tennének).
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
Jimmy.jpg
Jimmy.jpg (106.59 KiB) Megtekintve 3030 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”