Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Köszönöm a válaszod de meggondoltam magam és saját állványt fogok összedobni. (ha nem is lesz olyan szép meg jó de mégis csak saját és sajnos most időm mint a tenger)

Sok sikert kívánok az alkotáshoz!
Én most lettem kész egy újabb állvánnyal...

Csak nem?
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Köszönöm a válaszod de meggondoltam magam és saját állványt fogok összedobni. (ha nem is lesz olyan szép meg jó de mégis csak saját és sajnos most időm mint a tenger)

Sok sikert kívánok az alkotáshoz!
Én most lettem kész egy újabb állvánnyal...

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: theo »


BubóDoki,majd írj a meghallgatás után kialakult véleményedről is...  
Theo!
Erősen függ a méretektől,egyéb konstrukciót érintő elképzeléseidtől.
Írj privátot és letisztázzuk,hogy konkrétan mire is van szükséged.

Üdv.
Köszönöm a válaszod de meggondoltam magam és saját állványt fogok összedobni. (ha nem is lesz olyan szép meg jó de mégis csak saját és sajnos most időm mint a tenger)

Avatar
BubóDoki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 20:16
Értékelés: 1

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: BubóDoki »


BubóDoki,majd írj a meghallgatás után kialakult véleményedről is... 

Kevés időm volt még hallgatózni így csak az első benyomásokról tudok beszámolni . Azt az elején leszögezném , hogy én egy olcsóbb Furutech kábelt /ugyanilyen gyártmányú csatikkal/ cseréltem le egy CuIV tápkábelre az erősítőnél .
Már az első hangok után nyilvánvalóvá vált , hogy valami megváltozott ! Korábban többen írták ,hogy több lett a mély , ezt most én nem tapasztaltam . Valószínüleg azért mert, ez nálam akkor következett be amikor a gyári kábelt cseréltem le a az említett Furutechre . A mélyek mennyisége tehát megmaradt azonban ennél sokkal fontosabb dolog történt ! A zene elkezdett élni ! Olyan , mintha egy fátyol került volna le a hangképről .Nem akarok magasakról, közepekről, sávszélekről ... stb. írni ,de életszerűbben szól minden . A zenészek az eddigi unalom helyett most élvezettel teszik a dolgukat ! Öröm hallgatni!
Kis változtatás a rendszerben , de minden forintját megéri ! Ár/érték arányban nagyon jó kábel , mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom , hogy tegyen egy próbát vele !
Ha azt is hozzávesszük , hogy a kábel még nincs is bejáratva ....
Egyelőre ennyi !

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


BubóDoki,majd írj a meghallgatás után kialakult véleményedről is...
 
Theo!
Erősen függ a méretektől,egyéb konstrukciót érintő elképzeléseidtől.
Írj privátot és letisztázzuk,hogy konkrétan mire is van szükséged.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: theo »


Tannoy Sensys állvány
Üdv.
Érdeklődnék, hogy egy ilyen vagy ehhez hasonló állvány mennyibe kerül?


Avatar
BubóDoki
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 20:16
Értékelés: 1

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: BubóDoki »


Ma érkezett meg ValhallA CuIV kábele ! Kicsomagolás , döbbenés ! Volt már /és van is/ pár igényesebb hálózati kábelem , de a feltett fényképek alapján nem erre /nem ilyen vastagra/ számítottam . Robosztus , igényesen megépített kábel , öröm kézbevenni ! Ha valaki még csak a készülékekhez adott gyári kábelekhez van szokva , és esetleg most akar ilyenre váltani mindenképpen készüljön fel a sokkoló élményre !
Sajnos csak a hétvégén tudom beüzemelni , de már nagyon várom ! Ha csak fele olyan jól szól , mint ahogy kinéz már megérte az árát !
Minden elismerésem ValhallA mesternek az ilyen minőségű munkáiért és segítőkészségéért ! Jó lenne sok , hasonló tulajdonságú emberrel összefutni az életben !

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Köszi Switch,dodelijk a megtisztelő véleményeket és építő jellegű kritikát!
 
Felrakom közlemény szinten,hátha érdekel valakit...
 
Eladó,kb. 1.5Kg-nyi Twaron-Angel Hair damping material.
Az átlagos,(Akár többb milliós!)gyárilag használt,silány csillapító anyagokhoz képest hatalmas minőségi ugrás!
 
A Wilson,Kharma,egyéb referencia szintű hangdobozok feljavítására is kiválóan alkalmas,köszönhetően a gyárilag silány anyagok felhasználásának...
Az anyag a hajszál vékonyságának töredéke,hihetetlenül finom szálszerkezetű.
(Az Isophon az Arabba referencia dobozait,eleve hajjal szállítja.)
 
http://www.eltim.eu/index.php?action=extra...erial〈=EN
 
http://www.eltim.eu/index.php?item=&action...00062〈=EN
 
Ez egy igen tanulságos videó,kiválóan demonstrálja,hogy normális belső kábeleket (Siltech),csillapító anyagot(Twaron Angel Hair)használva,mennyit javulhat a hangminőség.:
http://www.youtube.com/watch?v=W7h2_phUEmU
 
Az árak az Eltim Audio árai,ami első olvasásra nem tűnik kihagyhatatlan ajánlatnak,egészen addig a pontig,amíg a gyanútlan vásárló meg nem ismerkedik az Eltim postaköltséggel terhelt áraival...
(A 300g-os csomagot 50euróért volt pofájuk elküldeni!)

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hű! Most olvastam végig a topikot, aminek az adta az apropóját, hogy a napokban beszéltem egy ismerőssel, akivel teljesen más okból találkoztam, és felvetődött a hifi, mint hobbi. Kidrült, az is közös pont. ÉS Ő mondta, hogy az egyik legnagyobb változást a tápkábel hozta a rendszerében.
Az AVX fórumot olvasgatva rátaláltam erre a topikra-rögtön eszembe jutott az a beszélgetés-nosza, át is rágtam magam rajta:-) A szép képek, és rengeteg pozitív visszajelzés olvastán megfogalmazódott bennem: kell majd egy(két-há) tápkábel, meg hangfal, és készülékállvány...majd szépen sorjában, apránként :-)
 
ValhallA!
Gyönyörűek a termékeid! Maxi-giga respect! :-) A készülékállványok nagyon finomak, visszafogott, elegáns design-uak, leakalappal, tényleg!
Egyetlen egy megjegyzés, észrevétel: én fekete csavarokat használnék
 
Bocsánat a hosszért, de oylan jó ilyen igényes, szép hazai dolgokat látni.

Nekem 3 Valhalla tápkábelem van.Csak ajánlani tudom őket!
Nem utolsó sorban pedig én is Hivox cuccokkal vagyok "terhelt" úgyhogy tapasztalatból mondom hogy nagyon jó párosítás!

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: switch »


Hű!
Most olvastam végig a topikot, aminek az adta az apropóját, hogy a napokban beszéltem egy ismerőssel, akivel teljesen más okból találkoztam, és felvetődött a hifi, mint hobbi. Kidrült, az is közös pont. ÉS Ő mondta, hogy az egyik legnagyobb változást a tápkábel hozta a rendszerében.
Az AVX fórumot olvasgatva rátaláltam erre a topikra-rögtön eszembe jutott az a beszélgetés-nosza, át is rágtam magam rajta:-) A szép képek, és rengeteg pozitív visszajelzés olvastán megfogalmazódott bennem: kell majd egy(két-há) tápkábel, meg hangfal, és készülékállvány...majd szépen sorjában, apránként :-)
 
ValhallA!
Gyönyörűek a termékeid! Maxi-giga respect! :-) A készülékállványok nagyon finomak, visszafogott, elegáns design-uak, leakalappal, tényleg!
Egyetlen egy megjegyzés, észrevétel: én fekete csavarokat használnék
 
Bocsánat a hosszért, de oylan jó ilyen igényes, szép hazai dolgokat látni.
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Marc,pat007
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


A kábelen az IEC dugot kérdeztem nem az elosztóét.

Alap állapotban az aranyozott réz Reiticcse C318,C328 csatlakozókat szoktam(szeretem) használni.Ezek megbízható mechanikával ellátott,jól szerelhető,kiváló ár/teljesítmény tényezővel megáldott típusok.Jóval túlmutatnak a hazánkban beszerezhető,aranyozott,tapsi műanyag,gyakorlatilag már vékony(abb) kábelek befogadására is alkalmatlan,bizonytalan kontaktokat,szorító mechanizmust tartalmazó típusokon.
 
"Power Plug for audio 250V 15A. Made in USA"
Véleményem szerint,ezek annyira "Made In USA" dolgok lehetnek,mint amennyire a jóindulat,világbéke megteremtése,ízletes ételek,takarékos motorok,okos emberek és Barack Obama...
Az én tippem Tajwan lenne...
 
Természetesen nem éri el egy jóval drágább Iego silver,Oyaide palladium,Furutech rhodium szintjét,azonban ez nem is várható el ettől a kategóriától.
Aki igényli,kérésére bármilyen minőségű,árú csatlakozókkal el tudom készíteni a kábelét.
Tőlem általában olyan emberek vásárolnak,akik igen árérzékenyek és a még megfizethető árú tápkábelek,kiegészítők között keresgélnek.
Ezért vadászom az olcsó,jól használható,ennek ellenére minőséget képviselő alkatrészekre az igen bőséges és valljuk be,rengeteg,külsőre megbízhatónak tűnő,gagyit is tartalmazó kínálatból.
Vigyázat,már a Reiticcse dugót is hamisítják!
(Nemrégiben egy kínai seller jól átvert...)
 


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Marc »


T. Urak!
 
A lentebb látható elosztót ma installáltam. Az új elosztóval és a régi (normál műanyag) elosztóval megszólaló zene közötti különbséget úgy tudnám leírni, mint ami látványban egy digitális fénykép és annak csökkentett felbontású változata között van. A javulás igen finom, de pl, az ujjak-húrok összjátékánál, a bőgő felharmonikusainál rendkívül plasztikusan érzékelhető.
 
Az elosztót előzetes meghallgatás nélkül készíttettem, ValhallA tanácsaira hagyatkozva. Úgy tűnik, Nála megéri bátornak lenni.
 
Hasonló jókat.
 
Üdv

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hozzám is megérkezett ValhallA mester CuAg I. tápkábele, valamint készített egy "pofás" digi coaxot is nekem.    Köszi.Este majd jól beüzemelem őket! 

ők azok:

Ezen milyen IEC van?

A jelenlegi csúcs Furutech FI-09®
 
"New top of the range IEC socket with Nylon insulation material and pure copper conductors. Screw type connections able to accept up to 4mm diameter wire. Please note that this socket is unusually deep, it protrudes 31mm inside the chassis plus the cabling.
Rated at 15A 250V AC.
 
FI-09G Gold plated: Ł49.95.
FI-09R Rhodium plated: Ł61.95."

A kábelen az IEC dugot kérdeztem nem az elosztóét.

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: dandesz »


És mennyibe kerül egy ilyen?
Ez bizony már nem maroklőfegyver,hanem a nehéztüzérség kategóriába sorolandó.
Ennek megfelelően nem a Tesco gazdaságos kategória.
 
Belső kábelezés,külső tápkábel minőségének függvényében,akár 200ezres magasságokba is nyújtózkodhatnak a költségek.
Persze,amennyiben van rá igény,akár Nordost-Odin,vagy Silversmith-Palladium is lehet a kábelezés,azokra inkább nem írnék árat...


Jah értem!
 
Köszönöm a "felvilágosítást"
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sokan nem is hinnék mekkora jelentősége van ez elosztónak!
Sokkal nyugodtabb, simább a hang nagyobb jelenlétérzettel, egy ilyen szintű berendezés használata esetén.
 
Gratula, nagyon szép!

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


És mennyibe kerül egy ilyen?
Ez bizony már nem maroklőfegyver,hanem a nehéztüzérség kategóriába sorolandó.
Ennek megfelelően nem a Tesco gazdaságos kategória.
 
Belső kábelezés,külső tápkábel minőségének függvényében,akár 200ezres magasságokba is nyújtózkodhatnak a költségek.
Persze,amennyiben van rá igény,akár Nordost-Odin,vagy Silversmith-Palladium is lehet a kábelezés,azokra inkább nem írnék árat...


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


Hozzám is megérkezett ValhallA mester CuAg I. tápkábele, valamint készített egy "pofás" digi coaxot is nekem.    Köszi.Este majd jól beüzemelem őket! 

ők azok:

Ezen milyen IEC van?

A jelenlegi csúcs Furutech FI-09®
 
"New top of the range IEC socket with Nylon insulation material and pure copper conductors. Screw type connections able to accept up to 4mm diameter wire. Please note that this socket is unusually deep, it protrudes 31mm inside the chassis plus the cabling.
Rated at 15A 250V AC.
 
FI-09G Gold plated: Ł49.95.
FI-09R Rhodium plated: Ł61.95."

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hozzám is megérkezett ValhallA mester CuAg I. tápkábele, valamint készített egy "pofás" digi coaxot is nekem.    Köszi.Este majd jól beüzemelem őket! 

ők azok:

Ezen milyen IEC van?

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Engem is érdekel, jöhet privibe is!
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: dandesz »

És mennyibe kerül egy ilyen?
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


 
Ezúttal is csak gratulálni tudok az igényes munkához.

Köszönöm Kukori!
 
Közben elkészült egy újabb csúcsminőségű elosztó.
 
-8XFurutech FI-E30R
-1XFurutech FI-09R
-belső kábelezés Siltech

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Hozzám tegnap érkezett meg Ákos CuII+ kábele. Kicsit előre szaladva, mondhatom, jól indult hifiben az évem!
Nem blindre vásároltam, mivel egy jó ismerősöm révén volt lehetőségem meghallgatni ezt a kábelt, ami semmi kétséget nem hagyott afelől, hogy vastagon megéri az árát. Na, persze, mivel maga a kábel is vastag...
 
A CD-lejátszóhoz kötöttem be, ott egy korábbi mezei kábel szolgált már régóta, bár járt nálam néhány komolyabb tápkábel, de a CuII+ ár/érték arányában nagyon jól beilleszkedett a rendszerembe. Egyértelműen több dinamika és nyugodtság jellemzi a hangban, a mélyekhez sokat hozzátett, amit én eddig kicsit hiányoltam is. A színpad kiszélesedett, a részletek már nem sejtetősek, hanem határozottan, amellett simogatóan éreztetik a jelenlétüket. Érdekes, hogy volt nálam pl. Kimber pk-14-es is, az közel sem volt számomra ennyire meggyőző.
A csomagolásról és a kivitelezés minőségéről nem beszélnék, hozták az Ákostól már jól megszokott színvonalat.
 
Ezúttal is csak gratulálni tudok az igényes munkához.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


BUÉK minden kedves fórumozónak!

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Moha1976
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2009.10.26., hétf. 13:55
Értékelés: 14

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Moha1976 »


ValhallA mester....nincs véltetlenül egy kép a hangsugárzódról is....?  :kiraly:
Még lóg a bele,amint fotogén állapotba kerül,töltök föl képeket.
 
Kárpótlásul itt az egyik frissen elkészült,M1A2 Abrams kivitelű,egyedi igények szerint készült elosztó,csúcs Furutech Rhodium aljzatokkal.
 
FI-09R,FI-E30R,FP2R,ezüst belső kábelezés.

Rendkívül masszív darab, gondolom az elnevezés is erre utal..?
Tökéletes kivitelezés, teljesen egyedi konstrukció, fantasztikus hang!


Én köszönöm a bizalmat!
 
Bevallom,mikor elkészült az elosztó,rokonságot éreztem a harckocsival...
 
Köszönet Bacsi51,hallgasd egészséggel! :baby:
 
Képen.:SynapsyS R(Sand Type)

...hát igen, ez már tudás, profi munka!

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”