Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Moderátor: Krisok

Avatar
CLaci
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2015.08.02., vas. 10:35
Értékelés: 1

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: CLaci »

Kedves Krisok!

Pár napja hazavittem a homokkő hangfal alátéteket. Első dolgom a próba volt. A csoda nem maradt el. A hozzá szóló fórumtársak nem túloztak, valóban nagy előre lépést okozott. A teljes hang tartományban. A legtöbbet a mélyekben tett jót. Bíztatok minden zeneszerető hifistát, ha módjukban áll, használják!

Köszönöm P.Zoli-nak a tippet és nem utolsó sorban Krisok munkáját!
Üdvözletem: CLaci.

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Szia Ruben!

Írtam privát üzenetet. :smile29:

üdv!

Kristóf

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Ruben
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2016.01.15., pén. 19:16
Értékelés: 37

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Ruben »

Szia
Homokkőből szeretnék 2db 30x39cm es lapot.Dobozok tetejére lenne rakva úgyhogy gondolom elég volna 2cm vastag. Vörösebb árnyalatút szeretnék aminek magasabb a vastartalma.
Egy árat kérnék.
Köszönöm

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Nem csak szögletes formát készítek
Csatolmányok
h735HSPSTS-T_BASE.jpeg
h735HSPSTS-T_BASE.jpeg (15.95 KiB) Megtekintve 14727 alkalommal
STSBase.jpg
STSBase.jpg (8.96 KiB) Megtekintve 14727 alkalommal

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

3 cm vastag gránit alátét pár
Csatolmányok
IMG_20181127_101824.jpg
IMG_20181127_101824.jpg (1.84 MiB) Megtekintve 14522 alkalommal
IMG_20181127_101719.jpg
IMG_20181127_101719.jpg (1.84 MiB) Megtekintve 14522 alkalommal

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

gránit minták:
Csatolmányok
0e1fe40ff3c9f7c43ca8474caafec27e--granite-counters-kitchen-counters.jpg
0e1fe40ff3c9f7c43ca8474caafec27e--granite-counters-kitchen-counters.jpg (74.59 KiB) Megtekintve 14460 alkalommal

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Homokkő színek:
Csatolmányok
geo Teak homokkő 02.jpg
geo Teak homokkő 02.jpg (64.29 KiB) Megtekintve 14230 alkalommal

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
darmah
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.03.13., kedd 19:33
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: darmah »

Amikor olvastam ezt a topicot elragadott a hév és éreztem a sok kisérletezés után erre kell indulnom.Budán egyetlen sírfaragó sem tartott már homokövet,felnéztem az ürömi bányákba is ,beszéltem a kőfaragókkal és többnyire már csak mészkővel foglalkoztak.Így a K... felé vettem az irány ,azonban ott is csak egy-két cégnél tartottak homokövet.A lényeg ,hogy hosszas utánajárása volt a dolognak de rendkívül megérte.Annyi mindennel kísérleteztem már ,mivel kövezett a padló ahol zenét tudok hallgatni és ez sokszorosan megnehezítette a helyzetemet.Amint a szép erezett 4cm vastag lapokat alátettem az állódobozaimnak a csoda nem maradt el ,nagyságrendekkel letisztultabb és gyönyörübb lett a zene minden aspektusában.Ezt még egyszer leírom ,minden részletében! A legnagyobb meggyőzés a feleségemtől jött, aki általában passzív az észrevételekben ,de most azonnal bejött a konyhából s kérdezte " Apa mit csináltál a zenével ?" Egy hozzászóló írta,hogy nem szükséges még külön elcsatolás ezek után...valóban ...én is úgy éreztem nagyon jól érzi magát a doboz csak úgy a kövön...olyan ez a kö mint egyfajta féreglyuk,minden felesleges rezonanciát eltüntet.Köszönöm azoknak akik ezt felismertették ...a készülékek alá is megrendeltem már a lapokat 2 cm vastagságban...ha ez megérkezik véleményemet ismét megosztom a tagtársaimmal...Tibor

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Krisok írta:
2018.11.29., csüt. 14:09
DAC, NAS, Médialejátszó, hangprojektor, hangrendszerek részegységei alá is készítek alátétet.
;peace;

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Cenya
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.11.13., pén. 15:59
Értékelés: 0

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Cenya »

Tisztelt Mester!
2 db. 45x45x2 cm.-s gránitlap áráról szeretnék tájékoztatást kérni Öntől.
Privát üzenetben, vagy sms-ben várom válaszát.
06704330911.
Üdvözlettel, Viczena István.

Avatar
PrinceHerceg
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.04.14., hétf. 15:01
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: PrinceHerceg »

Kedves Krisok!

Röppent egy új leveled by me! ;peace;

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Kedves Laci!

Nem éppen helyénvaló összehasonlítgatni a "kőárusokkal" a mi speciális alátéteinket.
Amellett minden darabot a hangzás optimalizálása érdekében egyedi méretben , gondolok itt a vastagság, túlnyúlás stb.
készítünk el. A Dizájnt úgy alakítjuk ki , ahogy a legjobban illik az adott enteriőrbe.

Árlistánk nincs- a megadott paraméterek alapján adunk árajánlatot.

Nyilván drágább , mint a "kőárusok" termékei- de olcsóbb mint a sírköveseknél készíttethető darabok.
Az én praxisomban még sosem találkoztam 3000 Ft/ nm-es árral, még ha 5-6 nm-es táblában vágatlanul vennéd meg a kínai műgránit szerűségeket sem. talán egy nullát lehagytál.
Mi csak extra gránitokkal dolgozunk , Indiából, Brazíliából stb. a legjobb bányákból Európába szállított kövekből,

Természetesen a te alátéteidet is elkészítenénk, bár nem gondolom, hogy ezek alapján az ára megfelelne neked.

Üdvözlettel!

Kristóf

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

Üdv!
Árlistát nem találok sehol, !
Környékemen van néhány kőárus, bármit elkészítenek, mind emellett szívesen rendelnék Tőled ha lenne viszonyítási alap.
Itt felénk lehet találni 3000/m2 forinttól felfelé lapokat, és 2000 körül csiszolják méterét az oldalszéleknek.
Könnyen kiszámolható, hogy pl 2 db 50x50 lapnak mennyi az ára.
Előre is köszönettel!
Laci
BRG MK-27

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

[/quote]

Szia!

A kérdésedre válaszolva, a homokkő vastagsága 4 cm általában, ez ami kell ahhoz, hogy elég erős legyen, mivel apró homokszemekből áll össze maga a kődarab. Mindenképp kell valami alátámasztás, ez esetleg maradhatna az üveg is, mert úgyis izolálja a rezgéseket, így azok csak támasztó szerepükben lennének jelen.
Sajnos , a kérdezett alátámasztás ( 4-4 csavaros) nem elegendő a homokkő szerkezetéből adódóan.
A súly az nem akadály, nagy teherbírású.

Remélem, nem keserítettelek el és tudod hasznosítani az általam leírtakat!

Üdv!

Kristóf
[/quote]
Szia!

Hát elkeseredésről szó nincs, mivel van már tőled homokkő lapom, így sejtettem, hogy nem lesz elég 4 pici apró ponton az alátámasztás pontosan azért, amit írtál.
A gond viszont az, hogy 4 cm vastagsággal számolva nem minden készülékem férne be az állványra, még akkor sem, ha nem az üveglapokra tenném a kőlapot, hanem az állvány kereszttartóira (az szerintem már elég lenne alájuk).
De valószínűleg az lesz a megoldás, hogy a mono blokkok kikerülnek az állványból (most az alsó két polcot foglalják el), kapnak a mostaninál hosszabb XLR-csatlakozós kábelt az előfokhoz, viszont közelebb kerülnek majd a hangfalakhoz. Így naná, hogy mehet alájuk a 4 cm vastag homokkő lap. A többi készüléket pedig az állványon szellősebben tudom elhelyezni, csak ott még nem tiszta, hogy mi alá kerüljön ilyen lap, és mi alatt maradjon az üveglap.
De ez amúgy is majd egy nyári projekt lesz, és szerintem a megrendelés után személyesen mennék el értük, mert nem szeretném, ha a DPD még egyszer tönkre tenné a munkádat...

Köszönöm a válaszod, majd valamikor a nyáron kereslek.
leborulok.gif

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Jegkocka77 írta:
2019.01.25., pén. 12:35
boza írta:
2019.01.14., hétf. 11:57
[attachment=0]IMG_0010.JPG[/attachment
ez lemaradt
Szia!
Úgy néz ki, hogy a Söund Arts készülékállványomnál kénytelen leszek kiiktatni az eredeti üveglapokat (más okai vannak). Beugrott, hogy mi lenne, ha a helyükre homokkő lapok kerülnének.
A kérdésem az lenne, hogy mi az a minimum vastagság, ami kiválthatna egy-egy üveglapot? Az lenne a jó nekem, ha minél vékonyabbak lennének, a helyhiány miatt. A legnagyobb súlyt a két mono blokk képviseli, ezek jelenleg külön polcokon vannak (egymásra téve nem férnének el, de nem is lenne szerencsés). Ezek súlya valahol 15 és 20 kiló között lehet per darab.
A többi polcon ettől könnyebb készülékek foglalnának helyet.
A másik kérdés, hogy elé-e a Söund Arts állvány eredeti 4-4 csavaros tüskéje egy-egy homokkő lap megtámasztására, vagy nagyobb felületre van szükségük? (azt tudom sajt tapasztalatból, hogy könnyebben törik, illetve bizonyos mértékben porózusabb és jobban mállik, mint pl. a gránitlap. Ezért kérdezem.

Köszi!
Szia!

A kérdésedre válaszolva, a homokkő vastagsága 4 cm általában, ez ami kell ahhoz, hogy elég erős legyen, mivel apró homokszemekből áll össze maga a kődarab. Mindenképp kell valami alátámasztás, ez esetleg maradhatna az üveg is, mert úgyis izolálja a rezgéseket, így azok csak támasztó szerepükben lennének jelen.
Sajnos , a kérdezett alátámasztás ( 4-4 csavaros) nem elegendő a homokkő szerkezetéből adódóan.
A súly az nem akadály, nagy teherbírású.

Remélem, nem keserítettelek el és tudod hasznosítani az általam leírtakat!

Üdv!

Kristóf

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

A homokkő alátétek eladva ;peace; !

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
terminátor76
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2008.11.07., pén. 19:47
Értékelés: 43

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: terminátor76 »

Ment privát.

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Sziasztok!

Eladó ez a homokkő alátét pár.
mérete : 31 x 31 x 4 cm 2 db
akciós ára 12. 700 Ft
Csatolmányok
20190215_153703.jpg
20190215_153703.jpg (1.98 MiB) Megtekintve 16123 alkalommal
20190215_153650.jpg
20190215_153650.jpg (1.97 MiB) Megtekintve 16123 alkalommal

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Nem emlékszem, hogy beszéltünk volna, egyébként is mindenben segítek, ami alátéttel kapcsolatos. Jazzy levele, pedig "az üzenetet a felhasználó törölte " címmel tárolja a rendszer. Így persze elég nehéz válaszolni rá.
Írjatok az emailcímemre , az a biztos. :D Üdvözlettel! Kristóf

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Online
Avatar
Carrobi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2018.01.16., kedd 20:52
Értékelés: 85

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Carrobi »

jaszy írta:
2019.01.13., vas. 10:57
Szia Kristóf!
Írtam privátot pár napja.
Üdv
Én anno 4-5x beszéltem vele telefonon, egy pár homokkő miatt, utána"elengedtem" az úriembert... :D

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

Kíváncsi írta:
2019.01.25., pén. 20:13
Sziasztok.

Új vagyok ebben a fórumban. Segítségre lenne szükségem.
Egy álló hangfal alá mit érdemes tenni magasítás végett? Jelenleg az a problémám, hogy az egyik hangfal alsó részét eltakarja egy kanapé. Áthelyezni sajnos nem tudom egyiket sem. sad.gif
Sokféle dolgot olvastam már de nem tudok eligazodni. Nagyjából 8 cm-t kellene emelni a hangfalakon. Gondolkodtam egy egyszerű alátét dobozon(pl. bútorlapból), de tartok tőle, hogy eltorzítja a hangzást. Vagy ha esetleg egy tömör, összeragasztott bútorlapra tenném?

Volna valakinek ötletté? Előre is köszönöm
Szia!
Szerintem ez a topik nem a hangsugárzók magasságának növelése miatt jött létre. De megoldás lehet számodra gránit vagy márvány vagy homokkőlap (3-4 centi vastag) plusz tüskék (vagy lábak) alkalmazása, és máris magasabb lesz 8-10-12 centivel.
A bútorlapos elmélkedés nem ennek a topiknak a témája.

Kíváncsi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.01.25., pén. 19:44
Értékelés: 0

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Kíváncsi »

Sziasztok.

Új vagyok ebben a fórumban. Segítségre lenne szükségem.
Egy álló hangfal alá mit érdemes tenni magasítás végett? Jelenleg az a problémám, hogy az egyik hangfal alsó részét eltakarja egy kanapé. Áthelyezni sajnos nem tudom egyiket sem. sad.gif
Sokféle dolgot olvastam már de nem tudok eligazodni. Nagyjából 8 cm-t kellene emelni a hangfalakon. Gondolkodtam egy egyszerű alátét dobozon(pl. bútorlapból), de tartok tőle, hogy eltorzítja a hangzást. Vagy ha esetleg egy tömör, összeragasztott bútorlapra tenném?

Volna valakinek ötletté? Előre is köszönöm

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

boza írta:
2019.01.14., hétf. 11:57
[attachment=0]IMG_0010.JPG[/attachment
ez lemaradt
Szia!
Úgy néz ki, hogy a Söund Arts készülékállványomnál kénytelen leszek kiiktatni az eredeti üveglapokat (más okai vannak). Beugrott, hogy mi lenne, ha a helyükre homokkő lapok kerülnének.
A kérdésem az lenne, hogy mi az a minimum vastagság, ami kiválthatna egy-egy üveglapot? Az lenne a jó nekem, ha minél vékonyabbak lennének, a helyhiány miatt. A legnagyobb súlyt a két mono blokk képviseli, ezek jelenleg külön polcokon vannak (egymásra téve nem férnének el, de nem is lenne szerencsés). Ezek súlya valahol 15 és 20 kiló között lehet per darab.
A többi polcon ettől könnyebb készülékek foglalnának helyet.
A másik kérdés, hogy elé-e a Söund Arts állvány eredeti 4-4 csavaros tüskéje egy-egy homokkő lap megtámasztására, vagy nagyobb felületre van szükségük? (azt tudom sajt tapasztalatból, hogy könnyebben törik, illetve bizonyos mértékben porózusabb és jobban mállik, mint pl. a gránitlap. Ezért kérdezem.

Köszi!

Avatar
Jegkocka77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2014.05.27., kedd 09:04
Értékelés: 49

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Jegkocka77 »

Sziasztok!

Én is homokkő ügyben szeretnék pár gondolatot leírni (nem olyan részletesen, ahogy alább tette a fórumtárs, mert nálam csak a T+A Pulsar TAS 1500 hatalmas hangfalak alá kerültek Krisok által készített jókora lapok. Amiért én is köszöntettel tartozom neki! leborulok.gif

Nálam első körben gránitlapok voltak a hangfalaim alatt. Azon kívül, hogy a színpadi tér levegősebb, szélesebb lett, minden mást rossz irányba kutyult össze a gránit. Elnézést azoktól, akik ilyeneket használnak megelégedéssel, de szörnyű volt velük a zenehallgatás. Aztán valahol itt olvastam a homokkőről, és később Krisokkal levelezve lényegében olyan válaszokat kaptam, amiből sejtettem, hogy nálam a homokkő lesz a megoldás.
Aztán még a nyáron meg is jöttek a méretes lapok. És bizony ezzel lényegében minden pozitív irányba változott. A T+A hangfalakra jellemző nagyon mély tónus sokkal kiegyenlítettebbé vált, nem a mély lett kevesebb, hanem inkább valahogy minden a helyére került. A hangfalak továbbra ugyanolyan mélyre mennek (piszkosul mélyre), de a tejes hangképre már nem mondhatom, hogy mélytónusú. Nőtt a dinamika, erőteljesebbnek, dögösebbnek érzem a zenét. A színpadi kép nem változott a gránithoz képest, lényegében ugyanolyan jó maradt. Úgy érzem, hogy ezek a lapok minden forintjukért megdolgoznak, vagyis bőven megérték az árukat. Kicsit óvatosabban kell velük bánni, mint a gránittal (elsőre ez furcsa volt), de ilyen (relatíve) olcsón ekkora hangminőségjavulást még nem sikerült elérni. Egy hangfalkábel csere nem hoz ennyit.
Szóval, én is köszönöm!

Avatar
Krisok
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 14:03
Értékelés: 90

Re: Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá

Hozzászólás Szerző: Krisok »

Nagyon köszönöm, hogy ezt megosztottad velünk! leborulok.gif

06 20 488 8669    http://hifialatet.hu/
 

Lezárt

Vissza: “Gránit/márvány alátétek hangsugárzók/készülékek és állványok alá”