Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AMS Loudspeakers

Moderátor: kalmi

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: bege »

Az utolsó hozzászólás "érdekesre" sikeredett!

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Aki csinált is valaha hangfalat megfelelő szakmai odafigyeléssel, az tudja, hogy alapvetően a hangzást a hozott anyag minősége befolyásolja. Ebben az esetben a hangszóró a legfontosabb. A hangszórókat a gyártók, ha komolyan veszik magukat és el akarnak adni, akkor adatlappal látják el. Az adatlap alapján a hangszóró tulajdonságait ki lehet következtetni. Ha az alapján jó minőséget vesz az ember, akkor nagyon nem lehet mellélőni. A későbbiekben mért görbék csak annyiban fognak eltérni a gyáriaktól, amennyire a dobozolás/szűrés beleszól a dologba. Ezeket a hatásokat viszont a megfelelő szakmai tapasztalattal jól előre lehet látni, nincs igazán meglepetés.
 
A másik dolog, hogy a mérések normál szobában történtek, nem süketszobában, gyakorlati szempontból utóbbinak nincs is értelme, mert senki se süketszobában fogja hallgatni a hangfalat, ergo a grafikon mutatja a szoba által okozott anomáliákat. Ha valaki ezzel tisztában van, akkor nem fogja félreérteni a görbéket. A kellő nagyságrendű hibákat mutatni fogja a mérés, ez alapján be lehet avatkozni. A beavatkozásnak is megvan az ára, túlzásba nem szabad vinni. Itt jön a jó minőségű hangszóró a képbe megint, mert ott erre nincs igazán szükség.
 
Szigorúan elméleti szempontból persze érdekes lehet egy süketszobai mérés plusz 3D grafikonok sora, de valójában a potenciális felhasználók ilyen mélyen sose mennek bele, nem hasonlítgatják ez alapján a dobozokat. A saját maga gyönyörűségére az ember csinálhatja, csak éppen nem sok értelme van.
 
 
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Mondanál erre példákat?A menemszol fórumon össze lehet gyűjteni néhány konkrét példát.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


müszaki - termeszettudomanyos - fizikai kerdesekben a hit nem szamit, esetleg felrevezet. Szerintem a hangsugarzo tervezes, ertekeles is ilyen.
A tervezés valóban szakmai, azaz objektív történet, de a termék értékelése, megítélése már erősen szubjektív. Erre jó példa az AMS első hangdoboza is, amit egyszerre hárman hallgattunk meg és bizony a vélemények nem igazán voltak összhangban, pedig - némi szerénytelenséggel élve -  egyikünk sem ma kezdte.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


avl2!
 
Őszinte leszek, nem merültem ennyire bele a témába mint amit fejtegetsz, amúgy engem ez az egész ilyen szinten nem is érdekel. 
Frekimérés tengelyből és szögből, impedanciamérés, torzításmérés. Számomra ez mindig elegendő volt ahhoz, hogy leszűrjem az engem érdeklő dolgokat és jó hangú hangsugárzókat készítsek. A mérések után persze nagyon fontosnak ítélem a meghallgatásos finomhangolást, mert én azt vallom, hogy egy mérve jó hangsugárzó szólhat jól és rosszul, egy mérve sem jó, pedig csak rosszul!
Nem szeretnék mérőszakkört tartani, nem is értek olyan szinten hozzá. Lamalas sokkal jobban vágja ezeket, ha ideje és kedve van ő majd konzultál veled erről. Nem lerázni akarlak, de engem tényleg nem izgat ilyen szinten ez a dolog.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Még a hangmérnökök (akik egyébként keményen bírálják a hifiseket) is inkább magazinok, haverok, legendák, hitbéli meggyőződések alapján hoznak ésszerűtlen döntéseket.
Mondanál erre példákat?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Kicsit belekotyogok, mert nagyon jó kérdést feszegetsz (végre van vki aki olvassa Toole írásait erről a fórumról)!
 
Az a helyzet, hogy nagy felbontású méréseket csak süketszobában (vagy ahhoz hasonló körülmények között, pl. szabadban) érdemes készíteni mert egyébként a mérési eredményeken látszanak a környezet hatásai (állóhullámok okozta kimemelések, kioltások, közeli tárgyak diffrakciós hatásai, stb.). Pont a környezeti hatások miatt szokás kapuzott méréseket készíteni ami persze (a kapuzási idő függvényében) ki is nyírja a nagy felbontást. Arra viszont jók ezek a mérések, hogy pl. egy kétutas hangsugárzó váltását jól meg lehessen tervezni. Toole és csapata a nagy felbontású méréseket kizárólag süketszobában követte el. A megfelelően átlagolt és súlyozott(!) mérési eredményekből pedig igen jól lehet következtetni, hogy valós/átlagos szobai körülmények között hogy fog teljesíteni egy hangsugárzó, legalábbis egy bizonyos frekisáv fölött. Ráadásul ezen görbék nagyon szoros összefüggést mutatnak azzal, hogy az embereknek általában mely hangsugárzók tetszenek jobban szubjektív ítéletek alapján.
 
Nagyon érdekes téma ez, de azt látom/tapasztalom, hogy a hifisek szinte kizárólag hitbéli kérdést csinálnak a hangminőségből. Még a hangmérnökök (akik egyébként keményen bírálják a hifiseket) is inkább magazinok, haverok, legendák, hitbéli meggyőződések alapján hoznak ésszerűtlen döntéseket. Elképesztő de (sajnos) így működik az ember. A hifis és a hangmérnök is a szemével hall, a fülének hisz, a mérési eredményeket pedig semmibe veszi mert szerinte azoknak semmi köze a hangminőséghez. (Természetesen tisztelet a kivételnek, vagy másként fogalmazva akinek nem inge ...)

 
nem titok: Teged es Kalmit is kerdeztem, mit olvassak, Te ajanlottad Toole-t. A könyvet ugyan nem tudtam megszerezni, de jo nehany cikket pdf-ben, es olvastam-olvasom öket.
 
müszaki - termeszettudomanyos - fizikai kerdesekben a hit nem szamit, esetleg felrevezet. Szerintem a hangsugarzo tervezes, ertekeles is ilyen.
 
mar nehanyszor pedzegettem, es ha ez itt off, ujra: hol van / lenne ennek a temanak foruma ? 
 
 (en Dynok "vélt bugasa" es valos meresi eredmenyenek nem összhangja miatt kezdtem el "komolyabban nezegetni")

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: lamalas »



... 

masreszt erdekel a komment, velemeny, annak kapcsan, ami bennem (fökepp Toole irasaibol) igy szürödött le: erdemesebb terbeli atlagot kepezve görbet elemezni (pl. tengely es +/- 15°-on belül minden iranyban, mondjuk 7.5°-os lepessel, azaz 1+2x4=9 meres atlaga), de a frekvenciafelbontast nagynak hagyni, hogy az az info megmaradjon, azaz ne 1/3 oktavos szüressel simitani a görbet. 

Ilyet csinaltok-e, ha nem, miert nem, ...
Kicsit belekotyogok, mert nagyon jó kérdést feszegetsz (végre van vki aki olvassa Toole írásait erről a fórumról)! 

Az a helyzet, hogy nagy felbontású méréseket csak süketszobában (vagy ahhoz hasonló körülmények között, pl. szabadban) érdemes készíteni mert egyébként a mérési eredményeken látszanak a környezet hatásai (állóhullámok okozta kimemelések, kioltások, közeli tárgyak diffrakciós hatásai, stb.). Pont a környezeti hatások miatt szokás kapuzott méréseket készíteni ami persze (a kapuzási idő függvényében) ki is nyírja a nagy felbontást. Arra viszont jók ezek a mérések, hogy pl. egy kétutas hangsugárzó váltását jól meg lehessen tervezni. Toole és csapata a nagy felbontású méréseket kizárólag süketszobában követte el. A megfelelően átlagolt és súlyozott(!) mérési eredményekből pedig igen jól lehet következtetni, hogy valós/átlagos szobai körülmények között hogy fog teljesíteni egy hangsugárzó, legalábbis egy bizonyos frekisáv fölött. Ráadásul ezen görbék nagyon szoros összefüggést mutatnak azzal, hogy az embereknek általában mely hangsugárzók tetszenek jobban szubjektív ítéletek alapján.
 

Nagyon érdekes téma ez, de azt látom/tapasztalom, hogy a hifisek szinte kizárólag hitbéli kérdést csinálnak a hangminőségből. Még a hangmérnökök (akik egyébként keményen bírálják a hifiseket) is inkább magazinok, haverok, legendák, hitbéli meggyőződések alapján hoznak ésszerűtlen döntéseket. Elképesztő de (sajnos) így működik az ember. A hifis és a hangmérnök is a szemével hall, a fülének hisz, a mérési eredményeket pedig semmibe veszi mert szerinte azoknak semmi köze a hangminőséghez. (Természetesen tisztelet a kivételnek, vagy másként fogalmazva akinek nem inge ...)

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Süketszoba nélkül nem sok értelmét látom, de lásd, hogy nincs titkolni valónk, beteszek egy 1/48 oktávos simítást!
A mérés egy átlagos 22 nm-es lakószobábn történt 1 méterről.
 
A szintszabályzók működése erősebb simítások mellett jobban látható, laikusok számára is. 
Időbeli mérést is meg fogunk adni.

 
a szandek NEM kukackodas (inkabb erdeklödes, "szellemi elet"ben reszt veves), a mutatott görbek szepek.
 
en 2-4 kHz között többfele görbet is latok, pl.:
- egyet abban a hozzaszolasban, amire ez valasz, 1/48 oktavval mutatva: itt kb. 2.15, 2.55, 3.4 kHz tajan van a "melypont"
- egyet a jan21 23:44-es hsz-ban a "Átvitel szemből, alapállapot:" alatt
- egyet a jan21 23:44-es hsz-ban a "Teljes harmonikus torzítás:" alatt, itt 1.9, 3.0, 4.0 kHz tajan van a "melypont"
 
egyreszt nem ertem, hogy miert mas frekin lathato a melypont, kivancsi vagyok a velemenyetekre/dre
 
masreszt erdekel a komment, velemeny, annak kapcsan, ami bennem (fökepp Toole irasaibol) igy szürödött le: erdemesebb terbeli atlagot kepezve görbet elemezni (pl. tengely es +/- 15°-on belül minden iranyban, mondjuk 7.5°-os lepessel, azaz 1+2x4=9 meres atlaga), de a frekvenciafelbontast nagynak hagyni, hogy az az info megmaradjon, azaz ne 1/3 oktavos szüressel simitani a görbet. 
Ilyet csinaltok-e, ha nem, miert nem, ...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Szabad tudni, hogy milyen elcsatolást használtok az állványok és az AMS dobozok között?
Először úgy tűnt Soundcare superspikes, de jobban megnézve
 
Köszönöm!

 
A Bodor műteremben még egy sima gömbcsuklós menetesszár volt beszerelve, ami a döntés szögét volt hivatott állítani. Utóbb már nem használtuk, nem láttuk sok értelmét neki, most gumilap lesz használva, az már máskor is bevált, lásd Genelec.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Töki »



Nálunk járt először az új doboz.
Igazán minőségi munka az utolsó milliméterig./elnézést a telós képekért/.


Szabad tudni, hogy milyen elcsatolást használtok az állványok és az AMS dobozok között?
Először úgy tűnt Soundcare superspikes, de jobban megnézve
 
Köszönöm!
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Raul Midon & Richard Bona.
 
Nem gyenge felállás, az biztos!
 
https://www.youtube.com/watch?v=9SJGYo03MxI

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Ha még görbe lenne de egyenes!
Gratulálok tényleg nagyon jól néznek ki, és ez a hangban is megnyilvánul (gondolom mert még nem hallottam sajnos)

 
Már nem kell sokat várni.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: memme »


Ezekre a görbékre azért büszkék lehettek!
Ha még görbe lenne de egyenes!
Gratulálok tényleg nagyon jól néznek ki, és ez a hangban is megnyilvánul (gondolom mert még nem hallottam sajnos)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: earforce »


Amúgy meg kérném itt abbahagyni a hangsugárzók mérésének kitárgyalását, ez itt nem arról szól! Köszi!
Ezekre a görbékre azért büszkék lehettek!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


 


Amúgy meg kérném itt abbahagyni a hangsugárzók mérésének kitárgyalását, ez itt nem arról szól! Köszi!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »



azert meg nekem laikusnak is feltünik, hogy nincs beszakadas.
pl. ehhez kepest (ezt is 1/48 oktavval merted/simitottad ?)  http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... /?p=870366  
 
a kep, Dyno A52 (ezen 160Hz es 75-90Hz tajan szoba vagy hangsugarzo ?):
post-5-1251900790.jpg

 
Természetesen szoba. Amúgy ez egy teljesen simítás mentes mérés. Azért abba érdemes belegondolni, hogy ez egy kétutas doboz, aminek a mélyhangszórója és doboza nem okozhat ilyen hibákat. Még a legnagyobb hulladék hangszórók sem csinálnak ilyen beszakadást semmilyen dobozban. Ezért jó (süketszoba nélküli mérés esetén) simítani, vagy meg sem mutatni mi történik 200 Hz alatt, mert egyből elkezdődik a matek. Egy mélyhangszóró átvitelében nincsenek nem lehetnek beszakadások 200 Hz alatti tartományban.  Ilyen beszakadásokat csak keresztváltó hiba vagy szoba okozhat. Keresztváltó hiba ebben a tartományban pedig nem állhat fent, mert az említett doboz egy kétutas jószág 2 kHz körüli váltással.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Szépen kiszámítható, milyen messze volt a fal a doboztól. :-)
 
nekem azert nem, pedig kicsivel lejjebb en irtam az összefüggest szamokkal, azaz tudom, hogy 160Hz-nek durvan 212cm a hullamhossza, negyede ennek kb. 53 cm, 80 Hz-nel meg 425 ill. 106 cm a negyedhullamhossz.
 
azaz ott es akkor netan 106 cm-re volt a fal a doboztol ?  szerinted ?  (es a hatulja a reflexnyilassal, vagy az eleje)  tenyleg erdekel a Te szamolasod, köszi.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



azert meg nekem laikusnak is feltünik, hogy nincs beszakadas.
pl. ehhez kepest (ezt is 1/48 oktavval merted/simitottad ?)  http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... /?p=870366  
 
a kep, Dyno A52 (ezen 160Hz es 75-90Hz tajan szoba vagy hangsugarzo ?):
post-5-1251900790.jpg

Szépen kiszámítható, milyen messze volt a fal a doboztól. :-)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: avl2 »


azert meg nekem laikusnak is feltünik, hogy nincs beszakadas.
pl. ehhez kepest (ezt is 1/48 oktavval merted/simitottad ?)  http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... /?p=870366  
 
a kep, Dyno A52 (ezen 160Hz es 75-90Hz tajan szoba vagy hangsugarzo ?):


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »



gyönyörü, gratulallok.
 
finomabb frekvenciafelbontassal is van atviteli kep ? pl. 1/10, 1/20 oktavval (pl. hogy nincs-e sehol egy kis frekv.tartomanyu beszakadas) ?
idöbeli viselkedes ?
fentiek persze nem "szamonkerö jelleggel", nem is kukacoskodasi szandekkal, hanem kivancsisagbol, erdeklödesböl (egyreszt, hogy milyen a doboz, masreszt, hogy mertetek-e ilyeneket, ha nem, miert nem, ...)

 
Süketszoba nélkül nem sok értelmét látom, de lásd, hogy nincs titkolni valónk, beteszek egy 1/48 oktávos simítást!
A mérés egy átlagos 22 nm-es lakószobábn történt 1 méterről.
 
A szintszabályzók működése erősebb simítások mellett jobban látható, laikusok számára is. 
Időbeli mérést is meg fogunk adni.


Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Néhány mérés a hangdobozunkról!
 
 
 
Átvitel szemből, alapállapot:
 
átvitel szemből.jpg
 
Átvitel szemből, 30 és 45 fokból:
 
0-30-45.jpg
 
Magas szabályzó szintállításai:
 
magas szintek.jpg
 
Magas szabályzó szintállítások és kikapcsolt magassugárzó:
 
magas szintek + off.jpg
 
Mélyszabályzó szintállításai:
 
mély szintek.jpg
 
2nd + 3rd torzítás:
 
2nd-3rd.jpg
 
Teljes harmonikus torzítás:
 
THD.jpg

 
gyönyörü, gratulallok.
 
finomabb frekvenciafelbontassal is van atviteli kep ? pl. 1/10, 1/20 oktavval (pl. hogy nincs-e sehol egy kis frekv.tartomanyu beszakadas) ?
idöbeli viselkedes ?
fentiek persze nem "szamonkerö jelleggel", nem is kukacoskodasi szandekkal, hanem kivancsisagbol, erdeklödesböl (egyreszt, hogy milyen a doboz, masreszt, hogy mertetek-e ilyeneket, ha nem, miert nem, ...)

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: emzeperix »



Néhány mérés a hangdobozunkról!
 

Szombaton meghallgattam és azt kell mondjam nagyon rendben van 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Néhány mérés a hangdobozunkról!
 
 
 
Átvitel szemből, alapállapot:
 

 
Átvitel szemből, 30 és 45 fokból:
 

 
Magas szabályzó szintállításai:
 

 
Magas szabályzó szintállítások és kikapcsolt magassugárzó:
 

 
Mélyszabályzó szintállításai:
 

 
2nd + 3rd torzítás:
 

 
Teljes harmonikus torzítás:
 

 
 

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Sztem fejezzük be itt, mert kikapunk a topikgazditól...
 
Legalább van szellemi élet.
potatomelon.wordpress.com

Lezárt

Vissza: “AS & AMS Loudspeakers”