Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AMS Loudspeakers

Moderátor: kalmi

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Majdnem egy év után megérkezett az új széria.
 
Várom szeretettel az érdeklődőket hallgatózásra a Budapest XI. kerületbe!

Mutatósak. Bár ennyi pénzem nincs egy hangsugárzópárra, de egyszer szívesen megfülelném. Sok sikert Nektek hozzá!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Uhhh... Te jó ég! Bjutiful!
 
Mindannyiunk nevében köszi!
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »



A megszokott minőségi munka!
Gratula megint az elkövetőknek! 

 
Köszönjük!
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Ezek nagyon ott vannak!
 
Köszi!
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Barkács
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2010.07.07., szer. 19:53
Értékelés: 113

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Barkács »

Ezek nagyon ott vannak!

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Majdnem egy év után megérkezett az új széria.
 
Várom szeretettel az érdeklődőket hallgatózásra a Budapest XI. kerületbe!

potatomelon.wordpress.com

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12095
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Uhhh... Te jó ég! Bjutiful!
A megszokott minőségi munka!
Gratula megint az elkövetőknek! 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Uhhh... Te jó ég! Bjutiful!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »




Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Mikor? Hol?
 
 
Hát, mikor, hol. :D
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12680
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7369
Tartózkodási hely: Szentendre

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Már csak napok kérdése és bemutatjuk az új hangsugárzónkat.
Mikor? Hol?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Már csak napok kérdése és bemutatjuk az új hangsugárzónkat.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


alaposan aktivizáltad magadat! ez már kész sorozat gyártás
 
Ha egy üzlet beindul....

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Az elektronikák is épülnek! 
 
alaposan aktivizáltad magadat! ez már kész sorozat gyártás

Avatar
atesz007
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.04.14., csüt. 15:33
Értékelés: 26

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: atesz007 »

Profi!!! 

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Az elektronikák is épülnek! 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Készülnek az új AMS hangsugárzók!
 

 

 


Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: memme »


Igen, a BME-re gondoltam én is. Egyébként nem lehetetlen a süketszoba összehozása, szerintem tudnék helyet is hozzá. Ha komolyan gondolod, beszéljünk róla.
Megyek én is segítek

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: szamóca »



 
 mert tudom, hogy körberöhögnének, mondván minek akarok méricskélni, a "high-end" hangsugárzókat ugyanis nem kell méricskélni, azok meghallgatásos "tesztek" alapján készülnek ...

Nagy szöveg.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »



A BME-n próbálkozz
Amúgy nem lenne lehetetlen összehozni egy relatíve jó süketszobát (na nem olyat ami az MTA-nak van, mert az sok tízmillió Ft). Mi azon vagyunk, hogy amikor lehetőségünk lesz rá csinálunk egyet mert kell (nagyon kell). Én már gondoltam rá, hogy megpróbálom a magyar hangsugárzó gyártókat rábeszélni, hogy építsünk egyet közösen, de inkább letettem róla mert tudom, hogy körberöhögnének, mondván minek akarok méricskélni, a "high-end" hangsugárzókat ugyanis nem kell méricskélni, azok meghallgatásos "tesztek" alapján készülnek ...

 
Igen, a BME-re gondoltam én is. Egyébként nem lehetetlen a süketszoba összehozása, szerintem tudnék helyet is hozzá. Ha komolyan gondolod, beszéljünk róla.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Apropó, érdekelne egy süketszoba a méréseinkhez. Van ilyen nektek vagy a BME-n próbálkozzak?
A BME-n próbálkozz
Amúgy nem lenne lehetetlen összehozni egy relatíve jó süketszobát (na nem olyat ami az MTA-nak van, mert az sok tízmillió Ft). Mi azon vagyunk, hogy amikor lehetőségünk lesz rá csinálunk egyet mert kell (nagyon kell). Én már gondoltam rá, hogy megpróbálom a magyar hangsugárzó gyártókat rábeszélni, hogy építsünk egyet közösen, de inkább letettem róla mert tudom, hogy körberöhögnének, mondván minek akarok méricskélni, a "high-end" hangsugárzókat ugyanis nem kell méricskélni, azok meghallgatásos "tesztek" alapján készülnek ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Azt gondolom kicsit elbeszélünk egymás mellett. Én nem valamiféle új dolgot kutatok, fejlesztek, hanem az audiotechnika, pszichoakusztika eddigi kutatási eredményeit használom fel hangsugárzó fejlesztésekhez. Tulajdonképp én is "csak" legózok . A korszerű fejlesztőeszközök, a süketszoba és az azokban végzett mérések nem csak a gyakorlati kutatásokhoz kellenek hanem az új hangsugárzó fejlesztésekhez is amik már egy bejáratott technológián alapulnak. Mindez csak azért, hogy kiváló hangminőségű hangsugárzót lehessen készíteni, nem az idő és pénz "pazarlása" végett. Másként megfogalmazva a süketszobai mérések kb. úgy viszonyulnak a lakószobai mérésekhez mint a precíziós mikrométer az Ikeás papírvonalzóhoz. Nem kérdés, hogy melyiket használjuk ha pontos, precíz mérésekre van szükségünk mert egy pontos, precíz eszközt szeretnénk létrehozni.
 
Apropó, érdekelne egy süketszoba a méréseinkhez. Van ilyen nektek vagy a BME-n próbálkozzak?
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: lamalas »



Ákos, alapvetően igazad van.

Viszont te a kutató-fejlesztő mérnök szemével látod a dolgot, ahol lehet nagyokat álmodni. Hozzuk le egy kicsit a csillagokból a földre a dolgot. Akkor lenne az egésznek igazán relevanciája, amit írsz, ha töménytelen idő és pénz állna rendelkezésre, hogy az ember kutassa a tökéletest és minden egyes részfolyamatra, alkatrészre ráhathat. Az igazság az, hogy a hangfal készítés inkább technikusi szintű munka. Nagyon sok egyszerűsítéssel éltem a magyarázatnál. Bele lehet kötni minden egyes szavába a mérnöki munka degradálása ürügyén, de nincs sok értelme. Ez is egy szakma, amit meg kell és lehet tanulni, nagyon sokan csinálhatnák, de mégse fogják és ettől függetlenül a szakirodalom elérhetőségének ellenére a felhasználók rendkívül szubjektív módon fognak az egészhez hozzáállni. Nagyon csúnyán mondva: nem éri meg, az ár/érték kihozatal elég rettenetes lenne. Megnyugtatásul, a legtöbb dolgot mág kipróbálták, leírták, kifejlesztették, beleölték az energiát, a tudás elérhető, csak össze kell legózni.
Azt gondolom kicsit elbeszélünk egymás mellett. Én nem valamiféle új dolgot kutatok, fejlesztek, hanem az audiotechnika, pszichoakusztika eddigi kutatási eredményeit használom fel hangsugárzó fejlesztésekhez. Tulajdonképp én is "csak" legózok . A korszerű fejlesztőeszközök, a süketszoba és az azokban végzett mérések nem csak a gyakorlati kutatásokhoz kellenek hanem az új hangsugárzó fejlesztésekhez is amik már egy bejáratott technológián alapulnak. Mindez csak azért, hogy kiváló hangminőségű hangsugárzót lehessen készíteni, nem az idő és pénz "pazarlása" végett. Másként megfogalmazva a süketszobai mérések kb. úgy viszonyulnak a lakószobai mérésekhez mint a precíziós mikrométer az Ikeás papírvonalzóhoz. Nem kérdés, hogy melyiket használjuk ha pontos, precíz mérésekre van szükségünk mert egy pontos, precíz eszközt szeretnénk létrehozni.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Ákos, alapvetően igazad van.
Viszont te a kutató-fejlesztő mérnök szemével látod a dolgot, ahol lehet nagyokat álmodni. Hozzuk le egy kicsit a csillagokból a földre a dolgot. Akkor lenne az egésznek igazán relevanciája, amit írsz, ha töménytelen idő és pénz állna rendelkezésre, hogy az ember kutassa a tökéletest és minden egyes részfolyamatra, alkatrészre ráhathat. Az igazság az, hogy a hangfal készítés inkább technikusi szintű munka. Nagyon sok egyszerűsítéssel éltem a magyarázatnál. Bele lehet kötni minden egyes szavába a mérnöki munka degradálása ürügyén, de nincs sok értelme. Ez is egy szakma, amit meg kell és lehet tanulni, nagyon sokan csinálhatnák, de mégse fogják és ettől függetlenül a szakirodalom elérhetőségének ellenére a felhasználók rendkívül szubjektív módon fognak az egészhez hozzáállni. Nagyon csúnyán mondva: nem éri meg, az ár/érték kihozatal elég rettenetes lenne. Megnyugtatásul, a legtöbb dolgot mág kipróbálták, leírták, kifejlesztették, beleölték az energiát, a tudás elérhető, csak össze kell legózni. 
potatomelon.wordpress.com

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

AMS Loudspeakers

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Alapvetően nem értek egyet Tomi véleményével. Részletezem, hogy miért:
 
Aki csinált is valaha hangfalat megfelelő szakmai odafigyeléssel, az tudja, hogy alapvetően a hangzást a hozott anyag minősége befolyásolja. Ebben az esetben a hangszóró a legfontosabb. A hangszórókat a gyártók, ha komolyan veszik magukat és el akarnak adni, akkor adatlappal látják el. Az adatlap alapján a hangszóró tulajdonságait ki lehet következtetni. Ha az alapján jó minőséget vesz az ember, akkor nagyon nem lehet mellélőni.
Az természetesen igaz, hogy a hozott anyag minősége alapvetően befolyásolni fogja a végső minőséget. Viszont a jó minőségű hangszóró önmagában nem garancia semmire. Ha rossz a doboz és/vagy a hangváltó akkor megette a fene az egészet, ezt Te is tudod.
 
A másik dolog, hogy a mérések normál szobában történtek, nem süketszobában, gyakorlati szempontból utóbbinak nincs is értelme, mert senki se süketszobában fogja hallgatni a hangfalat, ergo a grafikon mutatja a szoba által okozott anomáliákat.
Ez a leggyakrabban hangoztatott tévhit a mérésekkel kapcsolatban. Azért mert nem süketszobában hallgatunk zenét attól függetlenül süketszobában kell(ene) mérni minden egyes hangszórót, hangsugárzót! Azért mert a süketszobában csakis a hangsugárzó (tehát a hangszórók+konstrukció) által sugárzott hanghullámokat méri az ember, míg egy átlag szobában sajnos mindenféle visszaverődésekkel terhelt lesz a mérés ami meghamisítja a mérési eredményeket. Ugyan létezik a kapuzás nevű lehetőség (ill. a simítások) de ezekkel az eszközökkel elveszítjük a nagy mérési felbontást és ezzel annak a lehetőségét, hogy az esetleges rezonanciákat felismerjük a mérési eredményeinken. Pedig ez nagyon fontos lenne ugyanis a rezonanciák azok a jelenségek amikre igazán érzékeny az emberi fül. Az egyik cél a jó minőségű hangsugárzó fejlesztés során, hogy az esetleges rezonanciákat megszüntessük vagy legalábbis minimalizáljuk.
Süketszobában nincsenek visszaverődések amik meghamisítanák az eredményeket. Pont emiatt lehetőség van nagy felbontású mérésekre is amiről már tudjuk, hogy miért szükségesek. Ráadásul ezen mérések alapján ma már meg is lehet jósolni (a mélyfrekis tartományon kívül), hogy fog teljesíteni egy hangsugárzó egy átlag szobában. Nem beszélve arról, hogy a megfelelően kivitelezett süketszobai méréssorozatok a szubjektív hangminőséggel is szorosan összefüggenek. Továbbá csak süketszobai mérések alapján lehet pontosan megmérni egy hangsugárzó mélyfrekvenciás viselkedését, nem beszélve arról, hogy ha 3 (v. ne adj Isten ettől több) utas hangsugárzót építene az ember akkor a mély-közép frekvenciák környéki váltásokat is süketszobai mérésekkel lehet pontosan beállítani.
 
Szigorúan elméleti szempontból persze érdekes lehet egy süketszobai mérés plusz 3D grafikonok sora, de valójában a potenciális felhasználók ilyen mélyen sose mennek bele, nem hasonlítgatják ez alapján a dobozokat. A saját maga gyönyörűségére az ember csinálhatja, csak éppen nem sok értelme van.
A 3D grafikonok valóban érdekesek, látványosak, de igazán nincs szükség rájuk, ha egyébként megfelelő mennyiségű és minőségű impulzus válasz (és ebből számolt átvitel) mérést végzett az ember. A különböző 3D grafikonok ugyanazt az eredményt mutatják mint az átviteli diagramok csak más aspektusból. Viszont a süketszobai mérésnek igenis van gyakorlati haszna, előbb leírtam miért.
Azzal is egyetértek, hogy a végfelhasználók általában ilyen mélyen sosem mennek bele a dolgokba. Nem is nekik kell méricskélni hanem azért hogy a mérnök lássa hol tart a fejlesztésben és a végeredmény valóban jó legyen. A mérési eredményekkel lehet ezt igazolni. Ettől függetlenül a gyártóknak igenis kötelességük lenne elsősorban megfelelő méréseket készíteni, hogy igazolni tudják a termékeik minőségét, másrészt a kereskedőket oktatni arról, hogy a mérési eredmények miért olyanok amilyenek és milyen összefüggés van a mért értékek és a szubjektív hangminőség között. Ennek a tudásnak egy részét (a lényegét) pedig annak a vásárlónak is át kellene adni aki érdeklődik a technikai részletek iránt. Tudom, hogy ez manapság nagyon utópisztikus elvárás, de a középkorban az is utópisztikus volt, hogy a Föld gömb alakú. Az audiotechnika manapság középkori szinten áll a hiedelmek, meggyőződések és tévhitek miatt, de remélhetőleg ez a jövőben (szép lassan) változni fog

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Lezárt

Vissza: “AS & AMS Loudspeakers”