Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tüű Károly - hangsugárzók

Moderátor: hangfaltunning

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12000
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5686
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

csika74 írta:
2019.12.01., vas. 23:08
szia ,,szeretném el kérni a telefon számod ,,,
Kiét?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
csika74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.11.21., pén. 21:07
Értékelés: 3

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: csika74 »

szia ,,szeretném el kérni a telefon számod ,,,

Avatar
darmah
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2018.03.13., kedd 19:33
Értékelés: 18
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: darmah »

A tapasztalataimról szeretnék beszámolni.Nos kb 35 éve foglalkozom a hangzásvilággal ami a kamaszkorommal kezdödött.Sok kisérletezéssel kezdödött és folytatódik ma is.Orion hangfalakkal és Pioneer lemezjátszóval kezdödött a Pl 200 -assal és Unitra erösítövel.Aztán lassan Nad 3020 as erősítövel és Nad tojáshéj lemezjátszóval.Valahogy mindig elégedetlen voltam az évek folyamán ,hiába vettem Dynavector carat Ruby mc hangszedöt bele és hiába vettem az akkori díjnyertes alsó középkategóriás Gale Gs 302 .es hangfalakat hozzá ,valahogy a csalódottság mindvégig kísértett.Késöbb amikor több pénzem volt vettem egy Denon akkori csucs gépét a Cd 3000 készüléket ...amire vágytam nagyobb áttörés soha sem sikerült...csak abba a hibába estem ,hogy azt hittem a készülékek cseréjével talán eljutok oda ,amire igazán vágyom. Birkozó válogatott tagja voltam és beutaztam a világot és ilyenkor mindig studiókba mentem és füleltem a szabadidömben.Sportársaim egyenesen megszállottként tartottak nyilván mint amikor pl. megtudták mennyi pénzt fizettem az mc hangszedöért.Mindennel kisérleteztem amit akkoriban a HI Fi magazin leírt és tanácsolt..de mind hiába...néha néha volt beteljesülésem de csak röpke percekre.Késöbb gondoltam átépítetem a dobozokat és a nevére már nem emlékszem de egy zeneszeretö barát a hangszoró készletet átépítette egy nagyobb -kérésemre nagyon vastag falu mdf házba megerösítve és sokkal nagyobb méretübe.Persze mindez mérnöki munka nélkül ,mert azért tudtam a HI-Fi magazin rovatából ,hogy "Hogyan építsünk rossz hangsugárzot" nagyon nehéz munka ez.Valamivel nagyobb lett a hangzásvilága de tudtam az eredeti mérnöki munkák amire ezt tervezték már messze kerültem.Egy barátom aki amatör elektromüszerész volt ,az eredeti passzív mélynyomot egy Lengyel gyártmányúra cseréltük és ad-hoc alapon csak ugy párhuzamba kötöttük...nem értek hozzá de csak sejtem a keresztváltó funkciója teljesen oka fogyottá vált ezzel...tehát volt ugye a magassugárzó és kettö mély-közép.Dögösen megszólalt de éreztem ez nem az!Messze nem az!Idöközben családot alapítottam és eladogattam a az orajeles Denont és mást is. A Dénes Péter erösítö maradt .Aztán kb eltelt tíz év.A láng bennem újra felgyulladt...tudtam ,hogy ebben a dobozban azért sokkal több van ..így teljesen kezdöként ujra nyomozni kezdtem és Tüü Károlyra bukkantam akihez elmentem decemberben...az életfilotofiánkban elégedetten konstalláltam ,hogy nagyon hasonlo világképünk van.Azonban mégis kétkedve fogadtam pl azt a kijelentését ,hogy a dobozokba ö nem specifikáciot tesz elsösorban hanem lelket.Én lelki életet élek de mégis kételkedtem ,főleg amikor arra a kissé félve feltett kérdésemre ,hogy "Karcsi ...a modifikáció után ,hogyan fog szólni a doboz ...? ugy mint egy többszázezres doboz?"Azt válaszolta teljes természetességgel ,hogy nem ! Úgy mint egy több milliós.Nos erre a kétségek természetesen elkaptak és teljességgel hihetetlenül hangzottak.Ott nála a saját dobozai valami félelmetes tisztasággal szóltak és arra gondoltam ...soha sem lesz ilyen hangom!Döbbenet amit hallottam nála.Ez az amire vágyom.Amikor átkapcsolta a rendszert az én kb. 120 cm -es dobozaimra a szó szerinti kínt éreztem...atyaúristen????hogyan tudtam idáig én ezzel élni? És zenét hallgatni?Valami borzalmas katyvasz volt az amit hallottam.Kb egy hét mulva érte mentem ...és a csoda megtörtént amire 35 éve vágytam amikor meghallottam a dobozomat...hazahoztam ...persze nem azt halottam amit a Karcsinál ...hiszen pl.egy egyszerü LG dvd lejátszóról ment a forrás ...de azóta a részek finomításával haladok feljebb és az a végtelen teresség és súly és dinamika egyre inkább kezd domborulni...levegösség és teltség és megindulás és finomság mind egyben,mondom hatalmas tágassággal...azóta volt szerencsém egy Sonus Fabert és más 1-3 milliós hangfalat hallgatni...és a kijelentés igazzá vált ...tudom és hallottam Karcsi valóban milliós hangzást tette a dobozaimba....és még mindig nem hasznátam ki minden lehetőségemet ,de a doboz bírja és üzeni nekem van még böven benne kihasználatlan perspektíva....Az emlúlt évtizedek hasztalan vesszőfutása most néhány hónap alatt gyümölcsöző gyönyörré vált.

Avatar
kopaszbarack
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2014.08.13., szer. 18:24
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack »

heavymetal írta:
2019.03.18., hétf. 14:20
Érdekelne, hogy egy Jbl l100- ból mit lehetne kihozni. Hmmm.
Javaslom a telefonos értekezést, gyorsabb, részletgazdagabb.
Ez itt az a hely ahol az objektív is szubjektív.

Avatar
heavymetal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2017.02.18., szomb. 15:06
Értékelés: 31
Tartózkodási hely: Tolna

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: heavymetal »

Érdekelne, hogy egy Jbl l100- ból mit lehetne kihozni. Hmmm.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

screamy írta:
2019.03.12., kedd 11:10
Sziasztok,

Egy Monitor Audio GS10-es hangfalpárost vittem el Károlyhoz.
...
Köszönöm Károly, szép munka!
Hallottam a dobozod Károlynál, a méretéhez képest tényleg meglepően jól, teresen, életszerűen, részletezőn és élvezhetően szólt az átalakítás után.
Gratula hozzá, élvezd sokáig!
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
screamy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 21:47
Értékelés: 36

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: screamy »

Sziasztok,

Egy Monitor Audio GS10-es hangfalpárost vittem el Károlyhoz. A tuning előtt a dobozok hangja erősen mélytónusú, sötét volt, teljes mértékben irányított. Semmi tér, gyenge ritmika és dinamika, a részletezőképességet ne is említsük.
A dobozokon a következő módosítások történtek: csillapítóanyag csere, hangszórók impregnálása, hangváltó optimalizálás, fázisjavítás, a doboz újrahangolása.
Eredmény: a dobozok kinyíltak, könnyed, levegős hang. Végre zenél, ábrázol, érzelmeket, érzéseket közvetít. Nagy tér, jó színpad, jól pozícionál, gyönyörű felharmonikusok és lecsengések. Előjöttek a részletek, analitikusabb, de nyilván igényli a megfelelő kiszolgálást, ill. a jó felvételeket. A dobozkák méreteit meghazudtoló produkcióra képesek, elképesztő a változás, ez nem egy lépés volt felfelé!

Köszönöm Károly, szép munka!
Erősítő:  Arcam P85+Arcam A85
Hangfal: Wilson Benesch ARC
Forrás, DAC:   Bluesound Node => TIDAL
Phono: Project Debut Carbon Esprit
Kábelek: Xindak, Fapaci, Van Damme
 

Avatar
Nimis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.05.06., vas. 18:09
Értékelés: 7

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Nimis »

Üdv!
A kiváló eredményhez nyilvánvalóan hozzájárult a szakszerűen kialakított kettős csatlakozás és reflex port is.
Csatolmányok
IMG_20190127_092036.jpg
IMG_20190127_092036.jpg (1.24 MiB) Megtekintve 21459 alkalommal
IMG_20190127_114305.jpg
IMG_20190127_114305.jpg (821.56 KiB) Megtekintve 21459 alkalommal

Avatar
Nimis
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.05.06., vas. 18:09
Értékelés: 7

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Nimis »

Üdv!
Némi tépelődés után elcipeltük a Mesterhez 47 kg/db Quadral Montan mk 3 hangdobozaimat.
Elégedetlen voltam atúlburjánzó,burnyogó, brummogó felsőbasszus és vékonyka, erőtlen középtartomány miatt. Elezetes telefonos egyeztetést követően, nagyon barátságos fogadtatás után , némi zenehallgatást követően megállapodtunk egy "alaptunningban", ami magában foglalta a belső kábelezés cseréjét, váltócserét és egyéb, a Mester által akkor nem részletezett, szükségesnek ítélt egyéb átalakítást. Külön én kértem még azon felül kettős csatlakozás kialakítását, kettős erősítéshez. Egy hét múlva, a megígért idõben mehettem a hangfalakért. Újra meghallgattuk a Quadralokat, a különbség már ott az első percekben teljesen nyilvánvaló volt.A Mester megszüntette a burnyogást, brummogást, helyette száraz, feszes és ütős basszus, életszerű középtartomány szólt, bármilyen zenét hallgattunk, sokkal, sokkal jobbal élvezhetőbb volt mint a módosítás előtt. Most már egy bő hete hallgatom nap mint nap a dobozokat, kettős erősítéssel, (Marantz 6100 monoblokkok oldalanként 2 db, 2 x 125 watt) a felvétel minőségétõl függően, megdöbbentő életszerűséggel képesek reprodukálni akár egy szimfonikus nagyzenekart, vagy templomi orgonát. Időnként, felvételtől függõen, nem csak hallani, furcsa ilyet leírni, de érezni is lehet a zenét. A modifikálás előtt ezek a hangdobozok ilyet nem tudtak. Egy hete az Asszony sem szól át a szomszéd szobából, hogy "halkítsd már le!" Szóval lényeg a lényeg, jó "befektetés" volt magas a hozam, minden este "megyek koncertre"! Mester, köszönöm! leborulok.gif

Avatar
rukh
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 513
Csatlakozott: 2013.12.28., szomb. 12:24
Értékelés: 50
Tartózkodási hely: Szolnok

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rukh »

Hi!

Kissé megkésve, de örömmel és lelkesen: még tavaly vittem el Tannoy mercury mx3 dobozaimat feljavítani Károlyhoz. Hangváltó, kábelezés csere/átalakítás és nem részletezett varázslatok után - ahogyan mindenki írta- könnyed hangzás, a mélyek pufogása eltűnt, és a hang ott volt a térben ... Nagy élményt okozott az átalakítás :smile53:

Üdv mindenkinek,
Rukh

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hombolom »

berenyizs írta:
2018.11.05., hétf. 10:46
Tegnap este elhoztam a Jamo Concert 11 hangfalainkat Károlytól és azóta begörcsölt a vigyorgó izmom :)))
Zsolo, te is megkaptad a Carlos féle kapudrogot? :) Nekem két éve csinálta a Piegákat, azóta eszembe sem jut lecserélni! Egy kib@szott zseni az emberünk

Üdv
Sala

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

berenyizs írta:
2018.11.06., kedd 10:03
Keresztváltó átépítés, belső kábelezés és egyéb módosítások amiket velem sem osztott meg Tüű úr - nyilván a know-how része.
Összességében így más lett a hangfal.
...
Elégedettek vagyunk.
Nagyon!
Sztem itt sokan nagyon idegesek lennének, ha a gyári váltó helyett meglátnának egy Tüű-féle hangváltót... :D
Még a hozzáértők is.

Úgy gondolom, a váltónak a hangra gyakorolt hatása választja el a vért és a vizet - nem a szépen, akár nyákon kötögetett megtervezett precizitása, robotokat idéző forrasztás-minősége, esztétikussága stb.

De ha valakinek az számít jobban, akkor sok elégedett hifista van körünkben, aki nem cserélgeti sűrűn dobozát, mert meglelte lelki nyugalmát ...
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bezse »

Keresztváltó átépítés, belső kábelezés és egyéb módosítások amiket velem sem osztott meg Tüű úr - nyilván a know-how része.

Összességében így más lett a hangfal.

Sokkal komolyabb hang, szebb, csilingelő magas, harmónikusabb közép és még kontrolláltabb mély.
Szélesebb és keresztmetszetében is nagyobb színpad.
Korábban nem értettem mit takar ha a hang leválik a hangfalakról.
Most már igen...

Elégedettek vagyunk.
Nagyon!

A mellékelt képen a kiszerelt holmik, a hangfalon kívülről változtatás nem vehető észre.
IMG_8802.JPG
IMG_8802.JPG (1.37 MiB) Megtekintve 20226 alkalommal

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: pepi »

berenyizs írta:
2018.11.05., hétf. 10:46
Tegnap este elhoztam a Jamo Concert 11 hangfalainkat Károlytól és azóta begörcsölt a vigyorgó izmom :)))
Szia.
Megosztod velünk, hogy milyen változásokat csinált a mester?
Esetlek fotót is láthatunk. Köszönöm.

Avatar
Cso
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 14:04
Értékelés: 36

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Cso »

Üdv a clubban!

bezse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2017.08.03., csüt. 21:29
Értékelés: 68

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bezse »

Tegnap este elhoztam a Jamo Concert 11 hangfalainkat Károlytól és azóta begörcsölt a vigyorgó izmom :)))

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Újra voltam ma - akárcsak az utóbbi években - az ún. HIFI Show-n.
Majdnem mindenbe sikerült belehallgatnom (250.000 HUF - 30.000 EUR-ig / hangfalpár).

Tisztelettel jelentem,
1.) elsődlegesen hallászati-,
2.) másodlagosan pénztárcászati (tehát racionális) okok miatt IS továbbra is Tüű-fun maradok.

Sőt, egyre büszkébben :rolleyes:
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
mosodás
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.03.01., csüt. 19:12
Értékelés: 25

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mosodás »

Jellemzés a Tüű féle módosításról, két-három hét után.

Nagy az előre lépés, de nézzük miről. Gyári Castle Kinght 5, subig lemenő mélyek, de lötyög, puha, mindig jelen van minden zenénél, mondhatni folyamatos álló hullám, mindig. A magasak vágottak, sosem szúrnak, ami van kevés, de pontos. Közép, beszédnél nagyon jó, van stílus, aminek jól ál, pl. Zaz, James Brown, operánál kevés. Élethűség, meg hiteles hangszerhangok nem igen vannak, max éneknél. Dinamika is lehetne erősebb. Tere inkább csak széles, és csak a legjobb felvételeknél nyújt örömöt. Mondjuk, akkor Zaz úgy beáll Domingóval a két hangfal közé, hogy csak pilázok. Részletek csak nagy hangerőn. Azonban, benne volt bugi, jó csővel egésznap rotyogott, fárasztás nélkül és mindenki táncolt. Ezt nagyon tudta, igazán szerettem ezt a selymes részét. Nem volt szép hangja, de rögtön a zenébe tett, Beethovenhez meg semmi köze, így léptem. Amiben sokat segített, hogy remek alapanyagnak találták tuninghoz. A hifis hangnak annyi.

T. után. Egész más karakter. Hétmérföldes csizmát kapott a doboz. Lett dinamika tartomány, nagy. A térnek érezhető mélysége lett, széleségben sokkal pontosabb, igazi nagy tér lett. Ami meg a legmegdöbbentőbb, hogy nem a hangfal szól, hanem körülötte a levegő. Lelépnek a hangok a dobozról. Az ének is, és valahogy előrébb került. A besüppedős, gombóc, kellemes mély lötyögésnek annyi. Igazi, ott és úgy szóló mély lett, sok energiával, ahogy kell. A pokol bugyra sem mélyebb, ekkor méretben. A magasak nagyon sokat fejlődtek, csilingel, ahogy kell,(ez a téren is mutatkozik) nem felfújtak, nem szúrnak, szépen simulnak a közepekkel, egyébként a közép enyhe emelése is megszűnt. Egyértelműen más lett az összkép, folyékony gombóc selymes hangból, széphangú, nagy térű, gyors, pontos, nyitott dobozok lettek, nagy dinamikával. Vége a visszafogottságnak. Ha így jobban tetszik, a markáns színezettségből, a semlegesség felé léptünk. Felbontás? Eddig négy öt szereplős hangfal volt, most meg benne a Royal Orcheestra. Ennyit a hangokról, nem ez a lényeg, az "oda át van." :)


Élményre. Csak magas minőségű felvételeknél, minimum cd, de inkább felette. A hangfal életre kell. Minden a helyére kerül, agyig izzított csöveimen, nem hangok jönnek. Zenét, és muzsikát áraszt, ha gyászmisét hallgatok, gyászolok, ha ünnepi nyitány, akkor ünneplek, a fejem leszedi az V. szimfónia, dinamikával és hangnyomással, pillanatokra tényleg azt hittem a koncerten vagyok, és a tér... mámor. Nagyon kéjes az egész. Ezen a szinten már van kifejező erő, nem hangokat hallgatsz, ha nem Beethoven erejét érzed. Erős? Az élmény is, napokig bennem marad a hatása. Ez egy kis varázslat abból az óriásból, amit az élő tud. Mikor hifizni kezdtem, pont ide szerettem volna érni. Megragadni a muzsikából azt, amit a korlátok engednek. Majd még persze, finomítgatok itt, ott a rendszeremen, de először érzem azt, helyes úton járok. Száz szónak is egy a vége, magasabb osztályba lépett a néhai alsó közép kategóriás.



Ám óva intek, vigyázat! Ezt csak a legjobb felvételekkel tudja. Elmarad az élvezet, ha hibás a felvétel, vagy rendszer gondok vannak, rögtön megmutatja a hibát, nem vágja az arcodba, de tudatja. Háttérzenének most másképp rotyog, de köszönhetően annak, hogy alacsony hangerőn is nagy a nyereség, most is belerak a bugiba. Mert alacsony hangerőn is van mély, nem ami volt, rendes. Viszont alacsony hangerőn sincs semmi (addig jellemző) fedettség. Semmi jótékony homály. Minőségi felvétel kell ide is.


Miegyébb. Nehezen fogadja be az egyszerű hifista, hogy jónevű cégek termékei, (házilagosan?, de szakszerűen, magas elkötelezettséggel) lényegesen javíthatók. Ezt a békát, nehéz lenyelni. Pláne, mert nem kötelező. Én sem vittem volna sehova dobozaimat, ha nem hallom az enyém testvérét. Lassan lenyeltem volna a saját békámat, hogy a 300kért vásárolt, akusztikus zenére javalt hangfalam, klasszik zenére, szar. Pontosabban, hallgathatatlanul szar. Nem tehettem mást, bíztam a fülemben és tárcsáztam.
Ha muzsika szerető ember vagy, javaslom, tedd te is ezt, elsőkörben a fülednek higgy, aztán minden másnak.



Amit még fontosnak tartok. Miért is tényleg egyedi tuning Karcsié? Én a testvért hallva döntöttem, ez tudott. ( Viva, Game Of Thrones) Mikor mentem az enyémekért nem láttam egy külső módosítást. Konkrétan azt, hogy a Knight 4 kapott egy plusz, (a talapzat és a kabin közé )lábat, ami a jobb mélyeket hívatott szolgálni. Tehát a 4-es kabinja emelve lett. Az enyém nem. Kérdeztem Karcsit, miért?
Mert így ítélte meg. Oké, mégis, miért? -Mert a tiéd picit nagyobb hangszóró és literben is több, így a jó. Igaza volt? Itthon játékból, megemeltem én a kabint. A hangfal összeomlott. Próbáltam, más anyaggal. A hang összeomlott. Én meg mosolyogtam, vaz, Tüű Karcsi tényleg egyedileg építi meg a hozzákerült dobozokat. Most így, ezzel is rendben is vagyunk.

Ha valakit érdekel mi is volt a tuning, amit én látok. Gyári zsinórok kuka, csatornákhoz más drót, forrasztva, belső jump, szintén forrasztva. A hangváltón is látok módosítást, csak nem tudom mit. Valamivel kezelve lettek a hangszórók is, ezt sem tudom mivel, nem is érdekel. Én már, haverommal, Ludwiggal lovaglok. :D


Mégvalami. Véleményem szerint a klasszikus zenét kedvelőknek, a színezettségről a semlegesség felé kell törekedni egészen magas szintig. Abban nem lennék biztos, hogy másféle stílusoknak is, van, ahol jól jöhet egy kis színezettség, fedettség.

Én mindenesetre hálával tartozom. Köszönöm Karcsi, többet kaptam, mint adtam.

Üdv: gyj

Jelentkezem.

Avatar
hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2013.04.08., hétf. 13:12
Értékelés: 88

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning »

mosodás írta:
2018.08.04., szomb. 21:46
Ma alkalmam volt GTS250, Knight 4-es Tüű úr által moddolt dobozait összevetni ...

Csókóllak GTS 250 lehetőségért és áldozatodért.
...
Carlito: Az isten áldjon meg. Érkezem.
Köszönöm a beszámolót, szeretettel várom dobozaid egy kis átdolgozásra.
A nagyérdemű publikum figyelmébe ajánlom a meghallgatási lehetőséget Érden, akár saját dobozzal is.
A modifikált dobozok ára 80 ezer Ft / pártól indul - de készülékek, kábelek közül is lehet válogatni.

Továbbra is a telefonos érdeklődés preferált: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "
 

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)


Egyedi hangdobozok készítése, tervezése


Hangváltó finomítása, ill. új készítése



Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249
 

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

Avatar
mosodás
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.03.01., csüt. 19:12
Értékelés: 25

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: mosodás »

Hello.

Ma alkalmam volt GTS250, Knight 4-es Tüű úr által moddolt dobozait összevetni az én gyári Kinght 5-ömmel.
A hallgatózás sajna, csak két és fél óra volt, így ami most jön azok csak benyomások.(Még egy kis adalék elöljáróban. A hangfalaimat klasszikus zenéhez vettem, de pont azt sosem tudtam hallgatni rajta, olyan gyengének vélem. Az elérhető maximuma, a szinte bántóan magas hangerőn kis kamaradarabok, rövid időre. Egyszóval alkalmatlan volt klasszikra, igaz addig nem hallgatott zenékkel kárpótólt.)

Nagylétszámú hangszeres mű.
Tüű Castle Kinght 4 vs Castle Kinght 5

Összkép: pipa Doboz, hasonló se
Jelenlét érzet: pipa Nulla
Energia : pipa Doboz

Kis és közepes létszám. Csak hangszer.

TCK 4 vs CK 5

Összkép: pipa Nagy hangerőn, valami
Energia: pipa Ha nagyon akarom oda hallani.
Jelenlét: pipa Néha, ritka.

Énekes darabok és beszéd, itt a K5-öt sokszor már jónak vélem, de ilyeneket hallgatni a TCK 4-en már nem volt idő. Ami még nekem nagy kritérium az a hosszanhallgathatóság, de erre sem derülhetett fény. (Gábor!!!) Továbbá, minden zenei reprodukció csak makett, úgy a doboz, mint a fejhallgatós rendszer. Ez a makett azonban meglehetősen nőtt, sőt élvezeti szintre jutott a módosított dobozban. Ilyen „alacsony” áru dobozoktól, sosem hittem volna.

Csókóllak GTS 250 lehetőségért és áldozatodért.

Carlito: Az isten áldjon meg. Érkezem.

Üdv: gyj

Ps: A K5 védelmében, ha 0-24-ben rotyog a funky, az folyamatos mámor.

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »

Azt hiszem, az átállás miatt eltűnt 1-2 beszámoló, hozzászólás.

Nem baj, Károly nem tűnt el, telefonon elérhető (+36702813249), és a nyaralás alatt simán kikupálja bárki hangfalát.
Csak akarni kell :D
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »




54 minutes ago, BLX said:




Milyen erosito van a kepen?



A feher doboz egy atalakitott Piega?



 





Egy régebbi japán sztereó elő-végfok páros. Persze modifikálva van az is 


És igen, a doboz átalakított Piega, lényegesen jobb hangja van, mint előtte ...

2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »



Milyen erosito van a kepen?



A feher doboz egy atalakitott Piega?



 


Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Jól szólt minden, kb 3 párba füleltünk bele.



Én azoknak, akik jó hangot keresnek, javaslok egy kiruccanást Érdre. Akár csak két füllel, akár meglévő dobozzal.



Érdemes összehallgatni dolgokat ...


2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1638
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 793

Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tanczi »



Múlt héten Károlynál jártam egy haverommal.



Volt nagy hüledezés és hallgatózás 


 


2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Válasz küldése

Vissza: “Tüű Károly - Carlos' Sound”